Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
27. aug 2008

Ahojte, Samko dakuje za vsetky vcerajsie grarulacie k meninkam 😉

Mayi, zajtra okolo 1 by ti to vyhovovalo? Samko vcera a aj dnes zaspinkal o 12. Doobeda mi odmieta spinkat, az na obed a potom poobede tiez nechce, ale zato je uz o 7 v postielke a do rana do 7:45 potiahol dnes. Takze parada. Tak ja by som ho uspala cestou k tebe v kociku, pospinkal by si a potom by sa mohli trosku spolu pohrat a my pojdeme domov, zajtra je nas posledny den bez tata, tak musim este kopec veci vybavit, lebo s nim uz potom nevybavim takmer nic... uz sa strasne tesi na nas a my na neho, dnes volal, ze uz by najradsej prisiel 😉

no nic, idem obedovat, kym sa mi nezobudi, tak pekny dnik vam zelam

maya01
27. aug 2008

Miri, poslala som ti IP.

maya01
27. aug 2008

Silvi,vsetko najlepsie k meninam,hlavne vela,vela zdravicka, zelam ti bezproblemovy priebeh tehotenstva a este bezproblemovejsi porod. 🙂 🙂 🙂

ronnda
27. aug 2008

viedencanka - tesi me, ze se vam dari dobre a taky, ze jmeno linda ted vede 😉
potkala jsem jednu maminku - cesku, ktera rodila pred nedavnem v KH Hietzing a nebyla tam moc spokojena na wochenbettstation, proste neochotne sestricky se najdou vsude, i ja jsem tam tenkrat mela mirnou rozepri s jednou... ale ten primar je vazne moc mily, i doktori, sestricky maji asi nekdy stres a jak jsi psala, mozna jsi ji prave zrovna vyrusila pri obede, to ja tenkrat jsem ji vyrusila od vecere 🙂
do lainzer tiergarten chodime taky pres lainzer tor (hermesstrasse), ale posilam ti popis cesty co mi napsala jedna znama:
Lainzer Tiergarten: na vypadovce na zapad (smer St. Pölten...). Nejlepe tam dorazis U4 na konecnou Hüteldorf, pak pres most pres tu silnici, jako smerem k St. Josef Krankenhaus, a pak doprava. Tam uz jsou smerovky. Nazkoumej si to v mape, je tam hodne bran, a prochazkou muzes dojit treba i nekde bliz k tvemu bydlisti. Nejlepsi je to tam, kdyz se daji krmit ta divoka prasata.
to jsem ti asi moc neporadila co 😒 zkus opravdu ten internet.
jo a jidlo v KH Hietzing: vynikajici!!! vyber ze ctyr menu vzdy den dopredu, polevka, hlavni jidlo, zakusek, jinak k dispozici stale jidlo, pecivo, ovoce, zelenina, piti... urcite si pochutnas!

twix
27. aug 2008

ahojte,

ja som dnes bola v AKH na Infoveranstaltung. robil to jeden Oberarzt. bol strasne mily. mohli sme sa ho vsetko popytat a ukazal nam Geburtsstation, tu maju na inom poschodi ako Wochenbettstation, takze izby som nevidela len porodne saly. vsetko to tam vyzera dost profesionalne, ked porovnam s KH Göttlicher H. tak o triedu lepsie. mala som z toho dobry pocit. ja som sa tam hlavne dozvedela, ze planovany cisarsky robia uz v 39. tyzdni (teda od 38+0 tt), to znamena, ze by som rodila skor.

viedencanka - linda je velmi pekne meno. mne sa paci viac, nez anna 🙂 ja by som si mala tiez rozmysliet nejake dievcenske meno, co ak to predsa len nebude chlapec? nebolo by to prvy krat, co sa lekari pomylili. mali sme taky pripad v rodine. drz sa a daj potom vediet, ked odrodis, aj ked uz nebudes mat tolko casu na internet, ako teraz.

lenka.pav
27. aug 2008

ahojte. silvi, blahozelam k meninam 😉
veru, uz sa mi to krati. velmi sa uz na drobca tesim, mohol by sa nam ukazat skor, ale vyzera to tak, ze nebude chciet 😉 . tiez mame vybrate aj dievcenske meno, keby sa nahodou lekari pomylili.
dnes som bola u mojho hausarzt a pytala som sa ho na kinderarzt, ze ci musi byt. som sa dozvedela, ze nemusi, ze vysetrenia do MK pasu moze robit aj on. tak nebudem vymyslat, lebo on je skvely a ostanem aj s malym rovno u neho. u nas v okoli je totiz len jedna jedina detska lekarka a vraj nic moc a este jeden wahlarzt a to sa mi zda byt komplikovane.
kinderka, drzte sa, maminy, pekny dnik s ratolestami prajem.

maya01
27. aug 2008

Dobry vecer,

aky ste mali dnes den?

Nam uz konecne ide internet,vcera som im tam volala min.4krat a za kazdym mi povedali,ze oni nevidia,kde je problem...moj muz tomu nechapal,ze aky su pracovnici tel.sluzieb `ochotni `...ale nakoniec sme sa z toho vysomarili...

Ja som sa pustila do zehlania...musim zdolat 4varky pracky...vsetko este z dovolenky...ale neviem ci sa mi bude chciet dnes vsetko porobit...leniva som...
Ale uz sa tesim na ten predlzeny vikend... a od utorka je uz skolka...super..

Zatial pekny vecer...neskor este mrknem.

wienika
27. aug 2008

caute babulky,
dnes som nemala vobec cas, bola som v robote do 12tej, potom som vyzdvihla leusku, isli sme sa najest do parku, potom sme sli do 23 bez. do popolini, uzasny baby obchod, vlastni ho kolegynina mama, tak som si tam nakupila vela veci, hlavne som chcela tie kozene papucky pre malu a schlafsack, lebo tenul jej je asi uz maly, tak nech mam na zimu...cislo 90, vyzera to obrovsky, ale mame to urcite aspon na dva roky. kamoske som kupila na narodky stillkissen, ona nie je tehu, ani nema babo, ale vzdy ked je u mna si donho lahne a nechce odist 😀 tak ho dostane na narodky......a potom ho raz urcite vyuzije, ked bude mat babo....

viedencanka, juj, ta 40tt pri mene......veru stale na teba myslim....tak nech este do piatku vydrzi.......
a nesranduj, ze mi lea nebude do 2 rokov dlhsie spavat.....ved uz teraz vyzeram ako matoha opuchnuta....moje telo si na to akosi nevie zvyknut.....aspon do siedmej....prosiiiiim...

maya, to zehlenie ti nezavidim......aj ja som mala kopy, ale dnes tu bola eva, tak som si to pradlo dala uz len do skrine..... 😉 dufam, ze si nemyslite, ze som hnida leniva....teda aj som, ale kto zehli a upratuje rad a dobrovolne?

ronnda, teraz mi lea zjedla skoro celu hippku, kralicie masko so zemiakmi(bramborami) 😉 a zelenou fazulou....tak som sa tesila, ved to nemusi len na obed, nie? ona na obed nikdy vela nezje, ked tak neskor, takze to tak asi budem robit.....

silvia ma dnes meniny? ani som nevedela, tak silvi vsetko najlepsie... 🙂

kocky, idem, ma prist ku mne kamoska, lea tu este pobehuje-musim ju dat spinkat....
este do piatku musim vydrzat bez mojho manzelika, tak mi je za nim smutno.....bez neho je tento byt akysi prazdny.....

kinderka, drzte sa.....papa
kinderka drzte sa a dobru nocku

silvia2406
27. aug 2008

ahojte babule 🙂

dakujem za blahozelania 🙂 je zlate, ze ste si spomenuli 😵

prajem vsetkym pekny vecer 🙂

maya01
28. aug 2008

Dobre ranko,

ako sa dnes vsetky mate?
Tehulky vsetko ok?

Wienika,nakoniec ti Lea zacne pekne papat...super...
Ja mam zehlenie celkom rada,ale vcera toho bolo az-az...dnes pokracujem...

Idem nieco robit.

Zatial pekny den.

miriam25
28. aug 2008

Ahojte, ja len moooc v kratkosti...

Silvi, dodatocne vsetko naj naj naj k meninkam, ako uz pisala Maya (tusim, ze to bola ona), hlavne, nech cele tehotenstvo dokoncis bez problemov a nech mas lahucky a rychly porod.

tak vam zelam krasny dnik a este krajsi vikend, ja sa asi objavim az v pondelok, to uz budeme doma.

ronnda
28. aug 2008

dobre dopoledne,

viedencanka - tak jak to dopadlo vcera s vasim vyletem do lainzer tiergarten? priste tam taky zkusime jit jinou branou, at pozname i jina mista. ale nase mala je zatim spokojena na tom hristi u vchodu od lainzer tor, mne se tam libi, ze tam nemuzou psi (nic proti pejskum, mam je moc rada), ale takhle nemusim neustale kontrolovat, do ceho mala slapne nebo spis sahne...

wienika - mam velkou radost, ze z lei se stava takovy jedlik, jen tak dal! my jsme omezili ty pribinacky, fruchtzwerge ji taky moc chutnaji, ale pro nas jsou to opravdu zwerge, tri na svacinku jsou malo... 😒
pak napis, co rikala kamaradka na ten darek k narozeninam, myslim, ze jsi mela moc dobry napad s tim stillkissen.

leni - tak super, ze se o mimco bude starat tvuj hausarzt, ten nas bere az od 18.let a byla jsem si temer jista, ze jsem to nekde slysela, snad v porodnici??? ze to musi byt kinderarzt.

lieska
28. aug 2008

Baby caute!
Ja nestiham pisat, ale citam vsetko! 😉
Vsetko naj dodatocne Samkom a vsetko naj aj Tebe, Silvi! Svanda, ze ked som si pozerala kalendar, tak ma hned ako prve napadol nas sused Samo a potom Mayin a Miriamin Samko (pritom jedna z mojich naj kamosiek ma syna Samka... 😀 ) a potom aj pri Silvike hned ma napadla moja "virtualna" kamoska Silvi, ktora ma rovnaky termin porodu ako ja!! A pritom poznam est edve dalsie Silvie! Svanda, nie????

Ja som uz len zajtra posledny den v praci, chvala Bohu, lebo cely tyzden zaskolujem mojho nastupcu, 57-rocneho deda, ktory okrem toho, ze ja maximalne zabrzdeny, nema zakladne PC vedomosti (internet, Outlook, ...) a komunikacne zrucnosti, tak je este k tomu totalne arogantny! Tak mi tu z neho tecu nervy, ale kaslem na to... Asi nemoze zniest, ze ho skoli zena, o 25 rokov mladsia a k tomu Ausländerka!!!! 😀 😀 😀

Fotky som nestihla mrknut tiez, ale buduci tyzden dobehnem!!

Tak sa drzte, aj maminy, aj deticky a hlavne tehulky! Viedencanka, hlavne na teba myslim v tychto dnoch! Tfuj tfuj tfuj, nech to vsetko dobre dopadne. Linda je pekne meno, ja som ale momentalne na Martinkovej strane, hlasujem za Annu! 😉 😀

viedencanka
28. aug 2008

AHojte baby,

Ronnda,dakujem za opis,vcera sme boli v lainzer tiergarten,a kedze som isla aj ja,isli sme autom-ja tam autom v pohode trafim(mam navig.system,bez neho som stratena...),pytala som sa preto,ze keby tam siel len muz s Martinkom,isli by metrom a nevedela som,cim sa tam najjednoduchsie od nas dostanu. My sme tam od nas autom za 10 minut,vcera som sa pytala toho na informaciach,pri ktorych ostatnych vstupoch je este nejake detske ihrisko a zvieratka- dal mi taky planik,tych ihrisk je tam celkovo viac,ale Gehege so zvieratkami su len pri vstupe Lainzer tor,inde su vsade tie zvieratka len navolno,takze musis mat stastie.My sme vcera zobrali vela sucheho chleba,tak Martinko nakrmil srnky a jelene,pacilo sa mu. ( chudiatka nase zajace,teraz ostanu bez chleba...)
A to s tym jedlom v nemocnici si ma potesila....

Lieska,Wienika a j vsetky ostatne,dakujem ze na mna myslite.Zatial nemam nic nove,citim sa dokonca plna energie,ale uz mi nie je vsetko jedno, 5 dni do terminu....

Lieska,prajem prijemny posledny den v praci, a nestresuj sa kvoli hlupuckemu kolegovi.

Wienika, ako to zvladas v praci,este ziadna svalovica? Toho ranneho vstavania babatka sa uz aj ja teraz bojim,uz som si na to odvykla...to sa budeme o par dni uz spolocne stazovat na opuchnute oci...

ronnda
28. aug 2008

lieska - zitra se ti urcite bude krasne vstavat do prace - uzij si posledni den 😉

viedencanka - my jsme to jednou v lainzer tiergarten prosli az nekam nahoru a cestou zpet jsme sli jinudy a potkavali jsme spoustu divokych prasat, ja jsem byla udivena, ze jsou navolno, no mela jsem docela strach 😉
ty jsi porad tak skvele aktivni, pet dni do porodu a stale na cestach 🙂 kdyz si vzpomenu na sebe loni, tak pet dni pred porodem jsem se sotva vlekla a dychala jsem jak parni lokomotiva, takze jsem jen lezela a nic nedelala, no jo, ale kdybych mela takovyho sikovnyho Martinka jako ty, asi bych si nemohla dovolit lehnout 😉
Jedna znama - ceska - ma taky za nedlouho rodit v KH Hietzing.
Myslim na tebe a drzim moc palce at jsi stale tak v pohode jako doposud.

wienika - jak pripomnela viedencanka, taky jsem si na tebe vzpomnela, jake to je zas naplno pracovat, ale tys vlastne i behem toho roku chodivala sem tam na predstaveni, takze jsi stale ve forme.
a co dnes leuska, jak bylo v jeslickach?

vroni
28. aug 2008

Ja sa tiež hlásim, teraz trochu z chaosu, v pondelok začínam pracovať, síce v rovnakej firme, ale na inom oddelení (s mojim súhlasom), chcela som 25 hodín týždenne, šéf chcel plný úväzok, stretli sme sa na 27,5 do týždňa s možnosťou úpravy (on dúfa, že nahor, ja skôr rátam nadol 😀 ), ale od februára by som mohla dostať vlastné oddelenie, takže to znie ako životná ponuka, no, uvidíme. Mám šťastie, že po mne fyzickú kondičku nevyžadujú, len mentálnu a tú zatiaľ úspešne predstieram 😀 😀 😀
Všetkým meninovým aj Lei dodatočne všetko najlepšie, dúfam, že ste bujaro oslavovali 😀
Idem so škriatkom ešte von, než nám rozoberie byt (posadila sa do chladničky)....

maya01
28. aug 2008

Ahojte,

od nas odisla prave mila navsteva...bola u nas Miriam s malym Samkom aj s muzikom...Zlata rodinka... Maly na zjedenie...nebojacne dieta.
Chvilku sme poklebetili,ale nemohli sa dlhsie zdrazat...skoda...
Som aj chrustov vyfotila...hodim potom foto.

Vroni,tak uz aj ty zacinas zarezavat...super ponuka,tak nech to vyjde...

Videncanka,ty nam daj urcite vediet,ked to na teba pride (ak sa ti samozrejme bude dat),skoda,ze manzel nam nemoze napisat....som sa dnes hrabala v kalendari...ty mas term.2sept.,ked date meno Linda,tak bude mat naraz narodky aj meniny. Drzim palce,nech to vsetko vyjde a nech ste obidve hlavne zdrave.

Zatial sa lucim,ideme este do obchodu a trochu na ihrisko...Zajtra volno .....huraaaaaa

maya01
28. aug 2008

Chcela som napisat,ze mala bude mat meniny aj narodeniny v jeden den.... 😅

lenka.pav
28. aug 2008

maya, jeeej, ty si sa s miriam stretla prvykrat? to muselo byt mile posedenie 😉
kocky, ten novy zaciatok v praci po materskej musi byt pre vas strasny. ja mam uz teraz nervy, ako to bude, lebo som uz od januara doma, potom dva roky materska...ale asi aj tak zacnem robit skor, peniaze sa vzdy hodia a nikdy ich nie dost.
vroni, teda, ze zivotna sanca. aj ja chceeeeeem. a co si vlastne vom Beruf?

maya01
28. aug 2008

Lenka,my sme sa uz raz stretli...toto polo nase druhe stretnutie...ale velmi mile,aj ked take kratke ☹ Dufam,ze sa nam podari znovu stretnut 🙂
A ty sa ako citis? Malinky si este pekne hovie v brusku 😉

lenka.pav
28. aug 2008

maya, citim sa ako slon, ale depka uz zmizla 😉 . uz sa velmi na drobceka tesim a stale dufam, ze pride na svet trosku skor (ale mam na to aj trosku sebecky dovod - 11.10 sme pozvani na svadbu a aj na hostinu nasim dobrym kamaratom a nerada by som to prepasla). posledne dve noci boli zatial tie najhorsie - zacala som chodit castejsie cikat, nemozem sa poriadne otocit, boli ma lave bedro...ale inak sa uz velmi tesim a to ostatne neriesim 😉

lenka.pav
28. aug 2008

a ako to vyzera s tvojou robotou vo wien?

maya01
28. aug 2008

Leni,ten posledny mesiac je najhorsi...ja som nespavala vobec a ptom este dva roky,ale teraz je uz pohodicka... 😉
Roboticka bude...len moj sef nema teraz na to cas,lebo ma milion veci na krku...ja sa moc neponahlam,lebo skolku pre Samka budem mat tak ci az od januara,takze nestresujem...urcite v najblizsom case sa budeme stahovat...z toho stresujem viac.
Nebooooj,maly sa poponahla...pekne mu dohovor a vysvetli dovody 😉 chlapci sa v zasade rodia skorsie...teda su aj vynimky...moj Samko sa narodil 3dni pred terminom.

lenka.pav
28. aug 2008

maya, super si ma povzbudila, ze potom sa este dva roky nevyspim 😀 😀 😀 . ale tesim sa na to 😉
malemu dohovaram stale, ale zatial ma ignoruje. snad mu to neostane aj po narodeni 🙂 . a aj tri dni pred terminom by boli lepsie ako prenasat. z toho mam zatial najvacsiu hrozu. ale robim opatrenia - zacala som pit caj z listov ostruziny malinovej (mal by pomahat na rychlejsie maknutie krcka maternice), mam v rezerve este neumyte okna (na tie sa chystam tyzden pred teminom) a aj drahemu som oznamila, ze od buduceho tyzdna sa moze tesit na kazdodenne tutu mutu 😀 😀 😀 . proste, budem robit vsetko pre to, aby som neprenasala 😀
s miriam ste sa stretli zatial vzdy len na slovensku?
a nevies, co je s bejby?

maya01
28. aug 2008

Leni,tomu tutu mutu sa manzel urcite potesi 😀
Moja znama pije tiez ten caj...ved ju aj poznas zo sept.dnes mi davala pozor na Samka,kym som bola v robote...dakujem bohu za taku zlatu susedku...poklad 😉 a ona sa uz aj otvara,teda neviem ci z toho caju,ale ona ma porodit uz za par dni.
Hej stretli sme sa len na Sk...
A s Bejby neviem co je,tiez som nad nou rozmyslala.
Leni,vy byvate mimo Viedne...vsak? Kde presne? A ako sa vam paci?

lenka.pav
28. aug 2008

estell? ved pisala, ze je u nej kamoskin syn a ze sa pekne spolu hraju 😉 . to je sranda 😉
byvame v eichgrabene, to je tak 20 min z wien west smerom na linz. byva sa nam tu super. paci sa nam, sme blizko wien a predsa v zeleni. ale do buducna chceme kupit domcek, takze neviem, kde zakotvime, lebo toto je strasne draha oblast - maju tu vikendove vily ti bohatsi viedencania. mne sa velmi paci okolie Tullnu a je aj o dost lacnejsie a tiez nie daleko od wien

maya01
28. aug 2008

Hej Estell...ked odideme naspät do Viedne za nimi mi bude vaaazne smutno ☹ velmi zlati ludia...a Samko si so Stellou strasne dobre rozumeju...od sept.zacinaju chodit spolu aj do skolky...tak dufam,ze si potom nebudu liest na nervy,ked budu spolu skoro kazdy den 😉
No my by sme chceli ist tiez do buducna mimo Viedne...pre deti je to urcite lepsie...Vieden mi uz pride preplnena...a moj muz mi teraz hovoril,ze je nenormalne kolko rumunov je teraz vo Viedni,tak ci tak je tam strasne vela cudzincov 😖
Ja som sice tiez cudzinka,ale znasim sa zit podla pravidiel a zakona...
V Tullne zije mojej svagriny rodina...a im sa tam velmi paci.

lenka.pav
28. aug 2008

tulln je ozaj velmi pekne, utulne mestecko. ked mame chut sa pekne v klude poprechadzat, tak tam ideme. je tam krasna promenada popri dunaji. wien mi tiez pride strasne preplnena neprisposobivymi cudzincami...a nemas tam ani v noci klud. nie som typ, ktory oblubuje velkomesta. aj ked oproti blave mi je wien podstatne sympatickejsia. a neboj, aj tu stretnes milych ludi 😉

maya01
28. aug 2008

Tak to dufam,ze stretnem...ale v podstate uz som aj stretla,aj ked len virtualne 😉 ale aj to potesi...
Teda niektore kocky aj osobne,dufam,ze aj ty sa niekedy pridas na stretko...ved to nemas az tak daleko do Viedne.
Ja mam tiez radsej mensie mestecka s komornejsou atmosferou....Vieden je krasne ako turisticke mesto,ale zit tam je uz o nieco tazsie...ale zas najdu sa aj krasne a tiche miesta vo Viedni.

lenka.pav
28. aug 2008

hej, len na tych miestach sa neda byvat 😉 . rada sa k vam pridam. raz som uz aj chcela prist na stretko, myslim, ze to bolo v juli, ale tusim sme potom sli na slovensko. a vidim to tak, ze najblizsie sa aj tak pridam az s kociarom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre