Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lieska
26. jún 2008

Bre ranko!
Twix, gratulujem k chlapcekovi, tak budete mat parik!!! To je super!
Ohladom tej cysty…do kelu, je mi to velmi luto, ze ti to potvrdili, ale este sa moze vselico zmenit, nie??? Ja idem zajtra domov na Slovensko a idem to konzultovat s mojim lekarom, kt. Doverujem (medicinu studoval v Mnichove a ma dlhu prax v Nemecku), tak Ti potom urcite dam vediet co mi povedal o tychto zalezitostiach! Ale paci sa mi, ze myslis pozitivne!!!! Ja mam ten druhy Organscreening tu, v Rakusku, 7.7. tak verim, ze vsetko bude ok!

Wieni, Strechu som vcera nestihla, mala som co robit, aby som dopozerala Ordinaciu a nezblaznila sa pri tom…asi 5x sme mali vypadok elektriny alebo sa mi restartol sam od seba komp…no nervy. Ale na toho tvojho ex som zevdava!

Silvi, Terezka je krasne meno, tiez som rozmyslala… Mne sa pacia slovenske ekvivalenty (Tereza, miesto Teresa, Monika, miesto Monica, atd.), ale to je vec rodicov… Oliver j etiez pekne meno, ale je fakt, ze ke dpoznas jedneho debilka, kt. sa tak vola a potom vidis napr. v nejakom seriali nejaku negativnu postavu, tak si v keli!!!
Krasny dnik vstekym.

silvia2406
26. jún 2008

ahojte babulky 🙂
tak ten vecerny dazd uzasne osviezil vzduch, konecne sa da dychat 🙂

miriam, theo je chlapec, o ktoreho som sa do vcera starala, bola som v tejto rodine 2 skolske roky, takze mi prirastli k srdcu 😵

lieska, my sme chceli terezu, ani ja nie som zastancom zahranicnych mien, pokial nie je nejake zahranicne priezvisko, ale bojim sa, ze by ju citali ako tereca 😠 uz som sa s tym stretla pri lukasovi s makcenom, oni to jednoducho nevedeli precitat a citali to ako lukac, ci lukaz. takze chcem dieta usetrit toho, ze mu budu komolit meno. a na ziadnom inom, ktore by bolo bez makcena, ci `z`sme sa nezhodli ☹ no este uvidime, mne stale vrta v hlave ta natalia, ale manzel o tom nechce ani pocut 😠 prave toto meno sa mu zial spaja s jednou znamou, ktoru vooobec ale vooobec nemusi 😅

ahoj lenkaw 🙂

miriam25
26. jún 2008

lenka, nic si z toho nerob, ja ked som sa prihlasila dnes rano, tak mi to neukazalo ani vsetky prispevky, ktore ste vcera popisali, az ked som dala svoju spravu odoslat a potom som pozerala, ci tu medzitym aj niekto bol, tak som zistila, ze som ani zdaleka neprecitala vsetko... Neviem ci to bolo chyba v mojom pc alebo v konikovi.

twix, blahozelam k chlapcekovi... Tak trosku aj zavidim, tiez by som chcela mat v buducnosti parik 😉 A z tej cysty si nic nerob, urcite to nebude nic hrozne a mozno kym sa malinky narodi, same sa to aj upravi...

Ja ked som mala 8 rokov, mi zistili, ze mam ocnu vadu a budem musiet cely zivot nosit okuliare. V druhom rocniku na ZS mi ich dali prvy krat a potom vzdy, ked som prisla na kontolu mi dali silnejsie dioptrie. Ked som bola asi v 5 rocniku, uz som mala 3,5-ky!!! Hrozne nieco. A vtedy sa mi v skole vsetci smiali, ze som okuliarnik indicky a neviem ake vselijake prezyvky mi este vymysleli, tak som tie okuliare prestala nosit. Teda aspon v skole. Tesne predtym, ako som prisla domov som si ich dala, aby si nasi mysleli, ze ich nosim. Ked som potom prisla na kontrolu k ocnej, pozerala a nechapala, ze silnejsie nepotrebujem. To ked som pocula, nosila som okuliare este menej a nejakym zazrakom sa mi zacal zlepsovat zrak a musim povedat, ze teraz ich uz vobec nenosim, len ked by som mala nahodou pracu, kde by som sedela cely den za pc, tak by som ich musela mat (teda pri pc) lebo by ma inak z toho bolievala hrozne hlava. A musim povedat,ze teraz mam len polky a keby som ich chcela nosit stale, tak by mi to vobec nerobilo dobre. Teraz som ich uz nemala na nose ani nepamatam. zaujimalo ma, ako sa mi tak mohol zrak zlepsit a potom som nasla v kniznici jednu knihu, kde bolo napisane, ze oko sa nosenim okuliarov vobec nenamaha a netrenuje. Tym, ze si da okuliare clovek dolu, oko sa musi namahat a tym sa zlepsuje ocne svalstvo a tym aj zrak (ale nie u kazdeho cloveka). Takze som nasla aj celkom rozumne vysvetlenie.
Ale musim aj povedat, ze si davam na oci pozor, som si kupila aj kvalitne slnecne okuliare a bez nich by som asi ani existovat nemohla, soferovanie bez nich by bolo skoro ako samovrazda 😉
Takze som tym len chcela povedat, ze aj ked ma niekedy dieta vrodenu vadu, nemusi to byt take hrozne, ako to vyzera a tym by som chcela povzbudit vsetky tehullky!!!

miriam25
26. jún 2008

silvi, ja som v ziadnom pripade nechcela ziadne typicke nemecke meno, pretoze sa mi nepacia a moj muzik zasa nechcel ziadne typicke slovenske meno. A ja som s nim suhlasila, pretoze nas maly bude chodit do skolky aj do skoly tu a nechcela som mu sposobit nejake vysmechy deti kvoli tomu, ze by sme mu dali totalne netypicke meno pre rakusanov. Tak sme potom hladali take mena, ktore by boli univerzalne. Tiez sa mi pacil Martin, no drahy o tom nechcel ani pocut a potom som este rozmyslala nad Dominikom, len kamaratka dala svojmu synovi take meno mesiac pred mojim porodom, takze aj to sme vylucili. No a potom zostal Samuel. A drahy mu uz vymyslel krasne prezyvky (aspon teda mne sa pacia): Samsi, Samsel. A moj brat mu zasa hovori Samino. Musim povedat, ze som si vsetky prezyvky zamilovala a pacia sa mi. Ja mu este hovoril Samusko, Saminko, Samko. Teda okrem vselijakych inych, ako su napriklad Chrobacik, Milacik a pod.... 😉

dari226
26. jún 2008

ahojte tak ja som z tirolska byvam pri Wörgli
tam sa super nakupuje casto tam clovek stretne madarou ale slovakou len zriedka alebo vobec ☹

twix
26. jún 2008

ahojte! uz ste niektora reklamovala tu v rakusku topanky? kupila som si pred 3 mesiacmi esprit botasky, neboli lacne, dufala som, ze budu kvalitne, ale jedna sa uz para a urcite to nie je obnosenim.

wienika
26. jún 2008

tak dari-tirolacka vitaj.....ako daleko to je z bratislavy? my sme s manzelom teraz v lete pochodit rakusko, ja som doteraz rakusko vidla iba z dialnice, ked sme niekam cestovali...hanba... 😒 ale tam kde si ty musi byt krasne.....rakuska priroda je nadherna.....
takze mas dievcatko, malinke....alexandra valeria je tiez pekne meno..
a zo slovenska si odkial?

miri, samuel je velmi pekne meno, moja kamoska na sk ho dala tiez synovi a vsetci ho volaju samci....s makcenom 😉
jej a mne sa este paci sebastian...ja mam tiez rada slovenske mena a nepaci sa mi, ked k typicky slovenskym priezviskam, davaju zahranicne mena.....ale tu je to ine a miriam ma pravdu, rakusania radi skomolia..preto som aj ja dala lea, lebo je to kratke a internacionalne meno....
ty sa volas brunner?aj moja kamaratka, ktora sa tu vydala sa tak vola.....tak poznam dve brunnerky 😉

silvi, viem si predstavit ako ti bolo, ale to hned prejde....ved sa mozes s theom a jeho maminou stretnut aj tak..niekde v parku alebo na zmrzke....a urcite su aj oni zvedavi na tvoje babatko....

ja som dneska mrcha leniva, este som v pyzame, ked sla lea spat,tak som si lahla tiez a pospali sme az doteraz....asi som z toho tepla taka unavena.....varit dnes nemusim, manzel ma pracovny obed...tak si spravim nejaky salatik a potom pojdem na prechadzku......
tak si teraz vychutnavam rannu kavu 😀

wienika
26. jún 2008

twix, nereklamovala, ale tu to nie je problem, urcite chod......moj muz reklamuje veci dost casto, myslim rozne, aj elektroniku a nikdy nemal problem....myslim, ze tu je to ine ako na SK 😉
akurat stale cakam na navigacny, ktory som od neho dostala, a nieco tam nebolo ok.....ze vraj zajtra ho vyzdvihne.....

lieska
26. jún 2008

Silvi, ano, v nasom pripade pri vybere mena zalezi aj na tom, kde chceme zostat zit. To mas pravdu, ze ak vy budete nadalej v Rakusku, tak malu budu citat Tereca... Ako som pisala je to zalezitost rodicov.
My mame uz mena tiez vybrate. Ja som od nepamati chcela chlapcenske len dve: Timotej alebo Filip. Obe sa mi strasne pacia a obe maju pre mna velky vyznam (obaja stari otcovia, kt. uz zial neziju, sa tak volali). No ale moj drahy chce strasne Petra - po nom! Inak sme sa na chlapcenskom mene zhodli len pri jedinom - Matej. Tak pri 1. babetku som sa rozhodla, ze "curignem" a pristupila som na Petra! Chvala Bohu, ze sa moj manzelik nevola Dionyz alebo podobne!
Pri dievcatku mi to bolo viac menej jedno, zhodli sme sa na Pauline, Viktorii, Karoline ... ale nakoniec som sa rozhodla ja. Mne sa vzdy velmi pacili z klasickych mien Anna a Maria. Takze ak to bude dievcatko, bude Annamaria, uz to mam odkonzultovane aj s jazykovednym ustavom v BA! 🙂
A budem ju volat Mimi!!!! Juuj, tesim sa uz na to!

Aj Samuel je krasne meno, len skoda, ze ich je uz tak strasne vela! :( Ja tak nemam rada tieto modne vlny! Uz nam tu behaju sami Samkovia, Davidkovia, Sary, Vanessky, Emky ... Ja som dost mien vylucila len na zaklade toho, ze je momentalne tak velmi popularne! Ale to je asi v kazdej ere a v kazdom state...

A ano, aj Valeria je krasne, pokial Ta nevolaju Valika! A Wieni, Lea je aj take atypicke, ja som mala len kamosku v skolke Leu a potom kamosova dcerka (on je cech, manzelka nemka) sa vola Lea, inu ani nepoznam!
A je fakt, ze to musi pasovat k priezvisku, inak chuda dieta!!!

Dari ahoj, vitaj. zasa jedna kolegynka mimo Viedne, super, aspon tu nebudem taka osamotena. Ja som zo Salzburgu!

Twix, topanky som nereklamovala, ale vselico ine uz ano! Urcite ti to bud vymenia al. vratia prachy. Len aby si mala blok!

lenka.pav
26. jún 2008

ahojde kocky, tak dnes uz mi je akosi lahsie na dusi, depka nastasie prehrmela aj s tou burkou, co sme tu vcera mali. som mala pre istotu zapalene sviecky, lebo aj elektrika obcas na sekundicku vypadla. aj notebook a aj telku som radsej vypla aj z elektriky, akoby sa tu u nas vsetci certi zenili. okolo polnoci nam tu aj hasicska sirena zacala hulakat - asi padali aj stromy, si myslim.
co sa tyka mien, my sme sa rozhodli pre Lukasa, ale tiez len preto, lebo ak tu bude chodit do skoly, tak by s makcenom mali strasny problem a komolili by mu meno. a pre slovenskych starych rodicov bude jednoducho Lukáš a hotovo.
reklamacie - uz som tu reklamovala snad vsetko a vzdy mi vzali tovar naspat s usmevom, tu vobec nerobia problemy ako na slovensku. ani mi kolkokrat ten vracany tovar nepozreli a mohla som si hned vybrat novy - bez mesacnej reklamacnej doby. takze tolko k reklamaciam.
twix, dufam, ze bude s malym vsetko v poriadku, ale myslim, ze ano. budeme drzat palceky, ale chalani su bojovnici, neboj 😉

ronnda
26. jún 2008

pekne popoledne a dobre ranko pro ty, co si dnes pospaly - wienika 😉

twix - mrzi me, ze ted mate takove starosti, urcite bych se rozhodla rodit v tomto pripade v AKH, jsou tam opravdu odbornici a citila bych se jisteji. priznam se, ze nevim, co znamena v cestine oblicka 😒
je dobre, ze myslis pozitivne, to proste musis a v dnesni dobe je ta lekarska veda na takove urovni, ze se urcite nemusis obavat. a super, ze chlapecek je potvrzen a ma se cile k svetu 🙂

miriam - gratulujeme k 1. zoubku, to je dobre, ze samko nemel vubec zadne problemy a je mu dobre, preji, at vam to tak jde dal i s dalsimi zoubky.

maya01
26. jún 2008

Dobru chut prajem,

Lieska,mas pravdu,ze Samuelov je na Sk straaaasne vela,v Samkovej triede v skolke je ich az 7 😨
Ale my sme zili a budeme zit v Rakusku a tam je meno Samuel dost nezvycajne,takze si z toho tazku hlavu nerobim. Ja sa ho snazim aj tak volat,zdrobneniny ako Samko,Samo moc nemusim,ale teraz ako sme na Sk ho tak skoro vsetci volaju,tak aj ja sem-tam... A muz ho vola len Samuel alebo Sami.
Mne sa este strasne pacilo meno Adrian,ale Samkov bratranec sa uz tak vola,takze nic...

Twix,co sa tyka reklamacii,myslim,ze by to nemal byt ziaden problem,ved zaruka na novy tovar je 2 roky.

Wienika, v robote mame teplo,lebo budova je skoro cela zo skla...ale ked sa rozbehne klima,tak mame v kancli celkom prijemne,ale ked vvjdem na chodbu katastrofa 😝
A Lea je naozaj krasne meno,mne sa este lubi aj Stella.

lenka.pav
26. jún 2008

ronnda, oblicka je ledvina. kludne sa ma spytaj, ked nieco nebudes vediet, moja svagrina ma muza cecha a byvaju na morave, preto kopec veci rozumiem. predtym mi to tiez robilo problemy 😉

lieska
26. jún 2008

mayi, ono je to v podstate jedno, ked mas toho chrobacika pri sebe a je tvoj, tak sa moze volat bars aj Ulanbatar!
Len som sa tak zamyslela, ked uz tu rozoberame temu mena! Mne sa ich velmi vela paci (o.i. aj Tebou spominana Stella), ale vela z tych co sa mi paci by som napr. vlastnemu dietatu nedala. Ono je to aj vec pocitu aky mas. Ja som si jeden den zmyslela tu Annamariu a druhy den som vypustil avsetky ostatne varianty, ktore som este mala v zalohe!

Ronnda, aj ty mas novu fotecku! Krasna!! Ste kocky! uz si aj ja budem musiet zalozit album, nech vyjdem z anonymity, len som leniva!

ronnda
26. jún 2008

leni - dekuji za preklad! trochu jsem to na ledvinu tipovala, kdyz se tu psalo, ze se da zit i s jednou oblickou. ja jsem se tu uz naucila tolik novych slovicek 🙂

dekuji vsem za pochvalu nove fotky, ona tedy moc vyvedena neni, ale je to jedina s trochu letnim motivem, kde jsem na fotce i ja, v nasi rodine fotim totiz nejvice ja a tak pak na zadne fotce nejsem.

lieska - tak sup sup a vytvaraj album!

reklamace - byla jsem svedkem, kdyz tu manzel jednou reklamoval boty, ale byly to levne turbo schuh, mel je na sobe dvakrat a hned praskly, prodavacka je chtela vzit na reklamaci na posouzeni, to on odmitl a chtel penize nazpet, ale pry ne, ze mu daji jen gutschein, to on taky odmitl, protoze uz si u nich zadne boty koupit nehodlal, nakonec se tam tak rozcilil a nechal si zavolat vedouci a odchazeli jsme s penezma v penezence 😉

jasterka
26. jún 2008

Ahoj babulky,vau-akurat som vas docitala 🙂 a sa tesim,ze sa tu stretavame a delime o radosti a starosti.
Ja som zase na slovensku a v internetovej kaviarni,lebo ja uz bez vas neviem zit 😀 tak tu relaxujem,zatial co muzik maka,a robi nasim v byte podlahy.

Lieska-velmi si cenim,ze si my hned napisala,ze sa v tehu nema kupat,uz sa ani nebudem,za ten strach to nestoji,tak som sa vtedy zlakla,ze mi ostalo horuce brusko 😢
Annamaria je krasne,a budes ju volat Mimi 😉 zlate.

maya01
26. jún 2008

Lieska,mas pravdu je jedno ake das meno tvojumu dietatu...hlavne nech je zdravucke...to su dolezitejsie hodnoty v zivote... 😉

maya01
26. jún 2008

A este hodim jedno dievcenske,kt.sa mne velmi lubi Magdalena,len sa mi zda moc dlhe a Magda sa mi nepaci.

lieska
26. jún 2008

Mayi, no to je super...mame rovnaky vkus!! Ako som pisala, ze sa mi paci valeria, ale nie Valika, tak som chcela dopisat este jednu moju favoritku ... Magdalenu! Len zasa je strasny rozdiel medzi Magdalena a magda! Presne ako pises!!!

jasterka, prosim! Som rada, ze si s nevylakala, ty si skor taka laknutejsia povaha, vsak? 😀 Neber to v zlom, len si tak myslim ako ta uz odtadeto poznam!! 😉 Aj ty mas krasnu novu fotku inak!! Som zabudla pochvalit!

vierusik
26. jún 2008

Ahojteee, ako sa dnes mate?????
Aj dnes je dost teplo, ale da sa to vydrzat 😉 ked som len vnutri, a pod sprchou 🙂 🙂
Cakam muzika domka....uz nech pride, bo mi je uz dlhoooo
Uz sa tesim, ked tu bude maly Matko, uz nebudem sama....ved aj teraz je so mnou v brusku, len si ho nemozem este chytit a pomojkat 😒

vroni
26. jún 2008

Lieska, vy ste vybrali presne tie mená ako ja!!! Chlap ich bojkotoval, on chcel Sophiu Až keď som ho ubezpečila, že je to podľa mňa hneď po Jessice najhnusnejšie meno na svete a Sophiu na svet jednoducho neprinesiem, dohodli sme sa na Nathalie (bol to kompromis z obidvoch strán) Ale chalan by bol býval Filip. Našťastie chlap nemal ambície pomenovať syna po sebe, lebo je Jozef a to sa mi páči priam tak ako Sophia 😀 😀 😀 Ale vyberali sme tiež mená, ktoré existujú (aspoň približne rovnako) v obidvoch jazykoch. Krásne fotečky ste si popridávali, aj ja musím, ale keď som ja taká nemožná 😀 Inak v škôkle už je super, milostivá zostáva zatiaľ celé doobedie, dúfam, že na dovolenke zase všetko "nezabudne"...

twix
26. jún 2008

ahojte,
tak ste mali pravdu s tou reklamaciou. nebol ziaden problem. ani nepozeral na rechnung, ze kedy som
ich kupila. pytal sa, ci chcem vymenit za rovnake alebo iny model, alebo ci chcem gutschrift.
zobrala som tie iste, su strasne pohodlne na dlhe prechadzky, no a ak by sa nahodou zase parali,
tak ich pojdem vratit.
inak, tiez som si myslela, ze plati 2 roky zaruka. len som si spomenula, ze ked sme kupovali kocik
tu v rakusku, tak mi predavacka povedala, ze na vanicku a latkovu cast sportaku je zaruka myslim
6 (alebo 12?) mesiacov a na kovovu konstrukciu 18 mesiacov. dost ma to vtedy prekvapilo. tak som
hladala na internete, ci tam pisu nieco o topankach a bol tam citovany nejaky zakon, ze vady, ktore
sa ukazu do 6 mesiacov nie su z opotrebovania, ale vyrobne chyby. tak teraz neviem, ako to je, ked
niekto reklamuje nejaky odev alebo topanky po 6 mesiacoch.
zeby boli tie dva roky len na elektroniku?

jej, ja som poslala muza von s malou, nech si v klude posurfujem a ono tam zacalo hrmiet. o chvilu su doma,
dufam, ze nezmoknu.

twix
26. jún 2008

dievcata, pekne ste si pomenili fotecky 🙂

inak, dnes som bola v HMke, maju vypredaj, tak som nieco kupila malej. potom v edusche maju babätkovske
veci, tak som nieco kupila drobcovi, co cakame. maju vsetko do modra (chlapcenske). tak mi tie nakupy
dnes akosi robili radost.

jasterka - o tom kupani som citala, ze sa nesmie kupat vo velmi teplej vode, ani vo vani, ani v termalnom
bazene, aby sa brusko neprehrialo. mala by byt prijemna, vlazna.

twix
26. jún 2008

dari, vitaj medzi nami. ja som raz cez Wörgl prechadzala. jedno leto som stravila nedaleko v St. Johann.
praxovala som tam v hoteli. je tam naozaj prekrasna priroda. aj v zime na lyzovacke sa mi v tirolsku
strasne pacilo. mas to dost daleko na slovensko, asi casto nechodis.

padlo tu tolko peknych mien, ze mam nad cim premyslat. ale casu dost, kym sa to narodi 🙂

vierusik
26. jún 2008

ahoj twix- to som rada, ze si mala reklamaciu bez komplikacii....ja som tu este nic nereklamovala, takze nemam skusenosti...ale je fajn, ze su ti predavaci taki ustretovi a nerobia komplikacie......ked ides doma na Sk nieco reklamovat, musis sa pomaly az pohadat, aby ti to reklamovali....teda az na par vynimiek 😉

twix
26. jún 2008

vierusik - tiez som tam isla so strachom a uz som planovala, ze si necham zavolat veduceho a trosku
im pohrozim staznostou ... ale nebolo treba, uplne v pohode vymenili 🙂
vidno, ze nie sme na SK. ale aj tie predavacky u nas chapem. slovaci su velmi vynaliezavy narod 🙂

dari226
26. jún 2008

dakujem wienika
hej je tu krasne ako v raji pri pasucich sa kravickach 😀
iba niektory ludia su taky falosny
od Ba je to tak na 5-6 hodin cesty autom
inak som zo sturova a z novych zamkou tak na polovicu som byvala aj tam aj tam

ja som cchela meno Dominiqa ale manzel boli proti kvoli tomu Q a inak sa mi pacila este Chelsea ked som bola pubertacka
a tak sme s manzelom hladali na D ale nic take krasne sme nenasli
tak sme mali nieco len ako Daniela,Viktoria a nakoniec sa nam zapacilo ak blesk z jasneoh neba Alexandra a Valeria dostala od manzelovej babky
a pre chlapca sa mi pacili Kristian Sebastian a Nikolas ale tu je kazdy druhy Kristian a Sebastian no co uz 😒

lieska
26. jún 2008

Vroni, perfektne som sa pobavila na tom tvojom prispevku!!! 😀 Parada, len tak dalej!
No Jessica je fakt asi aj u mna na rebricku velmi skaredych mien! A Sophia alebo Sofia .... neznie to zle, ale pre mna to je stale Zofia a basta!
Baby neviem kedy sa dostanem na koika, zajtra cestujem domov a tam teda nemam ani nahodou cas na surfovanie! Tak moc nepiste, ab ysom vas zas nemusela tyzden len citat! 😉 Pa.

tinavieden
26. jún 2008

ahoj babulky. Tak to je dnes super pocasie, my sme boli na nakupe a s Leni sme riadne zmokli no super cez ten najvacsi dazd sme sli domov normalne som utekala ale aj tak sme zmokli Leni ani tak nie ale Ja...no tak mozno podrastiem 😀
Inak vsetko u nas po starom Leni stale nic nechce jest lyzickou ale ked jej dam nieco do ruky tak to ocmula a aspon nieco spapa..dnes to bola piskota, broskyna,banan..z kazdeho troska...no myslim,ze jej tie kasicky nechutia ☹ len skoda,ze este nema zuby to by si aj odhryzla no neda sa..

bavite sa tu o menach.No my sme vyberali slovanske mena kedze som chcela aby aj moja rodina meno vyslovovala v pohode a Lena-Leni sa nam pacila obom.
Mam kamosku co dali take no dost "zvlastne "meno napr. Noemi a na SK ju volaju Naomi ako tu modelku a kamoska teda dost lutuje,ze dala take meno lebo kazdy ho popletie 😀
Takze som rada s nasim vyberom...na SK to nikto nepopletie a tu tiez nie 😉

A co planujete na vikend babulky?My mame v plane grilovat s kamosmi tak dufam,ze aj pocasie bude ok 😎

maya01
26. jún 2008

Tina,mas uplnu pravdu,ze na sk sa neoplati davat exoticke mena. Ja mam kamosku a ta je teraz tehu,caka chlapca a idu mu dat meno Noel a este k tomu slov. priezvisku no neviem neviem. A nechcem si predstavit ako mu budu komolit meno deti.

Lieska prajem stastnu a bezproblemovu cestu.

Twix,super,ze sa ti podarilo tak bezproblemovo reklamovat tie topanky.

Idem pozerat ordinaciu.

Tak prajem pekny vecer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre