Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

dominika2727
31. okt 2008

vroni...ja som len ze ked je tam uz druhy den a same vyvolavacky.....a stale nic....... 😒
Ale to je uz jedno....dneska o 10.00 sa mala narodila.........ako mi hovorila stastna mamicka...je strasne krasna 😉 takze na tazkosti a bolesti sa uz davno zabudlo... 🙂

miriam25
31. okt 2008

ahojte baby, musim rychlo napisat, aby ma nahodou wienika nepredbehla 😀
takze my sme mali super poobede, okolo pol 3 sme sa stretli v jednej pizzerke s wienikou, leuskou a hrdym tatinkom, naozaj naaadherna a ukazkova mlada rodinka. Tato sympatak 😉 skor by som ho typovala na spaniela, nie na rakusana, lebo okrem mojho draheho som tu este nevidela pekneho chlapa 😀 wieni, dobre si si vybrala... vidno, ze mas vkus. Tato nas potom opustil a my sme sli k nam, deticky sa pekne ihruskali, ale leuske sa u nas moc nepacilo, bola trosku umrncana, ale tak predsa-len, nespinkala doma, bola u nas, v cudzom byte, niet sa comu cudovat.
Krasne dievcatko, naozaj. A ako uz super chodi, tak zlatunko nasiroko, aby nespadla, uz som aj zabudla, ze aj samko tak raz chodil. Mne sa najviac pacilo ako stvornozkovala, to samko nerobil a ani nerobi, tak to pre mna bolo nieco nove....
jaj, som rada, ze sa aj ja mozem popysit stretkom a som aj hovorila wienikinmu muzikovi, ze taketo prekvapenia moze robit casto 😀
strasne som sa tesila a dufam, ze sa im u nas aj napriek nasmu bordelu 😅 pacilo a ked budu nablizku niekedy, ze pridu zasa 😉

maji 😢 😢 😢 uz teraz tu chybas... dufam, ze uz coskoro budes zasa pravidelne prispievat a napises, ako dopadlo stahovanie a ako to samko znasal...

miriam25
31. okt 2008

babenky tehulky, drzte sa, myslim na vas..

krasny vikend vsetkym....

miriam25
31. okt 2008

jaj, musim este napisat, wienika urobila aj niekolko fotiek, na ktore som sama strasne zvedava, tie nase deturence boli take zlate, jeden druhemu brali cumliky z pusinkiek a hned na to si ich podavali a pchali tomu druhemu do pusy, to bolo take zlate...
A ked sme sli pri sebe s kocikmi, tak (ronnda, toto necitaj 😀 ) sa drzali za rucicky ako mladi zalubenci 😵 😵 😵 to bolo take zlatulinke... keby byvala wienika blizsie, urcite by si ti dvaja super rozumeli...

ronnda
31. okt 2008

tak zadna tehulka se zatim rodit nechysta...

lieska - to je sranda s tim naordinovanim sexu, ja jsem teda v zaveru tehu uz jaksi nebyla niceho moc schopna 😉

miriam, wienika - to je fajn holky, ze jste se sesly, urcite to bylo moc prima, takove necekane, neplanovane, to je nejlepsi.

mayi - doufam, ze se tu brzy alespon kratce ukazes a das vedet, jak se vam dari.

holzi - ad jidlo, nicole ji proste vsechno, kazdy den delam polivku, ma rada zeleninu, ovoce, ona je takovy maly otesanek, porad chce neco do pusinky, neni zatim nic, co by ji nechutnalo, ji vse s nama, tak jsem zacala varit zase o neco zdraveji ku prospechu vsech, dnes mela poprve tvarohove knedliky a jak ji chutnalo! cokoladu jsem ji jako prisna matka zatim nedala ochutnat, ale verim, ze by neodmitla.

preji vam hezky vikend, na tehulky myslim neustale a drzim vsem moc palce!

ronnda
31. okt 2008

miriam - tak se tedy budu muset smirit s tim, ze namluvy s leuskou proste proste probehly se samkem driv 😉 muselo to byt vazne moc mile, tesim se na fotecky!

ronnda
31. okt 2008

nevim kde se mi tu vzalo dvakrat proste proste... proste chci zduraznit, ze se tesime s vama 😀

miriam25
31. okt 2008

ja som ta pochopila 😀 ale tak mozno sa nam niekedy podari stretko aj s vami aj s wienikou a uvidime, koho si samko potom vyberie 😀 zatial sa mu leuska vazne pacila 😀 bolo to vazne moc mile, nevinne, take male deticky su vazne moc uprimne 😉
no nic, drahy je doma, je dost mimo, zasa mal nervy v robote, tak ho idem trosku potesit 😉
este raz zelam vsetkym krasny vikend!

boldy
31. okt 2008

ahojte babeny,
tak tehule stale nic 🙂
ja som dnes bola u silvinky, tak tereska je zlatunka, take tichunke babatko, anjelik... som si aj pokocikovala, treba mat skusenost do buducna 🙂
miriam, wieni tak ste mali super stretko a deturence pitacky 🙂 som zvedava na foto
prajem vsetkym pekny vikend

lieska
1. nov 2008

Caute baby, pozeram, ze dnes tu nikto nie je. Ani sa necudujem, ak mate take pocko ako my tu...je krasne, slnecno, parada. Ja nic nove, chystam sa na prechadzku, potom ricinovy koktail, tak uvidime, ci sa nieco spusti. Uz by mohlo, lebo uz je toho fakt dost, ledva sa hybem! 😉
Budem informolvat! Krasny vikend.

wienika
1. nov 2008

caute babulky, hlasim, ze uz sme doma z therme...bolo uzasne, leuske sa vo vodicke velmi pacilo aj pocasie nam vyslo.....ale hlavne som rada, ze som mohla konecne spoznat miriam a jej samka....boze on je taky zlaty a dobry chlapcek, stale sa len usmieval, mirka ma fakt stastie...ta moja sa vcera teda moc nepredviedla, stale mrncala a potom aj revala jak tur, samko len kukal a nechapal. myslim, ze to bolo z viacerych dovodov, noc pre tym sa lea zle vyspala, cez den tiez moc tomu nedala a este sa jej asi tlacia tie ocne zubky. takze ronnda, nezufaj, ked samko spozna nici, tak asi vezme ju, lebo taku usoplenu babu ako je lea urcite nebude chciet 😀

tehulky ako? kde ste?

fotky pridam neskor, ked dam leu spat, lebo teraz nestiham, este chcem ist vyhadzat tasky a nalozit pracku....
tak zatial papa

twix
1. nov 2008

Ahojte! u nas nic nove. aj som rada, kedze laura je akasi chora - kasel, sople a aj zubok. cez den dost plakala a mala nanic naladu. tak nech babo este chvilku vydrzi tam kde je, nech som este doma. Lieska, ty uz mas toho cakania asi plne zuby. snad uz to pride kazdu chvilu!

bejby29
1. nov 2008

Ahojte kocky, tak kto bude z vas prvy? Som velmi zvedava.. Ja som dnes upratovala a od druhej az doteraz sme boli vonku, tak bolo fajn.. Mala spinkala cely cas ale teraz akokeby sto certov do nej voslo 😀
Wieni, ak bude Lea po tebe tak o napadnikov isto nudzu mat nebude 😀 Aj ked bude urevana

lyziarka
1. nov 2008

Wroni, to som rada, ze sa tu nasiel niekto, kto o ockovani podobne zmysla ako ja. Clovek chce pre svoj pokladik len to najlepsie, a niekedy je tazke rozhodnut spravne. Nasa doktorka je z tych, ktore odporucaju ockovati uplne vsetko zaradom. Tak som dala MMR, ale asi uz nedam nic. Ockuju vasi doktori druhu davku MMR automaticky alebo vysetruju najprv v krvi, ci si dieta vytvorilo dost protilatok? Lebo kamoska mi hovorila, ze jej doktor vysetruje krv a ak si vytvorilo dostatok protilatok, tu druhu davku uz neockuje.
Wroni, v ktorom Bezirku mate vy doktora? Mate niekto odporucania na dobrych pediatrov v 19-tom a okoli?

jasterka
1. nov 2008

Ahojte 🙂 tak aj ja hlasim,ze nic,aj ked ani mi to velmi nevadi,lebo si uzivam volno s manzelikom.
Vcera ma vytiahol na riadnu prechadzku do lesa a porobil nam krasne spolocne fotecky,aby sme mali pamiatku na brusko a potom ma pozval na veceru,tak som neodolala a dala si riadny snicel so zemiakovym salatom,mam taky pocit ze na dlhu dobu moj posledny.
-dnes dalsia prechadzka a nic,ani len bolest krizov,skor mam pocit,ze to nase male si mysli,ze pojde dohora ako spodom,pali ma zaha a zle sa mi v leze dycha,brusko mi neklesa ani o mm 😒

Lieska-tak ricinovy koktejl 😝,to musis byt zufala,na to neviem ci by som sa dala... som zvedava ako nan zareagujes,dufam,ze nestravis noc na WCku 😅 daj vediet co tam bolo a ako ti bolo.drtzim palce.

vsetkym krasny vecer 🙂

twix
1. nov 2008

Jasterka - ja by som si ricinovy koktejl tiez nedala. ale posledne dva dni sa citim, akoby som ho vypila. akosi sa mi precistuju creva. zeby nejake znamenie ??

jasterka
1. nov 2008

Twix-no to moze nieco znacit...aspon som tak citala,ktovie 😉 bud v strehu.
My sme akurat s muzikom poriesili v com pojde mimi domov,tak som to zbalila,dala mu instrukcie ,co ma doniest pre mna,tiez uz len take posledne dotahovacky.Dnes mi zavesil obrazy a fotky,co ich planoval zavesit odkedy tu byvame,navrtal policku pre male-fakt sa uz chystame na ten velky den,len malinke nie a nie,veselo ma tlaci do rebra 🙂

wienika-fotky su super,fajn,ze ste sa stretli a spoznali,ta posledna kde ste vsetci spolu sa velmi vydarila.
ste tam kocky a deturence nezaostavaju-su obe velmi vydarene. 🙂

wienika
1. nov 2008

miri a ostatne babulky, fotky som dala do viedencaniek...aj ked sme sa nestretli vo viedni...ale to nevadi...

inac bolo fakt super, mirka je strasne zlata, pozvala ma k nej na kavicku a klabosili sme cely cas.....na konci sme vraveli, ze nam by ani tyzden nestacil....

ale to s tym mojim manzelikom trosku prehnala, aj ked mi to polichotilo....

wienika
1. nov 2008

a zabudla som, ze leuske donisla taku svetovu ruzovu ladvinku, dnes si do nej uz lea davala loptu, kocku a moje labello....a tak s nou okolo krku chodila po byte....samozrejme, z pysne......

jasterka, tak este nic? lieska sa nam nehlasi, ze by?
este idem pridat nejake fotky z blumau......

twix
1. nov 2008

Wieni, pekne fotecky. to ste mali super stretko. deticky su zlatucke 🙂

wienika
1. nov 2008

tak dalsie fotky su v albume lea 2....moc ich nie je.....ale aspon nieco.....

twix, dakujeme

twix
1. nov 2008

Wieni, lea je zlatucka v tom zupane 🙂

wienika
2. nov 2008

dobre raaaanko,
kde ste vsetky?

twix, ten zupan je hrozne zlaty.....to dostala od kamosky, teraz sme ho vyuzili prvy krat....

tak co tehule, este ste kinderka?
my sme tu uz take napate a nedockovave, ze asi by ste sa nam mali hlasit kazdu chvilku a informovat, lebo ked sa jedna z vas dlhsie neozve, uz si myslime, ze uz.... 🙂

twix
2. nov 2008

Dobre ranko! u nas ziadna zmena. stale som 2in1. malej je uz asi lepsie, zatial to tak vyzera. my budeme zase cely den doma, aby vyzdravela. prajem peknu nedelu!

lieska
2. nov 2008

Bre ranko...hlasim sa, vsetko po starom! 🙂 Ja uz asi ani na to nebudem mysliet!
Ricinovy koktail som vcera nestihla, dufam, ze dnes, dam vam vediet co a ako. Inak citala som to v tej knizke od Stadelmann-ovej (Die Hebammen-Sprechstunde) a pytala som sa na to aj Hebamme a doktorky. Ked nic ine, minimalne to bude prve precistovadlo! 😉

Wieni, fotky su zlatunke, to je super, ze ste sa stretli... Richtung Salzburg sa niektora nechystate? 😉

Tak krasnu nedelu baby!

(Ja uz ani na "tehotensku kalkulacku" nemozem ist, lebo moj tyzden tam uz ani nie je! ☹ )

jasterka
2. nov 2008

Ahojte 🙂 takze ani ja nic,tak dobre som sa nevyspala uz davno 😕,
ziadne poslicky,dufam,ze je to ticho pred burkou 😉

Lieska-jedno mas iste,toto je vasa posledna nedela vo dvojici,buduci vikend budes novopecena mamina. 🙂
tak si to dnes uzi,nohy hore na stol a nechaj sa rozmaznavat...a este lez vypijes ten koktejl,posluchni ordinacie pani doktorky 😉 ,snad ta to pred tym koktejlikom zachrani 😝 😀 ...vela zdaru.

ronnda
2. nov 2008

I ja na vas tehulky porad myslim a nedockave jsem dnes otevrela MK a rikala si, jestli uz nepribilo dalsi miminko.
Tak jeste oddechujte.

wienika - leuska je opravdu moc sladka, no a v tom zupanku je proste svetova a jak si vykracuje s tatinkem!
a nemysli si, nase nicole taky neni porad takove to hodne ditko, kdyz jsme nekde mimo domov, tak je to nejvic znat, jako treba zrovna vcera, za cely den spala jen pul hodinky dopoledne v aute, tak to tak podle toho i vypadalo, odpoledne uz byla protivna a nechtela nic, ani spat, papat, chovat, vozit, chtela jen chodit a tahnout kocarek, jenomze jak byla unavena, tak porad padala, tak z toho byl jen plac, uz toho bylo moc a jak proste dite neni vyspane, tak je to o nicem. takze samko to urcite pochopil a vi, ze leuska je sladka holcicka.
fotky jsou vazne bezva, tesim se s vama, ze toto stretko vyslo, miriam je od nas dal, tak je to prijemne, ze jste jeli tim smerem a domluvili jste se.

lieska - richtung salzburg urcite nektera z nas taky pojede, my jsme byli jednou u znamych u wolfgangsee, proste pohadka... radi bychom se tam jeste nekdy vypravili.

maya01
2. nov 2008

ahojte kocky,

ja len tak na rychlo...sme u svagriny,tak som sa nenapadne vzdialila,ze vas ryhlo pozdravim...teda tomu sa hovori zavislost... 😀

Kraaaasne fotecky...obidve maminy kocky a deturence ako lusk...no ved mali polo slovaci.... 😉

U nas v byte je ako po vybuchu atomky...katastrofa,neviem co skor...ale ved pomalicky to dame do kopy...Inak bytik na 1...Samko sa tiez citi dobre...sa ma hned pytal,ze ci tam ostaneme uz navzdy...dnes sa uz aj vozil cele doobeda na motorke po dvore.

Viedencanka,sa ti pokusim tento tyzden zavolat,by sme mohli vybehnut do parku... 😉

Ok babule,zajtra na mna myslite....prvy den v robote...dufam,ze dopadne ok... 😅

Tehulky myslim na vas...drzim palce,nech vsetko dobre dopadne.

Pekny zvysok nedele.
Paaaaaaa

lenkaw
2. nov 2008

ahojte tehulky aj netehulky, mam teraz chvilu cas, ked maly Luca spinka tak som tu na skok 😀
My sme 30.10. oslavili nas 1. mesiac a tak mi rastie Luca pred ocami !!! Normalne zo dna na den ho sledujem ako nam rastie! a pomaly vyradujem male veci 😒 Pridala som par fotiek.

Maya: tak drzim palce nech je tvoj 1. den v novej praci uspesny. Inak aj jeden kamarat robi v Uniqe 😀

Tehulky, zatial nic nove??? este jasterka sa dnes neozvala, zeby uz to na nu prislo?
Lieska, viem ake to je, aj ja som 9 dni prenasala 😖 ale kazdu chvilu to musi prist neboj. Drzim vsetkym palce. Krasny zbytok nedele.

jasterka
2. nov 2008

Ahojte babulky 🙂 ja tehulkujem nadalej,akurat sme dosli s dlhej prechadzky po starom meste,boli sme zapalit sviecky v Stefansdome,vladne tam naokolo taka romanticka atmoska...a ktomu vona pecenych gastanou...mnam 🙂

Lenkaw-tak mesiac,neuveritelne,maly je tak podareny,na kazduckej fotke.Nech vam tam spokojne rastie nadalej.

Baby dnes som pisala Ipku lenke.pav,ze ako sa maju v dobrej viere,ze ju maly naplno zamestnava.
a ona je v nemocke ☹ akurat bola na 3hodinky doma,tak mi rychlo odpisala a vam vsetkym odkazuje pozdravy.
Na tom prsniku sa jej spravil absces/hnisava cysta/to jej museli v narkoze vyrezat ☹ a liecia ju infuskami,Atb,a cistia jej to kazdy den,malinky je s nou,aby ho mohla kojit...no ked som to citala,az mi do placu bolo a je...
musia sa takto trapit 😢 ...bozinku,dufam,ze to uz nejak vydrzia a v utorok pojdu domka,take komplikacie...
drzte jej vsetky palceky somnou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre