Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

viedencanka
31. júl 2008

Wienika- to je ale prekvapko- tie kiahne.Vidim,ze aj ty mas teraz tazke rozhodovanie ohladne tej dovolenky.To je zaujimave,ze ti povedali,ze vysledky krvi by si mala az za 10 dni. My mame tu v Liesingu hned pri nas jedno laboratorium,ked v januari doktor si u Martinka nebol isty,ci mal sarlach a ma mu dat antibiotika,poslal nas na krv a za 10 minut sme mali vysledky.Ak chces,skus si tam zavolat a spytat sa,poslem ti tel.c. na IP.

viedencanka
31. júl 2008

Otazka pre tehulky:mate uz rozmyslene,ktoru variantu materskej si vyberate?Najkratsiu,strednu,najdlhsiu? pokial som to precitala spravne, ochranna doba pred vypovedou zo strany zamestnavatela ostava pri kazdej variante 2 roky.

My sme boli vcera na kupku,ale predvecerom zacalo byt trosku chladnejsie,tak sme boli len v krytomm bazene.Martinkovi sa velmi pacilo,aj ja som si zaplavala a rozhybala stvrdnute kosti..vecer sme sa uz ledva doplazili domov...

dnes odchadzame na SK,cestou idem navstivit moju kamosku-slovenku v Brucku,ma 2,5 rocne dievcatko,tak sa nase deticky zahraju.
Pre mna to bude posledny vikend na SK pred porodom,potom uz zostavam len tu.Zajtra si este vybavim zubara,banku,kadern.,navstevy...

Jasterka-mas pravdu,pri druhom tehot./porode je uz treba trosku viac zorganizovat veci.Martinko bude tu so mnou,kym sa da.Nasi ma sice stale prehovaraju,aby som im ho tam nechala a ja si tu odddychovala,ale zase by mi bolo bez neho smutno a nudila by som sa.23.8.pride moj muz a bude tu do 15.9.- neviem,ako to bude,ked to na mna pride.Nasim staci zavolat a pride sem za 1,5 hodiny,ziez mam zaistenu kamosku,ktora byva v Badene,jej cesta ku mne trva necelu hodinku.Ale ja som mala prvy porod velmi rychly,a toho sa aj teraz obavam,ze ked to na mna pride a bude tu moj muz,ja nebudem cakat kym pridu nasi a lebo moja kamoska,radsej pojdeme hned do nemocnice a v najhorsom pripade Stefano nebude pri mne,ked to nebude mozne,na vsetko som pripravena.

lieska
31. júl 2008

Viedencanka,
ja si na 99,9% beriem ten najkratsi variant, t.j. 15 mesiacov. Ja som zatial predbezne dohodnuta v robote tak, ze by som zacala robit potom, ale z domu. To znamena, ze nebude problem so zhananim jasliciek alebo opatrovateliek... dufam! 😀
Kde si to budes vybavovat? V poistovni, nie? Som pocula, ze k tomu treba dobru kopku papierov!

silvia2406
31. júl 2008

viedencanka, tak klobuk dole, mas to naozaj premyslene, ale na druhej strane je to druhy porod, takze uz priblizne vies ake to bude. pre nas je to naozaj velka neznama. moj muz sa boji, ze ked mu zavolam, ze zacinam rodit, ze to nestihne 😅 tak mu vravim, ze to by musel byt na druhom konci republiky, alebo, ze by som musela porodit do hodiny, on ma totiz pracu asi cca 15-20 minut od domu aj s prestupmi. 😀
ale ked vravis, ze tvoj porod bol velmi rychly, tak mozno aj ja budem ta vyvolena, ale velku nadej si nerobim, ja to vidim na dlhsie 😀

co sa tyka materskej ja som rozhodnuta pre druhy model 🙂

lenka.pav
31. júl 2008

ahojte, ja som sa zas rozhodla pree zlatu strednu cestu (20 mesiacov), pretoze neviem, ci budem mat kam dat maleho, ak by som zacala robit skor a zasa moc dlho doma ostat nechcem, lebo potrebujeme aj peniazky na zitie. takze tak.

silvia2406
31. júl 2008

ahoj lenus, uz sme sa bali, ze kde si a ci uz nahodou nerodis 🙂 tak som rada, ze je vsetko o.k. a konecne si sa ukazala.
s materskou rozmyslam rovnako 😉
chodis este cvicit? sme ta tam s jasterkou neustale vyzerali a teba nikde. buduci tyzden pojdeme poslednykrat v pondelok a dalsi tyzden bud v utorok alebo vo stvrtok.

lenka.pav
31. júl 2008

no, som este v jednom kuse, len som mala trosku depky, lebo musim drzat dietu bez cukru, mam zvysenu hodnotu. sice nie o moc, ale aj tak. a ja som uz bola cvicit aj vo stvrtok a pacilo sa mi. ale v pondelok mozem ist s vami 😉 .a minuly tyzden sme boli v chorvatsku na dovolenke, preto som cvicit nebola. vo stvrtok to robi ta ista baba, co v pondelok a v utorok sefka, asi radsej by som chodila k tej babe....ale to sa mozeme dohodnut v pondelok 😉

jasterka
31. júl 2008

🙂 ahoj,aj ja som tu este,aj ked uz balim,idem zase domov 😵 zaujimave ze tu cez tyzden nepriberiem ani gram,ale po vikende si prinesiem aj 1,5kg 😕 no priznavam,nasi ma vykrmuju,nic nechutil epsie ako ked ti uvari niekto iny 😀

Aj ja beriem model 20mesiacov,presne ako pise lenka,do bodky...

Viedencanka-ja ta velmi obdivujemako si to organizujes a ako to zvladas,este aj s malym na kupko,som len ja tak tehu otapena?,ja stale odychujem 😅

silvia2406
31. júl 2008

lenuska, budeme sa tesit ked sa pridas, cim je nas viac, tym je veselsie 😵 a potom mozeme ist aj vo stvrtok 😉 mne je tiez tato mlada baba sympaticka, a co je hlavne, celkom slusne rozumiem jej nemcine, nehovori dialektom, takze mne to vyhovuje.
a ako bolo na dovci? pozerala som fotecku bruska, pekneeeee 😵

silvia2406
31. júl 2008

jasterka, po poslednej navstene mojej maminy som jej povedala, ze do porodu ju vo viedni uz nechcem vidiet, za tie 3 dni co tu bola som pribrala min 1,5 - 2 kg 😅 jasne, ze to bolo myslene zo srandy, ved ja sa uz teraz tesim, ked pojdeme na predlzeny vikend na svk, 15. 8. je sviatok, takze by sme isli uz vo stvrtok a tiez sa tesim, ze pridem opat tazsia 😵 ako si napisala, nic nechuti tak dobre, ako ked ti to uvari niekto iny 😀

lenka.pav
31. júl 2008

silvi, dik. na dovci bolo suprovo. super sme si oddychli. najskor sme mali na plane ist len domov na slovensko, ale potom sme sa rozhodli, ze predsa len pojdeme inam, lebo doma sme stale v jednom kole, navstevy, kamarati,....a prideme naspat totalne zniceni. takto sme sa mohli konecne venovat len jeden druhemu a oddychovat. fakt odporucam. a som rada, ze som nedala na rady niektorych tehuliek, ze nemam riskovat. som sa tam citila lepsie ako doma, ani raz mi brucho nestvrdlo a to sme sa denne aj 5-6 hodin prechadzali, plavali.

lenka.pav
31. júl 2008

kolko ste, baby, doteraz pribrali?

wienika
31. júl 2008

baby, ja mam, teda som mala, ten najkratsi.....uz teraz mi chodi vyplata z roboty, cize matersku som nemala ani rok....vybavuje sa to na wgkk, vo viedni je to pri mariahilferke, andreasgasse, specialne filialka len pre karenzgeld...takisto si potom poziadajte o zuschuss, aspon budete mat cosi navyse....

vroni, tak diky za info, akurat bude problem s tym autom, chceme ho len dat prepisat, lebo ja som ho nepredala....takze nemam kupno-predajnu zmluvu....

ozaj a bola som teraz na krvi, tak zajtra doobeda budem mat vysledky.....drzte palce......ale pri mojom stasti ich mam urcite.... 😒

silvia2406
31. júl 2008

lenka, to s tymi navstevami poznam, ja sa tesim na rodicov, svokrovcov, ale niekedy mam pocit, ze zo svk pridem unavenejsia ako som odchadzala z viedne. tiez same navstevy, vybavovacky, takze viem o com rozpravas.

som rada, ze ste si teda dovcu uzili. to bola posledna vo dvojici, potom uz len v trojici. 😉 my sme tento rok nestihli, ale buduci by sme chceli ist vsetci traja, ak bude vsetko o.k.

kolko som pribrala? ja sa nejak stazovat nemozem, do poslednej poradne to boli nejake 3 kg, to bolo v 26. tyzdni. ale po poslednej navsteve maminy som to asi dohnala. najblizsia kontrola je 12.8., takze uvidime ako som pokrocila 😉

wienika
31. júl 2008

ahoj leni, uz sme si mysleli, ze si v porodnici, ked si sa nehlasila 😉
inac, aj ja som bola v 8 mesiaci v chorvatsku a bolo super...pokial sa zena citi dobre, tak nie je dovod sediet doma....a slnko a moer spravia len dobre....

ja som pribrala 9 kg....ale mne nic nechutilo...ani od maminky ☹ co za inych okolnosti je ta naj strava pre mna.... 🙂

jasterka
31. júl 2008

Leni to znie ako rozpravka 🙂 super,ze si si to tak uzila,inak aj tebe tvrdlo brusko?mne zacalo teraz tento tyzden zretelne,az som stoho nestastna,ostane mi tvrda hrca ☹ aj kazdu hodinu 😒 ale v pondelok idem na kontrolu,takze dufam,ze ma lekar uisti ze je vsetko v poriadku.
Ja som pribrala do teraz 10kg 🙂 citim sa jak muflonik.

Minule sme boli so sliviou v obchode,a ja ze ci maju kojenecke kosielky,a ona ze to by bolo tak na vas,a ja ze
a nieco na nu..(ukazem na Silviku) apredavacka 😕 😕 😕 aj vy ste tehotna?ani som si nevsimla 😀 😀 😀
oproti mne je silvika take minitehulka,tak by som chcela vyzerat ja,ale genetika nepusti 😉

silvia2406
31. júl 2008

wienika, neboj zvladnete to, aj keby si ich mala, takto si to vsetko pretrpis a uz budes imunna raz a navzdy 😉 urcite to vie pekne zneprijemnit zivot, ked mas plany na leto, vonku je pekne a ty mozno budes musiet byt doma, ale aj horsie veci sa stavaju. hlavne je, aby, ak kiahne mas, prebehlo vsetko bez vacsich problemov. budete s leuskov ako lienky, to by chcelo foto 😀 ja viem, zarty bokom, ale nedalo mi 😅

silvia2406
31. júl 2008

juj moja tehu demencia, ze s leuskov, jasne, ze s leuskou, cervenam sa 😅

silvia2406
31. júl 2008

mati, si krasna tehulka 😵 tebe sa tie kila pekne rozlozili a rozlozia. u mna ide vsetko zasadne do stehien, zadku a bokov a neboj, este mam pred sebou zopar tyzdnov 😀

lenka.pav
31. júl 2008

ja som doteraz pribrala tiez 10 kg a to sa nijak neprezieram...sak ani sladke nemozem. asi ma v tom prsty ozaj aj genetika. takze, jasterka, neboj, budeme na silvi v prevahe - my dva muflony a ona muska 😀 😀 😀
wienika, neboj, vsetko zle raz pominie, aj tie kiahne.

lenka.pav
31. júl 2008

jasterka, ta historka z obchodu ma pobavila 😀 😀 😀

lenka.pav
31. júl 2008

wienika, a o aky zuschuss ide??? akoze pridavok na dieta? nech viem, na co vlastne mam narok 😉 🙂

silvia2406
31. júl 2008

jasterka, lenka, no vy ste teeeeda fakt muflony, nie ste 😠 ste krasne tehule 😵 o dva tyzdne vam poviem presne kolko som pribrala, to budem akurat 30tt a uz to take ruzove nebude 😀

ozaj leni, v ktorom bezirku byvate? v pondelok sa stretneme uz priamo na cviceni? my sa s jasterkou stretavame pred 10:00 na margaretengürtel.

lenka.pav
31. júl 2008

silvi, ja pridem z opacneho smeru, byvam mimo viedne, v eichgrabene, to je od st. poltenu, ale cesta mi trva 20 min, takze v pohode. mozeme sa stretnut pred nemocnicou tak 10 min pred pol jedenastou. co ty na to?

jasterka
31. júl 2008

Ako tehulky putame pozornost,najme ked ideme spolu,minule sme sedeli po cviceni v kaviarni,tri tehu za stolom,tak ze bolo vidiet iba jednu,oproti sedela stara babicka a stale kamoske pozerala na brusko,vsimla si ze ju sledujem tak sa uspravedlnujuco usmiala,ze ona len pozera na to pekne brusko, na to som sa postavila ja,a potom slivia...babka pozerala z jedneho bruska na druhe a ten pohlad stal za to ako jej oci vyliezli 😀

leni,a to si teraz meriavas cukor,ci ako? 😕 to si mala na tom glukozovom teste zvysene hodnoty cukru?

silvia2406
31. júl 2008

no my tam urcite prideme, neviem, ci 10 min pred pol jedenastou, vsak mati 😀 😀 , ale urcite prideme. ja jasterku trosku posurim, aby sme to stihli, o.k.?

a ten eichgraben, je nieco mensie? viac zelene? my akurat riesime byt, takze preto sa pytam, mne by nevadilo zit trosku mimo viedne.

silvia2406
31. júl 2008

mati, tak to bol naozaj super zazitok, babke naozaj skoro oci z jamok vyliezli. sme sa stavali ako holandska vlna. najprv jedna tehula, potom matka, ze aj ona je tehu a potom ja, ze ved aj ja som tehula 😀 bolo to zlate 🙂

lenka.pav
31. júl 2008

😀 to musela byt sranda. u nas je ozaj na skok do lesa, ale je to gemainde, cize mam do 5 min. banku, postu, skolu, skolku, policajtov, gemaindeamt....a pritom zelen. ja to tu mam rada. tiez sme nechceli zit vi wien, aj ked tam obaja pracujeme. tu mame klud. a ja budem tiez mozno trosku meskat, zvyknu byt teraz zapchy kvoli cestarom...a cukor som mala po jednej hodine 190 namiesto 180, inak nalacno a aj po dvoch hodinach to bolo ok. ale aj tak si musim teraz merat nalacno a hodinu po ranajkach, obede a veceri. a po ranajkach ho mam takmer vudy vyssi, napriek diete, preto si mozno budem musiet pichat inzulin....no co uz
ideme na navstevu ku kamoskam, potom sa tu este ukazem. papa

miriam25
31. júl 2008

teda, babenky tehulky, ste sa pekne rozpisali. Paraaaada 😉 Vidim, ze sa mate vyborne, pobavili ste ma vasimi historkami z obchodu 😀 a este lepsia bola babka v kaviarni 😀 som sa nasmiala....

wieni, naozaj, o aky zuschuss ide? ja tiez o nicom neviem, ale pre mna je teraz asi aj tak neskoro, ze? ale aj tak by ma to zaujimalo.

A niekto ste tu pisali, ze je s materskou nejak vela papierovaciek, neviem, mne sa to tak ani nezdalo, ale v tom case som vybavovala aj kopec inych veci, ktore mali ovela viac papierovaciek, tak mozno preto. V poistovni vam daju ten papier, ten musite vypisat a po porode prist, nahladit babo a dat vyplneny papier na matersku aj s prilohami, ktore tam su napisane (ak nejake teda treba 😅 ).

My sme boli so Samkom asi 3 hodiny vonku a ked sme sa vratili, tak som ho len ulozila do postielky, som ho dobre unavila 😀

jasterka
31. júl 2008

no jo,stym chodenim na cas mam trosku VECSIE problemiky 😔 😅
poznate niekoho,kto meskal v prvy den do roboty 3hodiny? 😕
Uz ano,mna!!! 😀

Ale to som bola druhy krat v zivote vo Viedni,som si myslela ze to je taka vecsia Blava a kazdy ma nasmeruje,no mna poposielali vsade len nie tam,kde som potrebovala,a ja 10eu zo sebou,ani na taxik 😔 proste sedlak v meste...to boli zaciatky... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre