Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lyziarka
31. aug 2008

wroni - IP

viedencanka
31. aug 2008

Ahojte baby,
tak este stale som doma." Nepomohol ani piatkovy maraton po obchodoch,vcerajsie upratovanie a ani bazen...No nic,pockame,ved som teraz plna energie....
Vroni - aj ja dakujem za take detailne informacie o skolkach,mnohe z tych veci som ani netusila. Ja som pri Martinkovi o statnej skolke ani neuvazovala,kedze o tych co su v tomto Bezirku som pocula svoje...Mne nastasie dali referencie moje kolegynky z prace a mam stastie,ze skolka do ktorej chodi Martinko (sukromna) je priamo v areali firmy a nenasla som za vyse 1,5 roka jedine negativum- iba ze teraz,ked do prace nechodim,to nemam najblizsie a musim ho vozit,ale aj tak to stoji za to.

Jasterka- na tej cine sme neboli,nestihli sme,nais stali 2 hodiny v zapche pri Schwechate,tak sme to odlozili na inokedy...AK do zajtra neporodim,pojdeme zajtra.....

tehulky- zavidim vam,ze chodite na tie cvicenia,mne to pred 4 rokmi tak dobre padlo a pri tomto teho mi lekarka zakazala. Ale plavanie mi robi velmi dobre,citim sa ako znovuzrodena.Vcera som v bazene stretla aj moju kolegynku,kt. je v 8.mesiaci,tak sme obidve bruchate plavali ostosest.

miriam25
31. aug 2008

Ahojte, tak ja sa uz hlasim z rakuska, vcera vecer sme dorazili domov.

Mayi, mna to strasne mrzelo, ze sme nezostali dlhsie, bez draheho by sme zostali urcite, ale jednak on nikde neposedi dlhsie a jednak uz sme mali zasa naplanovane este dalsie veci a nestihli by sme ich. Keby prisiel aspon skor... ☹
On mal prist az v piatok, ale vo stvrtok rano sa dozvedel, ze si moze zobrat volno. Inak som to mala naplanovane tak, ze sa nebudem vo stvrtok nikam ponahlat... no co uz, dufam, ze ked sa uz prestahujeme, ze budeme mat viac casu a dame aj dlhsie stretko. Teraz to bolo vsetko dost hekticke... Len aby ste potom aj vy mali dost casu, ked uz nebudete v nitre byvat 😉
No nic, idem pozriet tie fotky, co si urobila. Som na ne uz poriadne zvedava...

Viedencanka, no ako? Stale kinderko? jaj, ten vyraz je svetovy 😀

maya01
31. aug 2008

Ahojte kocky,

Viedencanka,tak u teba este nic noveho....a uz som sa tesila,ze nam pises,ze malinka je na svete...tak sa zatial drz....a drzim palce,nech vsetko dobre dopadne 🙂

Vroni,tak to som zhrozena,co si tu popisala o skolkach 😠
Ja som uz mala raz Samka zahlaseneho do statnej skolky (lepsie povedane do jasiel),lebo vtedy mal ,len 2,5r. a zobrali mi ho hned. Sme sa s muzom cudovali,ze to tak rychlo islo...Prihlasku som podala v sept.,okt.,uz si presne nepamätam....a od januara mal uz nastupit (nakoniec nenastupil) a pritom som ani este nepracovala a ani som nemala este ziadnu pracu vo vyhlade...u nas to islo ruk-cuk.

Ja tiez uz musim maleho prihlasit teraz do skolky,nech dostane od januara miesto... a teraz radte...mam ho prihlasit v tom bez. v ktorom budem byvat,alebo pri robote (ktora bude v 2 bez.)...moj muz tvrdi,ze 2bez. je maly Istambul...ale pravdu povediac,ktory bez. uz nie je...Tak mam teraz dilemu,ze kde....?????

My sa chystame na kolotoce,mame tu jarmok...Aj vcera sme boli a dala som sa nahovorit na vlacik so Samkom...som myslela,ze dusu vypustim... 😝 a predtym som si dala este aj pohar burcaku,tak mi bolo fajneeee...
Zajtra je tu este volno,tak ideme spat k mamine,nech si Samko este uzije...lebo uz ked bude skolka,tak nebude moct chodit...

Peknu nedelu prajem.

maya01
31. aug 2008

Cau Miri,tak vy ste uz doma.... Ako maly zvladol cestu?

maya01
31. aug 2008

Miri a nevadi,ze ste sa nemohli zdrzat dlhsie....aj to kratke stretnutie bolo mile 😉 Dufam,ze nabuduce nam to vyjde na dlhsie 🙂

miriam25
31. aug 2008

ano, my sme uz doma. Samko hned zaspal, ako sme vyrazili, ale na zaciatku bratislavy sa nam zobudil a potom to uz bolo horsie. Pred Viednou sme este chytili zapchu a hned ako sme sa z nej vymotali sme si museli urobit prestavku, uz sme ju vsetci potrebovali, takze sme prisli potom domov o hodinku neskor ako normalne...
Ale potom som samkovi este urobila papat a zaspinkal, doma som ho len prebalila, prezliekla do pyzamka a spinkal dalej, uplne som zasla, zlaty chlapcek...

No veru s tymi skolkami to asi nie je take lahke, ako by sa zdalo, ze? Som zvedava, ako to budem riesit, ked k tomu u nas dojde, dufam, ze to bude bez problemov...

Mayi, idete na jarmok?

maya01
31. aug 2008

Hej ideme na jarmok,boli sme aj vcera a ideme sa este trochu povozit na kolotococh...nech sa dieta este trochu vyburi...zajtra volno a pozajtra skolka....huraaaaa....neviem ci sa tesi viac Samko alebo ja.... 😀 Ale asi ja...

vroni
31. aug 2008

Maya, ak je škôlka pri robote dobrá, ber tú. Áno, v druhom Bezirku sa skôr dohovoríš turecky než nemecky, ale Turci nezvyknú dávať deti do škôlok (a potom nevedia v prvej triede ani zaťať nemecky. To je presne ten dôvod, prečo uvažujú o zavedení povinného predškolského roku) A nemusíš šprintovať do škôlky, ak sa náhodou zdržíš v robote alebo sa nedajboh musíš na pol hodinu vrátiť.
Miriam, problémy so škôlkami sú viedenská špecialita 😠 , inde škôlkový systém dosť funguje, dokonca sú aj škôlky zadarmo. O tom sa nám "hrubým pánom z Viedne" môže len snívať (tak otitulovala svokra chlapa, keď frfľal, čo stoja škôlky. Vraj keby nebol onen hrubý pán z Viedne, dal by dieťa do škôlky k nim na dedinu a bolo by to zadara. Detaily, že dedina je 90 km od Viedne a my tu máme obidvaja robotu odbila mávnutím ruky 🤐 Ale inak je moja svokra fajn - naozaj 😀 )

viedencanka
31. aug 2008

Maya,aj ja by som ti radila vybrat si skolku blizko tvojej prace a nie blizko bydliska.Tym padom budes moct Samka vybrat hned ked vyjdes s prace a ko povedala Vroni,nemusis sa stresovat,ked nebodaj budes musiet niekde cakat v zapche,ze on este trci v skolke.

Ja som dnes sama doma,uz je to taky nezvyk,navarila som,oprala,upratala...moji chlapi si spravili vylet na donauinsell a este do nejakeho parku, a este stale nie su doma.
Som zvedava,ze ked do utorka neporodim-vtedy najneskor mam ist zase na kontrolu,aky dalsi termin mi daju.Nasi sa sem uz chystaju pre istotu v utorok,ze ked si ma nechaju v nemocnici,aby boli s Martinkom. Ta neistota,kedy a ako je hrozna,ale ved to asi vsetky poznate.

K tym skolkam: vo Viedni je to naozaj tazke vybrat si,ale napr. Niederösterreich preplaca skolky v plnej vyske,ak dieta chodi na pol dna a rodicia tam maju Wohnsitz,taketo nieco by mohlo existovat aj vo Viedni.
Vroni- tu v 23.Bez. v statnych skolkach-pocula som referencie,ze rakusky hovoriace deti tam su v mensine...

viedencanka
31. aug 2008

Lieska-spomenula som si,ze naposledy si sa pytala ohladne nejakej tvojej znamej,ze ak jej manzel pride pracovat do Rakuska,ci ona na SK ma narok na nejake soc. davky. Staci ak jeden z rodicov je zamestnany v Rakusku,ked zena s detmi ma trv. pobyt na SK, ma narok na pridavky z toho statu,v ktorom su vyssie.Viem,ze moji kolegovia,ktori pendluju z BA,maju iba oni ako otcovia nahlaseny trv. pobyt v rakusku a na deti poberaju pridavky z Rakuska.Hovorili mi,ze tu ziadost ,ktoru si podali v Rakusku,si museli dat potvrdit na SK a v pohode dostavaju pridavky.

viedencanka
31. aug 2008

Maya,takze Samkovi prazdniny rychlo ubehli,to je super,ze sa tesi do skolky. Martinko je teraz uz tyzden doma,kedze je tu manzel a chodia stale niekde na vylety,vcera na plavarni stretol dve svoje kamaratky zo skolky a tak velmi sa tesil. On ma velmi rad deti a je velmi spolocensky,co je u deti velka vyhoda.

Vroni- uplne s tebou suhlasim,ze pokial dieta je spolocenske a citi sa dobre v kolektive,treba ho dat v kazdom pripade do skolky,ma to pren vela vyhod a napreduje velmi rychlo. Myslim si,ze je to pren ovela lepsie,ako byt stale len s mamou,aj ked sa mu maximalne venuje.

viedencanka
31. aug 2008

Miriam - podarilo sa ti vybavit tu kartu poistenca na SK? AK ano,daj mi prosim vediet,co si k tomu potrebovala.Diky.

twix
31. aug 2008

Ahojte!

my sme dnes zase zasli na Cobenzl. najprv sme sa tam najedli v tej restauracii, kedze svokra aj manzel maju narodeniny, potom sme si zase zasli pozriet zvieratka. mala bola zase hotova, strkala oveckam, kravickam a kozickam ruku do papule. ja sa stale strachujem, ci ju potom vytiahne so vsetkymi prstami, ale ona je taka stastna a tak horlivo ich krmi, ze ju vobec odtial nevieme odtiahnut. uz to pozna z dialky, tak ked prichadzame, nahlas "mee"-ci, aby vsetky zvieratka vedeli, ze uz ide 🙂

viedencanka, tak sa ti to blizi. prave som niekde citala, ze 40% deti sa narodi az tyzden po termine. 3% v den terminu. tak vydrz, ak sa nenarodi v utorok, tak do nedele ju snad budes drzat v naruci.

my sa chystame zajtra na hodinu k tagesmutter. uz som zvedava, ako sa tam bude malej pacit, ale myslim, ze nebude problem a nase eingewöhnung bude uspesne.

k tym skolkam - ja mam informacie, ze zena musi pracovat, aby dostala miesto v statnej skolke. to znamena, musi doniest potvrdenie od zamestnavatela. citala som jeden clanok, kde mamicka kritizovala tento system, ze ako si ma hladat pracu, ked ma doma dieta a nemoze ho umiestnit v skolke. v statnych, ak je miesto, tak sa staci nahlasit aj mesiac dopredu, napriklad tu pri nas v 21. je strasne vela skoliet a jasli a vraj kopa z nich ma volne miesta. v "dobrych" sukromnych sa vedu velmi dlhe wartelisten. niekedy sa nahlasuje uz dva roky dopredu a aj tak to nie je zaruka, ze dieta dostane miesto. my mame v praci betriebskindergarten, ale je to v 1. Bez. a neviem si predstavit, ze by mala (alebo obe deti) cestovali so mnou v elektricke 40 min. tak som ju uz nahlasila do dvoch sukromnych skoliek tu v 21. a tu ju bude moct vyzdvihnut a zaviest aj muz, ak by som ja nestihala. on ma dobru pracovnu dobu. do statnej som ju bola tiez zahlasit, mohla som napisat dve skolky-jasle(2 priority), ale to som este nevedela, ze budem o mesiac tehotna. dali mi na magistrate potvrdenie, kde ma zamestnavatel potvrdit datum mojho nastupu do prace. do jasiel by mohla nastupit mesiac pred mojim nastupom do prace (eingewöhnung).
este ten pojem jasle/skolka - sukromne skolky nezvyknu mat jasle ale urcuju, od ktoreho veku beru deti (napr. od 1,5 roka). statna skolka berie deti, ktore mali v sept. ukonceny 3. rok, teda, ak sa dieta narodilo napr. v oktobri, tak bude este dalsi rok chodit do jasiel. aspon mne to tak vysvetlili.

dufam, ze som to celkom dobre popisala, ze z toho nemate gulas 😉

sstefi
31. aug 2008

ahojte, prepačte že sem leziem, ale mala by som jednu otázku:
ako chodíte domov na slovensko? myslím, ak nechodite autom, tak čo vychadza lacnejšie, vlak,autobus? príp. ktorou spoločnoťou(bus). možte aj do ip, kvoli nazvu firmy a pod.

mam tam znameho, ktory ide zachvilu prvykrat domov na dovolenku, tak ešte v tom nie je "rozkukaný", tak ak by ste mali chvilku čas,tak by ste mi mohli poradiť.

dakujem a ešte raz sa ospravedlnujem, že som vam tu "liezla". 😉

vroni
31. aug 2008

Sstefi, vychádza to približne narovnako. Spätný lístok z Ba (vlakom aj autobusom) stojí okolo troch stovák (tá cena sa každý mesiac mení a občas napodiv aj nadol), z Viedne spätný stojí okolo 14 (čiže +- 50% viac ako z Ba, hoci ideš tú istú trasu len v opačnom poradí) Rozhodne sa neoplatí jednosmerný lístok, ten stojí viac než spätný (zdravý rozum necháva pozdravovať) Úplne najlacnejšie je popýtať sa po známych, či niekto nejde v ten istý deň na Sk (autom) 😀 Ono záleží aj na tom, či ideš z Viedne do Bratislavy alebo z Innsbrucku do Košíc, tam môžu tie cenové relácie vyzerať úplne inak
Viedenčanka, môže byť, tie škôlky v 23. Ono vo Viedni žije dosť neprispôsobivých cudzincov ☹ Len druhý Bezirk je skutočne výsostné turecké územie a oni si spravidla na "ponemčovanie" detí nepotrpia.
Rodinné prídavky sa vyplácajú v Rakúsku ak aspoň jeden z rodičov v Rakúsku pracuje. Ostatné prípadné sociálne dávky len manželom (manželkám) a to tiež nie vždy (niekedy musí mať trvalý pobyt v AT). Istá osoba má tuto so susedom (Turkom) tri deti (najstaršie má niečo vyše troch rokov) a dostáva síce rakúske prídavky (no, nedostáva, on si ich kasíruje do vlastného vrecka), ale len slovenskú materskú, lebo nie je manželka a nemá u chlapa trvalý pobyt (má ho tam jeho manželka, s tromi deťmi v podobnom veku)
Inak ešte k tým škôlkam - ak žena pracuje a nedostane miesto v štátnej škôlke, môže dieťa umiestniť aj v súkromnej a od státnej si zinkasovať potvrdenie, že miesto nie je a v takom prípade magistrát formou príspevku dopláca rozdiel v cene medzi súkromnou a štátnou škôlkou (informácia z MA11, mne to ponúkli automaticky, lebo sa vraciam do pôvodnej firmy a dieťa je v súkromnej škôlke. Aj som nad tým chvíľu váhala, ale chlap dostal záchvat zúrivosti, že jeho dieťa nie je sociíálne odkázané a nech sa neopovážim 😀 (nie sme manželia, takže mi jeho príjem nezarátali) Ale tá možnosť existuje)

wienika
31. aug 2008

caute baby,
ja vas uz nejako nestiham poriadne citat a to som este nezacala v robote.....
teraz sa tu budem objavovat asi fakt len sporadicky, cely tyzden robim do pol siestej a ked pridem, budem rada, ze vobec pridem... 😉 ale asi tu budem kazde rano, ved ked lea vstava o sistej a skor, tak mam este 3 hodiny do odchodu....takze vlastne sa ma tak lahko nezbavite 😀

vidim, ze ste tu rozoberali skolky....ja som leu prihlasila do jasli uz v januari a v marci mi poslali odpoved...som velmi stastna, ze sme to miesto dostali, lebo to mam asi 3 minuty od domu a 10 minut od prace, cize uplne idealne. ta skolko-jaslo-hort je podla mna super, deticky su tam evidentne spokojne, ucitelky su original rakusanky a doteraz som tam ziadne turecke decko nastastie nevidela....nie ze by som bola az taka rasistka, ale ja ich proste nemusim....ale to sme tu uz rozoberali....
maya, oni su vsade, takze si asi nevyberies, ale ako tu baby pisu, ich deti nedavaju do skolky.....
ja osobne by som dala dieta tam, kde byvas.....neviem, asi by sa mi nechcelo trepat sa kazdy den s deckom nejakou dopravou tam aj spat, ak teda nejazdis autom, ja auto mam a jazdim len teraz, pocas materskej. ked mam robotu v 1 bez., mam problem s parkovanim, takisto v 9 tom....cize elektricky su pre mna lepsie a nemam aspon stres.....
ale to sa uz musis rozhodnut sama.....vidis, my sme ti moc neporadili 😅

zajtra tam ostane lea az do tretej, tak dufam, ze to zvladne.....potom ju manzel vyzdvihne.....uz teraz sa trosku bojim....
priznam sa, ze som si myslela, ze bude lea lepsie reagovat....doteraz uplne zboznovala deti, tak som si myslela, ze v jasliach sa jej bude pacit....uz ked prideme do jej triedy, drzi sa ma ako kliest a reve ako tur....
twix, dufam, ze vam to pojde bez problemov......drzim palceky....

viedencanka, este stale 2 v 1? teraz sa ta to urcite kazdy pyta.....a musi ti to dobre liest na nervy.....takze uz len vydrz a uvidis, zachvilku ju budesmat pri sebe....

ako sa ma asi vierusik? myslite, ze uz su doma? ak ano, tak urcite nema cas na nas.....ani ja by som na zaciatku nemala.....

lenka sa nam tiez nehlasi...zeby?

a vy tehulky- lieska, silvia a jasterka ako?

sstefi, ja osobne odporucam vlak, cesta je rychla, pohodlna a lacna..ako napisala vroni, stoji okolo 300 korun tam aj spat...ale len v blave kupeny listok..vo viedni sa vobec neoplati......

tak ja idem spinkat, za par hodin vstavam... ☹ ale dam si 😎 a nikto nebude vidiet moje opuchlinky 😀

dobruuuuuuu nocku

sstefi
1. sep 2008

dobré ránko,
dakujem, že ste mi poradili a ešte sa chcem opytať, dá sa kupiť lístok napr. v BA z rakuska sem?(konkr.sme ten listok chceli kupiť v KE, to by bola aj cieľová stanica) lebo sme mu chceli tak kupiť a poslať poštou a pracovnična na žel. stanici nam povedala, že to nie je možné. že prvá cesta musí byť odtialto a nie naopak 😕

lenkaw
1. sep 2008

viedencanka: drzim palceky, ta 40-tka ti tam uz svieti tak zelam aby islo vsetko hladko ;o)

lenkapav: si este 2v1? my tiez cakame ale na kontrolu idem az 11.9. a to mi pripada neskoro. tiez by som to uz chcela mat za sebou.

tinavieden
1. sep 2008

cau babule. Tak sme spät z Liptaku. Bolo nam super, dobre som si oddychla.Nic sa vsak nezmenilo, Leni stale nechce nic pit okrem mojho mliecka ale papa krasne. Takze cicu dostane len ako dezertik 😉 no ved snad ju nebudem kojit do 15-tich 😀
Nestiham vas moc citat aj ked sa snazim ale neda sa to zvladnut popisali ste toho teda dost.
V sobotu sme oslavili L. narodky(ma ich az v sobotu)s nasou rodinou. Bolo fajn, torta, darceky, Leni bola dobra ako medik.
Cez vikend nas cakaju dalsie oslavy s rodinou a komosmi...no takze oslavujeme na 3krat. 😀

jasterka
1. sep 2008

Ahojte babulky. 🙂

Tina vitaj naspet,uz som si casto krat na teba zmyslela,ze ste uz nejak dlho,ako sa asi dari...aspon to budenie v noci sa podarilo odstranit,nie?Ty mas este stale mliecko,ja som myslela,ze to ti zastavili....
Oslavy si uzite,super,ze na tri krat,ved 1.roci je nieco naozaj vynimocne...takto pred rokom si cakala na svoj den D ako Viedencanka...

Viedencanka,Lenkaw,lenka.pav-ja to s vami prezivam a snazim sa psychicky pripravit na ten moj den D 🙂
Ako sa mate?

lenka.pav
1. sep 2008

ahojte, stale som kinderko 😉 . ale som rada, ze na mna myslite 😉
tina, leni prajeme vsetko najlepsie k narodeninam 🙂
lenkaw - ja uz kontrolu u svojho gynekologa ani nemam 😒 . tu je vsetko inak ako u nas na slovensku. keby som nemala tie akoze problemy s cukrom, tak ma mesiac pred porodom ziaden lekar nevidi. takto mam aspon kazde dva tyzdne interne a aj sono (kvoli velkosti dietata...sa boja, aby nebol moc velky). takze najblizsie idem v stredu. a potom, dufam, sa maly rozhodne prist na svet... 😉
jasterka - kam to so silwi chodite cvicit tu jogu? a kolko to stoji? zajtra asi pojdem cvicit, idete aj vy? by sme sa konecne mohli stretnut 😎

silvia2406
1. sep 2008

ahojte babule 🙂

tak v poslednych dnoch dobre spim, vcera do pol desiatej, dnes do pol deviatej 😎 tak si vravim, ze si naspavam do zasoby 🙂

tina, to je super, ze sa leni rozpapala. tak aspon v tomto ste boli uspesne. a neboj do 15-tky kojit urcite nebudes, to by sa leni asi veeelmi hanbila, ci nie? 😀

jasterka, tak aky bol vikend na svk? my sme mali svagrovcov, trosku sme pooslavovali, dostala som knihu o kvetinkach, aby som vedela ako sa o ne starat, tak snad sa tym mojim pustnym kvetom bude darit lepsie 😀

lenka.pav, este pekne vydrz cca 1 tyzden a to uz bude lukasko poriadne "dopeceny a dovareny" a potom uz mozes rodit 😉 inak s tymi prehliadkami je to tu naozaj o drzku, ja pojdem k stefanovicovi v 36tt a urcite mi povie, ze sa uvidime az po porode, takze 4 tyzdne nebudem tusit, co sa so mnou deje ☹
Predpokladam, ze uz si zbalena, kedy si zacala? a kedy si zacala prat vecicky pre maleho? ja uz jednu varku mam, ale ako som to strcila do novej komody, tak mi to napachlo takou novotou a ja to nemam rada, takze asi to operiem este raz, ale neviem, ci to nie je skoro. 😒 bojim sa ale, aby potom uz nebolo neskoro, a aby to nemusel prat chudacik manzel sam😒
na cvicenie sa chystam zajtra, kedze vo stvrtok odchadzame na svk, takze dufam, ze sa konecne stretneme a spozname aj osobne 🙂

tinavieden
1. sep 2008

jasterka no dal mi doktor tabletky na zastavenie laktacie ale kedze mi mala nechce nic pit tak som ich nenasadila. Predsa v takychto horucavach je nemozem nechat bez tekutin to by som nemohla. Skusali sme ako bude reagovat ked ma neuvidi bola som od rana do neskoreho vecera prec a mamke vevypila nic ak tak len na silu alebo po lyzickach aj to len par. Takze tak ale kojim ju len vecer a niekedy cez den ked viem,ze je smädna ale uz aj tak moc mlieka nemam takze sa postupne odstavi sama co mi aj radil doktor.
Dakujem za privitanie uz mi bolo za vami smutno 😉 Co tak dat niekedy stretko?

jasterka
1. sep 2008

Jej,ak teda ide Lenka zajtra cvicit,donutim sa aj ja 😉 to by bolo super,keby sme sa stretli,aspon nam da Lenka tipy,ako zvkladat posledne tehutyzdne.

Silvi-kniha o kvetinkach 😀 my mame az jednu,aj to ak ju manzik nezaleje,tak by skapala,aj teraz vyzera tak napoly k.o....mna to vobec nenapadne 😅 dufam,ze v straroslivosti o malinke budem lepsia 😕 pevne verim na ten matersky instink ,co mi vsetci sklubuju ,ze pride 🙂

dnes vybalujem mojim slimacim tempom po vikende,bolo dobre,ale uz sa u svokrovcou pohodlne nevyspim,bola gulas party,ale gulas mi nesadol 😝 takze vies kde skoncil...nastastie nie v kabelke 😔 😀

jasterka
1. sep 2008

tina-tiez si myslim ,ze sa malinka odstavi sama postupne,este ze si si tie tablety nakoniec nedala.
stretko -som za 🙂 ja by som isla omrknut aj tu kaviaren,co ste tam uz vsetky boli,len ja nie ☹ netusim kde to presne je,uz sme to ja z muzom hladali,lebo nieje mozne najst kaviaren kde by nam nefajcili do tvare 😠 ...takze nieco take bude pre nas to prave orechove 😀 tak sme si to chceli omrknut.

Lenka na jogu chodime k jednej joginke,ja som bola uz tri krat a fakt mi to robi dobre,citim sa po cviceni ako znovuzrodena,ona to robi v svojom byte,nedaleko st.josef. 🙂 zeby si dala hodinu a rovno mozes ist do nemocnice porodit... 🙂

lenka.pav
1. sep 2008

kocky, tak zajtra sa stretneme na cviceni, konecne, ok?
kolko platite tej joginke? mozno by mi to dobre padlo
silvi, ja uz mam oprate hadam dva mesiace 🙂 . ale napachnute to nemam. a vsak ked je to v komode, tak sa tam nenaprasi a nechavat to na poslednu chvilu som nechcela. tasku uz mam komplet zbalenu asi tri tyzdne, takze od cca. 34tt. som radsej za to, byt pripravena ako zaskocena. v tomto som strasna 😉
a do nefajciarskej kaviarne by som sla aj ja.

lenkaw
1. sep 2008

lenka.pav, jasterka, silvia: tak sa k vam zajtra asi aj ja pridam. Je to daleko od U4 Hütteldorf???

silvia2406
1. sep 2008

leni, my sme kupovali novu komodu a ta "vonia" takou novotou, ktoru ja osobne nemusim, ale tak snad po urcitej dobe sa to strati. vyzera to tak, ze po vikende sa pustim do prania a zehlenia. a tasku si pobalim tiez po vikende na svk.
lenkaw, neviem z ktorej strany pojdes, ale my s jasterkou sa stretavame cca 9:45-9:50 na U4 margaretengurtel, alebo by si nas mohla pockat prave na konecnej U4 hutteldorf, okolo 10:10, alebo priamo v nemocnici, ak vies, kde to je. od u-bahnu to vobec nie je daleko, cca 7 min pesko, mozno ani to nie 😉

lenkaw
1. sep 2008

silvia: tak ja by som vas pockala okolo 10-tej na Hütteldorf, asi ma tam neprehliadnete ;o)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre