Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
7. nov 2008

ahojte kocky,

tak lieska sa nam nehlasi, dufam, ze su v poriadku.......

maya, s tou skolkou ta chapem, aj mne by to vadilo. ja by som sa predsa porozhliadla po inej. ved deti su prisposobive.....

liluvie, vitaj.....tak si tu uz len ty s boldy, ktore este tehulkujete....twix, jasterku a liesku uz neratam......tie uz to maju zachvilku.....

viedencanka, velmi ma mrzi, ze mas tolko starosti ale uvidis, zvladnes a zachvilku bude vsetko v poriadku.....ale bolo by super, keby nemusel martinko na operaciu..vask das vedeit a rada vas buduci stvrtok uvidim.....

vroni, fakt sa ti nepodari ten stvrtok, aby si dosla? myslim, ze vsetky by sme ta radi spoznali, aj tvojho anjelika....

ja tu mam teraz maminku, prisla mi povarovat, a zajtra ideme do bratislavy.
este sa ukazem, dufam, ze sa uz nejake spravy sem dostanu....

tehulky, drzte sa.....

wienika
7. nov 2008

lenkaw, jej, nemozes nam to poslat? to musi byt super......

boldy
7. nov 2008

wieni este tehulka je trdlo 🙂 ta je posledna zatial
lenkaw ozaj to musi byt super to ahoj 🙂))

twix
7. nov 2008

Maya, to je mi luto, ze ta kolegovia zatial neprijali medzi seba. ale tiez si myslim, ze to chce len cas, ked uvidia, aka si mila, sympaticka a napomocna, zacnu sa k tebe chovat inak. ja sice nemam take negativne skusenosti, tiez som tu pracovala v medzinarodnom kolektive a bolo mi velmi luto skoro za vsetkymi, ked som isla na matersku (samozrejme cest vynimkam, blbca najdes asi vsade 😉 som si ale ista, ze do vianoc sa tvoja situacia zmeni k lepsiemu. urcite si ta potrebuju trochu okuknut, spoznat ta a zistit, ze si normalna 🙂
to som velmi prekvapena, ze Samko v skolke nemoze spavat 😒 ja by som asi tej ucitelke narovinu povedala, ze si prajem, aby poobede spaval s ostatnymi "mensimi"detmi, ak je unaveny. ved to podla mna nie je normalne, aby 4rocne dieta poobede nemohlo v skolke spavat.

Viedencanka - ty mas este stale to zle obdobie ☹ je mi ta strasne luto, este k tomu bez manzela. aspon ze ti pridu pomoct vasi, ked potrebujes. ja tiez dufam, ze sa vsetci vyliecite a budete travit pokojne vianoce. drz sa, aj ked nic ine asi teraz robit nemozes. deticky ti urcite dodavaju aj vela radosti a sily zvladnut toto vsetko.

twix
7. nov 2008

To moje male akosi nechce von ☹ asi chce, aby som isla k Wienike na tu kavu 🙂 inak si to neviem vysvetlit. ja uz od pondelka cakam, ze to kazdu chvilu pride. aj tie kontrakcie su stale silnejsie, co potvrdzuje aj CTcko. dnes mi hovorili, ze oni by mi mohli pomoct (vyvolat), ale ze to niekedy trva aj 2-3 dni a kontrakcie byvaju strasne silne, casto ich znasa aj babätko aj mamicka velmi zle. ja samozrejme chcem, aby sa to samo spustilo bez nejakych vyvolavaciek. ale ak to do utorka samo nezacne, tak vraj uz zacnu konat. tak drzte palce, nech to mam rychlo a bez komplikacii za sebou 😒

twix
7. nov 2008

Lieskin manzelik asi oslavuje. dufam, ze uz to ma za sebou, ze ju tam tolko netrapia 😒

jasterka
7. nov 2008

Ahojte babulky 🙂 twix aj ty tehulkujes dalej 😕 no myslim ,ze to uz u teba dlho nepotrva,ked opisujes tvoje kontrakcie,to ja dnes nic,akoby som ani tehula nebola,total fit,s manzelikom cely den po obchodoch,ani on zo mna nechape...som taka spokojna,vsetko sme vybavili,co som chcela 🙂...len v kazdom obchode sa ma predavacka pytala,ze no kedy to bude a co to bude 🙄 to ja nemusim,kazdemu odpovedat... 😝 ...

rano ma zobudila smska od kolegynky,ze...viem ze si v nemocnici tak ti drzime palce... 😲
tak pozeram zmetene okolo seba,lezim v nasej posteli,muzik vedla sladko spi 😀 tak som jej volala,ze ci mala nejake vidiny...no a dosli sme k tomu,ze kolega ,co mi volal vcera povedal,ze v piatok(inak buduci)mam termin a lez to preslo cez cely kolektiv v robote,bola s toho rano hlaska,ze som v nemocke a rodim 😀

twix-kontrola az buduci piatok,len ja som uz strasne nedockava a chcem mat uz to nase drobatko pri sebe.
mozno pojdeme dnes vecer,vraj deticky reaguju na zmenu pocasia,ked sa nam tak rozprsalo 😉

trdlo
7. nov 2008

Caute kocky,

no veru boldy, pomaly tu budeme uz len my dve tehulky. Dufam ze teraz uz lieska patri medzi novopecene mamicky, potom sa rychlo k nej pridaju twix s jasterkou. Inak to budu same prekvapka, ze ci to budu chalani ci baby...oni sa tusim vsetky 3 dohodli...ja by som to asi nevydrzala 😅 klobuk dole za Vasu vydrz...

lilivie vitaj. Krasne sa to tu rozrasta...a vzdy dvojnasobne 😀
Juuj ale pomaly Vam zavidim, ze to budete mat za sebou...ja sa este stale trapim na zaciatku nevolnostami 😝 dnes som musela ist v dazdi peso domov...na kazdom rohu ma napinalo a som sa dakde v krikoch aj 😝 Esteze prsalo a nebolo vela ludi na ulici 😔 Uz aby to skoncilo...v sobotu mi zacina 12 tyzden a len sa mi to tusim zhorsuje

Maya, mozno mas vyhodu, ze zacinas pred Vianocami...je tam velka sanca, ze sa na Weihnachtsfeier lepsie date v kolektive dokopy a ta budu akceptovat. Mne to tiez trvalo dlhsie..mam pocit, ze Rakusaci/Nemci potrebuju viacej casu nez niekoho akceptuju ale potom je to aj uprimnejsie..Ale drzim palce aby sa prelomili lady

Prajem vsetkym ostanym pekny zaciatok tyzdna a pekne sa vykurirujte...ja si idem tiez dat cajik, aby sa mi ukludnil zaludok

trdlo
7. nov 2008

tak jasterka sup sup, aby sme uz rano citali miery a vahu vasho drobceka 😉

jasterka
7. nov 2008

Maya-nehadz flitu do zita...ako sa u nas hovori 😉 ja som preplakala prvy mesiac a myslela som ,ze ma nikdy neprimu medzi seba a nakoniec sme super partia,chodili sme na vyletiky a vecere a urcite sa tam chcem vratit,vsetci my chybaju...kolegovia potrebuju cas si ta otukat,zacat ti doverovat,to je podla mna jedno akeho si povodu alebo oni,chce to len cas,teraz si novacik 😉 a blbec sa najde vsade,vid co pisala viedencanka...
arogant jeden,ale takych fakt najdes vsade,o to viac si vazim ludi,co su ochotny pomoct.
Ja som nielen ze mala akcent,ale aj zlu nemcinu a rakusanky kolegyne ma najviac chvalili a povzbudzovali,ked som sa zlepsovala...takze je to individualne,zavisi od cloveka..takze hlavu hore,zatnut zuby a usmievaj sa -to vzdy zabera 🙂

lenkaw-ten tvoj malinky je teda slniecko sikovne,muselo to byt super,ze uz je taky vnimavy,uz sa tesim kedy ho uvidim,aj my budeme radi s tebou kocikovat,len musi to nase lenivciatko vyliezt 🙂

jasterka
7. nov 2008

Ah trdlo,ked citam o tvojich nevolnostiach,spominam si na moje zaciatky,aj ty si ich iste pametas,jedine co ti mozem odprisahat je, ze ak to aj neprejde 12tt -OPLATI SA VYDRZAT 😵
boze ked sa vidim na fotkach stoho obdobaiac,i ich spomeniem pred muzikom...ja som bola uplne k.o,neschopna nicoho,teraz mam viac energie ako vtedy...proste telo sa vyrovnavalo stym hormonalnym chaosom,drzim ti vsak palce,nech ti tie nevolnosti rychlo pominu a ty si mozes uzivat tu najkrajsiu cast tehu,prve kopanceky a nakupy minipidi veciciek 🙂

liluvie-ja som s 3.bezirku,takze nas mas vlastne skoro vsetky akoby po ruke. 🙂 ...tak dnes mas tu pripravu,aj my sme na nej boli a bolo to super,v podstate som vsetko vedela,ale dobre mi padlo to pocut tak postupne zhrnute,tiez som bola v st,Josef na stillenvortrag a aj to sa mi velmi pacilo...som zvedava na tvoje dojmy.

wieni 😉 si ma potesila,ze ma uz za tehulu neratas 😀 stacilo nie?ja uz chcem patrit k vam maminkam 🙂

lenkaw
7. nov 2008

Kocky, strasne rada by som vam to video poslala, tak som sa na tom nasmiala, len ma to 30MB (su to asi 3 minuty natocene) a to mi nechce poslat!!! Tak ked sa stretneme vam to ukazem nech sa zasmejete aj vy 😀

Tak jasterka ty si este 2 v 1? a termin mas az buduci piatok??? no to som zvedava kolko na seba da vas krpcek cakat. Snad nie tak dlho ako u mna (9 dni) 😠 Ale dockali sme sa a aj ty sa dockas. Drzim palce vsetkym.

wienika
8. nov 2008

ahojte babulky,
ja sa hlasim takto neskoro, ale bola som zvedava, ci nam nepribudlo babatko...a nic....
skoda, ze nam lieskin manzel nepodava spravy, ale mozno je este v oslavach.... 😉

twix, jej, tak na tu kavu pridi, ved odo mna to mas co by si kamenom dohodila.....myslim nemocku 🙂
ale tak dlho uz asi nevydrzis....a ja ta pridem kuknut a kavicku ti donesiem 😉

trdlo, tak vitaj do skupiny ...mne bolo tiez strasne zle....ale bohuzial az do siesteho mesiaca.....ale nechcem ta strasit a dufam, ze ta to coskoro prejde....a presne ako hovori jasterka, stoji to za to.....

jasterka, este si uzi posledny vikend v dvojke......a potom nech sa to uz spusti.......a dufam, ze nam das vediet.....alebo manzelik..... 😉

lenkaw, tak aspon mame dovod sa stretnut,aby sme to videli live.....,,ahoj,, 🙂

tak dobru nocku a zajtra sa ozvem z blavy...snad sa tu uz nejake spravy objavia......

ronnda
8. nov 2008

preji vsem hezkou sobotu, jen vas chci pozdravit, myslim na vas, hlavne na nase tehulky.
mala se dnes budila snad kazdou pul hodinu, asi zase zoubky a taky ma dost sopliky, snad se z toho nic nevyklube.
doufam, ze je u liesky vsechno v poradku, manzel se zatim neozval...

wienika - jak jsem cetla, ze je u tebe maminka a prisla ti povarovat, tak samozrejme diky vam vim, ze varovanie = hlidani, jen jak jsem to cetla poprve, tak jsem si myslela, ze ti prisla uvarit neco dobreho 😉

trdlo - u me nevolnosti prestaly po tom 12tt

jasterka - to me pobavilo, jak si kolegove mysleli, ze uz rodis a tys o tom nemela ani tuseni 😉

twix - doufam, ze si to vas drobecek do utery rozmysli a rozhodne se vykouknout uz za nama

jasterka
8. nov 2008

Ahojte babulky.No co je stou nasou Lieskou ☹ ja u som cela nestastna,ze sa jej manzelik neozval,hrozne dufam,ze je vsetko o.k...ze by na nas zabudol 😕 ci dospava narocne dni?Jaj dufam,ze mu telepathia napovie,ze mi netrpazlivo cakame,najme na info ze su vsetci v pooriadku.

Ja som sa v noci budila na tvrdnuce brusko a bolest v krizoch ako na zaciatku menstruacie,ale to je vsetko,ziadne pravidelne kontrakcie 😒 fakt tieto posledne dni su skuskou nervou a trpezlivosti,ked vobec netusim kedy to dojde,vzdy ked ideme niekam von myslim na to ci si mam brat uterak 😅 ak by mi po ceste praskla voda... 😝

tiez vam vsetkym zelam peknu sobotu 🙂

tinavieden
8. nov 2008

Ahoj babulky. Tak mame uprsany vikend no ale aj to musi byt. Aspon mame cas na navstevy a Ja si uz mozem dat aj pohar vinka 😉 no ale bude mi stacil asi jeden a budem hotova 😀 aspon usetria na mne 😀
U nas vstetko po starom, tesim sa uz na stretko u Wieniky dufam,ze sa nas tam stretne viac a bude veselo.

Neviem ci si mam robit starosti alebo to nechat na malu, ale ona vobec nechce chodit absolutne sa jej nechce, len si sedi a hra sa ani sa neplazi ale ani sa sama nevie postavit.Taky maly lenosko je to.Je to normalne ked uz ma 14 mesiacov?Viem,ze ked dieta nechodi do 16 mesiacov je to ok ale predsa.Vsetky vase deticky co mame podobne v Leni veku uz behaju ale moja nie a vobec sa jej nechce....no ale tak aspon si este vychnutnavam pokoj ale predsa mam troska obavy ci je to ok...

Noci su u nas tak ako kedy, niekedy je hore 3krat niekedy aj viackrat.Som si myslela,ze ked sa odkojila,ze bude spat lepsie ale nie...zeby zuby?No mozno...

Lieska uz som aj Ja nedockava co je s vami.Ale myslim,ze uz mate drobceka(myslim,ze to je chlapec)pri seba a nemate nejak cas na internet.Chapem to ale podajte nam aspon kratku spravicku uz sme tu vsetky zvedave.

Lenkaw tak ten Tvoj Luca je ozaj sikovny ked uz vie "povedat"ahoj. No tesim sa na stretko ako mi ukazes to vidieo?Vo stvrtvok by si neprisla ku Wienike?Wienika sorry,ze za Teba pozyvam baby k vam ale Ty na to urcite nemas teraz cas.Tak Ti s tym pomozem 😉

Ronnda tak mate teraz narocne noci ale neboj aj to prejde ale musi to byt urcite narocne, poznam to.
Uz sa vo stvrtok tesim na malu Nicol hlavne Leni 😉

Vroni, skoda,ze sa nepridas tak radi by sme Ta spoznali...skoda, snad nabuduce To vyjde.

Jasterka myslim na Teba dost cast,ze ci uz nahodou nerodis aj sa mi s Tebou snivalo,ze sa vam narodilo dievcatko...no mozno sa sen naplni.Este vydrz uz to mas za par 😉

Maya tak v tej praci Ti teraz nezavidim ale myslim,ze sa to casom spravi.Len treba vydrzat...

Ok baby musim koncit,Leni uz je nervozna ☹

miriam25
8. nov 2008

tak ja som pred chvilou napisala dlhy prispevok a ma to vyhodilo ☹
takze este raz a uz strucnejsie...

lieska, co je s tebou? preco nam muzik nepise? Uz si zacinam robit starosti, co je s vami ☹ dufam, ze sa coskoro ozvete...

jasterka, tak s tym podavanim info poznam 😀 ludia nenormalne komolia informacie... ale si ma dobre pobavila, i ked by bolo asi lepsie, keby to vazne bola pravda 😉

tina, no s tym chodenim viem, ze si uz robis starosti, ale mozno to tak leni vazne vyhovuje. Mozno je len pohodlna a nechce sa jej este chodit, ved v zivote sa este nachodi dost 😀 a kedy ste boli naposledy u lekara? ved je s leni vsetko v poriadku, nie? Mne mamina stale rozprava, ze ja som vobec nelozila, len som vzdy sedela a hrala sa, kde ma polozila, tam ma nasla a potom, presne na moje prve narodeniny som sa postavila a zacala chodit. Viem,ze leni je uz i nieco starsia, ale postavit sa a zacat chodit moze uz hocikedy. To este len budes mat starosti, ked zacne... si to teraz este uzivaj, kym mozes 😉

maji, vazne vydrz, mozno sa to casom zlepsi. A s tym Weinachtsfeier maju baby pravdu, mozno tam sa atmosfera uulovlni a zacnu sa s tebou rozpravat...

lieska
8. nov 2008

Ahojte baby s radostou Vam chcem oznamit, ze po 4ch dnoch a 3ch nociach sa nam dnes okolo 10tej narodila prekrasna princeznicka Annamaria. Vsetko to bolo take hekticke a chaoticke, ze bohuzial viem len to, ze je zdrava a ma presne 4kg ani o deko viac ani menej. Inak bol to dobry horror, ale to Vam vsetko napise Vivi. Dakujeme z celeho srdca, ze ste na nas mysleli !!!! Vecer upresnim miery.

silvia2406
8. nov 2008

ahojte babule 🙂

lieska, z celeho srdca vam gratulujeme k bambulke 😵 prajeme vam hlavne vela zdravicka, stasticka, lasky, tebe rychle zotavenie po porode a vela mliecka. 🙂
som rada, ze to mate uspesne za sebou, aj ked to pravdepodobne nebol lahky porod, ale zvladli ste to na jednotku, uz sa tesime na fotocky 🙂

no a este jedna dobra sprava 😵 😵
jasterka je prave na ceste do porodnice. okolo jednej jej zacala odtekat plodovka 🙂 takze velmi silno drzime palceky, aby bol porod co najrychlejsi a este dnes mala svojho drobceka pri sebe 🙂 ked budem vediet viac, tak dam vediet.

susann83
8. nov 2008

ahojte babenky. ste vo viedni? lebo ja tu pracujem a byvam s manzelom a hladam nejaku spriaznenu dusu 🙂

ronnda
8. nov 2008

lieska - jeeeeee, hooooolcicka!!! moc moc gratulujeme! uz jsem si delala trochu starosti, ze jsme od vas tak dlouho nemeli zadne zpravy... porod byl asi dost narocny, je to vubec mozne tak dlouho??? hlavne ze je panenka zdravoucka a liesce prejeme brzke zotaveni po tomto dlouhem porodu.

jasterka - tak to je dobry... jeste po poledne nam tu napsala prispevek a za chvili uz jela do porodnice. Mozna dobre, ze si neprecetla ten prispevek o liesce a o jejim dlouhem porodu. dnes budu na vas moc myslet, tak jako posledni dny na liesku. no a jakpak se ma twix?
ja jsem uplne nervozni, jako bych mela rodit sama 😉

silvi - dekujeme za zpravy a urcite nas o jasterce budes informovat i nadale...

tina - vim, ze te to asi trapi, ze leni jeste nechodi, asi to opravdu nesrovnavej a pokud se jinak vyviji normalne, je v pohode a zdrava, zatim to asi neres a nechej to opravdu na ni. prijde to pak ze dne na den, uvidis. moc se tesim, ze se ve ctvrtek uvidime.

ronnda
8. nov 2008

susann - vitej mezi nami, vetsina z nas je tu z vidne.

susann83
8. nov 2008

jeej, to ma tesi =) a ako sa vam tu dari? ronnda ako dlho si tu?

ronnda
8. nov 2008

susann - jsem tu tri a pul roku, uz jsem si tu docela zvykla 😉 ve kterem bezirku bydlis?

susann83
8. nov 2008

my byvame v 10. uz som tu 2 a pol roka, je to v pohode, zatial sa nechystam naspät na sk.
a ty?

susann83
8. nov 2008

mas velmi zlatu dcerku 🙂 aj my sa pomaly snazime, ale zatial sa nic nedeje... ☹

ronnda
8. nov 2008

susann - dekujeme za pochvalu, mala nam dela opravdu radost. taky jsme puvodne bydleli v 10., ted bydlime ve 12.
vydrz a zkus se nestresovat, miminko prijde...

susann83
8. nov 2008

a osatne baby baby kde byvaju? a lieska kde rodila? tu vo wien? lebo ja by som chcela tu, ked to pride

boldy
8. nov 2008

ahoj baby,
lieska> blahozelam, takze dalsia baba 🙂 si to zvladla, nech ste obe zdravucke... som zvedava na tvoj pribeh
jasterka> drzim palce silno, nech to mas lahke...myslim na teba
susann> vitaj medzi nami... ja som tiez vo viedni 1,5 roka a chystam sa tu aj rodit... prajem vsetko dobre pri snazilkovani, hlavne sa nestresujte 😉 skus si precitat par stran dozadu, aby si vedela trosku o nas o com tu tocime 🙂

susann83
8. nov 2008

ahoj boldy. dakujem za privitanie. teraz som citala, co ste vsetko pisali, ani neviem na ktorej stranke som prestala. som rada, ze som toto nasla, lebo sa nechystam naspat na sk. je super, ze sa aj stretavate.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre