Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
22. okt 2008

baby, my nekupime dom, ktory sa nam nepaci, len byvame v podnajme a nemame kam dat vsetky nase veci a ked sem prideme, chceme mat svoj klud, nebudeme prespavat u svokry. A platit 500eur mesacne len tak za byt, v ktorom nie sme sa mi teda moc nepaci. To budem radsej tie peniaze platit za dom, ktory bude nas.
V podstate nam ide len o to. Keby nam sef platil aj byt tu v rakusku, nehladali by sme takto rychlo dom... Ale zasa, nemozeme od neho ziadat uplne vsetko, dostaneme byt na slovensku, dokonca dva, jeden v moravciach a jeden niekde v tatrach, kde bude druha stavba,ktoru budeme raz za dva tyzdne chodit kontrolovat. Uz treti byt nam urcite platit nebude 😒
Ja hladam stale domy, ktore su na predaj, viem, ze ked sa budeme vracat, tak nasa financna situacia bude zasa ina, no ja by som potom chcela este druhe babo a to by som uz rada v nasom domceku vychovavala.
A este jedna vec, co sa tyka tohto domceku, my by sme ho teraz este nedorabali, urcite nie tento rok a uz vobec nie nejak na dialku. Vieme len, ze v zime nebude robota, kedze fasady sa nedaju robit, ked je sneh a mrzne, tak sme uvazovali, ze by sme si to urobili napriklad buducu zimu, ked sa sem vratime.
Len neviem, ci prave tento dom... Mozno nejaky iny, ale my by sme potrebovali taky, aby bol do konca roka v takom stave, ze by sme sa mohli donho nastahovat, teda aspon nabytok a ked bude treba urobit nadstavbu, tak by sme to robili v zime, ked budeme doma.. A ked to nestihneme za jednu zimu, tak mame este dalsiu pred sebou...

miriam25
22. okt 2008

lieska, tak na tvoju otazku veru neviem odpovedat 😒

viedencanka, to je vazne na porazenie s tymi terminmi... ale mozno lekar usudi, ze to suri (co by tiez nebolo bohvieco) a dostanete termin co najskor... v kazdom pripade na teba a na martinka vsetky myslime a drzime palceky a ty nas dalej informuj, inak tu budes mat vela nezodpovedanych otazok 😉

bejby29
22. okt 2008

Viedencanka, je mi luto Martinka, drzim Vam palce, nech to dobre dopadne.. A s Linduskou ako? Uz si bola u ortopeda?

lieska
22. okt 2008

Miri, a Tebe odisla? Myslim ta hlienova zatka?

jasterka
22. okt 2008

Ahojte 🙂
Hlasim sa este stale 2v 1,neboj Lieska,respektujem tvoju prednost 😀
vcera som ako diva vygrundovala cely byt,co ma taky rapel chytil,kriza boleli vecer ako cert a nic...ale aspon mam poriadok. 🙂
Ja som bola u Silviky trenovat.Uz som malu lepsie popestovala,dokonca som si trufla ju aj sama vybrat a ulozit do postielky. 😵 Malinka cely cas spi tuhym spankom,zato vraj v noci ozije a pozera a mrkoce,ked som teraz na vecer odchadzala,naozaj sa prebarala akoby zo zimneho spanku a obzerala si ma tymi mudrymi ockami...jaj je naspapanie princezna.Silvika je super ciperka,vyzera aj napriek nedostatku spanku v pohodicke,len tak dalej 😉

Lieska,myslim,ze Silvike odisla len voda,a ziadna viditelna zatka,ale este sa jej pre istotu spytam a dam vediet.

jasterka
22. okt 2008

Viedencanka-verim ,ze ti je tazko,uz len pri myslienke na chore dietatko je mi smutne,nieto este na tvojho sibalka Martinka,ale na druhej strane bohuvdaka,ze si si to vsimla a bude sa to rychlo riesit,aby nemal nasledky,
ked si len predstavim,ze by sa polipy zvecsili a on by este horsie dychal,ci tlak v uskach by mu mohol poskodit sluch ☹ ....nieje to sranda,operaciu urcite zvladne a sa vsetko vyriesi.Este ze je taky hrdina,zlaticko,ako suhlasil z dedkom,je strasne rozumny,dobre si si ho vychovala,klobuk dole.Drzime palce,nech je to rychlo za vami.

miriam25
22. okt 2008

lieska, ja nemam potuchy 😅 doma som nohavicky vobec nezaspinila a ked sme boli v nemocnici, tak som stala a hovorim hebamme, ze mi asi prave odisla plodova voda, ona sa pozrela na zem a tam nic, len ja som mala trosku mokre nohy, ale teda urcite som si necvrkla, to by som jej nehovorila, ze to bola plodova voda... tak neviem, ci to bola ta hlienova zatka alebo co... vazne netusim... ja som sa vtedy dost sustredila na dychanie (vraj som to robila ukazkovo 😝 ) a popri tom som cakala, kedy odtecia ta plodovka, lebo som prisla do nemocnice na 9cm otvorena a stale nic...

jasterka a uz ta ten zachvat upratovania presiel alebo este nie? lebo ak nie, rada ta u nas privitam 😀 tu by sa uz zislo, len nemam kedy. Vzdy len tak na oko, ale poriadne som tu upratala zhruba, ked som bola v tom 38tt ako si teraz ty 😅 uz som sa aj chystala, ked mal drahy tyzden dovolenky, ze on bude s malym a ja upratovat, ale stale sme niekam behali a mali nieco na programe, ze sme doma len spali a ranajkovali. asi tu upracem az ked sa budeme stahovat 😒

wienika
22. okt 2008

ahojte babulky,
konecne som si urobila cas,zasa nic nestiham a tak velmi mi konikovanie chyba.....
tak som si na vas zvykla...... 😉

lea mi este nespi, reve v postielke, unavena je hrozne, ale spanok nechodi.....

dnes som stretla twix, isla akurat na kontrolu do AKH, tak sme si trosku pokecali.....vyzerala uplne super, akoby ani nebola tehu.....dufam, ze si ju tam´nenechali..... 🙂

viedencanka, to ma mrzi, ze musia martinka operovat...urcite dopadne vsetko dobre...martinko je svetovy chlapcek, take slniecko, on to zvladne na jednotku...
co sa tyka tej nemocky, ja som bola naramne spokojna v AKH, detske je tam super, mile sestricky a aj lekari....
ked chces, mozem zajtra zavolat jednej kamoske, ona je HNo doktorka a popytat sa....tiez ma zachvilu rodit, tak ju snad nechytim v porodnej sale....

lieska, udaje ti poslem, snad na nic nezabudnem, ked ano, tak mi napis prosim.
ta zatka nemusi by t vzdy pri porode, niekomu praskne voda, niekomu ta zatka a niekto ma len kontrakcie...je to individualne..
kazdy tento znak znamena porod....

silvinka, terezka je nadherna, vyzera tak mudro, drzim vam palceky nech ste zdrave a nech vam slniecko robi len radost....

vy ste toho tak strasne vela popisali, ze uz ani neviem, co mam ja pisat....
kazdopadne vitam nove clenky, dufam, ze sa coskoro stretneme a budeme sa poznat, aj tie ktore este babatka nemaju. na alexu sa pamatam, obcas prispela, ale potom sa stratila...tak alexa, fajn, ze si sa nasla a dufam, ze tu uz budes s nami....

maya, tak ty sa takto vykasles na zubara? ze nabuduce uz nie? ja nahodou chodim k zubarke rada..mam jednu v blave a je super, sice je privatna, alebo fantasticky a bezbolestne. v podstate k nej chodim len raz za rok, vzdy v lete a vacsinou mi spravi len zubnu hygienu....

miri, s tym domom ti neporadim, na jednej strane maju baby pravdu, ze teraz kupovat dom je trosku narocne, ked idete prec, na druhej strane ta chapem, ze nechcete vyhadzovat peniaze za najom, ked tam ani poriadne nebudete.....ale zsa mas sikulku muza a ten urcite domcek pekne prerobi a bude sa pacit aj tebe...teda ak ho kupite....

inac, lea ma dnes presne 14 mesiacov a zacala chodit....tak ako aj ja...sranda...

tak co baby, kedy pridete na kavu?

maya01
23. okt 2008

Dobre ranko,

Wieni,gratulujem Leuske k prvym krocikom... 🙂 A co sa kavy tyka,ked to bude v novembri,tak ja pridem urcite a je mi jedno na ktorom dni sa vy uz dohodnete....
Ja zubarov nemusim...je to pre mna utrpenie... 😝 A vcera som este aj pocula take vykriky z ordinacie,ze som mala chut zobrat nohy na plecia a utekat kade lahsie... 😅

Jasterka len pekne trenuj,sa ti to urcite zide,pri vlastnom babätku... 😉

Lieska,u teba nic noveho?

Viedencanka,ma to mrzi s tou prackou...ako keby si nemala toho dost... ☹ A ked budes niekedy potrebovat malinku alebo Martinka...rada pomozem.

Paaa

miriam25
23. okt 2008

dobre ranko.
kebyy nebolo wieniky, tak by som tu bola vcera posledna a dnes prva 😲

waaauuu, wieni, leuska uz chodi, blahozelame!!! no vidis, ako sa z toho vsetkeho krasne dostala 😉 papa za dve deticky, zacala chodit, no sikulka je to. potom prihod nejake fokty, kde chodi...

ja som vcera nasla jeden domcek, aj som sa nan pytala maklera, tak je velmi podobny tomu, ktory som si bola vcera pozriet, teda co sa tyka vonkajsieho vzhladu a aj vnutorneho, len tym, ze je na dedinke, ktora je hned tu za mestom (podla toho, kadial ideme, bud prva alebo druha) je o poznanie lacnejsi a chceli by sme si ho ist pozriet. Ma aj viac obytnej plochy (106m2, ten vcerajsi mal 75m2). Za ten tu v meste chcu 130 000 eur a za tento druhy 109 000 eur. samozrejme, ze sa da issz s cenou dolu, tipujeme, ze tento druhy by sme mohli dostat za 85 000 alebo 90 000. Takze teraz doobeda idem do realitky, idem si vyzdvihnut viacej fotiek a dohodnut termin obhliadky. Ono pozerali sme sa na to a ten dom sa nam zvonku nepaci preto, ze k domu je pristavena veranda nad nou je urobeny balkon a vyzera to dost divne, ale som hovorila drahemu, ze ked budeme robit podkrovie, mohli by sme urobit rovno aj novu strechu, ktoru by sme potiahli aj nad balkon, cim by sa dom opticky zvacsil a vyzeral uzasne neskor aj s novou fasadou. take domy sa nam uz pacia.
Tak som naozaj velmi zvedava, lebo v dome za max.90 tis. eur sa uz oplati aj nieco robit. nevyslo by to tak strasne draho.
Aby som vam este upresnila nase myslienky, to, ze ideme na slovensko robit a zarobime slusne peniaze neznamena, ze tam naozaj vydrzime tie 3-4 roky a uz vobec nie to, ako na tom budeme potom, ked sa vratime. Ja by som chcela este druhe babo, takze mozem ratat nejake dva roky doma, minimalne rok a pol a ked pocas toho obdobia nebude drahy dost zarabat, aby sme dokazali vsetko platit, tak naozaj neviem, preto nechceme kupovat drahy dom, aby sme nemali take vysoke splatky.
Ja som uvazovala, ze tie tri roky by sme normalne platili uver a popri tom setrili. Ked budeme v zime tu v rakusku, z usetrenych penazi by sme vzali polovicu a z toho skusili nieco na dome prerobit, teda co sa podkrovia tyka. A uvidime, na co nam to bude stacit. Chcem si nechat rezervu na neskor, aby sme dom nemuseli predavat. No a o rok by som rada to iste, z usetrenych peniazkov vziat polovicu a investovat do domu. No a ked sa vratime, uvidime, kolko nam este usetreneho zostalo a podla toho by sme sa zariadili. Ja by som chcela nechat rezervu tak na rok a pol (co sa uveru tyka).

maya01
23. okt 2008

Postrazit Martinka alebo malinku...som chcela napisat... 😅

miriam25
23. okt 2008

jeeej, maji, si ma predbehla 😀

ja teda zubarov tiez nemusim... dnes mam termin, ale uvazujem, ze ho zrusim. v noci som nemohla vobec dychat nosom, totalne upchaty a teraz tiez len tak obcas mozem, naviac mam zvysenu teplotu a celkovo sa nejak necitim dobre... jaj, vzdy si najdem nejaku vyhovorku, preco tam neist 😅

miriam25
23. okt 2008

kde ste vsetky?

lieska
23. okt 2008

Bre ranko!

Wieni, aj ja gratulujem Leuske, sikulka!!! To asi z toho bola taka unavena vcera, ked Ti envedela zaspinkat! 😉 Diky z atu infosku ohladom hlienovej zatky, to som este nevedela, ci musi odist u kazdej baby.

Mayi, u mna nic noveho! ☹ Vcera bolo male cez den nejak tisko, uz som si myslela, ze uz (kamoska mi vravela, ze citala, ze babatka sa pred porodom tak ukludnia a su skor "ruhig" ako aktivne). No a vecer 2,5 hodiny v kuse kopalo a mrvilo sa! Normalne to bolelo... Uz aby bolo vonku, fakt ma uz napadaju take blbosti, ci tam nechyta nejaku klaustrofobiu, chudiatko malinke! 😀 Zajtra idem na kontrolu do nemocnice (hura, po 14 dnoch!!!), tak uvidim co mi povedia.

Miri, drzim palec s tymto druhym domcekom. Len...ja neviem...ale rataj s tym, ze do neho budete musiet vrazit hadam aj dva krat tolko ako sa vam to bude na prvy pohlad zdat! Fakt som este v svojom okoli nezazila pripad, ked by si prerabka domu vyziadala "len" tolko, kolko bolo na zaciatku odhadovaneho. Cize cim lacnejsi dom, tym v horsom stave a tym viac aj "skrytych vad"! Ale ved vy viete najlepsie co robite, ja len, ze sa ti tie planiky ako si si ich pekne naplanovala mozu aj pomenit, aby si s tym ratala! Kazdopadne drzim palec nech najdete nieco vhodneho!

Ja k zubarovi chodim tiez rada! Odkedy som bola taka sprosta a zanedbala som si jeden zub, co sa skoncilo tym, ze mi musel tahat nerv z toho zuba (vtedy este bez injekcie) a prave s tymto zubom mam najvacsie problemy, tak chodim 2x do roka a to sa este trepem z Nitry do Banoviec, lebo tam mam zubara!
A dodnes nadavam na ten "uzasny" system, ktory existoval, ze sme k zubarke chodili zo skoly, bez akejkolvek moznosti vyberu. To boli vacsinou take, co tak asi boli dosadene za trest a museli vykazovat cinnost, tak len plombovali a plombovali do nemoty! 😠

miriam25
23. okt 2008

lieska, no ten uzasny system, ktory bol volakedy ma tiez doteraz nadchyna. Nas zubarka fackovala, ked sme sa bali. brala nas do ordinacie po 3-4 a ti, co stali vnutri a cakali sa museli prizerat, ako ona vrtala zuby niekomu inemu. vazne uzasne.
mne raz tahala zubarka zub, aj mi dala injekciu, aj cakala, kym bude ucinkovat, ale bud mi pichla zalostne slabu alebo mi ju pichla zle, ale ja som komplet vsetko citila, to bola dolna stolicka, ktoru tahala na 2x, lebo najskor vytiahla polovicu korena a potom sa pustila do druhej, sestricka mi drzala hlavu tak silno, ze som mala na licach jej odtlacky dlani, no vazna hroza, nikomu neodporucam tuto zubarku.
na tuto, kam mam ist dnes pocuvam same chvaly, tak dufam, ze bude naozaj taka dobra, potrebujem totiz minimalne dva zuby opravit. s jednym netusim, co mi urobi a z druheho mi bude musiet vytiahnut plombu, lebo ked som mojej starej zubarke hovorila, ze ten zub ma obcas boli a pri cisteni zubov mi kefka zachadza pod plombu a boli ma to, tak len skonstatovala, ze mi tu plombu dobre urobila a ze si vymyslam. Takze ak by tato zubarka skonstatovala cirou nahodou to iste (comu neverim), tak si jednoducho poziadam o bielu plombu, takze mi ju bude musiet aj tak vymenit. No a potom uvidim, ci ma este nieco bude boliet, ale to mi aj tak nebude robit vsetko naraz... 😒 i ked by som bola rada, keby som sa tam nemusela vracat... 😅

ronnda
23. okt 2008

dobre ranko,
dekuji za pripomenuti zubare, musim se taky objednat, byla jsem tam naposledy kdyz jsem byla tehotna, chodim taky pravidelne jednou za rok. zazitky mam taky super, hlavne kdyz mi vyrezavali osmicky, ktere mi rostly sikmo, uzila jsem si to tedy ctyrikrat, chirurgicky zakrok, potom vzdycky horecky, zanet, dreny, tenkrat jsem si myslela, ze horsi bolest uz byt nemuze... no a pak prisel porod 😉 😉 😉
ovsem ted uz se na to divam zase tak, ze porod byl malina a zubar se vlastne taky zvladl 🙂

wienika - tesi me, ze s leuskou pokracuje vse super, zdravoucka, papa a uz i chodi, vidis, ona chtela pockat presne na ten 14. mesic, jak jsi zacala chodit i ty.
na kavicku se rada pridam (tedy pridame), v tom novembri by to bylo ok, to bude uz i tina zpet ve wien.

jasterka - ty tedy trenujes dokonale, urcite se uz na vaseho drobecka moc tesis.

lieska - je mi jasne, ze uz bys chtela jet do porodnice, tak vydrz zitra na kontrolu co ti reknou!

twix - jak jsi dopadla na kontrole?

miriam25
23. okt 2008

ronnda, tak to ja by som sla radsej este raz rodit ako si nechat robit zuby. Mozno to hovorim aj preto, ze som mala super porod, tazko povedat, ale porodu som sa nebala tak, ako sa bojim zubara. Mozno aj preto, ze som nevedela, co ma caka, no ja som 10 minut po porode volala nasim a este som aj zartovala do telefonu, ja by som sa vtedy najradsej rozbehla s malym v naruci domov, tak mi bolo dobre.

ronnda
23. okt 2008

miriam - ani ja jsem nemela tezky porod, hlavne s odstupem casu se na to divam uplne jinak. poorodu jsem se taky nebala, ale nebojim se ani zubare, uz vim do ceho jdu 😉 kdybych rodila podruhe, tak uz to asi taky vim 😉

miriam25
23. okt 2008

no ja som asi extremny pripad... ja sa zubara strasne bojim a vsetci sa mi za to smeju, ze ci som male dieta 😠
mozno prave preto, ze viem, do coho idem, ale hlavne je to zo zlych predoslych skusenosti. Jedna detska zubarka nas fackala a potom ta druha, ku ktorej som chodila na slovensku mi tvrdila, ze si vymyslam, ked som jej hovorila, ze mi nedala dobre plombu a vytrhla mi zub pri vsetkych bolestiach... tak mozno preto som teraz taka. Ale na tuto zubarku som pocula len dobre odporucania, tak som zvedava. Este stale netusim, ci tam dnes pojdem alebo nie. Nos sa mi uz trosku uvolnil, ale stale sa mi upchava, tak si neviem predstavit, ze by mi nieco mohla robit, asi by bolo rozumnejsie dohodnut si termin na buduci tyzden. snad ma to prejde. len tym, ze sa poznam, mam sama zo seba pocit, ze to len odkladam, aby som tam nemusela ist ☹

ronnda
23. okt 2008

miriam, tak to chapu, ja k zubarce chodim rada az od te doby, co chodim k me soucasne, byla mi tenkrat doporucena od moji kamaradky a jsem vazne spokojena, vzdycky se na ni tesim jak si pokecame, tedy spis mluvi ona, ja s otevrenou pusou mohu jen vydavat zvuky typu ano, ne...
tak jdu ji zavolat, at to neodkladam.

ronnda
23. okt 2008

tak uz mam termin.
a s temi skolnimi prohlidkami mate vlastne pravdu, taky si vzpominam na to hromadne otvirani pusinek jako dite 😉

maya01
23. okt 2008

No ja sa pridavam k Miriam...aj ja mam strasny strach pre zubarmi...asi je to tiez fobia z detskych cias.... raz mi doktorka trhala este mliecny zub a to bola teda brutalne...som sedela mamine na kolenach a mi musela drzat hlavu a dr. trhala...Si pamätam,ze este celu pesiu zonu v Nr. som plula krv...ale mamina mi vtedy kupila v Tuzexe take pekne ruzove topanky...este teraz si pamätam ako vyzerali 😉

Tu je take skarede pocasie...take na spanie... 😔

vroni
23. okt 2008

Tak ja sa pridam k vasej zubarskej odysei. Ja sa zubarov nebojim, pravdu povediac, idem radsej zubarovi nez fotografovi (alebo kadernicke) 😀 😀 😀 Ale chlap ma zo zubarov taku pravu, chlapsku a nefalsovanu hrozu a tak najst si v Rakusku zubara, ku ktoremu by bol ochotny ist bolo narocne 😝 (ja som nebola ochotna sa s kazdym zubom tralalachat na Slovensko, tak som hladala spolu s nim) A tak sme po hodnom case a skusani (skusal chlap, moje zuby prave generalku nepotrebovali 😎 ) nasli tuto nasu. Ta je taka jemna, az mi lezie na nervy 😀 😀 😀 Mne trvalo pekne dlho, nez som ju presvedcila, ze na vymenenie blomby NAOZAJ ziadnu injekciu nepotrebujem (chlap omdlieval uz len pri predstave vrtania zuba bez injekcie) a celkom mi to neveri dodnes, takze zakazdym diskutujeme 😀 (inak, nie som masochista, len ma po tych zubarskych injekciach aj dva dni pekelne bolieva hlava. To nech ma radsej boli pol hodinu u zubara vrtanie) Je sice privatna, ale zaplateny ucet pekne posleme do poistovne a do tyzdna mame peniaze spat na ucte (takze napriklad biela blomba vyjde na nejakych 15 €) No chcelo by sa mi trepat sa do Bratislavy.... 😀

maya01
23. okt 2008

Vroni.... 😀 Kedze mame asi rovnakych chlapov,co sa zubarov tyka...a ked sa tebe podarilo nalomit tvojho...dufam,ze zaberie aj na mojho... Budes taka dobra a posles mi do IP kontakt na nu...Berie aj deti???

miriam25
23. okt 2008

baby, ja vazne uvazujem, ze tam dnes nepojdem ☹ len neviem, co urobim. na jednu stranu vazne musim ist k zubarke, na druhu stranu zasa... budeme tu dva mesiace a potom na slovensku, mozno by bolo lepsie, keby som teraz este chvilu pockala, ocino ma vazne skvelu zubarku, v novembri chceme ist k nasim, tak by som mu napisala, aby ma u nej objednat na ten termin a zaroven mi postrazi aj samka... a potom, ked budeme na slovensku, by som mohla chodit rovno k nej...

miriam25
23. okt 2008

vroni, to ja by som sla ovela radsej ku kadernicke 😀 alebo aj k fotografovi 😀 to by bol pre mna skor relax ako utrpenie... a kedze mam taku fobiu, bez injekcie si nenechavam robit vobec nic. ja by som si dala injekciu najradsej hned pri vstupe na cely chrup, aby som nic necitila ani ked mi len pozera zuby 😅

miriam25
23. okt 2008

a uplne najlepsie by bolo, keby ma uspali a urobili vsetky zuby naraz 😅 teraz sa asi smejete, no pre mna by to tak bolo vazne najlepsie... mna dotiahnut k zubarovi je pomaly umenie, aj ked si uvedomujem, ze cim viac budem cakat, tym to bude horsie...

ronnda
23. okt 2008

miriam, mne tenkrat nabizeli, ze mi vyrezou vsechny ctyri osmicky naraz (nerostly mi ven, ale tlacily na zuby, takze je museli vyriznout, vydlabnout a pak sesit dasen) v narkoze! Ja jsem to odmitla, pripadalo mi to dost drasticky. doktorka me od toho odrazovala, delali mi jednu po druhe, kdyz si uvedomim tu bolest jen s tou jednou a ty komplikace, s kazdym zubem jsem byla dva tydny na neschopence, antibiotika, zanet, otekla tvar i krk, nevim jak bych vypadala po tech vsech ctyrech naraz!

ke kadernikovi nebo k fotografovi jdu samozrejme radeji 🙂

miriam25
23. okt 2008

by si si to odbila jednym supom 😉 ale nie, ja viem, ze to nie je ziadna sranda, mne tiez tlaci prerezana osmicka na zuby a posuva mi ich, no zubarka, ku ktorej som chodila povedala, ze pokial to mne nevadi, tak sa s tym nemusli nic robit. Tak neviem, ona bola celkovo nejaka divna. Neviem, ci je to normalne, ale ja som jej musela podpisat aj papier, ze najblizsi jeden rok nepojdem k inej zubarke. to sa mi zda byt tiez divne...
a teda tie osmicky by som si nedala rezat, ako si si to dala ty... znie to moc hrozostrasne... brrrr

lieska
23. okt 2008

Ronnda, diky za to "... no a pak prisel porod" 😀 Super posmelujuce, ale dobre som sa na tom zabavila!

Miri, Mayi...ano v Nitre bola taka ta fackovacia zubarka, my sme chodili do toho domceku co je na rohu Fr. Mojtu a neviem akej ulice, teraz su tam nejaki advokati! Tiez sme boli v tej ordinacii natlaceni asi piati a pocuvali sme nareky toho pred nami!
A aj nam mamina kupovala veci "za hrdinstvo u lekara", to bolo take zlate, aspon nejaku motivaciu mal clovek vydrzat to!

Vroni, no som rada, ze konecne niekto kto ma rovnaky nazor na injekciu pri plombovani!! Ja ked mi moj povedal, ze si tu dava pichnut injekciu, tak som skoro spadla z noh, najprv som sa nevedela zastavit co som sa mu tak rehotala a potom som mu normalne vynadala, nech s tym prestane, ze takuto padavku manzela a otca nebude nikto uznavat u nas doma! 😉 Ja viem, ze kazdy mame prah bolesti inde, ale tych 30 sekund neprijemneho pocitu! Aspon moj zubar ma teda take vybavenie, ze to je fakt vazne v pohode (pri vrtani mu z tej vrtacky strieka studena voda, cize to clovek az tak neciti)!

Inak aj vasi zubari tu v Rakusku maju taku prax, ze pri prehliadke mate to kreslo natocene tak, ze ste vlastne dole hlavou?? No ja som tu bola raz, ale DIKY! Nikdy viac, totalne nechutny pocit!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre