Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
16. júl 2008

Jaaaaj,baby ja mam tolko roboty a furt tu len na konovi nieco pozeram,tak sa mi nechceeeeeeeeeee. 😒

lieska
16. júl 2008

Mayi, ze "na konovi" ... 😀
Mna sa drahy kazdy den pyta "co noveho na erdzovi"???? Chudak modry konik!!!! 🙂

maya01
16. júl 2008

Lieska,mile fotecky... A bola si krasna nevesta 😉

vroni
16. júl 2008

Weini, vidím, že ten tvoj chlap sa drží rovnakej zásady ako ten môj. Radšej ženu hnevať ako nudiť. 😀
My sme si včera užili, krpatej stúpla teplota zase až na 41, máti dostala hysterický záchvat, že zábíjam vlastné dieťa (no, nehovorila som to 😠 ) a že to (malá) určite neprežije, tak som bola na nervy aj ja, až som nakoniec zavolala sanitku, strávili sme dve hodiny v nemocnici, aby mi oznámili, že dieťa ju úplne zdravé (?!) len chytilo vírus a nič sa nedeje, teploty klesnú (presne ako som čakala) Taká som bola nasr..., že som sa zase nechala vytočiť, že som bola ledva rada, keď mi "pomoc" odišla. Krpatá je dnes už lepšie, ešte síce horúčkuje, ale už len tých 38 -39 (nuda 😀 ), ale ráno som ju hlboko urazila, lebo som jej nedovolila ešte pred raňajkami pustiť Šmoulov, tak spí celá odutá už od pol ôsmej na koberci na zemi 😀 😀 😀 (nikto sa jej nesmie ani len dotknúť. Tak nech si tam spí, cigánča 😀 )
Vidím, že ste diskutovali o bytoch a domoch. Tak my sme ten opačný prípad. Predali sme (teda chlap predal) dom na dedine (on dochádzal každý deň do roboty do Viedne, ja som po pol roku vyhlásila štrajk - alebo spoločný byt vo Viedni alebo sa odsťahujem sama) a nasťahovali sa do nájomného bytu. Ja sa cítim ako blcha v kožuchu (nechcem dom ani v meste. Pri prestave dediny ma obchádza hrôza. Nič pre mňa 😀 ) a napodiv po pár mesiacoch si pochvaľuje aj chlap. Je mi fuk, či platím hypotéku alebo nájom (suma vychádza narovnako), keď sa mi byt nepáči alebo ho nezvládam platiť, nájdem si menší, s vlastným nenarobím nič. 😎
Ah, slečna sa zobudila (a pustila si televízor, grrrrrr. No čo, povedala som po raňajkách, tak už môže 🙄 )

maya01
16. júl 2008

Vroni,u vas je teda dost srandy. Dufam,ze malinka sa z toho rychlo dostane.

wienika
16. júl 2008

lieska, krasne fotecky, konecne vieme ako vyzeras...krasna nevesticka....a to brusko....super napad...az na to, ze asi budes mat zachvilu vacsie ako manzel, ale tebe potom odide a jemu pravdepodobne asi ostane, ze?
ta vybavicka staci, na zaciatok aj tak nepotrebujes vela, hlavne nejake body, pancusky a plienky...overal, spaci vak....aby mu bolo teplucko...a potom si uz budes priebezne nakupovat..urcite nekupuj teraz vela....

vroni, vy mate fakt veselo..vzdy sa tesim na tvoje prispevky.....tak drzim palce, nech uz malej zmiznu horucky.....

miri, mne tiez nevadi, ked ide obcas von, ale nech neslubuje, ze nebude dlho....a na vecere mu uz davno kaslem....

som rada, ze ho dnes neuvidim.....najradsej by som ostala u mamy a nech si ide na vylet sam.....

wienika
16. júl 2008

maya, aj ja si hovorim, ze co oci nevidia, srdce neboli....ale ja mam strasny blok v sebe, ja tomu mojmu(ani ziadnemu inemu) proste neverim.....ja stale okolo mna pocujem, ten ma aferku s tou a ten je taky a taky...hlavne kamarti mojho manzela....jeho ,,najlepsi kamos,, ho dokonca tesne pred nasou svadbou chcel zlakat do bordelu.....
ja by som mu tiez nevedela odpustit,keby nieco spravil.....ale on vie, ze by to bol koniec..ja som v tychto veciach velmi striktna....
no musim ist, mala mi tu po celej obyvacke vytahala servitky a potrhala....urobim hned fotku a potom ju dam na konika..... 😲
este sa vecer ukazem, tak vam prajem zatial pekny den.....

jasterka
16. júl 2008

Ahojte 🙂
Lieska-fakt krasna nevesta si bola,malinke na sone je velmi pekne videt najme do tvaricky,ja take pekne zabery nemam,a brusko mas s 19tt tiez akurat,tusim mam z vas najvecsie...aj moj muzik sa somnou takto primeriava,sa smejem ze drzi so mnou krok,tiez nieco pribral,ale on to dokaze hned zhodit,len co obmedzi sladke...stastny to clovek,ja uz sa teraz vidim ako budem po porode bojovat ,lez sa mi upravi vaha 😒

Ked sme uz pri tych nakupoch,kolko veciciek treba v tej 56? ja viem ze s toho malinke hned vyrastie,ale co ked bude mensie,sak sa mi v tych 62 utopi 😕 ja mam tiez stoho gulas...

Vroni- 😀 myslim ze to najhorsie mate uz za sebou,a kazdy den bude uz len lepsie,ked ma mala silu sa urazat ci pozerat smoulov,este ze vsetko beries s humorom tebe vlastym
😉

jasterka
16. júl 2008

Wieni napisala si Lieske do zoznamu pancusky,vcera som akurat take malinmke kupila,ja len ci to babetko netlaci na brusko,ja pancuchy neznasam,ani v zime 😒 fakt sa davaju babetkam na tie plienky? 😕

maya01
16. júl 2008

Lieska,56 nemusis mat vela,staci par...a mozno ich ani nebudes potrebovat,zalezi od velkosti babätka.
Mojmu Samkovi 56 bola mala 😅
A co sa tyka pancusiek..ty budes mat zimne babätko a to bude dost nababusene,myslim,ze ani nebude treba,ale pre istotu maj par v zasobe...

Wienika,ti chlapi su vazne z inej planety ako my zeny 😖
Aspon,ze sa tu mozeme jedna druhej vystazovat... 😉

maya01
16. júl 2008

Som si vas pomylila nie Lieska ale Jasterka 😉

miriam25
16. júl 2008

lieka, urcite nie si nepriehladutelna, neboj 😉
no tych 120 eur je naozaj dost... ale to male ta este bude stat ovela viac 😉 ja by som na tvojom mieste este kupila spaci vak, maju ich strasne drahe, ale ja som nasla v kik za 8,45 a sice nie je nejaky nadherny, ale funkciu spacieho vaku sluzi rovnako dobre ako tie za 50 eur z katalogov 😉 ja som s nim spokojna. kupila som hned dva, ked jeden periem,aby sme male rezervu a jedine, coho som sa bala, ze ked to budem prat, ze to vnutro sa nejak poskodi, ale nic sa nestalo, takze len odporucam
tych malinkych veciciek by som tiez moc nekupovala... samkovi boli strasne rychlo male a niektore mal na sebe len 2x a uz som ich musela odlozit nabok. Napriklad moj brat sa narodil ako 5 kilovy a mamina mu musela davat od narodenia veci, ktore nosia 3 mesacne babatka 😉
a my sme toho straaaasne moc podostavali. a doteraz dostavame. Ja malemu kupujem len drobnosti, ako su ponozky a pod... svokra mu stale nieco nosi, moja mamina tiez, moja najlepsia kamoska jak by dal, to ked idem na slovensko, tak mu vzdy nieco dava, svagrina vzdy ked pride k nam na navstevu alebo my k nej ma pre samka nachystane nejake to tricko s gatami, no skratka, naozaj zatial nemusim nic kupovat. Tak pockaj, kym sa malinke narodi a potom sama zistis, co este potrebujes. Vela toho dostanes a na zaciatok ti bude stacit urcite. A potom postupne, ved pojdes na prechadzku a nieco kupis, neda ti nekupit 😉
a vlastne to iste by som napisala aj jasterke 😉

wieni, nuz nechcem byt nejaka hnusna, ale aj ja tak trosku niekde uplne vzadu v hlave mam rezervu, keby nam nahodou s drahym vztah nefungoval. Zatial je vsetko v naprostom poriadku, ale clovek nikdy nevie. Dala som si maleho pre istotu zapisat do pasu. Drahy sa ma sice stale pytal ze naco, ked on ho ma a na hraniciach uz nikto nekontroluje, ale ja som to chcela a aj som si to presadila. Istota je istota. Okrem toho som chodila aj na ten kurz nemciny, tym, ze tu zijem ho potrebujem, aj ak som urobila skusky a dostanem diplom, tak to bude len pre mna plus a ak by sme sa nahodou niekedy rozisli a ja by som sa vratila na slovensko, tak budem mat v rukach aj diplom z nemciny, nie len z anglictiny a to sa mi bude hladat robota ovela lepsie. Dokonca hovorim aj plynule nemecky, co si myslim, ze by bolo tiez len veeeelke plus. Ale to su len take zadne vratka. Ja dufam, ze k tomu nikdy nepride a budem spolu stastni. Minule sa ma akurat drahy pytal, ci by som odisla na slovensko, keby sa mu nahodou nieco stalo. Som nanho pozerala, ze neviem, ale asi ano, lebo tam mam rodicov, brata, kamosov a kamosky a tu mam len jeho rodinu. Ale tak nad takymi vecami ani nechcem rozmyslat... radsej nie.

wieni, mna naposledy nastval asi pred dvoma tyzdnami, ked som este musela ist na kurz a bola u nas svagrina a on nie a nie prist domov, lebo bol niekde na pive... ale to som vam uz pisala.

jasterka
16. júl 2008

Skusene maminy, tak sa vas este spytam,ze ako ste prali, periete tie detske vecicky,v rukach,ci v pracke 😕
akurat som si pozerala,co mam a tie vecicky su take malinkate a jemnucke,periete detskym praskom a dvakrat preplakat ci co?to som citala tu na konikovi.
tak neviem najradsej by som to dala do pracky,len aby som ich neznicila ☹

maya01
16. júl 2008

Jasterka,ja som prala v pracke s detskym praskom a neskorsie,uz normalne s nasimi vecami.
A nikdy sa mi nepodarilo nic znicit.
Miriam,ti super poradila s tym spacim vakom,to si urcite zadovat...kebyze maju este velkost pre Samko ja ho tam urcite davam...on bol skoro do 3 rokov v spacom vaku a neviem si to vynachvalit. Nemusela som stale striehnu,ci nie je odokryty a ci neprechladne,v zime je to velka vyhoda.

miriam25
16. júl 2008

jasterka, ja mam detsky prasok zo slovenka batole, ale neodporucam, radsej len tekute prasky ako je tekuta lovela. Urcite existuju aj ine, ja mam s lovelou dobre skusenosti. Avivaz tiez len detsku a malinko. Zo zaciatku by som ti odporucala nechat to este raz vyplachat, ked ti pracka dopere a potom uvidis, ake bude tvoje babatko, ci nebude mat moc citlivu pokozku.
Ja ked som chodila pocas tehu na cvicenia do nemocnice, tak som sa na to hebamme pytala a ona (ako aj vsetky ostatne buduce maminky) na mna pozerali, ze co to trepem, ze detske prasky na pranie alebo avivaze su na slovensku len marketingovym tahom, aby to ludia kupovali, ze tu nic take nie je. Ani svokra o tom nikdy nic nepocula, tak neviem. No ak das nejake svoje oprate tricko do umyvadla s cistou vodou, uvidis sama, kolko prasku sa este rozpusti z tricka do vody, vazne som mala uplne bielu tu vodu, ked som to skusila.

miriam25
16. júl 2008

jasterka, presne ako napisala maya, ja som spaci vak doma nemala, som si myslela, ze je to len nejaky zbytocny vymysel, aby vyrobcovia zarabali, ale ked mall samko nejake 3 mesiace a zacal "cestovat" v postielke, tak som sa poriadne nevyspala, lebo som ho stale len prikryvala, aby nahodou neprechladol a na druhy den som uz utekala kupovat spaci vak 😉

lieska
16. júl 2008

Jemine baby, zas sa mi zdrbkal cely prispevok!!!!!!! 😠 😠 😠

Tak v kratkosti.... dakujem za komplimenty aj rady!! S tymi bruchami to je taka recesia, ja sa na tom velmi dobre bavim, tak moj drahy vzdy pristupi na to, aby sme sa tak odfotili. No ale uz to taka svanda nebude, takze s tym asi aj skoncim!
Inak zatial vela fotiek dat nemozem (pravidla nedovoluje) tak aspon takto!

jasterka, velkost bruska neries, to je individualne!! Ja sa sice tiez obavam takeho toho velkeho bandera, ale hadam nas to obide! Ja som mala v pondelok sok (ked som sa ako kazdy tyzden vazila), lebo som sa dostala na +10 kg!!!! Fuj! Aj ked sa necitim nejaka strasne pribrata, ale 10 kg je 10 kg! 😀

S tymi vecickami a tipmi diky, budem mat na pamati! A pancusky sa davaju aj novorodencom???

Vroni, ty si cislo... a mala tusim po tebe! 😉 ja by som inak pri 41°C horuckach tiez nervacila!!! Neskusala si zabaly? nasi nas vzdy balili do studenych plachiet, ked sme boli mali a mali take teploty!

Wieni, len sa moc na toho tvojho nejeduj!! Alebo mu to aspon nedavaj znat! Lebo prave ofucane, vecne nastvane a v ich ociach tym padom nechapajuce manzelky su najcastejsim dovodom tych ich aferiek a bokoviek!!! 😒 Apropo... "super" najlepsi kamos, z toho by som ozaj mala radost!!!!
Neboj nie si sama, kazda mame doma nieco. ja som sa naposledy nastvala na toho mojho, v piatok, kym som si odskypovala dve kamosky, s kt. som nehovorila uz mesiace, tak si zlaticko kratilo chvilku pozeranim koncertu Foof Fighters a popijanim pivka! Stiahol ich asi 4 v priebehu 2 hodin, na lacny zaludok, takze ked som videla tie jeho trhane pohyby, kedy uz viem, ze zacina ist do tuheho, tak som mala totalne nervy!!! Skoncilo to tak, zezalomil bez ospravedlnenia 😠 a pusy, co ja vrcholne nenavidim (nie je nic horsie ako ist nahnevany do postele)!!! Ale rano nastastie dosiel hned s prosikom a pusami, aby som sa nehnevala! Tak uz som sa nehnevala....

vroni
16. júl 2008

Lieska 😀 😀 😀 Krásne brušká. Môj chlap bol tiež tehotný so mnou, ja som pribrala 7 kíl, on 11. Lenže!!! On do roka svojich 11 zhodil a nalepili sa na mňa (a to som už pred tehotenstvom nebola nijako štíhla), tak teraz riešim 😠 😠 😠 (kilá, nie chlapa)
Zábaly dávam, dieťa sa bráni ako lev, zábal ťahá horúčku dolu, ten zúfalý rev zasa hore, no radosť sama 😠 Lenže od 40 nepomáhajú ani čípky ani sirupy (aspoň nám nie), takže zabaľujeme, dieťa vrieska a tak dokola. Obvykle po pol dni teplota klesne pod 40, krpatá dostane čípok a do 24 hodín je po chorobe. Keď bola chorá prvý krát, tak som bola celá prekvapená, akú radosť može spôsobiť "len" 39,8 (hurá, klesá to!) Doktor nám zakázal baliť hrudník, keď by to vraj boli osýpky alebo zápal pľúc, može zábal na hrudi dieťa zabiť. Tak balíme len nohy (teoreticky aj ruky, ale to by sme museli zábaly priväzovať reťazami)
Jasterka, ja som v ruke neprala nikdy. Ani detský prach som nepoužívala (fuj, hanba mi 😉 ) Prvých pár mesiacov som prala detské veci zvlásť (všetky spolu, nie podľa farieb) v normálnom prášku (tekutom) bez aviváže (vraj najlepšia aviváž pre mimčá je ocot. Ale mne je ocot fúúúúúúúúj), potom už všetko spolu, aviváž dávam len občas (chlap sa vyhadzuje, keď ju používam pravidelne, dieťaťu je to evidentne jedno) Malé pančušky majú dosť voľné gumičky, nemali by bábo tlačiť. Malá mi nosila 56 dva mesiace 🙂

lieska
16. júl 2008

Vroni, kam Ty chodis na tie hlody??? "zábal ťahá horúčku dolu, ten zúfalý rev zasa hore, no radosť sama ..." 😀 To som nevedela o tych zabaloch, ze to moze aj dost ublizit...
Ved to je to blbe, ze chlapi to zhodia raz dva a my sa s tym este pasujeme mesiace, niekedy aj roky!!! Ale ved su aj podstatnejsie veci na svete ako postava! A pokial nedosahujeme rozmery niektorych miestnych rakuskych zien...tak pohoda! (No ale zasa ked kuknem co zeru, tak sa necudujem!)

S tymi praskami mate uplnu pravdu, som tiez pocula, ze avivaz nie! A myslim, ze na deticky som tu tiez niekedy nieco zahliadla v obchodoch!
Spaci vak sa mi zda teoreticky super vec, ale vraj nie vsetky deti su v tom radi! Ja napr. spacak tiez nikdy nemam zapnuty cely, vadi mi ten pocit obmedzenia! Ale skusit to treba, teraz ma aj Tchibo detske vecicky a s kvalitou tych ich vyrobkov som ja osobne straasne spokojna!
Mimochodom, len taka pikoska ohladom Tchiba...kamoska mi praxovala v centrale v Hamburgu a viete aka je priemerna nakupna cena na ten spotrebny tovar co tam kazdy tyzden predavaju? Vraj 0,99 EUR!!!!! Sila, nie? (Myslim, ze kozenych bund, nabytku a pod. sa to ale predsa len netyka.)

vroni
16. júl 2008

Lieska, veru môže byť. Minule sa dovalil jeden z chlapových kamarátov (z tých IQ-pozitívnych), že má kontakt na veľkovýrobcu detského oblečenia (nie Čína), kupuje od nich aj H&M alebo C&A (nepamätám sa). Tričko 30 centov, bunda 2 eurá a také ceny. Chlap, ktorý je inak všetko len nie lakomý, že: "A ty kupuješ za šialené ceny v obchodoch! Neotvoríme si vlastný obchod?" A básnil mi o tom snáď dva týždne. Takže verím. (ale obchod aj tak nebude)

miriam25
16. júl 2008

vroni, ty ma dokazes vzdy uzasne pobavit, aj ked teda nie je na smiech, ze ma tvoja mala horucku, ale akym stylom to pises... nuz... ani sa mi to nezda, ze by mala take vysoke teploty. beries to tak s nadhladom, wau...

lieska, ja som sa maleho nepytala, ci chce byt v spacom vaku alebo nie 😉 ked som mu ho kupila, dala som ho do toho a hotovo. A ono to zasa nie je az take obmedzujuce, rucicky ma volne a nozicky tiez, len zhora aj zdola su zakryte a neodokryju sa... skor si myslim, ze ked je uz dieta vacie, ze potom moze protestovat, ale urcite nie, ked bude mat len niekolko mesiacov. A na ten cas sa ti urcite oplati nejaky kupit. Aspon ja si to myslim.

lieska
16. júl 2008

Miri, mas pravdu!!! Dufam, ze take male uz nebude az tak rozmaznane!! 😉 treba to skusit! Diky za rady, behnem asi fakt do toho Tchiba!

viedencanka
16. júl 2008

Lieska,pozrela som na tvoje fotky.Babatko ma nadherny profil tvaricky,to bude asi baba...A ty mas krasne meno-nevedela som,ze sa volas Viviana,take netradicke,ale velmi pekne.

viedencanka
16. júl 2008

Jasterka- , ja periem doteraz Martinko veci v tekutoej Lovele-kupujem do na SK v Tescu.On mal totiz ako malicky ekzem na celom tele,vtedy som isla k dermatologicke na Sk a ta mi povedala,ze mam pouzivat Lovelu/ dovtedy som pouzivala persil sensitive/. Avivaz som zo zaciatku nepouzivala vobec,ani tie tabletky proti vodnemu kamenu,teraz uz avivaz pouzivam.Odkedy som zmenila prasok,ekzem zmizol...

Miriam,mas pravdu,pri tychto medzinarodnych manzelstvach je velmi dolezite mat dieta zapisane vo svojom pase,nikdy nevies co bude,akeby ze ma iba rakuske obcianstvo a odides s nim na SK,tu sa to povazuje za unos,aj ked je to tvoje vlastne dieta.Je to hrozne,ale je to tak.

Lieska, aj ja som uz v nakupnom osiali,prave som sa vratila z obchodov,od pondelka nakupujem...Dnes som kupila tu detsku babysitterku- baby phone, take zavesne plysaky na autosedacku,hraci mesiacik na kocik, este jednu sadu postelnej bielizne ( dam do postielky u nasich,aby nemusela byt len v modrom po Martinkovi.../,dudliky,handricku na kupanie,teplomer na meranie vody , no a predsa som bola vziat aj tu autosedacku pre Martinka,tak uz ju mam v aute.

Wienika,aj mne ked je najhorsie,a uz nevladzem dalej,vzdy si poviem,ze este ze mam Martinka,on ma pochopi...Ale je to naozaj tak,vzdy ked som smutna,alebo zamyslena,on pride ku mne a povie mi,ze preco som smutna,ved on ma lubi.A to je to najkrajsie co moze byt.Cas rychlo leti a o par mesiacov aj Leuska zacne rozpravat a bude ti dobrou kamaratkou.

viedencanka
16. júl 2008

Twix, drzim palce,aby vsetko dobre dopadlo s babatkom. Najhorsie je,ze to vobec nemozme ovplyvnit.Treba len mysliet pozitivne,ze to dobre dopadne.
Mna obcas chyti taka panika,ze co ked s babatkom nie je nieco v poriadku.Ked to poviem mojej gynek., ona mi vzdy povie a ze preco by nemalo byt v poriadku,netreba na to vobec mysliet. Dokonca ani amniocenteza nevyluci vsetky postihnutia.Moja znama mala zle krvne vysledky,poslali ju na amnio.Tam jej povedali,ze vsetko je OK. No a babatko sa narodilo so srdcovou vadou. Ja sa uplne ukludnim az po porode,dovtedy ten strach stale zostane.

miriam25
16. júl 2008

ja len dufam, ze som to dobre napisala, ako keby som s drahym nechcela byt, nevzala by som si ho, ale clovek naozaj nikdy nevie, co bude, co sa stane. Ono ako tu uz napisala viedencanka, co keby sa drahemu nieco stalo, zrazilo ho auto alebo ja neviem co a ja by som chcela ist naspat na slovensko a nemohla by som kvoli samkovi... to by ma asi mooooc zralo... ale dufam, ze sa nic nestane 😉

viedencanka a vsetky tehulky, nic sa nebojte, vase babatka budu krasne, zdrave a budu vam robit len samu radost. Ja neviem, ja som pocas tehotenstva na nic take nemyslela. Ja som si ani len trosku nepripustala, ze by so samkom nieco nebolo v poriadku. Asi som to brala az moc automaticky, ale pocas tehotenstva som bola v takej pohode, ze si myslim, ze sa to aj na samkovi odrazilo, on bol vzdy take kludne babatko, zaplakal len ked bol hladny alebo ho bolelo nieco, ale ze by mi plakal a plakal bez priciny, to nie 😉

lieska
16. júl 2008

Viedencanka, DIKY!!!! Aj ja si myslim, ze to bude baba!! 😉
Paci sa Ti Viviana? Ja neviem, ja osm to meno nikdy nemala rada. Asi preto, ze som bola krstena Vivien, ale v tych casoch sa to nedalo zapisat na matrike, tak mi to "poslovencili" na Viviana! Ale zvykam si... Po rokoch som si chcel adat zapisat Vivien, ale ked som si pozistovala co vsetko by na to bolo treba, tak som sa na to vykaslala! To od kazdeho uradnicka, co ma v zadku dierku som potrebovala okolkovany suhlas!

Mne sa zas paci Tvoje meno...Maria! 😉 Aj preto sa bude malicka, ak to bude baba, volat Annamaria! Nevedela som sa rozhodnut medzi tymi dvoma menami! 🙂

Dik za tip na tu Lovelu, pri najblizsej navsteve SK kupujem!
Ty mas vyhodu aspon v tom, ze uz mas co to po Martinkovi! To je parada! Ale len pis co kupujes, nech na nic nezabudnem!

Miri, napisala si to zrozumitelne. To je jasne, ze s tym nepocitas, ze by si sa s manzelom rozisla, len myslis na zadne kolieska! 🙂

Bru noc babule!!!

bejby29
16. júl 2008

Wieni, isla som do Bundy Bundy lebo tam ma pred dvomi rokmi super ucesali, ale teraz bida! Nabuduce pojdem k tomu tvojmu.. Inak, mne sa tvoj uces aj farba pacia 😉
Lieska, malicke je uzasne, ma peknu hlavicku aj profilcek 😉 Bude to krasne babo, uvidis..

miriam25
16. júl 2008

Lieska, ja som mala rovnaky problem ako ty. Ja som pokrstena Miriama a nikdy sa mi to nepacilo, vzdy som chcela byt Miriam. Vtedy sa vraj farar vyjadril, ze Miriam je Maria a ked nasi chcu, ze ma pokrsti ako Mariu, ale to nechceli, tak museli dat Miriamu. Vraj vtedy bol akurat aj taky rok, kedy sa k menam davali tie a-cka. napriklad aj Dagmara a pod... A ja som vzdy hovorila, ze ked sa budem vydavat, ze si to a-cko dam vyskrtnut, no kedze som sa vydavala v rakusku, bolo by to straaaaasne moc papierovaciek, tak som to nechala tak. Ked sa niekomu predstavujem, vzdy poviem len Miriam, len doslova v uradnom styku pouzivam cele meno 😉

lieska, take krasne babo cakate, juj. Ale musim povedat, ze aj nas samko bol taky krasny z profilu, co mame fotky zo sona, tak neviem. Ved uvidis, ked sa narodi. Hlavne aby bolo zdrave 😉

wienika
16. júl 2008

ahojte babulky, je tu este niekto?
ja som pred chvilou prisla z blavy, leusku som este dala spinkat, boztek na rozlucku....
ja som sa uz pobalila, este nejaka hygiena, sminky, ale to az zajtra....
jeho balit nejdem, to bude prekvapeny, lebo doteraz som to robila vzdy, on sa o nic nestaral...chyba....nech sa pekne spakuje sam 😉
ja som este stale smutna, ale nie je to len kvoli vcerajsku, tam je mnoho dalsich inych drobnosti a jednoducho sa moj pohar trpezlivosti naplnil....
dnes(ak s nim bude rec, bol totiz na futbale a este nie je doma)mu chcem par veci povedat....ja mu poviem, ze ho lubim, ale takto som si nase manzelstvo nepredstavovala....a ze nie som momentalne taka stastna ako na zaciatku....naivne som si myslela, ze ho dieta zmeni, ze bude mat viac zodpovednosti....keby som videla, ze sa aspon snazi....velmi som zvedava ako dopadne nas vylet, ani nemam chut tam ist, ale vsetko je uz zabookovane....
ja sa totiz neviem pretvarovat a ked nieco trapi, tak je to na mne doooost vidno....a viem byt aj velmi tvrdohlava a neupustim.....

dost o mne...

lieska, jasterka, myslim, ze pancusky vyuzijete...ja som ich mala dost a do aprila ich lea nosila....
spaci vak-najlepsia vec....
co sa tyka prania, kupila som v DM-ke denk mit sensitiv prasok a som velmi spokojna. vobec nevonia a je pre citlivu detsku pokozku, problem sme nikdy nemali...a je lacny...treba skusit, ak bude zly, tak mi mozte...... vynadat 😀
uz davno periem aj nase aj leine veci spolu v normalnom prasku.....len na zaciatok som pouzivala ten...

presne ako vam hovorila miriam aj maya, vela veci nekupujte, vela dostanete a vsetko priebezne dokupite podla aktualnej velkosti....

lieska, aj ja som si vsimla tvoje krasne meno, bud nanho hrda.....pre dievcatko je annamaria krasne meno...aj ja som rozmyslala nad annou, moja babicka sa tak volala.....

miri, aj ja mam niekedy take predstavy, ze co ked sa nieco stane, clovek by mal mat zadne dvierka...ja ich mam v blave, ale dufam, ze sa take nic nestane....i ked ja si uz davno nestaviam vzdusne zamky....
ja som dala lee urobit vlastny pas....na dva roky....potom jej dam urobit novy....

viedencanka, ja viem, ze mi lea bude oporou vzdy, ked sa budeme s tatom jedovat 🙂
deti to vedia tak vycitit...ked sa nieco deje....este ze ich mame.... 🙂

no drahy sa uz ruti, tak dufam, ze nepohadame ako psy.....drzte palce a pekny vecer...
ozvem sa az v pondelok, ked sa vratime....
papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre