Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
28. aug 2008

Ved to je jasne,ze uz aj s malinkym... 😉 Skoda,ze ti to nevyslo este pred porodom....
Uz mas pre maleho vsetko nachystane? Ci vas este cakaju posledne nakupy...?

maya01
28. aug 2008

Pridala som fotky dvoch Samko zo dnes,v albume Viedencanky 😉

lenka.pav
28. aug 2008

mam uz, dufam, vsetko. nemam chut uz behat po obchodoch 😉 Ale ak nieco chyba, prideme na to az vtedy, ked bude neskoro 😀
ti dvaja samkovia vyzeraju byt riadni nezbednici 😀 . ale zlati su spolu 🙂

maya01
28. aug 2008

Ved ked nieco bude chybat,tak manzel urcite dokupi 😉 Moj mal sice sem-tam problem najst vec, o ktoru som ho prosila,ale nakoniec po dlhom hladani,prisiel so spravnou vecou domou (a niekedy aj s nespravnou 😀 ) 😉
Hej boli zlati a Miriamin maly sa uz aj pusta sam chodit...take male sidielko,vsetko chcel preskumat... 🙂

lenka.pav
28. aug 2008

nas tatinko sa vyzna, behal so mnou poctivo po vsetkych obchodoch, tak ma prehlad 😉 . esteze ho to bavilo 😀

maya01
28. aug 2008

No tak to mas stastie....nas sa moc nevyznal,ale ked pride niekedy druhe,tak uz bude z neho profesional 😎 (dufam 😅 )

lenka.pav
28. aug 2008

maya 😀 😀 😀 😀

maya01
28. aug 2008

Leni,u nas je to niekedy vesele,ked chlapi doma sami bacuju...ale koniec koncov to vzdy dobre vypali 🙂
Samko uz spinka a ja som zacala pozerat PopStar na pro7...akoze niektori ludia maju teda riadnu odvahu a sebavedomie...nestacim zirat... 😕 😕

lenka.pav
28. aug 2008

maya, ja take sutaze uz radsej ani nepozeravam. vytacaju ma do nepricetnosti - nebavi ma to 😝 . v podstate telku vobec nekukam, mam ju zapnutu len ako podmaz s hudbou. inak som len na internete alebo si citam. tiez sa uz tesim, ako raz moji dvaja chlapi budu doma gazdovat, ked sa budem chciet na chvilku vzdialit z domu 😉 .

maya01
28. aug 2008

Ja to tiez moc nemusim...je to stale len o tom istom...ale sem-tam si to pozriem a s chuti sa zasmejem... 😀
Ja tiez velmi rada citam...pre mna je citanie asi ten najväcsi relax...ovela radsej si sadnem k dobrej knihe,ako sedim pred telkou...Ale momentalne nemam nic doma...musim napehnut do knihkupectva...

lenka.pav
28. aug 2008

moj manzel robil predtym pre knihkupectvo, tak som bola hned pri zdroji a knizky som si mohla od nich pozicat a po preciani vratit. to bolo super. robila som vtedy v rakusku na dvojtyzdnovky a to som si brala so sebou aj 12 knih...len teraz je uz drahy tu, knihy nechcem kupovat (kde by som ich skladovala), tak citam pomenej. a priznam sa, odkedy uz mam velke brucho, aj si neviem najst polohu - najradsej citam na bruchu, takze som schopna precitat jeden - dva clanky z casopisu a koncim 😒 ...

ronnda
29. aug 2008

hezke dobre ranko,

leni - ty jsi z eichgraben? pred nedavnem jsme tam byli u znamych, je tam opravdu nadherne, jezdila jsem tam tenkrat s malou asi hodinu v kocarku a ona ne a ne usnout (chtela jsem vyuzit toho cerstveho vzduchu 🙂 )

preji vam vsem pekny patek!

maya01
29. aug 2008

Dobre ranko,

dnes je tu sviatok,tam sme si trosku aj prispali.... 🙂
Chystame sa mamine na obed,tak ani varit nemusim...a pobede ideme k znamej na zahradu,tak sa Samko vysanti.

Prajem pekny den.

vroni
29. aug 2008

Samkovia sú krásni.
Lenka, nenakupuj moc, i tak bude všetko inak. Ja som tiež chcela mať všetko pripravené a super (a myslela som si, že aj mám) a i tak chlap behal v sobotu (vtedy nás púšťali z nemocky) po obchodoch ako špinavé prádlo a zháňal potrebnosti (a spústu vecí som soma dlho alebo vôbec nepoužila)
Maya, užite si dlhočizný víkend.
K robote - ja som povolaním operačný manažér cestovného ruchu. Preložené do ľudského jazyka organizujem prácu cestovných kancelárii. Možnosť uplatnenia - takmer nulová za pramizerný plat (nuž čo, turizmus je jedna z najslabšie platených oblastí) Roky som organizovala služobné cesty pre firmy, nebolo to síce presne to pravé, ale celkom mi to prirásto k srdcu. Teraz mi šéf ponúkol robotu presne "na mieru" a keď si vybudujem funkčný systém, môžem si ho sama spracovávať (čiže byť šéfom 😀 ) Takže ponuka ako hrom, ešte aby to vyšlo... Chlap sa vytešoval, že konečne bude môcť ostať na materskej a ja ho budem aj s dieťaťom živiť 😀 😀 😀 Nakoľko za tie roky presne pozná platové pomery môjho odboru, tak sme pri tej predstave zavíjali od smiechu celý večer 😨

jasterka
29. aug 2008

Ahojte 🙂

Vroni-ty nemas chybu 😀 ked pises,mozno by si mala fakt zauvazvat o zmene povolania a pisat...

Ta tvoja robotka znie zaujimavo,aj ked nou sama neuzivis rodinu,urcite je super ist znovu trosku pracovat a neriesit len materske povinosti,ved Natalka je uz velka slecna...mne moja robota velmi chyba,ten kontak s ludmi...ja ukecany tvor,vcera som bola s koleginkami a tak som si to vychutnavala,ked sa rozpravame jedna cez druhu pri kavicke 🙂

Samkovia su fakt zlaty,keby som nevedela,myslim si ze su bratia...
maya -tvoj Samko vyzera ze by v pohode privital surodenca 😉

viedencanka
29. aug 2008

ahojte,
lenka- to s tym urychlenim porodu u mna akosi nefunguje, u teba to mozno zaberie....Mne genek. na kontrole v 36.t. povedala,ze mam uz makky krcok,takze aby som si davala pozor a len oddychovala,nenosila nic tazke..to u mna nie je mozne,nemozem si dovolit sediet cely den doma. Tak nezabrali ani nakypy,ktore vynasam sama na tretie poschodie bez vytahu,ani dennodenne soferovanie,ani plavanie...Ale ja sa teraz citim dobre,takze uz som aj rada,ze sa babatko nenarodilo predcasne,snad bude silnejsia a odolnejsia.

Maya- este ze si to pripomenula,ja som vobec nevedela,ze Linda ma meniny 2.9.
Dnes pridu na navstevu nasi,aj brat s priatelkou,tak si ideme spravit nejaky vylet,potom ich chcem zobrat na cinu,hlavne pre mojho brata to bude zazitok,on este v cinskej restauracii nebol.My tu mame jednu hned nablizko a robia tak okrem ineho vyprazane ryby atd.- a mne v tomto obdobi dobre padnu take tazsie jedla,tie dobre stravim...

Maya a lenka- aj mne sa velmi pacia niektore casti okolo Viedne,23.Bez. hranici s Perchtoldsdorf,mame tu vyhlad na vinohrady a je tu absolutny klud.Ja sice byvam este v 23.Bez.,ale v uplne kludnej casti,v noci mam otvorene okno a pocujem cvrcky.

jasterka
29. aug 2008

Viedencanka-akurat som si na teba zmyslela,ci uz to mas za sebou a ty priadas prispevok....tak mi oci vyliezli 😕
Ty si teda ziarny priklad,ze dietatko sa vyberie na cestu,kedy sa jemu chce,kedze robis vsetko,co by mlao,mohlo spustit porod a nic...mas pravd,ze malinka uz bude silna a pride v prenu najspravnejsom case...len dufam,ze nie ked si budete s rodinkou vychutnavat tu cinu 😉
nedavno sme boli v 23,a tiez sa nam tam velmi pacilo,to ze pocujes cvrcky vo viedni je fakt zavideniahodne 🙂
krasny vikend

🙂

silvia2406
29. aug 2008

ahojki 🙂

dakujem vsetkym za blahozelania 🙂

ja sa este stale ponevieram po byte v pyzame, mne sa nic nechce 😅 ale treba mi ist nakupit, takze sa budem musiet premoct 😎

jasterka, ako po joge? ja som bola tak prijemne unavena alebo skor oddychnuta. som rada, ze moje dieta to ukludnilo, som zvedava, ci bude kludne aj nabuduce a ci to nebolo pre nu len nieco nove a preto bola ticho ako pena 😀

viedencanka, aj ja som kazdu chvilu nakukavala, ci nahodou nepride nejaka sprava, ze je uz malinka na svete a ty si este stale kinderko 😉 tie nase potvorky nas vedia potrapit, najprv, aby sa nenarodili predcasne a potom aby sa nenarodili dlhooo po termine. mne je dlho uz teraz, ale tak vydrzime, aby bola malinka poriadne "dopecena a dovarena" 🙂

leni, aj tebe sa to uz nezadrzatelne blizi, som zvedava na tvoje dojmy z nemocnice. s jasterkou mame este druhy septembrovy tyzden parovy kurz, tak som zvedava, co osozne sa tam dozvieme 😎 ja som rada, ze sa na to dal manzelik nahovorit, nech vie, ako to bude prebiehat, aby potom nebol vyvaleny z toho vsetkeho 🙂 a ty uz mozno budes mat lukaska pri sebe 😉 a my budeme tisko zavidiet 😉

a vy ostatne sa mate ako? maminky, deticky? vsetko o.k.?

jasterka
29. aug 2008

Ahoj 🙂 aj aj som este v pyzame 😔 som rada ze niesom jedina,preto sa odvazim aj verejne priznat 😅
Akurat zehlim mojim slimacim tempom a pozeram telku...myslim,ze narodenie tich nasich zlaticiek nas riadne vyvedie z mieri 😀 som zvedava ako to budem zvladat...domacnost a tak...
dufam,ze dostaneme nejaky energii naval 😉

Ja po joge vzdy jak znovuzrodena...takze hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm 😀

silvia2406
29. aug 2008

jasterka, to hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm znelo tak hmmmmmmmmmmmmmmmmmm 😀

no, a aj keby ten energy naval neprisiel, tak sa nezblaznim, ze mam doma viac prachu ako obycajne, ze chodime viac v pokrcenom ako obycajne, ze manzel bude viac na sucharoch ako na teplej veceri 😎 😀 ved ono sa to musi dat do normalu. ved povedzte skusene maminy, ze to tak bude, prosiiiiiiiiiiiim 😀

inak baby, uz mame doma kocik 😵 😵 vcera som sa tak vytesovala, skusila som na nom takmer vsetko, zatial mam z neho dobry pocit, ale az prax ukaze, ci budem spokojna.
bola som ako sibnuta, chodila som s nim po celom byte, rozpravala som sa s malou v brusku, opisovala som jej aky je, ako sa jej v nom bude dobre lezkat a sedkat, ale som jej zaroven pohrozila, ze nech ju ani len nenapadne prist sa nan pozriet skor ako v 38tt, tak dufam, ze som ju svojimi kecami az prilis nenavnadila 😀

maya01
29. aug 2008

Dobry vecer,

my sme uz doma...bolo fajne,Samko sa vybehal po zahrade,zahral sa so psikmi, aj sme grilovali...Samko bol hlavny nakladac dreva 😉 Sme super vyudeni...

Silvi,tak kocik uz doma....minule som ho pozerala v obchode,vyzera super....ale sa mi zdal dost siroky...resp.zadne kolieska...ja som na to zatazena...lebo nas uplne prvy kocik(ktory som mala asi len mesiac) sa nevmestil do starej elektricky,tak to bolo na h.... premeraj,ak ma 60cm,tak je vsetko ok 😎 a ak nie,tak sa vyhybaj starym elektrickam.... 😉

Nebojte kocky, urcite postupom casu sklbite vsetky veci dokopy...sice to bude chciet trosku casu,ale vsetko sa postupne dostane do normalu....babätko,domacnost a vsetky ostatne aktivity... 😉

Tak zatial pekny vecer.

silvia2406
29. aug 2008

ahoj maya, ani ma nestras, bola som ubezpecena, ze kocik sa do starych elektriciek zmesti, preto som upustila od mojho quinny, ktory sa mi tak pacil. v obchode tvrdili, ze dvere elektricky su 62 cm a nas kocik ma 60,5, je to sice len tak tak, ale dufam, ze s tym problem nebude 😒

tak samko sa zauca do tajov zalesactva 🙂 len nech sa uci, ja som mala kamaratov, ktori ked mali na chate rozlozit ohen, tak to radsej dali urobit dievcatam, urobit triesky bol pre nich neznamy pojem 😅 a ze ste vyudeni, nevadi, hlavne je, ze ste si to uzili a mali ste prijemny den. tak si pekne oddychnite, je super, ze mate volny aj pondelok, aj ja by som brala den volna len s manzelikom, ale mozem len snivat ☹

prajem pekny vecer 🙂

maya01
29. aug 2008

Silvi,ja som mala Quinny a s tym som sa zmestila...sice to bolo knap a niekedy som musela dat koleso dole (co bolo zriedkave) ale zmestila som sa...tak potom s tym vasim,by nemal byt problem 😉

babulik22
29. aug 2008

ahojte.prepacte,ze sa Vam tu pletiem.
Ale chcela by som sa s Vami poradit.keby som s malou isla zit do Rakuska ked bude mat asi rok aj nieco nebol by to problem co sa tyka doktorov?a co so skolkou.a keby,ze som tehotna dalo by sa tam v pohode chodit doktorovi a potom,tam rodit?priatel tam robi a chcely by sme si tam kupit dom.mozno vas tie otazky prekvapuju,ale keby,ze som sama bez malej,tak by som take obavy nemala 😉

wienika
30. aug 2008

caute babulky,
ja sa hlasim po dlhsej dobe, vobec som nemala cas, mala som tu sestru s detmi na navsteve, tak som aspon nebola sama a trosku sme si uzili posledne dni prazdnin.....

od pondelka bude lea v jaslickach az do 15tej, tak som zvedava ako to zvladne.....

dnes som sa konecne trosku vyspala, manzel vstal k lee a mna nechali spat do deviatej. ale to sme mali v noci este trosku pohotovost, leba lea vcera zaspala o 5 poobede a spala durch az do pol stvrtej rano.....potom uz nechcela, lebo bola vyspata...ale manzel to nejako zvladol....zlaty....

idem teraz do blavy za maminkou a necham jej malu, vecer robim a potom ideme do rathausu na weisses fest, musim pozriet, ci vobec mam nieco biele 😉

tehulky, ako sa mate? viedencanka este cela?

tak vam prajem krasny vikend, mozno zajtra este nakuknem...papa

lyziarka
30. aug 2008

ahojte

ja viem, pisem velmi zriedkavo, snazim sa väcsinu precitat, i ked vsetko nestiham, aby som bola aspon ako-tak o vas v obraze.
Ja musim povedat, ze vo Viedni su pekne miesta na byvanie, jednak uplny klud, a jednak super napojene na MHD. Ja som v 14 tom, je tu sama zelen, plno zvieratiek, bezne vidime z balkona lisku a dokonca sme videli raz uz aj dva jazvece 🙂, vevericky atd. a pritom som za 30 min na Stephansplatz MHD.

Wienika - to mas super, mamku blizko, toho postihas, praca, Festy. to mne nehrozi, ja som este nebola dlhsie prec okrem mojich lekarskych terminov, a vecer niekde to vobec. Jednak sice stale kojim a jednak ani zatial nechcem volat k malemu nejake opatrovatelky...
Tie jasle ako? Vyhovuje vam to?

Ja by som tiez mala zacat rozmyslat, ako s malym do buducnosti, ci nejaku Tagesmutter alebo skolka? Tu mame super 3 skolky 10 minut peso dookola, ale planujeme sa stahovat do väcsieho a tam co viem, treba do skolky vsade autom asi 10 minut. Ani neviem, kedy ho dam do kolektivu, do prace sa zatial nechystam, tak nad tym akosi nerozmyslame.. nuz ale cas leti a tusim treba tiez riadne dopredu zapisat do skolky, no fakt sa budem musiet ohladom tohto zacat informovat. Existuje tu nejaky povinny vek, kedy musi ist dieta najneskor do skolky?
No Kristian sa akurat zobudil, takze koncim.

vroni
30. aug 2008

Lyžiarka, povinný vek neexistuje. Dokonca ani ten posledný rok pred školou nie je (zatiaľ) povinný. Štátna škôlka ti na 90% zoberie až dieťa, ktoré má tri roky, dovtedy len súkromnú alebo jasle alebo tú Tagesmutter. Ja som si tiež nevedela predstaviť, že by som mohla dať malú "do rúk" niekomu inému, chodili sme síce od tých 18 mesiacov do Spielgruppe, ale tam nezostávala sama. Lenže od necelých dvoch rokov sa mi do kolektívu začala hrabať sama, tak sme najprv vyskúšali Tagesmutter a potom aj škôlku (doteraz využíva obidvojo) a vidím, že ju to neuveriteľne posúva dopredu (a dobre sa tam cíti, to je to najdôležitejšie). Zamestnávateľ mi dobrovoľne predĺžil materskú o päť mesiacov a úplne je to (podľa mňa) ideálne. Malá je zabehnutá a spokojná v škôlke a u Tagesmutter a ja idem odhrabávať prach zo šedej mozgovej kôry (dúfam, že tam nejaká je) do práce. O druhej mám padla, dieťa do pol tretej spáva, ja si ju vyzdvihnem vyspatú, najedenú a máme celé poobedie len pre seba. Ale to nie je nijaký všeobecný návod 😀, ja som prácu mala, miesto mi držali a vrátiť som sa chcela.
Babulik, nebude problém. Dieťa treba pripoistiť (ak nie je) u otca (dieťaťa), dostaneš E-card a môžeš s ním chodiť k doktorovi. Nakoľko nie ste maželia a ty si tu nepracovala, na rakúsku materskú nárok nemáš, ale môžu vám vyplácať rodinné prídavky. Ty sa môžeš poistiť len dobrovoľne a platiť si to sama alebo chodiť k doktorovi na Sk. Alebo si chlapa vziať 😀 Škôlka - viď hore. Dieťa ti do nej zoberú ak majú miesto, nezáleží na jeho štátnej príslušnosti.

babulik22
30. aug 2008

vroni: dakujem.a este otazocka,teraz vybavujeme rodinne pridavky uz sme poslali vyplnene tlaciva,ktore nam poslali z Rakuska.a u nas na urade mi pracovnicka povedala,ze aj ked sme neni zobraty narok na matersku mam aj v Rakusku.tak to je potom ako informovana ☹ ty si teda myslis,ze nato nemam narok? 😅

lyziarka
30. aug 2008

vroni dik za info. Ved aj ja uvidim, ako a kedy ho zacne zaujimat kolektiv, a tiez planujem navstevovat s nim nejaku Spielgruppe, kam sa da chodit? Mozes aj k tomu nieco blizsie? Dedukujem, ze kedze tvoja Nathalie nema este 3 roky, ze je v privatnej skolke, mozes povedat, ci je takato lepsia? su flexibilnejsi alebo je to jedno? Jedna znama mi hovorila, ze ked chces zapisat dieta do statnej najblizsej od bydliska, ze ti ho tam nemusia zobrat, ze ti ho zoberu sice v ramci Bezirku, ale ze to nemusi byt ta najblizsia skolka. A zasa do privatnej vraj treba zapisat dostatocne dopredu (rok? dva?), aby potom mali miesto. No chaos.

vroni
30. aug 2008

Babulik, ja som si dosť istá, že nemáš nárok. Áno, aj v Rakúsku uznajú nezosobášené páry ako "Eheähnlichelebensgemeinschaft" (fuj, to je teda slovo 😕 ), lenže podmienkou je spoločné bývanie v AT posledné tri roky. Inak - smola. Ale ak by ste sa vzali, má sa vec celkom inak. Otázne je len, či sa pre 450 Eur/mesačne oplatí viazať si na krk chlapa 😀 😀 😀 U nás na úrade majú žiaľ úradníčky bujnú fantáziu, ale vyskúšaj, aj tu často na zdravotnej poisťovni pravá ruka netuší, čo robí ľavá a možno sa ti čosi podarí. Zo zákona ti nárok nevyplýva.
Lyžiarka, my sme chodili do Kind und Kegel (http://www.kind-und-kegel.at), mali dobrý výber a Spielgruppe bola fajn, úplne super je Pritschelgruppe (v 14.), ale to je skôr na doplnenie, my sme chodili aj na klasickú Spielgruppe, bolo tam vždy do 10 detí, spievali sa tam pesničky, recitovali básničky (matere, nie deti), deti spolu desiatovali (chodili sme doobeda) a jašili sa, proste také akurát na prvé oťukanie sa v kolektíve. So škôlkou je to náročnejšie. Nárok na škôlku neexistuje a môžu ťa bez uvedenia dôvodu odmietnuť bez náhrady. Nakoľko sú štátne škôlky plné, deti do troch rokov jednoducho neberú. Od troch rokov (resp. od mesiaca v ktorom dieťa dosiahne tri roky) ti dieťa vezmú, ak majú miesto a nehlási sa žiadne iné dieťa prednostne. Prednostné deti sú: deti so súrodencom v tej istej škôlke, deti zamestnaných matiek a deti v predškolskom roku (v tomto poradí) Ostatné deti sa prijmajú podľa poradia, v ktorom prišli prihlášky. Keď ti prijde zamietavá odpoveď, pošlú ti aj zoznam ostatných škôlok v Bezirku, aby si skúsila prihlásiť dieťa tam. Ale to neznamená, že sa vždy unúvajú zisťovať, či majú tieto škôlky aj miesto (niekedy aj áno) a už vôbec nie, že dieťa vo "svojom " Bezirku aj umiestniš. Takže ak si chceš štátnu škôlku vybrať (nie každá za niečo stojí), tak sa prihlasujeminimálne 1,5 - 2 roky vopred. U súkromných je situácia iná. Obvykle stačí prihlásiť dieťa pol roka až rok vopred, lebo ich je viac, ale v tomto prípade je medzi zrnom ukrutne veľa pliev. Ja som mala pri hľadaní v podstate len predstavu, že sa dieťaťu budú venovať a motivovať ho bez toho, aby ho obmedzovali, bude mať teplý obed a poobede bude môcť spať. Myslela som si, že nič zvláštne nevyžadujem a až v jedenástej!!!! 😠 😠 😠 škôlke si to mysleli tiež. V ostatných deti nechali "slobodne sa rozvíjať", čo značí, že po nich ani pes neštekol a deti posedávali znudene po kútoch, obedy si museli nosiť z domu alebo varili rodičia, deti spávali poobede na zemi na dekách, lebo "moderné deti zž poobede nespávajú" alebo učiteľky rozprávali takou príšernou nemčinou, že som nebola ochotná zveriť im krpatú (ja tiež nehovorím úplne bez chyby a prízvuku, ale práve preto svoje dieťa po nemecky neučím. A rozhodne zo mňa nevylezie veta typu: "Das lernt der Kind schon.") Ono závisí aj od toho, čo požaduješ. Štátne škôlky ponúkajú v podstate všetky to isté, sú len mierne obmeny, ale sú cenovo prístupnejšie (tuším 220 Eur na mesiac bez stravy). V súkromých si môžeš vyberať z pestrej palety (jazyky, šport, alternatívna výuka, náboženstvo atď) a ceny sú tiež rôzne - od 160 Eur (to je menej než stojí štátna) - napríklad Komenského škôlka v 3. Bezirku až po 1200 Eur (anglická v Unocity)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre