Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
27. okt 2008

to je teda bieda tu 😒

wienika
27. okt 2008

caute kocky,
tak sa hlasim.....
konecne klud...
dieta spi a manzel sa siel honit za loptou....

dnes som stihla vsetko, aj vlasy aj gyndu....az na to, ze ma ostrihal viac ako som planovala, ale nastastie mi rychlo rastu....
no a ako som predpokladala, mam cystu, 3cm a nespravil mi s nou nic, mam prist po vianociach, ze vraj sa vstrebe..vlastne ako vzdy. mne ani tak nevadi, len ma obcas pobolieva brusko, tak jemne ako pre kramami....
mam prist iba ak by som mala bolesti alebo ine problemy.
povedal, ze to moze byt aj ucinok mireny, ale ja som ich mala aj pred mirenou, takze som asi cystovy typ 😒

baby, diana bad jefakt drahy, chodte tam kde chodi twix, aj ja som tam par krat bola, do oberlaa, je to v 10 bezirku a je tam super, tiez su tam sauny a kräuter stuben.....a cena nie je az taka besna....
leuske sa tam velmi pacilo,ani nepipla, len si to vychutnavala...az na to, ze ja som tam chytila mykozu...ked pojdeme nabuduce, tak pojdem len do sauny a nech sa s nou clapka manzel....

lieska, skoro som sa pocurala od smiecu, ked si spominala tutumutu...... 😀
tak snad to stihnes do tych svatych i ked mne by to nevadilo, je to svojim sposobom velmi magicky datum....

jasterka, si mi pripomenula, ked ja som bola posledny krat na SK a tiez sme s maminkou geudzali, tiez som ju chcela mat pri sebe.....

maya, tak uz ani ty nebudes taky pravidelny prispievac na MK.....aj ja teraz stiham len tak tak.....

alexa, tak drzim palce, nech ti to s robotou vyjde......
co sa tyka tych sloveniek, ja mam chvalabohu len dobru skusenost, mam vela kolegov slovakov a sme dobra particka.....aj ked niekoho pocujem v elektricke, tak vacsinou v ramci slusnosti....
ale myslim, ze tu vsetky narodnosti maju svoje cierne ovecky......

tak idem si kuknut ordinaciu...zatial papa

wienika
27. okt 2008

twix, ten facebook je super vec, najdes strasne vela znamych, ja som vdaka tomu virtualne postretala snad vsetkych mojich spoluziakov, ktorych som nevidela od maturity, asi 13 rokov.....
klikni si na to, zaregistruj sa a ja ti poslem moje meno alebo e mail, aby si ma nasla, potom sa mozes pozriet na moju profil stranku, daju sa tam dat fotky , videa, mozes si chatovat, pisat.....ved uvidis, myslim, ze je to super vec...bejby je tam tiez.....

bejby29
27. okt 2008

No Wieni, akoze ja nie som ziadny zgrlos ale mne sa to zdalo takisto vela.. Nastastie babyschwimmen je lacnejsie stoji to na 10 plavani 85 Eur, co sa oplati.. To Oberlaa by som chcela vyskusat, uz jazdim aj po Viedni takze sa mi tam pojde lepsie.. Dik za tip 😉
Twix, facebook je super vec, aj ja som tam zaregistrovana, ako aj Wienika, vidis, hned mas dve kamosky 😉 😉

wienika
27. okt 2008

aaaach ten mastalir.......

bejby, ja mam navigacny, takze nemam problem tiez....dovtedy som sa trosku bala ist niekam kde to nepoznam...skoda, ze oberlaa je uplne daleko pre mna.....ale zato super...snad sa tam niekedy stretneme..alebo tam zorganizujeme stretko... 😉

twix
27. okt 2008

Ahojte,

som prekvapena, co tu pisete o slovenkach ☹ ja som sa s tym nastastie zatial nestretla a ani som nepocula, ze tu mame take zle meno ☹ ja som mala v robote stastie. vsetci sa tam ku mne chovali s respektom. boli sme dost medzinarodny kolektiv. tiez som na zaciatku bola opatrna s internetom a telefonovanim. postupne som zistila, co si mozem dovolit a aj sef nam naznacil, ze pokial si urobime poctivo svoju pracu, tak mu nevadi, ked si cez prestavku, alebo ked prave nemame co robit chvilku posurfujeme. samozrejme nebol cas visiet cely den na internete, ale sem-tam ...
Maya, tak drzim palce, nech sa dostanes do mileho kolektivu. casom zistis, co si mozes dovolit a ktori kolegovia su OK.

Alexa - drzim palce, nech to s pohovormi dobre dopadne!!

Wienika - ja som tiez raz mala cistu a sama sa vstrebala. tie bolesti asi nie su prijemne. este k tomu facebooku: su tam aj mena za slobodna a ako je to s emailovou adresou? je to bezpecne? nebudu mi chodit nejake oplzle maily? da sa facebook porovnat so skypom? ja len ze nechcem do toho ist, ak je to nejaka hlupost. ale uz par ludi poznam, co su tam zaregistrovani, tak o tom rozmyslam aj ja.

Bejby - vrelo odporucam Oberlaa. ja som tam zacala chodit s malou na babyschwimmen, ked mala 3 mesiace a odvtedy sme inde plavat neboli. teraz chodi manzel, kedze v mojom stave sa neda. neviem, kolko ste boli v tom dianabade, ale oberlaa vyzera byt lacnejsie a aj parkovanie je gratis. tiez to nemam blizko, ale tu cestu nelutujem.

twix
27. okt 2008

Lieska, daj vediet, ako dopadla kontrola. to tutumutu musala byt sranda 🙂 ja sa na to uz neodvazim. moja pohyblivost klesla pod bod mrazu.

k tomu datumu, ja neviem, ale musi to by zvlastne oslavovat narodeniny na vsech svätych. clovek si asi zvykne, ale ....

wienika
27. okt 2008

twix, je to bezpecne, ja mam tiez meno za slobodna, aby ma nasli vsetci, co nevedia, ze som vydata. vidiet tvoj profil moze len ten, komu to ty povolis.....to znamena, ze niekto si ta najde , tvoje meno a caka na tvoj suhlas, ked povolis, tak si moze pozriet tvoje fotky......a hlavne, nemusis tam davat vsetky udaje,ja tam mam len meno, datum narodenia a e mail.......vsak uvidis, ale urcite sa bat nemusis. akonahle sa zaregistrujes, tak si tam najdes tych ludi, ktorych poznas a su tam tiez. oni ti tiez povolia vstup....dufam, ze som to napisala zrozumitelne.....

bejby29
27. okt 2008

Aha, az teraz chapem to tutumutu 😀 😀 Lieska, som sa nasmiala.. Dobree 😀
Ok kocky, ja skusim aj to Oberlaa len tak na porovnanie, ale takisto je to aj pre mna daleko.. To je naprd.
Twix, nemusis sa vobec nicoho bat, Wienika ti to vysvetlila a presne tak to funguje..

lieska
28. okt 2008

Bre ranecko!
Hlasim, zeu mna nic nove, uvidim, co mio dnes povedia v nemocnici!

Wieni - ano, ten Mastalir je aaach... po dlhom case niekto na slovenskej scene, na koho sa usmievam na obrazovke a obcas si aj zaslintam! (Naposledy ma takto "oslovil" Pyco. 😉 )

Facebook je fajn vec, ja som tam tiez, sise este taka nezorientovana, ale paci sa mi to!

S tymi Slovenkami... nic proti casnickam a babysiterkam (vela z nas babysittovalo tiez), ale tiez som zazila tuto specificku skupinu (nie vo Viedni, ale v Londyne) a skoro som sa od hanby prepadla. Tolko tupoty koncentrovanej na jednom mieste... Babenky sa sice spravali akoby robili v rade EU v Brusseli, mali zavideniahodnu karieru a uzasne prachy...A pritom keby ste poculi ten slovnik! No najvacsie hovado by schovali do vacku, stacilo im, ze su mimo SK a maju na sebe nejake Diesel rifle, blaznivejsie ucesy a vediaplynulejsie po anglicky! Ze im taha na 30 a uz od skoly utieraju deckam zadky a nahanaju "bohatych" Anglicanov (vacsinou bezuspesne), to je ok. Takze je fakt, ze mame blbe meno, ale ako tu uz pisala Alexa, ono sa to postupone meni, aspon t

maya01
28. okt 2008

Dobre ranko,

citam,ze tu tocite o facebooku...ja som sa tiez pred nedavnom zaregistrovala...ma na to nahovorila kamoska z Anglicka,tak aspon takto mozeme sem-tam spolu komunikovat a vymenit si par fotiek...

Ozaj baby a mate skype?

Wieni,Mastalir....hmmmmmm 😵

Tehulky,ako sa citite?

Bejby,Oberlaa odporucam aj ja... 😉

maya01
28. okt 2008

Lieska 😀 vystizne napisane...

lieska
28. okt 2008

Bre ranecko!
Hlasim, zeu mna nic nove, uvidim, co mio dnes povedia v nemocnici!

Wieni - ano, ten Mastalir je aaach... po dlhom case niekto na slovenskej scene, na koho sa usmievam na obrazovke a obcas si aj zaslintam! (Naposledy ma takto "oslovil" Pyco. 😉 )

Facebook je fajn vec, ja som tam tiez, sise este taka nezorientovana, ale paci sa mi to!

S tymi Slovenkami... nic proti casnickam a babysiterkam (vela z nas babysittovalo tiez), ale tiez som zazila tuto specificku skupinu (nie vo Viedni, ale v Londyne) a skoro som sa od hanby prepadla. Tolko tupoty koncentrovanej na jednom mieste... Babenky sa sice spravali akoby robili v rade EU v Brusseli, mali zavideniahodnu karieru a uzasne prachy...A pritom keby ste poculi ten slovnik! No najvacsie hovado by schovali do vacku, stacilo im, ze su mimo SK a maju na sebe nejake Diesel rifle, blaznivejsie ucesy a vediaplynulejsie po anglicky! Ze im taha na 30 a uz od skoly utieraju deckam zadky a nahanaju "bohatych" Anglicanov (vacsinou bezuspesne), to je ok. Takze je fakt, ze mame blbe meno, ale ako tu uz pisala Alexa, ono sa to postupone meni, aspon tu v Rakusku. Uz je tu aj dost bab, co ziju normalnym zivotom a maju normalnu, kvalifikovanu pracu.

Som rada, ze som vas rozosmiala s tym "tutu mutu", v skutocnosti to vsak bolo na popukanie. Keby to nepomahalo (vraj) na vyvolanie kontrakcii, tak sa na to veru vykaslem, ved som mojho draheho hadam aj vystrasila, ako som sa k nemu blizila so slovami "big mamma is coming, baby" ... no ale ked mozem krpcovi pomoct, nepomozem mu? 😉 Ale Twix, uz aj ja na to kaslem! 😀

Krasny dnik, ozvem sa, ked pridem z LKH!

wienika
28. okt 2008

dobre ranko.....

lieska, ja som na teba tak intenzivne myslela v noci, ze ci uz nie si v nemocke.....a ty si sa rano prihlasila..... 😉
inac, zasa si ma rozosmiala s big mamma.....

kedze st#e n#ie#ktore na facebooku, tak sa mozme aj tam stretnut, ze?
maya, a tam mozes dat aj fotky z bytu, nemusis ich davat na strechu....
a ja dnes dodam fotky aj z dovoleniek.....tak.....

a ten mastalir je fakt sexi, i ked obcas ho stretavam v narodnom, ked chodim za kamoskami, ex kolegynami a taky sa mi vzdy zda smutny......akoby mal depky....vzdy nieco riesi.....neviem, ale pocula som, ze je nejaky nedorieseny....viac sa kamarati s baletakmi ako hercami.....

lieska a mozno si ta tam uz aj nechaju....tak nam daj vediet, ja pridem domov sice az vecer, ale nevadi.....hned pojdem na konika....

maya01
28. okt 2008

No Wieni,to je celkom dobry napad... 😉
Nieco poriasim.

Ja som sa prave tak fajne vyrevala...som dostala od dvoch kolegyn naramok na rozlucku...a to je len zaciatok,nechcem vediet co bude vo stvrtok (to tu budem posledny den)...bude mi strasneeeeeeee smutno... 😢

miriam25
28. okt 2008

maji, neplac, ved neodchadzas do ameriky, ides len do viedne... i ked ja by som revala jak male decko...

inak s tymi therme, no asi u nas je to vsetko drahsie kvoli tomu, ze sme v therme regione. Tak babyschwimmen stoji v therme loipersdorf 138eur za 10 vstupov, je tu este jedno therme (tak blizko ako loipersdorf), je to specialne pre deti, H2O therme a tam stalo 8 vstupov tiez okolo 130eur. podla man su to brutalne ceny...
To som normalne cumela, ze u vas 10 vstupov 85 eur... ved to by som ani trosku nevahala.
A teda na tom babyschwimmen som este nechala dalsich 40 eur. 30 eur za specialne koleso pre babatka na plavanie a 10 eur za cd s fotkami, ktore ta zenska robila. Ale zasa tie fotky su naozaj nezaplatitelne, su uzasne, no to koleso... zbytocne vyhodene peniaze... 😒

maji, ja som na skype 😉 moje cele meno (terajsie)

ten facebook idem skusit, ja som o tom doteraz este vobec nepocula, ale ked to tak ospevujete, idem pozriet, ci tam nahodou nenajdem niektorich ludi 😉

lieska, drzim palce, aby si ta tam uz nechali 😉

maya01
28. okt 2008

Miri,urcite si ta na skype najdem... 😉

miriam25
28. okt 2008

nie som si teraz ista, ale sa mi zda, ze mam medzi menom a priezviskom bodku 😉
ak si ma najdes, daj mi vediet

miriam25
28. okt 2008

inak ked som sa registrovala na tom facebooku, tak mi to nejak blblo... ☹

maya01
28. okt 2008

Mne to tiez trvalo nejaku tu chvilku,kym sa mi podarilo zaregistrovat...

maya01
28. okt 2008

A uz si zaregistrovana???

miriam25
28. okt 2008

musim sa skusit prihlasit... potom zistim, ci ma to zaregistrovalo alebo nie 😉

miriam25
28. okt 2008

no vyzera to tak, ze som uz zaregistrovana 😉 teraz sa este zorientovat...

bejby29
28. okt 2008

Dobre ranko kocky. Mayi, ja mam tiez skype, ale vobec tam nechodim 😒 Lieska, Mayi, Miri, napiste mi do IP pod akym menom ste registrovane na Facebook-u nech si vas tam najdem

ronnda
28. okt 2008

ahojte, ja jen na skok... s malou se k pocitaci moc nedostanu, protoze jen jak jdu k nemu, okamzite je tu a vzdycky se ji podari neco zmacknout a nemam sanci neco napsat. spi jen hodinu jednou denne, coz je prave ted a ja se jdu pustil rychle do zehleni, protoze jsem to ted dost zanedbala a vali se na me hora pradla. vecer se mi vubec nechce, to se radsi valim u tv.

oberlaa taky muzu jen doporucit a s tim navrhem, ze bychom tam mohly nekdy usporadat treba stretko, souhlasim 🙂

tehulky, taky na vas hodne myslim, lieska tak dej vedet jak jsi dopadla dnes na kontrole.

cetla jsem, ze se ma ve wien otvirat dalsi kidscafe (udajne od pulky dezember), u nas ve 12. Bez. 🙂

ronnda
28. okt 2008

tak ja jsem se konecne dopracovala na dno kose s pradlem a mam vyzehleno a dite porad jeste spi...
to zehleni se vyplatilo, protoze jsem na dne kose objevila dlouho postradany klic od jedne skrinky, ktery Nicolka pekne schovala...

lenkaw
28. okt 2008

Ahojte, tak som vas len rychlo preletela a vidim ze ste diskutovali na temu Babyschwimmen.
Aj ja chcem s nasim drobcom od januara zacat chodit plavat, bud do Diana Bad, alebo do Oberlaa, tak sa tam urcite niekedy stretneme. My dnes mame 4 tyzdne a Luca uz tak pekne vydava zo seba vsetky mozne hlasky a uz sa nam aj smeje, tak sa tesime!!!
Aj ja sa musim pustit do zehlenia, zakial malinky spinka, tak hlavne tehulky drzte sa !!!!!!

jasterka
28. okt 2008

Lenkaw 🙂 tak uz mesiac,cas ale leti,len ten moj ide akosi pomaly ☹
esteze ma Silvika dnes zavolala kocikovat Terezku,tak sa tesim,ze vypadnem z bytu.Muzik sa mi smial,ze mam dat do nasho babiku a ist trenovat,ale ja nechcem babaiku,ale uz moje dietatko.Ty chlapi 😝
Inak zehlim este nejake pidi vecicky,tak ma napada,aku velkost obliekas Lucovi?ja mam strach ci nemam prilis velke vecicky doma,kiezby sa to dalo nejako odhadnut,ci toho mam dost...musela si aj nieco dokupit?

jasterka
28. okt 2008

jej,Ronndi,to nove Kidscafe ma teda potesilo,kiezby ich bolo viac,teraz ako tehu ma cim dalej tim viac nervuju zafajcene restauracie a netolerantny ludia,co mi kludne fukjau dym do tvare 😒 tak sa tesim, ze existuje nieco,kam sa da ist na kavicku s detmi 🙂

maya-verim ti,ze sa lahko neodchadza zo zabehanej roboty,mas teraz vela zmien...vies ako sa hovori kazdy zaciatok je tazky,ale vzdy prinesie nieco nove a niekam ta posunie. 😉

Lieska-myslim na teba,zeby si ta tam nechali 😕 🙂 dufam,ze ano,nech sa mozem tesit ,ze sme s twix na rade.

lieska
28. okt 2008

No cavesko, uz som naspat! 😀
Pekne som dosla aj domov a vyzera to tak, ze najblizsie dni sa mozem ukludnit a schladit, nic nebude. Pozerali mi krcok a je este strasne vysoko a uplne zavrety! 😠 A to som tak dufala, ze by ma aspon nejakymi 2 cm potesili! 😀
No nic, s babatkom ale vsetko ok, aj ozvy, aj plodova voda. To je dolezite. Len aby nenarastlo do nejakych obrich rozmerov, dnes som sa uz radcsej ani nepytala na vahu! 🙂

Inak vedla mna lezala na CTGcku baba, ktora prave prisla, ze rodi. Zjavne bola dnes na kontrole a ako dosla domov jej odisla voda a prisla uz otvorena na 6 cm! A inak vysmiata ako leco, som hovorila drahemu, ze tolko svandy pri 6 cm by som aj ja chcela mat!

Lenkaw - to fakt uz je mesiac??? Jemine, to strasne leti!!!!

Jasterka - to mas super, ze ides dnes kocikovat, pozdrav Silvi! A ozaj, co je so Charlotkou??? Uz by mala byt davno doma, nie?

Bejby - IP poslem.

Wieni - fakt je Mastalir taky nedorieseny?? No moze byt...inak mne bol aj taky sympaticky (ked som ho videla Na streche), ale niekdy ozaj mozu ti ludia byt v uplne inom psych. rozpolozeni ako sa nam zda!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre