Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
21. júl 2008

vroni a ty odkial vsetko tak dobre vies? aj o domoch aj o lidli... mas vazne super prehlad... ja mat tak tie vedomosti a skusenosti...

maya01
21. júl 2008

Miri,to je pravda,ze Hofer plati nad priemer,len je tam problem sa dostat.

miriam25
21. júl 2008

Tak to verim, do firmy, ktora je dobra a dobre plati je vzdy problem dostat sa ☹ Ale musim povedat, ze tu u nas predavacky pri pokladni makaju tak rychlo, ze ja nestiham kolkokrat ani hadzat (doslova HADZAT) nakup do kosika a ona je uz hotova. To sa mi este v ziadnom inom obchode nestalo... A na Slovensku uz vobec nie. Ked si predstavim tie rady v nitre v metre, clovek tam stoji pred Vianocami aj tristvrte hodinu v rade, to aby sa tam jeden postavil hned ako pridete dnu a druhy nosil do kosika... za ten cas, kym sa dostanu na rad by to aj stihli... vazna hroza. A nie len pred Vianocami...ale zas nie vsetky pokladnicky su take pomale... len v tom metre sa mi to zda vzdy... a to nie je len zdanie.

miriam25
21. júl 2008

no nic, moj pokladik sa uz zobudil, tak ideme nieco spolu podniknut... ozvem sa zasa vecer, ked uz bude spinkat 😉 pekny zvysok dna vam prajem.

vroni
21. júl 2008

Miriam, ja som zvedavá osoba a pamätám si obvykle všeko počuté 😀 S tým Lidlom to mám z viacerých zdrojov - jednak sa robí každoročne zoznam zamestnávateľov (v Rakúsku), kto je najlepší (u nás vo firme vždy visel vycapený, lebo Rudi (šéf) vždy končil v prvej desiatke 😀 ) a Lidl bol vždy červeným uvedený ako príklad, ako to vyzerať nemá. Okrem toho sa pred pár mesiacmi prevalila aféra, ako Lidl terorizuje svojich zamestnancov. Na margo toho chlap odmieta vkročiť do Lidlu 😎 (ja som tam nechodila ani pred tým) Na Hofera (ako zamestnávateľa) som počula len chvály a ponúkajú dobré platy (na vedľajšej ulici je filiálka a núkajú 1800 € za 26 hodín do týždňa) Chvália aj DM, ale že mám robotu, tak som sa tým tak intenzívne nazaoberala 😝
Čo sa domov týka, v tomto okolí býva chlapova bývalá (pochádza odtiaľ), takže sa u nás o tom dosť hovorí 😀 Okrem toho mám doma totálne ukecaného chlapa, ktorého zaujíma všetko 😀, tak si držím dobrú úroveň informovanosti 😀 😀 😀

maya01
21. júl 2008

Vroni,este,ze ta tu mame,same uzitocne infosky nam poskytnes 😉
A mozem byt zvedava...kde ty nastupujes po materskej?

vroni
21. júl 2008

Maya, ešte sa budem červenať 😉 Nastupujem od 1.septembra, na skrátený úväzok (šéf ešte nevie o svojom šťastí 😀 ), ešte neviem, či 4 alebo 6 hodín denne....

bejby29
21. júl 2008

Kocky, dik. Vroni, vidim, ze aj ty si videla o Lidli ten dokument, ako spehuju kazdeho jedneho svojho zamestnancaq kamerami a uplne vsetko si zapisuju, pomaly aj to kedy sa poskrabali na hlave.. 😀 😀 Ked som videla tu relaciu o Lidli tak som sa musela az smiat

vroni
21. júl 2008

Bejby, nevidela. Len som čítala reportáž, kde to bolo nadnárodne zhrnuté (Nemecko, Rakúsko, Čechy) Pracovala som už u jedného choromyseľného zamestnávateľa (v Nemecku) a poviem Ti, že smiešne to veru nebolo (aj keď to bol trochu iný druh šikany), normálne zblbneš tak, že sa Ti zdá, že Ty si ten paranoidný idiot (admini odpustia) A to nie som z tých, čo si nechajú skákať po hlave. Otvárala som si zobák tuším nepretržite, nedovolili si ku mne ani desatinu z toho, čo voči iným kolegom, ale až keď som odišla som si uvedomila, aký teror tam vlastne vládol. A to sa tiež jednalo o "nadnárodný koncern"... Odvtedy reagujem na takéto inštitúcie ako býk na červené súkno 😀 😀 😀

bejby29
21. júl 2008

Ja som ten dokument o Lidli videla, tusim na Pro7 nedavno, ale odvtedy je akosi ticho.. Islo tam o to, ako sikanuje Lidl svojich zamestnancov a to tym, ze na kazdeho jedneho zo zamestnancov je za celu pracovnu dobu namierena kamera (oni o tom nevedeli) a proste sedi tam nejaka osoba, ktora zapisuje, co ti zamestnanci robia.. Ci chodia casto na zachod, ci sa skrabu na nepatricnych miestach (to tam vazne bolo 😀 ), no uplne vsetko. Bolo to vazne tragikomicke 🙂 pravdaze, pokial nie si ty ten zamestnanec..
Joj, ja som mala za cely zivot toolko sefov, aj super aj debilov.. 😀 😀 Mala som 3 debilov a 3 super, takze sa smejem, ze za jedneho debila som dostala jedneho super.. Jedneho kretena som vychytala hned po skole, dolezity pan podnikatel na SK, tak som mu pekne povedala, co si o nom myslim jedneho krasneho dna 😅

maya01
21. júl 2008

Kocky,ja uz pomaly balim domov.
Pridu ma vyzdvihnut moji dvaja chlapi...
Moj drahy je na nervy...Samko mu cely den nespal...a robi blbosti... a som este zvedava ako to bude doma vyzerat,urcite ako po vybuchu atomky. Uz sa tesim 😠

A co sa tyka sefov,ja sa nestazujem,moj je super.
Uvidime,ako to bude vo Viedni,mam z toho trochu strach...budu ma urcite hodnotit a pozerat ako na cudzinku.

No uz mi trubia pod oknami,letiiiim.

Zatial paaaa.

bejby29
21. júl 2008

A to je tak, ked pracujes v takychto koncernoch, ich nezaujimaju ludia, ale cisla.. Pre nich si len cislo

bejby29
21. júl 2008

Papa Mayi, boztek Samuskovi

boldy
21. júl 2008

Ahojte babule,
tak ste tu toho opat popisali, tak som si Vas docitala... vitam nove baby, ja som tu len tak obcas na skok, ale citam stale... som na Slovensku momentalne na par dni.

Zdravim vsetke zname aj nezname a konecne sa pridavam aj ja k tehulkam 😉 tak sa nam to podarilo.

vroni
21. júl 2008

Hihi, to poznám. Ja som síce až na jednu výnimku mala super šéfov, ale ten jeden stál za to. Pri jednej z našich (posledných) diskusií (ohľadne organizácie práce) mi ako "zabíjací" argument šplechol do ksichtu, že :"Vy máte problém s rešpektovaním autority:" (V Nemecku urážka ako hrom!) A ja mu na to (najsladšie ako som len vedela): "Tu nejaká pracuje?" Kanclík šiel do kolien a posledné dva mesiace so mnou BOSS neprehovoril ani slova... Ale tiež sa na WC mohlo chodiť len po schválení tímovým šéfom (to fakt!) a presčasy sa robili "dobrovoľne" a bezplatne... Na druhej strane si svojho terajšieho šéfa neviem vynachváliť, asi by som sa doňho priam zamilovala, keby už nemal 80 na krku 😀 😀 😀
Najkrajší zážitok som mala, keď jedného krásneho rána prišli do kanclu dvaja solídni páni v oblekoch, spýtali sa, či mám na nich čas (pekne blbá otázka) a potom len zatiahli za klopňu toho elegantného saka a vraj: "Kriminálna polícia" Normálne som sa rozklepala (aj keď som nič na svedomí nemala 😀 ), ale prišli si len vystriehnuť šéfa (nebol tam), lebo podviedol štát o nejakých pár mizerných miliónov (Eur) Ale výplaty platil a aj inak bol fajn. Sedí tuším dodnes 😀 Len som mu mala za zlé, že som si musela hľadať novú robotu 😎

bejby29
21. júl 2008

Gratulujeme Boldy a drzime palceky, nech vsetko dobre dopadne.. Tak mame zas dalsie brusino medzi nami 😉

miriam25
21. júl 2008

boldy, aj my sa pridavame ku gratulaciam 😉

jaj baby, aku diskusiu o lidli som tu rozputala tou mojou ziadostou 😅 Ma napadlo... mozno by som bola na tej pozicii prave ja ta, ktora by kontrolovala, kto kedy chodi na zachod a kde sa skriabe 😀 😀 😀

silvia2406
21. júl 2008

boldynka, ja este raz blahozelam 😵
tesim sa na splocne kocikovanie 😵 😵 😵

jasterka
21. júl 2008

Boldy huraaaa-GRATULUJEME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵
Tesim sa nesmierne,teraz uz ako skusene tehule ti budeme rozdavat rady aj my,tak sa kedykolvek na nas obrat.
Naozaj,cim viac nas bude kocikovat,tym veselsie nam bude,a ked bude chladno alebo skaredo,mozme sa na striedacku u niektorej stretavat....jaj ale som sa zasnivala 😵 dufam,ze to dokazeme previest na realitu 😉
az teraz ako tehu vidim ako je to dolezite si poradit a stretavat sa s "pribuznymi dusickami=mamickami"

silvia2406
21. júl 2008

jasterka, to bolo pekne napisane 😵 urcite to premenime na realitu, aj ked je nas bytik maly, ale dobrych ludi sa vsade vela zmesti, no nie? 🙂

miriam25
21. júl 2008

jasterka, mas svatu pravdu... nie je nic krajsie, ako ked mas dobre kamaratky, s ktorymi sa mozes stretavat. A zasnivala si sa naozaj nadherne, len ja osobne si myslim, ze budete musiet pockat, kym budu babatka trosku vacsie, aspon ja som s malym hned po narodeni moc nechodila na navstevy, az ked mal nejake dva mesiace. 😉 ale to je zasa u kazdeho inak... zalezi na tom, ako sa citi mamicka a dietatko 😉

miriam25
21. júl 2008

silvi, krasne napisane 😉

boldy
21. júl 2008

dakujem Vam pekne vsetkym... jasterka veru snivajme pokial sa da 🙂 aj ja sa tesim na vase rady, silvy ma stale zasobuje novinkami 😉

miriam25
21. júl 2008

no boldy, vdaka tebe sa budu nase doterajsie tehulky tesit, ked ti budu moct radit 😉 a cim viac rad, tym budes mudrejsia aj ty 😉

boldy
21. júl 2008

ja som len rada, ved silvy a jasterka cakaju skorpionkov ako som ja tak snad im ja potom tiez poradim ako zvladat nasu povahu 😀

miriam25
21. júl 2008

no veru, kazda rada sa zide 😉 ale asi z obdobia prvych par rokov si nebudes moc pamatat, ze by si im poradila, co si asi tak myslia 😀

blau
21. júl 2008

boldy aj ja sa pripajam ku gratulantom 😉
🙂
🙂
🙂
😀 😀 😀 😀 Vroni sa mi pacis, vtipne napisane 🙂

miriam25
21. júl 2008

blau, vroni nas tu vsetky zabava super historkami a komentarmi... sa super zasmejeme a aspon na chvilu odtrhneme od reality 😉

vroni
21. júl 2008

boldy, aj my gratulujeme
Ja tu zase pri vás úplne "omladnem" Tá moja korytnačka už je dievčatko a nie bábetko, tak si s vami vychutnávam tie brušká a mimčá....

miriam25
21. júl 2008

vroni, ze korytnacka 😀
si mi nieco pripomenula... na zakladnej sme mali jednu ucitelku nemciny a ona chuda mala chrbticu taku zhrbenu a este take krkolomne meno, ze sme ju vsetci volali korytnacka 😅 Teraz ked si na to spomeniem, aj by som sa jej za tu hlupu prezyvku ospravedlnila, lebo ona bola naozaj ako ucitelka fajn... Len to vies... decka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre