Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
15. sep 2008

Dobre ranko,

no kde ste vsetky...aky ste mali vikend...?
Urcite ste vsetky zalezene pod perinou...ani sa necudujem pri takom pocasi 😖

Tu je dnes sviatok,tak aj my sme len pred chvilkou vyliezli z pod perin... 😉
U nas vikend bol celkom ok...len uz pocasicko nam nehra do karat...skoda...ale stale verim,ze babie leto nas nesklame 😉

Idem sa pustit do zehlenia a poobede na nakupy,potrebujem topanky.... 😉

Zatial paaaaa

maya01
15. sep 2008

Wienika,ako je s Leuskou? Si sa tu dlho neukazala,tak dufam,ze je ok...

tinavieden
15. sep 2008

Dobre ranko babenky,

Maya takze na SK je dnes sviatok tak si ho pekne uzite.Aj my ideme dnes na nakupy treba nam kupit teplejsie veci pre malu kedze sa tak ochladilo. Nieco este ma ale treba jej este troska doplnit satnik princeznej 😉

Aj ja dufam,ze este pride babie leto a uzijeme si este slniecka.

Takze zajtra mame to stretko tak piste kto vsetko pride aby som vedele rezervovat stol. Takze ratam s Jasterkou,Lenkaw, Bejby, Twix,lyziarka...Silvia dufam,ze sa pridas aj Ty...na koho som este pozabudla?

Wienika ako to vyzera s Tebou?

wienika
15. sep 2008

ahojte kocky,
ja sa ospravedlnujem, ale nic nestiham, akosi sa mi toho nakopilo.

lea mala v noci zo stredy na stvrtok vysoke horucky, rano sa mi zdala ok, tak som ju vzla do jasli a ja som sla do roboty. potom mi volali, ze ju mam vyzdvihnut, ze jej znova vyskocili. tak sme boli na pohotovosti, potom som ju odviezla do blavy, lebo v piatok som musela ist pracovat. nastastie jej u maminy bolo fajn a v piatok uz bola ok...takze super.
v nedelu sme mali oslavu, dodatocnu pre leu, manzel pozval skoro 40 ludi, cela jeho rodinaa priatelia...objednal prasiatko, takze bolo super.

dufam, ze bude lea ok, toto pocasie nie je bohvieco, ani neviem ako ju mam obliect...trosku ma sopliky, ale inac je vesela.

prajem vam pekny den, mozno sa vecer ukazem....
ozaj tehulky, este ste vsetky kinderka?

silvia2406
15. sep 2008

dobre ranko 🙂

pocasie je naozaj na figu, sice som chcela ochladenie, ale nie az taketo 😒 ale od stredy sa vraj ma opat pomalinky oteplovat 🙂

tina, nemam na utorok nic, takze sa pridam. len som nepostrehla o kolkej. uz sa tesim na babatka a samozrejme aj na maminy 🙂

tinavieden
15. sep 2008

Silvia o 15.00 tak sa tesime 😉

silvia2406
15. sep 2008

tina, dakujem 🙂

maya01
15. sep 2008

Wienika,super,ze je uz malej lepsie....toto pocasie je strasne,ja uz tiez cakam,kedy sa dostavia prve sopliky.
Pridaj par foto z oslavy.... 🙂

Tina,ja som bola vcera pre Samka nakupit par veci....
Zajtra porobte fotky a sup sup do albumu s nimi 😉

tinavieden
15. sep 2008

Silvia nemas za co 😉
A ozaj nevies co je s boldy?Nema zaujem sa pridat?Ty mas s nou kontak hm?

silvia2406
15. sep 2008

tina, boldy zavolam a spytam sa, alebo sa mozno medzitym ozve aj sama 🙂

inak len dufam, ze zajtra az taka velka zima nebude, lebo inak nemam co na seba 😅 alebo si nieco poziciam od manzela 😎

miriam25
15. sep 2008

ahojte babenky,
tak my sme mali zasa rychly vikend, ani neviem ako a uz bolo po nom ☹ Samko sa klasicky od tata nepohol, ten je na nom pomaly zavisly, ale tak necudujem sa, ked ho vidi len cez vikend.

Tak vy mate zajtra stretko? Ja som mala ist povodne pre brata do viedne, ale nakoniec nepride, lebo si nasiel este brigadu na tento tyzden, uz buduci tyzden mu zacne skola... no skoda, uz som sa nanho tesila, ale tak pride o tri tyzdne na samkove prve narodeniny 😉

Ja som cez vikend robila zasa poriadok v samkovej skrini, vytiahla som von teple veci, ktore dostal uz na jar 😀 a boli mu strasne velke, tak teraz su akurat, tak sa tesim, nemusim nic kupovat, prinajhorsom nie hned, casom uvidim, co mu este chyba. Ja som ho pred chvilou ulozila do postielky, unaveny uz bol, no a on reve jak tur... to som zvedava, ci zaspi alebo ho budem musiet za chvilu vytiahnut. Ale mohol by si trosku pospat, ja na jeho mieste by som spala ako zarezana, ved aj poccasie je take... akurat na spanie...

mayi, no co, ako stahovanie? a co ten byt, ktory si spominala vo viedni? uz ho mate?

maya01
15. sep 2008

Miri,stahovanie nas caka v pol. alebo koncom okt. A byt uz mame,ale zatial nechcem nic zakriknut,lebo nam to zase nevyjde 😉
Od januara ma Samko uz skolku a nov. a dez. budem asi pendlovat medzi W. a Nr. lebo tie 2mesiace bude Samko chodit tu do skolky a budeme uz u maminy byvat....no uvidime ako to budem zvladat...asi 2 dni W a 3 Nr.

twix
15. sep 2008

Ahojte!

Pocasie sa nam riadne zmenilo ☹ aj ked ja som sa tesila, kedy sa konecne ochladi, ale toto som si nepriala 😨
Moj chlap ma dnes volno, tak isiel s malou do oberlaa. Ja som ostala doma, uz mi ta tepla voda nerobila dobre,
no a ani do plaviek sa uz nezmestim 😉 tak dufam, ze sa vratia obaja zivi a zdravi.

Tesim sa na zajtrajsie stretko!

miriam25
15. sep 2008

mayi, wau, no to bude pre teba riadne narocne... ja som pozerala, ze skolka vo wiedni az od januara, stahovanie teraz, ze co urobis so samkom???? no vidim, ze to mate riadne komplikovane... uff, nezavidim ti.

twix, neboj, ten tvoj to zvladne 😉

my sme boli v sobotu pozriet jeden dom, dom samotny je pekny, ten by sa nam aj pacil, ale ten pozemok, no nic moc. Za domom su asi 3 metre pozemku k tomu domu a meter za plotom uz susedov dom, co sa mi teda vobec nepaci, pozemok sa taha popri ceste asi 30m, ja by som si totiz zelala taku zahradu, kde ma nikto nebude vidiet, maximalne susedia zo stran, ale nie z 3-4 stran ☹ A aby sme si za domom mohli urobit terasu, kde by sme v lete mohli sedavat, grilovat a pod a nikto nam nepozeral pri tom do tanierov... to nechcem... tak som zvedava. Ked sa nas makler pytal, ze aky mame dojem z toho domu, moj drahy klasicky, no vyzera to dobre a ja pozeram, vedela som, ze by ten dom nikdy nechcel a ani ja nie, tak som povedala maklerovi na rovinu, ze dom je fajn, ale neviem si predstavit, ze by som tu zila zvysok zivota, nemala na zahrade ani trosku sukromia, takze z toho dovodu neprichadza ten dom pre nas do uvahy... ved naco mam niekoho vodit za nos??? podla mna je to nefer. Takto vie aj ten makler, co sa nam tu nepacilo a mozno nabuduce, ked bude mat nejaky dom, ktory by splnat tieto nase poziadavky, bude hned na nas mysliet, nie???

maya01
15. sep 2008

Miri,no komplikovane to je,ale co uz narobim,neda sa vsetko naraz sklbit....
Od 1.nov.sa stahuje do tohto bytu moja kolegyna...cize do vtedy musi byt prazdny...resp.vsetky vo veci vo Viedni...ale neberieme vsetko,takze to nebude az tak narocne.
Ja so Samkom ideme k mojej mamine....
Moj sef vie o nasej situacii a prislubil,ze vybavi,nech mozem väcsinu casu robit este z Nr. a len sem-tam vo Viedni a potom od januara,uz naplno Vieden.

jasterka
15. sep 2008

Ahojte 🙂

Tak to je ina zima,ako sa prudko ochladilo,tiez nemam co na seba na taketo pocasie,ale ani sa mi nechce nohy z domu vytiahnut a ist nieco kupit...silvi dobry napad,asi tiez manzelovi vybielim skrinu 😀
vcera sa hneval,ze vsetky tricka mam kratke a hole kriza(cim to asi tak bude 😕 )tak mi nanutil jeho tielka 😀 vyzeram fakt sexy,velke tielko a na to moje male tricko 😅

Aj ja sa tesim na stretko,tam bude teplucko a sucho.

Lenky?ohlaste sa 😉 ak ste este tehulky...

lenka.pav
15. sep 2008

ahojte, stale sme kinderko 😉 . dufam, ze uz nie dlho...
jasterka, silvi, ako bolo na priprave? dajte nejake info, nech sa este cosi zaujimave pred porodom dozviem, bitte 😅 . som rada, ze som to neabsolvovala, lebo by som tam uz neobsedela...inak by ma tie info zaujimali 😉
lieska, tie homeo od svagrinej mi este stale neprisli, ale mala by mi poslat tu arnicu a este jie jedny, co sa beru pocas porodu, spominala si ich tu aj ty. ale ked to pride, hned napisem.

jasterka
15. sep 2008

Ahoj Lenka 🙂 malinkemu sa u teba velmi paci...asi vedel ,ze sa ma ochladit,tak sa ti tam vyhrieva v brusku 😉

Kurz bol dobry,nelutujem,ale veru asi by si fakt neobsedela,aj nam bolo vsetkym dlho....bolo to vtej malej mietnosti kde sa cvici,sedeli sme na tych modrych podlozkach,a vypodlozene vsetkymi polstrami,co mali,ale aj tak to bolo nepohodlne.
Bolo to vlasne len take suma-sumarum,co som uz vsetko vedela,ale bolo to upokojujuce od tej Hebamme to este raz pocut,najme po tom co sa stalo Viedencanke...napr.potvrdila,ze ak by bolo dietatko poslane do nejakej kinderklinik,urcite zorganizuju(oni!)transport pre matku,aby mala moznost ist za dietatkom .

lenka.pav
15. sep 2008

jasterka, dik za info 😉 . to by som teda neobsedela, ze na zemi...a bola tam aj nejaka priprava pre oteckov?

jasterka
15. sep 2008

Tiez povedala,ze ak nam odide plodova voda,mame ist sofort do nemocnice,a nechat sa dopravit v leze.
ak odide plodova voda,je velke nebezpecenstvo infekcie,a do 12hodin treba porodit,bud spontane alebo porod vyvolaju...takze aj to ze poslali tu zenu,co spominala viedencanka domov nech dojde az bude mat bolesti bolo zivot ohrozujuce pre matku aj dieta 😠 ...

boli sme pozriet tie kreisszimmer,a az sa mi kolena podlomili,pozreli sme modru a cervenu...mala som stoho take klaustrofobicke pocity 😖

lenka.pav
15. sep 2008

ja som sa tam citila uplne super, ziadna klaustrofobia 😉 . boze, uz nech to pride. najradsej by som uz drobca mala pri sebe a mojkala ho 😵
to s tou plodovkou som vedela, a tiez sa mi to zdalo byt dost nezodpovedne v tom Leinzi, ze poslali tu zenu domov. budme rady, ze chceme rodit v st. josef. ozaj, kedy pridas fotku kocika do albumu? som nan zvedava 😉

jasterka
15. sep 2008

Oteckovia boli cely cas snami,dobre bolo ked ukazovala na babike ako je v brusku ulozene a ako sa posuva cez bedra,tak vyvalovali oci 😕 😀 ,moj muz mi potom stale hovoril ...chudatko ako tam je pokrcene 😀
medzi tym sme robili dychove cvicenia,a masaze,a velmi zaujimave bolo skusat rozne porodne polohy,
doniesla hoker,a muzi boli z nami,mne s tak paci ta poloha,opret sa o manzela...uplne neprijemne mi bola poloha na boku ,noha hore,nohu drzi partner...musi mat pritom iny vyhlad 😲 😝
ja by som ho asi dokopala od bolesti... ☹

jasterka
15. sep 2008

nemam fotku ☹ ,a pride az o 6.tyzdnov,my sme nakoniec zobrali teutoniu v cervenej na objednavku,nikde ju nemali,predavacka nam ju ukazala tak ,ze ju zlozila s inych modelov,ze zhruba tak bude vyzerat...ja som sa stou zelenozu nemohla zmierit, ale sa nam pacil ten ram z toho modelu,tak nam taku zlozila,mistral S kostra,ale ine kolecka,a pevna tragetasche...dufam,ze budeme spokojny 🙂

lenka.pav
15. sep 2008

no, my sa asi nechape prekvapit, ako porodim. neboli sme na priprave, tak snad nam to povedaia priamo na placi, co mame robit 😅 . ale podla mna instinkt mi poradi, nie? a coze ten tvoj nema rad dobry vyhlad? 😀 😀 😀 . a tie masaze, bolo to nieco specialne?

silvia2406
15. sep 2008

matka, tak ste to dobre vyriesili s tym obleckom 😅

pre mna bolo zaujimave sa dozvediet, ze ak podpisem papier, ze chcem kreuzstich, tak nemozem ist do modrej izby, kde je vana 😒 a ja som praveze chcela skusit vanu a ak by bola bolest pre mna neznesitelna a bolo by mozne mi pichnut EPI, tak si ju dam. takto neviem ako sa rozhodnem. kazdopadne mozem pouzit sprchy. EPI by som vsak chcela mat v zalohe 😎

inak, ako si spominala, naozaj su tam zlate hebamme, ja som od stvrtku poriadne malu necitila, a ona o sebe vie dat poriadne vediet 😎 tak sme isli za hebamme a hned nam urobili CTG, a vtedy sa mala prebrala a zacala tak kopat, ze som sa az hanbila 😅 som sa citila, ako keby som si vymyslala a chcela vyskusat ten pristroj 😅 kazdopadne mi to dobre padlo a bola som kludnejsia. 🙂

lenka.pav
15. sep 2008

kolko vas ten kocik bude stat, ked ste si ho nechali vyskladat?

jasterka
15. sep 2008

☹ 700EU 😅 ale co neurobis pre svoje prvorodeniatko 😉 ja dufam,ze kvalita neskalame a vela vydrzi,lebo co moj muz planuje stym nasim skvrnatkom podnikat 😀 najlepsie by bol asi traktor...

lenka.pav
15. sep 2008

silvi, tak isto som tam bola aj ja na tom ctg. maly sa doma vobec nehybal a tam sa tak ukazoval a predvadzal, ze az. takze neboj, asi sme neboli prve, co sa tam hanbili a ani posledne 😀

lenka.pav
15. sep 2008

jasterka, ved ho potom vyuzijete aj pre druhe babo, tak neboj. a to je podla mna bezna cena...teraz su kociky dost draha vec. a coze by chcel tvoj manzel s drobcom podnikat? vystup na najvyssiu horu sveta? 😀

silvia2406
15. sep 2008

lenka, to dufam, ze na take nieco su zvyknuti 🙂 su to ale potvory tie nase deturence, si z nas robia srandu 😎

matka, ako dnes s tou prednaskou? ja ked si predstavim, ze mam ist do tej zimy, tak mi je zle a este k tomu o 19-tej 😖 v poslednej dobe sa mi vracia moja unava, ja uz o 8-mej lezim na gauci a spim 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre