Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
20. júl 2008

Ahojte, no tento vikend tu bolo totalne mrtvo. ☹
Mne je teraz tak trosku smutno, lebo som tu mala cely minuly tyzden brata a zajtra odchadza aj s mojim drahym ☹ drahy musi ist zasa pracovat do viedne a pride neviem kedy (asi vo stvrtok) a brat uz ide domov. Zarobil nejake eurace, pokupil nejake oblecenie, pohral sa so samkom, pokecal so mnou, tak je spokojny a tesi sa uz domov (asi hlavne na frajerku 😉 ). A ja som tu pri pocitaci smutna ☹
Dufam, ze aspon zajtra tu uz budete a budem mat s kym pokecat, ked mi bude este horsie, ked sa s nimi rano rozlucim... Ja viem, pisem, akoby odo mna odchadzali vsetci aspon na mesiac, no aj tak.. zasa niekolko dni uplne sama so samkom...netesim sa ani nahodou...
Tak dobru noc a snad zajtra pokecame ...

miriam25
21. júl 2008

Dobre ranko babulky... takze posledna vcera a prva dnes??? juj, to nevesti nic dobre...
No drahy s bratom uz odisli, samka som ulozila do postielky a tak tu sedim, ze snad aspon internet ma zabavi od myslienok na to, ze sme tu zostali zasa raz sami ...

silvia2406
21. júl 2008

dobre ranko babulky 🙂

ahoj miriam, verim, ze ti musi byt smutno, ale neboj, stvrtok je tu "cobydup". mas moj obdiv, ako to vsetko zvladas, a ozaj nemate tam na okoli ziadne materske centrum, alebo nieco podobne? mozno by si medzi inymi maminami prisla na ine myslienky 🙂 tyzden s bratom musel byt urcite prijemny 🙂 a viem o com pises, ja ked som bez mojho muza len vikend, tak mam pocit, ze je to cela vecnost. ale neboj samusko bude s tebou a s nim ti to ubehne velmi rychlo 😉

my dnes ideme na schwangerschaftgymnastik, tak som zvedava, co to bude. mozno mi uz konecne dôjde, ze ten porod bude naozaj 😅 😀
cez vikend sme chceli kupit prebalovaciu komodu, ale rozmyslam, ze kupime klasicku komodu vo farbe postielky a dokupime taku tvrdu prebalovaciu podlozku, ktora sa dava priamo na postielku. problem ale je, ze tu nemame momentalne auto, je na svk, a za odvoz komody, ktora stoji 180 eur, chcu 50 eur, ved to je sialene, takze neviem, ako to nakoniec vyriesime 😒 kazdopadne sa uz musim rozhybat, pretoze tie vecicky uz nemam kam davat a mam pocit, ze je tu neustaly neporiadok 😒

jasterka
21. júl 2008

Dobre rano 🙂 Miri nebud smutna,vsak mas Samka 😉 to je krasne na materstve,nie? Mat nieco co ta navzdy spaja s muzom ktoreho lubis...ja by som nikdy nechcela dieta s niekym ku komu nic necitim.
Mna cely vikend vykrmovala babka,takze dnes vaha ukazala +10kg 😅 ,ale co uz nariesim,muzikovi sa nastastie moje zvecsujuce brusko paci 😉 som zvedava na akej vahe do porodu skoncim 😕
Dnes ideme aj so Silviou cvicit,tak som zvedava,vraj je to len take fucanie(dychanie)na lopte...

Miriam-mysli na neco pekne nech sa rozveselis,aby ani Samko nebol smutny cely den,lebo on by to vycitil 🙂
Posileam ti 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a moje drobcatko akurat kopka,tak ti posiela kopancek 😵

jasterka
21. júl 2008

Je cau silvi,si ma ubehla...uz letim do sprchy 😉 a mozme vyrazit fucat 😀

maya01
21. júl 2008

Dobre ranko,

Vroni,super,velmi sa potesim,ak mi posles to cislo...Uz som to hovorila aj manzelovi,ale ten nebol moc nadseni,ze v 21,ale asi nebudeme mat ine vychodisko. A ked este pises,ze je tam dobre spojenie,tak to mozno zvladneme.

Moj Samko dnes bacuje s manzelikom,som zvedava ako to zvladnu...kto koho skor umori 😀
Dufam,ze to zvladnu....

Jasterka,Silvi,poriadne si to uzite a dobre si zacvicte.

Kocky,moj muz nasiel jeden dom,asi 70km od Viedne...nic pre nas...ale ta cena ma presvedcila,ze by sa to oplatilo kupit,aj keby sme tam chodili len na vikendy....10000Euro!!!!!!!!...moj muzik najprv tomu neveril,tak volal tomu dotycnemu,ze co je to za zrucaninu...a to je normalny dom,este aj z obrovskym pozemkom,sice by potreboval mensie upravy,ale za tu cenu...som aj videla foto a vyzera celkom obstojne.Ten chalpik sa chce tohto zbavit,je to az pri ceskych hraniciach,ale neviem preco si dal za to taku nizku cenu?????

Tak zatial pekny dnik.

maya01
21. júl 2008

Miri,hlavu hore...ja viem ako sa citis,bez rodiny,bez priatelov,ale pockaj za chvilku zacnes robit a vsetko sa zmeni. 🙂

miriam25
21. júl 2008

Babenky, ste naozaj straaaaasne zlate.
S tym cvicenim, aj ja som chodila do nemocnice. Myslela som si, ze budeme cvicit a my sme vobec necvicili 😀 Ale bolo tam super. Na zaciatku sme sa predstavili, povedali, co by sme sa chceli pocas toho kurzu vsetko dozvediet, potom sme robili take uvolnovacie cvicenie, aby sme vedeli, ako sa mame uvolnit a relaxovat a na tych loptach je to naozaj super. Dychat som sa tam tiez naucila velmi dobre, lebo potom pri porode mi hebamme hovorila, ze super dycham a pytala sa ma, ci som bola na nejakom kurze. Takze taketo kurzy len odporucam, ja mam s tym dobru skusenost. Musim povedat, ze som sa tam aj kazdy tyzden tesila a ak by niekedy prislo aj miminko c.2, tak by som sla. A musim povedat, ze bolo super vidiet aj ine babenky,ktore na tom boli presne ako ja, s velkym bruskom, s rovnakymi problemami 😉
Ja som sa strasne divila, ze sa mojmu drahemu pacim s tym velkym bruchom 😀 Neviem preco, ale v duchu som sa hrozne bala, aby som prenho neprestala byt atraktivna, no on bol uplne super a vzdy mi hovoril, ze ved cakam nase dietatko a potom budem zasa taka, aka som vzdy byvala, vzdy ma super povzbudzoval, ked som zacinala chytat depky, som naozaj vdacna, ze ho mam.

Jasterka, ono si clovek niekedy nevybera, ci bude mat dieta s niekym, koho lubi alebo nie ☹ bohuzial stavaju sa aj zle veci a nie vzdy to vie clovek ovplyvnit.... ale vacsinou ano a to je moc pozitivne 😉

samko momentalne spinka... uz asi nebude dlho. Potom by som s nim chcela ist von, z Krankenkassy mi poslali mily papierik, ze ak im nedonesiem mutterkind-pass untersuchungen tak mi od 17 mesiaca budu vyplacat len polovicu materskej, pritom ked som tam bola naposledy, tak mi sef odtial povedal, ze mam prist,ked uz budeme mat vsetkych 5. A teraz mi napisali, ze mam priniest ukazat tie prve 4... tak tam idem, lebo oni sami nevedia, co vlastne chcu... toto mi lezie na nervy, ale tak s tym clovek nic neurobi... bohuzial...

Silvi a musite tu komodu teraz kupit? Nemozete pockat, kym budete mat auto? A kde ju chcete kupit, lebo neviem sice presne ako to chodi, ale pamatam si, ze ked si svagor v kike kupoval nejaky nabytok, tak mu zadarmo pozicali auto, aby si to mohol odviezt. Ale mozno je to ohranicene aj cenou toho, co kupis, neviem... Ale v kazdom pripade si myslim, ze ste sa super rozhodli, len dufam, ze ta komoda bude dost hlboka, aby si tam male mohla naozaj prebalovat a aj vysoka, aky ta nebolel chrbat... My mame od mojej svagrinej jej staru prebalovaciu komodu, mne sa strasne paci, ze ma tri velke supliky a este aj stojan na vanicku, skratka vsetko v jednom. Len teraz je nam uz dost dlho nanic, lebo samka tam prebalovat nemozem, by mi spadol skor ako by som ho hore polozila, ked ho prebalujem, to je cista hroza, on mi nezostane lezat na chrbatiku za nic na svete, to mu musim dat nejaku "zakazanu" hracku ako napriklad ovladac od TV, aby sa s niecim zabavil... Takze tu komodu sme naplno vyuzivali asi prve tri mesiace a odvtedy ani nie... Ale aspon mam trosku miesta na jeho vecicky...

miriam25
21. júl 2008

Mayi, ja by som ten domcek na vasom mieste kupila,ked uz nic ine, mozete na nom dobre zarobit, ked ho predate neskor. Alebo porobit mensie upravy a potom dostanete zan ovela viac 😉
My sme nasli jeden uplne naaadherny dom, super cena 110 000, krasny, velky, s velkou zahradkou, ten dom ani nie je stary, tusim tam bolo napisane B.J. 2001, problem je skor v tom, ze je niekde pri slovinskych hraniciach a ako sa moj drahy vyjadril, odtial sa ludia odstahovavaju, nie nastahuju 😀 takze asi tak..
mne sa strasne pacil komentar pri inom dome. Tiez pekny, hned nas zaujal, no komentar bol... Dom je na konci nicoho,, kde lisky a zajace davaju dobru noc... 😀 sme sa dobre zasmiali... 😀 takze zasa nic pre nas... lebo tam, kde je koniec nicoho ma nikdy nedostane, dokonca ani moj drahy, ktory ma uz dokazal dotiahnut do rakuska 😉
Inak ja som uz pozerala nejake pracovne ponuky, vcera (ci predvcerom?) som posielala jednu ziadost mailom, tak teraz cakam, co mi odpisu. Ale moc tomu neverim, znie to az moc lakavo na to, aby som to prave ja dostala... Ale zasa co cakam, ze hned na prvu ziadost, ktoru poslem mi aj napisu, pridite na osobny pohovor??? Svagrina je uz tristvrte roka nezamestnana a nevie si nic najst a tych ziadosti, co uz ona popisala....Ja len tak skusam, ze snad motyka vystreli. Svagrina mi slubila, ze v stredu doobeda pride a napise mi niekolko oficialnych ziadosti, ktore potom poslem, este by to chcelo nejaku peknu fotku... Lebo tie doma robene mi moc nezakryju moje cervene pupaciky na tvari 😀 Kurnik, myslela som si, ze po porode uz budem mat konecne peknu plet, ale aaach, mozem snivat dalej...

maya01
21. júl 2008

Miri,drzim palce,nech ti to z tou robotou vyjde,tak ako si predstavujes...
Aj moj muzik,povedal,ze ak nic ine,tak ten dom mozeme potom vyhodnejsie predat....ale ja by som nemala nic proti tomu,ze by sme tam chodili len na vikendy...no ved uvidime...

miriam25
21. júl 2008

Mayi, neviem, co je na tom pravdy, ale pocula som, ze vela viedencanov chodi na vikendy prec z viedne. Bud maju nejaky vikendovy domcek alebo chodia na vylety, ale cez vikend nie su vo viedni. Tak vy by ste medzi nich super zapadli 😉 Som zvedava, ako vam to dopadne.
Inak ta robota by sa mi velmi pacila, keby to vyslo, aj ked tomu moc neverim. Lidl hlada Bezirksleiter na riadenie 5-7 filialok v okoli. Hladaju v celom rakusku ludi. Tak neviem, ci uz u nas vo Fürstenfelde je ta pozicia obsadena alebo nie. Ponukaju "vysoky prijem hned na zaciatku", ale kolko, to nauviedli a firemne auto, ktore mozes pouzivat aj na sukromne ucely v ramci rakuska. Tak uvidime. Pisali, ze na zaciatku bude zaskolenie (neviem ako dlho), takze da sa povedat, ze vsetko vyzera az moc dobre na to,aby to vyslo 😀 Ale ja si z toho nejaku hlavunerobim, ved este je aj samko moc malinky, no ak by som to dostala, tak by siel drahy na matersku, lebo pre mna nieco najst nie je lahke.

No nic, samko sa mi uz ohlasuje, tak dostane papat a ideme do tej krankenkassy... ozvem sa este neskor 😉

bejby29
21. júl 2008

Miri, nebud smutna, mas tu nas 😉 😉 A mas aspon Samuska, zle by bolo, keby si bola uplne sama.. Skus sa na to pozriet z inej stranky a najst si nejaku zabavu, nech ti cas ujde rychlo.. Ja napriklad upratujem a potom si kuknem nejaky pekny film ked som sama 🙂
Ja som vcera bola hrozne unavena tak som len jedla a spala 😀

maya01
21. júl 2008

Jeeeej Bejby,zase si pridala krasne fotky malej Natalky 🙂 Je naaaadherna,mas byt na co pysna 😉

maya01
21. júl 2008

A s tou maslickou na hlave... 🙂 na zjedenie.

bejby29
21. júl 2008

Mayi, to znie ako nejaky podvod s tym domom.. Bud tam bude nejaky problem s pozemkom (nevysporiadany) alebo je to taky podvodnik, co vyuziva starych ludi.. Nahovori im, ze je makler a potom dom preda viacerym ludom za tu istu cenu, vsetko je zfalsovane (od papierov, atd), vy normane kupite dom a nakoniec sa tam stretnete viaceri majitelia.. Ja som pracovala v realitke niekolko rokov a ver mi, takych podvodnikov sme zazili..

maya01
21. júl 2008

No ved uvidime...mne sa to tiez nezdalo,ale muz je z toho na mäko a hned by kupoval. Daj nejake rady,ako zistit,ci to nie je podvodnik...ja by som hned kupila,ale zas stratit tie peniaze,by som tiez nechcela.

miriam25
21. júl 2008

bejby, no ved keby som nemala doma internet, neviem, co by som robila...
ako na jednu stranu niekedy si hovorim,ake je to super byt sama doma, mozem si vecer robit co chcem... teda moj drahy moc nema rad, ked som na nete, ked je on doma a to mi niekedy aj chybate a chcela by som si precitat, co ste popisali a daco vam aj ja napisat... ale zasa byt stale sama doma so samkom tiez nie je ziadna vyhra. Keby bolo vonku aspon pekne, ze by sme sa mohli ist kupat... ale ani to nie je.
dnes som si bola konecne vybavovat novy vodicak... odkedy som sa vydala som to stale odkladala a to je uz vyse roka! ale dnes osm to zvladla, este musim ist k jednemu lekarovi na vysetrenie, ze som v poriadku, vyzaduju to, ked vydavaju nove vodicaky, ale ved to je uz malickost...
Bola som aj v tej krankenkasse a tiez som to vybavila, takze uz mam vybavovacky vsetky odbehane... az na toho lekara, ale ten je tu niekde u nas v meste, musim tam zavolat a objednat sa a bude to...
Do upratovania sa mi moc nechce bejby 😀 to si radsej docitam knihu, co mam asi do polovice rozcitanu... neznasam, ked nieco zacnem citat a potom nemam cas to docitat, alebo si ten cas len na to neviem najst.

Jaj, drahy viezol brataa do viedne na sudtirolerplatz a tam zistili, ze to prestavuju a ze odtial autobusy do viedne nechodia, tak mi volali, tak ja zasa na stanicu, ze odkial teraz chodia busy a to je niekde v 3 bezirku, co ani moj drahy nevie kde,hovorili, ze metrom sa tam da dostat najlahsie, ale zasa drahy nemal cas behat s bratom metrom a brat vie len zaklady nemciny, takze by to sam nenasiel a v metre sa vobec nevyzna, potom ma nastastie osvietilo, ze zo sudbahnhof chodia do blavy aj vlaky, tak sli na informacie a zistili, ze za pol hodinu ide vlak, tak drahy hned kupil listok a zaviedol brata na nastupiste, odkial mu mal ist ten jeho... teraz uz cakam kazdu chvilu, ze sa brat prihlasi na icq a vsetko mi este porozprava, normalne, ked mi prvy krat volali, ze co maju robit, tak mi az adrenalin stupol do hlavy.... aaachhh...

maya01
21. júl 2008

Miri,nova stanica na busy je len par metrov od tej starej.
Asi ju prehliadli.

bejby29
21. júl 2008

S kupno-predajnou zmluvou (nepodpisanou) treba ist na kataster a tam si to prezistit, ci to nie je "cierna stavba", ci je pozemok vysporiadany.. Vacsinou je najlepsie zobrat si pravnika na to.. Nic nepodpisovat a nedavat peniaze dopredu, dokym si vsetko neoverite.. Mayi, za 10 000 Eur nekupis pozemok ani, tak si davajte pozor.. Radsej dat pravnikovi 200 Eur ako stratit 10 000 Eur..
Inak, dik za pochvalu na Natalku, si zlata 😀

maya01
21. júl 2008

No ved mne sa to tiez zda pritiahnute za vlasy a cudujem sa,ze moj muz tomu tak veri... on je dost realisticky clovek a len tak niecomu neuveri a nenecha sa osmiknut. Ale ta cena mu asi zmäkcila mozog 😀
A peniaze mam tak,ci tak ja,cize pokial si to poriadne nepreveri,ziadne love nebudu 😀 😉

bejby29
21. júl 2008

Vies, my sme si vzdy hovorili vo firme medzi kolegami, ze by chceli "Castle for peanuts" a preto je tolko podvodnikov.. Ved s prepacenim kto je taky debil, ze by predaval dom aj so zahradou za 10 000?

miriam25
21. júl 2008

mayi, to mate jak dobre zariadene, ze peniaze mas ty 😀 u nas to tak zatial nie je, ale asi budem musiet zriadit novy rezim doma, lebo tie peniaze sa nam nejak rychlo vzdy rozkotulaju a potom sa divime, preco je tak malo na jeho ucte 😀 ale to je asi u viacerych tak...
a bejby ma pravdu... tusim svokra mi raz hovorila, ze s kupou nehnutelnosti kupujes aj prava a zavazky, ktore su na nehnutelnost viazane, takze pokial je napriklad na dom napisane zalozne pravo (tusim tak sa to vola), tak pokial sa nebude uver platit banke (alebo inej institucii), tak ho mozu zobrat...Preto aj banky predavaju domy a pozemky... Ziskali ich od neplaticov uverov alebo hypotek. Neviem sice, preco to tak je, ked kupim dom, kupim len ten a nie nejake zavazky povodneho majitela. Nie je to pri kazdej nehnutelnosti tak... ale asi najlepsie by ti vedela povedat wienika... sa mi zda, ze pisala, ze sa dnes vecer objavi medzi nami, tak sa skus jej opytat 😉

miriam25
21. júl 2008

bejby, ked nase deti vyrastu, asi poslem samka za natalkou... poviem mu, ze poznam jednu okatu fesandu 😉
a teraz vazne... kraaaaaaasnu dcerenku mas... mne sa strasne paci ako spinka a usmieva sa 😉 ale aj ta s maslickou je super

maya01
21. júl 2008

Miri,u nas to bolo vzdy tak,ze ja disponujem skoro so vsetkymi peniazmi,od zaciatku som to tak zariadila a manzel sa nestazuje...ani nemoze 😀

vroni
21. júl 2008

Maya, IP
S tým domom by som si dala pozor. Aj keby všetko bolo kóšer - daná oblasť je veľmi silno podporovaná samotným Rakúskom aj EU a ponúkajú byty a domy za smiešne ceny. ALE!!!!! Podmienkou je, že tam musíte zostať bývať minimálne 10 rokov, často je to viazané aj na prácu v regióne a tých lichotivých 70 km do Viedne neprejdete rýchlejšie než za 2 - 2,5 hodiny ani keby ste vlastnili vzducholoď (o tom že je tam príšerná nezamestnanosť snáď hovoriť nemusím) Je to jeden z najchudobnejších a najzaostalejších regiónov Rakúska (to tvrdia štatistiky) a vďaka bohatým náleziskám nejakého nerastu (zabudla som akého, nejakého "žiariaceho") sa prisťahovalci zvlásť vysokého veku nedožívajú (zase štatistika. Neznamená to, že každý, kto sa tam prisťahuje sa do roka a do dňa poberie 😉 Ale výskyt rakoviny je tam šesťnásobný oproti zvyšku krajiny) A napriek tomu je 10000 nepravdepodobných.
Keď už tu takto pozitívne motivujem 😀 , Miriam, Lidl má na trhu neotrasiteľnú pozíciu najhoršieho zamestnávateľa. Je to jeden z tých, ktorých by som obišla ooooobrovským oblúkom.
Stanica na Südbahnhofe je preložená za cestu (tj. asi 400 m) a autobusy chodia aj z Erdbergu (v inom čase než zo Südbahnhofu), to je pri odbočke na Bratislavu a Budapešť (autom asi 10 minút)
Bejby, krásne fotky, malá je rozkošná.

miriam25
21. júl 2008

no kedze my sme spolu byvali a po 5 mesiacoch spolocneho byvania bola svadba a nerobila som, tak sme zili len s manzelovej vyplaty. Bolo mi to strasne trapne si od neho brat peniaze, ale tak co som mala robit?
No u nas je to teraz tak, ze drahy vsetko plati a ja setrim 😉 I ked sme zasa mali take ucty, ze som musela aj platit ucty, ale teraz je uz komplet vsetko zaplatene, tak dufam, ze nepride zasa nic necakane a mozem setrit dalej 😉

maya01
21. júl 2008

Vroni,tak ty mas teda poriadne presne infosky... No ved uvidime,aj tak si myslim,ze z toho nic nebude,moj muz je do vsetkeho hrrr-hrrr,ale potom z neho ta euforia rychlo opadne.
O Lidli,som nic nepocula...ale viem,ze Hofer berie len rakusanov,t.j. v jednom inzerate som citala podmienka u Hofera bola: Muttersprache Deutsch.

maya01
21. júl 2008

A Vroni,dakujem za cislo 😉

miriam25
21. júl 2008

vroni, to vazne? lidl je najhorsi zamestnavatel? Co o nich este vies? Ono ja som taky trosku neveriaci clovek, co sa takychto veci tyka, radsej sa chcem presvedcit na niecom konkretnom i ked tym zas nechcem povedat, ze by som ti vobec neverila a ze to nemoze byt pravda. Mozno aj preto ma lidl vypisanych tolko roznych pozicii...
No s tym südbahnohofom je to momentalne uz aj tak neaktualne, lebo brat sa uz stastne dopravil z viedne vlakom do blavy a odtial busom do nitry a uz ma prezvanal, ze je doma, tak som rada.

miriam25
21. júl 2008

mayi, ten hofer teda pekne diskriminuje ludi 😠 ja som o hoferi pocula len tolko, ze plati ovela viac ako ostatne obchody s potravinami ako napriklad lidl, spar, billa a pod... neviem, ci je to pravda, len som to vazne niekde pocula.
Pozeram stale pracovne ponuky ale tu u nas vo Fürstenfelde nie je nic zaujimave ☹ Ked uz nieco zaujimave je, tak je to v grazi. Ked nebude ina moznost, sla by som aj tam, ale je to trosku daleko na denne dochadzanie ked vezmem do uvahy, ze samko je este taky malinky ☹ no ved uvidime...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre