Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
23. aug 2007

tak som rada, ze mas nejake kamosky, u nas v bytovke takmer nikoho nepoznam, nie su tu mlade rodinky, a s ostatnymi to funguje na baze grussgott rano, grussgott vecer 😒
takze to anmeldenbescheinigung je nieco ine ako bestatigung der meldung? ja som uz z toho jelen 🙄

kvetinka28
23. aug 2007

Vies co, Silvi, ja neviem, ake druhy potvrdeni sa vydavaju, asi je ich niekolko a zavisi to od roznych veci. Zistim, ake potvrdenie ma drahy.
Verim Ti, ze to mas tazke, v nasej bytovke tiez nikoho nepoznam a tiez len zdravime. No ale zas s mojou nemcinou by sme toho moc nenakecali. Aspon, ze vo Viedni je dost Sloveniek.

silvia2406
23. aug 2007

tak dufam, ze vsetky baby z MK, sem naozaj pridu 🙂
ale mas pravdu je ich tu dost, inak skus stranku exil.sk, je to stranka slovakov, ktori su po celom svete, je tam aj rakusko, tak skus si to precitat, mozno najdes niekoho, kto sa nachadza blizko teba 🙂

kvetinka28
23. aug 2007

Fiha, super, dakujem. Snad niekoho najdem. Vlastne este som nasla aj jednu Slovenku, je to manzelka kolegu mojho manzela, ale byvaju trochu dalej - v Nemecku. Je ale o dost starsia a nemaju myslim, deti. No ved uvidime. Pridem zase zajtra alebo az bud. tyzden, teraz sa musim bleskovo vychystat, o chvilu pride pre mna drahy a ideme na firemny volejbalovy turnaj 🙂 Drahy bude aj hrat, tak musim ist povzbudzovat 😀
Tak prajem vsetkym pekny vecer. Pa. Martina

silvia2406
23. aug 2007

maj sa krasne, papa 🙂

twix
23. aug 2007

ahojte. prave som videla, ze na stranke
www.slovaci.at
je aj diskusne forum. mozno vam tam zodpovedia vase otazky.

kvetinka, blahozelam k citeniu pohybov, aj ked citam, ze si "este len" v 17 tt a citit by si ich mala az v takom 20 tyzdni. ale neboj, este si ich uzijes, neskor to budu riadne kopance. moja mala ma kopala posledne dva mesiace poriadne do praveho rebra. aj to dost bolelo 😢 mavala aj asi 3-4 krat denne stikutku (niekedy aj 10-15 minut 😵 aj teraz mava, ale to uz jej mozem dat napit. kazdopadne si s malickym este uzijes, kym sa narodi 🙂

musino
24. aug 2007

Dobre ranko prajem, ako ste sa vyspali ? 😉 Ja som dnes vytesena lebo je konecne piatok a uz okolo stvrtej budem doma vikendovat..skvele...

Vsetkym vam dakujem za odpovede, take ste zlate, som velmi rada ze som nasla tuto stranku a mozem sa so svojimi problemami a strachom s niekym podelit...dakujem..

Alexa : tento vikend mam relativne volny, budem v BA, takze ak by si bola v BA a nie vo Viedni, velmi rada by som sa stretla..to by bolo naozaj skvele !!! Cez tyzden este neviem ako na tom budem, vacsinou som rada ak sa mi podari ist cvicit alebo aspon spravit veceru a padam od unavy...

Silvi : vcera sa u mna v praci zastavila mamina (ta tu pracuje ako Plegerin-ka, 10min autom od mojej prace) a obvolali sme zopar uradov kde nam povedali, ze je to podmienene tym ze dostavam Familienbeihilfe a Anmeldebescheinigung, co je vraj nieco ine ako Meldezettel - ten mam uz 2 roky. Tak si to budem musiet ist niekam povybavovat... 😒 Je to tu veru dost komplikovane... Inac dost ma zaujima ze na co presne by som tu mala mat narok - aky je rozdiel mezdi materskou a rodicovskym ??? Mam to dost pomotane..

Lopka : to sa mi veru nezda ze az po odpracovani 2,5roka mas narok na prispevky, je to cudne... Ku mne sa uz dostalo X roznych informacii, ale 2,5roka je moc :-O No a co sa tyka porodu v Rakusku, radsej by som rodila tu, lenze Vieden je dost daleko ak budem mat kontrakcie...ten Hainburg by bol najprijatelnejsi. A tiez sa bojim potom vycestovat domov aby ma s babom pustili spat do Rakuska, neviem ci vydavaju pas novorodeniatku 😢

Twix : v akej poistovni mi to povedia ? vo WGKK ??? tam idem v pondelok, robia do 14:00 tak skusim miesto obeda. Btw, neviem co robievas cez den, ale nechcela by si sa stretnut na kavicku a pokec ??? Niekedy buduci tyzden, ked tu nikoho nebudem mat....robim na c. 3, Stiege 4 😉 Velmi by som sa potesila..

Kvetinka : si velmi zlata ze by si to pozistovala, ja v tom mam mishung, najlepsie bude ak to cele pochodim a dostanem seriozne platne informacie. Spominas matersku + kindergeld + familienbeihilfe, fakt je ze by som potrebovala urcite vsetky mozne podpory ktore existuju...chichciiii... 🙂)) Co je asi dost pochopitelne. Na Slovensku nemam narok na nic, nebola som tam posledne roky zamestnana a aj poistenie mam platene iba tu a nie tam. Takze by som zostala bez koruny a tak sa to neda, nie som ani vydata ze by muzovi platili vsetky tie dengi...takze tak....budem ti za pomoc velmi povdacna 😵

musino
24. aug 2007

teda....taky dlhy prispevok.....ups..... 😝

boldy
24. aug 2007

Ahojte babulky... tak ste sa tu ale rozpisala za 2 dni, konecne som to vsetko docitala 🙂 super taktiez vitam nove babenky (lopka,musino..), konecne sa rozrastame 🙂 ja som momentalne na sk na dovolenke... tak baby mam uz aj ja misung z tych vsetkych uradnuch informacii ☹ zatial tiez len snazilkujeme, ale uz teraz sa obavam tych vsetkych vybavovaciek...
silvy: este si v At alebo uz dovolenkujete v Prahe? inac super fotka, vidim, ze aj s alexou sa bavkate 🙂 prajem vsetkym pekny vikend 😎

musino
24. aug 2007

Ahoj Boldy 🙂 Ako dlho pracujes v Rakusku ??? A ako si presla (teda ak) cez predlzenie pracovneho povolenia ?

boldy
24. aug 2007

musino, ja v at nepracujem, ja som sa tam len momentalne nastahovala k priatelovi, takze som tam nova 🙂

galina75
24. aug 2007

ahojte babenky "stalice" a aj vy vsetky nove!
vidim, ze nas tu pomaly bude dost. Fajn ste si vsetky pozmenili fotky a teraz som z toho fajn zmätena 😎
Ani si to nestiham vsetko citat, a to nehovorim ani o zapajani sa do diskusii.
Len tak v stratke, vsetky vas pozdravujem a prajem hned aj krasny vidend. Ked bude naplanovane nejake to stretko, tak mi dajte vediet, mozno sa pridam.
Gala

alexa27
27. aug 2007

dobre ranko, babky, musim sa zdoverit aj vam, som trocha nestastna 😔 .
mali sme fajn rodinny vikend, az na to ze som bola v sobotu u gynekologa kvoli tomu aby mi predpisal dlasi duphaston, ktory som brala na upravu cyklu a doktor, ked zbadal moj kalendarik, kde si znacim cykly, tak ma vobec nepotesil lebo povedal, ze mu to pripada casto na neovulacne cykly . je pravda, ze ked som si merala ovulku s tym minimikroskopom, tak som si ju nasla asi dva alebo tri krat, viec nie, ale myslela som si, ze kedze som lajdak a nemeram poctivo kazdy den, tak som sa skratka nemusela trafit. nuz ale teraz ma doktor znepokojil, dal mi nove lieky -clostylbegyt na podporu ovulacie. videla som, ze tu je taka tema, kde ho baby uzivaju co maju problem otehotniet. plus si mam poctivo merat ovulku, ovulacnymi testami, takze meram teraz kazdy den a cez vikend pojdeme prvy krat na ostro . ani neviem ci sa mam tesit, ze uz ideme skusat alebo plakat . ale preplakala som uz skoro celu sobotu. teraz sa uz musim vschopit a verit, ze vsetko bude ok, aj ked mam uplne malu dusicku a zo snazilkovania mam momentalne skor strach, ze budem prezivat kazdy mesiac sklamania a tak.....a to som sa tak strasne tesila

galina75
27. aug 2007

Ahoj Alex,
hej hej hej, hlavu hore a sup s chutou do snazilkovania. Neboj urcite bude vsetko OK. Lieky ovulaciu trochu upravia a potom pojde vsetko same ako po masle. Spolu s mazelom to urcite zvladnete, najmä sa o tom musite rozpravat. Naozaj to pomaha.
Ked mne, na obycajnej kontrole v 12 tyzdni tt povedali, ze moje babätko uz nezije a ze ho musia odtranit - bolo naozaj asi najhorsie v mojom zivote. Preplakali sme toho obaja vela, ale zivot ide dalej. Mne najviac pomohlo o tom hovorit, majme s manzelom a rodinou a nie sa tvarit akoby sa nic nestalo. Sice aj ked to teraz pisem, tak sa mi tisnu slzy do oci.
No zivot ide naozaj dalej a my sa snazime tiez dalej a verim ze budeme coskoro obe tehulky. Naozaj ti to z celeho srcda prajem a verim ze bude vsetko OK. Musis byt optimisticka! Gala.
Aj sa som zacala opät s meranim teploty☹ som tiez lajdak, ale snazim sa.

alexa27
27. aug 2007

Gala dakujem, si strasne zlata. Pripadam si trapne, lebo oproti tvojim starostiam au moje zatial fakt minimalne, ale vies, cloveka to aj tak zaskoci. s muzom sme sa o tom vela rozpravali, bol zlaty, povedal, ze veri ze to bude vsetko v poriadku, ze lieky zaberu a ked sa nam nepodari teraz tak o par mesiacov. ze ma strasne lubi a ze urcite budeme mat aj 5 babatiek, ked budeme chciet 😔 .
nuz budem sa snazit byt optimisticka 😖

galina75
27. aug 2007

Uvidis, vsetko bude OK, a coskoro sa budes vytesovat pozitivnemu testu.
Mas manzela, ktory je na 100% na tvojej strane a spolu to zvladnete. Strasne drzim palceky aby bolo vsetko OK. Gala

alexa27
27. aug 2007

dakujem.

musino
27. aug 2007

Dobre ranko vsetkym prajem...

Alexa, citala som tvoj prispevok, je mi to luto...verim vsak ze vsetko bude pojde tak ako ma, vsetko sa podari 🙂

My sme sa vcera s priatelom zacali 1 x snazit, teda 1 x v zivote....waw....zaujimavy pocit, som cela roztrasena, az mi zaludok stahuje 😉 O Petkovi ani nevravim..chichiiii... 😵 On je 100% presvedceny o tom, ze sa to uz hned aj podarilo....dufam ze ma pravdu 🙂

alexa27
27. aug 2007

Musino, tak drzim palce, dufam ,ze sa to naozaj podarilo. to by bolo super, hned na prvy sup 🙂

galina75
27. aug 2007

Musimo, tak aj ja sa pripajam a drzim palceky, a by sa to podarilo 😅 .
Gala

musino
27. aug 2007

Ste zlate, dakujem za podporu 😉 Taka som nejaka pojasena...uplne mi ´sisi´, viem ze existuje nieco ako vymyslene tehotenstvo, ze si to ta zena namysla a podvedome si privolava tie symptony, mate s tym nejake skusenosti ?

galina75
27. aug 2007

zatial nie 🙂 a dufam ze ich budem mat - tie tehotenske symptomy, az ked budem naozaj tehotna 😎
Alex merias si aj BT, alebo len ovulaciu? Ja som opät zacala meriat BT,a tak uvidim ako dlho mi to vydrzi. Obejdnala som si aj ovulacne testy - tak som zvedava kedy pridu, asi az po ovulacii 😀 , tak si ich necham na buduci mesiac. Gala

boldy
27. aug 2007

ahojte baby,
alex nezufaj este ste nezacali a uz negativne myslenie? ale neblazni, vsetko bude ako ma, drzim moc palce a neplac...ja som uz skusala naplno snazilkovat 2 mesiace a ozaj zatial nic... no baby ozaj som myslela, ze je to lahsie 😒 zacala som si prvykrat merat teplotku... no neviem je to ale divne, lebo pocas ms som mala 37 par dni a klesa pomaly, co je dost zvlastne, lebo taky graf ako mne zacal som este nevidela... takze neviem, uvidim po mesacnom cykle... zajtra by som mala ist po dlhej dobe na prehliadku ku gyn, tak dufam budem v poriadku...majte babenky a hlavy hore budeme urcite tehulky 😉

zuzka82
27. aug 2007

ahooooooojky boldy.....si tu???

alexa27
28. aug 2007

dobre ranecko,
dnes mi je lepsie, neviem preco ale podvedomie mi hlasi, ze vsetko bude ok, tak sa mu snazim verit 😉 . hodne ste mi pomohli vy vcera, ze som sa mala komu vykecat, takze vdaka.
gala, BT si nemeram, neviem ci by to u mna malo velmi vyznam, lebo mala by si mat pri merani viacmenej rovnake podmienky kazde rano a to ja mam malokedy, lebo raz som v ba, niekedy vo viedni, cez tyzden sama, cez vikend s muzom, proste skoro kazde rano ina situacia a tam tie desatiny stupnikov mozu vdaka takymto veciam dost skakat, takze neviem. pouzivam tie testy a este si to zichrujem tym minimikroskopom, tak snad to staci.
boldy, dakujem a drzim palce u dokiho, napis potom ako si dopadla, verim ale ze je vsetko ok a coskoro budes tehu 😵 .

galina75
28. aug 2007

Ahoj Alex,
no vidis ze to ide a pozitvne stale dalej🙂 urcite bude vsetko OK.
Boldy, ja tiez meriam BT, teraz mi to tiez nejako skace hore dole, ale ved uvidime. Ja si tez meriam iba ked som doma, ked prespavame cez vikend na dome, tak tam si nemeriam a najmä cez vikend sa snazim spavat dlhsie ako iba do 06:00 a extra budik si kvoly meraniu nedavam. No to by mi este chybalo 😀. Gala

boldy
28. aug 2007

ahojte babenky,
som rada alex ze ti je lepsie, neboj neklesaj na duch 🙂 gali no s tym meranim mam chaos, ale bola som u dokiho, som sa na to pytala, preco tak mam vysoko a on ak MS je pravidelna tak je to ok... no dopadla som ok vsetko negativne a predpisal mi kyselinu listovu... ale mam jeden mensi problemik, mi povedal, ze mam schudnut par kil, lebo to nebude dobre pre tehu a klby ☹ takze zacinam dietovat... ked ja som taka baculka od mala no co uz... vraj si mam dat jogurt o 2hej akoze veceru... no sok 😠 tak drzime si vsetke palceky 🙂

alexa27
28. aug 2007

galina, no ved to, bt je uz na moju lajdackost moc komplikovana metoda 😀 , ale ked budem v uzkych a dlho sa nebude darit tak zacnem asi aj s tym, ale este sa mi moc nechce 😅 .
boldy, tak drzim palce s chudnutim, fuh to by som ja nezvladla, ja absolutne nemam pevnu volu a mam jedine stastie, ze mozem zjest cokolvek a nejak extra nepriberam, takze sa vobec nemusim kontrolovat. jeeezis a jogurt o druhej? to akoze o 14.00? vecera? ty kokso, to snad nie. ved sa hovori, ze staci po piatej nejest, nie?

boldy
28. aug 2007

no vazne akoze vecera posledna o 2hej no asi to u mna tak nepojde, kedze ja chodim spat neskoro... vsak by som umrela takto 🙂... ja BT som zacala tiez merat zo zaujimavosti, ze ako to funguje... zatial mam len prvy tyzden tak uvidim dokedy ma to bude bavit 🙂

musino
28. aug 2007

Ahojte kocky 🙂))

Boldy, ak sa ta mozem spytat, aku mas vysku a vahu ? Ja som 163 a asi 57kg a doktor vravel ze som tak akurat na tehoskovanie... No a dat si na veceru jogurt - ha ha ha....najma nie o druhej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre