Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
11. aug 2008

wieni, ja som tu 😉
som si vas precitala akurat...
wieni, ja nie som vo Viedni ☹ skoda... ale nevadi, som v rakusku, tak mame vsetky nieco spolocne.

mayi, dom chceme kupit 18km od Fürstenfeldu. je to sice dedina, ale je to ako male mesto,je tam uplne vsetko, co potrebujeme, dolezite je, ze je tam dobra skolka (mam uz kopec odporucani na nu) a skola, takze na zaciatok bude mat Samko kam chodit a potom uvidime.
Je to aj smerom k svokrovcom,takze by sme boli len kusok od nich, co tiez nie je zle 😉

Baby, chcela som sa vas opytat, ja mam matersku na tych 20 mesiacov. Ked pojdeme na Slovensko a nechame si tu normalne trvaly pobyt nahlaseny, niektora ste mi tu pisali, ze po troch mesiacoch mi materska zanikne. Ja sa obavam, ze budem aj tak zarabat viac, ako je mozne popri materskej zarabat, takze by som tie peniaze aj tak musela potom vracat, len som rozmyslala, ze by som zvysok materskej od noveho roku napisala na svokru, akoze ona je na materskej. Daco sa mi mari, ze to nemusi byt len manzel/partner, ktory ide na matersku ako 2.elternteil, ale ze to moze byt aj niekto z rodiny. neviete o tom niektora nieco? Lebo v podstate, my budeme pracovat pre rakuskeho zamestnavatela, budeme mat nadalej v rakusku trvale bydlisko, len budeme pracovat na slovensku... tak teraz neviem, co mam urobit. Ci mam potom odhlasit matersku alebo to prepisat na svokru alebo co...

Jaj a musim vam napisat jednu skvelu novinku. Dnes hovoril sef mojmu drahemu, ze nepojdeme do Popradu, ale do ZLATYCH MORAVIEC....!!!!! Tak som skakala od radosti, ze az. 35km od Nitry, kusok od mojich rodicov, od rodiny a kamosov... no parada... Takmer idealne. Ale do Nitry priamo urcite nepojdeme, takze je to naozaj suuuuuuuuupppeeeeeeeer. Strasne sa tesim.

lenka.pav
11. aug 2008

miriam, blahozelam, mas stastie. vychadza vam to vsetko ako v rozpravke 🙂 . podla mna by si sa mohla informovat na arbeiterkammer alebo na finanzamte, ze ako to s tou materskou v tvojom pripade bude. ved nemusis povedat, ze ide o teba, si vymysli, ze sa pytas kvoli kamoske...

miriam25
11. aug 2008

No musim nieco vymysliet, lebo ked zacneme robit s domom, nebudem mat cas na taketo behacky, resp. si ho budem musiet nejak najst... ☹

maya01
11. aug 2008

Jeeeej Miri,tak ZM...to je akoby kamenom dohodil do Nr. supeeeeeeer gratulujem...tesim sa s tebou... Ved ked sa stretneme vsetko porozpravas 😉
A kedy zacinate na Sk....od noveho roku?

miriam25
11. aug 2008

No zatial nam bolo povedane, ze v januari alebo vo februari by sme mali zacat, tak neviem presne, ale tento tyzden musim ist zasa do firmy, tak sa snad dozviem viac. Neviem ale presne kedy tam mam ist, maju mi este volat. Len dufam, ze nebudu volat zajtra, lebo budeme mimo mesta so samkom. Ideme so svagrinou a so svokrou trosku na obhliadku mobelixu, lutzu a kiky. A tie su vo Feldbachu, asi pol hodinku od nas a potom ideme na navstevu k druhej svagrinej... tak snad budem mat ist do firmy v stredu alebo vo stvrtok. No uvidime. Som ale zvedava... straaasne... znie to vsetko az neuveritelne. Moj ocino mi vyskal do telefonu, ked som mu to volala....no a ja s nim samozrejme 😉

wienika
11. aug 2008

za tu chvilu kolko noviniek.... 🙂
miri, perfektneeee....tak budes uz blizko rodicov.....aspon si uziju samka....drzim palce nech vam to vsetko vyjde.....
o tej materskej tiez neviem.....viem, ze len manzel......

maya, ja som nevedela, ze si este nebola v chorvatsku....urcite tam bude pekne, len ja som asi zacala byt trosku narocna, hlavne, kd spoznas aj krajsie miesta. presne ako hovoris, fuerte je nadherne, tiez som tam bola raz... mne sa tiez velmi paci spanielsko, taliansko a velmi by som chcela ist do portugalska.....sardinia je uplne uzasna, som bola nadsena.
z exotiky su nadherne seychely...ze vraj mauritius je este krajsi, tam sme mali ist vo februari, ale nesiel tam priamy let a ten trval s prestupom 18 hodin..tak sme sli do dominikanskej rep. ..aj tam bolo super...ja mam problemy s dlhymi letmi....moj drahy, ten si sadne a za dve minuty spi...aj s tymi jeho dlhymi nohami, co ja s tym mojimi jazvecikovskymi sa neviem usadit 😠
inac som bola velmi spokojna aj s tureckom.....
my sme sa tento rok nacestovali az az, tak sme si povedali, ze dost. tento tyzden sme mali naplanovane svajciarsko, ale kedze je lea este stale bodkovana a na mna to moze tiez kedykolvek prist sme to zrusili. aj som rada, ja uz neznasam balenie. o mna nejde, ale kym pobalim malu, vsak to poznate....

pytala si sa na malu, myslim, ze uz je dobre, ma vsade po telicku malinke chrasticky, ale na tvari uz ma len take ruzove miesta po odpadnuti chrasty. ja si myslim, ze do svojich 1 narodenin bude fit....

maya01
11. aug 2008

Miri,to si viem predstavit ako sa vasi tesili,ze ta budu mat znovu na blizku a urcite aj hlavne kvoly malemu... 🙂

Wieni,Portugalsko by som si aj ja pozrela...
Ale kde by som sa chcela urcite vratit a pozriet si vsetko poriadne je Amerika....ked som bola este v Nemecku som bola na mesiac v Miami,teda konkretne Fischer Island...a to bola kraaaasne.
Vtedy som bola presvedcena,ze sa do Ameriky vratim a ze by som tam dokazala aj zit....ale clovek mieni a osud meni...nedostala som viza...ziadala som uz po 11.sept. a vtedy tam strasne sprisnili vsetko okolo viz a potom som spoznala mojho manzelika 😉

maya01
11. aug 2008

Wienika a mala bude urcite fit...Samko ma este teraz take fliaciky na miestach,kde si tie chrasty odskrabol...dufam,ze mu to casom zmizne,lebo jednu ma presne na prostriedku cela.

wienika
11. aug 2008

ja sa len bojim, aby jej na dekolte neostali jazvy...tam sa najviac skrabala.... 😒

v amerike som este nebola....snad niekedy pojdem, ale zeby to bol moj sen, nemozem povedat....moja rodina zije striedavo na floride a vo svajciarsku, takze urcite tam raz pojdem....
ozaj, ako je to teraz s vizami?

maya01
11. aug 2008

Tak to neviem...som si myslela,ze uz by to nemal byt problem,stale okolo toho rozpravali,ako slovaci uz nebudu potrebovat viza do ameriky...bla-bla
Moja kamoska si teraz podavala ziadost na turisticke viza a zamietli jej to...a to uz bola v Amerike nie raz a mala aj pracovne povolenie...takze neviem a sama tomu nechapem.
Ale tvoj manzel a Lea nepotrebuju viza,cize ty by si mala tiez dostat bez problemov,len asi budes potrebovat ten pozyvaci list,ci ako sa to vola.

miriam25
12. aug 2008

dobre ranko babenky, ja sa dnes hlasim velmi kratko, za necelu hodinku odchadzame so samkom do mobelixu, lutzu a kiky. Tusim som to uz aj pisala. Cele doobeda sa budeme potulovat po obchodoch, aj na obed niekam pojdeme a poobede ideme na navstevu k svagrinej, tak neviem, kedy prideme domov, asi sa tu objavim az vecer, ked maly zaspi.
len v skratke, do ameriky som volakedy chcela ist na leto pracovat,nevyslo mi to a odvtedy ma amerika nejak nelaka a teda portugalsko ma nelaka odvtedy, odkedy zmizla mala Madelein, ale tak bohvie, co tam bolo vsetko za jej zmiznutim, je to len negativna reklama na portugaslko. My pojdeme na dovolenku asi buduci rok, ak nam to praca umozni, ale ja by som uz velmi chcela niekam vypadnut, ja som este nikdy v zivote nemala poriadnu dovolenku... ☹ stale som nieco robila, prazniny pocas vysky som si neuzila, vzdy som mala nejaku brigadu, no hrozne so mnou... takze dufam, ze buduci rok nam to vyjde 😉
tak pekny dnik vam vsetkym...

maya01
12. aug 2008

Dobre ranko,

Miri,prajem prijemny den a nech nieco pekne vyberiete do vasho noveho domceku 😉

Jaaaj dnes som si dobre pospala....Samko spal az do osmej...kde to napisat.
A usiel nam skrecok 😠 😠 ...tak je vyhlasena patracia akcia...slak ma trafi,neznasam to.
My sa chystame tiez do mesta,este posledne nakupy...uvidime co zas pokupime...

Zatial pekny den.

maya01
12. aug 2008

Patracia akcia uspesne ukoncena...skrecok najdeny.... 😀 😀 Ake je to sproste,vzdy ked ujde schova sa na to iste miesto....pod chladnicku...

vroni
12. aug 2008

Teda miriam, super. Zlaté Moravce sú fakt na skok, to by ste mali úplne ideálne. Tak držím place.

Ja som tiež z tých, ktorých Amerika nijako neláka (víza nepotrebujem, mám nemecké občianstvo) a kým budú mať tie chormomyseľné predpisy o uchovávaní osobných údajov ani sa nechystám meniť názor. Maurícius je naozaj nádherný, strašne mi chýba, pred piatimi rokmi som tam pendlovala raz do mesiaca na víkend (už som sa zmienila o tom, že čo sa cestovania týka, som tak trochu strelená? 😲 😲 😲 ) Jasne, že za frajerom a nie obdivovať krásy prírody, ale tak popri tom som spoznala celkom dôkladne aj ostrov 😀 Teraz sa tam nedostanem, lebo sa chlap rozhodol, že práve tento bývalý je ten nebezpečný, na ktorého treba žiarliť 😠 😠 😠 Ja milujem Turecko, tam by som tuším vedela tráviť dovolenku aj každý rok. Kanáre ma akosi na lopatky nepoložili, ale to bude asi tým, že na pláži vydržím ležať tak maximálne dva dni a potom ma už berú čerti 😕 S krpatou sa na nejakú "dobrú" dovolenku tak rýchlo nedostaneme (dobrá dovolenka je v mojom ponímaní tá, kde síce je more a pláž, ale historických pamiatok je tam plno, takže sa k moru ani nedostaneme 😀 ), na rok ma láka Cyprus alebo Kréta (ako babyfriendly varianta dovolenky), tak uvidíme.... Taliansko najbližšie roky nie, aj keď Kalábria je nádherná (na Sardínii som nebola, ale všetci ospevujú), ale ja potrebujem oddych od talianskej mentality (viedenčanka odpustí 😀 )

silvia2406
12. aug 2008

ahojte babulky 🙂

ako sa mate, maminky, tehulky? co mate nove? dnes bude opat strasny "hic", takze ja dnes vytrcim paty z domu len vecer, ked pojdeme pozriet byt 😝

miriam, blahozelam k praci, tfuj, tfuj, tfuj, tak nech vam vsetko dopadne podla predstav. zlate moravce su od nitry akoby kamenom dohodil, takze to budete naozaj blizko rodinky. 🙂

maya, prajem prijemnu dovolenku, hlavne nech vyjde dobre pocasie 😉

lyziarka, vitaj medzi nami 🙂 tak ten porod nebola malina, ale hlavne je, ze malinke je v poriadku. ved co by sme my mamy pre tie nase drobatka nevydrzali, no nie? 🙂

viedencanka, tak to uz naozaj mozes kazdu chvilocku rodit, drzime vsetkych 20 prstov, aby vsetko dobre dopadlo 😵

dnes sme boli na kontrole, vsetko je v najlepsom poriadku, som zabetonovana, t.j., ze sa naotvaram, malinka je otocena hlavickou nadol, takze dufam, ze ju nenapadne, este sa nejako zvrtnut 😅 kopance su uz poriadne, hlavne pod prave rebro, tak to vie niekedy poriadne zaboliet 😝 ale aspon dava o sebe viediet, ze je o.k.
najblizsia kontrola je o 6 dlhych tyzdnov, som si myslela, ze postupne sa intervaly medzi kontrolami skracuju, babule, ako to bolo u vas? a tie, ktore ste tehotne, ako je to u vas? a ako je to s CTG? na letaciku, ktory sme dostali v nemocnici je uvedene, ze 1.krat sa chodi v den porodu a potom na 3.-ty a 6.-ty den, mam z toho nejake zmiesane pocity, vsak si myslim, ze to vysetrenie je dôlezite uz pred terminom porodu alebo nie? 😒
uz ma pomalicky opusta moja vyrovnanost a klud, takze dufam, ze ma neprepadne nejaka panika 😒 ale este stale je to o.k.

lenka.pav
12. aug 2008

ahoj, silvi, tiez som dostala termin u gyndosa o 5 tyzdnov a ked som povedala, ze to mozno ani nebudem 2v1, tak povedal, ze ved mozem aj skor. tu je to ine ako na slovensku. dolezite je, aby si sla v 35 tt na prietoky - to je ten Ultraschall, kde zistia, ako funguje placenta a zasobenie drobca zivinami. CTG robia ozaj az v den terminu, ale napr. ja som tam bola vecer na Kreissaalbesichtigung a povedala som, ze mam pocit, ze drobec sa menej mrvi a v pohode mi to urobili dokonca aj s tymi prietoki - vecer o pol deviatej...a ani e-card nepytali. takze pohoda.
a ozaj, cvicit som dnes bola, aj sa mi zdalo, ze jasterka je tam, ale nebola som si oista, tak som ju radsej ani neoslovila, ak by to ona nebola, nech sa po mne nejaka rakusanka nepozera jak na debila 😉

silvia2406
12. aug 2008

ahoj leni, jasterka tam naozaj dnes bola, skoda, ze si ju neoslovila. ja som zabudla na ten termin u lekara, resp. nezabudla, ale nejak som si to nespojila s tym, ze v utorok je aj cvicenie. skoda, ale duuuuufam, ze uz na buduci tyzdne sa naozaj stretneme 😀 lebo sa poriadne obchadzame.
a ako to bude s tymi peciatkami v mutter-kind pass, kebyze porodim skor. kolko prehliadok musim dolozit na krankenkassu, doteraz tam mam 6 peciatok a 5 peciatok na tej poslednej strane, kde sa hovori o krankenkasse.
uz mam z toho gulas 😅
inak videla som fotky porodnych sal, vyzera to tam super. s jasterkou sme sa rozpravali, ze by sme tiez isli na prehliadku, tak hadam nam to do porodu vyjde. a ako to funguje, ak by som napr. chcela rodit v zltej? alebo mi pridelia tu, ktora bude prave volna?

lenka.pav
12. aug 2008

s tymi farbami je to tak, ak budes mat stastie a budes tam jedina, co rodi, tak si samozrejme mozes vybrat, ale niekedy maju naraz aj 9 porodov, to budes rada, ze ti vobec najdu nejaku izbu 😀 . ale robili si srandu, ze maju vela Nebenraume, takze v pohode 😀 . podla mna pocet peciatok nie je dolezity, dolezite su tie sona a interne vysetrenie, cize to, na co mas vyclenene extra strany. skoda, ze som tu jasterku neoslovila, ale bola tam este s nejakou babou, tak som si myslela, ze to ty nie si, takze ma to zmiatlo.buduci tyzden by som chcela ist na prednasku o dojceni, je tusim 19steho o 19stej. myslim, ze je to utorok. a potom vo stvrtok je o 17stej prednaska geburtshilflicher Arztvortrag, tam tiez chcem ist. podme spolu, hm? 😉

wienika
12. aug 2008

maya, s tym skreckom si ma pobavila 😀
hlavne, ze sa nasiel...nie ako nas, ze sme ho museli s vysavacovou palicou vytahovat spoza skrine......ale tiez sa podarilo bez ujmy na zdravi 😉

miri, nakupte nieco pekne....aj ja by som sla kupovat nabytky, len nemam miesto... 😉

vroni, urcite chod na sardiniu...ja fakt naaaadherna....cyprus tiez.....
aj ja som rozmyslala, ze buduce leto pojdeme niekam do kinderhotels.....

silvi, to je normalne, ze uz neabsolvujes tolko prehliadok, aj ja som bola prekvapena....ak sa dobre citis a nemas problemy, tak to nie je nutne. a na tom CTG som bola asi tyzden pred porodom...trvalo to polhodinku a potom som sla domov.
aj mna lea kopala hlavne do pravej strany.....tam som ju citila cely cas, ona mi tak aj v bruchu lezala. cele brucho mi slo doprava-bolo to dost zabavne..
tehulky, uz to vydrzte, uz asi nebudu take horucavy, aspon tak hlasili predpovede.

som zvedava, ako sa nam to tu rozrastie.....
najprv viedencanka, potom lenka a lieska, twix a silvi asi ak naraz, ze?

boldy ma este trosku casu...som rada, ze sa ma dobre a babatko rastie.....

lieska, ozaj, kde si?

ronnda, ozaj ked robis nici mliecko, aku vodu jej davas? ja som doteraz prevarala alebo kupovala babywasser....dnes mi dola a rano mala revala od hladu, tak som jej len zohriala normalnu leitung wasser.....som pocula, ze od roku sa nemusi prevarat......
twix, ty to ako robis? a kolko mlieka denne by mali take rocne deti vypit?

lenkaw
12. aug 2008

Ahojte tehulky, tak sa aj ja k vam pridavam do diskusie ohladne prehliadok u lekara, ja som tiez bola z toho prekvapena ze tie intervaly medzi prehliadkami su az take velke. Ja idem za 3 tyzdne do Spitala v 38. tt a potom 40. v termin porodu a ked dovtedy nic, tak asi kazde 2 dni (aspon to tak pisu v brozurke-Semmelweisklinik)

Ked su take horucavy aj ja som najradsej doma az vecer chodim von. Vcera som bola na Mariahilferstr. a myslela som ze tam odpadnem z toho tepla. Ale mam z toho radost vzdy ked nieco pre malinke kupim ;o)))

silvia2406
12. aug 2008

dakujem vam za vysvetlenie 🙂

lenka, takze na vyber velmi nebudem mat. ved ja som aj myslela, ze ked ma to chyti, tak mi bude uuuplne jedno aku ma farbu izba. jedine co budem vidiet, bude bordova ruka mojho manzela, ale mozno mi pride pod ruku aj ina cast jeho tela 😀

wienika, podla tyzdnov by sme mali ist viedencanka, teraz pozeram, ze lenkaw, lenka.pav, ja s lieskou mame rovnaky termin, twix a nakoniec jasterka, no a v marci samozrejme boldy. ak si spominate na vierusik, tak ta ma termin uz niekedy teraz, je myslim v 40. tyzdni.
ale to poradie sa moze velmi rychlo zmenit 😉 ako sa ma inak leuska? inak je zlatunka aj s tymi bodlkami 😵 uz nech je to za vami 🙂

lenkaw, aj ja som bola zarazena s tou kontrolou, ale co uz. tu to funguje inak ako na svk. ale zistila som, ze do 33. tyzdna by som mala este stihnut jednu kontrolu v nemocnici, v 35. tyzdni sono v KH a v 36. tyzdni kontrola u lekara, takze si nakoniec tych kontrol este uzijem az-az 😅
co sa tyka horucav, som velmi rada, ze uz mam takmer vsetko nakupene, asi by som nezvladla nakupovanie v tychto horucavach. uz nech sa ochladi 😝 uz mi treba len nejaku kozmetiku, teplomer, odsavacku soplikov... a este nejake veci pre mna, ako tu uzasnu kojacu podprdu 😝 😀 nejake slapky do sprchy, zupan.

lenkaw
12. aug 2008

silvia2406 co sa tyka kojacej podprdy tak celkom dobry vyber mali v Gasometri je tam obchod Baby Walz, skus sa mrknut tam. Ozaj aj plienky uz mas nakupene? Ja neviem kolko a ake, zatial som kupila len 1 balicek New Born (2-5kg), ale na zaciatok postacia a potom si dokupim.

silvia2406
12. aug 2008

lenkaw, plienky som este nekupovala. pravdepodobne kupim pampers, tie najmensie, ako pises new born, ale netusim kolko toho treba na zaciatok. asi uvidim podla potreby.
inak, dakujem za tip na kojace podprdy. boli sme s jasterkou v palmers, ale ze by ma nejak ohurili. ono, celkovo tie podprdy pekne nie su, ale hlavne je, aby plnili svoj ucel 🙂
vidim, ze ani ty, rovnako ako jasterka, si nechcete dat povedat co budete mat, ja vas naozaj obdivujem. my sme sa pytali lekara uz v 16.-tom tyzdni, ze co to. sice sa tenkrat sekol, ale neva 😅 dnes nam opat povedal, ze to bude dievcatko, takze dokopy to mame 1x z 3D-cka a 3x od doktora, tak dufam, ze sa nemylia 😀

lenkaw
12. aug 2008

Predsa sme si nechali povedat co to bude ;o) a 2x nam povedali ze chlapcek, tak asi na tom fakt nieco bude. Prave dnes som hladala aj v Bipe a DM Windel-Beutel, ale zial nikde to nemaju. Je to uzasna vec, poznam to este ked som robila Au-pairku. Su to take vonave sacky, kam sa daju plienky a mozes to hodit priamo do kosa a nebude ti pokadena plienka rozvoniavat po celom byte!!! Ale nasla som ich len na Amazon.at tak si to objednam asi cez internet.

miriam25
12. aug 2008

ahojte, no konecne mi maly zaspal, posledne dve hodiny len mrncal, plakal, svagrina ho chcela zobrat na ruky, rev, jak keeby ho bila, stale len ku mne, ruky mi uz isli odpadnut. Dufam, ze bude aspon hodinku spat a bude dobrucky potom.
No nam sa tie plany menia zo dna na den, uz som na to poriadne nastvana. Rano, chvilu na to, ako som vypla pc mi volal drahy, ze mam zavolat sefovi. Volam mu a on mi hovori, ze ma pre mna zasa nieco na preklad, ci si to mozem vyzdvihnut vo firme a zajtra to priniest prelozene a potom mi hovori, aby sme nekupovali dom, ze po tych 3 rokoch budeme mat dost nasetrenych penazi, aby sme si mohli dovolit nieco ine, ako je tento. Pozeram, nechapem a potom som sa ho opytala, ze co podla neho mame teda urobit, ze ja nemienim platit najom za byt, ked tu vobec niesme a nase veci, nabytok nemame kde inde dat. A on mi na to, ze on ma vo Fürstenfelde okolo 100 bytov, ze nam jeden uvolni a da nam ho na ten cas zadarmo bez najmu ak chceme. Nechapala som, preco tak zmysla a potom som pochopila. Potom vyrukoval s tym, ze uz v oktobri by sme mali byt na slovensku, presnejsie od 1.10. na nejake dva mesiace, potom dva mesiace pauza, lebo v zime sa fasady nebudu dat robit a potom uz normalne naplno. No do konca oktobra by sme dom aj tak v ziadnom pripade nestihli dokoncit, tak sme skonnstatovali s drahym (ked som mu volala), ze teda sef ma pravdu, ked nam da byt zadara aj tu aj na slovensku, tak to vezmeme a potom uvidime. Len este uvazujeme, ze mu navrhneme, ci nebude radsej platit najom za tento byt za nas, to by sme sa nemuseli vobec stahovat.
No zacina to byt cele moc zamotane, chvilami mam pocit, akoby nam sef dirigoval cely nas nasledujuci zivot a lezie mi to na nervy, no zas ma pravdu, ze za tri roky si mozeme najst mozno lepsi domcek, blizsie k Fürstenfeldu, kde nebudeme musiet tolko veci prerabat.... Je toho na mna v poslednom case vela... Potrebujem najst v kratkom case niekoho, kto mi bude davat pozor na samka, kym nezacne chodit do jasliciek a aj ked zacne, tak poobede mi ho bude musiet niekto strazit, sme sa bavili s drahym, ze 300 eur v pohode zaplatime niekomu, ked bdue treba, aj viac, len toho niekoho musime najst a musim tej babe doverovat, lebo samka nedam do ruk len tak hocikomu... aaaach, zacina ma uz boliet hlava z toho vsetkeho. Drahy sa nemoze dovolat sefovi,chceme sa s nim dohodnut na zajtra rano, ze sa musime porozpravat, este sme sa ani nebavili konkretne o plate a to je dolezite, vieme len priblizne. Okrem toho aj to s tym bytom potrebujeme pisomne pekne,aby sme mali aspon nejaku istotu, tomu co povie verit mozem, ale ani nemusim, takze mu chcem povedat, aby nam to dal pisomne, k akemu datumu sa mozeme nastahovat do bytu, ktory nam da k dispozicii a aby tam aj napisal, ze ho mame zadarmo od neho, nie aby od nas potom nieco pytal alebo aby nam to strhaval z platu... No uvidime. Musime sa s nim stretnut a to este tento tyzden, lebo potom som dva tyzdne u nasich a ked sa vratim, bude uz zaciatok septembra a budem musiet pomaly balit kufre... vsetko to ide na mna az moc rychlooooooo..................

silvia2406
12. aug 2008

super, ze chlapcek, dalsia posila do nasej temy, pretoze je tu prevaha dievcatiek 🙂
my sme kupili kos na plienky, takze dufam, ze taky ten parfem z plienok mat doma nebudeme 😅
inak uz mas nakupene vsetko?

miriam25
12. aug 2008

a s tym CTG, no trosku sa divim, co tu pisete, ja som bola na CTG tusim v 36tt, potom v 37tt a v 38 sa samko narodil, takze viacere vysetrenia som nestihla, ale mne doktor uz v 30tt povedal, ze maly sa s velkou pravdepodobnostou narodi o nieco skor, lebo lezal uz velmi nizko, brucho mi uz viselo akoby som bola kratko pred porodom a maly sice nebol velky, ale ked sa narodil (10 dni pred terminom), mal 3,34kg, takze si chcem predstavit, kolko by mal, keby zostal este dva tyzdne v brusku, zrejme som mala ten termin trosku zle vyratany, aj tak to podla mna rataju nejak divne, ale ved oni su odbornici, nie ja...

miriam25
12. aug 2008

jaj, s tymi plienkami sme to vyriesili inak. Od mesta sme dostali vrecia na plienky, vrece mame na balkone, tak nikomu nevadi... 😉 snazime sa ho vzdy nejak tak zamotat, aby bolo zatvorene a ta vona nesla z neho von a musim povedat,ze kym ho clovek neotvori, tak naozaj nic neciti...

silvia2406
12. aug 2008

ja pomaly vypinam PC, ideme pozriet bytik, tak snad este vecer nakuknem. a ak nie dnes tak zajtra. majte sa pekne a prajem prijemny zvysok dna. papa 🙂

lenka.pav
12. aug 2008

lenkaw, ten kos na plienky kupis v toys´r´us a aj v baby one som to videla. teda aspon si myslim, ze je to to, co hladas, lebo z plienok si spravis take "klobasky" a potom to nesmrdi 😀 . Inak to je ina sranda, tiez si Lenka, tiez Slovenka, tiez zijes tu a este aj chlapceka cakate! Ina nahoda 🙂

silvi - Plienky som aj ja kupila Pampersky, jedno balenie, lebo ak sa nam narodi valibuk, tak z nich rychlo vyrastie. Podprdu na dojcenie (tiez znacky Anita - tu maju aj na baby walz) som si ja kupila v Dohlalovi v scs, ale myslim, ze dohnal ma predajnu aj kdesi v centre. Dokonca jednu z nich nosim uz teraz, lebo je strasne prijemna a super drzi tvar.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre