Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
8. júl 2008

Wienika,urcite je vajicko pre malu nebezpecnejsie,ked sa vedela z neho dostat a teraz aspon na nu vidis... nebudes lutovat.

lieska
8. júl 2008

Caute babule!
Ronnda, to ma mrzi, ze mas take problemy. Ako hovori Wienika, nepodcenuj to, s chrbticou fakt nie su zarty a dost ta to vie odrovnat, ked to prepukne! Velmi ti drzim palce, aby sa ti to coskroo zlepsilo!
Vroni.. tak uz ste spat! Parada, ze vam bolo dobre...inak sa vzdy dobre zabavim na tych tvojich prispevkoch! Som si aj teraz predstavil aautosedacku s retazami!!! 😀

Dakujem Vam baby, ze ste mi vcera drzali palce! Dopadlo to cele na hovno, bola osm dost rozhadzana z toho.
Tak pan doktor mi spravil organscreening a vysledok bol taky, ze cystu nevidel, 6 cm myom nevidel tiez, ale zadrbal mi tam (s prepacenim), ze to crevo je take "dicht" a ze to moze byt indikacia na mongoloizmus!! Amniocentezu mi chcel robit ihned, aj ked som v papieri mala napisane o dmojho dokyho, ze geneticke vysetrenia neabsolvujem. ked som sa ho spytala, ze co sa da akoze robit, ak by sa to aj nahodou potvrdilo, tak on ze "no...ved teraz je taky prelomovy cas na ukoncenie tehotenstva, ale v Rakusku by to bol asi problem"! No nie je to podla vas hovado??? Podla mna lekar, ktory pri tomto vsetkom povie babe v 7. mesiaci nieco podobne je uplny magor. Tiez neviem kam by ma chcel poslat na tu interupciu, ked to je v Rakusku problem!!!
Asi 10 krat s ama spytal, ci som nebola pocas tehu chora, ci som nekrvacala, ci nemame nieco v rodine a akoby ani nechcel pocul to moje "nie" na kazdu otazku!! Najlepsi gol bol, ked som sa ho spytala co by to mohlo byt, ak vylucime mongoloizmus! A on, kreten, ze ved to ani nemusi byt vobec nic!!!!!!!!! Proste mi splechol do ksichtu tu najhroznejsiu variantu, ktora asi existuje!!
Poslal ma este na odber, ze ci to nahodou nie je nejaka infekcia!

Bolo mi to strasne neprijemne, ale uz v tej ordinacii som to citila, ze to je jednoducho uplny nezmysel. Okrem mojho veku (33) neexistuje ziaden rizikovy faktor, ktory by mohol sposobit, ze by babo bolo nie zdrave (aj ked viem, ze chromozomy sa mozu niekedy pohrat). Babo sa udrzalo uz v zaciatkoch, keby nebolo nieco ok, asi by to priroda zariadila inak. Ked sa pozriem na ten profilcek z kazdeho sona, tak to je krasna tvaricka (preto mam pocit, ze to je baba) + ine ... Proste tomu neverim!
Ale jasne, ze som bola dost pocukana, tak som sa hned spojil as mojim slov. lekarom, ci sa mu to zdalo nejak podozrive! Ten mi povedal, ze on nic na tom crievku nevidel, ze si dokonca pozrel nosovu kosticku ci prepazku (kt. postihnute deticky nemaju) a ze to bolo OK! A celkovo ma tak dost ukludnil i ked priznal, ze najobjektivnejsia metoda je ten odber plodovej vody!

21.7. idem k mojmu gyndovi tu, tak som straaaasne zvedava co ten! Dufam, ze zbada aspon ten myom, ktory som teda aj ja videla v Nitre na tom sone!
A inak idem uz len na ten cukrovkovy test a koncim s vysetreniami, lebo mi z toho hrabne! No vcera to bolo uplne od veci! nastastie sme obaja aj s drahym v klude, ten zareagoval hned tak, ze mam ist aj k 4. dokymu a ten mi tam mozno najde aj dvojca! 😀

Tak toto su moje "super" zazitky zo vcera!!! Ale rozdycham to ... 😉

jasterka
8. júl 2008

Lieska 😲 az mi husia koza nakocila,cim vsetkym si musis prejst!Ten lekar ,co ti robil organnscreennig je idiot 😠 hlavne ze vidi nieco na crievku,ale nevidi cystu,co si sama videla na sone 😲 povie taku diagnozu,a zaroven ,ze sak to nemusi byt nic???Stym prerusenim tehotenstva to dorazil,co je to za...??? 😠

Zelam ti vela sily to rozdychat,a tvoj muz je zlaty,ze dvojca 😀 este ze ta podrzal v tazkej chvili. 🙂

lenka.pav
8. júl 2008

lieska, paci sa mi tvoj pristup. niekedy si naozaj zena musi urobit vlastny usudok, lebo inak by sa mohla aj zblaznit z tych prognoz. ako moze povedat najhoesiu diagnozu a potom to, ze to nemusi byt nic??? 😕 . fakt to bol nejaky necitlivy debil. a ze nevidi myom, je tiez cudne. asi nema rad tehotne. drzim ti palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

jasterka
8. júl 2008

Ahoj Lenka,aj som si dnes na teba myslela,ze kde si sa stratila 🙂 ?15.7.ideme na infoabend do st,Josef aj so Silviou,nepridas sa?

lenka.pav
8. júl 2008

to je utorok? rozmyslala som nad tym, ale ked ja to tam poznam, neviem, co nove by mi povedali 🙂

maya01
8. júl 2008

Lieska,tak to je sila!!!!! Take nieco som este nepocula 😨
Co to bolo za kretena,ze ti take nieco mohol povedat???????
A ked mas ty dobry pocit,ze male je ok,tak to je hlavne a vobec sa nedaj demotivovat takym debilom.

lenka.pav
8. júl 2008

akosi som nestihala pisat, bola tu mamina na cely vikend, takze od stvrtku som pomaly upratovala a potom som sa venovala navsteve 😉 . a boli ste v pondelok na prednaske o dojceni? na tu som velmi chcela ist, ale akosi som po tom vikende nenasla dost energie

lenka.pav
8. júl 2008

ale urcite chcem ist aj s mojim drahym na tu predporodnu pripravu, co sa absolvuje dva dni, je to v aprili. nech vie, co ho pri porode caka 😀 . nechcete ist aj vy s manzelmi?

lenka.pav
8. júl 2008

je to v auguste, som sa nejak pomylila 😀 😀 😀 . vola sa to Hebammensprechstunde

jasterka
8. júl 2008

Ah jaj,na tu prednasku som zabudla ☹ este to mam aj v kalendari poznacene 😅 ...snad este nejaka bude.
neviem,co sa na takom infoabende mozes dozvediet,ked uz to tam poznas,ale zase s pohladu rodicky je to ine ako sestry 😉 netusim ,c nam budu rozpravat,viem ze ukazuju tie porodne saly,vraj su farebne rozlisene,a mozes si zarezervovat farbu,co na teba najlepsie vplyva...nevies,ci je to pravda? 🙂

lenka.pav
8. júl 2008

viem, pravda to je a su ozaj pekne, jedna je do modra, v tej sa da aj rodit do vody, druha je do zlta - ta je velmi utulna a dalsia je do bordova - tiez pekna

miriam25
8. júl 2008

babenky, este som si vas celkom nedocitala, ale musim hned reagovat, lebo inak zabudnem, co som chcela napisat 😉

ronnda, ja by som na tvojom mieste behla k doktorovi, nikdy nemozes vediet, co to je a ci to cakanie nemoze prerast potom do niecoho vaznejsieho. Ved za jednu navstevu u lekara nedas nic a potom budes aj sama kludnejsia...

wieni, ohladom tych autosedaciek... mne bolo povedane, ze ani tak nie je dolezity vek alebo vaha dietata ako to, co sa dokaze uz samo posadit. Ono totiz az vtedy ma dieta vyvinutu chrbticu a pavnu poriadne, ked sa dokaze samo posadit a az vtedy by sa malo dat do vacsej autosedacky. Bohuzial, ani my sme nemali moc na vyber, presne ako ty. Samko sa z vajicka sice nevedel sam dostat von, no on je trosku dlhy a tie bezpecnostne pasy, ktore su vo vajicku mu boli uz male a padali mu z ramien dolu na rucicky a ja som sa bala, ze ked prudsie zabrzdim, ze by mu to mohlo tie rucicky dolamat. Ten pan predavac mi povedal, ze ked je to takto, v ziadnom pripade mi neodporuca dalej jazdit s vajickom, no moc mi ani neodporucal jazdit s tou novou sedackou. Ze by sme mali pockat... ha ha... vtipny... Potom mi ale odporucil, ze ked bdueme mat uz tu vacsiu sedacku, aby som ju davala na lezanie a nie na sedenie, kym sa maly nebude vediet sam posadit, ze to by mu nemalo nijak uskodti. Tak teraz jazdime stale tak. Ale co je na tom vsetkom pravdy... to ti neviem povedat.

jasterka
8. júl 2008

Leni,to fakt? znie celkom prijemne,az na to ,co sa tam bude diat,na druhej strane ten vysledok,uz sa neviem dockat 🙂 Co si myslis o rodeni do tej vody,na to by som sa tam chcela spytat?Ja vanu milujem,len sa bojim ci ta hebamme nieco dole uvidi,alebo ako by som potom vystupila s tej vane 😕 a nechas si pichnut Epi?

lenka.pav
8. júl 2008

o epi som rozmyslala, ale este stale neviem, neviem, ci mi ju vobec budu moct pichnut, kvoli mojej prasknutej platnicke. musim sa o tom este porozpravat s anesteziologickou. a co viem, tak sa ta vana vyuziva viac pocas kontrakcii, su vtedy slabsie, zena ich lepsie znasa, ale samotny porod je uz na suchu...tolko viem. a neboj, ta vana o dost sirsia ako ta, co mas doma, z tejto sa da v pohode vyjst von 😉

maya01
8. júl 2008

Kocky, ja som pocula,ze porod do vane sa prvorodickam moc neodporuca... Ja som bola tiez pocas kontrakcii vo vani,velmi to pomohlo,necitila som ich tak intenzivne,ale porod bol uz na izbe.

miriam25
8. júl 2008

lieska, boze, to co musis vsetko prezit??? A ten lekar? Ach, az mi je z toho zle... To ked citam, co vsetko si uz absolvovala, ake sokove spravy na teba vyvaluju lekari na kazdom rohu, to ja si pripadam, akoby som zila pocas tehotenstva v siedmom nebi... V ziadnom pripade sa vsak uz nenechaj zastrasovat, vidis sama, ze ti lekari sami nevedia, co by ti este povedali. Pozdravuj muzika, ze s takymi hlaskami moze na teba vyrukovat kazdy den 😀 som sa dobre zasmiala. Hlavne mysli pozitivne, to babo to bude urcite citit.

vroni, hlavne, ze ste mali super dovolenku. zmeskany let a ine drobnosti... je tam toho... ;-D

miriam25
8. júl 2008

ja som zasa o porode do vane pocula len same chvaly. Vraj sa dietatko moze v pohode narodit aj do vody, lebo kedze bolo cele tehotenstvo v plodovej vode, nebude pocitovat nejaky velky rozdiel, az na to, ze bude mat oooovela viac miesta. Ale samozrejme, ho hned aj vytiahnu von 😉
A do vane mozu ist len rodicky, ktore este nie ju nejak moc otvorene, vraj ta voda zmiernuje bolest...
Pisem vsetko len to, co mi bolo povedane u nas v nemocnici,ked som tam bola na infoabend... Viac neviem, u mna nebolo na vanu cas... Som bola rada, ze som maleho neporodila v aute... 😉

jasterka
8. júl 2008

Miri 🙂 to je dobre,ze si rada,ze si malinkeho neporodila v aute,aj ja chcem taky rychly 🙂 ja sa na ten porod vo vode popytam ako alternativu,ale kto vie co ma caka,nesnazim sa fixovat na myslienku...ja budem rodi len takto,ale hlavne nejako porodit.

lenka.pav
8. júl 2008

ja chcem ist do vane len pocas kontrakcii, potom uz chcem klasicky suchy porod

maya01
8. júl 2008

Tu vanu pocas kontrakcii vrelo odporucam,bolo to super na uvolnenie a nevnimala som az tak intenzitu kontrakcii. Potom,ked som z nej vyliezla to uz bolo horsie 😖

lenka.pav
8. júl 2008

maya, ja vyleziem, az ked bude hlava medzi nohami, skor ma z nej nedostanu!!! 😀 😀 😀 😀

miriam25
8. júl 2008

Ja som sa strasne tesila na tu vanu, lebo doma mame len sprchovy kut, tak som hovorila, ze musim vyskusat aspon vanu v nemocnici... A nakoniec ziadna vana neprichadzala do uvahy 😅 No som tomu aj rada... prebehlo to rychlo, ze som sa ani nenazdala a bol maly na svete... 😉 odporucam kazdemu 😀 😉 😵

lenka.pav
8. júl 2008

keby som si mohla vybrat, tiez porodim do hodinky 😀 . lenze bohuzial priroda si to u kazdej zariadi inak... 😉 . miri, mala si ozaj velke stastie 😉

maya01
8. júl 2008

Miri,na prvorodicku si mala super porod 😉
Ja sa tiez nemozem stazovat,tie najsilnejsie kontrakcie som mala len 2hod.,takze sa dalo vydrzat.
Lenka 😀

maya01
8. júl 2008

Nebojte tehulky,vsetko sa da zvladnut a vysledok jednoznacne stoji za to 🙂

lenka.pav
8. júl 2008

ozaj, mayi, ako to vyzera s tvojim prelozenim do wien? ty robis v tej unique, ci nie?

lenka.pav
8. júl 2008

trosku to tam poznam. moj manzel vam tam z wien z centraly obcas vozi tie dokumenty v tych tajnych plechovych kufroch 😀 😀 😀

maya01
8. júl 2008

Vyzera to ok,miesto bude...
Len je este okolo toho tolko drobnosti,ze sa mi z toho kruti hlava... 😒
Hlavne neviem,co zo skolkou... 😖
Manzel zhana byt,mame predstavu,ze kde asi ale pokial nebudem vediet,ze kde budeme byvat na 100%,tak nemozem zahlasit maleho do skolky,chcem ju mat niekde v blizkosti domu,aby som ho nemusela vlacit krizom krazom.

jasterka
8. júl 2008

Leni 😀 schuti som sa zasmiala....tak az ked bude mat mali hlavicku vonku 😀 daj pozor aby sa nebuchol,ked budes vylezat 😀
inak teraz ta v 30tt caka nejaka Ko v st.Josef,nie? Mne povedali na organscreening,ze mam prist v 30tt,ale som bola taka rozrusena,ani som sa nepytala,ze na co...asi sono,nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre