Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
1. sep 2008

lenka, myslim, ze ani ty nas neprehliadnes 😀
kde inak budes rodit?

lenkaw
1. sep 2008

Silvia, v Semmelweiss Klinik v 18. Bez., Mozes mi poradit co treba zobrat so sebou na cvicenie?dik

silvia2406
1. sep 2008

zober si so sebou nejake teplaky, tricko a vodu na pitie, ak by si bola smadna 🙂
tak uz sa tesim, ze sa konecne spozname s oboma lenkami 😉

vroni
1. sep 2008

Tak aj ja už sa hlásim po prvom dni v práci. Zatiaľ som si tam len pospala, lebo na mňa zabudli a nemám miesto (teda na sedenie áno, ale nemám PC a bez toho sa mi akosi pracovať nedá 🙄 ) Šéf ma potešil, že to nič, veď 15. kolegyňa odchádza a zdedím jej počítač a dovtedy sa mám trochu poobzerať. Tak len kukám 😀 😀 😀 a nudím sa ako stará tapeta. Ani na koňa si nemôžem zájsť (veď ako, všakáno) Krpatá mala zo soboty na nedeľu horúčky, tak bola dnes doma, tatko sa celý šťastný ulial z roboty a potešene napísal svojmu šéfovi, že to tak musí byť, lebo jeho žena robí kariéru 😀 😀 😀

jasterka
1. sep 2008

Vroni-nahodou to nieje zle zacat tak pomalicky,aby si nahodou z tej prace nedostala nejake alergiu 😉 tak si len uzivaj pomale zabiehanie,ked uz robis tu karieru 😀... tvoj muz tiez nema chybu 🙂

inak sa chcem babule spytat,ci ste babetka od narodenia v postielke prikryvali paplonikom,nestiahnu si to na seba?ak by mi to moje nechcelo spat v schlafsacku...tak neviem,ci mam kupit aj paplon a set s navlieckami😕

vcera ma znama zase informovala,ze tie himmel co su tak krasne sa neodporucaju,ze to len papa prach,a ak tym zatrasie,alebo postielkou,tak to prasis ten najvecsi bordel na dietatko 😠 tak neviem.....zda sa mi to uz pritiahnute za vlasy...

lenka.pav
1. sep 2008

kocky, tak sa tesim, ze sa zajtra spolu stretneme!!!! 😵 🙂 . len uz teraz mam nervy z parkovania 😠 ...pojdeme si po cviceni kamsi sadnut?
jasterka, kupila som aj perinku, aj himmel. ved preco by som to mala prasit na maleho, ked bude spat? ved ked budem utierat prach v byte, tak vyprasim z balkona aj to a bude to opat ciste. 😉 . a vraj sa mimina nemaju zakryvat, ale casom tu prikryvku isto vyuzijem, aj vankusik. a co som pocula, tak vsetky male babatka spia rady v schlafsacku.
vroni - to pracovne nasadenie ti zavidim 😀

silvia2406
1. sep 2008

lenka, mohli by sme zajst na kavicku. hned pri nemocnici je taka mala pekarnicka, tak by sme tam mohli zajst 😉

jasterka
1. sep 2008

ano,ano pekarnicka 🙂 tam maju same mnam veci....aj ked leni ty si asi stale musis davat pozor na cukor,ze? ☹
Maju aj nejake zdrave veci 😝 a hlavne ze sa spozname a pokecame. 🙂

silvia2406
1. sep 2008

juj, pisem jak tatar, to preto, ze robim 100 veci naraz 😅

a je pravda, ze tam nemaju len sladke, ale aj celozrnne pecivo, takze aj nieco zdrave. leni, a este stale si musis sledovat ten cukor?

lenka.pav
1. sep 2008

kocky, tu pekarnicku poznam, som ich pravidelnym zakaznikom 😉 . ale mozeme ist aj v nemocnici do tej kaviarne. ale tam zas nemaju mnam pecivo pre vas. a tn cukor az tak nenodrziavam, po cviceni si mozem dat cosi dobre 😵

twix
1. sep 2008

Ahojte!

Tina - vitaj naspät 🙂 to je fajn, ze Leni papa. urcite zacne aj pit, ak budes trpezliva a kazdy den jej nieco ponuknes. mozno skus z rovnakeho pohara, ako pijes ty. moja mala je strasne zvedava, hned mi berie pohar z ruky a ochutnava, co to mam 🙂

my sme boli dnes u tagesmutter. za tu hodinku stihla laurinka pootvarat vsetky sufliky a skrine. ked TM pustila detske CDcko, tak mala hned isla k vezi a zacala otacat gombikom, aby to hralo hlasnejsie 🙂 pekne sa tam predviedla, velmi sa jej pacilo, chovala sa ako doma 🙂

dievcata, tak vam zavidim, ako sa chystate spolu cvicit. ja som bola raz, ked som cakala lauru, ale mala som strasne bolesti panvy uz od zaciatku tehotenstva, tak som tie cviky nebola schopna cvicit. asi sa mi panva roztahovala a preto som asi aj tak rychlo odrodila. aj teraz mavam uz od zaciatku bolesti panvy, ale uz slabsie a uz viem, v ktorych polohach, tak si opatrne sadam, laham, aby ma to nebolelo. ale inak by som sa hned pridala.
babätko by sa nemalo prikryvat a ani by nemalo mat vankus. mohlo by sa udusit. ten schlafsack je dobry, lebo sa do neho nemoze dostat s hlavou a je v teplucku. ja som mala jeden schlafsack a dve take prijemne deky, do ktorych som ju zavinovala. pod hlavicku mozete dat tenku plienocku, ak si nahodou odgrgne, tak nemusite hned prat plachtu. tie nebesa nad postielkou sa mne osobne zdali byt neprakticke, nevidela by som malu zo svojej postele, ak by bola pod nimi, musela by som ich aj tak odhrnut. ale paci sa mi, ked to niekto ma na postielke 🙂

nasa mala uz par dni vstala pred 6 hod ☹ vobec nechapem. predtym vstavala stale neskor, dokonca par krat az okolo 8mej a zrazu o pol siestej, raz o piatej 🙄 este ze je muzicek ranne vtaca, tak ma necha spat. mala potom doobeda dospava, akoby bola polnoc. a neviem preco, ale uz vyse tyzdna mi nezjedla ani jeden jogurt. ked vidi jogurt, tak s revom uteka prec, akoby som ju chcela otravit ☹

Viedencanka - tak ako to s tebou vyzera??

maya01
1. sep 2008

Ahojte kocky,

tak my sme uz doma a pomaly chystam veci pre Samka do skolky....teraz je hrdina a rozprava ako sa veeeelmi tesi,ale uvidime co bude zajtra rano...dufam,ze to zvladneme...predsa len 2mesiace su 2mesiace a urcite vysiel z cviku....

Co sa tycha tych skoliek,tak sa este neviem rozhodnut ci v mieste bydliska alebo v blizkosti roboty...ma to svoje pre aj proti...jedine co je proti v blizkosti roboty je to ranne cestovanie a tym padom by musel Samko skorsie vstavat....no neviem,ved mam este trosku (ale vazne uz len trosku 😅 ) casu na rozhodnutie....
A maju to blbo vymyslene,ze nechcu zobrat dieta do skolky,ked matka nepracuje...ako si ma hladat pracu,ked ma dieta doma???? Ten isty problem mala moja svagrina...skoncila jej materska v juni a malu mala od sept. prihlasenu do skolky,isla sa prihlasit na urad prace a tam jej povedali,ze pokial nema malu v skolke,tak jej nemozu hladat robotu...... 😲 Riadne postavene na hlavu....

Viedencanka,ako????????

Ostatne tehulky....vsetko ok? Uzite si zajtrajsie cvicenie a aj tu kavicku 😉

Zatial pekny zvysok dna....vecer este nakuknem.

twix
1. sep 2008

Silvi - ja som nabytok do detskej dostala asi 2 mesiace pred terminom. mesiac som len vetrala detsku, skrine a sufliky pootvarane a niekolko krat som ich umyvala. cela izba "smrdela" novotou 😒 vecicky som poprala a pozehlila asi 3-4 tyzdne pred terminom, ale kazdy den som skryne otvarala a vetrala, aby vecicky nenapachli novotou.

miriam25
2. sep 2008

Dobre ranko babenky,
vcera som si vas poctivo vecer precitala, ale nejak som uz nemala sil aj nieco napisat. Teraz mam pomerne malo casu, lebo sa musim chystat do firmy na chvilu vybavit jeden telefonat sefovi na slovenskych uradoch, uz sa na to moc tesim 😒 pride svokra k malemu a potom pojdeme na nakupy.

Viedencanka, s tymi poistovnami, nuz volala som do vsetkych, ktore ma napadli a nikto nevedel, o com hovorim, nakoniec sme sa z toho vysomarili asi tak, ze ak budeme z rakuskej firmy vyslani na slovensko, mame si vypytat v rakuskej poistovni formular E106, ktory nam ma aj rakuska poistovna vyplnit a s tym mame prist na slovensko a zaniest to do nejakej positovne a oni vystavia potom nejaku karticku. Tak neviem. Vraj by bolo lepsie v nejakej komercnej poistovni urobit pripoistenie, lebo nase zdravotne karticky (e-cardy) su platne na nutne osetrenie a pripostenie v komercnej poistovni je vraj pre slovenskych lekarov lepsie ako nejake papierovacky. tak rozmyslam,ze pre nas by som vybavila len ten formular E106 a maleho by som dala v komercnej poistovni pripoistit, len pre istotu. Ale inak mi v tom narobili este vacsi gulas ako som mala.
A ty si este kinderko? Dnes by si mala mat to vysetrenie, ze? No napis, uz sme vsetky zvedave.

Mayi, no ako zvladol samko prichod do skolky?

miriam25
2. sep 2008

twix, mne sa maly budi okolo 5-6, ale urobim mu len flasu, napapa sa a dam mu cumlik a spinka dalej do takej pol 8, 8. Aj teraz este spinka, aj by som si este lahla, ale dnes nemozem, o pol 9 mam byt vo firme ☹

miriam25
2. sep 2008

mayi, pozerala som si fotky, aj vase z dovolenky, aj s mojim samkom, no jednoducho uuuuzasne...
na fotkach z dovolenky samko uplne ziari, je na nom vidiet, ze sa mu tam moc pacilo, mozes byt rada, ze si sa nakoniec rozhodla, ze pojdete spolu, treba vidiet tie pozitivne stranky, nie negativne... samko si to naozaj super uzil. Ja by som chcela ist buduci rok niekam na dovolenku, uvidime, ako nam to cas a financie umoznia, ale pevne verim, ze niekam vyrazime, apson na tyzden.

vierusik, no ako? ste uz s tym pokladikom doma? Ako sa mate? Placete moc? Urcite nie, ze?

maya01
2. sep 2008

Dobre ranko,

tak skolka uspesne zvladnuta...ale som tak rozculena,ze az... 😠 😠 😠 ...Samko sa uz tak tesil,prisli sme do triedy,hned bezak k svojim a potom pride za mnou riaditelka a hovori mi,ze Samka preradili do malinkej triedy...uz aj tak je od vsetkych svojich vrstovnikov vyssi od hlavu a tam...chuda taky bol zmeteny...ze vraj vysiel nejaky novy zakon o zmiesanych triedach a jasne,ze tym padom,ze Samko nevychodi cely rocnik,tak si z neho spravili pokusneho kralika...ale ja to tak nenecham...som im tam tolko sponzorskych nanosila,ze az...a to mam za to...ved za dobrotu na zobrotu...ved aj mentalne je Samko uplne na inej vyvojovej urovni,ako tie malinke deti...Moja mamina sa tam tiez dnes po robote chysta...teda obidve sme take vytocene,ze az... Nie dost,ze chuda moje bude menit skolku celkovo... ☹ Juuj taka som napalena... 😠 😠 😠

Miri,a mne povedali,ze ten formular E106,uz neexistuje...on bol aktualny vtedy,ked sme este neboli v EU,ale ze vraj teraz,je uz neplatny... Tak mi bolo povedane v Krankenkasse vo Viedni... Tak neviem...

Idem pracovat,lebo tu mame roboty za 3dni.

Zatial pekny den.

miriam25
2. sep 2008

mayi, boze, a to akym pravom si dovolili takto preradovat a robit z deti pokusnych kralikov??? To uz kde sme sa dostali? Normalne som vytocena s vami... 😠 😠 😠 toto snad ani nie je mozne!!! Ja by som im tam tak vynadala, ze by sa z toho nespamatali!!!

A s tym formularom neviem, povedali mi to nezavisle od seba v dvoch roznych poistovniach,ze to treba, tak som zvedava, co mi povedia tu. Inak, volala som aj do uniqui a zdvihla mi to tam taka mila pani, musim povedat, ze najmilsia a najochotnejsia zo vsetkych, s ktorymi som hovorila, tak som si tak spomenula na teba, ze aj ty si taka mila a ochotna 😉

maya01
2. sep 2008

No ved ja som bola v tzakom soku,ze som tam ostala stat ako skamenena...ale teraz tam ide volat moja mamina a ta je taka naprusena.... Sme prave hovorili,ze co mu to ta,ked tam bude medzi malinkymi detmi,co sa bude s nimi ucit kolo kolo mlynske...ked uz on pozna skoro vsetky pismena a cislice.... 😠
Tak som zvdeava co mamina vybojuje...

Ja sa ti na to u kolegyni mozem opytat,ci je nejake pripoistenie...my mame generalnu agenturu Uniqi tu dole v budove,takze ak potrebujes,tak sa popytam.

lenka.pav
2. sep 2008

ahojte, no maya, nezavidim vam, co so samkom spravili. ako si to mozu bez suhlasu rodicov dovolit? 😠 . to sa ozaj moze stat len na slovensku
co sa tyka formularu E106 - urcite existuje. tiez som si ho vybavila a donedavna som dokonca chodila k lekarom na slovensku (kym som neotehotnela). ide o to, ze mas normalne vystavenu kartu poistenca v slovenskej poistovni, len s jednym rozdielom - namiesto rodneho cisla je tam uvedene cislo rakuskeho poistenia. niektori lekari mi hned povedali, ze ma neosetria (dovod - vela papierovaciek 😠 ), ini s tym nemali najmensi problem a nic som neplatila. ze lekar len posle vyuctovanie na slovensku poistovnu a ta si to zas vyuctuje od rakuskej. apollo mi s tym teda nerobilo vobec ziadny problem. a pred dvoma tyzdnami si ten formular vybavila aj moja mama (opatruje tu v rakusku) a tiez jej v apolle nerobili problem. len ti lekari su otrasni....chcu prachy hned na ruku 😠

babulik22
2. sep 2008

vroni: dakujem za informacie.velmi si mi pomohla.mas to umna 🙂

ronnda
2. sep 2008

ahojte,

tak co holky tehulky - jake bylo dnes cviceni a daly jste si pak neco dobreho? urcite to bylo fajn, ze jste se vsechny sesly, uplne vas vidim jak sedite v kavarnicce a hladite si sva briska a povidate si o mrnouscich a taky asi o porodu... 😉

twix - nedavno jsem si vzpomnela, jak jsi tu tenkrat psala, kdyz laura zacala chodit, jak venku chce jen tapkat, tak u nas je to ted uplne stejne, je to legrace.
to brzke ranni vstavani se k vam nejspis dostalo od nas, nicole vstavala vetsinou o pul seste a ted si az do pul sedme 🙂 no a tu nechut k jogurtum jsme vam asi taky prebrali my - nici se po nich muze utlouct.

miriam - jak to vlastne dopadlo s temi zkouskami co jsi tenkrat delala, uz mas vysledky?

lieska
2. sep 2008

Caute dievcata! Toto je zabijak citat po 5 dnoch prestavky!!! Uz som aj zabudla na co som chcela reagovat!
😀
Tak vy ste vacsina nabehli do prace (Wieni, vroni) a ja som skoncila, v piatok som to o 13.00 slavnostne zabalila a teraz sa uz druhy den mierne nudim doma! Tento tyzden bude este ok, ale potom neviem... i ked stale myslim na to, ze si to musim uzit, lebo potom uz cas na lenosenie nebude! 🙂 Vroni, inak mna by mrdlo tmelit sa do 15.-teho po firme, ked tam vlastne nemas co a na com robit! Ja si teda nemyslim, ze to mas super! 😒 Inak diky z asuper reporty o tych skolkach!!!

Viedencanka uz asi pri nete nie je ako pozeram.... juuuj, som zvedava co a ako a dufam, ez jej to vsetko dobre dopadne.

Silvi, ty si zasa aka aktivna s tym pranim a pobalenou taskou!!! 😀 Ja z teba niekedy nemozem.... 😀
Inak pozrela som si fotky v Lenkinom albume, tie farebne saly co tam mate vyzeraju super, take domace prostredie. Myslim, ze vsetk rodite v tej istej nemocnici, nie?

Ja idem dnes na kurz "Starostlivost o novorodenca", tak sa tesim, j eto len taky jeden Infoabend. A buduci tyzden zacinam kurz v nemocnici, kde budem rodit, celkovo 5 vecerov. Tak tam mi hadam povedia co do nemocky!

Mayi, fotky z Chorvatska su super, fakt vyzeras ako Samkova segra! 😀

lieska
2. sep 2008

Babule, co ste robili (alebo tehulky robite) vramci pripravy na porod s hradzou... Myslim teraz ci ste si robili masaz alebo tie sedave kupele (vraj tie su super) a podobne. Ja zatial len pojedam lanove semiacka, vraj to ze nejako zvysuje elasticitu hradze a tot zatial vsjo. O ostatnom nemam infos tak nechcem zas nieco predbiehat, aby som to nedodzubkala. Ak mate tipy, sem s nimi! 😉

miriam25
2. sep 2008

jaj, lieska, si ma pobavila... a manzel nenamasiruje? 😅 😉 sak spojite prijemne s uzitocnym... 😉

ronnda, z toho kurzu mi je uz pomaly na nic. Skusky som robila 26.6. (tusim, uz si to ani presne nepamatam) a ked som tam volala pred troma tyzdnami, povedali mi, ze to este nie je opravene, potom som tam volala o dva tyzdne neskor a pani mi povedala, ze si neni ista, ze som to ASI urobila, ale ze moj test ma este nejaka lektorka doma, ze mi to nevie presne povedat. Tak teraz sa chystam tam zavolat cez tyzden, ze co mi zasa povedia. Ja pevne verim,ze som to urobila... Mala som z toho dobry pocit, uz ked som odtial odchadzala, ten ma stale neopusta, len dufam, ze nebudem sklamana... no uvidime...

jaj, musim vam povedat moj dnesny zazitok... taka som bola rozculena, ze az. Boli sme so svokrou a so samkom vybrat nejake topanocky pre samka, lebo tie, co ma ho uz asi tlacia, stale mi place, ked ich ma na nozickach a prestane plakat, ked mu ich dam dolu. No a predavacka mi povedala, ze detske topanocky by mali byt vacsie o 1,7cm!!! pozeram na nu, ze ja mu take velke nekupim, ze mu v tom bude plantat nozicka, nebude v tom ani vediet chodit. Ona si stale trvala na svojom, tak som mu obula topanocky o dve cisla vacsie, ako mal predtym, chuda moje, chodilo v tom akoby mal na nozickach plutvy, tak som mu vybrala ja len o jedno cislo vacsie, ma tam miesta nieco vyse 1cm a chodi v nich uplne normalne!!! A ta predavacka len tak na mna pozerala, ze on z toho rychlo vyrastie a hento toto... no len ma rozculovala.. Na zimu mu budem musiet aj tak kupit teple topanocky a do jari by tieto nevydrzali, tak preco ho chudatko trapit v lodiach??? Ale tak kupili sme, som spokojna aj ja aj samko a radit si od predavaciek pri kupe topanok uz teda davat nebudem...

viedencanka
2. sep 2008

Ahojte,
nestiham si vas precitat,dnes som stravila v nemocnici asi 5 hodin na vysetreni,najskor CTG- srdiecko bilo velmi rychlo,tak ma poslali na ultrazvuk a na doppler a nadopovali ma vitaminami.Na ultrazvuku mi povedali,ze mam velmi malo plodovej vody a ze mocovy mechur dietatka je hrozne velky,ze sa im to nepozdava,ze by mohol byt nejaky problem. potom ma poslali zase na CTG,prisiel aj primar a asi styria doktori diskutovali,co by bolo najlepsie. Nakoniec ma poslali domov,aby som si oddychla a zajtra rano o 7.30 mi vyvolaju porod.Pytala som sa,ze co to s tym mocovym mechurom znamena a oni nic nehovorili,klasicky- netreba sa znepokojovat,zajtra sa uvidi.
Takze sa s vami na par dni lucim, drzte mi palce zajtra rano-vopred dakujem dakujem...

maya01
2. sep 2008

Viedencanka....budem drzaaaaat palce,nech vsetko dobre dopadne a malinka a aj ty ste v poriadku.... Vela,vela stasticka a zdravicka a nech to mate cim skor za sebou 🙂 🙂 🙂

miriam25
2. sep 2008

viedencanka, aj my drzime palce, aby vsetko dobre dopadlo a aby si sa nam za niekolko dni ozvala ako stastna druhorodicka 😉

dzidzuska
2. sep 2008

Ahojte kocky,chcem sa spytat ci by tu bola niektora ochotna mi pomoct.Nasla som na ebay-ku kocik ktory chcem a zasielaju len v ramci rakuska.Mohla by si ho niektora objednat a poslat mi ho na slovesnko pripadne by sme si urobili vylaet a prisli pon.Asi tu nebuem dlsie tak ak sa niekto najde prosim IP...dakujem vopre 🙂

silvia2406
2. sep 2008

viedencanka, zajtra vam spolu s tereskou budeme drzat vsetky prsty, urcite to vsetko dobre dopadne a obe budete v poriadku 😵 v nemocnici budes v dobrych rukach, takze ziadne strachy 😉 tesim sa na spravicky a fotecky. tfuj tfuj tfuj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre