Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

alexa27
8. jún 2007

super, urcite sa tam niekedy vyberieme.
inak s tym tvojim krvacanim ma to mrzi, kedy mas ist k lekarovi? drzim ti moc palceky, aby bolo vsetko ok. ked vravis, ze teplota je stale vysoka, tak by to malo byt v poriadku, ale aj tak by som radsej skocila za lekarom. noa co sa tyka toho prezradenia, ze cakate babatko, uplne ta chapem ,ze nie si nadsena. ja by som zo zaciatku tiez nechcela o tom velmi hovorit, pre istotu, ale zase na druhej strane je to taka radostna novina, ze neviem ci vydrzim. ako sa poznam, urcite budem hned volat nasim aj svokrovcom, ked budeme mat pozitivny testik.

kvetinka28
8. jún 2007

Dakujem, no mamine som to tiez chcela povedat neskor, ale nevydrzala som 🙂 . A sestre tiez, ta skakala od radosti cela bez seba. U Dr. som bola vcera, vlastne uz v utorok som mu o tom hovorila, ked som bola na prvom vysetreni, ale povedal, ze v tomto stadiu s tym nemoze nic urobit. Som teraz na PN, aj ked uz mi je dlho, som strasne hyperaktivna 😅 , tak dufam, ze to pomoze. Ukludnujem sa, ze je to len vacsim prekrvenim sliznice a tak, lebo je to fakt iba trosku a po nejakej telesnej namahe. Brucho ma neboli. A inak pochybujem, ze by mimi od nas odislo len tak, ved my budeme taki dobri rodicia 😀 Snad to bude OK.

galina75
8. jún 2007

Ahojte,
kvetinka, tak dufam ze bude vsetko OK., Zmen si info v pase, aby sme vedeli v ktorom si tyzdni a tak 😉

Alexa domcek rastie ako z vody, tu najakualnejsia fotka so stredy http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/galina_sk/deta...

na buduci tyzden dostaneme uz stresnu konstrukciu, tak som zvedava.
Svalovka sa zatial nehlasi, tak z toho asi nic nebude, mozno tym ,ze odkedy byvame vo Viedni chodim do prace- poklial to pocasie dovoli- na bicykli. Sice to nemam daleko, ale asi to pomaha. V pondelok som bola u sestry v 11 Bez. tiez na bicykli a spät do 4 bez. my to trvalo 20 min. Co je naozaj super cas.
Zial som sa tento rok este nedostala na "skates" a to ma velmi mrzi. Mozno zajtra🙂)Gala

alexa27
8. jún 2007

jeeej, parada, tak uz mate vytiahnute mury, to je uplne skvele. buduci tyzden zacnete so strechou a potom uz mozte robit vlastne vnutri, ze? super ako vam to ide, domcek vyzera krasne 🙂.
😀 kvetinka, presne ako pises, mimi si to pekne rozmysli 🙂 . drz sa moja. a nie su na to nejake lieky, alebo co mozes urobit, nic len byt v klude?

kvetinka28
8. jún 2007

Ahoj Gala, dik. Zmenim, uz som chcela, ale zatial fakt neviem ani ja, v ktorom tt som, dr. mi nepovedal. tak tam dam aspon, co si myslim. Ale bojim sa, ze ked to tam dam, nieco sa pokazi a to nechcem. Pravdepodobne som teraz v 6.tt, asi s tym este pockam, pre istotu. Tak dva tyzdne. Sorry 😅

Vyzera, ze budete mat krasny dom, vela stastia pri stavbe a nech coskoro byvate.
Bicyklovanie je super, inak ja tiez chodim do prace na bicykli. Teraz tak pomalicky, takze mi to trva dlhsie.
Chodis aj na korculiach? To by som sa bala. Ale asi je to dobre, ked na nich jazdi tolko ludi. Hm, mozno raz vyskusam...

galina75
8. jún 2007

No este si pockame kym budeme moc nieco urobit sami, chyba nam este elektrika, kurenie. My by sme chceli iba polozit parkety a mozno kachlickovat. Viac zatial nie. Takze prace zatial nemame, iba sa chodime pozerat.
Kvetinka, ono ti to vyrata v ktorom si tyzdni same, staci zadat prvy den poslednej MS a dlzku cyklu. Ale ved este pockaj- ako chces.
Ano korculavala som sa a aj celkom vela, ale v poslednej dobe nestihame.
Chodila som aj na hradzu v BA, snad som to este nezabudla, ale verim ze je to ako s korulovanim, to sa neda zabudnut. Gala

kvetinka28
8. jún 2007

Gali, na tej hradzi v BA je dost tesno, najma cez vikend. Ale ked to je jedine miesto, kde sa da normalne bicyklovat a korculovat 😖 . Ja byvam teraz v Piestanoch, tu je to lepsie, kazdy ma bike, je tu aj hradza a je to celkom OK.

Alex, s tym spinenim neviem, zacala som brat Duphaston, zvysila som prisun vit.C, uvidim, co to spravi. Ale myslim, ze to pomoze, asi je to zvysenym prekrvenim a naslednym praskanim cievok z nedostatku vit. C, lebo sa to vzdy upravi, ked som potom v klude. Inak, zajtra chcem cestovat k mamine na Oravu, uz som tam nebola 2 mesiace. Uvidim, ako to bude vyzerat 😒

galina75
8. jún 2007

Kvetinka ja som byvala v Piestanoch 3 roky, boli to tie najkrasie studijne roky v mojom zivite. Chodila som na hotelku. Piestany su fajn, mam na ne pekne spomienky aj ked sa uz vela zmenilo. Bola som tam naposledy pred 2 rokmi, mali sme totiz z Piestan nase svadobne kolace 🙂 .
G.

kvetinka28
8. jún 2007

Jej, Gali, to je mile 🙂 Svet je taky maly. My sme tu (teda uz len ja) s priatelom rok a pol, priatel si tu nasiel pracu vo svojom odbore, tak sme sa prestahovali z BA. Je tu pekne a velmi pokojne. Dokonca sme si tu kupili krasny byt, ale teraz ho musime prenajat ☹
K.

galina75
8. jún 2007

Takze priatel je teraz v rakusku a ty pojdes za nim. Chapem to spravne? Prepac mozno si to uz niekdy pisala, ale necitala som si vsetky vase prispevky. gala

kvetinka28
8. jún 2007

Ano, priatel odisiel pred tyzdnom, nasiel si tam nove zamestnanie. Dohodli sme sa, ze pojdem za nim, o dva alebo tri mesiace. Rozhodla som sa, ze o dva 🙂 , tak som chcela dat vypoved koncom maja. Ale den predtym sme spolu testovali a posledny majovy den tiez, mali sme dve ciarky. Takze nic, nemal by mi kto platit matersku. Takto pojdem za nim snad skor 🙂 , dufam, ze vsetko pojde OK. Neviem, ako by som tie dva mesiace vydrzala, uz teraz som zufala ☹ Ale to asi aj kvoli hormonom.

boldy
9. jún 2007

ahojte babule ako sa mate?... som sa neukazala, mala som problemy s PC...dnes u nas prsi strasne a aj s krupami takze mam "krasny" vikend ...a vy ako? Kvetinka dufam, ze bude vsetko v poriadku, a ze nic vazne to nebude... a verim, ze si zufala ,ked nie si s priatelom, lebo ja som na tom rovnako 2 mesiace sme sa nevideli, ale dufam o tyzden, dva ho uvidim opat 🙂 ... Gali naozaj pekny domcek blahozelam, len este mate na noc co robit urcite... tak pekny zbytok vikendu prajem vsetkym 😵

silvia2406
11. jún 2007

ahojki dievcata, tak ako sa dnes mate? a aky bol vikend? my sme boli pri dunaji trosku chytat bronz, vcera sme riadne dvakrat zmokli, boli u nas znami na navsteve, takze fajn. 🙂

alexa27
11. jún 2007

ahojte 🙂 ste tu niekto?

galina75
11. jún 2007

Ahojte baby, Alexa, tak dufam ze uz mas aspon trochu pobalene a pripravene veci !!! a cestovna horucka? Boldy vitaj spät.
vikend bol OK, pocasieu uplne super az na tu nedelu poobede, ale aspon ten dazd zmyl tu spinu z ciest a konecne bol aspon na chvilu lepsi vzuch 🙂 . V tom nasom byte vo viedni je nenormalne teplo, uplna hroza, ale nepomozeme si, musime vydrzat. Gala

alexa27
11. jún 2007

Ahoj Gala, veci mame ako tak premyslene, ale pobalene este zdaleka nie, vidim to tak na noc zo stredy na stvrtok, co sa mna tyka a potom dobalenie manzelika vo viedni zo stvrtka na piatok. nuz ale cestovnu horucku mame uz riadnu! obaja neznasame lietanie, takze uz sme uplne na nervy.

galina75
11. jún 2007

ahoj ja rada balim, vzdy sa len bojim ze nieco zabudnem. my mame uz spracovane excel tabulky na veci, aby sme na nic nezabudli. Chodime vela autokempovat a tak je dolezite, aby sme mali vsetko. Samoska, vkoro vzdy na nieco zabudneme, ale to su potom len take drobnostky. Ale vy toho asi vela brat nebudete, tak drzim palce, neboj let bude urcite OK.Gala

alexa27
13. jún 2007

Ahojte kocky, chcem sa s vami rozlucit. v piatok uz odchadzame na tu nasu dovolenku, takze zajtra sa uz asi velmi nedostanem na net, tak pisem este dnes. Vratime sa 17. jula, 18. uz budem v praci, neviem ci sa mi podari hned ozvat, ale budem sa snazit cim skor. Majte sa tu zatial krasne 😎 .

silvia2406
13. jún 2007

Ahoj Alexa, chcem ti popriat nadhernu dovolenku plnu novych zazitkov, o ktore sa dufam s nami po navrate podelis, 😉 davaj na seba pozor, uzite si s manzelom more, slnko, plaz, potapanie i jeden druheho a tesim sa, ked sa v juli ozves, ze si sa vratila a chystas sa do viedne a ze uz môzeme aj my, rakusanky, spravit stretko. 🙂

a vy ostatne babulky sa mate ako, nejak ste sa stratili ☹

alexa27
13. jún 2007

silvi dakujem, urcite sa po navrate ohlasim a nieco zorganizujeme, uz sa tesim na zoznamenie 😉 .
papa, majte sa vsetky krasne 😎 .

galina75
13. jún 2007

Alexa, aj ja sa pripajam , prajem krasnu dovolenku, nech vam to vsetko tak vyjde ako ste ti naplanovali a tesim sa na zazitky ktore nam v juli budes pisat, aby sme ti potom vsetky v kutiku duse zavideli 😀 Gala
Silvia som tu- zistila so len, ze som asi zavisla na konikovi, musim si dat pauzu, ciastocne mi to nerobi dobre 😀 , tak sa snazim - najmä pocas prace- abstinovat. Aj ked je to dost tazke. Doma som rada ze sa do PC nemusim pozriet. Ale neboj "rakusanky" nezanevriem. Gala

boldy
13. jún 2007

ahojte baby... len nezanevieraj galina na nas 🙂 tak zavislost ozaj hrozi, tiez sa snazim abstinovat, som nemala posledne dni cas sa tu ukazat... alexa tiez prajem peknu dovolenku ale asi uz nestihas precitat... tesim sa tiez na stretko nas bab, ked uz budeme vsetke pokope vo Viedni... ja letim v pondelok tak sa uz tiez tesiiiiiiim.....papa 🙂

silvia2406
13. jún 2007

ahojte, je tu este niekto?

no to mi hovorte o tej zavislosti, môj manzel je uz zo mna zufaly 😀

boldy
13. jún 2007

🙂)) toto je zavislost je 12.45 v noci 🙂 prajem vam dobre ranko baby

silvia2406
14. jún 2007

ahojte...
teda boldy, ty si ale riadna nočna sova 😀 , ale aj my sme išli spať okolo 11:15.
dnes nebudem mat na konika cas, cely den robim a potom vecer sa musim ucit, dnes mam na to posledny den. takze vam prajem prijemny, mozno niekomu aj uprsany den a ozvem sa buduci tyzden.

to uz dufam, ze budete vyabstinovane 😀

galina75
19. jún 2007

Ahojte baby, kde ste???? Boldy , Silvia? Alexa je uz niekde v thailande, ale to neznamena ze tu sa nebude nic diat, alebo???
Ako sa mate? Gala

silvia2406
19. jún 2007

Ahoj Gala, tak co nove, ako pokracuju prace na dome?
U nas vsetko po starom, vratila som sa z kurzu, dnes sme mali test, dopadol fajn. Opakujeme predlozky s 3. a 4. padom, je to hrozne, ja sa to proste musim ucit naspamat, pretoze to nemôzem prekladat tak, ako je to v slovencine 😖

galina75
20. jún 2007

Ahoj Silvia, no tak sa vzrone uc, j asom z nemeckej gramatiky niekdy uplne blb, ale nastastie nemusim v praci az tak vela pisat, tak sa to da☹
Mne by tiez take nejaky gramaticky kurz prospel.
Domcek pokracuje uzasne rychlo, tresna konsrtukcia je uz hotova, teraz pride vodat a elektrikar a porobia vedenia, potom kurenie ... v juli si beriem 3 tyzdne dovolenku a bezime na stavbu 😎 : cez vikend sme boli vyberat okna, klucky, vchodove dvere a tak, tazke sa nenudime.
A co skusky, uz mas vsetky hotove? Gala

silvia2406
20. jún 2007

ahoj gala, vyzera to tak, ze sa miname, dnes som bola cely den v praci, asi pred pol hodinou som prisla len domov, zajtra budem mat trosku cas okolo jednej, tak dufam, ze pokecame trosku viac, uz sa tesim. 🙂

galina75
21. jún 2007

OK, mala by som tu byt, tak okolo jednej sem mrknem. Gala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre