Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
31. júl 2008

Aj ja sa lucim ,pokecame v pondelok 🙂 vsetkym vam zelam uz teraz krasny vikendik,my sme si tento trosku predlzili,a ideme domov 😉
a wienike a leuske vela sily a nech to prekonate v najlahsej forme. 🙂

silvia2406
31. júl 2008

miriam, tak ste mali pekny dnik. teraz bude drobec pekne spinkat 🙂

jasterka, ty si ale cislo 😀 😀 ze vacsia blava, ja sa z teba pototo 😀 ale na porod prides nacas, alebo nie? 😅

ja sa uz tiez lucim, konecne ideme domov, tak sa tesim, dnes mam manzelika len pre seba, tak ideme lenosit, ale vecerom este nakuknem 😉

jasterka, prijemnu cestu a pobyt na svk, davaj na brusinko pozor 😵

miriam25
31. júl 2008

Jasterka, super 😀 No si naozaj prva, o kom viem, ze prvy krat prisiel do prace o 3 hodinky neskor 😀

miriam25
31. júl 2008

tehulky len pekne oddychujte... Ja osm tiez moc oddychovala, teraz ani nemam kedy, ale som rada, ze viem, ze mam ten pokladik doma a zdravy 😉

lieska
31. júl 2008

No tehulky, tak som vas nestihla!
Lenka, super, ze ste si oddychli na dovce!
Inak mufloniky...Lenka a jasterka, pridavam sa k vam, ja som tiez pribrala uz 10-11 kg! A tiez nemam pocit, ze by som zrala!
Silvi, skoro mi oci z jamiek vypadli, ze 3 kg v 28tt???? 😨 😨 😨 Ved to ked sa tak lepsie navalam v normalnom stave (nie pozehnanom), tak mam hned tri kila navyse! Ale to je jedno, kazda sme ina a mame to inak!

Inak Jasterka...to s tym tvojim nastupom do roboty mi pripomenulo mna, ked som bola na prijimacom pohovore na praktikum v Porsche v Stuttgarte. Tiez som si dosla o hodinu neskor, lebo blbci maju v Stutt. dve ulice s nazvom Porschestrasse. Zistila som to presne o 13.00, kedy som mala mat pohovor! A na taxik som mala tiez uz iba asi 40 DM (vtedy este), ale nastastie ta taxikarka bola strasne fajn a zvysok mi dala gratis. Najlepsie na tom ale bolo, ze Porsche nepozyvalo na pohovor hocikoho, nemecki spoluziaci mi zavideli, ze som vobec dostala sancu na pohovor! A ja si dojdem s kludom Anglicana o hodinu neskor! (Inak neviem preco ma vybrali, podla mna som ozaj normalny priemer!...aby ste si nemysleli, ze sa tu naparujem)

wienika
31. júl 2008

lieska, nenaparujes sa, ved sa len pochval...aj my a chvalime, ze baby?
jasterka, tak to si mozes podat ruky s mojim manzelom, ten chodi neskoro vzdy a vsade....ved to nebolo prvy(a ani posledny) raz co zmeskal lietadlo.... 😀

tak babulky, zelam vam pekny vikend,oddychnite si a drzte nam palce, nech sme coskoro zdrave....

maya01
31. júl 2008

Ahojte,

tak my sme doma s kupka...bolo super...Samko sa vyblaznil do sytosti,sa cudujem,ze este nezalahol 😕

Wienika a ako si sa rozhodla,ostavas doma,ci risknes to a vyrazite si s muzikom 😉

Zatial pekny vecer,neskor este nazriem.

maya01
1. aug 2008

Dobre ranko,

co to co to,kde ste vsetky.... 😕

Dufam,ze sem niekto nakukne,alebo uz vsetky vikendujete?

Tak zatial pekny dnik.

vroni
1. aug 2008

Wienika, čo robia vaše kiahne?
Lieska, pokojne sa chváľ, ale nepíš pri tom značky áut. 😀 😀 😀 Včera mi chlap "čítal" ponad plece a zbadal Porsche a Stuttgart, oči mu vyliezli a mal asi tisíc otázok (totálne od veci, no chlap! 😎 ) Samozrejme, že z textu nerozumel ani ň, ale videl Porsche a už sa chcel pripájať do diskusie 😀 😀 😀
Dnes sa k nám dovalia chalani (chlapovi) na dva týždne, tak tu bude veselo. Zajtra ideme na prasaciu opekačku ku kamoške a čo s nimi budem robiť zvyšné dva týždne by ma tiež zaujímalo 😠 (chlap sa vyparí do roboty a muchy zjedzte ma...)
Mne sa veru málokedy pritrafí, že prijdem neskoro. Aj chlap chodí pomerne presne na oficiálne termíny a dohodnuté časy (výnimku tvorí termín - "o pať minút (pol hodinu, dve hodiny) som doma" - ten je časovo neobmedzený 😠 ) Na dovolenke sme lietadlo zmeškali vďaka päťhodinovej zácpe na ceste, keď sa nedalo ani ísť ďalej ani sa otočiť 😎

wienika
1. aug 2008

caute baby,
vroni, dik za opytanie,lea je je strasne vysypana, ani nie tak ruky a nohy(zatial) ale tvar a hrudnik....no hroza.v noci plakala, ale len raz o 4tej, tak som jej dala cipok proti horucke, prebalila, vypila mliecko a spala do 7mej.......idem s nou do bratislavy, tam moze byt aspon na dvore, nemusi tu byt zavreta v byte chudatko....a aj mne z tohto tu sibe.....
tak vam prajem krasny vikend

maya01
1. aug 2008

Joooj Wieni,chuda Lea...musi ju to riadne svrbiet...ked uz nebude mat pluzgiere ale len chrasticky,skus ju kupat v Hypermangane,ma dezinfekcne ucinky a urychluje hojenie. U nas to pomahalo,tak vyskusajte,dostanes ho skoro v kazdej lekarni.
Tak prajem rychle uzdravenie.
A mas pravdu,u maminy jej bude lepsie,bude moct aj von vybehnut 😉

lieska
1. aug 2008

Vroni, tie Tvoje hlasky!!!! Kam ty na to chodis?
Uz nebudem pisat nazvy, to bolo len na podciarknutie toho, aka dolezita firma to bola a ako benevolentne som sa k tomu postavila (nie vlastnou vinou)!
Chudiatko Tvoj drahy!!! 😉

Wieni, chuda Lea!!! Hadam uz to bude len lepsie. Pekny vikend v Blave vam prajem a nech sa aspon troska vybehne malinka!

maya01
1. aug 2008

No kocky,

co to tu je....kde ste vsetky....asi uz vikendujete.
Skoda ,ze sa nam pocasie na vikend pokazi... 😒

Tak prajem pekny vikend.

maya01
2. aug 2008

Dobry vecer sa praje,

no teda,teda baby,kde ste vsetky...ja si tu uz sama so sebou monolog vediem... 😅

ale asi vsetky niekde vikendujete...
my sme dnes boli skoro cely den na kupku...chuda Samko aj chrbatik mu trosku do cervena chytilo a pritom som poctivo kremovala...dufam,ze ho to v noci nebude stipat...

Wienika,ako? Isla si,ci si ostala s Leou v Ba...dufam,ze tie kiahne mate pod kontrolou 😉

Tak prajem pekny vecer a aj pekny zvysok vikendu.

ronnda
2. aug 2008

ahojte holky, tak my jsme zpet po vsech tech oslavach a mam konecne chvilku klidu, prohlidla jsem si vase nove fotecky v albumech, tak jsem se rozplyvala nad fotkami miminek v brisku, svatebnich fotek i aktualnich fotech vasich drobecku. Takze jsem taky pridala nejake fotky do alba.

Dekujeme vam vsem za prani k nasim narozeninam, samozrejme ty hlavni byly Nicolciny, ty moje byly tak nejak bokem, tak uz to bude ted porad 😉

Oslavy prvnich narozenin jsme zvladli a prohlasila jsem, ze v nasledujicich peti letech nebudeme porizovat zadne hracky, Nicole neustale objevuje nove, ktere dostala a to dostala od kazdeho opravdu jen jednu malickost. Navic kdyz moje neter otevrela ulozny prostor jeji postele plnou hracek a sdelila mi, ze si mame vse odvezt, desim se kam to budeme vsechno davat, ale hracky ted opravdu kupovat nemusime.

mayi - jak jsi tu psala ten tip na darek - vysavac, tak ja jsem o tom taky uvazovala, ale mala se vysavace porad bala, tak jsem ji nechtela delat stres, ale ted po dovolene se nejak zmenila, je celkove klidnejsi, naucila se spoustu novych veci, hrozne vsechno vnima a oblibila si dokonce i vysavac. k narozeninam dostala smetacek a lopatku, pro zacatek, vysavac treba az nekdy pozdeji (tak ted si protirecim, psala jsem, ze zadne darky a uz zase myslim na koupi vysavace).

viedencanka - obdivuji te, ze jsi na tu dovcu jela a jsem rada, ze se vse vydarilo a bylo bez problemu, ted uz si uzivas posledni tydny a jak jsem cetla, nemas to jednoduche, hlavne ze manzel bude tady s vama.

wienika - tak jsem se vydesila, kdyz jsem cetla, ze ma lea windpocken, nedavno jsme tu o tom diskutovaly... doufam, ze je prubeh bez komplikaci a ze i ty jsi v pohode a uzivas si ted nekde vikend s manzelem, ale myslenkami jste jiste u vasi malicke...

jsem rada, ze tehulkam se dari dobre a jak vidim, tydny leti a leti... uz nevim na co vse jsem chtela reagovat, tak treba si jeste vzpomenu a zase napisu.

twix
3. aug 2008

Ahojte!

my sme sa vcera vratili z dovolenky. boli sme na severnej morave v Beskydach. byva tam manzelov otec,
tak sme byvali u neho. nastastie ma väcsi byt. pocasie nam vyslo. cely tyzden bolo krasne. s mojim
bruskom a s malou sa po nejakych horskych vyletoch nedalo chodit, tak sme si pozreli len okolie
autom a navstivili jeden skanzem. inak sme chodili k rieke, tam som si lahla pod strom do chladku
a muzicek sa venoval malej. boli tam take dve pieskove ihriska na beach volleyball, tak laurinka
to brala ako obrovske pieskovisko. aj som si tam dost oddychla, kedze manzel vydrzal cely tyzden behat
za malou, stale sa jej venoval, az som to obdivovala, kolko ma s nou trpezlivosti a ani sa nestazoval,
prave naopak, vcera vecer sa ma pytal, ci by mohol byt s tym druhym babom tiez par mesiacov na
materskej 🙂 tak zacinam rozmyslat, ze by to mozno aj zvladol, ked uz bude väcsie ...
len ten jej spankovy rezim tam vobec nefungoval, napriek tomu, ze sme jej kupili cestovnu postielku.
chodila spat az po 22 uz taka unavena, mrzuta a cez den si pospala tak hodinku v kociku alebo aute,
ked sme niekam isli. no proste ine prostredie = menej spanku. zato vcera prespala v aute 3,5 hodiny
a vecer spala uz pred 18. asi musi vyrovnat ten tyzdenny deficit, teraz uz zase spi vyse hodiny 🙂

zacala som si citat, co ste popisali za ten tyzden. este som len na str. 153 a budem musiet ist varit,
tak sa vyjadrim aspon k niecomu, nech nezabudnem neskor:

lieska - matrac sme kupovali spolu s postielkou v BabyOne v SCS. stal, ak si dobre pamätam, okolo 100Euro,
chcela som lepsie, ved aj pre druhe babo a ta postielka sa da potom prestavit na detsku, teda bez mreziek
a moze sa pouzivat dlhsie (ma 140 cm). matrac je mysli protialergicky a da sa vyzliect, cize mozem potah
vyprat.
koliesko predne u quinny kociku je bud pohyblive, alebo nepohyblive - mozes si to jednoducho sama otocenim
takeho kolieska nastavit. do mesta a obchodou odporucam len pohyblive, na dlhe rovne trasy su dobre
nepohyblive. dobre je zafixovat to koliesko, ked napriklad nastupujem do autobusu, alebo aj na lade a v snehu,
odporucila mi to predavacka v obchode. najlepsie bude, ked si vyskusas viac kocikov (ak si si medzicasom
este nekupila) a sama zistis, co ti vyhovuje.

ronnda - VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINAM, TEBE AJ NICOLE !!!! 🙂 🙂 🙂

bejby - mna by asi porazilo, keby moj muz kupil dom bez toho, aby sa so mnou poradil. prave nedavno
mi volal, ze ma pre mna prekvapenie, predtym spominal, ze by sme si mohli kupit domcek, tak som uplne
trpla, nastastie to bola "iba" videokamera, ktoru si kupil k narodeninam 🙂 nad tou sme uz davnejsie
rozmyslali, tak som aj spokojna. ale som rada, ze sa ti ten pozemok paci, ze je to podla tvojich predstav 🙂

tak idem sa prezliect z pyjama, kym sa chlap vrati, isiel si zabehat, a kym sa mala zobudi, zacnem aj nieco
varit 🙂 nech som uzitocna.

prajem zatial pekny dnik!!

maya01
3. aug 2008

Dobry vecer sa praje,

Twix,super,ze ste mali peknu dovolenku a hlavna vec,ze si si oddychla...mas super manelika,ze ti tak s malou pomohol 😉

Ronnda,tak Niki ma uz prvy rocik za sebou...a teraz to pojde tak,rychlo...za chvilku je tu skolka,skola....a zrazu bude z nej velka slecna...krasne fotky...mala je ako anjelik s tymi modrymi ockami... 😵

Ja idem so Samkom,zajtra k dr.lebo mi uz dobre dva tyzdne pokasliava a ked chceme ist na tu dovolenku,tak mu to musi prestat...apropo dovolenka,tak sme sa rozhodli,ze predsa len ideme...tento tyzden pojdem este do roboty na tri dni a od toho dalsieho budem mat dva tyzdne dovolenky...jeden budeme vo Viedni (tak,dufam,ze zorganizujeme stretko) a ten druhy pojdeme do Chorvatska...Samko sa uz tak tesi,o nicmo inom nerozprava.

Prjame prijemny nedelny vecer.

wienika
3. aug 2008

ahojte babulky.
tak sa hlasim, nakoniec sme do tych tatier sli, lebo dr mi povedal, ze nie som zatial prenasac, az vtedy ked budem mat pupaky...alebo tesne predtym. takze ak to dostanem, tak asi koncom tyzdna najskor.....este pojdem buduci tyzden raz na krv, ci sa mi medzitym nahodou nevytvorili protilatky, co pochybujem, ale za pokus to stoji. uz som sa s tym zmierila, i ked som z toho dost smutna.
leuska to znasa statocne, je strasne vysypana, chudatko vyzera hrozne, aj ju to svrbi, nepapa a je umrncana. ma aj teploty, ale nie vysoke, nastastie. myslim, ze to najhorsie uz ma za sebou, uz sa jej robia chrasticky...snad uz bude tuto noc spinkat lepsie a bez budenia.
v tatrach bolo fajn, len sme sa akosi nevedeli uvolnit, stale sme mysleli na malu a na moju maminu, ze to s nou musi vydrzat.....trosku som sklamana zo sluzieb v tatrach, napriklad ranajky, ked sme prisli, uz tam nic nebolo, tak musel manzel niekomu vynadat a zrazu boli plne misy.a to bol ze vraj najexkluzivnejsi hotel v tatrach.... 😒 ....a dalej som sklamana, ze hlavne casnici okradaju. mali sme platit 490 korun a casnik dal sumu, ze 662.....trosku dost sa sekol, ze? ked videl, ze tam ten blok studujeme, prisiel s kalkulackou a ze,,co ste to vlastne mali,,? a vyratal to tak ako my...sila, ze?
obavam sa, ze takymto pristupom budeme veeelmi daleko od europskej urovne....

ronnda, krasne fotky, mala je strasne zlatunka....aka bola spokojna pri mori...a to je tatinko ten fesak? 😉

maya, tak ste to nakoniec super vymysleli s dovolenkou...dufam, ze na to stretko budeme moct prist...lea uz bude urcite ok, ale ja neviem.....vsak vas budem informovat.....

twix, tiez ste mali super dovcu, a mas fakt stastie, ze mas takeho dobreho muzika......

´zatial prajem pekny vecer.....

maya01
3. aug 2008

Wienika,tak ste mali predsa len krasny vikend v Tatrach,aj pocasie bolo fajn...tak dufam,ze ste si aj dobre oddychli...chuda Lea,musi to byt pre nu stasne a este aj nemozes poriadne vysvetlit,ze sa nema skrabat...ale najhorsie ma uz za sebou 🙂

Na Slovensku akonahle vidia,ze je niekto cudzinec,hned rozmyslaju ako ho osmysknut... Nam sa raz stalo,ze sme v Nr pred Tescom parkovali,kde sa po spravnosti parkovat nema...ale vsetci tam boli odstaveni a mna ani nenapadlo pozriet sa ci je tam je alebo nie je zakaz....a nam jedinym dali policajti papucu (mali sme vtedy viedenske znacky)...tie auta z Nr znackami si ani len nevsimli,ale nam hned nasadili papucu...
Mas pravdu s tym,ze u nas este velmi dlho potrva,kym sa vyrovname europskemu standartu.

wienika
3. aug 2008

ale pri tom on vedel, ze ja som slovenka, ja som objednavala jedlo....aj tak to skusil.....
nastastie sme sa nedali a on sam sa prisiel ospravedlnit, takze vsetko dopadlo ok...len moj manzel kukal jak puk, ze sa vobec niekto pokusi okradat....a to nebolo malo penazi....keby slo o par korun, tak na to kasleme.....

maya01
3. aug 2008

Ale ved oni skusaju zo vsetkych stran...my ked sme si davali tu opravit auto,tak nas tiez riadne osmykli...videli,ze ja som zena (tym padom sa do aut nerozumiem) a moj muz nevedel tiez co mu hovoria...tak si chlapci privirobili... Moj muz povedal,ze uz nikdy viac si nic neda opravit na Sk. Jeden krat stacilo...... 😠 😖

maya01
3. aug 2008

Jaaaaj kocky este sa vam musim pochvalit,ze som konecne nasla byt,ktory by sa mi (nam) pacil...
Je v 19bez. a ma 20m stvorcovych terasu...som z neho unesena...len si ho este chcem pozriet live a este nevieme kolko chcu ablöse za kuchynu atd. Ale dufam,ze to nebude az tak vela.

miriam25
3. aug 2008

AHojte babenky, ja len kratko, sice ste toho moc nepopisali, ale osm dost utahana.
Drahy ma konecne od piatku dovolenku do konca tohto tyzdna, tak behame vsade,kde sa da. Robime si vylety a vecer sm uz vsetci traja utahani a zreli tak do postele. Tak nviem, ako casto sa ohlasim cez tyzden, ale zelam vam krasne letne dni este!!!

Wieni a Leuske skore uzdravenie!!!

Mayi, ty mas z nas asi najviac casu 😉

twix
3. aug 2008

Wienika - tak citam, ze mala ma ovcie kiahne ☹ . kde to dostala? (ak si to uz nahodou pisala, tak sorry,
este som si nestihla vsetko precitat). dufam, ze to ty nedostanes. ale leuska to bude mat uz za sebou,
co je vyhoda, ked pojde do skolky 😉 ja dufam, ze ked laura zacne chodit k tagesmutter, tak ze nedostane
hned vsetky detske choroby, ale raz ich dostane tak ci tak. zaockovat proti ovcim kiahnam ju nechcem dat.
drzim palce, nech sa leuska cim skor vylieci.

wienika
3. aug 2008

maya, super, drzim palce, nech sa vam ten bytik paci. 19.bezirk je super...aj my by sme tam chceli byvat, manzelova mama tam ma obrovsky byt, on tam vyrastal, takze ma kladny vztah k tomu bezirku......

miri, tak si s manzelom uzite....a odpustame ti, ze budes malo na nete.... 😀 ved ty to potom dozenies.... 😉

twix, lea to dostala od synovca....on to chytil v tabore.....smola, ale aspon to bude mat ona za sebou....aspon ona 😉 a to je pre mna najdolezitejsie...ja to snad nejako vydrzim..... 😖
a nemyslim, ze laura dostane vsetky detske choroby....ja som ako dieta nemala ziadnu.....sice teraz to aj lutujem,ale co uz.....drzim palce...

tak dobru nocku.... 🙂

maya01
4. aug 2008

Dobre ranko kocky,

my sa chystme k doktorke...dnes to vyzera znovu na horucavu 😝

Wieni,19 sa aj mne paci...tak dufam,ze to klapne...
Uz ste doma? Ci este stale u maminy v Ba... A ako ste to vyriesili s Leinym nastupom do jasiel....? Si spominala,ze posledne dva ci jeden augustovy tyzden ma ist na zacvik...

Miri,co uz so mnou narobis....muza doma nemam,dieta sa zahra aj samo...tak cedim pred Pc... 😉

My ideme poobede do McDonaldu...este oslavit Samkove narodky (dost pozadu) so susedou,sme sa nevedeli nejaksik skoordinovat...bud ja som nemohla,alebo ona...

Tak zatial pekny den.

wienika
4. aug 2008

dobre ranko....

maya, my sme od vcera vo viedni.....aj som rozmyslala, ze ostanem, ale bola by som bez auta a vlakom by som do viedne ist nemohla.....tak som musela vcera s manzelom, ale aj fajn, lebo mamina uz bola unavena, je to predsa len na nu dost...a hlavne ju boli koleno, ledva chodi a ma to opuchnute. tak snad si teraz oddychne...

lea urobila dnes spaci rekord, spala v kuse od 19.45 do 8.20.....nechcelo sa mi verit.....tak dlho a bez mliecka.....zato ma teraz celkom dobru naladu, vypila 230 ml a je spokojna...moja lienocka mala 😉

maya, drzim palce u lekara, nech ste zdravucki.....

ronnda
4. aug 2008

hezke rano i ja preji...
dekujeme za pochvalu fotek a wienika ano, na fotkach je tatinek 😉

wienika - je mi jasne, ze jste si vikend nemohli tak uplne uzit, kdyz vase malicka je nemocna a s tim pristupem v hotelu je to opravdu neco, manzel musel byt vytoceny. to lea dnes hezky spinkala, mozna je i vic unavena, chuderka mala.

twix - myslim, ze nasi manzele jsou si hodne podobni... ten muj byl ted s malou taky porad, na dovolene jsem dokonce mela i cas jit sama na plaz, zaplavat si a trosku si tam i polezet. on si chtel male uzit kazdou chvilku, i minuly tyden, co jsme uz byli doma, tak si ji bral vsude s sebou, na nakupy, na prochazky chodili sami, az mi bylo uz trochu smutno... zato dnes sel po trech tydnech do prace, tak uvidime jestli se male bude moc styskat...
tak je dobre, ze sis mohla odpocnout a ze jste se meli v Beskydech hezky.

My mame tento tyden prenavstevovano... kazdy den neco, vsichni jeste chteji s nami oslavit ty narozeniny a nekteri chteji napravit to, ze poprali jen Nicole a na me zapomneli 😉 v patek jdeme na svatbu, jsem zvedava, jak to tam mala zvladne, je to az pozde odpoledne a to uz je vetsinou unavena a pletou se ji nozicky, ona ted chce jen chodit a chodit, zatim jeste za ruku.

dnes uz se k netu nejspis nedostanu, jdeme nakoupit, pak obed, pak navsteva... zitra se zase prihlasim.

tinavieden
4. aug 2008

ahoj bambulky. Tak sa po casa zase ozyvam. Mame za sebou narocny tyzden teda noci. Mala je hore skoro kazdu hodinu sa budi, musim ju utisit a tak to trva tak do 4.00 a potom spi rano aj do 10.00 ci 11.00 ako teraz.
Vobec neviem preco to teraz tak je. Vymenila si noc za den?To snad nie?No som z toho dost unavena, lebo Ja cez den nemozem tak spat ako v noci takze chodim ako matoha. No keby to trvalo par dni ok ale nie cely tyzden 😲
Zazili ste niektora z vas nieco podobne?Co v takomto pripade robit?A este k tomu najhorsie je,ze ju dokazem utisit len Ja.Pri manzelovi place tak isto aj pri svokre, zoberiem ju Ja a je vsetko ok. No takze mi v podstate nemoze ani nikto pomoct 😢 No neviem ako to takto vydrzim dalej...

Wienika takze ste predsa boli na tom Permone. No tak to ano sluzby su tam ozaj nic moc, este sa musia vela ucit aby si priblizili EU standardu. A to,ze vas chceli osmeknut no super...to si musis ozaj vsetko kontrolovat. Ale na taky hotel je to ozaj hanba.Mne sa to teda este nestalo ale asi preto,ze stale objednavam JA a manzel je ticho 😀
Dufam,ze je uz Leuske lepsie. Chudatko musi riadne trpiet ale aspon to bude mat za sebou.

Maya a co vy ako bolo u doktora?Ci este len idete? 19.bz. je krasny tak drzim palce aby vam ten byt vysiel.
Skoda,ze to neni 22.bz. 😢
Takze na bud.tyzden budes vo Viedni takze mozme hned zoorganizovat stretko. Tak co, ktory den babule?

wienika
4. aug 2008

tina, to ma mrzi, ze mala takto zle spava. a nejdu jej zubky? skus jej dat na noc cipok, ja mam tie panadol baby a dala som ho malej, ked jej sli zubky, je jemny a mozes ho dat aj pri zvysenej teplote. na letaku je napisane, ze sa moze davat, ked sa prerezavaju zubky...skus a uvidis co to spravi......inac ti neviem poradit...leuska je tiez mrzuta, ale ja viem z coho.....dufam, ze to zachvilku prejde...

ronnda, manzel je teda velky fesak..... 🙂
tak budete mat plno navstev, to je fajn...my sme teraz separovani, kamoske sa narodilo babo, ani ju pozriet nemozeme.....
tak snad na leine narodky uz bude vsetko ok.....este mame necele 3 tyzdne....

maya, ako samko?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre