Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
10. aug 2007

ahojte dievcata, prajem vam krasne ranko 🙂
tak dnes ideme na vikend na slovensko, tak som vam chcela popriat pekny vikend 😉
alexa, prajem ti prijemnu zabavu na svadbe, nas to caka 25.8., tak sa tesim
galina, dufam, ze ta stretavka vyjde a konecne sa vsetky spozname aj osobne, posli nejake fotecky domceka a jazierka, ze ako ste pokrocili 🙂 take jazierko je v letnych horucavach na nezaplatenie
tak sa majte vsetky krasne, papa 🙂

galina75
10. aug 2007

Ahoj Silvie,
posielam fotky, to jazierko zatial noc nevidno, polovica tych kamenov bude pod vodou - take male chorvatsko - a tu zelemu foliu bude vidiet iba v tej vymurovanej casti🙂

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/galina_sk/deta...

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/galina_sk/deta...

pekny vikend Gala

musino
14. aug 2007

Ahojte kocky, preskumala som prvych X stranok vasho chatu a velmi sa mi zapacil....verim ze mi budete vediet pomoct... 🙂 Byvam v BA, pracujem vo Viedni, zatial oficialne iba od februara 2007, aj ked v skutocnosti uz od jula 2006, len moj sef na mne setril a nechcel ma (napriek slubom) prihlasit :( Ide o to, ze by som uz rada bola tehoska, mam 29 rokov a bojim sa ci vobec budem mat narok na matersku vzhladom na to ze vo Viedni mam iba Nebenwohnsitz (uz vyse 2 rokov), trvale mam v BA kde aj byvam, mam tu E-card, aj gynekologa...len sa proste bojim ze ci mi sef predlzi pracovne aj ked budem v tej dobe uz tehotna a ak nie tak ci mi vobec niekto nieco zaplati. Na Slovensku nemam ziadny narok na prispevky, to uz mam 100% zistene a ak by mi nedali ziadne ani tu, tak by som bola bez koruniek... Na babatko sa tesim ako mala, nejde iba o biologicke hodiny, ale o potrebu uplneho naplnenia svojej zenskej podstaty.....viem ze by bolo najrozumnejsie pockat do februara na predlzene pracovne povolenie, avsak neviem ci nahodou uz nie je ´neskoro´.. Skratka potrebujem to cele zistit pre pokoj a klud na dusi.....

Dakujem za odpoved... 🙂))) Budem tu vo stvrtok, aspon jeden den si oddychnem 🙂

silvia2406
15. aug 2007

ahojte babulky, tak aky ste mali dnes den? kedze tu je dnes sviatok, tak sme si ho uzili s manzelom pri dunaji, ja na kolieskovych korculiach a on peso 😀 chcela som si este uzit pekne pocasie, pretoze opat hlasia zhorsenie, dazd a zimu 😝

ahoj musino, vitam ta medzi nami, momentalne ti este neviem presne poradit, riesime podobny problem, ale tento tyzden bude manzel volat na urad a na vsetko sa popyta, tak potom dam vediet, ak sa nieco dozvie. 😉

twix
15. aug 2007

ahoj musino, myslim, ze by si nemala mat problem s materskou, kedze tu pracujes a asi aj byvas castejsie nez na slovensku ("mittelpunkt der lebensinteressen"). asi tu ani nemusis mat ani hauptwohnsitz. dolezite bude, aby si sem chodila k lekarovi - najprv gyn. potom s babom na prehliadky.
ale pozri si:
http://www.help.gv.at/Content.Node/8/Seite.0806...
http://www.help.gv.at/Content.Node/8/Seite.0807...
a dozvies sa viac.

twix
15. aug 2007

ahoj alexa, staci, ked budes pripoistena u manzela. on bude aj za teba platit poistovni poistne.

boldy
20. aug 2007

ahojte babule... tak po dlhsej dobe sa hlasim aj ja... som momentalne na slovensku na 2 tyzdne... silvy prajem peknu dovolenku, potom ked sa vratim, tak by sme baby mohli urobit stretavku 😉

silvia2406
21. aug 2007

ahojte dievcata, prajem vam pekne ranko 🙂
boldy, dakujem, dufam, ze ju prezijem v zdravi 😀
na stretko sa veeeeelmi tesim, takze po dovci urcite nieco zorganizujeme 😉
a vy ostatne ste kde? ☹

alexa27
21. aug 2007

tu som, ahojteeeee 🙂 , mne nejak nefungoval v poslednej dobe mk, neviem co sa dialo.
bola som inak tento vikend vo viedni, v sobotu som upratovala a v nedelu sme boli na prechadzke v Modlingu, bolo krasne pocko, tak sme sa trosku vyvetrali.
a vy ako? co ste porabali cez vikend?
silvia, kedy idete na tu dovcu?
twix, dik za info, manzel to ide vsetko povybavovat, co treba.

silvia2406
21. aug 2007

ahoj alexa 😵
my sme mali tento vikend u nas svagrovcov, boli sme na kahlenbergu, zastavili sme sa na heurige, dalej sme obehali schonbrunn a na koniec prater, moj muz sa tesil ako male dieta, v svagrovi mal ale silnu konkurenciu 😀 bol na nich super pohlad, ako sa teperia do tych atrakcii(svagor ma asi 120 kg a 190 cm) 😀 takze vikend nam vysiel a pocasie nam tiez prialo.
co sa tyka dovci, z viedne odchadzame uz v piatok, ale este ideme domov, kvoli tej svadbe a v nedelu ideme z banskej bystrice do prahy a vratime sa v pondelok dalsi tyzden 🙂

alexa27
21. aug 2007

jeeej, super, tak ste mali inak akcny vikend 🙂 . ja som mala v sobotu narodky, ale kedze som vo viedni uz dlho nebola, tak narodky nenarodky musela som poriadne upratat. ale za to nedelu sme si pekne uzili, dokonca som ani nevarila, ale veceru pripravil manzelik, takze som sa citila naozaj narodeninovo.
v prahe si to poriadne uzite a odychnite si. jaaaj hned by som sla, praha je nadherna. pred dvoma tyzdnami sme boli na svadbe jednym kamaratom a boli tam jedni znami co ziju v prahe a dohodli sme sa, ze niekedy prideme, tak uvidim, mozno nam to vyjde este aj tento rok.
inak, musim sa pochvalit, aj ked, kedze ma nepoznate, vam to moc nepovie, ako vyzeram, ale dala som sa ostrihat 🙂 . na dovci som si nechala totiz spravit copceky po celej hlave, vyzeralo to super, ale po skoro dvoch mesiacoch to uz muselo ist dole a i ked som nemala nejak znicene vlasky, mala som ich totalne bez objemu, takze som sa rozhodla, ze si ich trochu zregenerujem a pojdem na kratko. manzelik mi to udobril, tak som nevahala. mam teraz take pazacie vlasky, ale vzadu su uplne kratke, len v predu su dlhsie. manzel ma teraz vola viktoria 😅 . ale celkom som spokojna, len sa musim trosku malovat, lebo vyzeram jak patrocna s takymi kratkymi vlasmi 😀

kvetinka28
21. aug 2007

Ahojte kocky,
tak sa hlasim po dlhsej dobe. Nestihla som skor, boli nahanacky kvoli svadbe. Takze uz som sa zaradila medzi manzelky 🙂
Svadba nam vysla super, aj ked malicka, ale nad ocakavanie, bolo to take krasne, vsetci sme plakali ako deti, ja som sa nezvladla drzat ani po "ano" 🙂 , len skoda, ze to tak rychlo uslo. Ked budem mat cas, dam sem fotky, musim ich najskor nejako zmensit a to zvladnem len s manzelovou pomocou.

Silvi, dodatocne Ti prajem vsetko naj, naj k narodeninam, vidim, ze si to pekne oslavila 🙂 Tak hlavne vela zdravicka, stastia, lasky a nech Vam to vyjde s babatkom 🙂

No a vsetkym ostatnym krasne letne dnicky a vela pohody 🙂

Twix, chcem sa opytat, nevies, ako to je, ked mam lekara na SK, odtial budem brat aj matersku aj pridavky a vsetko ostatne, musim tych pat testov pocas tehotenstva a pat s babom absolvovat aj v AT, alebo staci nejake potvrdenie zo SK, alebo len to, ze poberam davky zo SK? Dakujem.

silvia2406
21. aug 2007

ahoj kvetinka, blahozelam vam ku vasemu "ano" a vitam ta medzi nami mazelkami 😀 uz sa tesim na fotocky 😵
inak narodky mala alexa, mna to caka 3. septembra

alexa, dodatocne ti aj ja zelam vsetko naj k narodeninam, prajem ti nech sa ti splni vsetko po com tuzis 😉

ozaj, ako dopadli krvne testy? co povedali kolegovia na tvoj rasta uces, neboli prekvapeni? v sobotu caka kadernicka aj mna, u mna to take radikalne zas nebude, ale uz mam vlasy znicené, ako by som nebola strihana rok ☹

alexa27
21. aug 2007

kvetinka ahoj, tak teda gratulujem k svadbe a vitaj v kruhu manzeliek 🙂 .
a dakujem vam dievcata za blahozelania k narodkam, tak snad sa nam tie nase "tajne" sny konecne splnia 😵 .
krvne testy dopadli u mna dobre, vsetko negativne, takze sa vytesujem 😵 , manzel zatial nema vysledky, bud budu koncom tohto tyzdna alebo buduci, ale dufam, ze to bude tiez v poriadku.
z mojho ucesu boli kolegovci dost v soku, ale pacilo sa 🙂 , no a teraz su zase v soku, ze som zase kratkovlasa. vyzera to akoby som nic ine nerobila len chodila po kadernikov kazdu volnu chvilu 😅 .

silvia2406
21. aug 2007

tak ty im robis riadnu sokovu terapiu, ja som mala kratky uces len raz za zivot, mojmu muzovi sa to strasne pacilo a neustale ma prehovara nech sa tak dam ostrihat, ale ja s tym stotoznena velmi nie som, pretoze ako si spominala ten vyzor, to by som uz vyzerala na 12 a nepomohlo by mi ani kilo makeupu 😅
ale kazdopadne, uces ala viktoria beckham sa mi veelmi paci, ale ja na to nemam kvalitu vlasov, a co je zvlastne, v poslednej sa mi zacali vlnit.

alexa27
21. aug 2007

to som si myslela aj ja, ze nemam vhodnu kvalitu, ale kadernicka ma prehovorila, ze praveze moj typ vlasov je na ten uces najvhodnejsi. a inak neuveris, ale tiez sami zacali v posledenj dobe vlnit, sranda tusim mame spolocny problem. ja som si robila srandu, ze sa vo mne na stare kolena prejavili otcove geny, lebo on ma kucerave vlasy 😅 . ale na tieto kratke vlasy je to celkom dobre, ze sa mi vlnia, lebo mi apson same drzia a nemusim s nimi nic robit, len ich umyjem a nic. no a k tej kvalite, mam uplne jemne vlasy a ani hustota nie je bohvieaka, ale v tomto strihu to vyzera fakt dobre.

silvia2406
21. aug 2007

vsak uvidime v sobotu, poviem svojej kadernicke, ze chcem zmenu, ze nech skusi nieco vymysliet. inak aj môj otec ma vlnite vlasy, nemame my spolocneho otca 😀 😀 😀
inak s tym rodicovskym v rakusku je to tak, ako hovorila twix, je potrebné, aby si bola zdravotne poistena, pricom nie je stanovena minimalna dlzka poistenia, t.j. nemusis byt poistena napr. 6 mesiacov, aby ti vznikol narok. mozes tiez poziadat o familienbeihilfe, ale to je obmedzene rocnym prijmom.
musis ale absolvovat tych 5 prehliadok v tehotenstve a 5 s dietatkom, manzel sa ale nespytal, ci to musi byt v rakusku, alebo to môze byt aj na slovensku. kazdopadne tam pojde po dovolenke osobne a este raz sa na vsetko spyta, aby sme v tom mali uz jasno.

alexa27
21. aug 2007

😀 😀 teda nic v zlom, ale dufam, ze nemame 😀
a kde ste sa o tychto poistkach a rodicovskych pridavkoch informovali? lebo manzel chcel ist u nich v praci na hr, ale mozno by mal ist skor priamo do jeho poistovni, alebo kde?

silvia2406
21. aug 2007

tak to teda dufam aj ja, ale clovek nikdy nevie, mladost pochabost, ach jaj 😀 😀 😀
manzel telefonoval na ministerium fuer gesundheit, familie und jugend, nachadza sa to na Radetzkystrasse 2, v 3. bezirku, tel. c. 01/711000, rozpraval sa priamo s pani, ktora ma na starosti ludi z novych statov EU. tak nech tam skusi zavolat, vzdy je lepsie, ked to clovek pocuje priamo od kompetentnych a mozno mu napadne este nieco, o com by sa chcel informovat.

alexa27
21. aug 2007

😀
super, dakujem za perfektne info.

silvia2406
21. aug 2007

to tel.c. je 00431/711000, neviem co ti tam ukazuje, ale mne v ramci skypu nahodilo slovenske cislo.

alexa27
21. aug 2007

nie, dalo mi to dobre, dik 🙂

twix
21. aug 2007

Kvetinka! blahozelam k svadbe!! ked budes brat matersku na slovensku, tak samozrejme nemusis chodit na prehliadky tu v rakusku. tie prehliadky su len pre tych, co beru matersku v AT. ak ich neabsolvuju, tak musia vratit 1/2 materskej.
Alexa! blahozelam k narodeninam! ja ich mam v januari, takze si odbavim aj meniny aj narodeniny naraz ☹ ohladne tych prehliadok, neviem, ci mozu byt absolvovane na slovensku. v "Mutter-Kind-Pass" su presne pre kazdu prehliadku vyhradene stranky s otazkami, na vyplnenie alebo na oznacenie krizikom. neviem, ci tu budu akceptovat, ak vam to vyplni slovensky lekar, aj keby ste mu to prelozili. najlepsie je ist (zavolat) do zakaznickeho centra WGKK a opytat sa na to. su tam velmi mile pracovnicky - aspon ja mam dobre skusenosti.

vidim, ze si pisete cez den. mna cez den zamestna mala a vecer, ked zaspi, tak upratujem a zehlim. potom poslem manzela spat a ja si konecne sadnem k internetu - teda len ked este vladzem a neklipkaju mi oci 🙄
uz sa tesim na stretavku! mavajte sa zatial krasne!

silvia2406
22. aug 2007

ahoj twix, mas pravdu, ze ked prides ja uz sa zacinam pripravovat na nocny spanok alebo sa venujem manzelikov 😀 ale osobne stretko to hadam vsetko vynahradi 🙂
a ako sa dari malej?
ahojte aj ostatne babulky, prajem vam prijemny dnik.

musino
22. aug 2007

Ahojte kocky 🙂) bola som tyzden mimo netu, uplne odstavena, v praci super stresy, waw..aspon ze teraz na chvilu sef vypadol a mozem sa v klude napapat a precitat si ´vas´ 😉

Galka, dakujem za stranky, omrknem to z domu, dufam ze moj drahy dnes vybavi internet, pretoze z prace sa mi to tazko pozera kvoli neustalym kontrolam stranok ktore navstevujeme...

Vidim ze vikend ste si uzili, my sme s Petkom, mojim bratom a jeho priatelkou zorganizovali grilovacku u mna na teraske a riadne sme sa sekali v hre o dobitie sveta a v nedelu sme vybehli do Piestan na pretekarske auticka a formule....o osmej som bola doma unavena na omdletie...a teraz dalej zarezavam (btw, som v 21. Bezirku, nie ste tu niektora blizko ??? )

silvia2406
22. aug 2007

ahoj musino, len sa pekne napapaj, na prazdny zaludok sa neda pracovat 😀 ja zijem v 12.-tom, co je na opacnej strane, ale mame mesacnik, takze to nie je az taky problem pohybovat sa tu. a kde presne byvas?

alexa27
22. aug 2007

ahojte kocky,
musino, vsetky sme skoro v 20. a 21. 🙂 , konkretne ja a twix sme priamo v 21-ke 🙂 .
jeeej, silvia, nova fotka 🙂 , super 😉 tusim si ma inspirovala a vymenim si uz aj ja za nejaku inu ako svadobnu 😅
twix, dakujem za gratulaciu a dakujeme za infosky. aj ja sa uz tesim na stretavku, bude to urcite zaujimave, vas vsetky osobne spoznat 😎

musino
22. aug 2007

ups, pardon, dakujem TWIX za info.....som si to nejako poplietla 😖

musino
22. aug 2007

Silvi, akojky, co to mate ??? ´mesacnik´??? co to je ? chichiii...s tym som sa este nestretla 🙂

Alexa, ja tu iba pracujem, na Hanreitergasse, to je blizko Brunnerstrasse (ak sa vyznas, tak tam kde je McDonald a pumpa BP)

silvia2406
22. aug 2007

ty nepouzivas mesacnik? vies to je ta priepustka na hromadnu dopravu a mozes sa vozit kolko chces a kde chces 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre