Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
10. júl 2008

Jeej Bejby,krasne fotecky,mala je na zjedenie...taka mala babika.

ronnda
10. júl 2008

pekny den!
vim, ze to neni spravne si misto snidane dat prasek proti bolesti, ale zase muzu fungovat. porad si rikam, ze od soboty bude manzel s nama tri tydny!!! doma, tak nebudu malou tolik tahat a treba se mi trochu ulevi. ona ted chce hodne chodit kdyz ji drzim za rucicky, takze u toho ta sva zada pekne namaham, ale zvladam u toho jeste i zpivat a tap tap, sedm metru pres obyvak tam, sedm metru zpet a zase znova a znova...

bejby - taky jsem se divala na nove fotecky, ona natalka je vazne k zulibani, je hrozne roztomila a ty vlasky! jinak uklizecku evu neznam, ale mela bys ji asi pripomenout, z jakeho duvodu k vam chodi, a sice kvuli uklidu, takze at se venuje teto cinnosti a nezajima se o to, do ceho ji nic neni. vim, ze je to asi tezke s temito "jednodussimi" lidmi, ale mozna pripominka, ze ti to neni prijemne a ze bys i z toho duvodu si hledala na uklid nekoho jineho, ji treba "zastrasi."

silivi - wienika te urcite do seznamu vzornych maminek nezaradila pouhym nedopatrenim! samo, ze patris mezi ne vsechny!

wienika - vylet se vam vcera opravdu vydaril a i pocasi bylo tak akorat. s tim papanim je mi to moc lito, cetla jsem ted nekde, ze se dite opravdu nema nutit, ale taky by me to trapilo, kdyz se ta vaha nelibi i dr. aspon to mlicko at si da.

miriam - co samko? jakou jste meli noc? pokud mu porad nebude nejlip, zajdi s nim urcite k dr. at se na nej podiva.

k tv programum - tak my mame i nektere ceske, a to sice z toho duvodu, ze k nam jednou prijela navsteva z ceska - muj bratranec - a on si privezl s sebou takovy mensi satelit (on v tomto oboru pracuje), protoze neumi nemecky, tak aby se mohl koukat na televizi, no a uz nam ho tu nechal 🙂 chytame nejake ceske a nemecke programy, takze i ja sleduji ceske serialy na odreagovani. ceskych pohadek a filmu mame hodne, ted uz se budu zamerovat na ty pohadky pro nejmensi - krtecek apod.

ohledne nastrihu/natrhnuti jsem se pred porodem nejak nezajimala, ani masaz jsem neprovadela ☹ natrhla jsem se pry trochu, ale podle vice nez pulhodinoveho siti mi to prislo na vic nez trochu. i pres injekci jsem siti citila a bolest jsem davala najevo jak cukanim, tak i hlasitym projevem, ale zvladla jsem to i s humorem, protoze jsem i pri siti mela malou na brisku a uz bumbala. bolest jsem citila, ale uz tak nejak s ulevou, ze je to to posledni neprijemne, co me v ten den ceka, tak jsem se ani nezeptala, kolik to mam vlastne stehu 😉
sednout jsem si nemohla hodne dlouho, ale den ode dne to bylo lepsi a lepsi...

tak se pridavam k vam vsem ostatnim, romanopiscum, to jsem vam toho napsala...

ronnda
10. júl 2008

DODATEK: prispevek, kde jsem napsala silvi - patri samozrejme pro liesku!!! to jsem tomu tedy dala 😉

maya01
10. júl 2008

Ozaj kocky,co sa tyka slovenskych a ceskych programov...moja svagrina sa skontaktovala cez net z nejakym chalaniskom,ktory jej pomohol nainstalovat vsetky slo. a ces. programy do pocitaca,ona mu musi za to odklikavat nejakesik rekl.aby mali na prevadzku tych programov ci co. Ale je to super vec. Moze pozerat vsetko...

Miri,ako sa maly?

Ronnda,nezanedbavaj to a utekaj doktorovi.

ronnda
10. júl 2008

maya - ja vim, jsem horsi nez dite... doktora odkladam a odkladam.

maya01
10. júl 2008

Ronnda,ja tiez nemusim dr. a k zubarom by som nemusela chodit vobec... 😖 Ale zdravie mas len jedno... Ked budes mat doma manzela,tak budes mat kopec casu...

jasterka
10. júl 2008

Ahojte 🙂

Lieska,ty si predsa ta naj cool z nas tehuliek,wienika len rychlo natukala mena,ono sa to lahko stane ,ked chces rychlo nieco napisat,aj mena lahko vymenis...ja ta obdivujem ako vsetko zvladas,co sa ti stavia do cesty,este aj pracujes,vcera som to akurat hovorila mojmu muzikovy,o tom lekarovi,tiez nechapal,mala by si nanho podat staznost 😖 ,ale ty sa nim nedas vobec zlomit,a to sa mi paci..ozaj ako citis pohyby,mna to moje stale kopka,len tak jemnunko,a niekedy aj cely den nic neciim,az sa prelaknem,a potom sa zase ozve,Silvia spominala,ze ona ma take kopance,az jej noviny s bruska ufuklo 😕 zeby bolo to moje nejaky spachtosko 🙂 ale hlavne ze kopka..

Lieska pridaj fotecky,co uz mas,na inspiraciu. 😉 Ja musim priznat,ze este nic moc,a cas uz leti,akurat som si citala,ze do nemocnice treba prezuvky s reminkom okolo paty,take protismykove,ked sa budem ponahlat na salu...
mate niektora skusenosti stymi gumenymi cross?take smiesne,dajusa tam dat rozne somarinky...dufam ze moj opis niektora pochopite 😅

maya01
10. júl 2008

Jasterka,ja viem ktore topanky myslis...mne sa pacia...chystam sa ich tiez kupit a Samko ich uz ma a chodi sa mu v nich dobre. Na leto ako stvorene. Ale videla som aj take,ktore maju v nutri kozusinu,tiez vyzerali super.

vroni
10. júl 2008

Jasterka, protišmykové topánky sú fajn, aj keď na sálu určite bežať nebudeš 😀 😀 😀 (príroda nepusti) Ale nešmykneš sa na práve umytej chodbe a podobne. Neviem, ako to robia v iných nemocniciach, ale na sálu si alebo prišla (myslím, že dofunela je oveľa presnejší výraz 😀 ) po svojich - keď si mala ešte dosť času, alebo ťa priniesli, keď to bolo naknap. Po pôrode nám na salu priviezli vozíček - postieľku a pri akomkoľvek pohybe muselo babčo ležať v postieľke (pochopiteľne, že mojom pohybe), takže ani hororový scénar, že padneš s bábom sa nedal uskutočniť. Pri topánkach hlavne daj pozor, aby sa dali na nohu nasunúť a nemusela si ich pomocou rúk obúvať. Väčšine žien v deviatom mesiaci totiž "zmiznú" nohy (nielenže na ne nedovidia ale ani nedočiahnu)

lieska
10. júl 2008

Ronnda ahoj! No…fakt sa to az dobre necita co pises s tym ake mas asi bolesti a s tym co robis!!! Budem sa opakovat, ale fakt to nepodcenuj! Aj ked viem, ze ked si sama s malinkou tak sa asi ine ani robit neda! Ale davaj si bacha!
A s tym, ze to pre mna platino som pochopila!! DIKY!!!

Bejby!!!!! Mala je UZASNA!!!!!!!!!! Nadherne prenadherne deculko!!!! Vsetky vase (Nici, Lea, Laura, Leni, Samkovia, Martino … a koho som zabudla sorrac!) su krasne, ale Natalka je teraz zatial najmladsia v tomto nasom klube a pre mna osobne tak najblizsie k tomu mojmu chrobacikovi, tak preto sa rozplyvam! Ale ved vyzera uz na 3 mesiaciky! No proste je krasna … tfuj tfuj tfuj … (aby som neuriekla)!

Jasterka, DIIIKY!!! Si zlata!! Ja ako som to citala od Wieniky, tak mi len tak kutiky spadli (ja to volam “stocila sa mi huba do U-cka”, sponda pera vysunula a tak som zavidela Tebe, Silvi a lenke, ktore ste sa na tom zozname ocitli!!  Samozrejme, ze to myslim na svandu ale!!!
Si zlata s tymi odami na mna, najcoolovejsia nie som ani nahodou, ale dik! ;)
Co sa fotiek tyka: doma mi od vcera lezi na stole zoznam, co mam spravit cez vikend. A jeden z bodov je “Modry konik – fotky”!!!!  Takze uz ozaj idem na to!

Inak tehulky…na Slovensku som si pupila super knizku “Devat mesiacov otazok a odpovedi”. Je to super pisane, ja osobne som tam uz nasla strane vela takych drobnosti, ktore ma troska znepokojovali, lebo som nevedela ci to je ok a tam to je pisane formou otazka-odpoved! Mne osobne s avelmi paci, ak nahodou nieco hladate ohladom tehu, velmi odporucam!!!
(Napr. vcera som citala, ze ak ste mali niektora zvyk zadrziavat, teda ist cikat az na poslednu chvilu – to ja robim s radostou od detstva – tak ze jet o teraz dost nebezpecne a treba hned ako pocitime nutkanie ist!!!!)
Jasterka, este ku kopkaniu: ja to mam presne ako ty…citim to, aj to je vidno, ked lezim, ale nie su to ziadne bolestive velke kopance. Viac to evidujem poobede al. vecer, ked sa natiahnem a lahnem si. Cez den niekedy ano niekedy nie! Asi aj moje je spachtosko!!

Tie crocsy – ja ich nemam, stale mam voci tomu taku averziu, ze predsa len je to plast! Ale skusala som si ich (originaly, nie cinu!) a na moje pocudovaie boli dost pohodlne!!! A velmi vela ludi si ich pochvaluje!

Vroni, ja milujem tie tvoje hlody!!!!! (Ze v 9. mesiaci zmiznu zenam nohy …. Velmi trefne!!)

lieska
10. júl 2008

Vroni, teraz som objavila aj tvoje fotky!!! Juuj, aj tvoja mala je podarena, zlatulinkava!!! Hlavne v tej Hoffer-ackej taske!!!! 😉

tinavieden
10. júl 2008

ahoj babulky. Tak aj Ja sa vam hlasim. Moja zlata dcera si asi 3 den vymenila noc za den. V noci je hore kazdu hodinu a rano spi do 10.15 ako aj dnes a Ja dospavam s nou. Dufam,ze sa to zmeni lebo je to teda dost narocne 😲 Za uspech vsak povazujem,ze mi uz zje par lyziciek vyzivy a vecer som jej dala prvy krat grieß a aj ten zjedla 4-5 lyziciek ale predsa. Myslela som si,ze bude lepsie spat ale kdeze budila sa stale rovnako ako po ine noci 😝 takze s nou dospavam cez den aj ked sa mi moc neda ved predsa musim spravit nieco aj doma. A okrem toho sa balim do LM takze prat,zehlit muisim 😢
Uz som aj rozmyslala,ze si najdem niekoho na zehlenie lebo to zabera dost casu ale moj muz si nejak nechce pustat cudzich ludi do bytu no a Ja nebudem moct byt stale doma ked tu dotycna bude. Takze musim zehlit JA.

Wienika tak to ma mrzi,ze Lea menej papa no som zvedava co na to doktorka ked pojdete na prevazenie. Viem Ta asi najlepsie pochopit ako Ti je ked Ti dieta nechce jest. Aj ked Ta vsetci utesuju je to aj tak dost na nervy.

Ronnda no aj podla mna by si mala ist k tomu doktorovi, uvidis bude Ti lepsie a co ak to je nieco vaznejsie a Ty to zanedbavas 😲 no pekne tam chod a dufam,ze nam podas coskoro info,ze si tam bola.

Baby tehulky super sa pripravujete na dietatko a porod.Ja som tiez absolvovala predporodne kurzy a velmi mi pomohli.Naucila som sa tam vela veci a hlavne dychat.Pri porode sa ma hebamme pytala,ci uz som druhorodicka,ze super dycham 😉 Takze vam to len odporucam.
Ja som sa tiez natrhla ale len nejak daleho vo vnutri a po siti som nic necitila. Tiez som sa bala prveho WC ale pohoda.
Bola som vsak z porodu uz dost hotova proste uz som nechcela aby so mnou nieco robili tak ma sili v narkoze. Proste som povedala dost, zacala som tam kopat nohami a dali ma nakoniec do narkozy co bolo aj fajn lebo doktorka by ma vraj tak dobre nezasila kedze to bolo nejak vo vnutri.
A bejby Ja som tiez kricala,ze chcem ist domov,ze uz tam nechcem byt 😀 ale nejak ma moja hebamme(inak Polka)presvedcila,ze je to blbost a nech pekne tlacim 🙂

No ako pozeram tak pisem aj Ja nejaky roman 😀

ronnda
10. júl 2008

holky, s tim doktorem mate samozrejme pravdu a ja to porad odkladam, manzel je ted porad az do vecera v praci, aby pred dovolenou vse stihnul a tahat malou do cekarny plne nemocnych lidi se mi vubec nechce, takze dokud proste takhle nejak funguji, nechavam to byt, ja vim, moooc spatny pristup a priklad si ze me rozhodne neberte!

tina - nebudou to zoubky, kdyz se leni takhle v noci casto budi, u nici to takhle bylo pri prvnim zoubku, budila se s placem, ale pak zase spinkala tedy dal, prehozenou noc-den jsme tedy nemeli. tak snad je to jen ted nejake kratke obdobi a brzy se to zase spravi, no a v LM bude leni urcite dobre, posledne jsi psala, jak ji od tvoji maminky moc chutnalo a jak pekne papala.

mam dotaz... predstavte si, co se nam posledni dny stalo. mala jak ji rostou ty zoubky, tak strka vse do pusinky a tak kouse i dudlik - tu obracenou stranu, to drzatko proste - no a tak se stalo, ze si cely ten dudlik narvala do pusy! Strasne jsem se vylekala, uz se to stalo nekolikrat, ona ma dudlik jen na spani a pres den hur usina, tak si s tim dudlem takhle hraje. no nemuze se s tim udusit, udavit? myslim, ze to moc dobre neni. ten dudlik je dost veliky - nuk. mamce - nemate s tim nektera zkusenost? nejlepsi by asi bylo dudlika uz odbourat uplne, tak na tom budu muset zacit pracovat. vubec jsem netusila, ze tak obrovsky dudlik se vejde do takove male pusinky, a nebo ze by nici mela extremne velikou pusinku? otvirat na jidlo ji umi tedy dokonale... tak ji ted chodim kazdou chvilku kontrolovat, nastesti jen pres den, v noci ma dudlik na usnuti a pak ho hned vyplivne a spi bez nej, tak aspon tak.

wienika
10. júl 2008

ahojte babulky,
az teraz som sa dostala k pc...bola tu eva, kym mala spala som si odbehla na nakup a odniest manzelove sako do cistiarne....ked som prisla, lea este spinkala, takze eva nemala problem.
teraz mi lea spava doobeda okolo 2 hodin...tak sa tesim..dufam, ze to tak ostane....a zasa to nestastne jedenie. dnes odmietla snad vsetko co som jej ponukala....okolo pol jedenastej vypila mlieko a to bolo vsetko....teraz som skusala obed, a nic...odkusla si zo zemiaku..potom zacala revat, ze chce von zo sedacky...teraz tu lozi, hra sa s hrackami...spokojna...nechapem....a ja som nestastna, lebo minuly tyzden tak pekne papala....sorry, ze vas tu stale obtazujem s tymto problemom, ale ja kvoli tomu ani nespavam...moj manzel sa mi smeje, ze od hladu ziadne dieta este nezomrelo(v nasich podmienkach, nie v afrike), ze to prehanam, ze jej to proste staci...ti chlapi ozaj nemaju problemy,dnes som mu trochu vynadala, ze by mohol aj on obcas ist s leou von, ale on siel namiesto toho do fitness....tak mi je teraz smutno, ze som vlastne na vsetko stale sama...nakupy, prechadzky....uz mi z toho sibe, kazdy den sa prechadzam po tych istych miestach, uz nevladzem....
prepacte, ze som sa tu takto vyliala, ale potrebujem to zo seba dostat..mamine to nechcem hovorit, lebo by sa trapila a moje kamosky, tie co su este slobodne, taketo veci nezaujimaju....

lieska, velmi ma mrzi, ze som do toho ,,zoznamu,, nenapisala teba, kazdopadne tam patris a nebol to zamer, jednoducho som zabudla....niekedy pisem tak narychlo, alebo sa mi tu mala pod nohami moce alebo je uz neskoro, ze na to nevidim....takze este az jedno velke PREPAC..... 😉 odpustis mi?

bejby, natalka je nadherne babatko.....tie vlasky a oci..no krasa....povedz manzelovi, nech si uz zacne pomaly zaobstaravat samopal na odhananie potencionalnych pytacov 😀
(staci aj brokovnica)

tina, uvidis, ze leni ma len take prechodne obdobie, podla mna su to zubky, v noci ju to omina....hlavne vydrz a ked budes v LM, tak ti uz mamina pomoze a aj mozno dokojis...ako si vravela....drzim palce....

ronnda, myslim, ze nici sa s tym dudlikom zadusit nemoze, neprejde to hrdlom, mozno ju akurat napne na vracanie....to skor tie male veci su nebezpecne....tot moj nazor, ale mozno sa mylim....

maya,letenky si zohnala ozaj za super ceny...hotel nebude urcite problem....

co a tyka tych ,,gumakov,,ja ich mam v blave u mamy v zahrade a su velmi pohodlne...hlavne ked kosim alebo polievam....vo vnutri maju take jemne pichliaciky, takze aj trosku masiruju....
ale do nemocnice postacia klasicke slapky, tiez gumene...aspon myslim...

ak som na niekoho zabudla, vopred sa ospravedlnujem, tento clanok pisem asi 30 minut,vsak viete preco.....

vroni
10. júl 2008

Ronnda, to robila aj moja malá, kupovala som kvôli tomu tie obrovské "vzdušné" Mam cumle (zbytočne, aj tie si narvala do pusiny), to ju prejde. Aspoň naše dieťa sa prestalo snažiť po roku a pol si napchať do úst všetko, čo našlo.
Wieni, mne to povedal doktor, keď som mu stepovala, že malá nechce celé dni nič jesť (doslova. Mala taký tik hádam tri mesiace, že ráno odkusla zo žemle, na obed zjedla zemiak a večeru nechcela. Medzitým nič. Bola už väčšia, mala už vyše roka a pol, ale tiež ma z toho išlo uchytiť. A doktor sa mi len smial, že kým ma dieťa energiu a dobrú náladu, nechudne, tak ono vie oveľa lepšie ako ja, koľko a kedy potrebuje. A že u nás deti na podvýživu neumierajú, pud sebazáchovy je silnejší) Inak keď už tu hovoríme o stravovaní - moje dieťa neuznáva mliečne výrobky. Do roka som ju kojila, posledné týždne odmietala aj moje mlieko, kravské pila asi tri mesiace a potom prestala aj to. Umelé nechcela žiadne (vyskúšali sme všetky dostupné značky) Jogurt je fuj od samého začiatku, keď mi zje polku Fruchtzwerge, otvárame šampus. Na puding je jediná odpoveď: "Nein!", syr (akýkoľvek) vypluje oblúkom. Zato kávu (našu) zo stola vyzunkne v priebehu stotiny sekundy. S mliekom, bez, s cukrom, bez, horúcu, studenú, všetko jedno. Len bezkofeínovú nechá stáť 🙄 🙄 🙄 (tým nechcem povedaj, že jej to dovolíme, ale niekedy je jednoducho rýchlejšia)
Bejby, máš krásnu dcéru. A vlasov má viac než tá moja! No super, akurát počujem, že mi dieťa dole vykladá umývačku, idem ratovať (riady)...

lieska
10. júl 2008

Wienika, tak dobre...uz to mas vyzehlene!!! 😉
Nie vazne, dufam, ze ma nikto neberete vazne!! To bola len svanda!!

S tou Leou ta chapem, ja by som tiez nervacila, lebo vsak z coho ma rast a vyvijat sa, ked nepapa?? Ale zas na druhej strane...ak je jej dobre a nie je nejaka chorlava z toho alebo malatna, tak asi si to vie regulovat to telicko ja same. Co ti na to vravia lekari? (Ze ich spominam, momentaln eby som ich najrdacsej poslala do prdele, ale len tak pre zaujimavost...)

maya, cena tych leteniek je super!!! O to viac oplieskas v tom Rime, uvidis! 😉

wienika
10. júl 2008

vroni, tvoje komentare by si zasluzili oskara....mozes pisat scenare..... 😀 sa vzdy dobre bavim....
ja si tiez myslim, ze ked je dieta energicke a spokojne, tak by to malo byt ok, ale ona nepribera, resp.si myslim, ze nie je normalne, ze za 4 mesiace pribrala len 1 kg.....
no co, uz som sa pekne vyrevala, oci jak angorak, zachvilu ideme von na veceru a vyzeram priam nadherne....asi nasadim 😎 a bude pokoj....

teraz som si mk citala prispevky od mamin, ktore maju ten isty problem s jedenim....jedny dokonca skoncila v nemocnici, lebo decku zlyhavali oblicky a jej detska dokyna sa len smiala, ze kazde dietaje in, jedno papa viac jedno menej...ja by som ju zazalovala...to uz co je...ked pojdem nabuduce na to prevazenie, zaciatkom augusta a lea nepriberie, okamzite jej dam urobit krvne testy, moze by to byt aj nedostatkom zeleza....vtedy stracaju deti chut do jedla.....
kazdopadne by sa taketo veci nemali podcenovat, vsetci sa mi smeju, ale oni nevidia kolko to dieta zje....to ja sa s nou trapim a otvaram sampus, ked zje 5 lyzic obedu....po hodine skusania a robenia teatra....

ked to takto pojde dalej, fakt skoncim na praskoch..... 😢

bejby29
10. júl 2008

Dik kocky za pochvaly na Nataliu, vsak vsetky nase ditky su krasne a rovnako ich lubime, ja lubim aj tie vase 😀 😀 Aj tie v brusku 😉
Wieni, mne uz tiez sibe z tych istych tras, akurat som dnes rozmyslala, ze ti brnknem alebo zeby sme nabuduci tyzden mohli zorganizovat zas nieco 😎 😎
Ozaj, co sa tyka Leusky, vobec necakaj a chod s nou k inej doktorke, aj k dvom, jednoducho daj najavo aj svojej doktorke, ze ta to hrozne znepokojuje a ze jednoducho neodides odtial dokym ti nespravia krvne testy.. Inak, s tym zelezom je to pravda, ja som po porode mala malo zeleza a vobec mi nechutilo jest, nic som nejedla.. a pritom som mala energiu.. Velmi ma to mrzi.
Inak Wieni, co sa tyka mojho manzela, je taky isty, radsej robi nieco ine ako sa s nami prejst.. Ale to su take povahy.

jasterka
10. júl 2008

Ahojte,aj ja sa musim vyzalovat a pochvalit aka som truba. 😖 Isla som dnes na poslednu chvilku na interne k obvodacke a ta ma teraz do konca mesiaca dovolenku..a ja si idem ako na istotu,aj to meskam,uplne som na to zabudla 😠 v mutterkind pass je napisane ze do 20tt treba interne,zajtra musim zavolat asi na WGKK ci ma odsterlia,ci co...moja doktorka ma vertretung niekde v 21,tak to tam asi musim ist zajtra pohladat,snad mi to neodmietne spravit...

wieni,dobre,ze sa je niekedy komu vyzalovat,ci uz ohladne starosti z malinkou,alebo s chlapom...na to tu sme ,aj ked mozno neporadime,aspon sa vypises,a zajtra zase bude vsetko o.k 😉

vroni-fakt tvoje hlasky su 1!!!vidiet ze vsetko zvladas s humorom 🙂

twix
10. júl 2008

Jasterka, s tymi tyzdnami to neberu tak vazne. mna tiez lekar poslal teraz skor na vysetrenie krvi, ked som sa ho
pytala, ci nie je skoro, on ze to nevadi, ze by rad videl vysledky este pred svojou dovolenkou, tak zajtra
idem a stravim tam dve hodiny, budu mi robit aj cukor. A na to interne ma vobec neposielal, ze ked chcem,
mozem ist 🙂 dolezite su peciatky vzadu na tej dvojstranke od tvojho gynekologa a vobec nezalezi na tom,
kedy si mala to interne, ci o dva tyzdne skor, alebo neskor 😉 tak sa nestresuj a chod tam, ked sa ti lekarka
vrati z dovolenky. na WGKK nikto nekontroluje, v akom si bola tyzdni k urcitemu datumu, staci, ze mas
vsetky potrebne peciatky na tej dvojstranke 🙂

Idem si teraz precitat, co ste tu popisali posledne dni 🙂

wienika
10. júl 2008

tak uz som doma, manzel ostal, ako vzdy a ja som musela s malou ist....klasika..ved to by bolo nieco strasne, keby raz on odisiel s malou domov....ale nechcem nanho kydat, ale myslim, ze moje slzy zabrali, lebo prisiel domov a povedal, ze kupil autosedacku, taku ako som ja kupila, römerku....lenze modru...a k tomu kupil pre malu hrazdicku..ked som sa spytala, ze naco, on ze aby mala kde stat, lebo pri tej starej, ked stoji, tak sa to s nou prevrati a tato je pevnejsia...cize teraz mame tri hrazdicky(jedna je v blave) a v podstate je nam to uz nanic, lebo to uz nie je pre leu tak aktualne, ona potrebuje hracky, ktore rozvijaju jej fantaziu, kocky alebo hudobne hracky....on kupi nieco pre 3 mesacne babo.....ale nevadi, zlaty...snaha sa ceni, len preco vzdy kupuje tie iste veci...ako napriklad, kupila som si ciernu mikinu s kamienkami, taku chutnu a on ju videl a ku dnu matiek mi kupil skoro taku istu....a ked som sa spytala, ze ved taku uz mam a on,ze ved sa ti take pacia...no chapete to?
okrem toho este tu sedacku aj zle namontoval, ale strasne bol pysny, ze to montoval sam....on ma proste obe ruky lave....ale snazi sa.... 🙂

bejby, takze si mozme ruky podat 😉
inac aj ja som rozmyslala, ze ti dnes zavolam, chcela som ist na nakupy na hilferku, potrebujem si nakupit nejake veci....a hlavne si potesit dusicku, ked mi je na h.....

jasterka, presne ako hovori twix, je uplne jdno, kedy tam pojdes...ja som bola a internista na mna kukal jak puk, ze co chcem. ja ze, ved v MKP je kolonka pre internistu a on sa ma len opytal ako sa citim, ja ze zle, (vtedy som vela vracala), tak mi predpisal nejake vitaminy a bolo....a to bol nejaky profesor....cize ma nevysetril vobec...iba tam pozaskrtal vsetky kolonky.....

jasterka
10. júl 2008

Twix dakujem 🙂 si ma nesmierne potesila,ja neviem akosi mi to vypadlo z hlavy ☹ teraz uz so si robila vycitky,ze ako to vysvetlim,som dufala,ze sak interne,kde ma popocuva a zmeria tlak by snad nemuselo byt tak dolezite na termin.
Zajtra drzim palce nech ti o rychlo ubehene,a ten cukor nech bezproblemov vypijes 😝 a hlavne nech su vsetky vysledky tip-top.

lenka.pav
10. júl 2008

ahojte, ako sa mate?
jasterka, ozaj to nebude az tak tragicke, hlavne, ze to absolvujes, je jedno, kedy. 😉
wienika, akasi si smutna. bud rada, ze si vobec vsimol, co sa ti paci a kupil ti nieco. moj mi sam od seba dokaze kupit len kytku, veci na oblecenie vobec 🙂 . on radsej ide so mnou a mam si vybrat, ale potom to uz nie je prekvapko. a ze nejde s malou von, hm. este neviem, ako to bude u nas, ale tusim nieco podobne. muzi podla mna na to nie su az tak stavani 😉
bejby, mala je fakt carovna 🙂 . uz sa tesim na moje babatko 🙂

twix
10. júl 2008

lieska - tak to som teda prekvapena, co za lekara ta to vysetroval 😠 ja chodim tiez po vysetreniach
a uz som spoznala kopu lekarov, ale nastastie boli vsetci "normalni" - velmi mili, snazili sa mi vsetko vysvetlit
a odpovedali mi na vsetky otazky, vzdy ma upokojovali, proste velmi ludsky pristup, no a hlavne, diagnoza
je stale rovnaka, kazdy lekar mi povedal to iste. tiez som odmietla odber plodovej vody. robili mi teraz v stredu
MRT (magneticka rezonancia ??) - proste si pozreli oblicku (ladvinu) babätka v detailoch. vysledky budu az
o par dni. a musim chodit kazde dva tyzdne do AKH na kontrolny ultrazvuk, ci je babätko v poriadku.
tiez uz mam tych vysetreni plne zuby, najradsej by som vyckala do porodu a jednoducho odrodila.
ale verim lekarom, a ked si myslia, ze ma musia pravidelne sledovat, tak tam budem chodit. tiez este nie
je jasne, ci budem moct rodit prirodzene, alebo ci bude lepsi kaiserschnitt ☹
drzim ti palce, nech vsetko dobre dopadne, hlavne sa nestresuj, ja sa tiez snazim mysliet pozitivne,
aj ked som si uz vypocula, ze mozno budu musiet babätko po porode operovat ... no hroza. stale
verim, ze to nebude az take zle a ze to vsetko zvladneme bez komplikacii.

maya - blahozelam dodatocne k 4. narodeninam !!! tak to uz je velky chlap 😉

wienika - laura mala tiez najprv 7 zubkov (4 horne sa prerezali naraz) teraz jej uz rastie 8. zubok 🙂

jasterka
10. júl 2008

O wieni,neber to tak tragicky,tvoj muz sa snazi,jak vie,asi inak ho to nenaucili,tak odpozera od teba,a kupi podobne...videla si ci citala muzi su z marsu a zeny s vensuse? 😀 teraz je to na dvdcku.Tak o tom to je...proste sme kazdy z inej planety,a nie vzdy s podari najst spolocnu rec.
Boze ked si spominam na niektore dary od mojho az mi je do placu,neviem ci od sklamania ci smiechu,tych uz bolo 😀 najkrajsie boli vtedy,ked som mu nic nenaznacovala,iba ho tak napadlo,aj ked malokedy 😉
snazim sa vnimat ine dronosti,co pre mna robi,a veru je ich vela,len hned tak nebiju do oci...aj ty kopu najdes,ked sa zamyslis...
na mariahilferke su blaznive vypredaju,urcite najdes vela potesenia,len toho naroda 😕 ja som isla len okolo,a radsej som si sadla na kavicku a sup prec...

wienika
10. júl 2008

lenka, to ja som rada....ved som hovorila, ze nanho nechcem kydat, len ja proste nechapem jeho logiku....inac kvety som od neho dostala len raz a to na zaciatku nasho vztahu...ked sa narodila lea som dostala pusu.... 😉 a zasa on mi casto veci nekupuje, resp. skoro nikdy, da sa to spocitat na jednej ruke.....ja si vsetko kupujem sama, on zato na seba mina strasne vela.....on ma viac handier ako ja, viac topanok, viac parfemov....niekedy si pripadam ako chudera pri nom, jeho satnik je len boss, D&G, armani, tommy hilfiger,atd.......

wienika
10. júl 2008

twix, tiez ta obdivujem ako perfektne to zvladas, klobuk dole...to ja by som inac stresovala....
samozrejme, ze je lepsie, ked budes pod kontrolou a urcite bude vsetko v poriadku....
esteze mas takeho dobreho muza, ktory ti pomoze...
to ten moj minule zahlasil, ze kedy dame druhe...skoro som odpadla...lebo este donedavna tvrdil, ze druhe nechce, lebo to bude zasa baba a s tromi babami doma by sa obesil.....lenze sa rozpraval s nejakym profesorom, ktory povedal, ze najlepsie je mat deti hned po sebe, ako twix....no ja by som mozno do toho aj sla, ale ked mne teraz on nepomaha, ako by som fungovala s dvoma detmi.....ved on bud robi alebo sedi pri pc alebo hra futbal a tenis, popripade fitnes....
chudak, dnes sa musi strasne stikutat.... 🤐
ja mu len musim par veci, co ma trapia povedat, takto to dalej nejde...ja som stale sama a ked niekam ideme, tak sa mame vzdy s niekym stretnut..uz si ani nepamatam, kedy sme boli niekde spolu sami...
inac on je dobry chlap, len jednoducho nema v sebe zmysel pre zodpovednost....
ale dnes uz dost o nom..chvalabohu, ze nevie ani slovo po slovensky, inac by mi tu vsetko cital.... 😀 takto ho mozem beztrestne ohovarat...ale len ked si to zasluzi....
hawk!!!

wienika
10. júl 2008

lieska, este som zabudla, ze aj ja mam tu knizku doma a cele tehotenstvo som si ju studovala a velmi mi pomohla....este je vyborna aj Vasa kniha o materstve.....

miri, ako samko? uz mu je lepsie?

vroni
10. júl 2008

Wieni, nestraš. Nemáme my doma jedného chlapa? Akurát ten môj doma nesedí pri PC (má ho v robote viac než dosť) a je knedľa ako ja, šport je nič preňho 😀 A nemíňa na oblečko, ale na autá. O malú sa síce stará vzorovo, ale chodí domov až okolo ôsmej, to už ma zmysel pre humor dávno opustí a čakám na neho ako na spasenie 😠 Malú si cez víkend často zoberie aj na pár hodín a vypadnú (k svokre, na bicykle, automobilové preteky), tak to sa najprv teším a potom frflem, že som sama 😀 Kvety som dostala naposledy na deň matiek, lebo som mu pred tým hrozila, že s hulvátom žiť nebudem 😎 Za pôrod som tiež dostala pusu a voľna si chlap nezobral ani deň (to už fňukám, lebo to ani nebolo treba), ale i tak by som ho nemenila 😀 Nevadí mu, že je u nás večne bordel (ja a domácnosť to akosi dokopy nejde), o mačku sa musí starať on (ja klasicky zabúdam) a dieťa dostane do rúk v okamihu, keď otvorí dvere. Už moja stará mať hovorila: s čertom zle a bez čerta ešte horšie. 😉

wienika
10. júl 2008

vroni 😀 😀 😀
moj je zasa najvacsi sportovy fanda na svete, ten kuka vsetko co sa hybe, od formul po basketbal....halvne, kde je hlavna uloha lopta...
aspon ti malu vezme, mne ju zobral par krat von, ale aj to tak na hodinku, tu okolo baraka pospaciroval a aj to neviem, neviem, lebo jeho najlepsi kamos tu vedla nas vlastni eissalon, takze.....ci neboli tam na ,,spacirke,, to naozaj neviem..ani radsej nechcem vediet...
cakam, ze ked snad bude vacsia, tak to bude inac....
ale mozno su aj taki chlapi, ktori to jednoducho v sebe nemaju a ked mu to vyslovene nepoviem, tak to neurobi sam od seba....
keby s nou ostal jeden den sam, tak by bola cely den v posratej plienke, ze kvapky(vitaminD) jek davam kazde rano to ani netusi, vodu na mlieko by jej neprevaril a von by s nou urcite nesiel....
co sa tyka domacnosti, tak ja lubim poriadok, lenze ho nemam, lebo moje dve deti ho nevedia udrzat..mala ma teraz maniu vyhadzovat veci zo suflikov, kutrat sa vsetkych skriniach, taskach, popripade poolizovat snurky na topankach a ´najviac miluje sa hrat so sitkom vo vani....
to druhe dieta, velke, pride domov, koselu z roboty pokrkva a hodi na stolicku, aj ponozky, oblecie si ciste tricko...vecer to tricko pokrkva, hodi na rastucu kopu na stolicke a takto to ide stale....vsetky stolicky su obhadzane jeho vecami a ja uz nevladzem kazdy den za nim chodit a odkladat mu to do skrine....a takto by som mohla pisat aj roman, co vsetko mi napada.....ale nechcem tu s tym nikoho nudit..kazdopadne lubim ho jak kona, nevymenila by som ho za nic na svete, iba ak by vymenil on mna za mladsi model..ved som vedela co si beriem, taky bol pred svadbou a viem, ze sa to nikdy nezmeni.....
vroni, tvoja stara mat mala svatu pravdu..... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre