Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
15. sep 2008

inak ta info o epi a vani ma zaujala. aj ja som to mala na plane ako ty, silvi, no budem sa asi musiet rozhodnut iba pre jednu z tych dvoch moznosti. a moze sa ist s epi do sprchy?

jasterka
15. sep 2008

ahoj Silvi 🙂 dopis lenke co som pozabudala 🙂

veru, povedali,ze ak mame v plane EPI bolo by nefer vybrat si modru izbu,ktoru moze o par hodiniek potrebovat zena,ktora nechce EPI ,ale chce byt vo vani...tiez spominala ze zeny su vo vani 3-4hodiny 😲
asi je to fakt pri bolestiach prijemnejsie.
..tiez spominala,ze 99%prvorodiciek roci 10-12hodin ☹
Leni,inak som presvedcena,ze instikt nam naozaj poradi tu naj polohu,ide o to v ktorej mas asi najvecsiu silu tlacit...
inak moj muz je strasne zvedavy 😀 ani by som sa necudovala,keby chcel vsetko vidiet 😝 ale mne bude urcite prijemnejsie ked bude stat za hlavou 😉
masage-len take opret sa o loptu a tymi zublatymi loptickami po chrbate....mne su napriklad ruky prijemnejsie ako tie lopticky...to je tiez asi indivindi...ako to budeme vnimat pri bolestiach.

jasterka
15. sep 2008

Leni,ja si myslim,ze do kratkej sprchy ano,ona hovorila ze hadicku mas cely cas pocas porodu vylepenu cez chrabt ku klucnej kosti a postupne dopichavaju podla potreby a ze sa nic nestane, lebo je prelepena sirokym pflastrom,zakoncena stuplom,ale asi pobyt 3hodinovy vo vani by to predsa mohol narusit...
sa tam pytali,ci si citis nohy a ona ze ano,len pri spinalke ked robia cisarak si necitis nohy,pri EPI mas tie nohy ako z gumy,mtakze moze byt problem ist si na WCko,teda sam prejst...a citis uz len tlak,uz nie bolesti.Cisaraky robia vecsinou v spinali.

lenka.pav
15. sep 2008

no mne tie lopticky boli az velmi prijemne 😀 😀 😀 (skoro som uvazovala, ci cih nekupim ako eroticku pomocku) 😀 😀 😀 . s tymi 12timi hodinami pocitam...co uz

jasterka
15. sep 2008

Silvi,ja na tu prednasku chcem ist,zase zneuzijem manzelika 😉 nech nas zavezie a hlavne vyzdvihne...snad by nechcel aby som sa v tej zime trepala metrom taka bruchata,ved tam idem pre nase dietatko 😉
len on tam neche cakat,tak to radsej otoci na dvakrat 😉 takze budem rada ak sa pridas 🙂

Inak,Leni,keby som dovolila ,on by isiel urcite aj hory zlezat z drobcom...ale ja ho nenosim 9.mesiacou,aby mi ho dokalicil,tak sa snazim jeho napady korigovat 😀

silvia2406
15. sep 2008

leni ty si cislo 😀
my sme vcera skusali masaz hradze, moj chlap to robil asi zle, pretoze mne to neprijemne nebolo 😀 ale co z toho, ked o osmej som uz bola na gauci ako vyplaveny vorvan a drichmala som 😅 takze pripravovanie krcka sa nekonalo 😅

lenka.pav
15. sep 2008

moj drahy vidi svojho drobca ako vrcholoveho sportovca...chce z neho bud volejbalistu po nom alebo vodnopolistu 😉 . ti chlapi su taki malicherni 🙂 . ale na to babyschwimmen chcem s drobcom chodit, ked sa raz uz narodi 🙂

silvia2406
15. sep 2008

matka, aj moj ma uz pripraveny plan, na ktore sporty mala pojde, samozrejme plavanie, ja sa postaram o lyzovanie, na chrbticu je dobre lezenie, aby sa vedela branit, tak nejaky bojovy sport a samozrejme lukostrelba, aby sa vedela ovladat 😀

jasterka
15. sep 2008

Tiez si mame doniest vlastne Cdcka,moj muz navrhol ELan 😀 ...tak ja neviem,ci by som si nejaku moju oblubenu hudbu chcela navzdy spajat s porodom,ale zase byt tam v tichu...mate nejaky tip? 🙂

lenka.pav
15. sep 2008

teda, mas doma ineho experta, ked vie robit bolestive veci bezbolestne. ja som sa na tu masaz vykaslala. akosi nemam chut si sposobovat bolest, ked jej mam teraz aj tak dost. zacala ma total boliet lonova kost, bedrovy klb, poslickovia su castejsi a silnejsi (krize bolia, brusko tvrdne)...len ziadne kontrakcie neprichadzaju 😠 . ale na druhu stranu-ved mam este tyzden cas

lenka.pav
15. sep 2008

nieco tam isto maju aj oni, nie? nemam chut si brat nieco svoje

jasterka
15. sep 2008

😀 😀 😀 schuti som sa zasmiala na tych predstavch nasich manzelov,ja stale mojho natahujem,ze nase bude pekne chodit na klavir,ze tam sa mu nic nemoze stat...on mi to zozerie ako z navijakom a potom sa jeduje,co chcem to chuda zatvart doma 😀 a uz teraz bojuje za prava nasho dietata 😉 ale ja ho len tak natahujem...

silvia2406
15. sep 2008

juj, leni, tak to ti nezavidim, ale neboj caka to aj nas (ak ti to pomoze) 🙂 bedrove klby ma bolia uz teraz, nie raz sa budim na hnusnu bolest v noci, ukladnujem sa ale tym, ze uz to hadam dlho nepotrva a u teba uz vobec nie 😉

jasterka
15. sep 2008

Leni,veru aj ta hebamme hovorila,nic nerobit nasilu,a nic co by vam bolo neprijemne...
a co segra,je este 2v 1 🙂 ?

lenka.pav
15. sep 2008

chuda segra uz prenasa, je z toho dost nestastna. ale ak do piatku neporodi, tak ide do nemocnice budu jej porod vyvolavat. a na bolest bedroveho klbu som sa aj ja dnes v noci asi 4x zobudila, nic prijemne

silvia2406
15. sep 2008

mati a co tak sach, balet alebo ping-pong 😀

jasterka
15. sep 2008

silvi,presne to mam v zalohe 😀 😉

silvia2406
15. sep 2008

ja sa inak prenasania desim. ja by som najradsej porodila par dni pred terminom, ale to asi kazda. to cakanie, ked nevies kedy presne to na teba pride je hrozne 😒

jasterka
15. sep 2008

ah ,to prenasanie ☹ ta hebamme hovorila,ze prenasaju skoro vsetky prvorodicky,ze len4%porodia na svoj termin,ze bud je narodene dietatko velmi predcasne alebo az po termine.
hovorila,ze oni na vyvolavnie objednavaju skor na vecer,lebo vedia ze vyvolvacka ucinkuje tak po 12hodinach,nech sa zena este vyspi v noci a potom ma pred sebou cely den...
a tiez potvrdila,ze spermije vyvolavaju porod,takze Leni do toho! 😉 nielen sa mojkat ale naplno 😀 😉

lenka.pav
15. sep 2008

silvi, tiez mam z toho nocnu moru. ved uz teraz sa neviem hybat ako clovek, som ako tank, do vsetkeho narazam, nic sa mi neuhne 😀 . ja by som najradsej porodila dnes 😀 , mnazel ide do prace az zajtra, tak preto. alebo potom az v piatok...to bude zas doma

lenka.pav
15. sep 2008

a nam asi spermie nezaberaju 😀 😀 😀

silvia2406
15. sep 2008

lenka ty mas pocit, ze si ako tank v 39tt, ja uz teraz 😅 a to myslim vazne, na posteli sa uz ledva otocim, obut sa je umenie, o holeni ani nevravim. a bude to uz len horsie 😅 ach jaj, ale mala musi vydrzat, kym nebudu hotove pasy, manzel ide zajtra kvoli tomu do Ba. moj by mohol byt hotovy buduci tyzden, teda dufam, ze to nejako nebudu natahovat. 😒

lenka.pav
15. sep 2008

vcera som cely den makala - upratovala, pila som malinovy cajik, stlacali sme akupresurny bod na vyvolanie kontrakcii, dala som si najhorucejsiu vanu mojho zivota, aj sexik bol a vysledok??? NIC! malemu sa proste z brucha nechce. ked si predstavim, ze je tam taky stvorkilovy poskrucany, je mi ho luto 😅

lenka.pav
15. sep 2008

inak, budete davat prekladat pas? myslela som si, ze ho kdesi prelozeny mam, ale asi som ho kdesi odovzdala, ked som este robotu hladala a nemam to. snad nam daju rodny list pre maleho aj bez prelozenych pasov.

silvia2406
15. sep 2008

leni, to snad nie, ze prelozeny pas, ved v pase je pisane vsetko niekolkojazycne 😒 to uz by ma svihlo, este tento tyzden mi mamina musi poslat prelozeny rodny list, myslela som si, ze ho mam, ale to bol sobasny 😅 takze ja toho musim este vela stihnut 😎

lenka.pav
15. sep 2008

rodne listy tiez nemame prelozene...a uz ani nie je kedy ich davat prekladat...ach jaj, snad nebudu robit problemy

jasterka
15. sep 2008

Ah,Lenka,vyzera to tak ze zakony schvalnosti dokonale funguju,cim viac sa snazis,tym dlhsie to trva... 😔

inak nechapem,co je na pase na prekladanie 😕 dufam,tiez ze mi ho uznaju neprelozeny,inak ja este ani pas nemam 😅 bohvie,ci si ho stihnem dat vybavit,no ved snad ma nezavru,ze nebudem mat vsetky doklady,len to vybavovanie sa asi predlzi 😝

lenka.pav
15. sep 2008

http://www.wien.gv.at/verwaltung/personenwesen/...
toto som nasla na viedenskej stranke a dost ma to vyplasilo...ze vsetko treba dat prelozit a notarsky overit. dufam, ze sa to bude tykat len auslanderov z krajin mimo eu...

jasterka
15. sep 2008

hm 😖 ja si myslim,ze to vela zalezi aj od uradnika,aky bude mat den.

lenka.pav
15. sep 2008

budeme sa spoliehat na milych uradnikov, ktori budu mat prave dobry den 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre