Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
25. júl 2008

Inak, uz je to dlhsie, co ma to napadlo... sme uz na 150-tej stranke a nechce sa mi to citat odznovu... kafulienka zalozila tuto temu, ale nejak tu uz nie je... sa odstahovala z rakuska? nie ze by mi chybala, len ma to tak napadlo... 😉

maya01
25. júl 2008

Bejby,Deana podla mna Jakubiska riadne komanduje a je pod papucov. Ja ju tiez moc nemusim.... ale vo filme hrala bosorku(vedmu) a jej herecky vykon bol super.
Perimbaba patri k Vianociam 😉

miriam25
25. júl 2008

tak ja som vazne z tej Deany mimo... 😒 To je jeho zena?

maya01
25. júl 2008

Hej Miri,Deana Horvathova-Jakubisko je jeho zena 😉 Urcite ju poznas z jeho filmov,dost casto v nich hra.

miriam25
25. júl 2008

maya, tak tu veru naozaj nepoznam... ta tvar mi vobec nic nehovori... ale ved nemusim poznat vsetkych, nie? 😉 Samko ti uz davno spinka? Ten moj uz od pol 7 a cakam, kedy sa ohlasi. Vypil len polovicu flase a to bude teraz niekedy asi hore, aby si to dopil... a potom pojdem spat. Drahy mi pred hodinou povedal, ze za pol hod. bude URCITE doma... no sak co sa da od chlapa cakat??? Ani nemam chut cakat, kedy pride. Nahodou by nieco chcel... 😅 😠 😎

maya01
25. júl 2008

No spinka,ale zaspal ca.pred hodinou...poobede dlho spal,tak nebol az tak velmi ustaty...
To poznam tie,pol hodinky.... 😉 Treba brat vzdy s rezervou.

miriam25
25. júl 2008

Uz beriem, ale ked to zacal robit, nebolo mi vsetko jedno. Teraz, ked mi povie, ze pride za pol hod. tak idem radsej spat akoby som sa mala nervacit, kde tolko je. Minule som s nim hovorila o 7 vecer, prisiel niekedy okolo pol 1... 😠 chlapi...

maya01
25. júl 2008

Miri,to doverne poznam....ale kebyze mu ja nieco take spravim...tak by bol urazeny a napaprceny cely den... 😖

maya01
25. júl 2008

Toto je dobre:http://msite.zoznam.sk/se/34/?BlAvizo
A pozerala,som ci to nebudu davat v kinach vo Viedni,ale nic som nenasla 😕 ☹

bejby29
25. júl 2008

No ved to, ze vela ludi na nu nadava a hlavne kvoli tomu, ze rozprava cesky.. Ja ju mam ako herecku velmi rada, ale to som tiez niekde pocula, ze ho komanduje 😀 Hej Miri, je to jeho zena

miriam25
25. júl 2008

Nie som sice milovnicka historickych filmov, ale ked je nieco dobre, tak si to velmi rada pozriem. Tento vyzera byt naozaj zaujimavy. Normalne rozmylam nad tym, ze ked pridem do nitry, ze pojdem na to do kina... sice neviem s kym, ale ak nikoho nenajdem, mozno si to pozries so mnou rada este raz, co ty na to mayi? 😅 😉

maya01
25. júl 2008

Ako herecka je super...ale na moj vkus je az mooooc ukecana...

Ok.babule idem ja do hajan...zajtra budem mat urcite budicek uz o siestej 😖
Dobru noc 😔

miriam25
25. júl 2008

a ta piesen je uplne uchvatna 😵

miriam25
25. júl 2008

aj tebe mayi, aj ja uz idem...cakat na mojho nemienim... tak papa zajtra. drahy ide zajtra zasa na fusku, tak tu budem, ked bude maly spinkat...

maya01
25. júl 2008

No Miri,ja by som si ho urcite este raz pozrela... 😉

wienika
25. júl 2008

caute baby, teda vy ste sa premohli dnes vecer....tak neskoro ste tu este strasili? 😀

ja som bola v robote,ale uz ideme s drahym spinkat, dokonca teraz on caka na mna.....asi nieco chce 😀
esteze som sa oholila 😉 pri nom clovek nikdy nevie 😝

super, ze film bol dobry...ja si ho tiez urcite kuknem....

tak baby, idem spat, zajtra som cely den v blave, ale vecer zasa robim, malu necham mamine, v nedelu si pojdem po nu...no hektika.... 😝
pekny vikend prajem.....

bejby29
25. júl 2008

Wieni, to mu je uz snad aj jedno, nie? Po tych rokoch 😀 😀

miriam25
26. júl 2008

dobre ranko baby. Tak ja som vcera (dnes) zaspala az nieco po 1. Drahy prisiel okolo 11 domov, len som ta´k cumela, sla som si lahnut a on nie a nie dat pokoj, teda vedel, ze nic nebude, ale ked po mne stale smatra ruka sem a tam, ja nemozem zaspat 😠 no a potom okolo polnoci sa zasa mlady panko zobudil, teda stale mrncal a mrncal, som mu dala cajik, najskor sa tvaril, ze ok, budem spat a nakoniec zas len mrncal, tak som musela vstat a ist mu urobit papat, vypil skoro vsetko (alebo vsetko??? uz ani neviem) a potom konecne zaspinkal... A ja ked osm sa naposledy pozerala na hodiny, tak bolo 00:59... tak som si v duchu zahresila a potom uz anineviem, kedy som zaspala. Dnes rano o pol 7 budicek... tak si ma viete predstavit. Potrebujem zapalky... ☹

ozaj, wieni, vcera som tak rozmyslala, ako ta teraz leuska budi, ked po tebe nemoze hadzat hracky? 😀 😅 😀

maya01
26. júl 2008

Dobre ranko,

Miri,dnes si ma predbehla... 😉 Dnes asi srsis energiou... 😖 Ja som spala celkom dobre.

Wieni,tak ty budes mat riadne pracovny vikend...

Bejby,dobra pripomienka 😀 😀

Idem nieco kuchtit...ani neviem co 😒

Zatial paaaaa

miriam25
26. júl 2008

Mayi, napis, co budes kuchtit, mozno mi das ispiraciu... ked nie, tak asi urobim fasirky... uz sme ich dlhsie nemali a netrva to dlho.. 😒

maya01
26. júl 2008

Miri,u nas to bude nieco jednoduche... tym ,ze muzik nie je doma,nemusim varit mäso...
Asi spravim rajcinovu polievku a dam zapiect rybu...
Co mate dnes so Samkom na plane?
Ja som sa tesila,ze dnes bude konecne super pocasie a tu to vyzera na riadnu burku 😠

miriam25
26. júl 2008

Ani neviem. Prave som ho polozila do postielky, ale este si tam brble. Ked sa zobudi, pojdeme asi na prechadzku. Tu svieti slniecko, vyzera to na pekne pocasie, snad to aj tak vydrzi. Hlasili obcasny dazd, tak snad nebude prsat, akurat,ked budeme chciet ist von...
Mala by prist svagrina, aspon mi tak hovorila v utorok, ze v sobotu sa zastavi, ale kedy, to neviem. Bud pride na obed alebo po obede. Ona totiz skor nevstane 😉
Aj by som potrebovala ist na nakup, ale nemam auto ani autosedacku. Jedine, ze by som si pozicala svagrinine auto a ona by zostala so Samkom. Uvidime.
Zajtra ideme pozriet jeden dom. Dohodla som sa s tym panom na 10 hod. Tak som uz teraz nedockava a zvedava.
A co mate vy na plane? A ako robis zapekanu rybu? My mame doma tolko ryb, ze by som ich mohla aj tri tyzdne v kuse jest, ale ked mne najlepsie chutia ugrilovane... Robila som uz aj doma na panvici, ale to nebolo ono...

maya01
26. júl 2008

A aky dom idete pozriet? Tam u vas,alebo niekde v okoli?
Ja mam taku zapekaciu zmes na ryby,nic zlozite...za pol hodinku je to hotove.
My pojdeme bud do parku,alebo na vlacik,uvidime podla pocasia. Ked bude prsat,pojdeme za zahrat do nejakeho nak.centra...uvidime.

wienika
26. júl 2008

breee ranko....

bejby, ozaj dobra poznamka......jasne, ze je to jedno po tych rokoch( sice len 3 🙂 )

lea teraz hracky vyhadzuje z postielky len tak...asi si tam robi poriadok, tak ako v detskej stolicke, ked uz nechce jest tak vsetko jedlo, co tam ma, vyhodi von a hotovo.....
ale som prekvapena, ze tak pekne tam spinka....dnes dokonca uplne durch....zaspala o 20.45 a zobudila sa okolo 7 mej, ale len sa hrala, tak som pocula v babyfone, nieco si tam vypravala a potom som jej o 7.30 doniesla flasku, uz musela byt riadne hladna..... 🙂

ja dnes varit nemusim, muzik siel niekam hrat futbal, bude tam cely den a ja idem k maminke a budeme si grilovat...tak mam aspon jeden den pokoj....
a pride moj byvaly na navstevu, tak sa uz tesim.....

miri, tak drzim palce s tym domom, nech sa vam paci a nech je uz aj vas....... 🙂
maya, snad nebude prsat, aby ste mohli byt so samkom vonku...a pride ti aj manzel?

tak ja utekam, este dopijem kavu, osprchujem sa a letim.....krasny den vam prajem...

maya01
26. júl 2008

Fiiiha Wieni,byvaly...a to vy mate take dobre vztahy,ze sa navstevujete???
A manzel,co na to? Ci nevie... 😉
Muzik nepride,lebo pride znovu cez tyzden,aby mohol byt so Samkom doma.
Uz len tento tyzden a potom mam dva tyzdne dovcu...uz sa tesim.
Idme aj do Viedne...co tak hodit dalsie STRETKO???

wienika
26. júl 2008

maya, to stretko by bolo super.....sice este neviem, ako tu budeme, lebo by sme chceli ist asi na par dni do svajciarska a potom do toskanska....pozriet rodinu, ale to este nie je iste, lebo mne sa uz cestovat nechce...uz mam toho dost...buduci vikend sme v tatrach, tak som zvedava, ci sa bude drahemu pacit...

co sa tyka byvaleho, manzel vie, ze sme v kontakte, nakoniec nema pravo povedat co i len slovo, lebo s jeho byvalkou sme v kontakte viac a spolu sme boli aj na dovolenke....hehe.....
ale uz sa na neho tesim, som rada, ze sme ostali kamatrati, sice to trvalo viac nez 3 roky, kym sa z toho trosku dostal....teraz je to fajn..a ja som jeho velky fanusik, co sa tyka roboty.....neviem, ci pozeravas ooops.....niektore scenky poznam este z nasich cias.....tak mi je to blizke.....

miriam25
26. júl 2008

Mayi, ten dom je v Dietersdorfe, prva dedina za Fürstenfeldom. Dokonca vraj k nemu existuje aj skratka krizom cez les, tak som zvedava. Nasla som ho v novinach, mali inzerat, ze privat verkauf... tak som zvedava. Este som nevidela ziadnu fotku ani nazivo. Ten pan mi akurat zodpovedal vsetky otazky, tak vam napisem co viem...
90m2 Wfl., 1000m2 Grund, carport, cely podpivniceny, v pivnici je garaz, heizraum +dve meistnosti. Z jednej sa vraj sa urobit lahko izba, z druhej nie, ale aj nejaky odkladaci priestor clovek potrebuje. Na prizemi je kuchyna, jedalen, obyvacka, dve spalne, kupelna, wc a nieco ako spajza... Podkrovie nie je nijak spravene, ale vraj tam uz mal statika a ten povedal, ze je mozne tam urobit este izby. Dom ma cca 30 rokov a kurenie je kombinacia olej a drevo... Znie to super, zatial je vsetko podla nasich predtav.Drahy chce za kazdu cenu kurenie na drevo, lebo tak na 3-4 roky by sme mali zadarmo drevo a potom by sme to nejak zacali riesit, ale aj svokrovci aj svagor maju velke lesy a vybavenie komplet na to, aby si sami vsetko nachystali, svagor dokonca predava drevo na kurenie... Takze si nemyslim, ze by to bol problem. Moj drahy im chodi kazdu zimu pomahat, kazdy vikend, takze si uz toho dost odrobil 😉 Ten pan pyta za dom 140 tis. eur. Nie je to ani nalepene na hlavnej ceste, takze tam ma clovek svoj klud... No som vazne zvedava, co poriesime zajtra. Pyta sice viac, ako sme povodne chceli za dom dat, ale mozno este nieco zlavi a tym, ze je to privat a nie immobilien by sme mali mat aj nizsie bocne vydavky...

maya01
26. júl 2008

Miri,to znie super,tak drzim palce nech vam to konecne vyjde...a aj cena je od?

Wieni,tvoj byvaly je jeden z tych dvoch,co hraju v ooops?
Tipujem,ze je to ten s ciernymi vlasmi,trochu kucerave...bol minule na streche a som si tak vduchu myslela,ze fesacisko chalan 😉
No to stretko by nam mohlo vyjst...
Ja uz musim draheho konecne nakopnut,aby sme isli pozriet par bytov...
V robote cakaju len na to,ze tam mam byvanicko...len moj mangel nema na nic cas...

miriam25
26. júl 2008

mayi, o tom mi ani nehovor. Asi som to uz pisala, ale moj drahy vyhlasil, ze ked bude mat dovolenku, ze nechce stale behat pozerat nejake domy... 😠 ti chlapi maju na sprostosti casu dost, ale na nieco dolezite, ako je byvanie si ho najst nevedia... A pritom by to malo byt to prve, na co si cas najdu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre