Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
16. nov 2008

Krasnu nedelu zelam vsetkym-hlasi sa najstastensia maminka pod slnkom 😵
Baby byt mamou je nadherne 😵
prepustili nas v piatok na vecer,trosku sme sa museli zladit,stihla som vas uz docitat ,tak konecne sa dostavam k tomu vam napisat 🙂 vau ale ste toho postihali...v prvom rade-VELKE DAKUJEM za podporu a drzanie palcekov,za gratulacie pre nas,vsetky tesia a hreju na srdiecku 🙂

Aj ja sa pripajam ku gartulantom-Lieksa a twix 😵 vasim slnieckam len to NAJ ha hlavne ZDRAVICKOna cely zivot 🙂 ...
twix-tak si sa popnahlala,aby som ta nahodou nepredbehla 😀 ja sa tesim ze to mame takto spolu,o rok budeme planovt velku narodeninkovu party 😵

vsetky nove baby,co sa zapajaju vitam a tesim sa ,ze sa viac spozname a snad aj stretneme 🙂

lenkaw
16. nov 2008

Ahoj Jasterka - maminka 🙂 tak vitaj doma aj s malickou Emmkou, nech ste hlavne zdravucke obidve !!! Ked budes mat cas pridaj fotky malinkej, som zvedava na toho tvojho cvrcka urcite je to take male slniecko, ze 😀 a si stastna, moc vam to prajem!!!

ronnda
16. nov 2008

pekny nedelni vecer...

twix - myslela jsem na vas, co asi laurinka, jak bude na dominicka reagovat, urcite to pro ni neni jednoduche. skvele, ze se malinky rozpapal a taky, ze s tou oblickou ted nemusite nic resit. tesim se s vama!

jasterka - jsem moc rada, ze ses ozvala, my na vas casto myslime, jak se mate s vasimi malinkymi zlaticky. je to radost cist, jak jsi stastna a zaris tim maminkovskym stestim. porod jsi mela dlouhy a jiste ne lehky. at vam emmicka pekne roste.

ronnda
16. nov 2008

wienika - tak za chvili uz bude vas tatka s vama, je mi jasne ze uz se nemuze dockat a ty taky, no a co teprve leuska! ani jsem ti nestacila rict, jak rada jsem videla leusku jak je usmevava, stastna a spokojena, kdyz to neni tak davno, kdyz se trapila s nemoci, muselo to byt moc tezke.

lieska
16. nov 2008

Ahojte dievcata! Tak sa v kratkosti hlasim konecne aj ja! Tak mame krasnu Annamariu ako vam pisal moj drahy. Nemam cas si vas precitat, report z porodu napisem neskor, prepustili nas len vcera.. V kratkosti: vyvolavat zacali v stredu, az v piatok o 14.30 som zareagovala (strasnymi kontrakciami) a mala sa narodila v sobotu 10.07 hod cisarskym rezom!!!! Medzitym sa vsetko co sa mohlo dodzubalo, ale o tom napisem neskor... HLave je, z emalinka je zdrava, strasne sa tesim a na vsetko bolestive som uz davno zabudla...Len som taka dost grogy, je to teda vycerpavajuce a do toho ma neobchadza ani baby blues... ☹

Jasterka, Twix...GRATULUJEM!!!!!!!!!!!!! Len som si teraz rychlo pozrela co mate,m gratulujem k Emmke aj k malinkemu (Twix, este som neprisla na to ako sa malinky vola)! Vsetko vsetko naj naj naj z celeho srdca vam prajem. Som zvedava na podrobnosti, hadam v priebehu tyzdna...

A vidim aj nove baby tu...vitajte!

Zatila pa, krasny vecer!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdenka73
16. nov 2008

Ahoj jašterka je to asi super pocit byť maminou, ja to síce neviem, ale dúfam, že to čoskoro zistím. 🙂
Baby ja som nevydržala lrn sa snaýžiť, a išla som k veštkini. Mám z nej celkom dobrý pocit, a som rada že mi vyveštila, že budem mať niekedy dieťa, a to mi povedala, že to bude dievčatko, kedy neviem, ale bude. Nieviem, môže si niekto myslieť, že som asi trochu chybná, keď si nechávam veštiť, či budem mať niekedy deti, ale ja som aj trochu zúfalá. Moje hodiny, totižto už dosť tikajú.

ronnda
16. nov 2008

lieska - jsem moc rada, ze ses ozvala a moc se tesim s vama, ze je vase holcicka zdrava a ze jsi na ten dlouhy a narocny porod uz zapomnela... moc jsme na vas myslelli a prozivali to s vama a drzeli vam palce. musis byt ze vseho hodne vycerpana, vydrz... mas nekoho, kdo ti muze pomoct? krome manzela samozrejme...

tesime se nedockave na fotecky, nase novopecene mamicky...

zdenka73
16. nov 2008

lieska- mala si asi veľmi ťažký a zdĺhavý pôrod, ale máš krásnu dcérku Annemarie, to je aj moje vysnené meno pre dcéru, ale mussli pozitívne, a na všetko zlé zabudni, veď to najkrajšie držíš v náručí. Nič krajšie, ako je byť matkou už nemôže byť. Veľmi sa teším na tvoje fotky, krásnej dcéry Annemarie.

wienika
16. nov 2008

ahojte kocky,

som velmi rada, ze sa konecne ozvali nase tri najcerstvejsie maminky......uz sme sa o vas bali....

lieska, som velmi zvedava na priebeh tvojho porodu, muselo to byt strasne, ale zvladla si to a vysledok stoji za vsetku bolest.......drzim palce nech si vonku z baby blues......a budes sa tesit z tvojej malickej.....nech ste zdravucki....

jasterka, twix a lieska, ak budete mat trosku casu, pridajte par fotiek, my sme zvedave na tie vase zlaticka...

twix, som rada, ze dominik sa rozpapkal a laurinka si zvyka...uvidis, bude dobra sestricka......

silvika, aj leuska bola malinka, z toho si nic nerob...a stale je drobcek v porovnani s nicol a leni...a su takmer rovnako stare,myslim, ze nase dievcatka budu aj v dospelosti taki drobci ako sme my dve....... 🙂

zdenka, vobec nie je divne, ze si bola u vestkyni......velmi ti drzim palceky, aby si mala coskoro babatko...neboj, zachvilu bude.......

ronnda, akurat si pisem s drahym cez msn...uz sa nevie dockat, stale planuje ako pojdeme spolu vyzdvihnut leusku z jasliciek....tiez je zvedavyako bude lea reagovat, ked ho uvidi......vsak dam vediet....

lenkaw
16. nov 2008

Lieska - tak vitaj v klube mamiciek 😀 Urcite si si vytrpela svoje, ale stalo to za to!!! Zelam ti nech si coskoro z baby blues vonku a tesis sa z malej Annemarie.

Zdenka73 - drzim ti palceky aby si nam coskoro oznamila tu krasnu novinku ze cakate babatko, ale hlavne je mysliet pozitivne a ono to urcite vyjde. Mimochodom aj ja som bola asi pred 5 rokmi u vestkyne a zatial sa splnilo vsetko co mi povedala, tak to vyjde aj u teba !!!

jasterka
16. nov 2008

pekny vecer babulky.
ste zlate ze sa s nami novopecenymi mamickami tak tesite.
To stertko u wieniky malo riadny uspech podla toho co ste pisali,fotky este omrknem,nestiham...
mam pocit ze stale kojim,prebalujem alebo sa nevieme vinadivat na nasu dcreku,a to mi muzik vsetucko pomaha,ked nebude doma tak som zvedava ako si to zaldim,teraz si to vychtnavam,ze je snami a mam v nom dalsie dve ruky 🙂 dnes tu boli moji rodicia,bolo to uzasne,su z malej hotovy,este ze mamina nemoze kojit,asi by nam ju uniesla 😀 malinka bude neuveritelne romaznavane vnucatko.
Mame za sebou aj prvu prechadzku,ked bolo tak pekne,malinka spokojne spala,dufam,ze to tak ostane,
uz sa tesim na spolocne kocikovanie.

zdenka73-len sa nas drz,tu sa otehotnieva jedna radostja som sem len mrkla,ze ci baby poradia gynekologa a uz som bola v tom 😀 ...hlavne nic nesila,snaz sa byt v pohode,psychika je sila...takze ver vestkyni a vrhaj sa na manzela co najcastejsie 🙂

jasterka
16. nov 2008

lieska-ahoj 🙂 hnusny baby -blus 😝 posli ho...mas nadhernu dcerku,vsetko zle z porodu je za nami a mi budeme robit vsetko preto aby tie nase slniecka v nas mali tie Naj maminy 🙂
drz sa a rozpravaj o svojich starostiach a radostiach,to pomaha,nedrz nic v sebemverim ze mas svoje butlave vrby a aj my sme tu vsetky pre teba 😵

tinavieden
17. nov 2008

Ahoj babulky. Tak dnes tu este nikto nic nenapisal no teda ☹ co ste vsetky zaneprazdnene hm?
Von sa nam teda poriadne schladilo, no ved uz bolo aj na case.
Dnes sme uz boli kupovat prve darceky lebo zoznam je dost dlhy aby som to stihla do Vianoc.

Jasterka som rada,ze si vychutnavas rolu matky, je to krasne,ze?Ja som mala pocit,ze som nic krajsieho nezazila ako vidiet moje dietatko sladko spinkat...Tak rada by som vas uz s Emmkou videla?Co kedy nam ju ukazes?Aj Leni by sa potesila babike 😉

Lieska tak to ma mrzi,ze me baby blus ale snad to rychlo prejde a budes sa vytesovat 100% zo svoje dcerky. Drzim palce.

Zdenka neboj aj Teba sa podari mat krasne babätko...no ked Ti to uz vyvestili tak to tak aj bude 🙂

Wienika tak este jedna noc a manzela mas pri sebe a budete sa vytesovat zo seba a Leusky.A uz teraz budes mat menej stresu ked budes mat manzela tu.A nech sa pekne teraz snazi on a Teba necha oddychnut. 😉

Maya ako v praci?Vcera som bola u tej kamosky co robi v Uniqe a spominala som jej,ze si velmi nespokojna v praci, ze si Ta nikto nevsima, ze su vsetci arogantni.Tak ide o to,ze rakusania su dost nasrati na Slovakov lebo im beru pracu...a preto Ta aj dost ludi ignoruje...moc slovakov nemusia. Takze neni to nic proti Tvojej osobe ale skor ide o to,ze si slovenka ☹ proste vela prace odchadza do Nitri a oni potom nemaju pracu...no tak asi takto mi to vysvetlila...ale ona osobne proti slovakom nic nema...este sa ma pytala,ze na akom oddeleni robis,ze Ta zoberie na obed 🙂 tak aspon troska nech sa tam citis lepsie...

bejby29
17. nov 2008

Ahoj Tinus, kedy mas cas ist kocikovat? Co takto v stredu?
🙂

tinavieden
17. nov 2008

Ahoj bejby uz si spät z SK?No v stredu moze byt?Tak okolo 14.15.00?Ok?A kde?

bejby29
17. nov 2008

Ja by som navrhovala Stadtpark o tej 14.00, uz som naspat v rakuskej zemi 😉

bejby29
17. nov 2008

posli mi svoje tc, Tinus

lieska
17. nov 2008

Ahojt ebabule, mala spinka, tak rychlo pisem!
Prebehla som si vas od toho dna co som isla do nemocky a STRASNE KRASNE vam vsetkym DAKUJEM za to ako ste na nas mysleli!!!!!! Az som mala z toho zimomriavky, mate pravdu ani sa nepozname a napriek tomu ... sté hrozne zlate, este raz dakujem za vase myslienky aj gratulacie.
No...poslednu spravu som vam pisala v stredu, ze mi odisla plodova voda a hlienova zatka. Prisla som do nemocky a tam, z evraj to plodova voda nie je... 😲...tak neviem dodnes ci som sa pocurala ci co, zatka to bola stopro ale ta tekutina.... no nic. Vstredu mi dali prvy gel na vyvolanie. Vraj do 6 hodin by sa tomalo spustit. Nespustilo...
Pokracovali sme na dalsi den - v stvrtok - kazdych 6 hodin nejaky gel alebo tabletka, na noc si ma uz nechali na sale, dostala som nejaky pasik, co mal posobit 12 hodin... Spala som s CTGckom na bruchu, proste parada a manzelik tam bol so mnou, preto sa nehlasil. V piatok rano stale nic...pokracovali s tymi hormonmi. Baby, tak ma to nalialo vodou, ze som si uz nedokazala obut topanky, v ktorych som prisla!!!! O nejakej 13.00 (ked som po tych 2 dnoch bola otvorena "az na" 1 cm!!!!) som dostala klystir a zasa nieco. O 14.30 sa to spustilo, ale tak ze som len cumela...kontrakcie ako svina a bez prestavky. A k tym kontrakcoiam este ten klystircek...no krv som potila. Moj drahy bol prave doma, poslala som ho na otocku njech sa da trocha dokopy.Ked dosiel chudak len predychaval so mnou, lebo taky obraz necakal. Po dvoch hodinach tychto prvych kontrakciach som bola otvorena ... na 1 cm!!!!!!! Tak som isla do vane, kde to bolo celkom znesitelne, za hodinu z 1 cm na 3 cm! Hebamme stale cakala na 4 cm, ze az vtedy mi pichnu epi. OK, tak som cakala aj ja... Z tej vane som vysla nejak o 21.oo a okolo 23.oo (stale otvorena na 3 cm) uz aj Hebamme uznala, ze volame anesteziologa! Baby, EPI mi pichol viete na kolky krat??? Na treti!!!!!!!!!! Neviem kde bol problem, vraj babo nejak blbo lezalo?????? Ja uz som ho ani nevnimala... OK, hlavne, ze ten kateter bol tam, uz som zacinala mat total nervy, ze mi to ani nebudu moct pichnut. A tak okolo polnoci to zacalo byt znesitelne, EPI je fakt super vec, citila som tlaky, namonitore kontrakcia ako hrom, ale ja v pohode... Na buduce idem len s epiduralkou!

bejby29
17. nov 2008

Vivi, moja, hlavna vec, ze to uz mas za sebou a ste obidve zdravucke 😉 Epi je super, ja by som tiez nerodila bez nej nerodila, na to som dost velky sralo 🙂

lieska
17. nov 2008

Nechcem aby mi to padlo, tak pisem po castiach:
No... z tej epiduralk ysom sa dlho netesila, po nejakych dvoch hodkach som zacala nejak silnejsie citit bolesti!! Ked uz to bolo na nevydrzanie, zavolali zasa toho anesteziologa, ten skontroloval tu masinu, na kt. som bola napojena a co mi mala davkovat tu latku a vraj je to OK (aj ked masinka stale pipala a Hebamme tam len furt nieco stlacala a krcila plecami). Musel mi pichnut dalsiu davku priamo do tej trubicky co som mala prilepenu na tele. A kym som neporodila prisiel aj 3.krat, lebo mne ta PDA fakt nejak nefungovala. Tak som si otvaranie z 5 na 9 cm pekne vykrkala bez EPI. To uz mi ale doktorka o nejakej 3.oo hod, ked som bola otvorena len na nejakych 5 cm navrhla ze bud hned cisarsky alebo skusime este hodinku...ja blb, hrdinka, ze ved skusme este hodinku! Az na to, ze mi nepovedali, ze mi zvysuju davku oxytocinu!!!!! Takze na tych 9 cm som sa otvorila za tu hodinu, co si viete asi predstavit tie bolesti! Na ten 10 cm to uz spravila rucne a cela vytesena mi oznamila, ze uz ideme do poslednej fazy. To bolo nejak okolo 6.00 hod??? Ani neviem... V tej chvili som sa ja uplne zlozila, plakala som tam, ze ja to nezvladnem. Ja som stale povazovala tu poslednu fazu za najdolezitejsiu a teraz mi niekto po celom pobedi a noci bolesti povie, ze idem tlacit nie male babatko.... to ako ma videl moj drahy, tak mierne skolaboval aj on, chudak cely cas tam nepil, bol dehydratovany a aj v tej tme som videla aky je biely...nastastie to u oboch trvalo asi 5 minut a potom hovorim "OK, tak ideme dalej"! No...ale od tej 6.00 do cca 9.oo hod sa neudialo nic, babo bolo prilis vysoko na zvon, proste akoby sa zastavil porod. Este raz som sa nechala prehovorit na jednu skusobnu hodinku a potom sa teda rozhodlo o cisarskom! Takze malinky prisla na svet po cca 2o hodinach o 10.07 hod!!! Samozrejme je vsetko uz davno zabudnute a druhe bude aonahle to bude mozne!!! 😉

Malinka je zlatucka, krasna, aj ja sa neviem vynadivat!!!!!! Fotky mi musi manzel zmensit, hned ich sem potom hodim, ok???? Zatial je len mala na webe www.babyweb.at (pod St. Johans Spital...8.11.2008 ...inak mala sa nmarodila na narodeniny mojej maminy, tak to je take zlate).

Babule idem, Mimi sa mi tu uz hmyri! 😀

Twix, Jasterka - fakt sme si to odrodili skoro naraz.
Zdenka - ano? Annamaria je tvoj favoritne meno??? 🙂 Wow! Mne sa tiez paci, aj samostatne...

pa babule!

viedencanka
17. nov 2008

Lieska,som rada ze ste uz doma a hlavne zdravucke.No vytrpela si si aj ty.ja ta uplne chapem,aj ja som mala vyvolavany porod,a zacalo to az po druhej tabletke a hrozne silno.Ale mna na rozdiel od teba nikto nekontroloval,prvy krat ma pozreli,ked uz babo bolo takmer vonku.Dolezite je,ze to mas za sebou a uzivas si malicku.

Wienika,dakujeme za pohostenie.Uz mas manzelika doma?

Twix,vitajte naspat doma.To je super,ze Dominik je zdravucky a s oblickou nemusia zatial nic robit.

Ja som bola dnes s Martinkom u ineho HNO lekara-boli sme v SMZ ost.Nanovo ho vysetrili a nosne mandle musia vybrat,to mi aj oni potvrdili,ale na jedno usko uz dobre pocuje,na druhe trosku horsie,dohodli sme dalsi termin na kontrolu v polke januara a ked sa to nezlepsi,tak ho hned odoperuju a budeme to mat za sebou. V SMZ si dieta nechavaju 2 dni na rozdiel od St. Anna( tam je to vlastne na pockanie,ale tiez v narkoze)

viedencanka
17. nov 2008

Silvia,najdem si tie vysledky a poslem ti IP,aby si si to mohla porovnat

liluvie
17. nov 2008

Ahojte,

tak ja som spat s SK, baby mna vam zdrapla taka chripka, ze ani chodit nemozem. len dufam, ze mi nechyti aj priedusky, mam s nimi vzdy problem. dufam, ze to mimi bude OK ☹

s novopecenymi mamickami sa velmi tesim, ze si uz mimusikov mozu uzivat doma, musi to byt skvely pocit, aj ja uz chcem

ozaj baby, tie co ste rodili v St. Josef vo Viedni, co ste vsetko brali do porodnice? co myslite, ze bolo uplne neodcenitelne,
a riesim tiez problem s kojeneckymi podprsenkami, stale mam dilemu, ze aku velkost a kolko ich asi bude treba? neviete poradit 🙂
rozmyslala som, ze uz je vcelku nacase pobalit tasku do porodnice

jasterka, charlotka, silvi, prosim, ak si najdete cas, mozete mi napisat, ake vseky doklady ste do nemocnice potrebovali a co vsetko a kde ste potom vybavovali ohladne mimi, myslim doklady tu v Rakusku a tiez na Slovensku, ozaj, a budete ziadat o prispevok pri narodeni dietata na SK?
za rady vopred velmi dakujem 🙂

vidim, ze stretko vam dopadlo super, dufam, ze nabuduce sa k vam budem moct pripojit 🙂

baby davajte na seba pozor, az vas choroby obchadzaju
papa

wienika
17. nov 2008

ahojte kocky,

tak ja mam poslednu noc bez manzela, no boli to riadne stresy, ale zasa na druhej strane to hrozne rychlo ubehlo. uz sa na neho velmi tesim.....

lieska, tak konecne si sa ozvala a som hrozne rada, ze nakoniec vsetko dobre dopadlo. az som mala husiu kozu, ked som citala co si napisala. az mi je blbo, lebo ja som mala fakt super porod, s epi a bez problemov.
kazdopadne vam drzim palceky, nech uz ziadne problemy nepridu a ty sa budes z malickej uz len vytesovat.

liluvie, tak ti prajem, aby si vyzdravela, viem, ze to nie je prijemne v tehotenstve a hlavne, ked nemozes brat ani poriadne lieky.
ja ti s nemocnicou neporadim, lebo ja som si do spitalu nemusela zobrat nic, len papuce a pyzamo. vsetko mi tam dali, od vloziek az po plienky a stilleinlagen....
podprsenku som si kupila len jednu a ta mi vydrzala cele kojenie, vzdy som si ju vecer preprala a bolo. bola to taka sportova, velmi prijemna a bola o cislo vacsia ako som mala v tehu.
o prispevok na dieta v sk som neziadala, ale narok samozrejme mas.

snad sa spozname aj na buducom stretku....

viedencanka, som rada, ze martinka teraz nemusia operovat, mozno sa to aj samo napravi. drzim palceky....
tina, tak ty si uz zacala s darcekmi...sikulka...to ja tento rok odbavim asi 23 ho decembra......ak vobec....

kocky idem, lebo lea tu stvara cirkusacke pokusy, tak aby nespadla....
pekny vecer....

silvia2406
17. nov 2008

ahojki 🙂

lieska, vitaj medzi maminkami 🙂 porod si mala naozaj tazky, klobuk dole, mas moj obdiv. dolezite ale je, ze uz je za tebou a ako sama hovoris, vsetko je zabudnute, pretoze mas pri sebe nadhernu dcerku, ktora je zdravucka 😵

viedencanka, dakujem, ze sa pozries na tie namerane hodnoty. z celeho srdca vam zelam, aby ta operacia nebola potrebna, ak by nahodou, martinko to urcite zvladne ako velky chlap 😉

a aby som nezabudla, vitam nove tvare maelu, susann83, liluvie, zdenku73, citte sa v nasej teme prijemne 🙂 dufam, ze tu najdete podporu 🙂

liluvie, do porodnice som mala zbalene vsetko co bolo odporucane na stranke nemocnice, v podstate som nevyuzila nic, okrem hygienickych potrieb a zupana. v nemocnici bolo totiz k dispozicii vsetko (nocne kosele, vlozky, sietove nohavicky...)
co sa tyka podprsenky, ja som si kupila pred porodom trosinku vacsiu, ale ked sa mi prsia naliali, bola mi tesna, teraz ked uz je produkovanie mliecka ustalene a prsia nie su tak naliate, je mi dobra. kupila som si ju v HM-ku, bolo to dvoj balenie. v nemocnici som ale podprsenku nanosila, pretoze ma bolel kazdy dotyk, ja som si rozstrihla tie netzhose a tie mi pridrzali vlozky do podprsenky 😉
do porodnice potrebujes len mutter-kind pass 😉
ohladom vybavovania dokladov napisem neskor, kojenie vola 😎

prajem pekny vecer 🙂

lenka.pav
17. nov 2008

ahojte. zanedbavam vas, ze? no akosi sa stale venujem malemu, manzelovi a domacnosti a ked mam konecne cas, tak radsej len sedim a oddychujem, preto nepisem - ale citam 😉
lieska, uzila si si svoje, ale urcite stoji vysledok za to 😉 . na zle rychlo zabudni a vychutnavaj si materstvo 🙂
nove clenky rakuskeho fora - vitajte
liluvie - ako pise silvi, tiez som vyuzila akurat zupan a hygienicke potreby. podprsenku som tam tiez nenosila 😅 . ohladne dokladov: najskor sme sli v hietzingu vybavit rodny list - k tomu sme potrebovali slovensky sobasny list, jeho preklad, pasy a to bolo tusim vsetko (ale ista si uz nie som). potom som vybavovala meldezettel, tam od nas chceli len maleho rodny list. potpm som na krankenkasse posielal kvoli wochengeld rodny list maleho a aufenthaltbestatigung z nemocnice. rovno s tym som tam ale poslala aj ziadost o kinderbetreungsgeld (tlacivo je tusim na stranke krankenkasse).a potom som cez internet poslala ziadost o familienbeihilfe na finanzamt (to ide, ak mas aktivovany finanzonline) a k tomu odo mna nechceli absolutne nic, len tu vyplnenu ziadost a do tyzdna mi prisiel list, ze mi familienbeihilfe uznavaju a ze ich uz aj posielaju na ucet 😉 . nikto odo mna neziadal aufenthaltbestatigung, ale asi len preto, lebo som v rakusku prihlasena uz od decembra 2005 a oni to chcu od ludi prihlasenych v rakusku od januara 2006 (asi).
idem kupat lucasa, ak budem unavena, pojdem potom spat, ak nie, este sa ukazem (ak tu niekto bude).
pekny vecer, posielam detickam pusinku 🙂

ronnda
17. nov 2008

jej, to jsem rada, ze jste se nam mamicky ozvaly...

lieska - uzila sis opravdu svoje, vubec se mi to necetlo lehce, jeste ze jsi na ten tezky porod rychle zapomenula a baby blues k tomu patri, neboj, prejde to. radujte se z vasi malicke.

jasterka - super, ty jsi tak skvele maminkovsky naladena, jen tak dal.

a co fotecky???

silvi - ty jsi krasna maminka, na tech fotkach ti to s malickou taaaak slusi!!!

bejby - jak jsi psala, ze natalka uz beha v pavuku, to je neuveritelne, vzdyt ja jsem ji videla nedavno a to mela par tydnu 😉 😉 ono to tak utika.............

wienika - asi dnes nebudes moct ani usnout, jak se tesis... jsem zvedava, jak bude na tatky reagovat leuska. uplne vidim tu jeji pusinku od ucha k uchu jak se stastne usmiva.

lenka.pav - samozrejme chapeme, ze nas zanedbavas, nemas tolik casu, jen odpocivej co to jde at nabiras energii.

ronnda
17. nov 2008

lieska - koukla jsem na vasi spolecnou fotecku jak jsi psala ten link... moc krasna rodinka jste. a klobouk dolu, po tak narocnem porodu se tak krasne usmivas, ja vim, to ten drobecek ti da tu silu na vsechno zapomenout...

lenka.pav
17. nov 2008

som tu a nikto nikde? 😅

boldy
17. nov 2008

pekny vecer prajem,

lieska> normalne mam strach v ociach to co si zazila, ale hlavne mas uz po... a ozaj po takej tazkej "praci" na fotecke vyzeras sviezo 🙂 mala zlatunka
silvy> pekne nove foto 🙂 dufam si uzivas maminku
ostatne maminky su zaneprazdnene 🙂

ja som ok, len vcera sme boli s manzelom na veceru v cinskej restike a mi bolo tak zle v noci z jedla, ze az... bolo to dost cesnakove... no dnes zu fajn, bola som si kupit bundu, lebo som uz nezapla kabat uff...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre