Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
5. nov 2008

Ahoj Lieskin manzel.. Odkaz, ze velmi na nu a malicke myslime a drzime palceky 😉

jasterka
5. nov 2008

Ahoj Lieskin manzelik 🙂 veru odkaz jej,ze na nu myslime a rodime s nou duchom,drzime s celej sily palce nech sa to uz spusti a nech to uz ide rychlo,aj tebe prajem vela sily,urob co jej vidis na ociach 🙂 ...
zachvilku mate to vase drobatko v naruci 😵

wienika
5. nov 2008

lieska, veeelmi na teba myslim, nech je to co najskor za tebou......drzim palceky.....

kocky, super, ze pridete, takze ten stvrtok 13teho okolo 15tej u mna....poslem IP-ckou adresu....
vroni, skoda, ze nestihas, bolo by super, keby sme ta konecne spoznali.....
ronnda, jej, ak napecies, bude to uplne super....ja by som tiez rada, ale asi nebudem stihat...ked nie, tak kupim hotovy kolacik 😉

bejby, niekedy ATB tak ucinkuju. leuske bolo tiez z nich zle, stale vracala, plakala a nic nejedla....akonahle ich dobrala, tak to preslo...este mala aj taku hrozne riedku, az priesvitnu stolicu.....to uz musi byt ake svinstvo tie ATB......ale zasa pomahaju v tom com maju...drzim palce, nech to prejde.....

bejby29
5. nov 2008

dik Wieni.. No je to tak, ze ked som hladna, tak mi nic nie je ale akonahle nieco zjem tak mi pride zle.. Asi tak bolo aj Leuske, preto nechcela nic papat ☹ Uz som nastastie dobrala, tak uvidime..

twix
5. nov 2008

Ahojte,

tak Lieska zatial nic, ale urcite to pride, kym jej tam zacne svietit 43tt 🙂 uz zajtra asi budeme citat novinky o jej malickom drobcekovi. 🙂 vsetky drzime palce obom buducim rodicom!!! a tesime s vami!! 🙂

u mna stale nic nove. stale citim, ze nejake tie kontrakcie mam. hlavne od pondelka to byva vecer silnejsie a vzdy myslim, ze mozno uz tuto noc ... ale vsetko ma svoj cas a teraz je na rade Lieska 🙂

wieni - na kavicku pridem niekedy inokedy. ale mozno ma prides pozriet do akh, ked byvas hned vedla 🙂

wienika
5. nov 2008

bejby, tak sa ti snad polepsi.....

twix, podla mna ty uz tiez zachvilku budes drzat drobca v naruci..podla toho ako sa citis.....nakoniec fakt porodite vsetky tri naraz 🙂

a do AKH ta urcite pridem pozriet, len snad budem vediet kedy tam uz budes..ozaj, da nam niekto vediet?

lieska
6. nov 2008

Baby ste zlate, ze na nas myslite. Vsetko odkazem manzelke a hned ako bude nieco nove, budem Vas informovat. Prajem Vam pekny den !

miriam25
6. nov 2008

jej, dakujeme, uz s napatim ocakavame kedy to bude mat lieska za sebou... a co to bude! neprezradis aspon ty, ci to bude chlapcek alebo dievcatko?

bejby, zelam skore uzdravenie, aby ti uz bolo lepsie.

maja sa nam neozvala, zeby si ju zacali kolegyne a kolegovia vsimat???

maya01
6. nov 2008

Ahojte !!!!!

Lieska,tak este stale nic a ja som sa uz tesila,ze si precitam nejake novinky...tak aj nadalej budem na teba mysliet a drzat palce.

Wieni,uz sa strasne tesim na ten stvrtok...na buduce mozeme zase u nas...teda ak sa vam bude chciet trepat d o 23.bez.. Sa potrebujem u niekoho vykecat...lebo mi tu zacne z toho sibat.

Miri,kdeze vsimat,seru na mna z vysoka...ale to je na dlsie pisanie...uz sa neviem dockat,kedy budem mat doma int. sa tu vyzalujem. Vsetci su tu poviseni idioti...sorry za vyraz. 😠

Jedine,co ma tesi je,ze Samko zvlada tak super skolku..uz mi aj spieva prve pesnicku. Zlaty...

Zatial pa kocky...este sa ozvem.

ronnda
6. nov 2008

hezke ranko,
i ja jsem netrpelive dnes otevrela pc, abych si precetla, co lieska, je to zvlastni, osobne se vlastne nezname, ale myslime na ni a prozivame to s ni. snad se nebude dlouho trapit a malinke bude rychle na svete. moc se tesim na zpravy, manzel liesky je moc hodny, ze nas takhle informuje co je noveho.

wienika - ja urcite neco stihnu upect ve stredu vecer, tak s dortou si nelam hlavu, mas toho litani dost, prace, krippe, manzel na cestach... udelam neco rychleho, jednoducheho, snad i chutneho 😉

twix - jakou jsi ty mela noc? mozna uz jsi taky v nemocnici...

mayi - to me mrzi, ze to v praci neni uplne idealni, vydrz, treba se to casem zmeni a ustali, az budes moct, tak se nam tu urcite vyzalluj at te muzeme podporit alespon takhle na dalku!

bejby - snad uz je ti lip.

jasterka - chtela jsem se zeptat, jak se ti kocikovalo terezku od silvinky? pokud se nepletu, mate stejny typ kocarku? urcite uz se moc tesis az povozite vase miminko, trenujes jizdu s kocarkem aspon doma po byte?

silvi - snad budes ok a neonemocnis, odpocivej co muzes a popijej aspon cajiky.

jasterka
6. nov 2008

Ahojte 🙂 tak mne sa celu noc premietali sny o Lieske a twix 😕 zapametala som si len utrzky a to ze som bola navstivit twix a oni byvali na 59.poschodi bez vytahu,zobudila som sa spotena ako slapem do schodou 😀 uf...

Vcera vecer som mala pocit akoby ma male skrabkalo na krcku maternice,take neprijemne pichahnie 😅 dufam,ze to je dobre zanamenie a sa trosku otvaram.

Lieska-tak ako vsetky s napetim cakam na spravicku o dalsom prirastku do nasej internetovej "rodinky"
myslim na teba a drzim palce,nech sa to uz rozbehne a riadnou rychlostou.
fakt skoda,ze tam nieje pripojka na net,ked musis takto cakat,aspon by si sa nam mohla vyzalovat...dufam,ze pri nasich dalsich porodoch bude internet na vzdycharni samozrejmostou 😉

jasterka
6. nov 2008

Ronndi-Terezku sme kocikovali uz viac krat,dokonca aj moj muzik,ten sa do Terezky zalubil ako sa mi priznal 😀 tak som povedala,ze mu to tak do jej 13.rokov budem tolerovat ako dalsiu lasku 😀
mala je krasna a ako pribera,uz ma aj licka,no nazozratie,minule som ju mala tak poleziacky na brusku,
zvlasny pocit,moje s mrvilo vo vnutri a Terezka na mne. 🙂
kociky nakoniec nemame rovnake,mi Teutoniu,oni peg perego,ale to ich ide ako sip,uplne lahucko sa ovlada,
s nasim netrenujem,lebo mi je pri pohlade na prazdny kocik... 😢 😢 😢

mayi-zaciatky su tazke,musis durch... ☹ snad k nim nejako zapadnes,
to nemas ani niekoho na zaucenie,kto by sa ti venoval 😖 ?...aspon ,ze je Samko spokojny v skolke,o velku starost menej....drz sa a nevzdavaj sa,oni si ta vsimnu a oblubia,chce to len cas. 🙂

maya01
6. nov 2008

Dakujem za podporu...ste zlate.. 🙂
Teda pevne dufam,ze sa to zmeni....asi to chce len cas.
Ale mam taky pocit,ze stale bude pre nich len cudzinka...to sa nezmeni... ☹

ronnda
6. nov 2008

jasterka - tak s kocikmi jsem to popletla, tak teutonii ma asi jedna z lenek ze? musi to byt zvlastni chovat si miminko a mit malinke v brisku, to ja neznam. pockej, az se manzelik zamiluje do vaseho miminka a bude obletovat tebe i mimi.
ja jsem taky takove pichani citila, spis hodne takovy hodne velky tlak dole, jeden den to bylo dost silne, v noci jsem uz dostala kontrakce, tasku do porodnice mas uz jiste pripravenou 😉

mayi - nekteri lidi nas "cizinky" proste nebudou brat nikdy, musis se s tim proste poprat, taky jsem to v praci trochu pocitila, ale dej tomu cas, az potom poznaji co umis, jak jsi sikovna a tak, tak ver, ze te budou brat uplne jinak, zacatky budes mit tezke, vydrz a nevzdavej to. snad mezi kolegynemi najdes nejakou se kterou si budete rozumet.
nekteri lide si ale proste nemuzou pomoct a divaji se na nas pohrdave jen kdyz slysi trochu akzent, takovi lidi ti ale za to nestoji, mezi inteligentnimi lidmi najdes jiste vetsinu tech, co te budou brat stejne jako ostatni. vim, ze se tam asi necitis nejlip, jeste ze opravdu ten Samko je tak sikovny a ve skolce spokojeny. A co manzel? Ten te jiste taky podpori.
Zase nam napis!

twix
6. nov 2008

Ahojte! hlasim, ze zatial nic. dokonca som dnes tak tvrdo spala, ako uz dlho nie. aj teraz si pojdem lahnut. Jasterka, ze 59. poschodie bez vytahu 🙂 ja sa teraz uz aj na to nase prve vozim vytahom.

twix
6. nov 2008

Wieni, mam na mobile internet, tak vam dam vediet z nemocky. a myslim, ze mam aj tvoje mob. cislo.

siska_br
6. nov 2008

ahojte rakusanky,

prepacte, ze vam sem vhupnem - len toto som chcela:

emjee, kasis ma pravdu. pokial by si si platila max. vysku DNP, co cini momentalne presne 1330,-Sk, mas narok na maximalnu vysku materskej cca 14500,-Sk - celkom presnu vysku neviem. ale musis splnit podmienku platenia tohto poistneho min. 270 dni pre datumom porodu. myslim, ze to nie je zle....

a pozdravujem silvinku - breznanku aj s malou terinkou a s petom, velmi velmi blahozelam!!!!

miriam25
6. nov 2008

maji, mozno sa to casom zlepsi, zelam ti to...
Ja mam tiez skusenosti, ze ked niektori rakusania pocuju, ze si cudzinka, automaticky ta ignoruju alebo sa s tebou bavia ako s menejcennou ☹ bohuzial s tym nic neurobime...
Nastastie mna vo firme prijali super, aspon teda baby v kancelarii, aj vcera mi volala sefova dcera, ze kedy pridem len tak s malinkym an chvilu ich pozriet, druha buduca kolegyna mi pozicala knizku (navod na pripravu detskyych tort), takze ja v tomto nemozem povedat ani jedno zle slovo, ze by ma nebrali ako rovnocennu. Skor naopak. Kiezby si sa aj ty tak aklimatizovala a prijali ta medzi seba...
Samko je uzasny chlapcek. Vidim, ze aspon tato starost ti odpadla, ze sa nemusis strachovat, ze niekde sedi v kute a nehra sa s ostatnymi detickami. Naozaj zlaty... Dufam,, ze aj mojmu samkovi sa bude pacit v jaslickach.

twix, super, takze budeme mat od teba info z prvej ruky. Takze teraz uz len cakat, kedy to na teba pride a malinke sa narodi 😉

lieska, no ako? teda skor manzelik? myslim na teba...

maya01
6. nov 2008

Miri,pochybujem,ze sa to zlepsi... 😖
Je zaujimave,ze starsi kolegovia su ovela milsi a pristupnejsi,ako ti mladsi... 😠
Ale najlepsie je,ze kazdy druhy ma slovanske priezvisko,ale robia sa ako keby neviem co.... 😠
Ozaj Miri a ako to vyzera so Sk.ci uz je isty ten januar?

Lieska,no co mas to uz za sebou?

liluvie
6. nov 2008

Ahojte kocky,
velmi by ma potesilo, keby som sa vam sem do fora mohla votriet.
Ked som to tu nasla, velmi ma potesilo, kolko je vas tu s "rovnakym" osudom.
Slovekny vo Viedni, ci uz mamicky, alebo mamicky cakatelky 🙂 .
Je to iste super, ked sa tu takto podporujete a vymienate si dobre rady do zivota.
A ako vidim, aj sa stretavate. No skratka super spolok spriaznenych dusi.
Ja som od dnes konecne z prace doma a mozem sa plne sustredit na prichod babatka. A tak sa velmi tesim, ze si najdem cas aj na Vas!

ronnda
6. nov 2008

tak uz jsem cela nedockava, lieska se nehlasi, snad se chuderka moc netrapi, mozna uz ma sveho drobecka v naruci, manzelik nas bude jiste informovat.

twix - super, ze jsi se dnes klidne vyspala, ze by klid pred bouri... 🙂

liluvie - vitej mezi nami! ve ktere casti Rakouska se nachazis? gratuluji k tehotenstvi, za nedlouho bude mezi nami dalsi holcicka.

tak dite uz spi, jen nevim, jestli uz jako doopravdy, nebo jestli se jeste vzbudi, pocitam, ze pred pulnoci bude vyspana a plna energie. s tim spankem se nam to porad meni, vcera sla az v 19:30 a spala az do 7, to bylo idealni, ale spala dvakrat pres den, dnes uz odpoledne spat nechtela, tak proto odpadla tak brzy.

liluvie
6. nov 2008

ronnda, dakujem za mile privitanie
byvam vo viedni, asi ako vacsina z dievcat tu
na babatko sa uz velmi tesim, aje ked su tu aj urcite obavy, kedze je to prve a neviem si velmi dobre predstavit, ako to vsekto zvladneme, ale budeme sa snazit
zavidi skusenym mamickam, ktore to uz maju zabehane a pod kontrolou 🙂

ronnda
6. nov 2008

liluvie - super, dalsi z wien 😉 , ve kterem Bez. bydlis?
obavy jsou normalni, nedelej si s tim ted starosti, vsechno zvladnes, pujde to tak nejak samo, postupne, automaticky 😉 a jsme tu my, kdyz budeme moct, poradime, pomuzeme.

bejby29
6. nov 2008

Caute kocky, takze ako Lieska? Lieskin manzel ozvi sa 😉 uz sme zvedave...
Ja som bola dnes u toho doktora, tak som dostala nejake lieky co maju obnovit floru v zaludku, uvidime.. Inak dnes som uz co to uspesne zjedla, tak som rada.. Ale nebolo mi vsetko jedno ako som jedla 🙂 Blbe ATB!
Liluvie - vitaj medzi nami, nebooj, zvladli sme my, zvladnes aj ty 😉
Mayi, moja, mas to teraz tazke, ale pomalicky sa to zacne zlepsovat. Bohuzial na takychto velkych pracoviskach sa najdu aj debili debilni, co odsudzuju ludi za to, ze maju akcent. Mne sa to v Spanielsku stalo velakrat, spanieli boli v pohode, ti si vazili kazdeho kto rozpraval ich recou, ale anglicania boli v tomto uplni kreteni!

jasterka
6. nov 2008

Ahojte 🙂 takze este ziadne spravy od Liesky ☹
boze baby ja na nu tak myslim,dufam,ze netrpi a ma to uz za sebou.

Liluvie- 🙂 vitaj,konecne dalsi zavan cerstveho vzduchu u nas,len sa pridaj a hlavne prispievaj,my sme cele zhave vypocut,ci poradit 😀 😉 my novembrovky (ja a twix)rychlo odrodime a si dalsia narade. 😉
Po novom roku budeme velka kocikova partia 🙂

Aj my cakame prve babetko,takze viem presne ake mas obavy,ja tiez tisko zavidim nasim cool mamickam ake su uz zabehane 🙂 ale aspon nam ma kto radit,nie?

maya01
7. nov 2008

Dobre ranko,

dnes je strasne pocasie...bleeee.

Lieska no ako...uz sme vsetky strasneeee zvedave...ozvite sa (manzel alebo Lieska)

Jaaaj,dnes som isla prvy krat do roboty mestkou..katastrofa...vyse hodiny 😝

Bejby,je to tak,ked tu pocuju,ze mas len co najmensi prizvuk si pre nich menejcenni...neviem,ci si na to budem vediet zvyknut... ☹

Liluvie,vitaj medzi nami... 🙂

Pekny dnik.

miriam25
7. nov 2008

dobre ranko, tak ako tehulky? dufam, ze lieska to uz ma davno za sebou a manzelik nepisal, lebo bol oslavovat...
jasterka, twix??????

liluvie vitaj medzi nami 😉 ja sice nebyvam vo viedni, ale v steiermarku, ale vacsina bab je z viedne, takze urcite sa budem moct pridat aj na stretko...
Inak nedavno sme urobili taky zoznam nas vsetkych, kde je meno, priezvisko (nas bab), mesto kde byvame (pokial sa jedna o vieden, tak aj bezirk), datum narodenia... jaj, a mailova adresa. Posielali sme tieto udaje lieske do IP a ona nam to rozposlala na maily (nechceli sme to zverejnovat na konikovi, aby niekto nezneuzil nase udaje). Zoznam sme robili, aby sme vedeli, kedy mame komu blahozelat k narodeninam 😉 takze ak nemas nic proti, posli lieske tieto udaje a ona ta doplni do tabulky a zaroven ti ju aj posle na mail...

jasterka, aj ty uz budes za chvilku cool maminka a budes nasim dalsim tehulkam radit 😉 ty to budes mat este v zivej pamati...

maya01
7. nov 2008

Cafko Miri...ako????

miriam25
7. nov 2008

ahoj maji, zatial fajn a ty? v nedelu ideme s drahym pozriet spolu ten domcek, tak uz netrpezlivo ocakavam, kedy bude nedela 😀
a co ty? ako v robote? samko vsetko ok?

maya01
7. nov 2008

No v robote na prd...ako inak... 😠 Zlata dobra NItra....

A Samko v pohodicke...len sa zacina nepozdavat ta jeho skolka...ale uz asi hladam vsade chyby...
Ale pride mi pritiahnute za vlasy,ze platim za skolku 300euro a maju tam len obed...desiatu a olovrant mu musim balit ja... a vadi mi,ze nemaju zahradu a to znamena,ze nechodia kazdy den vo...a este,ze nemoze ist spavat,tada ta jeho Tante mi povedala,ze je uz na to velky...Ale poobede,ako pridem po neho a sadneme do auta,tak v priebehu 5min. zalomi...
No asi tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre