Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
21. júl 2008

A kedy sa nam vrati wienika? Pisala, ze v pondelok vecer... ci este je malo hodin pre nu? 😉 Alebo pride az o tyzden?

twix
21. júl 2008

Boldy, gratulujem a drzim palce, nech mas bezproblemove tehulkovanie 🙂 🙂 🙂
a nech je malicke zdravucke!!!!

bejby29
21. júl 2008

Hej, Wienika vravela, ze v pondelok vecer, aj ja sa uz tesim na historky a co s manzelickom.. Moj struha zatial dobrotu, no neviem dokedy

wienika
21. júl 2008

caute baby,
tak sa hlasim, konecne sme doma....prisla som okolo pol osmej do blavy, drobatko uz spalo, tak som smutna, lebo uz som sa nevedela dockat..taaaaak strasne mi chybala, ale mamina mi hovorila, ze bola uplne svetova.....tak sa tesim, ze nebola smutna.....
zato ja som bola 😒 .
barcelona bola super, pocasie perfektne a koncert uzasny....
zajtra vecer vam napisem viac, este si vas chcem aj precitat, ale uz nevladzem..idem spat...
dobru nocku,....

papa

maya01
22. júl 2008

Dobre ranko,

Wienika vitaj naspät....uz sa tesime na zazitky 😉

Boldy gratulujeeeem 🙂

Moji chlapi,vcerajsi den zvladli celkom ok...ani bordel nebol az taky strasnyyyy ako som ocakavala.
Len chuda Samko bol zase vyobliekany...vcera prisli po mna do roboty a bolo dost teplo.
A moje dieta malo dlhe rifle,pod tymi riflami mal navlecene plavky...hore bolo tielko a na tom tricko s dlhym rukavom...ale to sa urcite maly sa tak poobliekal a moj muzik ho nechal...no som zvedava,co porobia dnes.

Bejby,Samko za pusu 😉

Zatial pa.

maya01
22. júl 2008

Oprava: Samko dakuje za pusu. Nejak to zase blbne.

miriam25
22. júl 2008

Dobre ranko,
no tak ja neviem, co sa to dnes v noci dialo, ale Samko bol extremne smadny, vypil mi celu flasu cajiku, co normalne vypije len nejakych 100ml, ale ved na tom nie je nic zle, len ta plienka nam tym padom do rana nevydrzala a ked sa zobudil a prisla som k nemu, tak bol chuda uplne cely mokry 😅
Vecer som volala s drahym, hovoril, ze si myslel, ze snad stihne vsetko do stredy porobit, takze by prisiel domov o jeden den skor, ale ze sice svoju robotu stihne, no kolega s ktorym tam je ma toho viac a vo stvrtok mu bude musiet pomoct a to dufa, ze to dokoncia, aby mohol prist. A to uz viem, ked on v nieco dufa, je to len taka priprava pre mna, aby som nebola potom moc sklamana, ked pride o den neskor. Takze v podstate uz mozem ratat s tym, ze pride az v piatok... No co uz.
Mne vecer zblbol pocitac, tak som si povedala, ze asi je to znamenie, aby som pri nom uz nesedela, tak som sa sla osprchovat a citat knizku. Aj tak ju chcem docitat, tak mi to len padlo vhod. Som ju zacala citat, ked som chodila este na kurz, vzdy v buse som si tym kratila cas a co ja neznasam je, ked mam nejaku hnihu strasne dlho rozcitanu a potom ked ju chcem docitat, uz ani neviem, o co tam ide, tak snad sa mi podari ju do konca tyzdna docitat, kym pride drahy... Telka mi nejak nechyba. Ja nie som z tych, ktori by museli pozerat telku kazdy den. To posedim radsej pri pc alebo tej knihe 😉
Samko mi teraz uz zaspinkal a poobede pojdeme k svokrovcom. Vcera som volala svokre, ci bude mat dnes poobede cas a hovorila, ze ano, tak pojdeme trosku tam, nech nie sme cele dni len doma.

Mayi, to su chlapi, ale s tymi plavkami si ma dostala 😀 😀 😀
Drahy ma cely tyzden dovolenku? To si moc asi neuzijete spolocne chvile, ked ty si praci a on doma 😒
Ale asi ste to tak riesili kvoli Samkovi, aby mal s kym byt...

wieni, vitaj spat, aj ja sa uz tesim na to, co napises, ako bolo a co muzik 😉 A neboj, Leusku si uzijes poriadne dnes. Mas uzasne dieta, ked bola zlatucka u babiny a ani neplakala a nebola smutna. Ona si bola urcite ista tym, ze maminka si pre nu pride a ze sa nema coho bat 😉 A ze ti chybala je pochopitelne. Ono by bolo horsie, keby to tak nebolo... To by potom nebolo nieco v poriadku...

maya01
22. júl 2008

Ahoj Miri,

no plavky boli dobre...ale este som zabudla napisat,ze Samkovi pribudli na stene v izbe nove grafity...bude z neho asi umelec,taaaaak boli kraaaasne tie steny vymalovane...a ani som sa na neho nemohla hnevat,nie je to jeho vina... 😉 Moj muzik ho necha jednoducho robit vsetko...alebo lepsie povedane,Samko ked robi neplechu,tak je ticho ako myska a drahy si mysli,ze akeho dobreho synatora ma,on sa vie pekne zahrat. Ale vysledok je opacny... 😒
Nema cely tyzden dovolenku...este zajtra a musi sa vratit do roboty 😖

miriam25
22. júl 2008

Mayi, tak to poznam... V momente, ako Samko stichne, musim utekat pozriet, kde je a co vymysla, lebo ked je ticho, nevesti to nic dobre... 😀
Napriklad minuly tyzden bol v choditku. Jednym ockom som ho sledovala, kde je a co ma v rukach a v pusinke a zrazu zostal ticho... Pozrem nanho a on rucicky na zemi, hlava hore, usmieva sa na mna, jednou nohou kopkal sem a tam a druha bola este stale zakliesnena v choditku. Vyzeral, akoby chcel urobit stojku na rukach. Najskor som sa zlakala, ale potom som sa musela smiat... Strasny vymyselnik!!!!
Dnes sa napriklad chytil nasej posteli (tiez bol v choditku), bruskom sa oprel o choditko, nohy do vzduchu a vyzela ako superman, keby som si to choditko odmyslela... 😀

viedencanka
22. júl 2008

AHojte,
Boldy,gratulujem a drzim palce,aby vsetky bolo v poriadku,tesime sa s tebou.

Twix-takze trapite sa so zubkami: No snad vam to rychlo prejde a zlepsi sa.To uz musis byt poriadne znicena.To si ma pobavila,aky je tvoj muz lavy. Ja som si myslela ze len moj je taky....Moj ked nieco chce opravit,tak pritom pokazi aj nieco druhe...A byt som tiez pre istotu malovala sama,to keby som nanho cakala.Ja si drobne opravy uz viem robit sama,ale nie je to na skodu,vediet to.A nastastie moj ocino to ma z Bratislavy blizko,takze ked je nieco trebo,pride opravit.

Wienika,vitame ta naspat.

lieska
22. júl 2008

Ahojte babule!

Boldy - GRATULUJEM z celeho srdca a prajem, nech vsetko bezproblemovo prebieha u Teba aj u babatka!! Super, vazne sa tesim, ze si nova tehulka! 🙂

Twix - ak oti dopadol ten glukozovy test? Vsetko v poriadku? Ako pokracuju prehliadky malinkeho?

Wienika - tak vitaj, som aj ja zvedava ako bolo! Na akom koncerte si to bola?

Bejby - mala je fakt super!!!!! Strasne zlatulinkave deculo!!!! Daj aj nejaku fotku vas dvoch...ze na koho je to male okate cernovlase stvorenie!! Je rozkosna.

Ja som bola vcera u gynda, na kt. som bola zvedava, prvy krat aj s manzelom! 🙂 Takze: crievko babatka sa od posledneho razu viditelne zlepsilo, vraj je to ooovela lepsie a akonto toho debila spred 2 tyzdnov mi povedal, z eon by si za to do brucha urcite pichat nedal a ze doktorko chcel byt len pravne zaisteny (ze ma informoval). Ze to je len "soft marker" a ostatne vysetrenia v 11.-14.tyzdni boli OK (neviem presne ake myslel, ale ukazoval mi tam nejake cisla na monitore... 😀 ), takz esa nemma obavat. No najstastnejsia som bola, ked sa na to mrkol na sone! Chvala Panu Bohu!
Horsie vsak je, ze ani on mi nevidel ten myom...z toho som trocha nastvana, lebo ja si ho tam aj sama citim (dokonca ma kolegyna vcera pohladkala po bruchu a hovori "mela dnes nejak inak lezi" ...myslela na taku sotva viditelnu hrcku pri pupku, kde by som ten myom mala mat).
Cize: v auguste odem na Slovensko mojmu gynekologovi prip. este na jedno ine sono vysetrenie a uvidim. Ak tam ten myom nie je (stratil sa medzi casom), tak budem prestastna!!!!!! Ak tam je, tak zacnem vazn euvazovat nad tym, z epojdem pekne krasne rodit do Nitry! Znie to sice uletene, ale radcsej sa vzdam komfortu, ktory poskytuju tunajsie nemocnicne zariadenia ako keby mali vzniknut komplikacie len preto, ze su mozno tunajsi pani doktori kapanek jesitni!!! No uvidim!
Glukozovy test tiez dopadol dobre, tak sa tesim, ze ho mam za sebou!
Na interne vysetrenie mi hovoril, ze to nie je nutne, pokial nemam nejake komplikacie!
Tot moj report!

Silvi, Jasterka...ako bolo na cviceni?

jasterka
22. júl 2008

Ahojte 🙂

lieska-to je zvlastne,ze ti ten myom nevidi,ved ho na to upozorni,bola by som zvedava,ci sa vyhovori,alebo fakt povie,ze tamnic nevidi 😲 ,...cvicenie...ako pre tehotne 😀 ja neviem ,co som cakala,len sme sa tam gulali a dychali,ale musim uznat,ze ma trosku uvolnilo,fakt tam ze sa malo hybem som nejaka stuhnuta...doam mam zorku czoborku,este original zabalenu 😒 neviem sa ktomu rozhybat...naj na celom cviceni je ze sa stretnem so Silvoiu,ideme si sadnut alebo pokedcat,na nakupy,takze ideme aj buduci pondelok....aj sem pozerali ci nespozname lenku .pav,ale nik sa nam neprihovoril...

lenka.pav...kde sa tulas,pridaj sa k nam,ci ty uz chodis na pokrocile v utorky-stvrtky 😕 ?

maya01
22. júl 2008

Lieska,len to nieeeeeeee...nechod rodit do Nitry,na nitriansku porodnicu pocujem z kazdej strany len zleeeee veci...nikto si to tam nechvali a nejde ani tak o zariadenie izieb(ze vraj to tam je rekonstrukcii) ale o pristup dr. a primar je vraj debilko....je zasadne proti cisarkskym rezom a proti epiduralke. Radsej necha zenu vytrapit zo 20hod. a az potom sa rozhybe,aby povolil cisarsky. Len si ty pekne odrod malinke v rakusku 😉

Jasterka,tak vam muselo byt vcera super. A pekne cvicte,vraj to ked zena pocas tehu cvici, ma ovela lahsi porod.

silvia2406
22. júl 2008

ahojki babule 🙂

jasterka, tak hlaskou, ze sme sa tam len gulali si ma dostala 😀 😀 😀 ale v podstate mas pravdu 😅 ja som sa tiez dobre uvolnila, bolo to prijemne, takze, tesim sa na dalsi pondelok 😉

a naozaj lenka.pav, kde si?

lieska, som rada, ze vysetrenie ukazalo pozitivnu zmenu, to je super. urcite bude nakoniec vsetko o.k. 😵 a ak mas pocit, ze na svk si v lepsich rukach, tak do toho, vsak mame pravo vyberu 😉

ja som dnes absolvovala glukozovy test, fuuuuj fuuuuj a este raz fuuuuj 😀 ale prezila som to. mam rada sladke, ale toto bolo viac nez sladke a este to teraz citim v zaludku. vysledky budu zajtra, ale ta pani co tie testy robila mi povedala, ze vsetko je o.k. tak snad ma pravdu.

lieska
22. júl 2008

Jasterka - ved ja som mu to povedala, aj som mu ten myom ukazala na sone, co mam z Nitry!!! To som mu este pred sonom hovorila a potom aj ked sa uz akoze balil... Ja neviem, uvidim co mi povie doky n aSlovensku.

Maya, ja viem, ze Nitra je dost velky grc. Moj asestra tam sice odrodila dve deti, bez podplacania (i ked mala vybavenu sestricku, co je taka nasa znama, takze ten pristup bol o nieco lepsi) a prezila to v pohode. Ja uvidim, mne to je jedno kde budem rodit, len nech sa nieco nepodceni. Urcite sa na to ale vopred pripravim a dohodnem uz na tom mieste... rozmyslala som aj o tom bratislavskom sanatoriu Koch...ceny sice su tam "pekne", ale to je fuk, nech to stoji co to stoji... Ja ale stale dufam, ze nebudem musiet nic riesit a nakoniec odrodim tu! Len ja musim tym lekarom aj doverovat, hlavne ked ide nielen o moj zivot a zdravie! Moj slov. lekar mi vyslovene povedal, ze to treba sledovat a podla toho potom zvazit aky porod. Je tam nebezpecenstvo prasknutia maternice, co je jedna z tych zavaznych komplikacii pri porode. jednak by som pre druhe dieta bola odstavena a jednak ani neviem ake vsetky nasledky by to mohlo mat!

Silvi, to vazne sa ti zdalo take fuj??? Ja som sa na to strasne pripravovala, ale nakoniec to bolo pre mna osobne uplne v pohode. Mne dala vypit celu taku sirupovu flasticku tej glukozy, bolo to vsak s citronovou prichutou a mn eto pripominalo taku tu malinovku, co sme si zamladi robievali... sprtka sirupu, lyzicku cukru a vela vody! No ale hlavne, z eto mas za sebou! 😉

boldy
22. júl 2008

ahojte baby,

vsetkym Vam dakujem za blahozelania 🙂
lieska: treba verit, ze vsetko bude v poriadku a mysliet pozitivne, mozno myom casom vymizne sa, aj moja kamoska mala taky pripad
silvy, jasterka: tak ste sa vygulali, no super vam muselo byt 🙂

ja som dnes nejaka ustata, bola som v meste, ale uz prsi tak len vegetim a zajtra sa vraciam do wien. Prajem vsetkym pekny zbytok dna.

jasterka
22. júl 2008

Lieska 😕 tak to je mi fakt divne,ze si ho na to upozornila a on nic,ziadna reakcia 😖 ty mas teda zahadny myom,ze by sa vyskytoval len ked si na slovensku?...
ani sa ti necudujem,ze zvazujes zmenu lekara a porodnice... ved ide hlavne o vas,o vase zdravie,malinke a ty...
co tak este nazor jedneho lekara...napr.v tom Koch sanatoriu,ci by ti oni ten myom potvrdili,ak ano,rod len tam kde take nieco nebudu ignorovat!

silvia2406
22. júl 2008

lieska, myslim, ze jasterka ma pravdu, skus nazor este jedneho lekara a potom sa rozhodni.
co sa tyka toho testu, mne nedali glukozu ako taku, bol to caj s hrooooozne ale fakt hrooooozne vela cukru a nemalo to ziadnu citronovu prichut, len sladku, ako ked si presladis caj, ale este 10x horsie 😅 inak ma dnes cely den pobolieva zaludok, tak neviem, ci to nie je z toho 😒

boldy, tak len pekne veget a oddychuj, ved my vieme, co je to tehu unava 😎 takze len pekne nohy na stol a relaxovat. prajem prijemnu cestu do viedne 🙂

twix
22. júl 2008

lieska - moj glukozovy test tiez dopadol dobre. len som trosku chudokrvna, tak mi doktor predpisal zelezo.
zajtra idem zase do AKH na ultrazvuk, tak dufam, ze bude vsetko ok - teda, ze sa to nezhorsilo.
aj mi povedia vysledky tej magnetickej rezonancie, co mi robili pred dvoma tyzdnami, tak budeme
mudrejsi. ale babo uz dost silno kope, tak to bude dobre znamenie 🙂
tiez by som na tvojom mieste skusila este ineho lekara, dalsi nazor, asi by som chcela vediet, co presne
mam pripadne co je babätku, nech si aj ty a aj tvoj porodnik na to pripraveni. ja tiez este presne neviem,
kde budem rodit a ci cisarskym, to ukaze cas a aj zajtrajsie vysledky.

viedencanka - ja mam doma tiez take nemehlo. dva krat v zivote ma chcel prekvapit vytretou dlazkou.
prvy krat zlomil mop 🙂 druhy krat si zlomil palec na nohe ☹ ja som tiez rada, ze som dost
prakticky a technicky typ a nemusim sa obavat o muzikov zivot, ked ma nieco urobit 😉 radsej si
väcsinu veci robim sama. este ze mi pomaha s inymi vecami viac, nez by som od chlapa ocakavala 🙂

wienika
22. júl 2008

ahojte babulky, tak konecne som vas precitala...veru ste nelenili... 🙂

v prvom rade, gratulujem boldy, supeeer, velmi sa tesim....davaj si pozor na brusko a oddychuj, hlavne nech ti nebude zle.....

bejby, natalka je nadherna.....teda tiez ma okaaale.....a presne, pridaj aj nejake vase fotky, nech vidime na koho natalka je..... 😉

lieska, aj ja by som ti radila rodit v rakusku, presne ako hovorili dievcata, radsej vymen lekara....kazdopadne, drzim palceky a urcite sa rozhodnes spravne...

viedencanka, juj, tebe sa to uz krati....uz to mozes ocakavat kazdym dnom 😉 velmi ta obdivujem ako to zvladas, ale vlastne kazda jedna z nas si tu nesie nejaky ten udel....tie nase ,,poklady,, nam teda davaju zabrat...a to nehovorim o detoch 😉

twix a ides zajtra s malou do AKH? keby si chcela, mozes ju doniest zatial ku mne, ja byvam presne oproti...aspon by sa dievcatka pohrali.....

maya si ma pobavila s tym samkovym oblecenim a umeleckymi sklonmi...nemozes tu izbicku odfotit?
co urobis s tym bytom, ked sa prestahujes do viedne? asi si ho nechate, ze?
citala som o tom vasom dome, tak ako hovorili baby, urcite je v tom hacik, ale treba si to preverit...to som teda zvedava.....ta cena je totiz nenormalne nizka..a taky samaritan asi nikto nie je, aby ,,daroval,, dom....

silvi, dufam, ze ti je uz lepsie, ja som nastastie glukozovy test robit nemusela.....

ozaj lenkapav, kde si? ze by uz porodila? vlastne je to mozne, ze?

jasterka, to je fajn, ze tvoj muzik povazuje tvoje rastuce brusko za sexy....to moj teda nadseny nebol.... 😒

kedy sa ma vratit ronnda? dufam, ze maju super pocasie....

blau, vitaj medzi nami..... 🙂

vroni, som sa zasa nasmiala... 🙂 ta tvoja tagesmutter berie kolko deticiek? moja mala ide sice do jasli, ale keby nahodou sa jej tam nepacilo....

skusim toto odoslat a potom napisem ako bolo v barcelone
som sa pobavila na tvojom muzikovi, myslim, ze aj ja mam doma takeho 😀 to uz som fakt ja sikovnejsia na domace prace....

miriam25
22. júl 2008

Ahojte babenky, tak aj ja sa dnes hlasim.
Dnes sme mali celkom fajn den, ubehol, ani neviem ako. Svokra nas dnes pozvala na obed, tak ked sa Samko o 11 zobudil, napapal sa, prezliekla som ho a sli sme tam. Prisla tam jedna svagrina so synom, Samko chcel cely cas chodit, tak ja, svokra, svokor, svagrina aj samkov bratranec sme sa pri nom striedali, potom sme sli so svokrou na nakupy, kupila som Samkovi 5ks body a dve tricka s dlhym rukavom a nakoniec sme este zakotvili na kavu u druhej svagrinej. Potom som zaviezla svokru domov, vratili sme sa so samkom zasa k nam domov a prisla tretia svagrina na kavu a na veceru, ale hlavne pozriet nas... Pred chvilou odisla, tak som si vas zapla a precitala 😉
No k tym svagrinam... To boli vsetko draheho sestry, ale uz ich viac nema 😀 Staci,nie?

twix, ako clovek zisti, ze je chudokrvny? Urcije sa to zo vzorky krvi? Lebo nasa byvala suseda bola lekarka a povedala mi (asi dva mesiace po porode), ze vyzeram byt chudokrvna, ze by som mala ist k svojmu lekarovi. Len ja som tiez z tych, ktori k lekarovi nejdu, az kym to nie je naozaj vazne, ja som taky domaci samoliecitel 😉 Zatial som tu rok a pol, ale este stale nemam ziadneho obvodneho lekara, este som sa nebola ani u ziadneho nahlasit... 😅 Bola som jedine u gyndu, lebo som potrebovala antikoncepciu a zaroven mi urobil ten vyter z krkca... Takze asi tak... Pravidelne chodime len k detskemu lekarovi... Ale toto s tou chudokrvnostou by ma celkom zaujimalo, lebo ta nasa exsuseda nebol prvy clovek, ktory mi to povedal, len ja nad tym vacsinou len mavnem rukou... Jaj a este jedna otazka... Co ti ta chudokrvnost vlastne sposobuje? Nebezpecne to snad nie je, nie? Nejak vazne netusim, co to je... 😅 😅 😅

lieska, o nitrianskej porodnici som tiez nepocula nic dobre, ale aj ja som sa tam narodila,aj moj brat, aj snad vsetci moji znami a dokonca pred dvoma rokmi tam tiez moja znama rodila a teda vsetky to prezili v zdravi a nikomu sa nic nestalo. Vlastne mne znama hovorila len tolko, ze sestricky neboli ochotne jej zobrat malu v prvu noc, ked bola najviac vycerpana a potrebovala sa vyspat, ze jej malu nechali automaticky pri nej na izbe a po tej noci bola este viac unavena ako po porode... Nas sa tu v rakusku hebamme pytala, ci mi ma maleho na noc vziat alebo ho chcem mat pri sebe, ja hrdinka som ho nechcela davat do detskej izby hebamme, ale teda, to viete, prva noc s dietatkom, bala som sa, ze by som spala tak tvrdo, ze by som ho nepocula a zaroven by zobudil dalsie babatka, co s nami boli na izbe, tak som tu noc takmer celu prebdela a na druhy den som bola naozaj este viac vystavena... A to som potom hebamme uz vopred hovorila, ze jej ho na noc dam, ze sa potrebujem vyspat, ale zdoraznila som jej, ze papat mu dam sama, nechcela som vtedy, aby si nejak zvykal na flasu... Takze ked sa mi maly zobudil, tak mi ho priniesla, ale on bol taky zlaty, ze od 10hod. vecer spinkal do 4 do rana, akoby vedel, ze mama sa potrebuje vyspat. Ja ked som vtedy zbadala, kolko je uz hodin, hned som sa jej pytala, ci mu uz predtym nieco davala a ona, ze nie, ze tak dlho spal... Takze toto je tiez jeden velky rozdiel oproti nitrianskej nemocnici... tam ti babo nikto nevezme na noc... Ono sa toho najde urcite viac, ale to ti mozno napisu aj ine baby... 😉 rozhodnut sa musis aj tak sama podla vlastneho pocitu, kde si myslis, ze tebe a babatku bude lepsie.

miriam25
22. júl 2008

je, wieni, sme pisali zaroven... 😉

o tych muzikoch, ja mam teda asi zazracneho, on vie urobit vsetko... Ked umyvadlo neodteka, tak to rozoberie, vycisti a zasa zmontuje, v spajzi, ked sme sa nastahovali sme vobec nic nemali, kupili sme take uchytky na police, na ktore sa polica len polozi, vyvrtal diery, namontoval na stenu, siel k svojim rodicom, co mali stare skrine na vyhodenie, tak ich rozobral, napilil take police, ake sme potrebovali, doniesol domov a mame krasne police v spajzi a takmer zadarmo...Nieco podobne urobil aj na mikrovlnku, nemali sme na nu miesto, tak namontoval dve uchytky a mikrovlnka nasla svoje zazemie 😉 no skratka aj podlahu vie umyt, dokonca niekedy aj lepsie ako ja, lebo ja ju umyjem len tak, aby nebola spinava a on sa s tym tak dlho hra, kym nie su vidiet ani smuhy od handry a prostriedku na podlahy, no skratka pomaly az detailista 😉 Minule vycistil aj sprchovy kut a vazne super 😉
Len odkedy sme sa nastahovali a vsetko si porobili, ako sme chceli, tak ked sa najde este nejaka drobnost (zavesit obraz na stenu), tak to mu trva aj dva mesiace, kym sa k tomu dostane... Ale ked mu uz s tym leziem na nervy, tak to urobi 😀

twix, prosim ta, uz nepustaj tvojho draheho umyvat podlahy, ved nabuduce budes musiet potom este okolo neho lietat, ked si nohy dolame 😀

wienika
22. júl 2008

takze, ked prisiel vtedy drahy domov, zacali sme sa rozpravat, ja som sa donho pustila, ale ako dama, ziadne sceny( ani ich robit neviem 😉 ) a vsetko som mu povedala..vsetko co ma za posledne obdobie trapilo....bol z toho uplne hotovy, samozrejme, ze sa zacal trosku obhajovat, ale vlastne priznal, ze mam pravdu a ze je dobre, ze som mu to povedala, ze som mu otvorila oci, ze je fajn, ze som taka otvorena a ze to nedusim v sebe....povedal, ze sa polepsi, ze mi bude viacej pomahat....tak uvidime, ale myslim, ze ho to velmi mrzelo....

v spanielsku bolo super, uplne stacilo tych 5 dni, aj sme vela videli, aj sme sa boli kupat v mori, proste velmi vydareny vylet.....i ked mi lea velmi chybala a stale sme o nej hovorili....boli sme na koncerte bruce springsteen, paradny koncert, vypredany najvacsi stadion v europe, asi 100 000 ludi..uzasna atmosfera...stali sme rovno pod podiom, takze sme ho mali len na dva metre...dokonca na mna zmurkol... 😉 bolo fajn to vidiet, ale raz staci...to moj drahy na to isiel este aj v nedelu, on je jeho absolutny fanusik, ja som vela pesniciek ani nepoznala, akurat tak z radia tie jeho najvacsie hity....ja mam rada inu hudbu, ale co clovek nespravi pre lasku, ze?
ked som vcera prisla, lea uz spala a mamina mi ju rano o pol siedmej doniesla do spalne, tak na mna kukala a nechcela ist ku mne..evidentne bola urazena.....drzala sa maminy ako kliest....ale asi za 20 minut uz bola moja a sa tesila....teraz uz spinka, lebo mi poobede spala v aute asi len hodinku a aj to len do pol tretej, takze uz o pol siedmej klipkala ocami a bola mrzuta.....to znamena, ze bude rano o pol siestej hore...super....ale nevadi, nejako to vydrzim.... 😎

miri, viem ako sa citis, ked mas muza prec...moj byva tiez casto, ale nastastie vecer uz byva doma...niekedy skor, niekedy neskor...vacsinou som ale cez den sama a veru ma niekedy chyta depka....
a neboj, co sa tyka prace, urcite si nejaku najdes....ved mas este cas, hlavne maj usi nastrazene a vela sa pytaj...ako si hovorila, motyka vystreli 😉

je fajn byt zasa doma, uz mam toho cestovania po krk.....tak idem si trosku pretiahnut kosti, pocvicit si, lebo som hnida leniva....vo stvrtok uz makam a ja som ani hnatou nepohla....to bude teda vykon(amaterka anicka) 😀

wienika
22. júl 2008

miri, aj ja som bola chudokrvna v tehotenstve, po krvnych testoch leicht anemisch....musela som brat zelezo....neviem ako sa to prejavuje, ale vacsinou byva clovek unaveny, nema chut do jedla...skus papat hovadzie masko a vela listovej zeleniny....tam je vela zeleza....a ked mas svoje dni, tak vela krvacas? pre istotu si daj spravit krvne testy ale pokial sa dobre citis, tak nemusis......

miriam25
22. júl 2008

wieni, o tom cviceni ani nehovor. Ja ked som chodila na gympel, tak som tancovala v divadelnom subore a teda snura a pod. mi nerobilo ziadny problem a minuly tyzden, ked tu bol brat, tak sa ma pytal, ako si ma natohovat svaly na nohach, akymi cvikmi a ja som mu to chcela ukazat a s hrozou som zistila, ze si uz ani poriadne na zem sadnut neviem a dociahnut na spicky, normalne som uvazovala, ze by som zasa pomalicky zacala cvicit a natahovat svaly... ale nejak sa k tomu neviem dokopat... ja potrebujem mat tak trosku drezuru, ist medzi ludi, kde je nejaka trenerka, kde som prinutena cvicit 😠 😅
s tou chudokrvnostou... nuz unavena byvam casto, ale ja to pripisujem skor tomu, ze som bola vzdy nocny clovek, vecer som chodila spavat aj o pol 2 a zasa doobeda som si rada pospala aj do pol 11, no pri malom sa to neda, ked som chcela, aby sa naucil co je den a co je noc, musela som ho davat spinkat vecer skor a rano samozrejme s nim vstavat, tak som si uz ako tak zvykla chodit spavat skor, ale niekedy teda nemozem zaspat ☹
Do jedla chut tiez nemam, jedine,ze som uz naozaj hladna, ja som tych 20kg, co som pocas tehu pribrala zhodila tak rychlo, ze sa vsetci okolo cuduju doteraz a teda ja tiez, lebo som si nemyslela, ze to tak rychlo pojde dolu. Na jednu stranu som rada, lebo mojej mamine po mne aj po bratovi zostali kila a doteraz ich nezhodila, dokonca kazdy den cvicila, drzala neviem ake diety a nic jej nepomahalo, tak som sa tesila,ze u mna to bolo take jednoduche,ze som sa vzdy najedla, ked som mala chut (i ked to viac ako 3x za den nebolo) a hlavne, ze som nemusela drzat ziadnu dietu, lebo ja ich z duse neznasam a uz vobec neviem dodrziavat 😀
Hovadzie masko mi moc nechuti, to sko bravcove a listovu zeleninu jem tiez len obcas, tak asi by som si vazne mala dat spravit tie testy, alebo radsej behnem do lekarne a spytam sa na nejake zelezo, ved musia mat nieco na volny predaj, nie? K lekarovi sa mi teda moc nechce 😅

miriam25
22. júl 2008

jaj a s tym krvacanim... ja som este od porodu nejaky poriadny menzes ani nemala...vzdy len tak trosku, jeden, dva dni a koniec... Teraz naposledy som uz mala trosku viac, ale len jeden den... tak uvidim,ako to bude nabuduce.

mayi, tie grafity by si mala vazne odfotit a hodit do albumu, urcite si ich vsetky rady pozrieme 😉

boldy, teraz mas uz dobru vyhovorku na to, preco mozes viac oddychovat ako predtym, vychutnavaj si to, potom uz okolo teba nebudu vsetci tak behat ako teraz... potom budes len ty behat okolo babatka 😉

jasterka, to chodite so silviou na to iste, co som chodila aj ja. Aj my sme sa tam len "gulali" a oddychovali a trenovali dychanie a teda aj trenovali svaly hmmm, ako sa to vola...je to uz maternica? ja som sa v duchu vzdy smiala, ze trenujem orgazmus 😀 😀 😀 a kazali nam to aj doma cvicit, ze potom budeme mat lahsi porod a nebudu nas musiet nastrihovat a pod... no ja som mala teda super porod, ale doma som cvicila len obcas, neviem, nikto nikdy nemohol vediet, kedy som cvicila a kedy nie, ale aj ked som bola doma len s drahym, bolo mi to tak trosku trapne... 😅 ale vraj to vazne pomaha 😉

miriam25
22. júl 2008

jaj, ja tu pisem tusim nejake romany 😅 snad mi to odpustite

mne sa zda, ze ronna pisala, ze idu na dva tyzdne, takze asi koncom tohto tyzdna by sa mala uz vratit? ci az buduci? nejak ten cas nesledujem... vcera som na nu myslela, ako im je asi dobre...

jaj, wieni, vidis, ze sa vsetko super napravilo.Ono niekedy ti nasi chlapi su len poriadne slepi a s nimi treba hovorit uplne narovinu, nejake naznacovanie je prd platne, oni su trosku dost nechapavi 😠 A to, ako sa potom ten tvoj zachoval, ako mu to bolo luto je len dobre znamenie toho, ze to pochopil a ze vas ma s leuskou rad 😉 kiezby sa to takto vzdy a u kazdeho dobre vyriesilo 😉

wienika
22. júl 2008

miri, s tym cvicenim mas pravdu, mna zenie len ten pocit, ze som neni stale spokojna so svojou postavou.... 😖 ja viem, ze ine baby by boli rady, ale ja sa v tomto tele nejako necitim dobre....a pritom vobec nejem vela, sanzim sa jest vela ovocia azeleniny, sladke len obcas.....cely den beham za leou, vela sa prechadzam, popritom mam nejake to vystupenie.....nechapem...to brucho nemam pekne....este rano je to ok, ale akonahle sa najem, tak mi vyskoci akoby som bola tak v 5 mesiaci.....
ja viem, ze nas ma manzel rad, ale velmi rychlo a rad zabuda na svoje povinnosti.....fakt som zvedva ako sa to zmeni....snad s nou pojde zajtra von? 😉
ale mas pravdu, ze im to treba riadne prestriet, lebo nic nepochopia...alebo nechcu? 😀

zelezo urcite predavaju v lekarni aj volne....vyskusaj a uvidis.... 😉

wienika
22. júl 2008

viedencanka, poslala som ti IP.... 😉

maya01
23. júl 2008

Dobre ranko,

dnes je tu otrasneeee pocasie 😠 Fuka riadny severak a este k tomu aj prsi...a ta zima....brr,ako na jesen.

Wienika,tak ste sa mali super,vidis staci prehodit par slov,vysvetlit to muzikovi po lopate a hned pochopi 😉 Som rada,ze ste ok. No tie grafity budem musiet odfotit...Byt si urcite nechame,asi ho prenajmeme...

Lieska,je to na tebe,kde sa rozhodnes rodit. Hlavna vec,ze ty budes spokojna a babo bude zdrave.

Prajem pekne rano a prijemne vstavanie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre