Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
13. okt 2008

Tina,no to vies,ze sa pridam 🙂 🙂 Uz teraz sa na vas vsetky tesiiiiim 😉

tinavieden
13. okt 2008

No super Maya aj my sa na Teba tesime. A co ako to vyzera so skolkou pre Samka?

maya01
13. okt 2008

No to este vobec neviem a som z toho dost vedla...nikto mi este nedal nic vediet,ze ci bude mat v Uniqa skolke miesto alebo nie...ale stale dufam,ze sa to podari.

lieska
13. okt 2008

Bejby, Natalka je nadherna!!!! To snad ani nie je mozne ako rychlo tie deticky rastu! Ved si pred chvilkou rodila!
No tie jej ociska, strasne je zlatunka... k tomu este ta kombinacia modre oci, tmave vlasky!!! Uz sa tesim na dalsie fotky!

Mayi, takze uz si vo Viedni, ci to este len stahujete! Inak diky...to musi byt ina makacka! Ale stoji to za to nie? Konecne budete spolu!

Tina, tak mala sa chce stale kojit?? No asi to este potrebuje krapadlo male!! Cestu vlakom s nou uz v pohode zvladas???

lieska
13. okt 2008

My sme inak tiez prezili vikend s prechadzkami, bolo super pocasie, tak som to chcela vyuzit! Hodim nejake fotky aj sem!
No a zaver vcerajsieho dna som prezila tym, ze som tisko zavidela mojej kamoske, ktora mala termin buducu nedelu (ja nabuducu) a vcera porodila dievcatko!!!!!!!!!!! Aj ja uz chcem, uz som z tej mojej stvorice, co sme tu baby v Salzburgu, zostala posledna!!! ☹
Ale uz aspon tych vami spominanych poslickov evidujem kazdy den! 😉

tinavieden
13. okt 2008

Ahoj Lieska, ano Leni sa chce este stale kojit potvorka. No vie co je pre nu najlepsie. Kedze nechce nic pit tak ju musim kojit..predsa potrebuje tekutiny. Cestu vlakom sme uz raz absolvovali a zvladla ju vyborne. Sama sa este neodvazim preto ideme s mojou mamkou to budeme na nu dve 😀 a to sa zvladnut da. Ceste trva 5 hodin a myslim,ze je jej tam lepsie ako v autosedacke 😉

maya01
13. okt 2008

Lieska,zatial len veci...teraz sme so Samkom u mojej maminy a 3.nov.zacinam robit vo Viedni.
No poviem ti,je to riadna makacka...ja uz sa nikdyyy viac nechcem stahovat.

jasterka
13. okt 2008

Ahojte 🙂
takze sa nam to tu po vikende zase trosku rozbehlo 😉
my sme boli u nasich na slovensku,na dedine boli polovnicke hody,to cela dedina vylezie von,a jedia gulas a piju, 😀 ja sa vzdy tesim,ale teraz som si uzila zvedavych pohladov 😕 nechapem ,ze teraz ma zastavuju cudzi ludia a pytaju sa..no kedy? 😝 nejako ma to po xtej otazke prestalo bavit 😒 nabuduce mi budu tí isti asi trhat dieta z ruky,ze si ho chcu popestovat,ma porazi. 😠
okrem toho mam pocit,ze teraz tesne pred porodom ma kazdy chut mi rozpravat rozne hororove zazitky svojich znamych 😖 ...dokonca aj kamoska na mna,ze ...poznas tu a tu,ja ze nie...si predstav ,ze jej zomrelo 3mesacne babo ☹ som myslela,ze vybuchnem ako svetlica,si tí hlavne bezdetní sedia na vedeni 😠 alebo som ja taka precitlivela? tak ci tak ,hned sa mi ulavilo,ked som to napisala...sa nehnevajte 😅 😅

miriam25
13. okt 2008

Ahojte,
maji, tak to stahovanie ti nezavidim, ale ked mam pravdu pvoedat, ja by som sa uz rada stahovala. Keby sme konecne nasli nejaky domcek a kupili ho, viem, ze to stahovanie je otravne, ale kedze ma drahy 7 surodencov, pojde to u nas rak cak 😉 aj ked sme sa stahovali do tohto bytu, tak nabytok sme mali za jeden den predtahovany a aj poskladany, takze potom uz bolo treba len veci a to som mala ja hotove oblecenie za jeden den a dalsie veci a drobnosti v priebehu tyzdna, lebo som vsetko trikrat prehadzovala, co sa mi to nepacilo 😀
Ale zas musim aj povedat, ze sme este nemali samka a ja som bola doma, takze to bolo nieco ine.
Ale neboj, to zvladnete a potom uz bude dobre. Snad sa vam podari tych majitelov ukecat, aby vam ten bytik predali a uz sa nebudes musiet viac stahovat 😉

nasa oslava dopadla na 1 s hviezdickou 😉 nasi prisli v piatok pred obedom, samko nechcel spinkat, ako kebyy vedel, ze ma pockat a pride babka s dedkom a so strykom 😀
V sobotu sme vyzdvihli tortu a na chvilu sa zastavili u svokrovcov, svokra sa tvarila akoby som bola jej milacik, ale tak viem, ze to bola len pretvarka...
S rakuskou rodinou budeme oslavovat buduci vikend, mame tie oslavy trosku rozdelene, aby som si ich aj ja mohla uzit, uvazovali sme aj, ze by sme to spojili, ale to by sme sa len nahanali, ja by som musela nasim vsetko prekladat, svokor ten by sa s mojim ocinom chcel rozpravat stale a musela by som len pri nich stat, to som nechcela. Takto ssme si uzili aj mojich rodicov a brata a buduci tyzden zasa draheho rodinu. myslim, ze je to takto lepsie.
Samko dostal do mojho brata velku tatrovku, strasne sa mu paci na nej sediet a aby ho niekto tahal,ale keby som to robila cely den, tak pridem o krize, uvazujem, ze tam dam nejaku snurku a nebudem sa musiet zohynat.
Od nasich dostal samko... jak by osm to napisala... vyzera to ako pomocne choditko, kde sa moze samko drzat a chodit, z predu to ma motiv macka pu, ked stlaci nostek macka, tigra alebo prasiatka, tak to zacne hrat, ma to este niekolko gombickov na stlacenie a hra to, blika to, taka vrtula je v strede, ktora sa toci, ked to hra, no samko sa s tym uz aj naucil hrat, si sadne pred to, stlaca a diva sa a kyve hlavkou, ako pubertaci, ked pocuvaju techno 😀 to akoze pocuje hudbu a hybe sa v rytme 😀 no uzasny je...
desim sa len toho, ze dostane od nas este jedno auticko velke na von a ten stolcek a co vsetko dostane este tu v rakusku... vazne neviem, kam to vsetko dam... a ak zasa dostane nieco, co bude hrat, tak si budem musiet zaobstarat kopec tabletiek na bolenie hlavy, kto to ma stale poccuvat??ß 😅 😅 😅

liska, neboj, uz ti svieto krasnych 39tt, uz to nebude dlho trvat a budes mat aj ty to svoje drobatko pri sebe 😉

jasterka
13. okt 2008

Lieska-takze so stvorice u len ty,ty uz si vlastne narade 😉uz sa to rata len na dni 😉

ja si to teraz stale predstvaujem,ake to bude mat malinke dietatko...ale je to nepredstavitelne 🙂
na zaciatku tehu som si tiez nevedela ani predstavit ako to tehotenstvo zvladnem a dnes uz idem na poslednu kontrolu do Muki pasu 🙂
zachvilku budeme riesit kojenie a plienky...nedavno som si citala len tak z nudy,co si pisu tehuky,co su na zaciatku tehu...zlate 😀 vsetky riesime,sme riesili tie iste obavy...necudo,ze tu nasim skusenym maminkam niekedy cukalo v kutikoch od smiechu,co riesime,aj ja som sa schuti zasmiala 😀 😉

jasterka
13. okt 2008

Miriam-to je super,ze tie oslavy dobre dopadli,aj buduco tyzdnove zvladnete na 1 😉
takze drahy je so 7.surodencov? teraz uz chapem,preco ma tvoja svokra pocit,ze ona je najpovolanejsia rozdavat rady 😀 snad sa ked bude mat mali raz spolu na to zasmejete 😉

maya-no ja ti teda to stahovanie zavidim 😉 ale to len preto,ze aj ja mi by sme chceli najst aspon prechodny a hlavne vecsi bytik,takze sa uz neviem dockat kedy budem na tvojom mieste.
urcite mastoho dost,kazdy zaciatok je tazky,ale to prekonate a budes stastna ,ze ste tu cela rodinka spolu 🙂

lieska
13. okt 2008

No tak fotky sem dnes asi nedam....uz som to skusala 2x, ale mam ich prilis velke a neviem si ich zmensit! ☹

Tina, preto sa aj pytam na tu c estu vlakom, tiez si myslim, ze to je pre babo pohodlnejsie ako v autosedacke. Ja len tak rozmyslam, co bude na Vianoce, ja si to este moc dobre neviem predstavit nebyt v Nitre, no ale zasa s 2-mesacnym drobcom v aute... neviem!

Mayi, takze do novembra mas na vikendy o zabavu postarane, co? Viem si to predstavit...ako ste to zrealiziovali vlastne?

Miriam, tak oslava dopadla dobre, super! Samko musi byt total happy z tych darcekov, co?? Aj vy ste mali take pekne pocasie? S tym prekladanim to je asi otrava, co? Nasi nastastie vedia vsetci po nemecky, takze mne toto odpada, ale ked mali bracho so segrou navstevu zo Spanielska (studovali na bilingvalnom gymply) a Spanieli nevedeli ani ceknut po nemecky alebo anglicky tak to bolo dost od veci...pre vsetkych!

Jasterka, to nie si ty precitlivela, to oni si stoja na vedeni! Booze, ved hentake veci rozpravat skoro mamine, ved to je uplne od veci! Ale s tym prihovaranim to je nahodou mile, ja som tak uz spoznala pomaly vacsiu cast dediny ako moj drahy, ktory tu zije uz 6 rokov!! 🙂

trdlo
13. okt 2008

Caute kocky 😉, z casu na cas som Vas sledovala, ale kedze som nemala cim prispiet, tak som sa radsej do Vasich debat nezapajala...aj ked podaktore z Vas poznam aj osobne 😉 Kedze sa uz ale situacia zmenila, objavim sa tu asi castejsie a necham si od Vas skusenych tehuliek a maminiek poradit. 🙂

maya01
13. okt 2008

No veru mam urcite o zabavu postarane 😖 Ale co uz,urcite to stoji za to 😉
No a zrealizovali sme to asi tak,ze ani sama neviem...v sobotu prisiel manzel s bratom a nalozili najprv obyvku,veci s kuchyne....a v nedelu prisiel znovu a zobrali zvysok,ale ako som uz pisala,mam stale pocit,ze tych veci mame v byte este neskutocne vela.

Miri,super,ze oslava dopadla tak dobre...Samusko sa urcite tesil novym hrackam 😵
A vy mate uz nieco nove ohladom Sk,alebo este stale cakate?

Trdlo,vitaj...a kde byvas...tiez vo Viedni? A gratulujem k tehu 🙂

miriam25
13. okt 2008

ahoj trdlo, vitaj medzi nami 😉 a ty si odkial? myslim, byvas vo viedni?

jasterka, z tych reci si nic nerob.. niektori ludia jednoducho radi rozpravaju a rozpravaju a neuvedomuju si, ze ti tym len prihorsuju. Mne tiez svagrina rozpravala o jej hororovom porode, ale mne to slo nejak jednym uchom dnu a druhym von a nastastie spominam na porod len v dobrom.. sla by som kludne aj teraz este raz 😉
Mam byvalu spoluziacku z vysky, ktora caka v decembri babo a ta mi tiez casto pise, ako jej kamoska rozprava rozne hororove scenare a ta je z toho hotova, uz sa boji kazdej malickosti... Snazim sa ju ukludnovat, ale tak niekedy sa clovek naozaj zlakne a je tazsie ho ukludnit, ze to su len vynimocne pripady.
V nitre asi pred pol rokom zrazilo auto maminu so 4 mesacnym babom v kociku. Sla pekne po chodniku a auto dostalo smyk. Bohuzial, babo to neprezilo a vraj rodicia su z toho dost mimo, co je pochopitelne, ale stava sa v zivote vselico. Clovek nemoze mysliet stale na tie najhorsie veci, aj ked teraz viem ovela lepsie pochopit, co to znamena bat sa o svoje dieta. Ale predsa nemozem byt doma zatvorena len kvoli tomu, ze sa bojim, ze ma na chodniku zkoli auto!!! Aj doma sa moze vselico stat, ale musime mysliet pozitivne. Kolkym ludom sa to stalo a kolkoludi ma zdrave deticky??? ved to je neporovnatelny pomer!!! Baby tehulky aj maminky, nenechajte sa zastrasovat neviem akymi recami!!!

idem skusit pridat niekolko fotiek, dufam, ze sa mi to podari...

lieska
13. okt 2008

Vitaj trdlo a gratulujem aj ja k tehu! Pekne napis nieco viac o sebe...asi byvas vo Viedni, ked poznas niektore baby osobne! 😉

Miriam, mas pravdu, stava sa vsetko a clovek ak by si pripustal len tie najhorsie varianty, tak sa moze zblaznit!

jasterka
13. okt 2008

Jej 🙂 AHOJ trdlo,no konecne -vitaj 😉 ja sa hrozne tesim ,ze mozem rozdavat rady 😀 uz ako skusena tehula...len sa pytaj 😉
pekne si mozes odsledovat ako budeme zvladat zaciatky s mimi a poucit sa z nasich chyb 😉 a tie nase si mozes aj popestovat ako ja nazaciatku bejbynu Natalku,bola so m stoho v siedmom nebi...vid fotecka v jej albume
😀
takze som ani nemohla dnes uverit ,ked som pozerala tie fotky ako uz vyrastla 🙂

bejby-mala je krasna okana 😵
vsetky deticky s nasej temy su tak vydarene,ze sa tesim ,ze sem chodim 😀 aj to moje sa tak zadari 😉

silvia2406
13. okt 2008

ahojki 🙂

ako vidim, vsetky ste poctivo vikendovali 😉 vsak pocasie nam konecne prialo. my sme boli v sobotu trosku po nakupoch, chcela som nove zavesy a zo zavesov sa nakoniec stala vrtacka pre mojho manzela 😝 ale co uz, tesil sa jak maly chlapec, normalne mu takto svietili ocka 😵
s manzelom skonstatovali, ze mi kleslo brusko, takze aspon nejaky priznak porodu. inak nic, nicovate. aj poslicky uz chodia tak raz za 3-4 dni.

bejby, mala je naozaj nadherna, tie ociska ma prekrasne. naozaj to velmi rychlo leti, pamatam si, ked si prisla tesne po porode do kids cafe s takym malym batozkom a teraz je z natalky uz velka slecna 😵

tina, uz som na teba myslela, ze kde si sa stratila. takze leni nechce stale pit? snad ale pomoze pobyt u maminy 😉 cerstvy horsky vzduch robi divy 🙂

maya, verim, ze stahovanie je riadne namahave, ale zvladnete to urcite. nas to caka snad niekedy na jar, to bude este len zabava 😅

trdlo, vitam ta medzi tehulami 🙂 😵 😵 😵 taaaakto velmi sa tesim s tebou. 🙂

jasterka, niektori ludia su fakt prasteni 😠 ale nepomozes si, takze jednym uchom dnu a druhym von 🙂

trdlo
13. okt 2008

Caute kocky, dakujem Vam za mile privitanie 🙂 Ano som z Viedne a ulicova-suseda od Silvii 😉 ked to mozem prezradit..
Tolko ste toho popisali, ze nemam cas reagovat 😕 Som s praci akurat sama, ozvem sa Vam neskorsie a budem Vas bombardovat mojimi otazkami 😀 😀

silvia2406
13. okt 2008

trdlo, len bombarduj, sa budeme citit veeeelmi dolezite, ze mozeme poradit 😀

bejby29
13. okt 2008

Caute kocky, dakujem za pochvalu na malu 😉 Vsak vsetky nase deturence su krasne, aj tie nenarodene 😀
Kocky, ja sa uz tak tesim na tie vase babatka, je to krasne, take malinke.. Ale este si uzite zopar tych volnych dni ked mate cas na seba, lebo potom uz nebudete vediet, kde vam hlava stoji 😀
Mayi, ja ta viem s tym stahovanim uplne pochopit, my ked sme stahovali veci zo Spanielska, to bol cirkus.. A ten moj metrosexualny manzel ma tolko veci, pomaly viac ako ja.. Takze ta uplne chapem..
Jasterka, niektori ludia si naozaj stoja na vedeni, ale takych ludi sa najde.. Mne sa to tiez stalo zoparkrat ked som bola tehu.. Nic si z toho nerob a ignoruj takych idiotkov 😉
Trdlo, vitaj medzi nami, inak som sa nasmiala na tvojom mene tu... Co ta k nemu inspirovalo?

trdlo
13. okt 2008

len tak narychlo, lebo nic nestiham 😅
Naozaj mate vsetky krasne deturence a uz sa tesim aj na jasterkine a Silvinkine 😵

Bejby, no mne sa to take smiesne nezda 😅 Vsetky mena co som si chcela dat boli zadane...a tak ma napadla prezyvka, ktoru pouzivame u nas doma, je to ale milo myslene...a je to aj preto, ze som sa narodila v Skalici 😉 tak preto...

lenkaw
13. okt 2008

Ahojte tehulky a maminky, nas maly Luca zaspinkal tak mam konecne trosku casu na pisanie. Dnes ideme k doktorovi, tak nas odvazi. to som teda zvedava, lebo mi nejak rychlo rastie pred ocami, normalne rozmyslam ako sa mi mohol zmestit do bruska, lebo sa mi zda teraz hrozne velky!!! Aj svokra ked ho videla hovorila ze krasne pribral. No zajtra oslavujeme 2 tyzdne ;o)))

Jasterka a Silvia, tak sa vam to tiez za chvilu blizi, drzim palceky ale urcite to zvladnete na 1*!!!

Maya: drzim palce aby ste to stahovanie dobre zvladli.

maya01
13. okt 2008

Lenkaw,dakujem...a ved potom sa mozeme niekedy dohodnut,ked uz byvas tak blizko pri Uniqe... 😉 rada si popestujem,take drobatko... 🙂
Krasne nove fotecky...a malinky je cela mama...vsak?

jasterka
13. okt 2008

Ahoj Leni 🙂 sa tesim ,ze ti Luca rastie a robi radost 🙂 uz aby sme sa mohli vsetky stertnut a kocikovat 😵
Ked budes mat este trosku cas,napis ako sa citis?co rana po cisaraku?kojis,ako spi Luca v noci?mas nekoho na pomoc,ci bol stebo manzelik?
...ja viem,ze som zvedava 😔 napis len co chces,mne to stale mata hlavou,ake su tie prve tyzdne po porode a ty mas info s prvej ruky. 😉

lenkaw
13. okt 2008

Citim sa super, rana sa pekne zahojila a nic neboli ;o))) Mliecka mame dost tak pekne priberame a maminka pekne zhadzuje, uz mam aj svoju povodnu vahu ako pred tehu. Tie kila idu same dolu.
Trosku nas trapia vetry, vecer sa nemoze Luca vyprdkat a place, ale vzdy sa nam podari ho s manzelom upokojit a potom krasne spinka, ked zacne mrncat tak ho len nakojim a spinka dalej. Zobudi sa asi 3x za noc. Ale zato spinka az do deviatej aj s maminkou ;o)
Jasterka, neboj to zvladnes v pohodicke.

jasterka
13. okt 2008

lenka 😵 aj ja chcem take spokojne dietatko,a taky poporodny priebeh-to znie pre mna ako basen,po vsetkych tích hororovych scenaroch za poslednu dobu,vdaka ti 😉
myslim,ze vela zavazi aj na psychike,s teba srsi pozitivna energia,len tak dalej.
super,ze mas mliecko a kila lezu same dolu,rodost to citat.
takze uz mate aj prechadzku za sebou,ale vam to ako hrdym rodicom svedsi 🙂
uzivaj si bezproblemove mamickovanie. 😵

lenkaw
13. okt 2008

jasterka: dakujeme a nemysli na hororove scenare, mysli pozitivne a vsetko dobre dopadne !!! nemas sa coho bat, je to len nova skusenost do zivota a ked sa na toho nasho drobca pozeram je to fakt zazrak, ze taky maly cloviecik v tebe rastie!!!

lenkaw
13. okt 2008

maya: jasne ze sa stretneme a mozme sa ist pri Donaukanali prejst, snad nam to pekne pocasie este vydrzi aspon do decembra ;o)))

bejby29
13. okt 2008

to Vam kocky zavidim, ze ste tak blizko seba, ja by som tiez bola rada, keby mal kto so mnou kocikovat ☹ Tinus, uz sa tesim, ako budem mat teba blizko, ked postavime dom, sa ma nezbavis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre