Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
13. aug 2008

Ahojte 🙂

Miriam-aj ja si prosim recept na piskotku,sice jeden poznam,ale mala zmena nezaskodi,ak by si mala cas posli mi
prosim Ipcko 🙂

Viedencanka-kedy pride manzel,?snad babulka este pocka.Verim ti, ze uz len cakas,ja sa len gulam a rychlo sa unavim,zadycham a ty este Martinka zvladas.... 😕 ja neviem ako to vy maminky druhorodicky zvladate,ale ste pre mna jasnym dokazom,ze to ide 🙂
Tento vikend sme boli na svadbe,a bolo tam 2rocne dievcatko ANNA,taka sibalka,tak jej to pristalo,manzik mi hned hrkutal,a annu by si nechcela?...ty si sa uz rozhodla pre niektore meno,ci az ked malinkej pozries do ociek...a prvy impulz co ta napadne...? 😉

jasterka
13. aug 2008

twix-dnes sme hned nabehli zo silvikou do Dmky a kupili Babylovestilleinlagen,asi su fakt oblubene,v jednej DMke boli dokonca komplet vypredane..len kolko ich asi tak treba do nemocky a na zaciatok,v krabici je 30ks?

twix
13. aug 2008

miriam- dieta zvykne byt pripoistene u rodica a vy na sk poisteni asi nebudete, ak za vas budu platit odvody v rakusku. tak s tym poistenim to asi nebude take jednoduche. ale e-card plati v celej eu, ak by bol maly chory.

miriam25
13. aug 2008

No som zas tu 😉
vroni, to s tou prerusenou materskou je vazne super, normalne si mi dala chrobaka do hlavy a zrejme sa na to pojdem este zajtra opytat... Ja sa len bojim toho, ze zrusim matersku, pojdeme na slovensko,nahodou nieco nebude v poriadku a budeme sa vracat naspat a ja uz nic nedostanem...
A obavam sa, ze hranicu 2000eur v hrubom prekrocim na 100%, teda skor to viem... Pretoze pod 3000eur v hrubom nikam nejdeme... to sme sa uz s drahym dohodli. Ale aj tak dostaneme viac, viem, kolko dostanu robotnici, ktorych tam posiela a ti dostanu 3200 v cistom. takze my musime dostat este viac.. tak som zvedava, v piatok to vsetko budeme rozoberat so sefom.

viedencanka, ja som v poistovni povedala, ze moj drahy ide na 2-3 mesiace pracovat na slovensko a kedze bude nedaleko mojich rodicov, ze pojdem s nim, ale samozrejme budeme mat byt aj trvaly pobyt nahlaseny tu a platit vsetky ucty, dvakrat do mesiaca sem prideme, tak preto mi povedala, ze to nebude problem. A keby aj posielali listy, svagrina nam bude chodit preberat postu a kedykolvek jej mozem povedat, aby vsetky listy otvorila a precitala mi, co v nich stoji, tak si nemyslim, ze by v tom bol problem.
S poistenim.. nuz ked je ecard platna, tak to necham tak a skusim sa len s mojou detskou doktorkou dohodnut, ci by to neslo inak, keby bol samko chody. Myslim si, ze riesenie sa vzdy najde...

No nic,idem si vas docitat...

twix
13. aug 2008

jasterka- je dost to individualne. niektorym maminam tecie mlieko prudom, mohli by kojit 5 deti a musia si davat do podpr. napr. utierky, aby im mlieko netieklo po bruchu. potom sa to upravi podla spotreby babätka. ja som prve dni nepotrebovala vela. maj v zasobe 2 krabice a casom zistis, aku mas spotrebu 😉

miriam25
13. aug 2008

jasterka, poslem ti to iste, co som pisala viedencanke, ak ti to neprekaza... 😉

miriam25
13. aug 2008

jasterka IP 😉

miriam25
13. aug 2008

Jasterka, ja som si do nemocnici ziadne stilleinlagen nebrala, ani som len nevedela, ze nieco take potrebujem, doma som nemala ani jeden kus. V nemocnici sme mali v skrinke, mohli sme si zobrat, kolko sme potrebovali, zasoby stale doplnali a potom, ked sme prisli domov som si bola kupit. Dostala som obrovsku tasku v nemocnici s prospektami a malymi flastickami a tubami na vyskusanie a boli tam aj tie stilleinlagen, tak som si vzala tie,ked som prisla domov a potom som utekala do bipy 😉 takze si myslim, ze tych 30ks ti bude na zaciatok bohate stacit. Jedine, ze by si mala naozaj obrovsku spotrebu...

twix
13. aug 2008

viedencanka, tak uz sa ti to blizi. urcite si uz nervozna 🙂 tasku mas uz asi zbalenu. ja som strasne chcela aby sa mala narodila uz 2 tyzdne pred terminom. nevedela som sa uz ani pohnut. nakoniec prisla 4 dni po termine. teraz to bude ine, ked mam mat cisarsky, bude asi presne na hodinu naplanovany. drzim ti palce, nech ti to vsetko dobre a bez problemov dopadne!

miriam25
13. aug 2008

wau, viedencanka, vazne, ved sa malinka moze uz kazdu chvilu narodit!!! Samko prisiel 10 dni pred planovanym terminom... a tak som sa tesila!!! Konecne som ho mala na rukach a nie v brusku... jaj, to bola ulava...

twix
13. aug 2008

jasterka- my sme v nemocnici nemali stilleinlagen, tak sa informuj, co tam bude a co si mas priniest so sebou.

miriam25
13. aug 2008

No veru, clovek by si myslel, ze v kazdej nemocnici je to rovnako a voooobec nie... Ja neviem, ja som to cele brala nejak moc s nadhladom... taska vobec nezbalena, nic nepripravene, jedine, co som pripravila boli vecicky pre samka, ktore som dala na jednu kopku a povedala drahemu, ze toto ma priniest do nemocnice pre maleho. Ale pre mna.... fuuu, ked si na to teraz pomyslim, vobec nic. Ani len zubnu kefku... A ze treba nieco ako stilleinlagen, to som ani nevedela, ze nieco take existuje... sa na mne asi dobre smejete... ja som to vazne brala nejak s nadhladom... ked ten cas pride, stale som si myslela, ze este niekolko hodin budeme doma cakat, kym nebudu kontrakcie castejsie a ono to slo potom tak rychlo, ze ja v kontrakciach kazde dve minuty sedim na stolicke v kuchyni, drahy sa ide osprchovat, potom mi bali tasku a ja stale presvedcena, ze su to len falosne kontrakcie a smejem sa tu a tesim sa, ze za niekolko dni budeme mat babatko... a on prisiel za dve hodiny...

twix
13. aug 2008

miriam, tak ty si ale pohodacka 🙂 mne povedala hebamme, ze tam maju vsetko okrem still-bh a stilleinlagen. tasku som mala nachystanu asi 3 tyzdne dopredu so svojimi vecami a drogeriou, este aj vlozky som si kupila lebo som sa bala ake nekvalitne tam budu a ci ich bude dost 🙂 ja som taky perfekcionista.

wienika
13. aug 2008

ahojte dievcence...
tak mame za sebou pekny den, boli sme sa na schottentore najest, je tam vyborna a lacna japonska restika, maju menu za 5,50, ale fakt vynikajuce.
potom sme sli do mesta sa poprechadzat, drahy nam kupil topanky, jemu tenisky a mne take letne....juj, aka som rada. tie som si totiz vyhliadla na letisku v barcelone, ale mali len posledny par a boli trochu na opatku poskodene, tak sme ich nevzali. manzel videl, ze som smutna, tak povedal, ze mi ich kupi tu.dnes sme ich nasli v stiefelkönig a tiez len polsedny par, nastastie moje cislo...a este boli aj o 100ku lacnejsie..... 😉

miri,inac mozes aj mne prosim ta poslat tu torticku? ja sice tiez robievam, ale ako pisala jasterka, zmena nezaskodi.....dakujeeeem....

jasterka, co sa tyka tych stilleinalge, tie dmky su najlepsie, na zaciatok urcite, lebo su hrube. potom som pouzivala tie milupy, su sice drahsie,ale tensie a ked uz ti nebude tak mlieko tiect ako na zaciatku, tak vyuzijes aj tie....
my sme ich tiez v nemocnici dostali k dispozicii.
co sa tyky vloziek, si urcite vezmite svoje, lebo mne tie erarne boli strasne hrube, vobec som az tak nekrvcala, iba ako pri normalnem menzse. a tie hrube ma hrozne tlacili...tak som hned na druhy den volala drahemu, nech mi donesie normalne alwaysky....

wienika
13. aug 2008

teraz citam tie moje preklepy, ale lea mi tu vsetko stlaca a nemozem poriadne pisat... 🙂

miriam25
13. aug 2008

wieni IP 😉

wienika
13. aug 2008

miri, daKujem..... 🙂

jasterka
13. aug 2008

miri aj ja dakujem 🙂 uz sa tesim kedy si ju urobime.mnam 🙂

miriam25
13. aug 2008

Este niekto chce recept na piskotovo-smotanovu tortu? 😀 poslem 😉

wieni, no co? stale uspesne bezpupakova?

twix
13. aug 2008

miriam- aj ja prosim! porovnam s mojim 🙂

wienika
13. aug 2008

miri, este stale....ale este stale mi lepi....bojim sa, ze ked poviem, ze nic, tak to pride poznas to..ked nieco zakriknes...presne ako vcera som hovorila kamoske ako mi lea v noci dobre spava...hehe, akosi som to preriekla a v noci sme mali pohotovost....ked do konca tyzdna nic, tak nic.....budem skakat 10 metrov od radosti...strasne by ma to mrzelo nie kvoli sebe ale kvoli malej. od pondelka budeme chodit na chvilku do jasliciek,od toho dalsieho tam ostane 3 hodinky a od 1 sept. do druhej....no a tie jej narodky....to by som ozaj nechcela premeskat..... ☹

twix
13. aug 2008

wienika, ja som strasne nadavala na tie stilleinlagen od milupy. nedali sa nalepit a mali hladky povrch, stale sa posuvali a vyliezali z podpr. bola som stastna, ked som ich vypotrebovala.

wienika
13. aug 2008

twix, fakt? mne vyhovovali, ze boli tenke.....ja som mala totiz straaaaasne melony a ked som si do tej podprdy este napchala tie babalovky, no hroza.......ale prve 4 meisace som mala len tie....najlepsie sali.....a nepresiakli....inac som si obcas kupovala aj tescacke.....ked som bola doma, sice nemali lepky, ale nikdy mi nevypadli, dokonca som si nelepila ani tie z dm-ky....

jasterka
13. aug 2008

🙂 tak to podla vasich roznych skusenosti vyzera,ze kazda si musime odskusat a najst to svoje,co?
Tak je to zo vsetkym,ale aj tak vdaka za vase nazory a rady,ja som doteraz ani nevedela ako taka stilleinlage vyzera...som ich rozbalila,a moj muzik vyvalil oci a sucitne poznamenal,ze nezavidim ti,ze to musis nosit 😒
tí chlapi 😀 tie einlagen su to najmensie zlo 😀 😀

miriam25
13. aug 2008

wieni, myslime na teba, aby nic nebolo 😉

twix, uz aj posielam... este niekto iny??? 😀

jeeeej, ono existuju aj take, ktore sa daju lepit? Mne sa tie stilleinlagen stale posuvali, som ich musela casto kontrolovat, aj sa mi stalo, ze sa mi posunula, pozeram, ze preco som mokra a to mlieko... 😕 😅 no ja som teda dobra... ked som sla do nemocky, netusila som, ze existuje nieco ako stilleinlagen a teraz, ked uz davno nekojim sa dozviem, ze existuju aj s lepkami... paradaaaaa... snad nevymyslia nic nove, kym sa mi podari zasa otehotniet, lebo zasa budem za opicami 😀

miriam25
13. aug 2008

twix, mas IP 😉

wienika
13. aug 2008

asi zavisi od podprsenky, mne sa teda nikdy neposunuli.....inac tehulky, vyborne podprdy maju na nussdorferstr. v jednom baby obchode, taka sportova, bez kostic, velmi prijemna, nikde netlacila, tiez som ju nosila aj pred porodom,takze vrelo odporucam......jednu som si kupila v dohnalovi, to katastrofa, stala skoro 40 euro a nikdy som ju nemala, uplne zly tvar, deformovala prsia.....takze aj na to bacha.....mne tak poradila ta pani v obchode, ze musi byt trosku volnejsia a mala pravdu. ja som si chcela kupit mensiu ale dala som si poradit. podla mna su tie sportove najlepsie.....ale to je len moj nazor.... 😉 kazdy musi sam vyskusat.... 🙂

wienika
13. aug 2008

este je dolezite, aby sa dobre otvarala, ked budete kojit.....

miriam25
13. aug 2008

wieni, ked pises o tych podprsenkach...ja som si kupila pred porodom jednu a tak dobre som ju schovala, ze ju drahy nemohol doma najst, ked som bola v nemocnici, tak som hned volala mamine, aby mi sla kupit druhu a doniesla mi ju, ked pridu a ja som cely cas v nemocnici mala moju kosticovu, ktora ma tlacila, prsia trosku otvorene, musela som ich natierat, aby nerkvacali a ta podprda do toho, no hroza... spavala som bez podprdy, ale to som sa budila s premocenou nocnou koselou, cez den som v tom nevedela vydrzat, no co vam poviem... to mam za to, ze som si nic nenachystala 😀

lenka.pav
13. aug 2008

ahojte, priznam sa, tiez som perfekcionista, tasku uz mam zbalenu 😉 . doteraz som mala vsetko len na kope v skrini, ale zajtra zavcasu rano cestujeme na sk a drahy zavelil, ze porodnu tasku berieme, kedy daco, tak som to presunula do tasky a berieme to so sebou (aj ked podla mna je to sibnute a zbytocne - mame kopec batoziny aj bez toho, ale ked manzel je "zodpovedny", no co mu poviem? 😉 ). stilleinlage som si kupila penaten, nespominali ste ich, snad budem s nimi spokojna. hlavne nech mam po porode mliecko. a podprdy mam z dohnala, ale ja mam strasne velke prsia aj normalne, takze mne ich strih vyhovuje a perfektne drzia tvar, aj ked su bez kostic, co som teda bola prekvapena. ja na moje melony sportovu podprdu nezozeniem ☹ (asponze sa mi zatial nezvacsili 😅 ). minimalne do pondelka vecera sa neozvem, budem si poslednykrat uzivat navstevu slovenska pred porodom. najblizsie pojdeme domov az po porode, takze tak. uz mam cestovania plne zuby. prajem vam teda krasny predlzeny vikend a nech deti a bruska posluchaju 😉 . pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre