Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

boldy
25. júl 2007

dakujem silvy stale si to tak hovorim, ale to cakanie je hroza... ale este to musim zdolat a potom mi spadne kamen zo srdca ... aj ty zvladnes posledny rok neboj, a potom budeme kocikovat spolu 🙂 zatial papa pekny den mozno vecer kuknem este

silvia2406
25. júl 2007

tak ti prajem prijemny den a snad vecer. 🙂

vierusik
26. júl 2007

awojky babulky,ako sa mate? 🙂 🙂

boldy
26. júl 2007

ahoj vierusik tak vitaj ako sa mas? 🙂 a ostatne baby kde ste? hmmm

silvia2406
26. júl 2007

tu soooooom,
prijemny vecer vam prajem, co porabate? ja som sa dnes trosku ucila nemcinu, uz s tym nieco musim robit, lebo takto to nikam nepovedie 😖

boldy
26. júl 2007

vitaj silvy, tak ja nic neporabam len oddychujem trosku... no nemcina aj mna caka, ale zatial mam ucenia uz dost takze casom pride aj na mna 🙂 budem nutena 😒

silvia2406
26. júl 2007

budeme sa ucit spolu 😉 mam pocit,ze stagnujem, tak by som potrebovala, aby som každy den mohla s niekym sprechovat, ale neda sa ☹ tak som odkazana sama na seba

boldy
26. júl 2007

no tak ja som len zaciatocnik, to by si ma sfukla po 1 minute 😀 alebo skus najst nejaku dievcinu na dopisovanie v nemcine 🙂

silvia2406
26. júl 2007

uz som aj rozmyslala, ze dam nejaky inzerat, aby ku mne chodila aspon 2x do tyzdna nejaka studentka a trosku by som mnou komunikovala, no uvidime.
kedy mas ozaj obhajoby, pytam sa, ze kedy ti mam drzat palce 🙂

a kde sa stratil vierusik?

boldy
26. júl 2007

aj to nie je zly napad, treba skusit 🙂 nuz obhajujem v stredu a dnes som sa dozvedela, ze dostanem najhorsiu komisiu tak mam strach velky :( no a v sobotu letim do wien aspon to ma tesi 🙂

silvia2406
26. júl 2007

to s tou najhorsou komisiou by som nebrala az tak vazne, ked som mala ja obhajoby, tak mi vraveli, ze horsiu zostavu som nemohla dostat, nakoniec prebehlo vsetko o.k., zasmiali sme sa, porozpravali, a ti, co mali kvazi tu lepsiu komisiu chodili z triedy zo smutkom. ono je to vzdy podla nalady, ale myslim, ze vela zavazi aj to, ako si pracovala pocas celej skoly, ucitelia si vela pamataju, aj ked by si clovek myslel, ze v takom mnozstve studentov to nie je ani mozne.

boldy
26. júl 2007

ved prave ide o to, ze ja viem aky su to prof. lebo som ich mala... a prave to bude horsie ak si ma budu pamatat, lebo ich predmety, co vyucovali som neznasala 🤐 tak dufam ale, ze budes mat pravdu silvy ... drz mi palce

silvia2406
26. júl 2007

prsty budem drzat 😉 ty to urcite zvladnes a ked nie na prvy krat, tak na druhy 😉 svet sa predsa nezruti, ja viem, ze to chces mat co najskôr za sebou ale nemyslim si, ze by si potrebovala nejaky druhy termin 😉
ozaj ako to vyzera s pocasim, som pozerala spravy, ze je to katastrofa 😝

boldy
26. júl 2007

no musim na prvy urcite nema chut sa sem vracat 🙂 nuz pocko hruza stale, ale je to lepsie oproti minulemu tyzdnu... dycham zatial 🙂 a u vas?

silvia2406
26. júl 2007

u nas tiez lepsie oproti minulemu tyzdnu, ale aj tak teplo 😝
zajtra budem piect, ked pride kamoska, aby som sa mala cim pochvalit, ze aka som zienka domaca 😀 dufam, ze to bude jedle, aj ked zatial sa mi podarilo vsetko tak, aby to bolo jedle, klop klop
ako si na tom inak s varenim, zvladas to?

boldy
26. júl 2007

tak super potom, ked ti to ide... ja som na tom tiez ok ale ucim sa kazdym varenim... moj je fajny papac, takze musim vediet a snazit sa, lebo by bolo zle 🙂 no moj zboznuje babovku a vcera mi hovoril, ze sa snazil robit a ze chutila no hmmmm... velmi zle a ze caka na mna radsej s tym 🙂

silvia2406
26. júl 2007

ja idem robit kolac s kysleho mlieka, ked mi prvykrat svagrina povedala, ze co ide piect, tak som len pregulala ocami. ale je to fantasticke, strasne lahke, nemas tam ziadne gramy, len hrnceky. aj babovku som uz piekla, a vidis som zabudla, ta sa mi nevydarila, ale to bolo formou, prvykrat som robila v silikonovej.

boldy
26. júl 2007

🙂 ja som tiez teraz zagulala... das recept potom... ja mam rada hrncekove kolace 🙂 a silikonove formy nemam skusenost este 😒 ja sa chystam na buduce na cookies, len nemam na to ten specialny plech s dierami 🙂

silvia2406
26. júl 2007

no to by som aj ja vyskusala, na take to vecerne zuvanie 😀 ja by som chcela vyskusat mufiny, ale tiez na to potrebujem specialnu formu.
a tvoj priatel je zvyknuty na nejaku specialnu kuchynu?

boldy
26. júl 2007

tak cosi moj je mixer, zje vsetko ozaj... doteraz co som urobila, tak nepohrdol... som ozaj spokojna, ze nevymysla, asi by ma rozhodilo keby ze ano 🙂 ja vela varim ryzu (no jedina to je na specialny jeho sposob, ktory ma naucil), na nu je velmi zvyknuty

silvia2406
26. júl 2007

môj zje ties vsetko, ale nesmie tam byt cesnak, tak sa snazim uplne bez cesnaku, aj ked mne v niektorych jedlach chyba, ale co neurobim pre svojho milacika, no nie?
a aka je to ryza?

boldy
26. júl 2007

samozrejme, ze urobime vsetko... moj by zas nechapal, ze bez cesnaku... u mna najviac spotreby ide do cibule a cesnaku 🙂 ryza no ta je taka ina nie ako zvycajne sa robi, ze do vody a tak... to ti potom vysvetlim 🙂

silvia2406
26. júl 2007

o.k., ono ten cesnak mu nerobi dobre ani na zaludok ani na cuchove receptory, tak to nebudem silit 😀 ale ked ma nastve, alebo nebudem mat chut, aspon mam dobru zbran 😀

sisulik
26. júl 2007

boldy..aky plech s dierkami? 😅
na normalnom plechu sa nedaju robit?

boldy
26. júl 2007

ty sisulik ja som myslela tie muffiny, som si pomylila, cookies su take ploske, ale ja chcem robit tie muffiny a tie sa na normalnej nedaju robit... uz som skusala a sa mi rozliali po celom plechu 😒

silvia2406
26. júl 2007

ale existuje aj na kolaciky plech, oni su potom take pekne okruhle 🙂 ale je to len o chybickach krasy 😀

sisulik
26. júl 2007

cookies som zvykla robievat pred 10timi rokmi..ale recept som nan stratila..preto som sa cudovala, ze preco plech s dierkami 😀
boldy..ak vies recept na cookies, posles mi ho prosim v IP?
ja uz idem zalahnut...vcera vecer som mala nad 38C teploty...som prechladla ☹ dnes cez den som nemala teplotu ale teraz uz zase mam...tak idem sa vypotit.. 😀

boldy
26. júl 2007

silvy takze ty asi cez vikend nebudes tu co? budes busy s navstevou 😉

silvia2406
26. júl 2007

sisulik, tak prajem skore uzdravenie, sup sup do postielky, cajik a najlepsie nejaky bio ohrievac 😀
cez vikend tu urcite nebudem, aj ked internet mam doma, ale asi by nebolo prilis slusne pocas navstevy zavislacit, ale po vikende som tu opat ako na koni 🙂

boldy
26. júl 2007

sisulik tak sa liec pekne 🙂 poslem do IP dobru noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre