Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
10. júl 2008

baby, citat vase prispevky je ozaj zabava. mali by ste sa zivit pisanim fejtonov. boli by z vas oblubene autorky 😀 😀 😀

twix
10. júl 2008

Wieni - mam kamaratku, ktorej mala prvy rok zila len na mlieku. tiez odmietala vsetko ostatne. len videla
lyzicku a uz krutila hlavou. dokazala cely den nejest, ak nedostala flasu. a potom to akosi postupne prislo.
zacala sa zaujimat o jedlo. hlavne o to, co jedia jej rodicia. vzdy chcela z ich taniera a teraz, ma uz 16 mesiacov
a pekne vsetko papa. tak mozno bude lea na tom podobne. treba skusat, davat jej kazdy den, ale nie na silu.
mozno skus aj inu lekarku, viem, ze existuju nejake ordinacie pre deti s takymito problemami, ale to by ju tam
musela poslat vasa detska lekarka.
k tomu druhemu dietatu - ja by som ho nechcela, ak by mi moj chlap nepomahal. ale on travi vsetok svoj
volny cas s malou. ked sa raz za mesiac chce stretnut s kamaratom, tak sa ma 10 krat pyta, ci je to OK,
ci mi to nevadi, ja ho vyhanam, nech ide, ved musi mat aj kamosov 🙂

k tym slovenskym a ceskym programom: existuje karta www.skylink.sk treba ju ale prihlasit na niekoho
na slovensku, kto plati koncesionarske poplatky. este existuje aj nieco podobne cez slovenske UPC,
maju to jedny nasi znamy.

k tym porodom - ja som tiez pocula, ze porod do vane moze byt velmi prijemny, ale napriek tomu ma to
nejako nelakalo. ked som mala najsilnejsie kontrakcie, hebamme sa ma pytala, ci mi ma napustit vanu,
ze mi to pomoze (utisi bolest), ja som na nu zakricala, ze ziadnu vanu, ja uz musim tlacit, tak sa zlakla,
hned ma brala na sal. ku koncu, ked som uz nevladala a chcela som odist domov 🙂 po tom, co mi asi 10x
povedali, ze je to uz posledna kontrakcia, ze uz je skoro vonku, tak ma lekar nastrihol. bola som mu za to
velmi vdacna, inak by som malu este dobru chvilu mala v sebe a to bola hrozna bolest. zasili ma a rana sa
velmi pekne zahojila. sice som si potom nemohla par dni sadnut, ale nie kvoli hradzy, ale mala som po porode
dost zle hemeroidy. nastastie mi pomohli cipky a potom bolo dobre.

divim sa, ze tu niektore pistet, ze natrhnutie je lepsie nez nastrihnutie. ja som mala uplne ine informacie.
zena sa moze tak dotrhat, ze ju potom maju lekari problem zosit a ona sa z toho lieci aj roky, kym sa to
ako-tak zahoji. preto sa robia tie cielene nastrihy, len tam a tolko, kolko treba. ale mozno nemam aktualne
informacie. ja som bola rada, ze ma nastrihol.

este si popozeram fotecky, ak sa mi podari najst ich, ked ich tu vsetky tak strasne chvalite, tak musia
byt naozaj krasne, vsetky vase deturence 🙂

twix
10. júl 2008

este som zabudla napisat: Ronnda, hned naklusaj k tomu lekarovi!! nech ti manzel dve hodinky postrazi malu.
urcite ho v praci uvolnia.

bejby29
10. júl 2008

Wieni, no ten moj druk je skoro taky isty..
nepomaha mi ani nahodou a tiez hovori, ze kedy si urobime druhe,
ked mala zacne vrieskat tak hned mi ju strci, ze jeho mala nema rada lebo vzdy place vzdy, ked ju zoberie,
plienku nevymenil ani raz a ani neokupal (ked jej dam dole plienku uz ho neni),
takisto je to aj s kocikovanim, na prechadzke s nami este nebol, no, iba tu za domom
ked sa objavi jeho naj kamos Michal tak to je koniec, nevidim ho do 5tej rana a to potom pride naliaty jak take delo,
neupratuje, ponozky vzdy zasadne "lietaju" cez celu izbu a co ma vie najviac vytocit, ze vzdy ked sa sprchuje, necha spinave pradlo pri kosi so spinavym pradlom ( to je nad moju logiku a vraj to tak robi kazdy muz! ??),
hada sa s mojou matkou (tie vtipy o svokrach - to je nasa rodina) 😀
Ale zato ma dobry vkus, vzdy kupi nieco naozaj pekne..l 😀

bejby29
10. júl 2008

A na tych stolickach mame tiez od jeho rifli po tricka a ked je sam doma na par dni tak Eve stoja na hlave vlasy ked to tu ma upratovat.. on a poriadok sa moc nekamosia..
Moj drahy ma zas inu zabavku - ma take vrtulniky na dialkove a s tym lieta, ked sme boli v Spanielsku tak si na to lietadelko primontoval kameru a spehoval okolie, no proste tazka zabava pre 38-rocneho chlapa
No a vidis, tiez som si ho zobrala a uz mi len zostava cakat na sedivy vlas 😀 😀

vroni
10. júl 2008

S tým nastrihnutím/natrnutím som sa to dočítala na viacerých stránkach. Ale našťastie som si na vlastnej koži nemusela odskúšať ani jedno, ale segra mala skúsenosť, že ju nastrihli a ona sa i tak dotrhala, takže asi treba fakt dúfať, že máš dobrého doktora....
Wienika, my máme doma evidentne klony jedného živočíšneho druhu. Aj u nás chodia košele a ponožky do prádla samé od seba. Keď mu poviem, aby si odniesol košeľu (zo spálne do prádla mám na mysli), zvládne to presne po prvú stoličku v obývačke a čaká ovácie 😠 😠 😠 Po ďalšom upozornení, že prádlo je v kúpelni a nie v obývačke, odvlečie košeľu s podráždeným hundraním do kupeľne a šmarí ju na zem (pekne doprostiredku, aby som videla) Tak vrámci zachovania duševného zdravia (svojho) radšej zbieram jeho košele po byte. Košeľu ani tričko si dvakrát po sebe neoblečie aj keď mal tú vec na sebe len 10 minút. Ešteže nám chodí dvakrát do týždňa kočka upratať a vyžehliť... Malú síce okúpe, ale pokakanej plienky sa nedotkne (no, aby som mu nekrivdila, keď som bola chorá, tak ju prebalil bez problémov) a že by ju povedzme ráno obliekol - to sa mu ani nesníva... Zato sníva už teraz, išiel o desiatej uložiť krpatú (poobedňajší spánok si natiahla az do siedmej, tak sa skôr nedalo) a že doteraz zo spálne nevyliezol, asi zaspal skôr než dieťa 😀

maya01
11. júl 2008

Dobre ranko kocky,

hned z rana tolko srandy 😀 Myslim,ze nasi muzici su dobra tema na rozoberanie 😅
Aj ja sa hlasim k vam do ku klubu...u nas je to obdobne...ale cim je maly väcsi,tak tym je to lepsie,pre muzika...uz vie sem-tam co ma s nim robit.

Wienika,skutocne skus vyhladat inu detsku dr.,vypocuj si aj iny nazor,mozno ti poradi uplne nieco ine,co bude Leuske vyhovovat viacej...

Miri,ako sa ma Samko?

maya01
11. júl 2008

Wienika,vobec nas neotravujes svojimi problemamy,ved na to sme tu 😉 Ja ta presne chapem,niekedy mam tiez pocit,ze som na vsetko sama...este ze teraz tu mam maminu,ale ked som bola vo Viedni,tak to bola katastrofa,neviem,preco ma nikdy nenapadlo,ze na nete mozu byt aj diskusne fora pre mamicky 😖
Ja uz teraz pripravujem manzela na to,ze ked sa vratime naspät,budem chodit do roboty,tak si budeme povinnosti delit pol na pol,lebo to inak nebude fungovat... Ked som bola na materskej,tak som skoro nic od neho nechcela,ked prisiel domov mal navarene,upratane,oprate.... Ale teraz sa situacia uplne zmeni...
Aj on je jeho rodic,tak ako ja a nemoze nechavat vsetky povinnosti len na mne... To by som skoncila niekde zavreta... 😖

lieska
11. júl 2008

Bre ranko!A hned diky za tolku zabavu hned na rano!! Juuj, dobre som sa pobavila. Je to al eaj take upokojujuce vediet, ze v tom nie ste same, co mate doma take nemehlo (v tej ktorej oblasti zivota)!!
Bejby, s tymi lietadielkami a spehovanim tvojh odraheho to je uplne super! Ze pozdravujem!!! 😀

Wienika, chapem ta, ze ti musi voda zo zubov tiect z toho tvojho, ale na druhej strane on za svoju logiku nemoze a je strane zlate, ze ti kupi taku istu mikinu aku uz mas! To by som si vazila! Su chlapi, co by ti naopak nekupili ani druhy par ponoziek, lebo “ved uz jedny mas”!

Twix, jaaj, tak aj ty mas tortury!! Ale som rada, ze to zvladas s takym kludom, to je najhlavnejsie, aj ked ono sa to lahko povie “bud kludna”! Tak kazde 2 tyzdne si v nemocnici na sone? No ved aspon, ze to kontroluju!!! Velmi velmi Ti drzim palce!
A mas zlateho manzelika!!! 😉

Ja som sa vcera – krava – sprtkala na nete a hladala osm co by mohlo byt dalsou pricinou doho “hyperechogeneho creva”. Samozrejme som chcela najfundovanejsie infosky, tak som si ich aj nasla…z nejakych lekarskych konferencii…no a okrem genovych mutacii to moze indikovat aj na cysticku fibrozu, vnutromaternicove krvacanie, nedostatocnu vyzivovaciu schopnost placenty a podobne…. Mala som proste “krasny a pokojny” vecer! Ja blbec!!! Uz som s tym skoncila, len som chcel abyt pripravena na mojho doktora, lebo zacinam chytat pocit, ze co si nespravim sama nebudem mat! Hned som mu aj pisala, ci by som nemohla dojst skor ako v regulerny termin, kt. mam o tyzden! No proste pania!!!!

Jastreka, diky, z esi mi pripomenula to interne vysetrenie! Musim sa na to spytat!

Baby, krasny den vsetkym!

twix
11. júl 2008

lieska- ja na nete radsej uz nic nezistujem. vyckam radsej co pride a potom sa budem musiet vyrovnat s realitou. na sone teraz kontroluju kazde dva tyzdne, ci babätku funguju oblicky - ci pije a cika plodovu vodu. ja tu teraz sedim uz druhu hodinu na tych testoch na cukor. uz zomieram od hladu. nastastie mala zaspala. prvu hodinu tu nalietala kilometre a ja za nou.

wienika
11. júl 2008

dbre ranko baby,
tak asi neuverite, ale lea mi este stale spi...zobudila sa rano o 7.45 na mlieko, tak som jej dala a este som si lahla, ze kym ho vypije..no a ona zatala, manzel ten ani nepostrehol, spal jak zabity(to to pivo) a ja som zaspala tiez. s velkou hrozou sme sa o 10.30 zobudili, on panika, ze uz mal byt davno prec a ja ze jupiii, koneccne som sa vyspala. teraz pijem v klude kavu a cakam kedy sa dietko zobudi.....tak to sa nam este nestalo....asi citila, ze maminka je vyflusnuta a unavena, tak nam dala pohov....

dakujem, ze ste si ma vcera precitali a uz sme sa aj s muzom dohodli, ze zavola lekarke a pojdeme na krvne testy. ak jej nahodou chyba zelezo, tak tam by mal byt cely preblem. ked chyba zelezo, tak clovek nema apetit..ja som musela brat cele tehu a az teraz viem, preco mi nechutilo jest. a lea ho ani nema odkial mat, kedze neje ani maso ani zeleninu.....tak uvidime. dnes seka drahy dobrotu, tak si poposuval terminy, ze mi navrhol, ze pojde smalou na prechadzku a ja mozem ist na nakupy....huraa....to mu musim fakt vzdy plakat, aby nieco pochopil?

lieska, ja som bola taka ista, tiez som sa furt rypala na nete a mala hororove sny z toho, co vsetko by sa mohlo v tehu stat....skoda, ze som vtedy o konikovi netusila..keby som si vas tu nasla, mohla som byt vo vacsom klude, ja som take veci totiz nemala s kym preberat..takze urcite uz nic necitaj-think positiv....vsetko bude v absolutnom poriadku..to ja som zazila v 8 mesiaci strasny stres, lebo sme kupili mame psa a ja som sa s nim stale hrala a potom mi dr povedall, ze nesmiem prist do kontaktu so psami a mackami kvoli toxoplazmose, asi som mala zle vysledky a ja som az do konca tehu trpla, ci mala nebude kvoli tomu postihnuta...no to bol des....

twix, fakt mas stastie s muzom, ze ti pomaha....
v tom pripade by som aj ja isla do dalsieho tehotenstva....ale takto....
uz to dnes vydrz a zachvilu sa najes....laura este spinka?

bejby,lieska, maya, tak to som rada, ze nie som sama....s tymi nasimi pokladmi, sa riadne nasmejeme..mne povedala raz davno svokra, ze sa s chrisom nikdy nebudem nudit...a mala svatu pravdu....juj, keby som mohla napisat, co vsetko sme my uz zazili...na kazdej jednej dovolenke, na kazdom vylete sa stalo nieco, na co nikdy nezabudnem....
bejby ma s lietadielkami pobavila....aj vroni s chodiacimi koselami.... 😀
bejby, moj mu tiez malu este nikdy neokupal, raz sa s nou kupal vo whirpoole, oblecie ju vzdy naopak, raz zabuden plienku, potom body, potom da naopak pancuchy, ked je horuco, tak jej da body s dlhym rukavom, ked je chladnejsie, tak jej da kratasy a bez ponoziek, potom ma nohy ako zaba....no proste vsetko naopak, ale ja som stastna, ze sa aspon snazi.....som zvedava ako budu dnes spolu gazdovat....ja si odidem a skor ako 3-4 hodiny nepridem...kamoska si tu kupila byt, tak si ideme spolu sadnut a skusim jej pomoct ako ho zrekonstruovat a zariadit.....ma hlavu ako melon, chudera, nezavidim jej, teraz zhanat kachlicky, nabytok atd....

twx, drzim palce, nech vysetrenie dopadne co najlepsie....
zatial pekny dnicek

lieska
11. júl 2008

Twix, Wieni...mate pravdu s tym vrtanim sa na nete. Ja to uz od zaciatku zamerne nerobim, len teraz som sa chcela pripravit na dalsiu navstevu lekara! Teda nie ze by som ho tam isla strcit do vacku, ale nech sa cielene popytam na jednotlive moznosti, lebo predpokladam, ze zas sa bude usmievat a prd mi k tomu povie. Tak ked ma uz henten blbec tak naplasil ....
Uz s tym ale koncim! 😀

Twix, fuuu, sucitim s tebou, vydrz to tam uz dnes! Mna to caka v pondelok rano, uz teraz mam z toho hrozu, lebo ja ked som hladna tak koniec. Dostanem krce do zaludku, zacne ma boliet hlava, uplne mi je zle! Vzdy so sebou nosim aspon musli tycinku v kabelke... Keby sa tam aspon spat dalo, nie??? 😀
Velmi drzim palce, aby vysledky boli ok! A aj aby babatku pracovali oblicky ako maju!!!! Uz aj vies co budete mat? Ja len tak zo zvedavosti, my si to nedavame zistit, nech je prekvapko!

ronnda
11. júl 2008

tak ja jsem propasla tak skvelou debatu... i kdyz na tema chlapi se da povidat neustale... dost jsem se pobavila a i uklidnila, jelikoz nase zidle jsou take neustale obskladany manzelovym oblecenim a kdyz jsem se zarekla, ze mu to uklizet nebudu, tak to tu vypadalo priserne a samozrejme jsem vymekla. dost jsem se taky uklidnila, ze i ostatni manzelove nechapou pojem kos na spinave pradlo a davaji spinave veci vedle kose, to je u nas naprosta klasika. ale jsou to jen malickosti...
jinak musim rict, ze muj manzel je vzorny co se tyce pece o malou, ale uz jsem to tu psala, je to asi tim, ze uz ma dve deti, a to deti odrostle, takze si male hodne uziva. kdyz prijde domu, tak jak psala vroni, ze dite okamzite predava manzelovi, tak u nas je to tak, ze jakmile je slyset klic v zamku, mala pelasi ke dverim a vrha se na tatinka a ten ji ihned bere a pote uz ji temer neda z ruk. koupani je jeho vecerni cinnost, kdyz nekdy vecer neni doma, tak mala se na me diva, ze co tam v te koupelne jako chci... jsem zvedava, jak to bude na dovolene, protoze manzel prohlasil, ze kdyz bude mala rano brzy vstavat, tak ji vezme do kocarku a pujdou k mori, pote zase prohlasil, ze bude chodit pres den spavat s malou, tak uvidime...
kamaradka co byla nedavno u nas, tak nechapala, jak se manzel k male ma, ze to ona vubec nezna a zepry mam doma nejakou vyjimku, ale neni to tak, on ma samozrejme taky svoje chyby jako kazdy, ale moc si toho vazim jaky je a jak mi pomaha.

wienika - bylo mi moc lito, jak jsem cetla, ze jsi smutna, ty prochazky v okoli kde to znas naprosto chapu, i ja jsem z toho nekdy dost unavena, kdyz kazde rano potkam toho stejneho pana se psem, pak postaka, vim presne, kde zaparkuje ten svuj vozik s postou a do ktereho domu vejde, ovsem nici je z techto kolemjdoucich neustale nadsena, tak ja samozrejme s ni 🙂
ale tvuj manzel se tedy dnes opravdu snazi, to se musi ocenit, je to opravdu nejlepsi ze vseho se vypovidat, co te trapi, protoze chlapum to samo od sebe nedojde... bohuzel... uzij si dnes prima nakupovaci den, joj, to by se mi taky libilo, ovsem to ja muzu jen o vikendu, kdyz si manzel vezme malou v sobotu a to jsme stejne vetsinou pryc. ale ja si ted proste hodlam uzit dovolenou, i kdyz si delam hlavu jak zvladne mala cestu, jak bude reagovat na more, co horko, jak bude spinkat v cizim prostredi, jak bude papat... podle manzela vsechno moc resim, on je v tomto strasny pohodar, doufam, ze v tomto bude nici po nem.

dekuji vam za rady ohledne toho dudliku, zkusim koupit trochu jiny tvar a jinak taky doufam, ze to prejde, ze je to ted jen to kousaci zubove obdobi 😀

tak jsem toho zase popsala...

miriam se neohlasila, snad je samko v poradku.

maya01
11. júl 2008

Wienika,poriadne si tie nakupy uzi a oddychni si... Neboj, oni dvaja to uz zvladnu... 😉 Mozno budes milo prekvapena.
A zase na druhej strane,budem mat radsej takehoto manzela doma,ako takeho,ktory by mi chodil kazdy den ozraty,alebo by na mna zdvihol ruku. Pri takom by som nevydrzala ani sekundu.

Ronnda,Twix vy mate poklady doma...
Ronnda uz sa citis lepsie?
Kedy idete na dovolenku?

Lieska,netrap sa takymi vecami,babätko to citi... Ja viem,ze sa to niekedy neda...

ronnda
11. júl 2008

maya - dekuji za optani, ani jsem se tu o tom nechtela zminovat, protoze byste mi urcite nadaly, ze jsem jeste nebyla u doktora ☹ ale v podstate je to dnes trochu lepsi, prasek jsem nesnidala, ani neobedvala 😉
jedeme bud v pondeli v noci (jestli se stihneme nachystat, protoze v nedeli jsme jeste v cesku), nebo pak v utery v noci, nejsme nastesti nijak vazani.

jak to jde v praci? koncis dnes driv kdyz je patek?

vroni
11. júl 2008

pridala som nové fotky z dovolenky.
Ja som bytostne neznášala prechádzky po okolí (dodnes ich neznášam), som síce knedľa, ale nie až taká, aby ma bavilo špacírovať bezcielne po parku 🙄 Takže som chodila s krpatou na hudobnú, na plávanie, na návštevy, na nákupy, keď už fakt nebolo kam 😀 a na prechádzky sme chodievali len s tatkom (takže ich fakt nebolo veľa) Minulý rok som sa vytešovala, že v lete posedíme na terase, dieťa tam malo pieskovisko a bazénik, ale dieťa zaujímali oveľa viac kamienky z dlaždičiek (a požierala ich), takže sme aj v lete museli byť "akční" Teraz už je malá na striedačku u Tagesmutter (kvôli jazyku) a v škôlke, vždy sa musíme po ceste naspäť staviť na ihrisku, tam sa vybesní a domov ideme až potom.
13. a 14. augusta nemáme škôlku, nedáme stretko?

maya01
11. júl 2008

Vroni,mala je zlata 😉
Kedy sa chystas do prace? Asi si to uz aj pisala,ale uslo mi to 😅
Mala si uz na skolku zvykla?

Ronnda,urcite pojdem skor... Ja mam flexibilnu prac. dobu,takze si mozem odist kedy mi vyhovuje.

vroni
11. júl 2008

No, do práce idem od septembra, chcela som mať rezervu, ak by bol nejaký problém so škôlkou alebo tak... Malá je v škôlke ako doma, cíti sa evidentne dobre. Dnes ráno mi po prezutí papučiek len zavelila, že: "Pusu." a hneď na to: Čau, mama." a bola v ťahu. 😠 Takže adaptačná doba bola presne dva týždne....

vroni
11. júl 2008

a ďakujem za pochvalu 😀

maya01
11. júl 2008

Dva tyzdne,tak to bola rychlovka...u nas to trvalo az 5 😕
No a uvidime,ako sa znovu bude adaprovat na Vieden... dufam,ze dobre a v prvom rade nech je to ryyyyyychlo.

jasterka
11. júl 2008

Ahojte,chcem vam zazelat vsetkym krasny vikend,ja balim domov na Slovensko,teraz sme tam kazdy vikend,tak si to uziam...
Vroni aj aj som akurat dopozerala fotecky,ta v tej taske z hoferu 😀 je favoritka,ale aj ostatne su vydarene,mala je fakt fotogenicka...ja teraz zeriem vseky fotky deti a ukazujem ich muzikovi,ten si musi mysliet,ze so mnou riadne mavaju materske hormony 😵

lieska
11. júl 2008

no fajn sa mi to tu zdzubkalo ... 😠

Vroni, mala je super!!! Strasne zlate fotky, moja favoritka je tentokrat ta z lietadla, kde sa pozera v zmysle "strasne sa uz tesim, ze ideme na tu dovolenku ... 😒 ". Ale zlate su aj tie, na kt. tak usilovne pozuje...v Benatkach na schodoch a s "parapleee"!! A sibalstvo jej srsi z oci! 😉 Takze tej 2-tyzdnovej adaptacnej dobe sa ani necudujem.

Ronnda, kam to idete na tu dovolenku??? Pozabudla som... 😅 Dufam, ze sa ti to dovtedy s tym chrbatom zlepsi!!

Mayi, uz necitam...slubujem! Hlavne kvoli tomu, ze to babtko citi! Ved to...

bejby29
11. júl 2008

Ahoj Lieska, manzela som pozdravila ohladom toho lietadielka a vraj si mame vsetci trhnut nohou, lebo to nechapeme 😀 😀
Vroni, mala je velmi zlatucka, krasne dieta.. Musite byt velmi pysny rodicia..
Ja som sa dnes potesila, dohodli sme sa s drahym, ze v septembri ideme do Spanielska na dva tyzdne, tak sa teraz modlim, aby sa dom nepredal dovtedy. Uz sa veelmi tesim 😎 😎 Uvidim svoje super kamosky a kamosov a tak..
Kocky, nekukajte na internet, ja som kukala vtedy ked som chytila tu zltacku (lebo som este nevedela, co mi je, ani doktori pretoze to nepatri k rutinnym testom) a tam mi vychadzali take hrozostrasne diagnozy, ze som z toho este aj depresiu chytila! Nakoniec to nebolo az take hrozne aj ked hrozne to bolo.. Uz by som to nechcela zazit - a ked vidim ustrice v telke, ze ich tam niekto je, tak mi pride spatne.. No, mne tam vychadzalo od sklerozy multiplex po lupus a ja som mala vsetky symptomy 😖 😅 Uz som sa videla na vozicku, no proste hroza. Vtedy mi aj doktor vynadal, ze na diagnozu su tu doktori a nie internet 😝

miriam25
11. júl 2008

Ahojte babenky,
tak ja sa konecne tiez hlasim. Dakujem vam, ze ste na nas mysleli, neprecitala som si sice uplne vsetko, lebo ste toho naozaj straaaaaasne moc popisali za ten cas, co som tu nebola, ale kde som videla moje meno, to som si precitala a naozaj ma velmi potesilo, ze ste na nas so samkom mysleli.
V stredu som vam pisala, ako mi tu od bolesti plakal, az mi srdce trhalo, som ho natierala a natierala a on plakal a plakal, uz som bola z toho pomaly na prasky, som si povedala, ze ak to neprejde, tak ideme urcite k lekarovi. Vo stvrtok robil poobede, tak som cakala, ake to bude. Do rana mal uz ritku lepsiu (som mu natrala niekolko milimetrovu vrstvu laseptonu na nu na noc) a doobeda mal stolicu len raz. Sice riedku, ale nie uplne vodovu. Okolo obeda som ocakavala mojich rodicov, tak som rychlo este upratovala co sa dalo a varila. Poobede som sa chcela prihlasit a napisat vam, ze samko okrem toho, ze mal doobeda jeden krat stolicu uz viac nemal a ritka sa mu pekne hoji, no nesiel nam vobec net. ja mam 3 internet a vraj v steiermarku cely den vobec nesiel, ze mali nejaku chybu. Dnes poobede okolo nasi odisli a teraz som sa konecne dostala na net, aby som vam napisala.
Dnes mal samko stolicu 2x, ale ritka uz vobec nie je cervena, takze sa strasne tesim, ze mu to preslo. Vcera som ho krmila bananom, ale moc toho za cely den nespapal a dnes siel hladny spinkat, lebo mi vsetko razne odmietol. Aj chlebik aj flasu, skratka nechcel papat, takze ocakavam, ze sa mi v noci zobudi, ze bude hladny, ved do rana to urcite nevydrzi.
No nic, kazdu chvilu by uz mal prist drahy, tak ak sa dnes uz neozvem, ozvem sa zajtra.
Inak moji rodicia prisli aj s bratom a ten tu zostane cely tyzden, tak sa tesim. Dnes siel brat s drahym na fusku, zajtra idu tiez, tak som zasa sama doma.
wieni, tvoje prispevky som si sice cele neprecitala, ale viem si zivo predstavit, ako ti je, ked si cele dni sama a chodis stale na tie iste prechadzky. Moj drahy s nami sice ide na prechadzku, ked je doma, ale on je doma max. v nedelu a niekedy chodime k jeho rodicom,takze sami na prechadzky nechodime tak casto. A on je taky hrdy na samka, ze sice sam by s nim na prechadzku tu nesiel, ale u jeho rodicov na dedine ano, lebo tam kazdeho pozna a straaasne sa samkom chvali 😉 😀 jak aj ja 😀 😉 Ale inak som cele dni sama, mesto poznam uz uplne naspamat, snad aj lepsie ako domaci...

bejby29
11. júl 2008

Caute kocky, chcela som sa vas opytat, ci aj vase deticky maly sem-tam hlienovitu zelenu stolicu? Moja mala ju dnes taku mala a hrozne som sa zlakla.. Rano mala stolicu ok ale teraz ju ma taku ako hlien

bejby29
11. júl 2008

chcela som napisat "mali"

miriam25
12. júl 2008

Dobre ranko babenky, dnes som tu prva?
Bejby, aj nas samko mal obcas taku stolicu, pozerala som na to ako buk a nechapala som, ale preslo to, len si uz nepamatam ako rychlo, ale celkom rychlo, lebo viem, ze sme kvoli tomu k doktorovi nesli. Uvidis, aku ju bude mat dnes. Pokial malej nic ine nie je, pokial je spokojna, ja by som nejak nepanikarila... Uvidis, ono sa to upravi samo. Napis ako jej je dnes. Ja tu budem este niekolko krat v priehehu dna, tak by sme to mohli este rozobrat 😉

ronnda
12. júl 2008

bejby - stejne jak psala miriam, taky te chci uklidnit, mala ji mela taky nekdy hlenovitou, ma dokonce i ted nekdy, nemusis se znepokojovat, kdyz je jinak v pohode. ja jsem se na to tenkrat ptala i doktora, tak me uklidnil. uvidis, pokud by se stolicka hodne zmenila a bylo to caste, tak se zeptas dr. abys byla klidnejsi. ale opravdu se moc nedes, ovsem vzpominam si, jak me to poprve taky dost vydesilo...

wienika
12. júl 2008

caute kocky,
vyspinkaneeee?
vroni, teraz som kukla tvoj album, tvoja mala je na zozranie, straaasne zlata....
muselo vam byt fajn..ako ste to napokon s tym zmeskanym letom vyriesili?

bejby, ziadna panika! zelena stolica znamena, ze ti mala vypila vela predneho mlieka...aj ked ju bude mat par dni, to vobec nevadi, presne tak ako povedali ronnda a miriam, tiez som sa velmi zlakla, ale konzultovali sme to s lekarmi a vsetko je ok...

jasterka, prajem vam krasny vikend na slovensku...ja tentokrat nejdem, maminka ma vela roboty a ti robotnici u nas este neskoncili, tak nechcem byt na obtiaz..ale zajtra tam musim skocit a ostanem do pondelka, lebo musim jej s niecim pomoct....

ronnda, aj mne to nejako uslo, kam to idete na dovolenku? letite alebo autom? o malu sa nemusis bat, to my mamy mame vzdy vacsi strach ako to tie deti zvladnu, pritom oni to vzdy zvladnu super...pamatas, aj ja som sa bala, ked sme leteli do spanielska a nakoniec som zistila, ze mame uplne uzasne dieta.....
ale urcite chod pred tym s tym chrbtom k doktorovi....nie je nic horsie ako nahanat doktora pocas dovolenky v cudzom meste, state.....a hlavne, si chces aj oddychnut a nie sa cpat praskami a trpnut.....drzim palceky....

miri, fajn, ze je samkovi uz lepsie.....ako papka? ja som teraz napchala do lei asi jednu malu jahodu a stvrtku zo stvtky broskyne...trochu tatarsky napisane, ale chapes, nie? 😀

miriam25
12. júl 2008

wieni, chapem 😉 😀 mne samko papa relativne dobre, aj ked menej ako papal predtym, ale pripisujem to tomu pocasiu, ani mne moc nechuti v tomto teple. Boli tu na jednu noc nasi a mamina povedala, ze moc schudol, odkedy ho videla naposledy. je to pradva, schudol, ale zasa vyrastol a ma vela pohybu a trosku menej papa. Napriklad vcera rano mi vypil 170ml Mliecka (normalne pil 210ml), potom vypil asi 120ml (inokedy 180ml), obed moc nechcel, dostala som donho len jeden maly bananovy detsky jogurt. Poobede pil len cajik a potom az okolo 5 spapal asi 100ml kasicky a veceru mi odmietol. Okolo pol 11 sa zobudil na to, ze je hladny a vypil asi 170ml krupice a zapil to 20ml cajikom, v noci vypil asi 100ml cajiku a potom rano zas okolo 150ml mliecka. Papa ovela menej ako predtym, ale papa. A ked mu dam piskotku, tak takmer nikdy neodmietne. Tak uvidime, ako to bude dnes.
ronnda, utekaj konecne k doktorovi! si horsia ako male decko. To vezmes, ides k lekarovi a hotovo. Kto ta tam ma dostiahnut, aby si si nechala prezriet tie "zada" ??? 😉 sup sup, uz aj chod, nech mate peknu dovolenku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre