Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
30. okt 2008

Aj ja som rodila v Semmelweissovi. Dominika, na co by mali cakat? Ono sa na 99% zacne krcok po case otvarat aj sam, bez chemie a cisarskeho. Tak na to cakaju. Aby to bol prirodzeny porod a nie farmakologicka prehliadka. 😉 A ked na tom trvas, tak ti urobia aj ten nestastny ciarsky 😀 Takze ziaden teror sa nedeje. Ono takmer vsetky porodnice sa brania cisarskemu na objednavku. Jednak to Krankenkasse oficialne nepovoluje a druhak je riadna hlupost brat cisarsky ako alternativu bezbolestneho porodu (tato sialena predstava je v miestnych koncinach rozsirena ako chripka na jesen) Ale Semmelweiss bol fajn, Hebamme sikovna, setricky ochotne a s doktorkou sme si jedna z druhej utahovali az som prepasla jednu finalnu kontrakciu 😀 😀 😀 Izby su z obrovskej casti dvojky (co tiez nie je bezne, s SMZ a AKH maju aj osmicky. Fakt!!!!), tusim len tri trojky a zopar jedniciek (ale len pre sukromne poistovne 😒 ), keby sa nejakym omylom pritrafilo este jedno, idem znovu tam.

boldy
30. okt 2008

vroni, dominika> tak to ste ma potesili za pozitivne info... ja sa vyhybam cisarskemu, nakolko ma citlivu kozu a nechce sa mi po rezani dat skoro dokopy, takze som rada, ze to nerobia ako sa im zachce 🙂 minule som tam bola na utz a nebola som velmi spokojna s pristupom doktora... ale som asi nemala stastie, mozno vstal rano ritou hore, tak bol otrasny 🙂 na buduce, ked tam opat bude tak ho surovo odmietnem

trdlo
30. okt 2008

Caute kocky, vdaka za informacie 🙂 ste zlate...no musim sa pomaly aj rozhodnut, kam pojdem...
Jasterka, dufam ze som ta nejako nezneistila...to nebol moj zamer 😔 preto som napisala, ze to nemas citat..
Co sa EPI tyka, to som nemala pocit, ze to nechcu davat...prave naopak...radila, ze aj zeny, ktore nechcu EPI, tak nech sa radsej vopred informuju, lebo pocas porodu je uz neskoro, aby vysvetlili vsetky rizika, atd...Takze z toho mala celkom fajn pocit. Inak sme sa smiali aj nad vyrokmi tej Hebamme- dietatko ma vyjst tam, kam sa dostalo dnu 😉 a aj atmosfera by mala byt pritom taka ista 😀 😀

To mi bolo zase take sympaticke, ze to tak nadlahcene vidia 🙂

Tiez som si precitala viacero debat aj na parents.at a naozaj je tam vela kontroverznych nazorov. Ale to je vzdy ta, jedna ma lahky porod, druha tazsi a zalezi aj od narokov..mne sanieco moze pacit moze a tebe nie 😉
Ja tiez nie som zastancom cisaraku na objednavku. Tehotenstvo nie je choroba, ktora sa da operativne odstranit..
Len mi to na tom Info Abende nejako oneskorene doslo, ze porod sa pomaly bude tykat aj mna...a nie je to len nieco, o com citam alebo o com sa tu baby bavia. Preto som na to cele reagovala asi citlivejsie...

Boldy, mas krasne brusko 😵

Juuj som hladna, idem sa konecne najest, lebo mi bolo cely den zle a skoro nic som nejedla...Jasterka, aky kolac si to piekla? Tusim si skocim na kolac 😀

boldy
30. okt 2008

ja tiez sa budem snazit bez EPI tak uvidime ako to zvladneme 🙂
trdlo> tak uz mas prvu fotecku fazulky 😉
jasterka> aky kolac? mnam, aj mne muz vcera vravi, preco uz nerobis kolac ako kedysi? hmm sa mi nechce 🙂 ale idem mu urobit puding aspon

lyziarka
30. okt 2008

Miriam a Twix,

tak vase deticky su fakt dobri spaci 🙂 My sme teraz tak v sume pri 14 az 14,5 hod a to som si myslela, ze jak vela spi. Ale je pravda, ze pred ca 2 mesiacmi sme aj my boli tak pri 15 hodinach... (teda my - to znamena Kristian, u mna je to ovela ovela menej ☹(((( aaaach )

Ozaj baby, nieco ine, davate vsetky ockovat MMR? V kolkych mesiacoch? Ockovanie je pre mna asi najtazsia tema zo vsetkych detskych a babätkovskych tem. Kolko doktorov, tolko nazorov. aaaach

twix
30. okt 2008

Ahojte!

Lieska - tak stale nic? a kedy si zase v nemocnici? ja idem zajtra, tak som zvedava, co bude, ale asi ma poslu domov.

Charlotka - to je mi luto, ze ma malicka problemy. nas to caka tiez, uz teraz sa toho desim, co bude po porode. snazim sa mysliet pozitivne, ale nie je to lahke. drzim palce, nech u vas vsetko dobre dopadne.

Lyziarka - my sme dostali prvu MMR asi ked mala 14 mesiacov. ja malu nechavam proti vsetkemu zaockovat, len chripku nedame. pre mna su ockovania dolezite, prave naopak, keby nebola zaockovana, tak by som asi nespala 🙂

wienika
30. okt 2008

ahojte baby,
tak mna dnes manzel uniesol do blumau, neviem, ci je viete kde to je, ale je v steiermarku. myslim, ze hned tu blizko byva miriam, tak by nebolo zle, keby sme sa stretli...ze miri...? poslem ti IP moj telefon, ak budes mat cas, mozme nieco spachat...aspon vas uvidim osobne a lea si obzrie potencionalneho zenicha.....teda ak si tu a nie na SK...to by bola smola....
my sme tu do nedele, zajtra mam z roboty volno, tak ma manzel prekvapil...je tu uzasne, hotel famozny, vsak hudertwasser....nie zleeee....no parada....zajtra sa ideme clapkat do therme, tak sa tesim....dufam, ze nechytim nejaku pliagu zasa.... 😠

bejby, to stretko na babymesse nie je zly napad...skoda, ze moj drahy je v tom case v USA a ja budem mat co robit, aby som zvladla aj robotu aj dieta......

charlotka, drzim palceky nech je malicka v poriadku, je uzasne, ako pozitivne veci beriete....urcite vsetko dobre dopadne......posielame malinkej velku pusku...

lieska, ako? uz si rozdvojena? ani to nevydrzim, taka som napata, ktora z vas bude skorej.....twix alebo jasterka...

inac jasterka, s tym kolacom si ma pobavila......

twix, ja tiez davam ockovat vsetko okrem chripky......mam lepsi pocit, ci to je vask spravne nevie nik...snad ano...

ronnda, tak si aspon mala srandu, aj my ju doma mame, hlavne ked lea najde nieco co moze rozsypat a pomrvit....aspon ma eva robotu, ze?

kocky, idem, som hotova...tak pekny vecer a dobru noc...snad sa mi podari zajtra sem nakuknut.....drzte sa...

bejby29
30. okt 2008

Wieni, aspon si trosku oddychnes a na tom Messe bude kopec deti, vyzera to super.. Kuk website.. uzi si to v Steiermarku, zavidim 😀

twix
30. okt 2008

Wieni - to ti zavidim. aj ja by som hned isla. my uz planujeme Babytherme niekedy na jar, ked sa uz bude s novym prirastkom dat ist. uzij si to tam a oddychuj! ja som tiez zvedava, kedy to na mna pride 🙂

twix
30. okt 2008

Baby, ja som niektorym napisala, pod akym menom som na Facebooku. ak ma este niekto zaujem, dajte vediet. inak teraz som tam stiahla zopar fotiek, ale nechapem, preco ich nemam medzi fotkami, ale na Pinnwand. no super, asi ich budem musiet stiahnut este raz. tak dobru noc !

maya01
31. okt 2008

Dobre ranko,

Wienika,uzite si to a poriadne si oddychnite... 🙂 By som hned isla...trosku sa odreagovat...je toho na mna az-az... 😖

Bejby,ja by som sa tiez pridala...ale vy sa stretnete urcite doobeda,alebo poobede...takze nic pre mna... ☹

No ja mam dnes posledny den v robote... ☹ sa mi normalne nechcelo vstavat...a Samko to tiez citi,ze dnes je pre neho posledny den v skolke...na jednej strane sa tesil,ze bude moct dat detom sladkosti...ale na druhej strane mu je luto... 😔

Prijemne vstavanie.

miriam25
31. okt 2008

dobre ranko,
twix, uz som si ta pridala medzi priatelov 😉

wienike som uz poslala smsku, tak dufam, ze nam stretko vyjde, normalne sa mi srdce rozbusilo od radosti, ze sa mozno stretneme, uz sa moc tesim 😉

maji, posledny den v robote, to treba oslavit 😉 asi najviac mi je luto tvojho samka a teraz vidim, co bude nas samko prezivat, ked sa budeme po niekolkych rokoch vracat naspat do rakuska ☹ som zvedava, ako to bude tvoj samko zvladat dalej... ale on je zlaty a rozumny chlapcek, vo viedni si najde vela kamaratov a potom mu uz nebude smutno. aspon nie tak moc.... nemate to lahke....

maya01
31. okt 2008

Miri,drzim palce,nech vam to stetko vyjde.... 😉

miriam25
31. okt 2008

ohladom ockovania, ja davam maleho zaockovat len to, co je v takom ockovacom zositku, ktory sme dostali v nemocnici. Bolo mi povedane, ze nie kazda krankenkasse preplaca ockovania a ze to nemam stratit, lebo su tam ockovacie latky v hodnote 500 eur. Teraz najblizsie nas caka ockovanie v 14. mesiacoch a potom neviem. Jedine, co chcem dat samka extra zaockovat je proti kliestom a to bude tak vsetko. ockovanie proti chripke tiez neuznavam...

miriam25
31. okt 2008

maji, dik. prave som volala s wienikou a dohodli sme sa na poobede,ked budu deticky vyspinkane. uz sa tesiiiiiiim. ni noc, samko je uz hore, tak ho idem obriadit. nase ranne ritualy... pekny den vsetkym.

ronnda
31. okt 2008

hezke rano,
wienika - jee, vy se mate! v bad blumau jsme byli s manzelem po svatbe, moc se nam tam libilo, byl to takovy romanticky pobyt 😉 jen ja jsem po navratu mela zanet dutin, ale vubec mi to nevadilo. tak na vas myslim, at se mate krasne.
parada, ze se stretnete s miriam, holky, tak urobte fotky, tesime se!

ockovani - MMR jsme meli taky ve 14 mesicich, proti chripce taky ockovat nenechame. mala snasi zatim vsechna ockovani v pohode.

ronnda
31. okt 2008

maya - dnes nemas lehky den, myslim na tebe i na samka!

maya01
31. okt 2008

Ronnda dakujem...kazda pozitivna myslienka sa zide...

Lieska,co je s tebou...vsetko ok????

vroni
31. okt 2008

Maya, drz sa dnes. Aj Samko! 🙂
Ja som z tych antiockovacich 😀 Mame hexavakcinu (z obrny som vzdy mala hrozu), ale inak nic. Nas doktor je tiez za skor neockovanie (pneumokoky rozhodne neodporucal), MMR vakcinu som odmietla, o chripke, ovcich kiahnach a podobnych nezmysloch ani neuvazujem. Klieste som chcela, doktor nie 😀 , da sa vraj ockovat len proti kliestovej encefalytide a na tu je treba mat kliesta pekne dlho v tele, proti borelioze sa ockovat neda, no.... presvedcil ma 😀 Ale mala mi ockovania aj dost zle znasala, mala po nich vzdy vysoke horucky a bola malatna, proste mi tam "nieco" nesedi a nechcem tahat certa za rohy. A tak neockujeme 😀 (Ale nejdem sa tu bit do hrude, ze je to jedine spravne 😝 )

maya01
31. okt 2008

Co sa tyka ockovani...my sme tiez davali len tie povinne... Proti kliestom som dala zaockovat...mam z nich hroooozu... 😖 a raz proti chripke a to bolo aj prvy a posledny krat... Samko znasal ockovania super....

Vorni dakujem... 😉

lieska
31. okt 2008

Bre ranko!
Hlasim, ze vsetko po starom, nic sa nedeje! 😉

Twix - do nemocky idem dnes, o chvilku, tak uvidim, ale myslim, ze si ma tam nenechaju!
Dnes som sa absolutne sice nevyspala, pri tych prevracaniach sa zo stranu na stranu ma vsetko bolelo, az som sa zobudil an ataku ostru bolest v krizoch (ale kontrakcia to nebola, to mi asi babo zalahlo nejaky nerv), potom mi az tak mierne nevolno z toho doslo, pri kazdom otoceni sa musim najnovsie najprv posadit, otocit a tak lahnut naspat! Ufff....
Aj ja si ta inak chcem dat do Facebooku, ale najdem ta medzi priatelmi Miriam, ked uz ta tam ma!

Wieni - jeeej, zavidim!! Aj ja by som sla! Uz v podstate hocikam,m ale ten vas vyletik vyzera super, uzi si to! 😉

Charlotka - juuj, aj j adrzim palce, aby sa Livinkina oblicka dala co najskor do poriadku! A suhlasim...si statocna, ake je to zvlastne, ze vsetky maminy, co tu mate nejaky zdravotny problem s babatkami ste take pozitivne naladene a snazite sa to brat tak triezvo, aj ked urcite vam to lezi velmi na srdci! Myslim na vas vsetky!

Mayi - krasny posledny dnik v praci! A hlavu hore...nieco pekne konci, ale zachvilku nieco dalsie, dalsia etapa v tvojom zivote zacne!

Boldy - super fotecka s bruskami! Tak mas aspon partacku, tu tvoju svagrinku! Len tak dalej!

Jasterka - aj ty si ma pobavila s tym kolacom! Akoby som seba videla! A aj tym vyrokom "ani ja som neverila, ze sa rozrastiem do takychto rozmerov" ... no citas mi myslienky, dievca! 😀 No veru, uz zas som v dalsej trojke: Ty, Twix, ja ... som zvedava ktora pojde prva, ale uz by ste mi mohli dat prednost, ked uz som na plnej ciare prehrala partiu Silvia, Charlotka, ja!

twix
31. okt 2008

Ahojte! tak ja sa vraciam z AKH. mam prist zase v pondelok, ak cez vikend neodrodime. na ct-cku bolo vidno kontrakcie, ktore mam uz asi dva tyzdne. vraj to moze prist kazdu chvilu, ale nemusi. inak som absolutne nevyspata. zaspala som az okolo druhej a o piatej chytil laurinku taky dusivy kasel. potom uz som nemohla zaspat ☹ snad si poobede pospim.

jasterka
31. okt 2008

Ahojte 🙂

Lieska,drzim palce,nech mas dobry nalez,napr.5.cm otvorena- nech si ta tam nechaju v tej nemocke,ja respektujem tvoju prednost,ale dlho sa mi cakat uz nechce 🙂
citim sa akoby som sa uz-uz mala roztrhat na dve polky,kriza ma bolia teda riadne,ale stale,ziadne kontrakcie 😒 tiez sa moc nevyspim a pretacam sa tak ako ty,na wcko kazdu hodinku,par kvapiek 😝
ja viem,ze stale frflem,ale komu sa mam postazovat...Mojmu muzikovi pripadam najnovsie velmi smiesne,pride domov,hodi pohlad na brucho a smeje sa,vidi moju kacaciu chodzu,ako sa ukladam do postele stale sa rehoce...on to povazuje za straaaaaaasne zlate a zabavne 🙄 jemu sa to tehu velmi paci,najnovsie zahlasil pocet deti 5 😕 😝

wieni-tak to je krasny unos,len si to tam uzite,dufam,ze vam vide aj stretko s Miriam 🙂

Mayi-drz sa dnes,urcite ti nieje lahko,ani Samkovi,ale nadruhej strane je to pre vas krok do predu. 🙂

silvia2406
31. okt 2008

ahojte babule 🙂

dnes to vypada na krasne pocasie, tak si ho snad uzijete niekde vonku na prechadzkach, aj my sa chystame. uz sa tesim🙂
dakujem za pochvaly malinkej, ved sme sa aj poctivo snazili 😀
malinka je inak velmi dobrucka, budi sa len na kojenie a potom pekne spinka, netusim, po kom je to dieta take dobre 😅 po mne a manzelovi urcite nie, my sme boli za sto certov, pevne verim, ze jej to vydrzi 😎
velmi pekne priberame, prepustane sme boli s vahou 2480g a momentalne mame cez 2800g, tak som stastna ako blcha, ze pekne papa 😵
manzel isiel dnes na svk kvoli tomu rodnemu listu, takze som slamena vdova, snad sa stihne vratit v rozumnom case, predsa len 250km tam aj naspat je dost 😖

vidim, ze tehulky su este 2v1, ale nebojte uz to dlho nepotrva a budete mat tie vonave uzlicky u vas doma. 😵 😵

viedencanka, aj ja pevne verim, ze vsetko zle je uz za vami a uz vas cakaju len pekne casy. martinko musi byt naozaj uzasny, ked sa tak krasne o lindusku stara. som rada, ze vam klbiky dopadli dobre, nas vysetrenie caka buduci tyzden vo stvrtok. 😉

charlotka, urcite vsetko dobre dopadne, naozaj si statocna mamina. viem, ze mas aj s manzelom o malu strach, ale s optimizmom ide vsetko lahsie (to ti hovori, ten najvacsie pesimista na svete 😅 ) a ani sa nenazdate a to zle bude za vami a vy si budete uzivat malu Livi naplno doma, bez lekarov a vysetreni. 😵

wienika, gratulujem k prvym krocikom 🙂

boldy, no konecne tam nieco vykuka, mala jasmin uz dava vediet, ze je v brusku, to je super 😵

jasterka, kolacik sa teda vydaril? normalne si mi narobila chute, asi si pojdem kupit nieco prave "domace" do obchodu. 😎

maya, vela stastia v novej praci, samkovi prajem, aby sa mu v novej skolke pacilo a nasiel si vela novych kamosov 🙂

twix, zeby sa to uz rozbiehalo? drzim silno palceky, nech to dobre dopadne 🙂

vsetkym vam prajeme krasny den plny slniecka s vasimi malymi slnieckami 😵

jasterka
31. okt 2008

ahoj twix,zeby predsa prve novembrovciatko...som zvedava,ci to cez vikend este prechodis,ked uz videli kontrakcie...ako ich citis?Zelam ti nech ta Laurinka dnes cely den setri a ty nacerpas silu,keby nieco.
🙂

twix
31. okt 2008

Jasterka, ja uz asi dva tyzdne citim, ako mi pravidelne stvrdne brucho. aj to zaboli. preto som myslela, ze tento raz nebudem prenasat, ze to pride skor. no a stale nic.

miriam25
31. okt 2008

ahojte, tak samko uz spinka, ked sa zobudi, budeme uz len cakat na wienikin telefonat a hor sa za nimi 😵 juchuuuu... som na tie dve uz vazne zvedava, asi najviac, ako si bude samko s leuskou rozumiet, on bude okolo nej behat a leuska stvornozkovat. fotak musim este rychlo najst, dufam, ze si ho dnes drahy nezobral....

lieska, jasterka, twix, tak este stale nic 😕 fuuuu, uz vam to cakanie vazne nezavidim, ja som to nezazila, ale viem si predstavit, ten vas spanok... no drzte sa vsetky, uz to vazne nejak vydrzte....

charlotka, uz v podstate vsetky baby vsetko napisali, ale neboj, urcite to bude fajn, aj ked vas sice caka jedna operacia, ale po nej uz budete len vychutnavat, ako malinka rastie... myslime na vas, aby uz bolo len dobre.

bejby29
31. okt 2008

Ahojte kocky, Silvi a kde ides na prechadzku? Mohli by sme sa stretnut, ak by si chcela, rada by som videla malu Terezku, aj tak nemam co robit..

maya01
31. okt 2008

Ahojte,

tak ja sa predbezne lucim...neviem,kedy sa mi podari znovu dostat na net...lebo vo Viedni,este nemame zapojeny internet a z roboty sa asi hlasit nebudem...ale ked sa mi podari,tak sa ohlasim.
Tehulky drzte sa...budem na vas mysliet... 😉

Zatial paaaaaa

lieska
31. okt 2008

No ahojte, tak som spat z LKH. Nic sa nedeje, stale som zavreta, akurat, ze uz sa trosku ukazuju kontrakcie, ktore ale ja necitim, len na CTG cku to bolo vidiet! Termin mam zas v pondelok ako Ty Twix. A ak by sa nic nedialo, tak buduci tyzden v stvrtok vyvolavaju!
Hadam ale nebude treba, mam si davat teplu vanu, na ricinovy koktail mam uz zadovazene vsetko, vela prechadzok a hlavne sex. Normalne sa ma p. doktorka pytala, ci sme od posledneho razu (v utorok) spolu spali. Tak som len tak tisko povedala, ze sorry, ze nie a potom tak pysne, ze ale na prechadzke sme boli kazdy den! Tak nam to este raz dorazne naordinovala! 😀

Inak Jasterka, presne ako pises, ako keby osm seba videla...ako sa ukladam na postel, chodim, hybem sa a tie pocity roztrhnutia! 😀 A neboj, ked ma predbehnes, tak ma predbehnes....zas ma az tak vazne neber! 😉 Dobre kocky, idem si spravit obed, zatial pa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre