Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
23. júl 2008

skoda, ze vsetko co by mala zjest bolo na zemi( co nie je vidno 😉 ) a na tom podnose....a este aj na sebe....takto my papame....to len tak vyzera, ze je jedacka 😀

miriam25
23. júl 2008

alebo ju vzdy zaspinis a rychlo odfotis 😀 prepac, to bol hlupy zart, ale mam jednu taku fotku, ako samko papal a ked som ju poslala jednemu kamosovi, tak mi povedal, ze to ja som ho naschval zaspinila, aby som ho tak mohla odfotit 😀

wienika
23. júl 2008

takze este som ani poriadne tu izbicku nezariadila, uz je tu problem....uz by mala lea spinkat, ale stale reve strasne, ked ju vezmem na ruky vtedy prestane,.....som z toho uplne hotova, ved ako je to mozne, doteraz takto neplakala pred spanim......zeby to citila, ze uznebude s nami? ale ved cez den vzdy spala v postielke sama, sice v spalni, ale nikdy sme tam s nou neboli...a teraz uz kriciiiii asi hodinu ☹

maya, pekny zbytok dna prajem....uzite si ho so samuskom 😉

wienika
23. júl 2008

miri, si ma odhalila 😀

miriam25
23. júl 2008

wieni, leuska vie, ze je v inej izbe... deti to vedia vzdy velmi dobre. Neviem, podla mna je este moc malinka na to, aby spala sama v noci... Ja by som pockala, kym bude trosku viac rozmyslat a pochopi sama, ze to je jej izbicka... Ale zas kazde dieta je ine. My mame len obyvacku a jednu spalnu, takze moc na vyber nemame, ze by mal samko svoju izbicku a teda neviem, co je dnes za den, ale aj on je strasne nepokojny a stale len mrnci cely den, uz som z tho unavana ☹

wienika
23. júl 2008

miri, aj mne sa zda malicka....ale uz som pocula viac nazorov, ze cim skor tym lepsie..aj twix to tak urobila a laurinka spava sama v izbicke....praveze si myslim, ze neskor to bude tazsie...ja som to chcela urobit, ked mala lea okolo 9 mesiacov, ale kym sa moj drahy dopracoval k tomu, aby sme jej tu izbu vypratali a zariadli, to trvalo....i ked zariadena nejako pekne nie je...resp. z kazdeho dvora pes..... 😀 ale to nevadi, ved ked bude vacsia, kupime jej normalnu postel a nabytok, nech vsetko pekne ladi....

inac aj lea je nes taka umrncana....asi tiez to pocasie.... 😒

miriam25
23. júl 2008

no ja som maleho dala do postielky a teraz to uz naozaj vyzera tak, ze spinka... to som zvedava, ako dlho bude spinkat a kedy zalahne vecer... 😒
Ja s tou postielkou a izbickou neviem. Ja ked som bola mala, tak do mojich 4 rokov sme byvali v jednoizbovom byte a spavala som este stale v postielke a ked sme sa prestahovali potom do 3-izboveho a hned na to sa narodil moj brat, ja som sa uz strasne tesila na svoju vlastnu izbu a velku postel 😀
Ono asi aj dost zalezi na tom, ci mas vobec tu moznost, aby mala mala vlastnu izbu, lebo my zatial tu moznost nemame ☹

jasterka
23. júl 2008

Ahojte 🙂

Wienika-vdaka za fotky,si ma potesila,najme tou ,kde drzim Natalku,juj...uz aby som si tak tulila moje...
Aj Leuskine su super,ten stol 😀 a tie servitky...dobre som sa nasmiala...

lieska-takze ste sa nevedeli rozhodnut aku farbu...to poznam,to je asi najtazsie na rozhodnuti nevediet pohlavie do porodu...vsetky krasne vecicky su modre a ruzove ☹ da riadne zabrat a poriadne hladat take unisexi veci...
ale za to prekvapko to stoji 😉 v nedelu idem na 3D aj s mojimi rodicmi,a tí by hrozne chceli vediet,co cakame...asi budem musiet doktora poprosit nech nam ukazuje iba tvaricku 🙂

ja rozmyslam,ze kupime uz taku velku postielku,a na nu pripevnime prebalovak,tie su take nasrubovacie,zda sa mi to prakticke najme v noci,prebalime aj v polospanku...

bejby29
23. júl 2008

Wieni, Leuska je nadherna na tych fotkach, bude pekne dievcatko, uvidis 😉

miriam25
23. júl 2008

jasterka, o tej velkej postielke som este nepocula, nehodis nejaky link, ako to vyzera? normalne ma to teraz zacalo aj zaujimat 😉

jasterka
23. júl 2008

Miri,ja myslim klasicku rebrinovu dtesku postielku,ale ona je taka vysoka,(madrac je nastavitelna do roznej vysky)ze ked je na nej pebalovak nemusim sa krcit,ostatne su omnoho nizsie,zajtra by sme ju chceli kupit,tak potom odfotim...je aj velka,lebo sa da casom prestavat na postielku pre vecsie deti...aspon to tak pisu 😕
male babatko to bude mat asi ako letisko 🙂 ten prebalovak je tam original,maju ju v Lutzi.

miriam25
23. júl 2008

aha, no znie to super. Aj my mame vacsiu postielku 70/140cm. Ale ti poviem, ked som potom zhanala poriadnu matrac na nu, tak na slovensku bol problem (aj ked sme nakoniec nasli) a v rakusku boli moc drahe. A potom som pozerala, su na takuto vacsiu postielku aj perinky, ale tie boli o moc drahsie ako tie na klasicku postielku 60/120 tak sme zobrali take ako na klasicku postielku, aj tak su nam momentalne na nic, lebo na vankusi maly nespava a perinkou ho nezakryvam, lebo by mu len zavadzala, kedze on cestuje po celej postielke a je len v spacom vaku. No som uz zvedava na fotku 😉

wienika
23. júl 2008

dnes tu bolo nejako prazdno..... 😉

tak vam prajem dobru nocku.....

wienika
24. júl 2008

dobre ranko.....
ja neverim, vcera posledna a dnes prva..... 😉
baby, kde ste? maya, toto ma byt tvoja uloha.....to tu kazde ranko otvorit.... 😉 ale asi mas vela prace, ze?

leuska dnes spala prvu noc sama v izbicke....som si myslela, ze to bude horor, ale ani nepipla, krasne hned zaspala a dokonca sa ani v noci nezobudila az o 5.30....na hlad...tak som jej doniesla mliecko, tym, ze si tu flasku drzi sama, som ju tak nechala a sla si lahnut.....a tak zaspala este do 7.30.....keby to tak ostalo, velmi by som sa tesila....tak duuuufam....lebo aj my sme sa konecne vyspali...... 😉

tak prajem zatial pekny dnik....

maya01
24. júl 2008

Ahojte,

kocky,kuk do mojho albumu...konecne som pridala fotky zo stretka 😉

Wienika, gratulujem,ze ste to tak bezproblemovo zvladli...mala je poklad 🙂

Dnes idem s maminou do kina na Batoricku,tak som strsneeee zvedava,ake to bude... Pocujem na to chvalu ale aj kritiku.

Zatial pekny dnik.

wienika
24. júl 2008

maya, dakujeme za fotky, su super......

tak potom povies aky bol film.....ja do kina ani ist nestiham, ked tak, len tu vo viedni a to tu asi slovenske filmy nehraju, ze? 😀 😀 😀

maya01
24. júl 2008

Wienika,sama som velmi zvedava ake to bude... Myslim,ze Batoricku,by mohli hrat aj vo Viedni... Som videla na to uputavky v anglictine a este k tomu tam hraju aj zahranicni herci...ako Franko Nero...ved aj Batoricku hra anglicanka... 😕

miriam25
24. júl 2008

ahojte,
nuz moj brat bol na tom vcera v nitre v kine. Este som sa s nim ale nerozpravala, ze ake to bolo, tak neviem... Ale vraj ten film uz zarobil nenormalne peniaze a je vazne dobry. Ale nemozem povedat z vlastnej skusenosti...
Ved nam zajtra mayi napises, ako bolo a ci sa ti to pacilo alebo nie...
Ja by som tak strasne rada sla do divadla na nejaky muzikal... ale moj drahy na to nejak nie je. Naviac tu u nas nie je ziadne divadlo, to by sme museli ist do grazu... Ale to by mi nevadilo. Dobry muzikal by mi stal za tu cestu 😉

vroni
24. júl 2008

Aj ja sa zase hlásim, mala som tu dva dni mamu, tak som nestíhala ani dýchať 🙄 Wienika, ešte k tej Tagesmutter - môže mať maximálne 5 detí, ale ona chce maximálne 4, teraz sú tam len traja (jeden chlapček, resp. jeho rodičia 😉 sa odsťahoval z Viedne) a od septembra budú len dve (ďalší ide do škôlky), takže má momentálne voľné miesta. Ono detí k Tagesmutter je dosť, len ja vrzúkam, aby zobrala len slovenské, lebo nemčiny má krpatá aj bez toho dosť 😎
Ja som tiež zvedavá na Báthoričku, len neviem, kedy sa dostanem do kina (a s kým) Ale už som skeptická, lebo rovnako som cakala aj na film Sestra kráľovnej, všetci sa nadchýňali, aké je to super a bol to jeden z najhorších filmov, aké som kedy videla. Tak som s tým tešením sa opatrná...

miriam25
24. júl 2008

Mayi pozrela som si fotecky...
Leuska si super pokecala s Tinou 😀
natalka je uz jakaaa velika... ale fesanda z nej bude 😉 co bude, uz je!
Samko? Veliky chlapec... tie baby nanho boli este malinke, ale ved pockaj Samko, oni podrastu a potom ich budes nahanat 😉 aj s mojim Samkom 😀

maya01
24. júl 2008

No veru Miri,riadne si pokecali 😀
Samko je sebestacny,on sa zhra aj sam,ale dufam,ze na buduce sa prida aj Viedencanka s Martinkom,bude mat aspon kamosa.

wienika
24. júl 2008

maya, ten trailer je dost hrozny...aj tak by som to chcela vidiet....ja som citala knihu, ale este velmi davno....snad sa mi to podari kuknut ked budem na sk alebo si zozeniem dvd....pochybujem, ze by ho tu hrali, mozno v nejakom anglickom kine ako haydn na hilferke.....omrknem to...

vroni, diky za info, ja som dnes bola v tych jasliach, prehodit si termin na eingewöhnugszeit,ta kocka co bude mat leusku je strasne mila, lea k nej hned natahovala rucky.....kym sme sa rozpravali, mala sa tam rozliezla, videla kopec deti, hned sa zacala hrat s loptickami( tie co su aj v MC donalde) a lozila tam, ani nechcela odist....potom tam zbadala zaparkovane take male kolobezky, tak som ju na jednu posadila, no velmi sa jej pacilo....dufam, ze sa jej tam bude pacit.....ja som s tou skolkou nadsena, su velmi ustretovi a mili, tak dufam, ze to bude bez problemov(okrem chorob, ktore nas cakaju 😒 ) .....
takze tam donesiem leu uz 18 augusta, ale len na 30 minut, na druhy to iste a postupne budeme predlzovat cas....potom ju tam necham aj chvilu samu...a tym, te ja zacinam v robote uz od 25 augusta, nastastie ten tyzden len od 10 do 12 tej, tak tam mozem leu nechat cele predpoludnie.....tak som rada, ze mi takto vyhoveli....uvidime....
ty si tiez nemala s malou problem, ze? jej sa tam paci?

miri, aj ja mam rada muzikal, posledny, ktory som videla bol west side story na novej scene..durovcik ho spravil super......
ale my budeme buduci rok tiez nejaky hrat, takze ak budes moct prist, zozeniem listky..... 😉

maya01
24. júl 2008

Wienika,je to typicky Jakubiskov film...ze vraj to vobec nie je podla knihy...a dokonca jej poskok Ficko,je tam vykreslovany ako dobry clovek 😅
Tak malej sa pacilo v jaslickach super,ona si urcite rychlo zvykne... 🙂

lieska
24. júl 2008

Caute babule!
Mayi, diky za fotky, su super!!! Ale ja by som prijala est eviac! 😉 Ja som nejaka fotkova maniacka!!!
Ste kocky vsetky a male babulky su rozkosne! Samko sa tam nenudil pri takych babatkach???? ... a ako jediny chalan? 😀

Bejby, kde ste kupili kociarik?? Super farba! Taky by som aj ja brala...hodi sa na babu aj na chalana a je taky vesely, do tohto prostredia tu (kde dost casto prsi a je na moj vkus strasna kosa) by to bol taky Sonnenschein! Tak prezrad ak mozes!

Jasterka, tak sme na tom podobne s tym prekvapkom po porode, vsak?? Niekedy by som to checla vdiet (len kvoli kupovaniu tych veciciek), ale potom si poviem, ze aspon tie neutralne farby budu aj pre dalsie (ak Boh da a budeme mat)! 🙂 Ved nech vasi kuknu co to bude, ale nikomu nevravia!!!

Mayi, som zvedava co povies n atu Batorycku, aj ja by som to chcela vidiet, ale asi si pockam! Pravda ale je, z eked je nieco tak velmi propagovane a reklamovane, tak ta to niekedy velmi sklame! Ale Jakubisko by nemusel...

Wieni, to je super s tou Leuskou ako to zvladla! klop klop klop...nech jej to aj vydrzi takto nadalej!

bejby29
24. júl 2008

Mayi, konecne normalnejsia fotka.. Ale biela som ako zo 16teho storocia.. Uz nech je september, v Spanielsku sa zas tak pekne opalim 😉
Co sa tyka tej Bathory, vyzera byt super film, len ked som si precitala na Youtube tie hadky medzi cechmi a slovakmi, ze koho je to film, ci slovensky alebo cesky, sa tam hadaju ako deticky usoplene 😀
Lieska, ten kociar je Bugaboo Bee, som s nim velmi spokojna, je kategorizovany ako kociar, ale mne to skor pripada ako taka bugynka.. Inak, do mesta a na cestovanie je perfektny 😉

miriam25
24. júl 2008

wieni, jaku mas ty dobrucku dcerenku 😉 klop klop klop... len tak dalej 😉
a o tom muzikali mi to nemusis tri krat ponukat... letim okamzite! svagrina postrazi maleho a drahy pride skor z roboty... 😉 ja som na muzikal jak diva... ale uz som straaaasne dlho nebola. Naposledy na Adama Sangalu v Nitre. A musim povedat, ze zatial som nevidela ziadny zly muzikal... 😉

vroni
24. júl 2008

Hihi, čítala som tú diskusiu, až som zavíjala pri odborníkoch, čo vysvetľovali, ako Čachtice ležia v Transylvánií. 😀 😀 😀 A ten supr angličtina, čo tam píšu!!!! Tuším budem castejšie chodiť na youtube 😀 😀 😀

Wieni, ja som s malou nemala problém, zvykala si asi dva týždne, tiež tak, že sme každý deň pridávali. Najhoršie bolo, keď bola celé doobedie v škôlke a poobede mala ísť domov (po najedení), bola už ospalá, mrzutá a zaspala mi obidvakrát v električke. Tak som ju tam nechala aj spať a je to tak oveľa lepšie. Vraj je to tak u mnohých detí...

miriam25
24. júl 2008

Wieni, kolko bude mat mala, ked zacne chodit do jasliciek? Ja stale rozmyslam, ze co urobime, ked si najdem robotu. Lebo nie ze by mi nebolo doma dobre, alebo ze by sme mali malo penazi, no ked chceme kupit dom, tak budeme potrebovat kazd u korunu a ja sa bojim, ze si tak lahko robotku nenajdem. Tak som uz uvazovala, ze keby som si nieco nasla a zacala robit, nejaky cas by bol este drahy doma na materskej a potom by som skusila pozriet skolky a jaslicky u nas. Ako najblizsieho tristvrte roka to este nebudeme potrebovat, lebo v zime bude moct byt samko aj u svokry. A mozno si dovtedy tu robotu ani nenajdem... No uvidime.
Pokial si dobre pamatam, tak moj brat bol v jaslickach od 9 mesiacov.... ale to sa mi zda byt este moc skoro...

maya01
24. júl 2008

Bejby,ved som ti hovorila,ze mas u mna super foto 😉

Vroni,takze Cachtice sa nachadzaju v Transylvanii 😀 😀 Dobreeeee...

Ja ked som si hodila do vyhladavaca youtube Slovensko,tak ako prvy prispevok vyskocil opity Slota...
Chcela som vyhladat,ten spot o Slovensku,za ktory vyhodilo min.kultury milion a trva pol minuty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre