Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
9. júl 2008

a este k tomu autu, my jazdime tiez na slovenskych znackach a este nam na to nikto nic nepovedal. tiez sme sa tak rozhodli kvoli poistkam, lebo na slovensku su podstatne lacnejsie ako v rakusku

silvia2406
9. júl 2008

lenka, dakujem za info. uz sme tam aj volali, tak termin na parovu pripravu mame na 12. a 13. septembra.
jasterka, nechcete sa pridat? aj ked neviem, ci vzhladom na rozdielne terminy porodu to bude mozne, ale za pokus to stoji, no nie?

jasterka
9. júl 2008

Leni,vadka,ze si nas tak vyburocovala,sa nahlasit,sak mi by sme to asi ani nestihli ☹ super,ze si to vcera stihla,a tvoje info ma potesili,najme co sa tyka toho nastrihu,potom teda asi ziadna z nas netuzi...ja nechapem,preco treba tu masaz robit az 6.tyzdnom pred teminom 😕 co ked porodim skor?uz som to viac krat citala,ze odporucaju po 30tt,skor to moze uskodit 😅 ?

Tiez som tam hned volala,a mame termin 13-14,tak sa tesim Silvi,ze mozme byt spolu,potom si pojdeme niekam sadnut,a dame dokopy,co sme vyrozumeli,pre mojho muza to bude zaberak,ale nech si zvyka. 🙂
ked som nas objednavaal,ta pani hovorila strasne ticho,ledva som pocula,spominala ze zapltit to ame 3tyzdne pred na konto,ale na ake 😅 no nic,ved ked budeme chodit cvicit,casu dost sa este opytat.

silvia2406
9. júl 2008

jasterka, tak vidis, nam o plateni nepovedala nic, tak som myslela, ze sa plati na mieste. ale ked prideme do wien, tak tam zavolam a spytam sa.
a nie je mi jasny ten termin, nam povedali, ze piatok-sobota, 12.-13. septembra 😒 a co sa tyka porozumenia nemciny, ja tam budem s tvojim manzelikom asi narovnako, takze ty a moj manzel nam budete davat rozumy 😀

jasterka
9. júl 2008

Silvi,akurat som este pozerala na letacik,co mi dosliel na zaciatku so st.Josef,a tam je kontonummer,a cas,kurzu,piatok-12.9-od 17-20:00.a v sobotu-09-14:00,ale radsej si to overime ,casu dost.
Tiez sa tesime,ze pojdeme spolu,ci viac hlav tym viac pochopime 😉
Inak fakt,este ze nas Lenka varovala,aby sme sa uz hlasili,inak by sme to prepasli,tak mi odlahlo,ze to mame zajednane 🙂

miriam25
9. júl 2008

babenky, neviete mi prosim nieco poradit na hnacku? Maly mal vcera 6x za den uplne riedku stolicu a dnes uz 3x a nechcel mi ani papat, lebo ho stipe ritka a uz mu ju kremujem od vcera, no moc to nepomaha, kremujem, pudruje, dnes tak zalostivo plakal... chuda moje, uz neviem, ako by som mu mohla pomoct, mozno skusime dnes byt aspon na bananoch, nech ho trosku zapece, aby uz nemal taku riedku stolicu, neviem, volaco sa mi mari, ze ryza je na to dobra? ci nie? to sa mi len nieco mari, ale nie som si ista a nechcem mu este viac uskodit.. prosim, poradte niektora, ktora o tom nieco viete. dakujem.

silvia2406
9. júl 2008

miriam, to by vedeli skor skusene maminy, ja viem o bananoch, ryzi, kokakole a cokolade, ale tie dve posledne nie su vhodne pre male babatko 😒 skus tie banany a ryzu. dufam, ze to samka rychlo prejde 😔

jasterka, aj ja sa tesim 😵 ten letacik mam aj ja, takze ak je tam kontonummer, tak to poslem na ucet. a leni, naozaj vdaka, ze si nas nakopla, ja som mala pocit, ze mam stale cas. tiez mi je lepsie na dusi, ked uz to je vybavene 😉

maya01
9. júl 2008

Miri,najlepsie bude,ked sa popytas v lekarni... Ja som davala Samkovi,ked mal hnacku,taky prasok,ktory sa rozpustil vo vode a to musel vypit,sice to nechuti bohvieako,ale ked mu to zmiesas s cajikom,tak sa da. Myslim,ze sa to vola Normolyt,ale nie som si ista.

maya01
9. júl 2008

Miri a na cervenu ritku pouzivaj Bepanten Salbe,nam sa velmi osvedcil.

ronnda
9. júl 2008

miriam - s prujmem u male zatim jeste nastesti zkusenost nemam, slysela jsem o tom ryzovem odvaru, prodava se i ryzova kase (Reisschleimbrei od Alnatura, maji v DM), jinak bych asi dala na mayinu radu a sla do lekarny. bepanthen pouzivame taky a mala nemela zatim nikdy opruzeninky, urcite ji vyzkousej, chudacek samik, at je mu brzy lepe!!!
jeste reaguji na tvuj dotaz ohledne zoubku, male vyrostly spodni pred 2,5 mesici a ted ji rostou horni, takze ten casovy odstup je u nas zhruba stejny jako u lei od wieniky.

jasterka - to je potesujici zprava, dr. se zachoval rozumne, ze ti antrag vystavil tentokrat bez po poplatku, ted uz te nechaji doma stopro az do konce. skvele, ze jsi penizky investovala na nakup vecicek pro mimco.

k nackenfaltemessung... ja jsem zila v domneni, ze je to standard, takovy prvni vetsi ultrazvuk, nenapadlo me jej neabsolvovat, combined test jsem si nenechala delat.

nevite jak je to vlastne s viedencankou? cetla jsem tu, ze byl martinko nemocny a mel odcestovat s jejimi rodici na dovolenou a viedencanka premyslela, ze by jela s nim... ozvala se potom jak to dopadlo? nejsem si jista, jestli mi to neuniklo.

wienika - to by me tedy taky pekne nastvalo, kdyz se zenes k dr. a oni stavkuji... a jeste k tomu jedes z bratislavy.

jinak moje zada dnes vypadaji nejak lepe, rano to tedy vypadalo, ze manzel zustane doma a ja pujdu k doktorovi, ale zabral prasek a byly jsme venku, pustila jsem se do uklidu, no ted jsem si tedy musela vzit dalsi prasek, ale citim, ze to jde k lepsimu, huraaaaa 🙂

lieska
9. júl 2008

baby, diky za vsetky infosky ohladom auta!! Tak to je asi fakt jasne, ze ho budeme mat nahlasenen na Slovensku! DIK moc!

Miriam, chuda maly. ja by som ti tiez asi ryzu poradila. Ale hlavne nech pije, nech nie je dehydrovany!!! A skus tu lekaren...

Vroni, s tou potratovostou som to myslela presne tak ako to potom vysletlila miriam!!! Ze mi je to pochopitelne, ze tie poistovne to nechcu preplacat, ked do 3 mesiacov potrati 40% zien. Miri, diky za vyklad!!! 😉

Silvi, tak ste mali krasny zazitok!!!! Ja ked som bola v Nitre, tak tiez bola so mnou mamina, ved oni to v tych dobach este nezazili vidiet si babo na ultrazvuku!!! Tak bola uplne hotova z toho, ked si malinke zuzlalo palcek, natahovalo sa, drzalo si pupocnu snuru.....
Ja som sa vcera prvy krat pristihla pri tom ako si uz strasne zelam, aby bolo konecne na svete! Uz to zacina byt taky realny pocit!! Doteraz som sa strasne vytesovala z toho, ze som uz konecne tehotna a ze uz mame 6 mesiacov za sebou ... (napr. v porovnani s mojimi kamoskami, kt. su este slobodne a bezdetne som na tom super, lebo kym sa dopracuju k mojemu terajsiemu stavu...). No a az vcera prisiel tesis!! 🙂

Lenka, zaujimave veci!!! Ja vam ale baby neviem, ja az tak velmi proti tomu nastrihu nie som! Ked som citala ako sa moze zena pri porode dotrhat (az po klitoris!!! brrrr, az ma "stekli" tak nechutn ev bruchu 😒 ), tak to by som sa ja dala uplne dobrovolne radcsej pekne nastrihnut!!
Nam napr. hovorili, ze to ani nie ze strihaju ale skor trhaju, lebo pri tych tlakoch sa tam objavi taka zretelna linia, kade sa ta koza bude "rozdvojovat" (ci uz strihom alebo narezom alebo "trhom"). A okrem toho som videla nedavno zas nejaku relaciu o porodoch, tam baba rodila a Hebamme jej hovori..."No, keby som to teraz natsrihla, malinke je hned vonku!" Baba odmietla, tak to trvalo dlhsie. Ale nejak mi z toho vyslo, ze sa aj cele to vytlacanie hlavicky urychli!!!

lieska
9. júl 2008

Preco ja furt musim pisat take litanie????????? 😅

maya01
9. júl 2008

Kocky super stranka na hodnotenia autosedaciek http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=htt...

bejby29
9. júl 2008

Lieska, my jazdime na spanielskych znackach a tiez nam nikto nic nepovedal 😉
\Silvi, gratulujem k babike, ja som vzdy chcela chlapca, ale teraz by som uz nemenila 😀

bejby29
9. júl 2008

miriam a co cierne uhlie? inak, horka cokolada zapeka

jasterka
9. júl 2008

Ronnda,super,ze ti je lepsie,ale ja napriek tomu by som isla k doktorovi,to neni o.k,take silne bolesti,ze
msuis brat leicky do bolesti. ☹ ty si ina neposedka,ked uz len co sa ti ulavy upratujes a behas po vonku 😉

Lieska-hm nieco na tom bude,co si napisala o tom nastrihu,tak som sa na to nepozerala,dufam ze lekar urobi to najlepsie pre mna,ja mu nebudem odporovat,k povie,ze treba nastrih,tak treba.

Viedencanka sa fakt odvtedy neozvala,si myslim,ze predsa isla na tu dovolenku,aby neisiel martinko sam len so starymi rodicmi.Snad si tam odychne,a coskoro sa ozve. 🙂

vroni
9. júl 2008

Aha, tak už som v obraze 😀 Aj keď naivne neverím, že naozaj 40% žien ide na potrat. Lieska, žena sa môže nozaj pri pôrode "dotrhať", lenže v 38. týždni ti robia (alebo aspoň mne robili) ultrazvuk, z ktorého vedia cca vyrátať, aké veľké bábo bude a ak vychádza nad 4 kilá, odporúčajú radšej cisársky (okrem iného aj z dôvodu roztrhnutia). V princípe je natrhnutie menšie poškodenie ako nastrihnutie, ono má svoje dôvody aj to, že to dlhšie trvá (keby to tak nebolo, tak všetky deti vytiahnu vákuovou pumpou a máme do pol hodiny po pôrode...) Ale dobrý lekár ťa nastrihne len keď to je skutočne nutné a mal by ti aj vysvetliť, prečo to nutné je. Dôvod, že tak to bude rýchlejšie by som ja veru nebrala.

lieska
9. júl 2008

Vroni, tych 40% sa netyka interupcii, ale samovolnych potratov. Aspon taku som dostala ja info od mojho dokyho, ked som tam bola prvy krat. Hnes mi povedal, ze zial dnes konci 40% tehotenstiev v 1.trimestri potratom (samovolnym)!! Ci to cislo sedi, neviem. Ale urcite je toho dost, ja mam sama v okoli skusenost, ze z 8 kamosiek/znamych 6 potratilo!

Myslis fakt, ze nastrihnutie je vacsim poskodenim ako natrhnutie?? Ja Ti neviem, predsa len sa lepsie sije rana, ktora bola nastrihnuta ako nieco co je rozfranforcovane! Mas pravdu, ze ak by to malo byt len kvoli tomu, aby to bolo rychlejsie, tak je to asi hlupost (i ked...ked je tam male zaseknute dlhsie nehrozi, ze sa moze pridusit?), to len v tej relacii ta Hebamme povedala tej rodicke!

vroni
9. júl 2008

Dnes mám nejaké dlhé vedenie 😀 😀 😀 Samozrejme, že ten údaj môže byť pravdivý. Chcela som len povedať, že to číslo je také hrozné, že si to radšej ani nechcem predstaviť ☹ To, že nastrihnutie je horšie ako natrnutie som kdesi čítala, ak ešte nájdem link, prihodím. Dosť som sa tým zaoberala pred vlastným pôrodom, ale všetky detaily si už žiaľ nepamätám 😖 Viem len, že jeden z argumentov proti nastrihnutiu bol napríklad ten, že po nastrihnutí ženy častejšie a skôr začnú trpieť inkontinenciou. Ale sú prípady, keď sa inak nedá, netreba z toho hneď robiť kovbojku (to ja rada 😉 )
Ale z iného súdka - ako pozeráte slovenské stanice? Ma máme len nemecké a rakúske a na chlapovo obrovské obveselenie aj Al Jazeru (arabskí vraj teroristi) Ale slovenské resp české programy - to teda nie. Ani za poplatok. Tak ako to robíte vy?

lenka.pav
9. júl 2008

vroni, tiez pozerame len rakuske s nemecke stanice, ale uz som si zvykla.
lieska, o tom nastrihu to bolo vysvetlene tak, ze ak sa hradza sama roztrhne, lepsie sa to hoji a aj zena moze sediet, ze to neboli tak ako po nastrihu. ze su to ich dlhorocne skusenosti. ma to svoju logiku v tom, ze sa nadtrhne len tolko, kolko hlavicke treba, lenze nastrih sa robi velky a hotovo. a ak sa hradza masiruje, tak je omnoho elastickejsia a nmoho zien sa ani trosku nenadtrhne (ukazali to aj v cislach za minuly rok - dve tretiny zien porodili uplne bez nadtrhnutia, zvysna tretina mala drobne nadtrhnutia). tak tolko k hradzi 🙂 (pravdu uvidime aj tak samy po porode) 🙂

vroni
9. júl 2008

Lenka, aj ja som si zvykla. Vždy som tvrdila, že televízor je ten najdrajší podstavec na kvety, iný účel u mňa nemal, ale odkedy malá fičí na DVD, tak to už neplatí. A občas by som rada stiahnuť aj nejakú tú starú rozprávku v češtine alebo slovenčine, lebo Bol raz jeden kráľ, Perinbabu a pod máme len v nemčine 🙄 🙄 🙄

bejby29
9. júl 2008

Mna mala natrhla nas 2 stehy a vobec som ani nevedela ako.. 😀 v tej chvili mi to bolo jedno.. uz som chcela vidiet malu a tak som tlacila.. inak, ja som uz na konci, ked isla malej hlavicka von, oznamila hebamme a doktorovi, ze na to kaslem, idem domov, uz tlacit nebudem a on, ze "Michaela len tlacte, nemozte ist nikam" - ja ani neviem co ma to napadlo, asi mi sibalo z vycerpania 😖

miriam25
9. júl 2008

Ahojte, tak ja sa zas hlasim.
Dakujem vam za rady ohladom samkovej hnacky... Nuz, dostal dnes bananik, ale ritku ma cervenu ako rak. Mam doma jeden kremik, ktory mi dala moja detska lekarka na slovensku a doteraz mu super pomahal, dnes som ho s tym natrela a pol hodinu mi na rukach plakal, asi ho to stipalo. Potom som skusila lasepton, predtym, ked bol trosku cerveny, som ho s tym natrela a ked som ho sla potom zasa prebalovat,uz tam nic nemal. Skoncili sme pri rovnakom polhodinovom placi... ☹ Dnes mal zasa riedku stolicu 5x za den!!! Cajik mu strkam do pusinky kazdu chvilu, len aby pil a pil a pil... Ale dnes toho vypil ovela menej ako obycajne. Neviem. Zrejme zajtra behneme k lekarovi, ak sa to nezlepsi. A najhorsie na tom je, ze netusim, z coho to moze mat. Zakazdym ma stolicu trosku inej farby a konzistencie, takze si nemyslim, ze by to bolo z jedla. Druhy dolny zubok sa mu prerezal pred tyzdnom, neviem, ci by to mohli sposobovat horne zubky, moc sa mi tomu nechce verit, ale mozne to asi aj je... Ach, ani mu nechcem davat papat vsetko mozne (piskotky, chlebik, jogurtik, ovocie), ked neviem, z coho to ma. Ale nemyslim si, ze by mu piskotky mohli uskodit. Ja mam nase slovenske okruhle doma... Tie nie su ani pocukrene ako tie rakuske... tak vazne neviem... Dufam, ze to coskoro prejde. Dnes bol samko cely den taky kludnucky, obcas sa pre nieco nadchol, obcas sa mi uz aj zdalo, ze ho to preslo, ze mu nic nie je a potom bol zasa len tak potichucky, len sedel a hral sa a pozeral... moje zlate...

lieska, nic si z toho nerob, aj ja vzdy pisem cele romany... 😀 ani neviem ako... len pisem, co mam na jazyku a potom, ked to odoslem a pozeram, ci uz niekto nieco napisal, tak nechapem, kolko som toho napismenkovala 😀

Inak my tiez mame len rakuske a nemecke programy... zo zaciatku to bolo pre mna dost divne, najviac ma stvalo, ked hovorili pointu celeho fiilmu a ja som prave to nerozumela. Alebo ked som rozumela celemu filmu a najvtipnejsej scene nie... 😠 😠 😠 Ale teraz som si uz zvykla a rozumiem takmer vsetkemu, co chcem.. 😀
Ale pre chvile, ked som doma sama so samkom ma doma na dvdckach stare dobre klasiky ako Jak vytrhnout velerybe stolicku alebo Ako dostat tatinka do polepsovny. Tie filmy som uz videla snad 100x a stale sa mi pacia a sa na nich dobre zasmejem. Este mam u nasich nachystane S tebou me bavi svet, tak sa na to chystam najblizsie 😉

jaj a o tom nastrihnuti/natrhnuti... nuz ja som sa natrhla a vobec som o tom nevedela. Az ked sa maly narodil a ja som uz lezala na posteli s nim v naruci a uz aj placenta bola vonku mi hebamme povedala, ze som sa trosku natrhla a ze to trba zasit. Az vtedy som sa zlakla, ale jedine, co som citila bola lokalna injekcia a potom uz nic. A potom som sa strasne bala ist na wc, ale bola som strasne prekvapena, ze ma vobec nic nestipalo, vobec nic nebolelo. Len taky ten vnutorny strach bol vo mne a tak som bola veeeelmi opatrna.
Na druhu stranu mi raz jedna moja znama hovorila, ze rodila v prahe a ze ju nastrihli a od porodu nemoze dlhsie normalne sediet, vzdy len nejak na strane, lebo ju to boli. A to ma jej maly uz hodam aj 8 rokov... Tak neviem...
A mne este moja suseda (lekarka na porodnici) hovorila, ze po nastrihnuti sa rana ovela lepsie zasiva a aj hoji. tak neviem. To o zasivani je zrejme pravda, tomu by som aj verila, ale ci sa to aj lepsie hoji, ked tu moju znamu to doteraz boli a ja necitim od porodu vobec nic... Vazne neviem...

vroni, dnes si ma dobre pobavila 😀 😉

wienika
9. júl 2008

cautekocky,hlasim sa na konikovi.
dnes som mala trochu stresovy den,ale uz som doma, mala spinka, kym som si vas precitala, ubehla aj polhodina...
dnes som si urobila vylet do mörbisch am see, pri neusiedlerskom jazere, tam su take letne predstavenia, sama som tam vzdy pracovala kazde leto..ale to bolo este ked som bola v bratislave...tak som si zaspominala na stare dobre casy....leuske sa tam pacilo, na vsetkych sa usmievala, vsade lozila, taaaka bola spinava ako ciganska hracka....ale spokojna...az na to, ze zasa sa vracia do starych kolaji a nechce nic jest....cely den nic moc, ovocie ani citit, 5 lyziciek polievky a trochu mlieka.... ☹ dokonca mi ani vecerat nechcela...vacsinou to byva mlieko s krupicou....

uz neviem, kto co napisal, takze k tomu nastrihu, masaz hradze je vyborna vec, urcite to nezanedbajte..ja som sa tiez trosku natrhla, tak ako bejby, len dva stehy mi sili. tu nenastrihuju, iba v nutnom pripade, vacsinou hebamme pri porode jednou rukou tlaci na hradzu, prave preto aby sa nenatrhla....aspon tak mi bolo povedane....kamosku nastrihli(v blave) ale tak zle, ze ked ma mrchu, tak jej to tecie uplne do pravej strany...cize si musi vlozky davat viac doprava.....no hrozne....

co sa tyka auta, tak tiez odporucam slovenske, ale na ine meno,najlepsie jedneho rodinneho prislusnika, tak vam mozu fukat praskovy cukor do....ako povedala vroni.... 😉
ja mam sice rakuske, su manzelovu firmu, takze ma to netrapi.....ale donedavna som mala slov. a nikdy problem nebol...

miri, dufam, ze je samkovi lepsie..inac tie sacky z lekarne, co ti poradila maya, som mala aj ja, lea mala hnacky, ale davnejsie a velmi pomohli...spytaj sa v lekarni....

ronnda, tak drzim palce, aby ti bolo uz len lepsie..ale ak sa budes znova citit zle, nevahaj a chod k lekarovi..nemozes byt predsa cely cas na praskoch....
zachvliu ti nici zacne chodit a ty jej nebudes stihat..... 😉

silvi, tak vravis, ze terezka je nadherna? aj ja som sa tak vytesovala z 3D-ecka, vsetkym som pustala dvd...uzasne....gratulujem....potom pridaj fotky, nech sa aj my pokochame.... 🙂

jasterka, lenka a silvi, vy ste ozaj ukazkove buduce maminy ako sa na to vsetko pekne pripravujete...to ja som bola uplny lenochod...mne sa nic nechcelo, vsetko som kupovala na poslednu chvilu, dokonca aj na ten predporodny kurz som nesla, lebo som ho jednoducho prepasla..ale nakoniec som predsa len sla a dohodla som sa s hebamme na privatnu hodinu a ta mi vsetko ukazala, povedala, takze to nakoniec vsetko dobre dopadlo...

tak vam prajem dobru nocku, aj tak tu uz nikto nie je...lebo o tomto case som vacsinou sama a pisem si sama so sebou 😅

wienika
9. júl 2008

miri a lieska-nie ste sami...ja tiez pisem litanie...hehe....

bejby29
9. júl 2008

Ja som tu 😉 Kocky, vy mate aj cas pisat litanie??
Wieni, mna dnes Eva poriadne nastvala a uz som jej povedala, asi po sty krat nech si dava pozor, co hovori, lebo s tym moze aj niekoho urazit.. Ona je fajn, len je hrozne prostoreka, ako hovori moj manzel - jednoducha zena. Tak mi dnes hovori, ze ked sme boli prec, ja na SK a drahy v Londyne a oni si prisli s tym jej Pepom ku nam pre umyvadlo (davali sme novu kupelnu a to stare sme vyhadzovali) tak ze Pepo hovori ako mozeme v takom malom byte byvat traja a este macka.. Poprve, tento byt vobec nie je az taky maly! a po druhe jeho to nema co zaujimat sedlaka jedneho 😠 😠 Tak ma to nasralo, ze este teraz penim!

wienika
9. júl 2008

bejby, to mas uplnu pravdu..eva je jednoducho jednoducha....ona je chuderka taaak strasne blba az to boli....ale inac mila.
jej treba povedat nech si dava pozor na jazyk,lebo ju uz viac nezavolas....
ja som s nou nastastie problem nemala, ja ju ani moc nepocuvam, vacsinou idem prec, hlavne, ze spravi to co ma....
zajtra ju tu mam 😝

bejby29
9. júl 2008

Som jej chcela aj povedat, ze co ti to hovori s Leou o tych ociach, ale som si zahryzla do jazyka 😠 Inak, to bola tiez sila.. Uz aj ja budem miznut ked je nablizku 😀

maya01
10. júl 2008

Dobre ranko,

Wienika,tak ste mali super vylet,mala musela byt zlata... A s tym papanim...mozno jej v teple nechuti...neboj urcite sa to znovu upravi.

Kocky mne sa tie dve letenky do Rima podarili kupit za 1200 Sk 🙂 Dobra cena nie? Uz len najst hotel,ale to ma casuuuuu.

Idem pracovat,lebo som tu na robotu sama,kolegyna isla na dva tyzdne na dovolenku..tak musim makat 😒

Pekny dnik.

lieska
10. júl 2008

Baby diky za tie nazory na nastrih/ natrhnutie! zasa som sa dozvedela nieco nove! Takze natrhnutie je lepsie ako nastrih!!! Hmmm ... pokial to nie je durchom durch, tak OK!! Budem pamatat! 😉

Wienika, a ja nie som ukazkova buduca mamina????? ☹ ☹ ☹ Nekupujem sice este kociarik, flasticky, dudliky, ale aj ja chodim na kurzy!! A vecicky som si doniesla tiez uz zo Slovenska!! ... a s "colstokom" beham po byte tiez a vymeriavam kam buchneme postielku!!!! Tak ma tam do toho tvojh ovyroku pridaj prosim ta, lebo som si to aj tri krat precitala, ci si ma tam nezabudla!!! 😢

Miri, aj ja mam doma hrbu slov.a ceskych filmov na DVD, to su proste klasiky, ktore budem milovat asi cely zivot! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre