Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
26. sep 2008

dobre ranko.... 🙂
twix, ja viem, ze lea sa nauci, ale ked pocuvam co ktore dieta vie urobit, tak mi je trochu luto.....ale to je normalne.....asi kazda mama..... tie zubky jej cistim detskou,jemnou kefkou a pastou, ale vydrzi len par sekund, potom ju tiez hadze o zem 😀

tak uz sa tesim na ordinaciu 😉

ronnda
26. sep 2008

miriam, twix, vroni, wienika - dekuji vam za vysvetleni toho piti mlicka z flasky, ja proste moc ctu. tak jsem ted klidna, nici z ni pije jen vecer a rano, na usinani cajik nebo tak nehrozi. usina tedy s dudlikem, ale sem tam se nam povede uz i bez nej a po vyspani mi dudlik rovnou odevzda, protoze "dudlik je prece jen na spani"

wienika - to byl moc dobry napad se zmenou doktora a je moc fajn, ze je kompetentni a dela na vas dobry dojem, no a na leu evidentne taky, kdyz si s panem doktorem tak pekne povida. je dobre, ze mate zase nazor od nekoho jineho a urcite s nim budete spokojeni, muzete ted srovnat jeho pristup a vasi puvodni dr. a to, ze lea v jeslickach hezky papa, je dobre znameni, treba ji vic chutna kdyz je mezi detmi.
ohledne toho co ktere dite umi - je mi jasne, ze je ti to lito, kdyz tu od nas ctes, jak se "chlubime" tim, co uz nase ditka vsechno umi, ale uz jak psala twix, i u nas tento ucici zlom nastal az pote, co mala zacala sama chodit. a u vas je to uz na spadnuti, kdyz uz lea par krucku sama udela a pokroky jsou evidentne videt.
moje kamaradka ma chlapecka o dva tydny starsi jak nici, chodit sam zacal v 10 mesicich, od 12 mesicu papa sam lzickou, od 11 mesicu poznal kocku a plno dalsich zviratek a veci. byla jsem z toho taky docela spatna a delala si starosti, jestli jsem ja neco nezanedbala a jestli se male dost venuji. ona ta kamaradka totiz nema cas ani napsat sms, internet nehrozi vubec, protoze je neustale s detma, 100% se jim venuje, tak jsem si rikala, ze mozna proto takove vysledky. ale ted vidim, ze i u nas se to zmenilo az zacala nici chodit. nedelej si prosim starosti, vzdyt jste byli u dr., lea je zdrava, jen drobnejsi a to dozene! a taky si myslim, ze se hodne nauci tim, ze je v jeslickach.

nici ted cele dny temer jen mnouka, naproti na strese totiz chodi kocka a tu ona miluje, jen ted nekolik dni, jak je skarede, tam kocka neni, takze snad stokrat za den vysvetluji, kdyz nici ukazuje na tu strechu a dela mnau, mnau, ze kocka je nejspis doma, protoze je zima, nebo ze zrovna papa mlicko, kdyz k nam nekdo prijde, hned ho tahne k oknu a ukazuje na tu strechu, no uz jsme umnoukani vsichni 🙂 ted si prohlizela letacky (jeji oblibena cinnost) a listuje reklamami zielpunkt a najednou zase mnouka, tak ji rikam, ze ne, ze kocka je doma a ono v tom letacku byla reklama na nejake katzenfutter, takze tam bylo vyfocene to jidlo s miniaturni kockou a ona ji poznala. no doufam, ze nebudeme do budoucna porizovat kocku, mame dve cincily, ale ty nevydavaji zadne zvuky ☹

ronnda
26. sep 2008

tehulky, dnes to vypada zase na ospaly den, tak doufam, ze vsechny jeste polehavate a odpocivate.
jak jste tu psali jak byl doktor ve stresu, to je neprijemne, urcite z toho nemate dobry pocit, snad to bylo jen prechodne a nemel proste zrovna svuj den.

jeste k cisteni zoubku - nam se to dari zatim jen rano, kdyz si zuby cistim ja, tak chce se mnou, potom chce kartacek ale na hrani, tak ji ho beru a to uz se ji moc nelibi, vecer to nezvladame moc pravidelne, pastu jsme zatim nepouzili, na ty nase tri zoubky 😒

miriam25
26. sep 2008

ahojte,
tak ohladom cistenia zubkov, my este tie tri necitime, doktor povedal, ze sa ma maly oboznamovat so zubnou kefkou, ma ju mat medzi hrackami a ked si cistime my zuby, mal by nas maly vidiet, aby vedel, ze je to normalne. Zubky mame zacat cistit, ked ich bude mat zhruba 10 a k zubarovi ist tak v dvoch rokoch. Neviem, mne sa to zda trosku pritiahnute za hlavu, kdesi som citala, ze dieta by malo ist prvy krat k zubarovi este ked nema ziadne zubky, ze zubar pozrie dasienka a poradi, ked nieco potrebujeme vediet a potom ked uz budu zubky, mali by sme sa poradit so zubarom, ako casto k nemu chodit. Aj toto sa mi zda trosku pritiahnute, snad nejaky kompromis medzi tymito dvoma alternativami... neviem. zatial maleho netrapim, aj ked uz asi mesiac nad tym uvazujem...

wieni, kazde dieta si urcuje svoje vlastne tempo ucenia a my to bohuzial nemozeme moc ovplyvnit. Samko si casto brava knizku do ruk, prelistuje ju za par sekund a potom zahodi, uz ho to nebavi, to by som mu musela dat aspon hruby quelle katalog,aby pri tom sedel dlhsie, kym pride na koniec, ked si k nemu sadnem, ze si pozrieme knizku spolu, tak vydrzi len pri knizke so zvieratkami, pri inejj nie, ale tiez tak minutku, dve a koncime.
Aky je veliky ukazat nevie a ani sa to nechce ucit, uz som skusala vselijako...
hracky z krabice dokaze vyhadzat za niekoko sekund, ked som mu ukazovala, ze ich ma dat aj naspat, tak pekne zacal a snazil sa, ale potom to zasa vsetko pekne vyprazdnil a bolo 😉

miriam25
26. sep 2008

ronnda, ta tvoja znama, co sa tak moc venuje svojim detom... neprehana to tak trosku? Samozrejme, detom sa treba vela venovat, ale aby nemala cas ani smsku napisat... aby to neskor nelutovala. Moja znama robila to iste a jej deti sa nevedeli vobec same zahrat, vzdy potrebovali mat pri tom maminu a ked mali ist do skolky, tak to bol hotovy horor, nebola tam mamina...

tak lenky vcera este namali drobcekov pri sebe... ale mozno uz dnes.. zatial sa neozvali 😉

charlotka
26. sep 2008

Ahojky,
lieska, dakujem, tak ja si tam radsej zavolam, asi najrozumnejsie riesenie 🙂 ja som si tiez myslela, ze mi vysetrenie na streptokoka bude robit moj gyn. 😒 ale hadam v tom pilzambulatoriu bude nejaky fesak 😀

policajny zbor ba sa este neozval, to bude asi na dlhsie 😎 ale chcela som to mat pisomne, lebo ked tam potom poslem manzela, nech sa ma cim ohanat, pretoze on nie je taka papula ako ja 😀 ale ked sa ozvu, urcite dam vediet 😉

silvi, ja som na toho streptokoka dostala Labor-Zuweisung, je tam dokopy na vysetrenie 7 vselijakych neduhov, sice B-Streptokoka tam nevidim(tusim ze sa pouziva aj skratka GBS) ale hadam to tam bude 😠 ale mam web a adresu na to ambulatorium, poslem ti cez IP, mozno by ta zobrali aj bez toho 😵 ja som sa na to pytala, pretoze mam teraz pocas tehotenstva stale nieco a citala som, ze to moze byt aj streptokok, ma ho okolo 40% tehotnych. Ale ak nemas nejake svrbenie alebo napadny vytok, tak sa nestresuj 😉

lieska
26. sep 2008

Charlotka, mudro, ze to chces mat na papieri, ja to tiez tak robim, kde sa da! Lebo ked ti da nejaky XY telefonicku informaciu, tak dalsi povie, z eoni o tom nic nevedia a basta!

Aj ja som citala ten udaj, ze streptokoka ma okolo 40% tehotnych!! 😀 Tusim na www.tehotenskakalkulacka.sk?

Baby, mamicky, nepouzivali ste na cistenie zubkov take nieco...vyzera to ako keby ste odstrihli jeden prst gumennej, resp. silikonovej rukavice (prve ma napadlo ako kondom pre trpaslika, ale v suvislosti s deturencami radcsej ta odstrihnuta rukavica) a na nej su take jemne zubky. S tym sa ma uz babatkam masirovat ustna dutina, aj ked este nemaju zubky!!! Nepouzivali ste to?

Ja som dnes bola v LKH prvy krat na tej akupunkture, tak uvidim, ci to pri porode bude mat nejaky ucinok a ci ho budem mat trosku rychlejsi! Mam ist kazdy tyzden raz, az do porodu. Vo Viedni to ponukaju nemocnice tiez?

lenka.pav
26. sep 2008

ahojte, lieska, dik za spoluucast 😉 .
dnes som bola zas na tom ctg, objavili sa tam vraj take malicke kontrakcie, ale tie nic neznamenaju. dnes mi to aj vyhovuje, lebo manzel je zas v nocnej, takze radsej si na neho pockam do rana 😀 . srdiecko malemu bije ostosest, takze nie je dovod na paniku. ale uz by som ho tak rada stiskala!!! 😅 . nakoniec by sa mi celkom pacilo, keby sa narodil v pondelok - na manzelove meniny (by som nemusela kupit darcek 😀 😀 😀 ).
streptokoka ani mne nevystrovali, co sa teda dost cudujem, ale asi vedia, preco to robia, teda nerobia...ak podaju standardne pri porode kazdej rodiacej ATB, tak je v podstate vyter nanic.
lieska, aj u nas v nemocnici nukali akupunkturu, ale ja - zdravotna sestra - sa bojim, ked do mna niekto picha ihly 🙂 , tak som sa na to nedala.
lenkaw, ako to s tebou vyzera? nie, ze ma predbehnes!!! podme rodit spoluuuuuuuuu 😉
ostatnym tehulam prajem krasny priebeh tehotenstva a mamickam nech deti radost robia. papa

wienika
26. sep 2008

dobry vecer babulky,
dnes ste sa moc necinili, ale aspon som nemusela vela citat.... 😉

baby, ja viem, ze si nemam robit starosti s leou, nakoniec az tak pozadu nie je, nieco sa uz na nu nalepilo 😀 ako napriklad aka bude velika(to robi asi od 9 mes.), ako sa ma, tak ukaze rucickou, ,,ze vselijak,, ako robi tina(to je nas jazvecik) tak skusa stekat....a to je asi tak vsetko.....ale ako tvrdite, snad sa to rozbehne spolu s nou, ked zacne sama lietat p byte....a po vonku 😉
inac som jej vcera kupila 1 topanky, geoxky, su krasne, tak uz len tie prve samostatne krocky nam chybaju.....

streptokoka mi tiez nerobili, pytala som dr a on, ze netreba.....tak som mu verila....ale citala som, ze by si to mala dat vysetrit kazda zena, lebo pri porode moze nakazit babo......tak ja neviem.....ale za opytanie to stoji....

lieska, ja mam ten gumovy naprstok a tym sme aj zacinali cistit zubky....bolo to fajn na zaciatku, teraz si necha lea cistit len kefkou a tiez nie vzdy....
miri, to nechapem, co povedal tvoj dr o tych zuboch, moja sesternica je zubarka, dokonca zije v zubnej krajine 😀 (schweiz) a ona mi hovorila, ze mam zubky cistit hned ako jej prve vylezu...samozrejme jemnucko....tak som aj robila.....

lenkapav, este doma? tak si este uzite posledny vikend vo dvojici..... 😉 a mozno nie.....

lenkaw, sa nehlasi......ak sa to uz deje, tak drzime palceky.....

ronnda, to musi byt zlate ako nici mnauka....ja stale ukazujem lee na obrazku macicku a mnaukam zatial len ja.....a lea sa mi smeje...asi jej to je smiesne.... 😀

ja si myslim, ze mamy by nemali byt otrokom dietata, ono sa musi vediet zahrat aj samo, objavuje tak svet....odkedy lea lozi, ju necham tak, ona uz prekutrala vsetky izby, sufliky, skrine a objavuje......ale teraz ma take dost umrncane obdobie.....zeby to bolo tym pocasim?

tak pekny vecer......

lenkaw
26. sep 2008

ahojte, tak sa hlasim po poriadnej prechadzke, este sme sa boli najest v jednej restauracii kam radi chodime (uz posledny krat vo dvojici - teda dufam) a potom cez centrum domou, tak uvidime ci sa to trosku v noci pohne alebo nie !!!
ale myslim ze cez vikend to uz stihneme ;o)))
Vsetkym zelam krasny vikend.

lenkaw
26. sep 2008

Jeeej, este som zabudla, sme sa rozpravali s manzelom ze asi to vybavime v nedelu, ked budu volby a maly im hned povie svoju mienku a vykaka sa na celych politikov ;o))))

miriam25
27. sep 2008

ahojte babenky,
vy zrejme vsetky vikendujete, len pre mna je dnesny den ako keby bol piatok, vcera prisiel drahy domov o nieco skor z roboty a povedal, ze dnes musi ist na cely den do roboty, ze nieco musi byt tento tyzden hotove a vobec netusi, ci to stihnu alebo nie, ze to vyzera dost biedne... ☹ a to sme chceli ist dnes do therme, doobeda sme chceli zobrat samka so sebou a na obed by ponho prisla svagrina a my by sme este zostali... no ale nic z toho. Buduci tyzden tiez nemozeme ist, lebo drahy bude zabijat 3 svine u druhej svagrinej a ten dalsi vikend pridu nasi samkovi gratulovat a zasa tyzden neskor budeme oslavovat samkove narodeniny u svokry. Tak naozaj neviem, kedy pojdeme do therme. Dostala som gutscheiny k narodeninam, ale obavam sa, ze az dalsie narodeniny budeme mat cas tam vobec ist ☹

viem, ze je vikend, ale aspon lenky by mohli podat spravy, co je nove... pevne dufam, ze dnesna noc bola uz ta prava a zvieraju tych drobcekov v naruci a pekne si uzivaju tie prve chvilee 😵 😵 😵 Snad manzelici daju vediet 😉

zelam krasny vikend vsetkym!!!

lenka.pav
27. sep 2008

ahojte, hlasim, ze este nic...ale ideme na dlhsiu prechadzku, snad sa aspon posunie nizsie... 😀 . pekny vikend 😉

ronnda
27. sep 2008

ahojte, ja dnes jen na skok...

wienika - jen hezky mnoukej dal, co ja jsem se namnoukala a nicole to taky nejdrive jakoby nevnimala, ty deti si to ale zapamatuji, uvidis, ze te za chvili lea prekvapi a nejen s mnoukanim! Drzim moc palce. A z botek mate jiste radost, co na ne lea? Nici si s botama moc rada hraje, takze i jeji prvni byly nejdriv pro ni nova hracka.

miriam - to me mrzi, musis byt smutna, do therme ses jiste tesila, ale nezoufej, gutscheiny maji jiste neomezenou platnost 😉 snad vam to brzy vyjde. ja bych taky hned sla, i nam to nejak nevychazi, manzel therme moc nemusi 😉

lenky - jste hodne, ze jste se ozvaly, to vite, my na vas moc myslime, i na ostatni tehulky!

tak vam preji hezky vecer, manzela jsem poslala s malou na chvili k sousedce podivat se na kocku, at to mnoukani ma dnes nazivo. A prinesla jsem ji dnes spoustu letacku z fressnapf, vsude sama zviratka, tak listuje a listuje a mnouka a steka.

miriam25
27. sep 2008

no vidim, ze okrem mna, lenky.pav a ronndy tu dnes nikto nebol... naozaj poctivo vikendujete 😉
s tymi therme ma to dost mrzi, este v stredu, ked prisiel drahy z roboty, tak hovoril, ze v piatok musi robit a to som uz bola smutna, lebo som si myslela, ze kedze bol na piatok dohodnuty na zabijacku, tak sa to presunie na sobotu. No a on ma prekvapil, hned zavolal sestre, ze zabijacka sa musi presunut o tyzden. Tak som sa zasa tesila, ze therme sa nerusia a vcera prisiel s tym, ze sa predsalen rusia ☹ no ale co uz... snad to stihneme do vianoc 😝 aspon dufam. drahy bude mat v decembri narodeniny, tak prinajhorsom pojdeme potom... a oslavime jeho narodeniny s mojim gutscheinmi, ktore som dostala v lete na narodeniny... dobre, nie?

inak aj ja poctivo mnaukam a havkam a beeeekam a muuuukam a neviem co vsetko, obcas sa to samkovi strasne paci a obcas nejaky vobec ziadny zaujem, ale tak mne je to jedno, aspon som tu na sradnu prenho. Ved rozprava stale, sice tie svoje hatlaniny, ale tie su obcas take zlate, ze sa na nom musim smiat.
musim vam napisat, co dnes zasa urobil. Mala som otvorenu jeho skrinu, kde ma veci, aby sa trosku vyvetrala a on samozrejme siel preskumavat. Ked som videla kam mieri, tak mu hovorim, samko nie, to nemozes tam uratovat. Pozrel na mna, zasa sa naciahol do skrine a hovorim mu samko nie!!! Pokyval hlavou ako ja - nie, rozhodil rukami akoze boze zasa nieco zakazane, vzdychol si a siel prec. A potom prisiel ku komode a hore boli plienky a podisiel blizsie, pozrel na mna a zacal krutit hlavou akoze nie... Uplne to vyzeralo ako keby sa ma pytal, ze mama, aj toto je urcite nie, ze? ja som sa na nom tak smiala az ma brucho bolelo.

no lenka.pav je este kinderko, ale lenkaw sa neozvala... zeby uz mala drobca pri sebe???? 😵 😵 😵

maya01
27. sep 2008

Pekny vecer,

Miri,ja tu budem...my tiez vikendujeme sami....manzelik robi,takze sa nemam komu venovat ☹ ....teda jasne,ze Samkovi ale ten ide tak ci tak uz spinkat. A mna chyta upratovacia mania...som zacala triedit Samkove hracky...asi skoncim aj v pivnici a pomaly budem vytriedovat veci,ktore budeme brat do Viedne a ktore vyhodim,alebo posuniem dalej. Musim aj nasu spalnu pofotit a hodit na nejaky bazar...nech ju tam predam za par koruniek.

My sme boli vcera na lodi z roboty....Ba-Devin-Hainburg a naspät. Bolo super,ale bola strasna zima...brrrr. Sa priznam,ze som bola prvy krat na Devine 😅 ,ale skoda,ze sa nedalo ist az uplne hore...prebieha tam prave rekonstrukcia.
Tieto firemne akcie mi budu vazne chybat a kolegovci tak ci tak...sme super partia ☹

Ste tu toho vela popisali....
Som uz cakala,ze Lenky to budu mat uz za sebou a stale nic... 😕
Wienika,super,ze ste zmenili dr.,vidis aspon ti povedal iny nazor...a neboj malinka to urcite vsetko dozenie a mozno neskor svojich rovestnikov aj predbehne 😉

Miri,teda Samko je uz riadny betar a aky rozumny 🙂

No idem dalej triedit...este sa tu ukazem.

Pekny vecer zatial.

twix
28. sep 2008

Ahojte!

my sme vcera boli v blave u nasich. maju dvoch psov, dve macky a moje morca, tak si viete predstavit, ako sa mala zase vyblaznila so zvieratkami. cely den sa nezastavila a cely den rozpravala, tak z nej boli vsetci nadceni. len mamina je vzdy na nervy, ze tam moc nepapa, ona vlastne nema cas, taka je zanepraznena, ze sa tam ani nestihne poriadne najest, len co jej ja v behu stihnem strcit do pusy 🙂 mamina malej kupila kabatik a bundu na zimu a vcera sme este zohnali aj pekne zimne cizmicky. mala je v tom zlata, len nevyzera v tom na rok a pol, ale na take 4-5 rokov 🙂

miriam, neboj do tych termen sa dostanes. ja by som tiez isla, uz planujeme, kedy sa bude dat najblizsie, asi na jar, ked bude mat babo takych 4-5 mesiacov by sme chceli do sonnentherme. samko je uz chapavy. ja som malej vzdy hrozila ukazovakom "ty, ty, ty", ked robila nieco zakazane. tak si na to zvykla, ze ked isla robit nieco zakazane, tak mi dopredu oznamila oboma ukazovakmi "ty,ty,ty" akoze to sa nesmie, co ide ona prave robit 🙂

ako to dnes vyzera s lenkami ?? zeby sa uz rozdvojili ?? 😉

dnes to vyzera na pekne pocasie, tak asi podnikneme poobede nejaku dlhsiu prechadzku a nas tatino pojde odvolit.

wienika
28. sep 2008

ahojte baby,
my sme dnes v noci boli s manzelom sami 🙂 , leuska je u babiny v blave, ale zachvilu ju ideme vyzdvihnut.....

kamaratke sa dnes narodilo babo, dievcatko, uz prenasala, tak jej trosku pomohli, ale porod trval cely den a mala sa narodila az okolo 3.30 v noci.....inac rodila v lainzi, tak som zvedava co povie, ked sa stretneme......a chce ist zajtra domov....a to len dnes porodila..

ronnda, aj lea sa hra s jej topankami a z ytchto novych je uplne hotova....potom pridam foto, ktore som urobila.....leine nove topky a tatinove 45...to je sranda.....

twix, to laura je taka velka? kolko vazi a meria? a to je super, ze tak miljue zvieratka,a to, ze sa nestihne najest, to nevadi, lea sa nestiha najest nikdy......

miri, si ma pobavila tym samkovym upratovanim...ja tiez lee poviem, ze ,,no no,, a ukazem ukazovak a ona mne naspat ukaze to iste, ale neposluchne a urobi neporiadok aj tak....teda vacsinou....hlavne miluje sufliky a moju skrinu, tam si najde moje veci a vesia si ich na seba a tak chodi po byte......

ozaj, lea vcera urobila u babiny asi 5 krokov sama.....zeby to uz zacalo?

tak ja idem, prajem peknu nedelu..... 🙂

lenka.pav
28. sep 2008

ahojte, hlasim, ze stale nic. ale boli sme na prechadzke a po dvadsiatich minutach som uz nemohla chodit, take bolave tvrde brucho som mala. uz som sa tesila...a teraz, ked som v klude, zasa nic. ideme s drahym varit - dnes sme dostali chut na parene buchty, cesto uz kysne. som uz zvedava, kedy sa ten nas krpec rozhodne prist na svet. snad necaka na vyvolavacku 😠 . peknu nedelu prajem 😉

jasterka
28. sep 2008

Ahojte 🙂 Aj ja vam vsetkym zelam krasnu nedelu,nasi ma rozmaznavaju pecenou kacicou a prave mamina vytahuje s truby kolac 😵 ...tak som si na to rozmaznavanie v tehu zvykla,ze mi to bude veru chybat 😀
potom budu stale rozmaznat provorodene vnucatko. 😵

Lenka-tvoj cas sa blizi,kazdu chvilku to uz bude...musi to byt zvlastny pocit cakat kedy uz to zacne...
aj mne sa to blizi,to ty uz si budes svojho Lukaska uzivat plnymi duskami.
Myslim na vasa Lenky kazdy den a zelam vam s celeho srdca lahky porod,nech ste jedny s tych statsnych,
co budu mat na porod krasne spomienky.
🙂
dobru chut k buchtam,nech sa vydaria 😉

maya01
29. sep 2008

Dobre ranko,

Lenky...akooooooo????? Je nieco noveho???? Drzim palce,nech to mate cim skor za sebou.

Bejby,vsetko naj k meninam,nech ti malinka robi len a len radost... 🙂

Wieni,Geoxky su super...aj my sme mali zimne a chystam sa ich kupit znovu...Gratulujem k prvym krocikom 🙂

Dnes ma byt krasne pocasie,ale po ceste do roboty som skoro zamrzla...brrrrr,je len 5stupnov.

Pekny den a prijemne vstavanie.

lenka.pav
29. sep 2008

ahojte, dobre ranko. chystam sa na ctg do nemocnice, ale zas nic necitim...ziadne kontrakcie, takze nas zas poslu domov. mam nervy, na slovensku by ma asi nenechali tak dlho prenasat take velke dieta. ale co uz. som tak dufala, ze to pride dnes, kedze ma moj drahy meniny - bol by to pekny darcek, ale ked nic, tak nic. drzte palce, aby to do polnoci prislo 😀 . pekny dnik 😉

ronnda
29. sep 2008

dobre ranko, dnes to vypada na krasny den, uplne tak jit rodit 😉

leni - pevne doufam, ze uz to u tebe nebude dlouho trvat, moje kamaradka v cesku taky podle odhadu cekala velke dite, tak ji nenechali moc prenaset a vyvolani porodu si dohodla, mozna proto, ze prvni porod mela dosta tezky a chlapecek byl taky veliky. snad uz te nenechaji dlouho prenaset a treba ten dnesni darecek manzelovi prece jen stihnete 🙂

wienika - je, to jste se meli s manzelem jiste hezky 😉 tys tu myslim psala, ze jsi byla nakupovat ve 23.bez. v popolini? ja musim koupit totiz fusak, myslis, ze tam taky maji? chtela bych se tam jit podivat, neni to od nas daleko.

twix - laura a zviratka, to musi byt nadhera! s tim jidlem si to dovedu predstavit, ona urcite nema vubec na nic cas, u nas je to podobne o vikendech, na jidlo si mala vubec nevzpomene.

my jsme vcera byli na bauernhof cobenzl - jeste jednou moc dekuji twix za tip - bylo to tam nadherne! my, ranni ptacata, jsme tam byli uz dopoledne, male se tam moc libilo a nam taky, pocasi bylo taky krasne, vikend se vydaril.

maya - u vas je jen 5 stupnu? tak to se tu mame krasne, my mame uz 8 😉 tak to je tak na teply caj, nejlepe s rumem, ale ty pracujes... at ti to dnes hezky utika.

miriam25
29. sep 2008

ahojte babulky,
tak aj ja sa hlasim po vikende. V sobotu drahy nepsiel az tak strasne neskoro, ako predpokladal, teda prisiel okolo pol 9, co je este dobry cas, teraz maju tak strasne moc roboty, ja to nechapem, oni maju stale moc roboty, ale toto uz nie je normalne, aby este aj v sobotu siel a tesili sme sa, ze prisiel o pol 9, co je skoro ☹ no ale snad to uz bude lepsie. Teraz, ked sa uz zotmie cim dalej tym skor, uz nebude moct robit po tme, tak bude doma skor a snad bude aj samka vidiet aj cez tyzden. Vcera mi to bolo tak luto, ked som sla samka ulozit a drahy mu hovori, tak dobru nocku, v piatok sa zasa uvidime ☹
Inak vcera sme si urobili taky pohodovy pekny den. Doobeda som varila a drahy trosku oddychoval, poobede som upiekla kolac a boli sme vonku na prechadzke, svietilo slniecko, naozaj taka idealna nedela bola. No a vecer sme zasa trosku popozerali immobilien a potom telku.

wieni, aj u samka to chodenie tak zacalo, najskor len dva kroky, potom 6, potom 8 a potom to uz slo 😵 takze sa priprav na vsemozne pady a na to, ze budes lee za patami, kym si pri chodeni nebude ista, trva to nejaky mesiac 😉 ale potom si uz aj sadnut budes moct a len pozerat, kade beha a co robi.

To s tym ukazovakom som skusala aj ja, ale presne ako pises, samko mi ukazoval s velkou radostou naspat a nejak si neuvedomoval, ze to nie je sranda, ze nema po mne opakovat, tak som od toho upustila a teraz len hovorim, samko nie 😀

No nas Samko mal vcera "svoj" den. Doobeda kym som varila nanho daval drahy pozor, boli na gauci a samko bol tak uzasne rychly, ze z gauca spadol a drahy nestihol ani reagovat. Samozrejme, klasika, samko siel dolu hlavou, takze si oskrel nos, na pravej nosnej dierke ma peknu chrastu teraz a hore na nosteku peknu cervenu ciaru, vam poviem, to bolo placu asi pol hodinu a nie a nie sa ukludnit ☹ no ale tak takych padov a zraneni este bude. No a poobede, ked sme boli na prechadzke, boli sme aj na ihrisku a on si trhal travicku a postipala ho vcela. Ruku mal totalne napuchnutu, sme hned mastili fenistilom, myslim, ze mu to pomohlo, dnes to uz vyzera byt dobre.

lenkaw sa cely vikend neozvala, zeby uz mala malinkeho pri sebe?
lenka.pav nezufaj, ved niekedy sa maly narodit musi a uz to naozaj nemoze dlho trvat, tento tyzden maximalne....

miriam25
29. sep 2008

mayi ako? hracky vytriedene? jaj, tak trosku ti aj zavidim to stahovanie, aj ja by som sa uz najradsej prestahovala. Najlepsie by bolo, subezne sa stahovat na slovensko aj do domu. Len keby sme nejaky dom uz nasli ☹

inak neviem sice, kolko stupnov je u nas, ale krasne svieti slniecko a ja sa vytesujem, aky krasny den nas dnes caka.
Poobede ideme k svokre, dohodla nam termin u jednej jej znamej, ktora nam piekla svadobne torty, idem k nej objednat torty pre samka na jeho narodeniny, tie uz mame tiez pomaly na spadnutie. O dva tyzdne pridu nasi, uz sa na nich moc tesim 😵 😵 😵

tinavieden
29. sep 2008

ahoj babulky.Tak sa vam opät hlasim. Konecne sa nam troska umudrilo pocasie a vyslo slniecko 😎
My sme si minuly tyzden uzival v sonnentherme bolo tam super aj Leni sa moc pacilo ani spat tam nechcela ved sa tam predsa stale nieco dialo a nechcela si nic nechat ujst 😉

Lenky aj ja na vas myslim uz ste niektora porodila?Lenkaw sa uz dlho neozvala?Zeby to uz bolo tu?

miriam25
29. sep 2008

tina, viem si to zivo predstavit, ani samko nechce spat, ked je niekde inde a je tam moc zaujimaveho. A ked zaspi, tak len kratko, ako keby aj v spanku vedel, ze nemoze dlho spat, aby o nieco dolezite neprisiel 😀

lieska
29. sep 2008

Caute babule!
Aj ja myslim na Lenky, nech vam to obom vyjde, lahko, rychlo a bez komplikacii!!!

Silvi sa dlho neozvala, si OK?

Baby maminy, to musi byt super pocit viediet si ditko a jeho pokroky s chodenim a objavovanim novych veci! Ja sa uz na to neskutocne tesim!

Ja som bola v piatok na akupunkture, no ale neviem ... v sobotu podvecer som zrazu z nicoho nic zostala mierne paralyzovana, normalne som si necitila lavu nohu, z chrbta mi vystrelovala bolest do zadku, ale tak, ze som nemohla chodit, len som si tu nohu tahala za sebou. Uplne z nicoho nic to prislo,. este doobeda sme boli na nakupoch v meste. Na druhy den to ale bolo uz fuc, tak rychlo ako to prislo tak to aj odislo. Teraz neviem...ci som si nejak pricvikla nejaky nerv alebo ci sa babo posunulo nizsie a mohlo mi ono nieco "prilahnut" (citim tie jeho kopanceky o trosku nizsie ako minuly tyzden) alebo to nebodaj bola reakcia na tu akupunkturu. No neviem...

Dnes idem na posladny kurz, bude Kreissaalbesichtigung! Tak som zvedava....

Prajem vsetkym krasny slnecky dnik!

PS: a co vravite na vysledky volieb???No ja som zvedava, co bude dalej. Nejak extra to sice nesledujem (mam co robit, aby som mala v merku to co sa deje doma), ale trocha som sa teda pobavila! Uz im asi vazne ti cudzinci lezu na city! 🙂

vroni
29. sep 2008

Ja sa hlásim ako kripel, schytala som kdesi hnisavú angínu a bahním si doma. Dieťa som zatiaľ nenakazila, tak len dúfam, že to tak aj zostane.
Včera som sa výborne bavila, lebo som robila krpatej copíky a potom ona mne a keď už som toho mala dosť, tak si ulovila tatka a chcela sa realizovať na ňom. Lenže zistila, že u tatka je už ticho po plešine a z copov nič nebude, tak chodila celá nešťastná a svojim bratom vysvetľovala, že "takto tuto nemá nič, prázdne" a klepkala si po hlavičke. Chalani nepochopili, čo tým chce povedať a tak sa starší opýtal: "prečo Natalka hovorí, že si sprostý?" Chlap veru ťažko zbieral zvyšky rodičovskej autority a ja som radšej utiekla do kúpelne 😀 😀 😀
Inak nemáme nič nové. Voľby podľa mňa ešte nedopadli nijako, uvidíme, ako zostavia vládu 🙂 Ale poteším sa, keď sa podarí odstrániť červenú pliagu. To sú mi nacionalisti milší.

lieska
29. sep 2008

Vroni, mala bude taky svandista ako Ty! Uz je a zatial o tom este ani nevie!! Dobra je!!! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre