Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
27. jún 2008

caute baby, kde ste vsetky?
ja som prave dopozerala ordinaciu, no ale uz mi fakt lezie na nervy, ti scenaristi pisu same katastrofy, v kazdom dieli niekto zomre alebo sa stane nieco zle. a ten minister a vyklad o euro.....tento diel bol uplna katastrofa, vobec tie reakcie tych ludi.....a stvu ma herci, ktori zoberu hlavne ulohy v seriali a potom ich to zrazu prestane bavit a nechaju ich zomriet, vid zuza fialova.....ale to je jedno, sorry, ze to tu rozoberam,ved niektore ani netusite o com tocim....myslim tie, co to nepozeraju....

maya, dufam, ze vam to auticko opravia, hlavne sa netreba vzdavat...ved to nemoze byt ok, ked sa ta vymenena suciastka po roku znova pokazi....drzim palce...

co sa tyka ockovania, cim starsie dieta, tym menej ockovani...lea bola malinka, tak dostala tri davky....u starsich deti je to menej....

tak vam prajem pekny vecer, ja si idem kuknut panelak, ma tam hrat moj dobry kamos, tak cakam kedy sa tam objavi..... 😉

vroni
28. jún 2008

No, dnes som tu prvá 😀 Ja už mám úplne cestovnú horúčku, chlapi už autom vypadli, jasne, že dieťa sa zobudilo, keď sa jej tatko opovážil vstať z postele, tak sme hore už od piatej 😠 Pobalené, vychystané a za hodinu padáme. Tak držte palce, nech v zdraví prežijeme 😀

wienika
28. jún 2008

vroni, tak prajem krasnu dovolenku a stastnu cestu....... 🙂

bublinkajasminka
29. jún 2008

kočky - neviete mi poradiť kde v rakúsku nájdem obchod baby obchod NKD? malá dostala odtiaľ pekné veci

maya01
29. jún 2008

Ahoj bubli,to som ja Maja od Lubky... 😉 Ten obchod najdes aj v Hainburgu...a vo Viedni je ich tiez dost.

Caute kocky,

ako ste prezili vikend,my ok. Dnes este neodchadzame,ale zajtra ideme so Samkom busom,dufam,ze to zvladneme...teda ja urcite,ale neviem-neviem ako Samko.
Dufam,ze ten utorok plati,uz sa tesim.
Zatial pa.

bublinkajasminka
29. jún 2008

maya - mooooopc vdaka sú tam pekné vecičky

bublinkajasminka
29. jún 2008

maya - a ideš teraz do rakúska? a už natrvalo alebo prídete sem ešte????

maya01
29. jún 2008

Nie,nie este nie na trvalo,ideme len na tyzden. Musim so Samkom obehat doktorov,zahlasit skolku,aj kvoly bytu atd. Naspät sa chystame sept. zaciatok okt. Uvidime,ako to vsetko vypali....
Chodte sa pozriet do Hainburgu,to nie je daleko a su tam aj ine obchody s detskymi vecickami ako napr. Kik,maju tam celkom pekne veci,za rozumnu cenu.

maya01
29. jún 2008

Bubli,Yasminka je naaaadherna a tie vlasiska... 😵 Este som nevidela babo s takymi vlaskami.

bublinkajasminka
29. jún 2008

maya - mooooc díííky - neviem či by som to KND v meste našla - je to v centre mesta? a nie je to v Parndorfe???

maya01
29. jún 2008

Je to v centre mesta... Na jednej strane je Schöps a na druhej je NKD nie je to z hlavnej cesty vidiet,ale urcite by ste to nasli...

wienika
29. jún 2008

ahojte babulky. tak ako?
my fajn, otvorila om si flasu vina a idem sa opit.... 😀 ze uz konecne skonci ten futbal.....dufam, ze vyhraju spanieli, nech ma drahy srdiecko na mieste a od zajtra sa nam bude viac venovat.....ake nebude stale kukat wimbledon, ze? 😠
maya, prajem vam stastnu cestu do viedne, potom v utorok porozpravas ako to samko zvladol....uz sa tesim na stretko.....
prajem vam pekny vecer a dufam, ze sa tu zajtra objavite vsetky....

silvia2406
30. jún 2008

ahojte babulky 🙂

dnes prva? no to hadam nie, nebodaj este spite 😀
aky ste mali vikend?

wienika, aj ja som uz rada, ze futbal konecne konci, uz mi to dobre liezlo na nervy, vecer sa nepozeralo nic ine, len futbal 😝 😝 😝

my sme boli cez vikend v ba, stahovali sme kamarata, takze uz je z neho opat blavak, v nedelu sme zacali 24. tyzden 😵 😵 😵 naozaj to strasne leti, v piatok sa tesim na 3-decko, som strasne zvedava na nasu bambulku a potom tyzden lenosenia na svk, uz sa tesim 😵
mala inak asi trenuje nejake bojove umenie alebo futbal alebo nejake ine sporty, kde su potrebne kopy 😀 no co ta vyvadza, ale ja som straaaasne rada, ze viem, ze vsetko je o.k. 😵 😵

tesim sa inak na zajtrajsie stretko, teda stadtpark medzi 15:00-15:30? a co ak bude opat prsat, mame nahradne riesenie? nie ze by som dazd privolavala, ale stat sa to moze 😅

jasterka
30. jún 2008

Ahojte,tak aj uz som naspet vo Viedni a velmi sa tesim na zajtrajsie stretko,ze vas konecne spoznam.
My sme boli v sobotu na tej svadbe,a odchadzali sme medzi poslednymi,tak sme sa dobre bavili,asi sme si uvedomili,ze uz naposledy tak bezstarostne 🙂

Silvi,tak malinka takto snazivo kopka,aspon ti dava najavo,ze je tam a ma sa dobre 😉

Ja idem dnes konecne zase na kontrolu Stefanovicovi,a uz sa neviem dockat,kedy uvidim nase drobatko 🙂

silvia2406
30. jún 2008

ahoj jasterka, som rada, ze svadba dopadla dobre a ze ste sa zabavili 🙂 neboj, babatko prinesie tooolko zabavy ze az 😀 prihod potom nejake fotky, urcite si bola kocka s tym brusinkom 😉
aj ja sa uz tesim na vsetky 😵
drzim palceky, urcite dopadne kontrola na vybornu 😉 urcite sa ozvi ako ste dopadli 🙂

inak uz citis babatko?

jasterka
30. jún 2008

Citim,ale len tak jemnucko,ja neviem,ze by bolo taky lenivcek 😕 ?
ty si kdy zacala citit take silnejsie kopanceky?Moje aj cely den nic a potom par stuchancekov a zase nic...
V piatok v noci som po vycikani chytila taky krc do podbruska,az mi slzy vyhrkli,ledva som dosla k posteli,rychlo som si dala magnezium,zobudila muzika a vtedy to preslo,ale odvtedy malinke kopaloa inak sa citim dobre,tak je snad v poriadku,ale urcite sa na to spytam.

silvia2406
30. jún 2008

neboj urcite je vsetko v poriadku, take tie poradne kopance citim asi od 21tt-22tt, ale sama vies, ze u kazdeho je to indi-vindi. tvoje babo bude kludne, ja sa uz teraz tesim na to buntosenie 😀

co sa tyka tych krcov, ja som dostala vcera vecer, ked som sa obracala v posteli tiez taky, az som sa zlakla, nastastie ako prisiel tak odisiel. pri cikani citim tiez bolenie bruska, ale snazim sa chodit na zachod pravidelne, tak ako radila viedencanka a je to naozaj lepsie. velky krc pride vtedy, ked uz mam mechur plny.

maya01
30. jún 2008

Ahojte kocky,

tak my uz pobaleni...Samko ma normalne cestovnu horucku,bali vsetko co mu pride pod ruku a ja to po nom vybalujem 😀
Tu sa spustila takaaaa burka,hromy,blesky.... dufam,ze zajtra nic take nebude...
A ked bude,ak alternativa je ako vzdy Kids Cafe.
Ale radsej by som brala ten park.
Uz sa tesiiiiim.
Este sa ozvem.
Tak zatial krasny dnik.

silvia2406
30. jún 2008

ahoj maya, uz sa tesim na samka 😉 a samozrejme aj na teba 🙂

maya01
30. jún 2008

Ahoj Silvi,aj my na teba....a na vsetky kocky a ich babulky.

jasterka
30. jún 2008

Tiez si myslim,ze to bolo tym,ze v noci som mala moc plny mocovy mechur,cez den sa mi to nestava,tiez sa snazim ist co najcastejsie,a vtedy je to bezbolestne,najnovsie dostavam krce do lytka,tak ze mi strpne noha,a lytko ostrane v krci,riadne to zaboli,lez to rozhybem,preto sa chcem spytat doktora,ako casto a kolko si mam dat toho magnezia,mne dal take kapsulky,lebo tie magneziove sacky ma napinali.
Takze ta kontrola mi pride ako na zavolanie,mam nanho dost otazok,dufam,ze bude mat cas mi ich zodpovedat.

silvia2406
30. jún 2008

jasterka, nedaj sa odbit, vsetko si pekne napis, co sa chces opytat, aby si na nic nezabudla, urcite ti na vsetko odpovie 😉
ja mam tie magneziove sacky, zatial v pohode, mna skor napina z tych obrovskych vitaminov od neho, nie raz sa mi stalo, ze som ich vyvratila 😝

prave pozeram mein baby, zase idem smoklit 😀 mna vie vzdy tak dojat porod, sranda je, ze zatial ma nechytaju ziadne panicke strachy, ja som taky posero co sa tyka veci pre mna neznamych 😀 ale to urcite pride 😅

miriam25
30. jún 2008

Ahojte babenky...

No aky ste mali vikend? Ja som sa tu od piatku vobec neukazala... som zarezavala. V sobotu skuska... ale ako poviem vam, bola som velmi sklamana, ked nam povedali, ze vysledky budu az v polovici augusta a ak to urobime, tak diplom dostaneme az niekedy v septembri 😠 😠 😠 Sa mi toto zda trosku prehnane... V juni robit skusky a v septembri dostat diplom????? Ale tak mne je to uz teraz jedno. Uz na tom nic nezmenim a ci sa vysledky dozviem teraz alebo o par mesiacov...Nepotrebujem to nejak nevyhnutne... robila som tie skusky len kvoli tomu, ze ked si budem po materskej hladat robotu, aby som mala nejaky uznavany diplom v rukach... Tak uvidime. Mam z toho relativne dobry pocit,pokial som pisanie moc nespackala, mohla by som to urobit... uvidime...

Jaj, chvalaboohu ste toho moc nepopisali, takze som si vas stihla bez problemov precitat a teraz pojdem za chvilu varit. Moj drahy pride na obed domov, takze si budem musiet trosku pohnut...

Babenky, zajtra bohuzial nemozem prist... Svokra pichla vcera vcela a on je na to alergicky, takze si ho nechali pre istotu v nemocnici na pozorovanie, ci je naozaj vsetko ok alebo nie a kedze oni predavaju zeleninu, tak zostala na to svokra sama a ma poprosila, ci by som jej nemohla prist poobede (dnes aj zajtra pomoct). SOm jej to slubila, ona sem chodila dvakrat do tyzdna mi davat pozor na maleho, ked som chodila na kurz a tak aspon toto pre nu mozem urobit... Len to bude sranda byt v obchoode so Samkom... A ved uvidime... Svokra pojde do foliovnikov a ja zostanem v predajni...

Ale ma teraz napadlo... Je dost mozne, ze pojdem asi za jeden a pol tyzdna do viedne... Brat nas chce prist s priatelkou pozriet a tak som mu hovorila, ze ak mu nepozicia ocino auto, tak ich vyzdvihnem vo viedni... A potom samozrejme aj zaveziem... Takze bud ked po nich pridem alebo ked ich vylozim by sme sa mohli dohodnut a niekde stretnut... Ale to by som vam dala este presnejsie vediet...

No nic, idem sa pustit do varenia... Prepacte, ze nejak nereagujem na vase prispevky, mozno zajtra doobeda budem mat viac casu...

papa zatial... mozno sa este vecer ukazem,neviem...

miriam25
30. jún 2008

silvi, aj ja som pocas tehu pozeravala mein baby... prvy krat som zostala trosku v soku, ked som videla ako prebieha porod, ale potom som to pozerala so zaujmom... A musim povedat, ze ked som chodila na cvicenie do nemocnice, prvy krat ked sme tam boli, mali sme sa predstavit a povedat, z coho mame strach a z coho nie a pod... a ja som povedala, ze kedze je to moje prve dieta, netusim co su to porodne bolesti a preto si nerobim ani starosti a nebojim sa... Ta nasa porodna baba tam sa na mne smiala asi minutu... zevraj mam pravdu, keby to tak brali vsetky prvorodicky 😀 Takze asi tak... A este nieco... ja by som radsej este raz rodila ako sla k zubarovi 😅

silvia2406
30. jún 2008

miriam, tak s tym zubarom si ma pobavila, zatial vnimam zubara horsie ako gynekologa, ale uvidim po porode, ci vrtanie zuba je vacsia pohoda ako porod 😀

skoda, ze nemozes prist ☹ ale je pravda, ze keby ma svokra poprosila o nieco take, tak jej tiez pomozem 😉 a neboj, nie je to posledne stretko, urcite to raz vyjde 🙂

maya01
30. jún 2008

Miri,ty si sikulka urcite si tu skusku zmakla na 1...je to vazne od veci,ze vysledky budu az v auguste,z toho cakania by ma porazilo...
Ja mam tiez strasnu averziu voci zubarom,ale to asi kazdy...neznasam tam chodit...
No skoda,ze ti to nevyjde...mozno na buduce,ale dufam,ze v auguste budes v Nr.

maya01
30. jún 2008

Kocky a este poradte...mam Samkovi dat stvrtku Kinedrulu,pre istotu...tak dlho busom sme este nikdy necestovali...tak neviem..

jasterka
30. jún 2008

No Silvi,tak som si aj ja zapla mein baby,ale tvoju pohodu nezdielam,ja si skor predstavim vsetky najhorsie scenare,a potom sa tesim,ze to v skutocnosti nebolo take zle 😅
Inak ked uz o zubarovi,pojdes aspon na prehliadku?Zevraj to bolo volakedy dokonca povinne v tehu?

jasterka
30. jún 2008

Mayi,ako dlho vam trva cesta?Ide to bez prestavky?ja by som asi nedala,a uvidis,mozno to zvladne bez problemov a buducnost pre budes vediet,ak mu nebyva zle v aute,nemalo by byt ani v buse.
A vlak vam nejde? tam sa da úprdsa prejst ,wcko a tak 🙂 ja radsej cestujem vlakom,ale to je asi zvyk.

miriam25
30. jún 2008

no ja som s tym varenim este stale nezacala 😅 ale uz musim,inak do 12 nic nestihnem...

mayi, na 1??? to urcite nie... oni maju dost tvrde pravidla... Ja budem rada, ked to urobim... Mozno, ale len mozno,ak som toho moc nepokafrala, tak to budem mat za 2 a tomu sa teda budem moooooc tesit... Ono je to naozaj dost tazke... Aspon teda pre mna... Vsade stratis par bodov minimalne za gramatiku, lebo bez chyby to urobi len niekto, kto je naozaj super dobry v nemcine, ale ten by potom mohol robit aj vyssi stupen 😉 hlavne aby osm to urobila...

s tym stretkom ma to naozaj mrzi, ale toto je to najmenej, co mozem pre svokru urobit...

a mayi, prve dva augustove tyzdne by som mala byt v nr, tak by sme sa mohli zasa stretnut, pripadne behnut na kupko niekam, co ty na to? povedzme polny kesov je blizko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre