Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
4. aug 2007

tak zatial, prajem ti prijemny den 🙂

twix
6. aug 2007

Ahojte dievcata!

Rada by som sa pripojila k Vasej diskusii a aj sa s Vami stretla, ak by sa podarilo zorganizovat nejaku stretavku. Tiez byvam vo Viedni (21.Bez). Mam stvormesacne babätko - dievcatko. Takze momentalne si este len zacinam uzivat matersku dovolenku - prve mesiace boli dost tazke, teraz je to uz lepsie (aspon kym nezacnu rast zubky).

Tak sa zatial majte krasne!

silvia2406
7. aug 2007

ahoj twix, som nesmierne rada, ze sa nam to tu tak pekne rozrasta 😵 vitam ta medzi nami a samozrejme ti blahozelam k tvojmu babatku 🙂

alexa27
7. aug 2007

ahojte 🙂 , twix vitaj medzi nami 🙂 , my sme tiez v 21. 😀 to je skvele, ja tam teda zatial nebyvam, chcem prist za manzelom az na matersku, takze snad niekedy na jar buduci rok, ak sa zadari, ale dufam, ze tam dovtedy budes. a tiez gratulujem k malickej 😵 .
kocky, tak ako? kedy zorganizujeme nejaku stretavku? mohli by sme mozno niekedy koncom augusta, co vy na to? 😎

silvia2406
7. aug 2007

ahoj alexa, koncom augusta sme v prahe, keby sa to stihlo do 24.-teho bolo by super. ale keby ze ho zorganizujete, nic sa nedeje, vsak nie je jedine a ani nebude jedine, aspon teda dufam 😉
ako si sa inak adaptovala po tak dlhej dovolenke? ja po tyzdni lenosenia potrebujem dalsi tyzden na normalne fungovanie 😅
kedy sa najblizsie chystas do viedne?

twix
7. aug 2007

ahojte, dakujem za mile privitanie 🙂
alexa - drzim ti palce, nech to vyjde. v 21. budem aj buduci rok, neplanujeme stahovat sa v najblizsej dobe. potom mozeme ist spolu kocikovat 🙂
tesim sa na stretavku - vyhovuje mi momentalne ktorykolvek termin.

alexa27
8. aug 2007

jeej twix, to bude super, uz sa tesim na kocikovanie 🙂
silvi, no poviem ti, adaptovanie vobec nebolo lahke, ale cakalo ma tu tolko roboty, ze som nemala na vyber a musela som sa rychlo prebrat z dovolenkoveho snenia 🙄 .
co sa tyka tej stretavky, ja sa chystam do viedne asi buduci vikend, 18.-19., potrebujem dat zase do poriadku byt. ale nie je to este na 100% lebo 18. mam narodky a neviem ci nepojdeme radsej niekde na vylet miesto upratovania 😀 . takze potom asi az ten dalsi vikend a to ste vy uz v prahe, tak to radsej spravme tak, ze ked sa vratite z prahy sa nejak dohodneme. A ako to vyhovuje ostatnym kockam?
twix a ty mas manzela rakusana, alebo slovaka? kolko si uz vo viedni?

silvia2406
8. aug 2007

dobre ranko babulky, ako ste sa vyspinkali? 🙂 nam pod oknami spievali nejaki chlastosi, som myslela, ze ma porazi 😠
alexa, tak ja by som tiez radsej oslavovala ako upratovala, to jednoznacne 😉 ja budem meniny oslavovat v prahe a narodky mam zase 3.9., tak tie doma, ja to mam tak po sebe, velka nevyhoda, ked ti povedia, ze to je darcek aj k meninam aj k narodkam 😖
uz sa pripravujes na babatkovanie, myslim vitaminy, strava a tak?

alexa27
8. aug 2007

ja zas mam meniny hned po vianociach a novom roku, takze viem o com hovoris 🙂
priprava na babatkovanie? no beriem akurat calibrum babyplan. ten obsahuje vyvazene vitaminy aj kyselinu listovu, takze doktor povedal, ze to uplne staci. no a snazi msa obmedzovat kavu a dodrziavat pitny rezim. ale inak nic extra nerobim. ty si ako na tom?

silvia2406
8. aug 2007

ja zatial nic vynimocne, teraz v lete je to super, ze nemusim jest ziadne vitaminy, je plno ovocia a zeleniny. co sa tyka calibrum babyplan to mi staci tak priblizne 3 mesiace pred, cize najskôr v oktobri - novembri, aspon myslim 🙂
akurat teraz pozeram na RTL mein baby, ukazuju tam obdobie mamiciek pred porodom, porod a po porode. niekedy ked vidim, ako tam trpia, tak mi nie je vsetko jedno, ale na druhej strane si vzdy poviem, ze ked to zvladli ine, musim to zvladnut aj ja, inak by som sa na tehotenstvo nikdy neodvazila 🙂

alexa27
8. aug 2007

na to clovek nemoze mysliet, lebo fakt by sme sa potom nikdy neodhodlali. ja teda neviem, ale zatial ma nechyta chvalabohu nejaky strach, tak dufam, ze mi ta odhodlanost a odvaha vydrzi aj ked to uz bude aktualne 😅 .
ten babyplan vraj kludne mozes zacat jest uz pol roka pred snazenim. je to dobre aj ako doplnkova vyziva pre teba samotnu, pokazit tym urcite nic nepokazis. ale je pravda, ze teraz je spusta ovocia a zeleniny, takze to nie je az take nutne.
teraz ma napadlo, musim ist zavolat tej mojej doktorke a objednat sa na tie testy konecne. v piatok mi uz pride aj manzelik, tak hned vysikujem na testy aj jeho a ked budemem mat dobre vysledky tak hopky supky ideme na vec 😀 . xi xi, to by bolo celkom romanticke, keby sme prvy krat skusili na moje narodky v sobotu, hm hm hmmmm nooo mozno to tak naplanujem, ovsem ak budemem mat dovtedy tie vysledky 😲

silvia2406
8. aug 2007

tak sup sup k lekarke🙂 tak to by bolo pekne, keby to vyslo 😉 nejaka romanticna vecera a taaaaaaak a potom pekne na to 😀 a uplne krasne by bolo, keby to vyslo na prvykrat, tak drzim palce
ozaj, kde by si chcela rodit? twix by nam mohla porozpravat, aka starostlivost bola tu v rakusku, ak tu rodila.

alexa27
8. aug 2007

to je dobry napad. twix, rodila si v rakusku?
ja som chcela silou mocou rodit na slovensku lebo tym, ze neviem bohvieako po nemecky a este stale tam nezijem, tak by som sa citila velmi cudzo. navyse tu mam uzasneho lekara, ktory je aj porodnik a maximalne mu doverujem, takze nerada by som rodila niekde inde. on chodi rodit do ruzinova. zas na druhej strane, starostlivost v rakusku je asi o hodne lepsia a posledne dni pred porodom budem asi tam, takze zrejme nebudeme velmi stihat ist do ba, ked to na mna pride. no neviem, pripravujem sa na ruzinov, ale nechame to asi na osud a kde prave budeme tam porodim 😅 .

silvia2406
8. aug 2007

co ja viem, tak tu sa musis ist zapisat do akehosi poradovnika niekolko mesiacov dopredu, ale ci je to pravda to neviem 😒
som si inak vsimla, ze vsetky byvate v 20-tke alebo 21-tke, asi sa budem musiet prestahovat 😀 ale nie, akurat sme sa o tom s manzelom bavili, zeby sme chceli ist prave do tychto bezirkov, je tam viac zelene a asi aj vacsi klud, ale manzel to ma teraz 5 minut do prace, takze este uvidime

alexa27
8. aug 2007

aha tak to neviem ako to je, baby viete niektore? vies ale zase kebyze si tam nahodne na dovolenke a ta to chyti, tak co? musia ta odrodit, nie?

inak hej, prestahujte sa, to bude super, ked budemem vsetky pri sebe 😵 .
my sme v podstate hned od zaciatku hladali nieco v 21, lebo aj svkrovci tam ziju a paci sa nam ta stvrt. sme na nu zvyknuti a presne ako pises, je tam viac zelene a klud, napr na kocikovanie 😵

alexa27
8. aug 2007

uz som volala lekarke a zajtra rano idem na testy, vysledky budu do tyzdna 🙂 🙂

silvia2406
8. aug 2007

ako to tak pocitam, tak by to mohlo na tie tvoje narodky vyjst 😉
a tvoji svokrovci su rakusania?

alexa27
8. aug 2007

hej, len este manzelik by to musel stihnut a on tu je az v piatok, takze kym pojde na krv a kym budu vysledky, no ksor asi nie ☹ , ale nevadi, hlavne nech uz snazilkujeme, ci uz to bude o par dni skor alebo neskor to uz je jedno 🙂 .
svokrovci su slovaci ale cela rodina ziju v rakusku od revolucie. do ba chodia na vikendy a na dochodok sa pravdepodobne usadia zase tu, ale zatial kym pracuju, su tam. manzelov brasko ma teraz 16 rokov a on tam je vlastne od narodenia, takze tam chodi aj do skoly a uz by sa asi tazko aklimatizoval na slovensku, takze aj kvoli nemu tam este potrebuju zostat, minimalne aspon kym bude dospely a samostatny. takze tak je to s nami, vsetci sme nejaki rozlietani. moji rodicia su tiez taki stahovavi vtaci, ti sa zase prestahovali nedavno do tatier, takze tiez dobry extrem 😝 .

silvia2406
8. aug 2007

do vysokých tatier? na slovensku, z nasho bytu vidim rovno na nizke tatry, ja som taky horny typ 😀 ja aj manzel sme hotovi z tejto roviny tu 😝
svokrovci sa na dôchodok zase stahuju do kvetoslavova, no este presvedcit mojich rodicovcov, aby prisli blizsie a bolo by to super 🙂

alexa27
8. aug 2007

hej, do vysokych tatier 🙂 tak sa aspon vytesujeme, ze budu deticky chodit k dedkovi a babke na prazdniny na cerstvy vzduch a je tam fakt krasne 😎 . a z viedne tam vlastne chodi priamo IC-cko, takze keby som aj isla ja sama s bejby za nasimi, tak v pohodke.
silvi, pekny vecer, mam tu este nejaku pracu a potom ponahlam domov, idem prat 😝 . chcem si vsetko porobit do vikendu, lebo v piatok uz pride manzelik a v sobotu ideme kamaratom na svadbu, tak aby som nemusela potom v nedelu po svadbe este makat doma, radsej porobim teraz po veceroch co treba. papa

silvia2406
8. aug 2007

tak ti prajem pekny zvysok dna 🙂

twix
8. aug 2007

ahojte!
tiez by sa mi viac hodilo, keby bola stretavka az v septembri, pokial by bola cez vikend. 26.aug. budeme pravdepodobne krstit v bratislave a aj vikend predtym tam asi budem musiet byt kvoli pripravam.
vo viedni som uz asi 10 rokov (studium, praca). manzel ma obcianstvo, ale je povodom z ciech. ozaj alexa, asi sme menovkyne - tiez mam meniny hned po novom roku 😀
v 21. som momentalne velmi spokojna, je tu dost zelene a dobre sa tu kocikuje. ale mala som daleko do roboty, takze som sa denne dost nacestovala. vsetko ma svoje za a proti.
rodila som v rakusku, kedze som tu poistena a aj pripoistena - uzivala som si teda nadstandard (sama na izbe, pri porode primar...). bola som tam velmi spokojna, ale aj mamicky, ktore neboli pripoistene. vela sestriciek bolo povodom z ciech a zo slovenska - vraj su tu s nimi spokojni. myslim, ze zalezi aj od nemocnice. v niektorych by som rodit nechcela - citala som o nich dost zlu kritiku.
s tym prihlasenim je to tak, ze kazdy si moze vybrat porodnicu, v ktorej chce rodit, prihlasit sa tam a zalozia mu aktu so vsetkymi vysledkami vysetreni, plus tam musi prist na vysetrenie myslim v 38. tyzdni, v den vypocitaneho porodneho terminu a pravidelne po termine, ak este rodicka neporodila. takze nejde o ziaden poradovnik - nemocnica chce mat co najviac informacii o buducich rodickach. samozrejme moze tam odrodit aj mamicka, ktora tam nie je prihlasena.
tiez som pravidelne pozeravala relaciu "mein baby" (vraj je uz aj na internete). tak trochu som vedela, co ma caka, aj ked kazdy porod je iny. moj trval len 3,5 hodiny. na bolest som uz zabudla a budem rodit prirodzenou cestou aj druhe, ak sa nam podari.
majte sa krasne! 😵

silvia2406
9. aug 2007

dobre ranko dievcata, twix dakujem za informacie, to s tym poradovnikom som citala na jednom fore, takze ako som povedala, nevedela som ako to funguje, dakujem za objasnenie 🙂
tak tvoj porod naozaj nebol velmi dlhy, ved ked pocuvas, ze prvorodicky rodia aj 8 - 10 hodin 😝 , tak to bolo super.
a mala si aj epiduralku?

alexa27
9. aug 2007

dobre ranko, silvi, tak neuveris co som vcera robila 😕 , chystala som sa velmi na domace prace a miesto toho som prisla domov a zaspala som ako babo. spala som asi od siedmej 😅 . jaaaj, ale som sa super vyspala, takze dneska to mozem s tymi domacimi pracami dohnat 🙂 .
inak rano mi uz zobrali krvicku, takze vysledky budem mat o tyzden 😵 .
twix, to je ina nahoda, ze sme este aj menovkyne 😀 (2.1., hej?). dakujeme za infosky, co sa tyka porodu. nevies ako to je, ked v rakusku poistena nie som? stacilo by keby si ma manzel pripoistil na jeho kartu?

galina75
9. aug 2007

ahojte byby, Alexa prapasla som nieco, uz je tu debata o rodeni 😀 .
Ja som konecne v praci, dovolenka bola viak ako narocna - pracovna - a tak sa teraz rehabilitujem v praci. Sice kazdy den po praci este bezim na stavbu a do 21-22:00 hod pracujeme, potom rychlo do Viedne a na druyh den opät do prace. Som zvedava ako dlho to este vydrzim. No inac sa mame fajn🙂
Sice este nie sme hotovi, ale do konca augusta by sme to mali stihnut.
V sobotu nam montuju okna, tak som velmi zvedava 😉 Gala

alexa27
9. aug 2007

jeeej ahooooj 🙂 , teda vy ste nabrali priam zavratnu rychlost, no paradicka. tak dufam, ze to vsetko stastlivo dokoncite. posli potom nejake fotky 🙂 .
ale mate toho teda riadne vela, ale super, za chvilku uz budete v krasnom novom domceku a to musi byt uplne skvele.
inak neprepasla si nic 😅 , len sa uz s mojim muzikom dufam coskoro posunieme do hladiny snazilkovania. uz len cakame na vysledky mojich krvnych testov po dovolenke a manzel je teraz sluzobne v rusku, tak ked sa vrati ide este na testy on, cize niekedy buduci tyzden a takze dufam, ze tak o dva tyzdne uz budeme snazilkaci 😅 . ved budem pravidelne informovat jak sme na tom.
a vy ako? teraz pri domceku asi nemate moc mysel na baby starosti, co?

galina75
9. aug 2007

No uprimne povedane, na snazilkovanie nie je casu a ani sil ☹ ,
Ale aj tak sa obcas posnazime, no zatial nic. Ved uvidime.
Tak vam prajem dobre vysledky a potom sup do snazilkovania. Gala
Asi som sa zle vyjadrila, teraz cez dovoelnku sme sa venovali nasej zahrade- teda vystavbe jazierka- a to by malo byt do konca augusta hotove.
Domcek sa planuje na koniec novembra/zaciatok decembra. Gala

alexa27
9. aug 2007

ahaa, jasne, to som nepochopila, som myslela, ze hovoris o dome. vlastne ale idete podla povodneho planu, nie? na vianoce by ste uz mali byt v novuckom 🙂 . a na zahrade budete mat jazierko? jej, to je mile, taka oaza pokoja, v dnesnom uponahlanom svete.
dobre zlatinko, tak sa maj pekne, som rada, ze sme o tebe zase poculi a zelam vela sil do stavania i snazilkovania. a znova sa niekedy ohlas 🙂 .
inak planujeme stretavku, potom niekedy na septembrovy vikend. pridala by si sa?

silvia2406
9. aug 2007

ahojte dievcata 🙂 ste tu niektorá?

galina75
10. aug 2007

Ahoj Alexa,
ohladne stretavky mi dajte prosim urcite vediet, neslubujem nic dopredu, sme naozaj dost v strese, ale keby mi to vyslo, tak sa rada zastavim a spoznam vas osobne.
Ano staviame "Schwimmteich", takze ziadne jazierko pre rybicky, ale pre nas na plavanie. Je to sen mojho manzela a tak nebolo kroku spät.
Dom ide podla planu - nastastie, zajtra montuju okna, tak sa na to ideme pozriet. Prajem krasny vikend Gala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre