Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

kvetinka28
2. aug 2007

Boldy, dakujem za privitanie a povzbudive slova. Ta samota je blba, ale horsie mi bolo bez mojho draheho, to by som asi uz nevydrzala. My sme uz ako take dve andulky, vsetko spolu a vsade spolu. Ako tie dve, co uz druhy rok strazim sesternici 😀 dokonca aj do Rakuska sme ich zobrali

Silvi, si este tu? Ty v Rakusku aj pracujes?

silvia2406
2. aug 2007

ano, som tu 🙂

boldy
2. aug 2007

som tu aj ja baby 🙂
a tie vitaminky chcem sa opytat ta kys. listova vo forme tabliet alebo ako ???

kvetinka28
2. aug 2007

Silvi, ja som zacala brat Calibrum babyplan asi 2 mesiace predtym, s tym, ze to budu 3 mesiace 😀 no a podarilo sa skor 🙂 Ale asi od februara sme sa s drahym zacali velmi zdravo stravovat - velmi malo varenej stravy, samu surovu zeleninu a ovocie a vela orechov, ovsene vlocky, sladit sme zacali len medom (teraz uz nie 🙂 ) a uplne sme prestali pit kavu a cierny caj. Z alkoholu len obcas biele alebo cervene vinko, teraz je to vsak pre mna tabu. Kavu stale nepijem, velmi to skodi babatku a vraj aj sposobuje potrat v prvych tyzdnoch.
Calibrum babyplan uz neberiem, Dr. povedal, ze naco 😒 , ale donedavna som mala predpisanu kys. listovu a Duphaston (hormony na uhniezdenie bubacika).
V kazdom pripade, nic nepokazis, ked ozdravis jedalny listok, ak treba, aj Tebe to pomoze, lebo musim povedat, ze som vobec nebola chora, ked sme salatovali. Ak chces, mozes skusit aj nejaku detoxikaciu, lebo v tehu sa uz nesmie. Mozes sa teraz zbavit mnohych toxinov, ktore by inak sli mimcu. Napr. dioxin (je v cigaretach, ale bielia sa nim vlozky a tampony 😖 ) ma polcas rozpadu 7 rokov, len zeny sa ho vedia zbavit cez placentu a materske mlieko 😢 Drsne, co? No, nechcem Ta strasit, ale podla mna detoxikacia a priprava na tehotenstvo je dobrou prevenciou potratu, alebo vyvojovych a zdravotnyvh poruch dietatka. Niekde odporucaju pripravu az jeden rok.

kvetinka28
2. aug 2007

Kyselinu listovu dostat aj bez predpisu, len je drahsia, ale je v tom Calibre babyplan - asi 200% dennej spotreby tehotnej zeny 🙂 a inak, je aj v listovej zelenine. Asi kombinacia je najlepsia.

silvia2406
2. aug 2007

fuha, tak to je teda sila s tym dioxinom, ale musim povedat, ze nestravujem sa tak najhorsie, teraz v lete mame zeleninove salaty neustale, podobne aj ovocie, ako sme v rakusku, maso nejeme skoro vobec, len vynimocne, a ak, tak len kuracinu alebo morcacinu, takze dufam, ze to bude O.K.
je ale nieco co si pri detoxikacii nejedla vôbec, napr. maso?

boldy
2. aug 2007

kvetinka tak ty si teda odbornik na stravu 🙂 ja sa priznam poslednu dobu som sa stravovala otrasne a to nehovorim o stresoch takze musim sa dat do poriadku pred snazilkovanim 🙂 inac mam dnes spinenie a trocha krvi a nechapem, lebo mrchu som mala 19.7. 😒

silvia2406
2. aug 2007

boldy, zeby? 😵 😉 ale na druhej strane môze to byt aj zo stresu, ktory si v tychto dnoch zazivala. a mas nejake zvlastne pocity, ci chute?

boldy
2. aug 2007

jeminky silvy tiez nad tym rozmyslam... vies co chute na mlieko strasne a sa mi to toci casto hlavo... ale inac nic ine hmm no neviem, ale ja tiez skor myslim, ze to je zo stresov

silvia2406
2. aug 2007

tak nechaj tomu volny priebeh, pre pripad sa setri, papaj vela zeleninky a ovocia ako odporucila kvetinka a uvidis, alebo si urob test, to by bolo najistejsie 🙂

kvetinka28
2. aug 2007

No, teoreticky to sice ovladam, ale nedodrzujem az tak poctivo.
Silvi, je som sa nedetoxikovala, lebo uz sme sa snazili a nechcela som to po..., tak len tu zdravu stravu. Maso skoro vobec, len ryby a hydinu obcas, ked sme sli na navstevu a bolo by neslusne odmietnut 😀
Ale ak este mozem poradit, pozor na kozmetiku, ja som predtym (ale asi len tri tyzdne) postupne presla na prirodnu kozmetiku - pouzivam skoro vsetko len od Weledy. Inak, zistila som, ze tehulky maju zdarma clenstvo vo Weleda klube a to znamena 10%-nu zlavu na vsetky vyrobky. Pozrite si aj www.weleda.sk, tam je viac o vyrobkoch, maju aj kozmetiku pre babatka. Skoda, ze v Rakusku sa neda objednat cez internet.
No a potom, este ecka v potravinach su nebezpecne, nie vsetky, ale kto sa ma ucit vsetky cisla. A samozrejme udeniny a vsetky tie umele polievky a konzervy a tak. Nasla som nejake knihy o zdravej strave a detoxikacii na webe, tak ak by ste chceli, poslem linky.
Boldy, skus aj tu symtotermalnu metodu, mozno na nieco prides, ak Ti spinenie neprejde. Nam pomocou nej drobec vysiel na prvy pokus 🙂

boldy
2. aug 2007

kvetinka co je presne ta symtotermalna metoda myslis meranie BT?

silvia2406
2. aug 2007

kvetinka, posli link, informacii nikdy nie je dost
o welede som uz pocula, teraz si mi nasadila cervika do hlavy, asi naozaj prejdem na tuto kozmetiku, je to tu normalne dostupne aj v beznych drogerkach, takze by s tym nebol problem (akurat vcera som si kupila dove, ale mala som v ruke aj telove mlieko od weledy, ale nakoniec som vzala dove)
maju aj kozmetiku na tvar? moja plet je problematicka, momentalne pouzivam la roche posay a som celkom spokojna, nie su to zazraky, ale za kazde zlepsenie som vdacna.

kvetinka28
2. aug 2007

Boldy, to nebude este ono, to by sa Ti zacalo az trochu neskor prejavovat. Ked pocitam, ze ovulaciu by si mala dajme tomu 12. den (ale mozno aj skor), no vlastne by to mohlo byt. Ale skor si myslim, ze toto je ovu a je trochu oneskorena zo stresov. Niekedy pri ovulacii byva spinenie, lebo vajicko je vystrelene cez nejake tkanivo, ono tam nema "tunel" 😀 Viem, ze to znie smiesne, ale je to normalne. Testik skus, ale az o tyzden-dva, skor nie, ak si tehotna, ukazal by sa Ti falosne negativny.

boldy
2. aug 2007

juj kvetinka lenze ja som snazilkovala naposledy 7.7. 😉 ale myslim, ze to je ovu, lebo asi to tak vychadza podla poslednej ms

silvia2406
2. aug 2007

asi to bude najskôr ovu, ale clovek nikdy nevie 😉
kvetinka mohla by si nam este raz vysvetlit co je to ta symtotermalna metoda? 😅

kvetinka28
2. aug 2007

Jej, to je skvele, ze to dostat v drogerke, tak zajtra pojdem a nakupim, uz nemam, dnes som zmykala posledne kvapky samponu 😒
Od Weledy som mala zatial citrusovy pletovy krem, tiez uz zmykam, ten je celkom OK, len dost silno vonia, maju aj rad z divej ruze a neparfumovany mandlovy rad, ten je lacnejsi, ako ruzovy a je specialne odporucany tehulkam. Mala som vzorku mandloveho, je celkom prijemny, nie velmi mastny, ani prilis mliekovy, ale tym ze neobsahuje vonne zlozky trochu zapacha. Lenze vsetky vone aj tak po chvili vyprchaju, lebo su prirodne. Mam este citrusovy deodorant, ten je fajn, velmi sviezi a ucinny. A pouzivam este rozmarinovy sampon na vlasy, myslim, ze sa mi menej mastia. No a este pre tehulky maju masazny olej proti striam a na masaz hradze a este dalsie vyrobky, ale neviem, co to presne je. Inak aj ja mam problematicku plet, Weleda mi nepomohla, ale mam ciste svedomie, ze tam nie su toxiny. Aj tak je to dane hormonalnymi zmenami a nerovnovahou. Lenze to je taky kolotoc, lebo toxiny zas ovplyvnuju cinnost stitnej zlazy, takze asi chvilu trva, kym sa to upravi.
Idem pohladat linky.

boldy
2. aug 2007

pravdu poviem, nikdy som o tejto kozmetike nepocula... prezrela som si stranku a celkom sa mi pozdava 😉 silvy ake je pocko vo wien?

silvia2406
2. aug 2007

kvetinka, priznaj sa ze ty uz mas precitane vsetky knihy o tehulkach odpredu aj odzadu 😀 😉 ale nie, je super vediet, preco to funguje tak, ako to funguje, ci je to normalne, atd.
ked som mala predtym gynekologa, tak ma islo vytocit, ked mi povedal, ci na plet, cysty, bolestivu menstruaciu, ze v tehotenstve alebo po sa to zrovna, a to co som mala byt tehotna uz v sedemnastke? 🙄 😠 nikdy mi nepovedal, preco to mam, tak som tiez vela musela zhanat v knihach, teraz mam novu lekarku, ale bola som u nej len raz, takze zatial sa len otukavame 🙂

silvia2406
2. aug 2007

boldy, tak dnes bol zase hic, ale zajtra opat hlasia 20 stupnov, ja sa z toho pocasia zblaznim, a potom nebud chora 😖 a co u vas (u vas, ale uz nie nadlho) 😉

kvetinka28
2. aug 2007

Babulky, na symptotermalnu metodu, kliknite na
http://www.rodina.cz/rubrika/oplodneni a tam je 6 clankov o tom, ja by som to nikdy tak dobre nevysvetlila.
Na detoxikaciu mam jednu knihu, linky su len na platene, ja som ju stiahla zadarmo, tak ak mi poslete do IP mailove adresy, poslem mailom.
A este http://www.sk2.goo.cz/download/index.htm su tam knihy dr. Walkera o zdravej vyzive na stiahnutie.

Tak studujte, mne uz prisiel drahy z prace, skoro ma nalakal, lebo som ho nepocula prist 😀 , idem sa mu venovat a zajtra sa ozvem.
Pa a pekny vecer 🙂

boldy
2. aug 2007

silvy tu je tiez asi tak ako u vas... chladnejsie, ale svieti slnko tak uvidime... vcera prsalo cely den no hruza... ja len ze ako sa obliect v sobotu 🙂 lebo minule som to neodhadla a som prechladla v tych mojich slapkach 🙂
kvetinka dakujeme za linky a adresu ti poslem v ip aby si mohla poslat tu detoxikaciu 🙂 vdaka a pekny vecer prajem
dobre baby idem aj ja teraz daco este porobit a vcera sa este ukazem asi... tak papa zatial

silvia2406
2. aug 2007

kvetinka, tak prijemny vecer vam prajem 🙂 aj môj manzelik sa o chvilku vrati z prace, tak sa na neho uz tesim 😵

boldy a ty sa uz zacinas pomalicky balit, mas toho vela? pride ti niekto pomoct, alebo si sa uz poodnasala pomalicky predtym?
ja som na odstahovanie z privatu potrebovala auto, aj to som sa nespratala na jedenkrat 😝

boldy
2. aug 2007

nuz silvy pomaly sa balim uz, ale nemam toho vela lebo uz som vela toho nechala u draheho... na mna este len stahovanie pride, kedze este z kosic musim si podonasat veci 🙂 ja uz sa tiez tesim ale musim este vydrzat... tak papa zatial idem

silvia2406
2. aug 2007

tak zatial 🙂

boldy
4. aug 2007

dobre ranko vsetkym stratenym 🙂 dlhsie nebudem na nete, takze baby ozvem sa neskor... prajem vam pekny vikend, lebo ja sa na neho tesim velmi 🙂 silvy ozvem sa ti potom oki... papa

silvia2406
4. aug 2007

dobre ranko dievcata,
boldy, prajem ti prijemny (pravdepodobne let) a tesim sa, ked sa ozves 🙂

boldy
4. aug 2007

dakujem silvy, ano let mam o 18tej 🙂 ozvem sa... ake je pocko prosim ta?

silvia2406
4. aug 2007

prave som pozerala teletext, tak na dnes hlasia 24-25 stupnov, prehanky len doobeda, potom uz slnecno, zajtra do 27 stupnov, ale ma pofukovat vetrik, ale na to si clovek vo viedni musi zvyknut 😉

boldy
4. aug 2007

dakujem, tak to je super pocko vcelku...tu je hrozne horuco a to je este len rano 😝 no nic idem ja pomalicky este dorobit posledne upravy, dat si sprchu a cestujem... papa zatial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre