Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
4. júl 2008

Wieni, praveze robili ten test aj v Goldenes ale moj drahy manzel tu panikaril 😠 😠

miriam25
4. júl 2008

bejby, tu reportaz som videla, ked to davali v telke. Ked som bola na slovensku a pozerala som tam autosedacky, az som bola zhrozena, ako mozu predavat autosedacku, ktora je len z polystyrenu a nema ziadnu konstrukciiu!!! Hroza!!!

wieni, my mame coneco... O tej znacke som predtym nikdy nepocula, ale ma to ten najnovsi test, ktory je napisany aj na tej stranke, co dala bejby, ma pevnu konstrukciu, ktoru zapases do pasu v aute a samozrejme ma aj pri hlavicke z bokov ochranu, aby dieta nevyletelo, alebo aj ked zaspinka, aby si mohlo opriet hlavicku... ako som uz napisala, som s tou autosedackou velmi spokojna. V zakrutach sa vobec nevykyvuje (lebo uz aj take som pocula).

Ved sa popozeraj. Ako bolo aj v tej reportazi uvedene, opotrebovane autosedacky kupovat je risknutie, ci su naozaj dobre a este aj zalezi na tom, ake su stare. Ja som najskor nad takou moznostou uvazovala, ale potom som sa radsej rozhodla, ze kupim novu... clovek nikdy nevie... a pre mojho samka len to najlepsie chcem 😉

miriam25
4. júl 2008

jaj, bejby, chcela som ta len upokojit, nasmu samkovi vobec neprekazalo, aj ked vonku hukala sirena alebo som varila a buchala hrncami a on spal pri mne v kuchyni. Ked bol taky malinky ako tvoja natalka, naozaj mu ziaden hluk neprekazal. Teraz je to uz trosku ine. Ked zaspinka, mozem robit co chcem, aj vysavat mu za uskami, ale po nejakej tristvrte hodinke, alebo pol hodinke uz nemozem moc buchotat, lebo by osm ho zobudila. to uz ma potom taky lahsi spanok... 😉

twix
4. júl 2008

ahojte!
ale ste toho zase popisali 🙂
laura je uz asi v poriadku. dnes pekne jedla. a aj cez den spala a aj vecer hned, ked som ju ulozila, zalomila
a zatial sa nezobudila. vcera tu buntosila do jednej rana. nastastie ma pred polnocou vystriedal manzel,
uz som zaspavala po stojacky 🙂

k tomu magneziu - nemalo by sa brat myslim posledne 4-6 tyzdnov, mohlo by vyvolat kontrakcie. opytajte sa
lekara.

autosedacku som kupila Concord Trimax. stala asi 100 EUR (bola zlacnena zo 150). mala tiez za sebou
nejaky test s dobrym vysledkom. tiez som niekde citala, ze tie maxi cosi su najlepsie, ale nechcela som dat tolke peniaze. su aj ine znacky, lacnejsie a tiez dobre.

twix
4. júl 2008

Lieska - drzim palce, nech to s tym myomom dobre dopadne. dufam, ze to nejako neohrozi tvoje tehotenstvo.
a cisarskym dned uz rodi hocikto na poziadanie, tak to neber ako tragediu.
a s tou ordinaciou mate pravdu. ten Pociatek sa tam vobec nehodil... no a Fialova uz nechcela hrat,
tak proste zomrela. inak, stalo sa uz viackrat, ze sa pribuzni dozvedeli od medii, ze im niekto v zahranici
zahynul. je to hrozne, ale stava sa aj to.

twix
4. júl 2008

k tomu Zitnemu: vcera davali na jojke v spravach ten pohreb. spomenuli, ze Zitny je este stale udrziavany
v umelom spanku, ma asi dost tazke zranenia. urcite to pre neho bude sok, ked ho zobudia. je to
tragedia. ale ak naozaj isiel na tej ceste 150kou, tak niet o com diskutovat. ja vzdy hovorim muzovi,
nech dodrziava rychlost, lebo ked mu vbehne nejaky opilec alebo dieta pod auto, zavru ho, aj ked za
to nemohol. clovek niekedy ledva ubrzdi auto, aj ked ide predpisanou rychlostou. ja tu rodinu lutujem,
my sme mali tiez podobnu tragediu v rodine, a bolo to hrozne....

bejby - to je fajn, ze malicka pocuje 🙂 nam tiez robili tie testy v nemocnici, ale laura mala v usiach
plodovu vodu, tak ten pristroj nefungoval. museli testy opakovat o mesiac, ale to sme si uz boli
isti, ze pocuje, kedze reagovala na zvuky.

no, idem dat malej lieky a potom do postele, nech sa konecne vyspim.
tak si vsetky uzijte vikend, ma byt pekne pocasie!

bejby29
4. júl 2008

ok kocky, uz su fotocky zo stretka v albume, este nejake pridam.

miriam25
5. júl 2008

Ahojte babulky,

bejby, fotky su naaaaadherne. Dufam, ze sa niekedy budem moct aj ja pripojit... Ono to nie je az take jednoduche. S malym ist autom do Viedne sama je pre mna tiez trosku tazsie, ale to by som nejak zvladla. Ale nie vzdy mam k dispozicii nase auto. Tak uvidime. V kazdom pripade, ked budem vo Viedni, urcite by som vam sem napisala a urobili by sme potom stretko. Uz som na vas na vsetky velmi zvedava.

twix, my sme tu mali vcera taky cirkus, ze som nechapala. Samko sa tak strasne tesil, ze ma tata doma, ze vobec nechcel spat. Normalne chodi spat medzi 7 a 8, vcera sme ho ulozili o 9 a to plakal este asi 15 minut v postielke, kym konecne zaspal. Poobede mi tu robi v poslednom case tiez pekny cirkus, nie a nie zaspat, dufam, ze je to tymi zubkami. Uz sa nam prerezal aj druhy, tak snad to bude lepsie.

No drahy vcera sice prisiel, no hned ako zaspal samko zaspal aj on... Nejak sme nemali ani chvilku pre seba ☹ Snad to bude lepsie. Dnes siel zas na fusku a ked som mu hovorila, aby prisiel domov najneskor o pol 7, lebo idem oslavovat narodeniny jeho sestry, tak na mna pozrel, ze dobre, ale ze nabuduce bude robit potom dlhsie.. .Tak sa naramne tesim. Dnes len co pride, sa budem musiet zacat chystat, konecne aspon raz sa pekne obleciem a namalujem a zajtra budem pol dna dospavat a on pojde k rodicom, maju tam kirtag a idu vsetci spolu do miesteho hostinca na obed... Keby siel z domu okolo 11, aby som sa aspon troskuk vyspala, sla by som s nim, ale o 8 rano urcite vstavat nebudem... Tak ho ani cely vikend zasa neuvidim ☹ A buduci tyzden neviem... netusim, kde bude robit, jedine co mi vedel povedat, ze v pondelok bude v grazi, ale kde potom, to nevedel ani sam...

no nic, zelam vam prijemny vikend...

bejby29
5. júl 2008

Miri, to dufam aj ja, ze sa budete moct nabuduce pripojit 😉 Kde ste kocky?? My sme dnes boli na nakupoch a vonku trosku, teraz som upratala a cakam, dokym sa mi mala zobudi..
K tomu Zitnemu sa mi tazko vyjadruje, ale nam instruktor vzdy hovoril v autoskole, ze kazdy z nas, kto si sadne za volant je potencionalny vrah a dodnes to mam na pamati.. Mne raz skocilo ciganca pod auto a to tak, ze som ho minula o milimeter, no nebolo mi vsetko jedno..

wienika
6. júl 2008

ahjte babulky...
tak ako ste vikendovali?
my fajn, v sobotu sme boli kamaratovi na svadbe a lea bola cely vikend u babiny v blave...dnes som tu aj ja ostala, ale iba do zajtra, lebo mame kontrolu u pediatra. zajtra doobeda este musime ist kupit dlazbu na balkon a schody...juj, nech uz to mame hotove, celkom zaujimavu farbu domu vybrala moja mamina 🙂

baby, dakujme za infosky ohladom autosedacky, hned v utorok skocime s drahym do gutwein a kupime asi tu maxi cosi...ale hned dvakrat, nakoniec aj on povedal, ze nechce nic riskovat a chce to najlepsie pre leu...tak uvidime, kazdopadne sa mi 300 euro hrozne vela...ale nechame si poradit, mozno nam odporucia aj nejaku inu a tiez dobru, no nie tak drahu....

bejby, fotecky su super.....ja som sa k tomu este nedostala, ale snad sa mi to tento tyzden podari.....

miri, tak druhy zubok? super, uvidis, hned sa mu ulavi.....zato ja mam uz doma piranu so 7 zubami.....tie horne 4 jej vysli akoby vsetky naraz a uz sa vytlacila aj prava dolna dvojka.....no sranda je to, ked sa smeje.... 😀

twix, dufam, ze je malej uz dobre a ty sa konecne vyspis......

ronnda, viedencanka, silvia, jasterka...kde ste?
ozaj a straaaasne dlho tu nebola jaruskawien....hmmm?

tak dobru noc vsetkym..... 🙂

maya01
7. júl 2008

Dobre ranko,

ako sa mate,som vas trosku zanedbavala,ale uz sedim v robote a pomalicky si vas citam... 🙂

U nas vsetko ok...mame po oslave,Samko ma uz 4r. pani ako ten cas leti...

Potom sa este ohlasim,musim nieco porobit.
Zatial pa.

miriam25
7. júl 2008

Dobre ranko,
mayi, Samkovi zelame so Samkom 😉 vsetko najlepsie k narodeninam!!! Co nakoniec dostal? Co si vybrala?
Ja som uz drahemu hovorila, aby zacal premyslat, co dame Samkovi k jeho prvym narodeninam 😉

Ja som bola v sobotu oslavovat svagrinine narodeniny. Malo nas byt 5 a nakoniec sa 3 vyhovorili, ze nemozu a pod. a tak sme zostali len ja a ona. Bola z toho trosku sklamana, ale tak aj tak sme dobre oslavili. Sme sli domov o pol 5 rano, takze urcite zle nebolo 😉 Drahy zobral Samka k svokrovcom na kirtag a ked prisiel domov, tak sa trosku stazoval, ze sa ho kazdy pytal, kde som a ze ci som ho uz opustila 😀 Maju jedneho suseda, jeho opusila zena, ked mal ich syn jeden rok. Najvacsia sranda je, ako si tie babky dokazu vymyslat... Minuly rok som tam bola na kirtag s mojim bratom, lebo drahy bol zamontovany do obsluhy na zeltfeste a isiel spat az o 6 rano. A to si babky uz posuskavali, ze ten chalan vedla mna je moj novy priatel a ze som draheho opustila 😀 To by som sa urcite trepala na kirtag do malickej dedinky, odkial je moj drahy, ze??? No a tento rok, kedze tam prisiel drahy so Samkom sam, uz si babky sepkali, ze je to naozaj pravda, ze sa tento rok nechcem pre istotu ani len ukazat 😀 Tak sa musim smiat... Buduci rok sa tam asi budeme musiet ukazat vsetci traja spolu 😉

Drahy kupil v piatok 5kg marhul, ale baby, poviem vam, skoda penazi... Len strasne malo z nich je naozaj sladkych a ako ryhclo hniju, to je strasne. Vcera som rychlo robila kolac, aby som aspon nieco z nich zachranila a dnes budem musiet asi urobit este jeden, lebo inak ich budem moct vyhodit. Ale ja to nechapem, ako moze byt marhula kysela a uz aj hnila??? Jedine, ze by padla zo stromu a hnilo to, kde dopadla... Inak si to naozaj neviem vysvetlit...

wieni, ano, zatial mame dva zubky. Prvy vyliezol pred dvoma tyzdnami v stredu a druhy minuly tyzden v utorok. Tak som zvedava, ci to pojde takto teraz pomaly dalej alebo nie. Kamoskin maly uz ma 4 zubky dolu, 4 hore a dalsie dva sa mu prerezavaju (mozno uz aj su prerezane). A to je o mesiac starsi od nasho... Tomu zacali rast zubky v 5-tich mesiacoch, kdezto my sme zacali az v 8-mom mesiaci... Ale ved to je v podstate jedno. Zacali sme neskor, ale zato bez bolesti, bez teplot... 😉

lieska
7. júl 2008

Bejby, diky z afotky! Su perfektne!!! Len kde si ty??? 😉 Ste vsetky strasne sympatacky a malinke su krasne!!! A Natalka je uz aka velka!! Krasne babo! Ako aj Leni a Lea!! Maya a Ty si kde mala Samka????

lieska
7. júl 2008

Ja idem prave do LKH na ten druhy organscreening! Tak som zvedava, co mi tam najdu tentokrat! Ozvem sa neskor! Ahojte vsetky, pekny den.

ronnda
7. júl 2008

hezke rano, moc ted nestiham, neni mi porad uplne nejlip, tak kdyz mala spinka, snazim se neco udelat doma a kdyz to jeste vyjde, tak se na chvili taky natahnu.

miriam - nici to ma ted taky horsi s usinanim, je treba trictvrte hodiny v postylce nez usne, nekdy to vzdam, to kdyz stoji a skace a krici, a to byla predtim hodne unavena, ale prijde mi, ze ji treba staci jen tak si odpocnout. zkousela jsem taky ji davat mene casteji spat, ale unavena byla stejne. spinka vetsinou jeste trikrat denne tu hodinku. vecer tedy usina bez problemu, ale to uz je uplne hotova a usina uz kdyz pije mlicko. v noci spi uz tak mesic bez papani. myslim, ze nici se ted klube horni zoubek, ma natekle dasne, trochu mrci, porad ma neco v puse, no priznaky jako s temi spodnimi zuby, ona ma porad jeste jen ty dva spodni.

twix - jsem rada, ze je laura uz v poradku a ze i ty ted budes moci vic odpocivat.

wienika - rada ctu, ze lea lip papa, tak tuk tuk, zatukavam, at to nezakrikneme. to nas otesanek je na tom porad stejne, jakmile si dam neco do pusy, tak uz je u me a sape se po mne a chce taky, takze ji davam proste ochutnat vsechno co jime my, zatim nic neodmitla.
k autosedacce - my mame recaro, meli jsme i babyschale a jsme moc spokojeni, je sice drazsi, ale kvalitni a opravdu se na techto vecech nema sestrit. je srovnatelna s maxi cosi, vim ze je to draha zalezitost, jeste kdyz potrebujete dve, ale taky souhlasim, ze na techto vecech by se nemelo setrit, treba vam v gutwein daji nejakou slevu, tak at dobre poridite.

lieska - drzim moc palce na organscreening, cetla jsem to, jak jsi byla na slovensku u dr., jsem zvedava, co ti tu reknou.

fotky z vaseho stretka jsou moc hezke, proste uplne letni. natalka od bejby je opravdu uz velika, jak to vsechno utika... holkam tehulkam to moc slusi, je to radost koukat na ta briska. doufam, ze na dalsi stretko uz se k vam taky pridame. my odjizdime pristi tyden asi na 10 dni, pak ma manzel jeste volno, takze budeme par dni v cesku, ve vidni pak budeme pravdepodobne cely srpen (august).

maya01
7. júl 2008

Miri,dakujeme za gratulaciu,odovzdam Samkovi.
Podostaval toho strasne vela,zo vsetkych stran.

Bejby,fotky su super,musim aj ja popridavat...len teraz sme cely tyzden u maminy,Samko je tam na prazdninach,musim zobrat fotak do roboty a prihodit fotky.

Lieska,drzim palce,aby ti vsetko dobre dopadlo.
Ako bolo v Nr.?

A kde ste vsetky?????

tinavieden
7. júl 2008

Ahoj babulky. Tak Ja sa tiez hlasim po vikende. Bol super, boli sme v Madarsku cely vikend.V sobotu sme boli na termalnom kupalisku Bück bolo tam super, ozaj pekne kupalisko velmi ciste a udrziavane a tiez pre deticky sa tam naslo toho dost. Leni sa velmi pacilo,bola velmi dobrucka tak budeme s nou chodit na kupko asi castejsie 😎 bolo tam teda dost rakusanov ale aj slovaci sa nasli tak som aspon pocula rodnu rec 😉
K tym autosedackam tak mi sme kupili Römer Duo Plus v testoch bola na velmi dobrom mieste a tiez som toho nazoru,ze na takychto veciach netreba setrit lebo bezpecnost je ozaj velmi dolezita.

Maya vsetko najlepsie Samkovi k narodeninam aj od nas nech vam stale robi radost a vy jemu 😀

Ronnda tak to mi je luto,ze Ti stale neni dobre rychlo sa daj do poriadku.A to je super,ze Ti mala chce vsetko papat to Leni by mozno aj zjedla nieco ale kedze este nema zuby tak si nemoze odhryznut a potom sa dusi takze to mam strach jej nieco dat no a vyzivy jej moc nechutia. Tak len dufam,ze sa rozpapa u mojej mamky v LM kam cestujeme v nedelu na 2tyzdne. Uz sa velmi tesim.

Bejby tak super,ze mala je v poriadku a pocuje to Ti muselo ozaj odlahnut. Inak super fotky diky za pridanie do albumu.

Celkom fajn,ze sa dnes ochladilo uz som mala tych horucav dost 😝

jasterka
7. júl 2008

Ahojte 🙂
Bejby fotky su krasne,ja ked som prisla domov zo stretka,tak som sa nad malou rozplyvala,ake to je krasne drzat take malinkate na rukach,aka bola hebucka,babetka tak jemne vonaju,uz aby som mala v naruci to moje drobatko.
Vy uz ste vsetky take cool maminky,vsetko mate pod kontrolou,dufam,ze aj ja to tak budem zvladat.
🙂

Lieska drzim palce na organnscreening,nech maju pre teba len tie naj spravy.

wienika
7. júl 2008

ahojte baby,
dik za tipy na tie autosedacky...dnes som ju kupila....bola som v blave a s maminou sme sli vybavovat nejake veci a lea sa v tej starej velmi mrvila, bola nervozna, vyvliekla sa sama z´tych pasov a poto sa na tom skoro uskrtila... 😲 tak si k nej mamina sadla a potom povedala, ze ma nepusti do viedne, kym nebudem mat novu sedacku. tak sme hned boli kupit v petrzke, v babymarkete, bol tam super predavac, vsetko vysvetlil a poradil, ktora je naj...tak dve su absolutne top a to: maxi cosi a römer....vybrala som nakoniec ten römer(6690 sk), myslim, ze dobra cena, nechcela som ani lacnu ani tu najdrahsiu.....a leuska bola spokojna, celu cestu mi nieco rozpravala, kukala von a myslim, ze sa jej v nej velmi pacilo..hlavne ja som teraz kludnejsia, lebo ju vidim a ona vidi mna....tak som spokojna,zatial....
este musime ist raz s drahym, asi kupi tu istu, ale isto lacnejsie, lebo v gutwein mame tu zlavu....

maya, aj my zelame samkovi vsetko najlepsie k 4 rockom.....

ronnda a co ti je vlastne je? ak sa teda mozem spytat....bola si u lekara? dufam, ze uz nabuduce prides...ja som tiez v juli taka rozlietana,ale v auguste som tu...mam kazdy tyzden predstavenie....
tak asi nici pojdu aj tie horne zubky.... 😀 to bude sranda...uvidis..lea je hrozne zlata s tymi hornymi lopatkami....

miri, aspon tam mas veselo s tymi babkami 😀 viem si predstavit ako to rozoberaju...normalne ze, slunce seno jahody.... 😉

baby, zo stretka mam par fotiek aj ja, kde je aj bejby, ale nemam cas sa s tym hrat, ale slubujem, ze dodam... 😉

maya01
8. júl 2008

Dobre ranko,

kde ste vsetky,vcera tu skoro nikto nebol... ☹

Wienika,tak ste kupili Römer,super volba...ja musim Samkovi tiez kupit novu,ked som si vcera pozrela ten link,co tu dala Bejby,az mi zle ostalo... 😒

Zatial pekny den.

wienika
8. júl 2008

dobre ranko prajem aj ja...
ja by som straaasne este spala, no moja dcera sa rozhodla, ze mi od 6 tej neda pokoj a vyhadzuje na mna z postielky vsetky jej hracky, aby ma zobudila..... 😀
ale zachvilu bude uz znova unavena a pojdem si s nou lahnut...teda ak sa mi podari zaspat....

tak zatial pekny den....

maya01
8. júl 2008

Wienika,mala uz vie ako na teba,ako ta dostat z postele 😉

Co mate dnes na plane?
Pocasie ma byt znesitelne,ale od piatku maju byt znovu horucavy...

miriam25
8. júl 2008

dobre ranko...

wieni, to poznam, samko ma sice v postielke len jedneho plysaka, ale on bude dovtedy mrncat v postielke, kym ho odtial nevytiahnem... Pred chvilou som ho ulozila a uz asi spinka, lebo je tam ticho...
Ja sa musim priznat, ze aj keby som si mozno este rada zdriemla, vyuzivam tento cas sama pre seba. Popozeram maily, poodpisujem na ne, napisem vam, poumyvam riady, trosku poupratujem a uz je samko hore.

Dnes som sa s nim chcela ist kupkat, ale nejak nam pocasiei nepraje. Asi pojdeme vo stvrtok... Ked sa zobudi, pojdeme trosku na prechadzku, chcela by som ist do jednej realitky pozriet, aku maju ponuku domov. Ten dom, ktory sme mali slubeny nam padol... ☹ Bola som z toho dost sklamana, lebo bol presne to, co sme hladali a cena bola az neuveritelne super... Asi to bolo az moc idealne na to, aby nam to vyslo.... Tak teraz zasa hladame od zaciatku. Minuly tyzden som bola v jednej realitke popozerat, ale az na dva domy, ktore by stali za to ist pozriet nemali nic moc... Ale zas... co cakam v takomto malom meste, ze? No uvidim, co budu mat tu. O dva tyzdne by mal mat drahy konecne dovolenku, tak potom by sme sli pozriet vsetky domy, ktore si predbezne vyberieme a uvidime, ci z niektoreho nieco bude alebo budeme musiet hladat dalej.

mayi, ten link, co sem dala bejby na autosedacky som videla, ked to davali v telke. Tiez som len pozerala a nechapala. Ale ta autosedacka, ktoru som kupila je naozaj dobra a musim povedat, ze vobec nestala tolko, ako ta wienikina. Skus sa ist pozriet hore nad trznicu do toho obchodiku s kocikmi. Ja som tu moju kupila tam. Majitel a predavac v jednom je nejaky cech, ale musim povedat, ze odbornik, co sa tyka veci pre deticky. Poradi, ukaze, dokonca ti da aj taku malu prednasku o tom, co chces kupit. 😉 Mne sa naozaj pozdava. V dobrom 😉 Napriklad aj ta nasa autosedacka splna ten predpis, ktory bol na tom linku, ten ECE 44/03 44 je to tusim... Nikdy si tie cisla neviem zapamatat 😅 Ja by som nekupila autosedacku, ktora by toto nesplnala. Stacilo mi, co som videla v telke... Tie testy, ako sa babka vyhupla z autosedacky, aky nekvalitne veci pre deti vyrabaju a predavaju, no hroza...

maya01
8. júl 2008

Miri,ten obchod poznam,bola som tam par krat...
My mame teraz Chicco,ale dovtedy sme mali Maxi-Cosi,ale musim kupit robustnejsiu... A teraz je este aj blbe,ze Samko si ju vie odopnut pas...
Neviete,ci nie su nejake istice na pasi,aby to dieta nevedelo odobnut?

Miri a kedy idete na sk?
To je smola s tym domom... 😖

ronnda
8. júl 2008

pekny den, mala dnes byla taky brzy vzhuru, uz v 5:30, vypila mlicko a pak jeste na dve hodinky usnula, v coz jsem vubec nedoufala. v noci spala dost neklidne, plakala casto ze spanku, jsou to ty zoubky, dasne ma chudinka natekle, tak doufam, ze uz to nebude dlouho trvat.

wienika - dovedu si predstavit, jak byla lea v nove autosedacce nadsena, nici byla taky spokojena a ani neusnula, i kdyz to puvodne mela v planu 🙂
jinak k mym zdravotnim potizim... neni to tak hrozne, zacalo to bolestmi zad a nohy, myslela jsem, ze mam nohu namozenou, ja mam problemy s krecovymi zilami a po porodu se mi to na jedne noze dost zhorsilo, tak jsem to prikladala k tomu. ale uz to trva dost dlouho, boli me spis panev a jde to do nohy, nejsem schopna se moc narovnat, nechodime na zadne dlouhe prochazky, to nezvladam, nici je nastesti spokojena kdyz si sedneme na ulici na lavecku a ona pozoruje auta, autobusy a okoli. asi je to z toho, jak je nici tezka, i kdyz ji moc netaham, ale prece jen, no a opravdu uz asi starnu 😉
vcera byla hrozne hodna, ona je vzdycky po vikendu takova klidna, vikend byl rozlitany, byli jsme v cesku, porad nekde pryc, tak vcera si moc hezky sama hrala a ja jsem u toho zvladla i trochu odpocivat. k pocitaci ovsem nemuzu, to je ona okamzite u me a neda pokoj a rozciluje se, takze pocitac zapinam jen kdyz spi.
takze abych to shrnula, jsem takova dost unavena z te bolesti, prasky pomohou jen na chvili, u doktora jsem nebyla, verim, ze se to do dovolene jeste spravi a nebo potom budu na dovolene proste jen odpocivat - ha ha 😀

hura, slysim jen ticho, tak nici asi usnula, nejvyssi cas prevlict se z pyzama a dat se trochu do poradku 😉

miriam25
8. júl 2008

Mayi, ja som bola taka nastvana na ten dom a moj drahy ani nehovorim. Este dobre, ze sme neposlali vypoved na tento byt a cakali sme, ako to s domom dopadne. Ten draheho kamarat hovoril, ze to je iste, ze ten dom budeme mat a pod... a nakoniec to takto dopadlo... Ale tak co uz... nic s tym nemozeme spravit... Bohuzial...
A zacalo tu prsat, tak ani neviem, ci dnes pojdem do tej realitky, dufam, ze coskoro prestane, aby sme mohli ist aj trosku von... Z kupka uz urcite nic nebude dnes...

Na sk este neviem presne kedy pojdeme, chcela som ist prve dva augustove tyzdne, ale teraz vo stvrtok pridu nasi s bratom, vlasnte pridu kvoli tomu, aby ho doviezli, lebo drahy vybavil nejaku fusku, kde ho moze zobrat so sebou, takze v piatok a v sobotu pojdu na fusku (drahy s mojim bratom) a bracha tu zostane buduci tyzden, lebo pojdu robit aj ten dalsi tyzden a potom ho zavezieme do wiedne na bus... Tak mozno prideme potom druhy a treti augustovy tyzden do nitry... Nasich budem vidiet teraz a keby sme slli do nitry ako sme planovali, tak potom ich dlhsiu dobu nebudem vidiet, lebo kazdu chvilu tam chodit je trosku moc... aj financne aj casovo a pod... tak uvidime. Ja budem mat na konci augusta narodeniny, tak mozno v tom case nejak budeme z nitry odchadzat... Oslavim narodeniny s nasimi a potom tu.

O tych bezpecnejsich pasoch nic neviem... Predsalen mam este malinke dieta, takze som sa na to zatial nejak moc nepozerala, ci nieco take existuje... Mozno ine baby budu vediet, co uz maju vacsie deticky... 😉

wienika
8. júl 2008

takze z leinho spania nic nebolo a ani nie je.....uz sa ju pokusam uspat asi hodinu a nic....stale nieco vykrikuje s postielky, pomrnkava a obcas aj krici.....
dufam, ze zaspi, lebo mam nejaku robotu, predsa len, cely vikend som tu nebola, v byte bordel.... 😠 ako vzdy ked tu ostane manzel sam...

ronnda, to mi je luto, ze mas bolesti a dufam, ze ti to coskoro prejde. kazdopadne by si mala ist k lekarovi, s tym nie su zarty, hlavne ked sa to tyka chrbtice....ale ty musis vediet co je pre teba najlepsie...
to je super, ze ti nici tak pekne spinkala, asi citi, ze je maminka unavena.....
aj lea este nedavno v noci plakavala, teaz asi 4 noci nic, mam pocit, ze sa jej ten 7 zub uz uplne prerezal, tak uvidime....ale mozno to bolo aj z tych horucav, vcera sme mali v spalni fajn teplotu....po dazdi bol super vzduch....

som sa vcera nasr.... 😠 mala som termin u dets.lekarky a utekala som ako besna, dokonca som musela ist v tom strasnom dazdi z bratislavy skor, aby som to stihla....no aked som tam prisla s vyplazenym jazykom 😝 tak som zistila, ze lekari maju strajk.....hehe...

miri, skoda s tym domom,ale uvidis, asi to tak malo byt a vy najdete este lepsi....nemusi ti to byt luto....
a ta realitka nema web stranku? aby si sa tam nemusela trepat v dazdi......

maya,ani ja neviem, ci ta poistka existuje, teoreticky by mala, lebo take deti ako samko uz vedia vselico pootvarat....viem, ze sestra mala ten isty problem, ale ona mala nejaku fintu.....opytam sa jej....

no, v izbe uz je ticho...hura do kupelne, hodim na seba ksicht a upracem....
tak zatial papa

wienika
8. júl 2008

este nieco k tym sedackam...je tam napisane, ze dolezita je vaha dietata a nie vek....a problem je, ze lea nema ani 8 kg....a ta sedacka je od 9kg...dufam, ze to nebudem nikdy lutovat...ale nemala som na vyber, to vajicko bolo pre nu ovela nebezpecnejsie, kedze sa z tade vedela sama dostat....

vroni
8. júl 2008

Ahojte babenky, my už sme tiež doma z dovolenky, bolo fajn aj keď som si povedala, že Talianska stačilo (ja Talianov z pohľadu turistu dosť nemusím - ich organizácia je na môj vkus príliš chaotická) Ale mali sme krásne počasie, dieťa je celé opálené (čo je ťažký uspech, lebo naša pokéžka pozná len dve fázy - snehobiela a červeno-zhoretá), hotel bol super a keď si odmyslím, že sme nestihli lietadlo späť, tak nám vyšlo všetko tak, ako sme si predstavovali. V podstate 😀
Maya, to zapínanie na pásy existuje, otváranie je pomerne komplikované a jediný, kto ho zvláda je dieťa 🤐 Mne sa Natalka tiež odopína, takže sedáva vpredu, inak som bez šance, do tridsať sekúnd po naštartovaní mi stojí medzi sedadlami. Mne by bodla taká sedačka s reťazami alebo tak 😀 😀 😀 Inak my máme Recaro sedačku, bola na druhom mieste v teste, keď sme ju kupovali, teraz už je len "uspokojivá" (a to ju máme len necelé dva roky a dúfam, že ešte dva vydrží) Väčšiu ešte kúpiť nemôžme (ani nechceme), naša 11 kilová blcha by zo sedačky 18-36 asi vypadla.

maya01
8. júl 2008

Vroni,vitaj naspät...tak ste mali super dovolenku´.

My uz pouzivame pasy ktore su v aute...ty si myslela asi poistku na tie,ktore su na sedacke...musim sa niekde popytat,lebo maly sa tiez casto odopina a mam z toho blby pocit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre