Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
21. nov 2008

ahojte, no tak nam sa to uz krati, uz len zajtra a v nedelu ideme domov. Stale nevieme, kedy za nami pride tatinko, ci zajtra vecer alebo az v nedelu okolo obeda ☹ ale tak uz jeden den hore dole, uz to nejak prezijeme.

twix, aj ja ta obdivujem, ako to zvladas. Naozaj klobuk dolu a este popri detickach nam sem aj pises a citas si nas... waauuu. ukazkova mamina. Ale tak vlastne teraz uz nemas na vyber. Uz to nejak zvladnut musis. Som si ista, ze su ti niektore veci uz lahostajne (co sa tyka upratovania) a ze robis to, co musis a ostatne ide bokom. Ja to ale robim uz teraz, tak neviem, ako by som to zvladala s druhym dietatkom...

ronnda, nam sa dnes prerezala horna jednotka, takze sme vas asi docasne zasa predbehli 😉 teraz uz mame celkovo 6 zubkov, ale ked to pojde dalej tymto tempom, tak neviem neviem, ci do vianoc vyjde este nejaky zubok...

miriam25
21. nov 2008

lenkaw, malinky je nadherny na tych fotkach. my sme sa boli dat dnes fotit, ale nie moc, len tak trosku, tak ked budem mat fotky, hodim aj ja do albumu. ale v tom mikulaskskom obleceni je luca rozkosny...

inak ja sa chystam ist v pondelok kupovat samkovi topanocky, tak dufam, ze nieco vyberieme. Pobehame vsetky obchody a potom uvidime. Samko rad beha po obchodoch, ale problem je v tom, ze sam... a beha tak splasene, ze za nim nestiham. on prejde aj popod stojan s oblecenim, kde ja nemozem, hned zaboci niekde inde, zmeni smer a kym ja stojan obehnem, uz ho nedivim, kde je, len pocujem, ked zasa zakrici 😀 takze my to mame vesele. minule sme boli v jednej obuvi, som si chcela kupit topanky, tak som si viacero skusala a on bol v tom rade, kde aj ja a vsetky topanky,ktore chytil do ruky zaniesol do smetneho kosa, ktory bol pri mne, kde som su skusala... predavacka ani jedna sa pri nas neukazala, skratka ochota jak hovado 🤐 tak som samka nechala. kos naplnil a ked uz sa donho ziadna topanka nevosla, tak zacal dava do krabice, ktoru som mala otvorenu... 😀 povodne som chcela, ze tie topanky vsetky upracem, kde patria, aleto by som musela pozerat do krabic, ze odkial ich zobral a kedze sa pri nas ani po 15 minutach skusania a hladania nezastavila ziadna predavacka, tak som im to tam nechala 😅 a potom rychlo zdrhla 😅 takze nas samko je upratovac topanok 😀

no nic, ja sa idem pomaly nachystat, za nejaku pol hodinku by mala prist kamoska a ideme si sadnut niekam do mesta spolu. Som tu uz tyzden, ale este som nikde nebola, tak ideme dnes, ale teda, ked sa mam priznat, do toho pocasia sa mi vobec, ale vobec nechce. este dobre, ze nas zavezie moj brat a potom si zavolame taxik, lebo busom by ma vazne ani nehlo...

twix
22. nov 2008

Ahojte!

tak dnes tu nikto nebol, asi vsetky vikendujete. ja som mala dnes cas a konecne som pridala zopar fotiek 🙂
manzel bol s malou cele doobedie v Oberlaa, poobede spinkala a potom isli von, pozriet prvy sneh, tak som dnes bola trosku odbremenena. kedze malicky dost spava, tak to zatial celkom dobre vsetko zvladam. snad nam to takto vydrzi aj nadalej 🙂

chcem vsetkym mamickam odporucit ten Indoor-Spielplatz v 22.Bez. moj chlap tam bol s malou uz 2-3 krat a zajtra idu zase, strasne sa im tam paci a chce kupit Jahreskarte.

tak prajem vsetkym este peknu nedelu!

wienika
22. nov 2008

ahojte baby,
dnes tu fakt nikto nie je......

twix, krasne fotky, malinky je nadherny.....a ta fotka jak mu laurinka dava pusu, no uzasne.....

miri, tak co, uz si zbalena? muzika uz mas asi pri sebe.....ze?

ja cakam na manzela, bol v innsbrucku, le trosku sa bojim, take hrozne cesty su......

zajtra mame premieru v divadle a potom party, na tu sa tesime asi najviac 😀

tak vam zatial prajem pekny vikend.....
paaaaaaaaaa

jasterka
23. nov 2008

Ahojte 🙂 krasnu nedelu vam vsetkym zelam.
Dufam,ze stihnem poslat aspon jeden prispevok,lebo malinka si uz vypestovala radar aj na konika a zakonite ako si k nemu sadnem ,zacne sa mrvit a preberat zo spanku 😕 taka malinka a uz taka ziarliva 😀
takze fotecky som pozerala po kuskoch a myslim ,ze som videla uz vsetky nove,dufam,ze mi nic neuniklo.

charlotka-Livika rastie ako z vody a v tom novom lehatku vyzera velmi spokojne,dufam,ze nielen na fotke,aj my sa chystame nieco take kupit,lebo Emmku lezkat nebavi a na rukach mam uz aj svalovicu...potvorka mala ako rychlo zistila,ze na rukach je najlepsie 🙂

Lenka.w-krasne fotecky vam urobil ten fotograf,to tu ci na Slovenku?
Ten mikulasky overalik a malinky v nom nema chybu,ja som po podobnom pozerala v HMku,dufam,ze ho este budu mat...je to super na tych fotkach 🙂

Maya- Samko je na fotkach vydareny ako sa tesi stoho laternefest,ocka mu svietia,vyzera spokojne,uz len ty aby si sa nasla v tej novej robotke-drzim palce nadalej....inak musim to pochvalit ten fialovy kabat,supeeer. 🙂

jasterka
23. nov 2008

dobre pokracujem...mala este spi.,ale uz otvorila kontrolne ocko 😀
Twix-Dominik je sladky,krasny chlapcek,ty vyzeras na tych fotkach ako na dovolenke,kebyze nemas za sebou nemocnicne prostredie a nocnu koselu 😲 neverim,ze si po porode. 😕 🙂

Inak sa chcem spytat maminky cersteve, ale aj tie skusene...kolko mate stupnou v byte,ci v spalni?Doktorka mi povedala,ze ma byt 18-19C,al to ani mi z muzom nevydrzime,mi sme zvyknuty tak na 21C,stiahli sme na 20,ale musim si davat mikinu 😲 tak som zmetena,aby malinkej nebolo zima,zatial je vzdy za krckom teplucka..no a co maju vasi drobcekovia na sebe,mi mame body a dupky,davte este jednu vrstvu na to?nejaky svetrik ?...no mam stoho zase gulas 😅

Lieska-casto na teba myslim,ako kojite a ako ste sa s malinkou zladili,dufam,ze ta malinka coskoro pusti k netu,nech sa nam zase ozves.

Wienika-vydarenu premieru a super zabavu 🙂

zdenka73
23. nov 2008

Ahojte!
Twix - máš fakt sladké deti, na tých fotkách je dominik nádherný - s laurinkou fotka je najlepšia.
Jašterka - ty si si rýchlo na svoju rolu mamičky, už ste si asi všetko zladili. Emka ťa nechce spustiť s očí, ani keď spí, tak musí kontrolovať aspoň jedným očkom čo robíš.
Miriam - už sa tešíš domov? Manželík je asi rád, že ideš domov aj so samkom. Dúfam, že ste mali dobrú cestu, lebo to počasie nie je nič moc na cestovanie, teda aspoň u nás sú hrozné cesty.
Wienika - držím palce, aby vám premiéra dopadla dobre, a aby si sa potom dobre zabavila.

maya01
24. nov 2008

Dobre ranko,

aky ste mali vikend?
Wieni,ako dopadla premiera?
Bejby, a u teba navsteva svokry? Zvladli ste?
Miri,uz ste doma...?
Jasterka dakujem za pochvalu... 😉

No u nas to vyzera biedne...Samko strajkuje skolku ☹
Vobec tam nechce chodit...dnes rano znovu tak plakal...
V piatok,ked sme po neho prisli nam Tante hovorila,ze tam nechce cely den nic jest...proste da si lyzicku a tym to konci,uz sa toho viacej nedotkne... Neviem,co s tym spravit...
Dnes rano mi dokonca povedal,ze on v skolke nebude ani rozpravat.
Uvidim,co bude dnes poobede,co mi povedia ucitelky.

Pekny dnik zatial.

miriam25
24. nov 2008

Ahojte, tak ja sa uz hlasim z rakuska. Vcera sme stastne dorazili. Manzel prisiel za name v sobotu vecer, najhorsi cas na cestovanie, ale nastastie sa nic nestalo a prisiel v poriadku. Ked sme prisli, samkovi som musela ukazat cely byt a ked sme ho presli, tak urobil ze heee, vyskereny cely a uz behal a hral sa. Ale potvora jedna, uz si vie otvorit dvere na kupelni (sla som na wc a on mi dokoran otvoril dvere) aj chladnicku a o inych skrinkach ani nehovorim a vcera cely den len kazdeho hryzol, neviem, co to ma za najnovsi mores...
vcera sme este sli do billy a ako sme prichadzali, slo pred nami jedno auto, zaparkovalo a ja som sla dalej a on zacal cuvat. Samozrejme, ze do na narazil, nastastie sa nic vazne nestalo, tukol nas do lavej strany pri kolese vpredu. Ani to nie je vidno, len sa posunnul blatnik, ktory zasekol dvere a pri vodicovi nemozeme otvorit dvere. Ten chlapik bol ochotny a potom neskor, ked sme sa ukludnili doma som mu volala, ze my kasleme na to auto, ze to nebudeme davat vyklepavat a lakovat, kedze je to uz stare auto a chceme len aby vydrzalo este asi rok a potom sa pozrieme po inom, ze chceme len, aby sa dali tie dvere otvarat, lebo stale nastupovat z opacnej strany je strasne. Tak suhlasil s tym, ze to dame len tak na cierno opravit a ze nam da na ruku peniaze. Dufam, ze to tak aj bude.

maji a co sa samkovi nepaci na tej skolke? boze, necitali sa tvoje riadky dobre. Tak mi ho je luto ☹ chuda malinke. nepaci sa mu, ze je zasa v inej skolke? chcel by ist radsej naspat do tej prvej?

inak neviem, ci su to zubky alebo co, ale vcera samko najskor zaspal. spal az do ba a odtial az do schwechatu plakal jak tur a nie a nie ho ukludnit. zastavili sme, ze ho dame trosku behat, ze sa ulkudni a pojdeme dalej, ale on sa vobec neukludnil, stale chcel ist len na ruky a plakal dalej. uz som bola zufala. neviem, ci mohol pochopit, ze ideme domov, prec od babky a dedka, u ktorych sa mu nenormalne moc pacilo a preto plakal alebo to boli naozaj zubky, ale ked som mu pozerala, tak sa mi zdalo, ze sa jedna stolicka prerezala asi na 2mm a prerezava sa dalej, tak som mu dala polovicku detskeho paralenu a potom sa ukludnil, najskor len pozeral a zrejme ho to dost uspalo ta tabletka a zaspaal az kym sme neprisli domov. Tak som zvedava, co dnes uvidim v tej pusinke...

twix, malinky je nadherny a vidim, ze si nanho uz aj laurinka zvyka, takze ti robia obaja len radost 😵 parada, dufam, ze to aj ja tak super zvladnem, ked raz budeme mat druhe...

wieni, ako premiera? a nasledna party? co ste to hrali?

maya01
24. nov 2008

Miri,no neviem v com to je....on mi hovori,ze on chce ostat so mnou doma (co nie je mozne,lebo som v robote) alebo,ze on chce ist naspät do Nr. On si mysli,ze to nie je az tak daleko a stale ma presviedca,ze s autom sme tam za chvilku...aj cez vikend ma cele dva dni mucil,ze on chce ist k babi,ze ved autobusom sme tam raz-dva... ☹

Miri a uz mate byt v Zlatych Moravciach...?

Twix,Dominik je krasne babätko 😵

charlotka
24. nov 2008

ahojte,

kocky, dakujem vsetkym za pochvaly malej livky, ste zlate 🙂

twix, malinky je krasny a ta spolocna fotocka s laurinkou, naozaj pekne 😉

maya, s tvojim samkom mi je to luto, chudatko malicke, zaciatky su tazke, ci uz v skolke, skole alebo v praci, ved to sama zazivas, ale drzim vam strasne silno palce, nech to rychlo prejde a nech ste obaja co najskor spokojni 🙂

jasterka, my to tiez riesime od kedy sme doma, ze kolko stupnou a co oblecene 🙂 tak v byte mame 23 - 24, niekedy sa podari aj 25, a to sme my dospelaci v kratkom rukave a mala ma body s dlhym rukavom, dupacky a ponozky, ale je vzdy este prikryta, ked lezka bud zavinovackou, alebo dekou, ale ked je na rukach, tak nie, obcas jej dam body, pancusky a na to nejake nohavice na traky alebo namiesto nohavic taku tensiu kosielku este na vrch. v noci mame v spalni ked ideme spat tak okolo 20 ale potom si nadychame tak mavame vacsinou 21, ale ked malu po krmeni dam spinkat, narychlo trosku vzdy vyvetram. oblecene mava bud ako vy, body a dupky alebo overal na spanie a nic ine na vrch, ale spinkava v klasickom vankusiku - paperovom, tak je jej dost teplo. raz sme jej dali na noc este kosielku na tie dupacky a na druhy den sa jej hned vyhodili potnicky, tak teraz uz nie sme taki uzkostlivi, ze ci jej nie je zima, skor, aby sa neprehriala, ci jej nie je moc teplo, no zlozite to je
😉
co sa tyka toho lehatka, tak je to super vec, presne ako pises, ani livca uz nechce len tak lezkat, ked je hore, bravam ju sice dost na ruky, lebo v noci pekne spinka v postielke, len niekedy nad ranom si ju beriem k sebe, ked placka, tak aby cisila nasu lasku, tak ju dost cez den pestujeme 😀 sice z toho bolia ruky a uz mi to aj vycitali, ze si ju naucim na ruky, ale ja som citala, ze babatko do 6 mesiacov nemozno rozmaznat, ze treba brat na ruky, aby sa citilo v bezpeci atd 🙂 no a ked potrebujem ruky volne, tak ju dam do lehtka, su tam aj take popruhy na nosenie, tak si ju beriem napr. aj do kupelky, ked sa sprchujem alebo do kuchyne, ked umyvam riad, nech sa mi pozera aspon na nohy 🙂 este je v nom sice dost stratena ale ved vyrastie 🙂 😎

lenkaw
24. nov 2008

Ahojte, tak my sme naspat vo Viedni, na vikend sme boli na SK v Trnave u babky s dedkom, ktori nas rozmaznavali !! Asi budeme chodit castejsie. Myslela som si ze bude malicky plakat ked bude v cudzom prostredi a pocas 3 dni neplakal skoro vobec, len sa usmieval a rozpraval s kazdym, tak som bola z toho prekvapena (pozitivne) !!!!! 😀

Jasterka: fotky mi robila jedna mobilna fotografka tuto vo Viedni (nasla som Gutschein v tom balicku co sme dostali z Mutter-Kind Zentra), urcite to mas aj ty. A fotili sme doma, co bolo super!!!

Maya: to ma mrzi so Samkom a skolkou, ale musite to prekonat. Ja ked som bola mala mna mama asi 2 tyzdne v kuse vodila s placom do skolky, ale potom som si zvykla. 😉

Charlotka: mala Livika je naaaadherna, je to vidiet, ze je to dieta lasky 😀
Twix: aj Dominik je pokladik a ze Laurinka si nanho tak dobre zvyka! Super

charlotka
24. nov 2008

Ja som tu opat 🙂 nezvycajne casto, na moje pomery 😉

mam pre vas vsetky jednu PONUKU 😵

od oktobra mam tu vo viedni jednu mladu sikovnu kamosku na studijnom pobyte na jednen rok na Universität Wien, ktora by si rada nieco privyrobila, takze pokial by ste niektora potrebovali postarat sa o deticky, alebo ozehlit, ci upratat, dokonca aj varit vie 🙂 vrelo odporucam, mozem potvrdit z vlastnej skusenosti, sikovna je, aj trpezliva 🙂 prebalovanie taktiez nie je problem, ma cca jednorocnu prax 😀 s jej synovcom 😉

v pripade zaujmu rada cez IP poslem na nu kontakt 🙂 ale prezradim aspon, ze sa vola Danka 😀

maya01
24. nov 2008

Charlottka...prosim si ciselko na nu ...dakujem... 😉

miriam25
24. nov 2008

maji, to ma vazne moc mrzi so samkom ☹ som si ista, ze to chce len cas, ze on si zvykne, bol to prenho sok. musel odist od babiny, od kamaratov, nastahovat sa do noveho bytu a prist medzi uplne ine deticky a potom este raz.... nie je to jednoduche ani pre teba v robote ☹ ked mas take kolegyne ake mas... ale zasa deti si ovela rychlejsie zvykaju ako my dospeli, tak naozaj len vydrzte... drzim palce, aby to netrvalo moc dlho...

inak s tou teplotou, my kurime podla toho, ako je vonku. tento byt sa strasne rychlo ochladi a v zime musime kurit aj na 23 stupnov, aby sa tu dalo v mikine existovat. doteraz sme kurili na tych 20-21 v spalni o jeden stupen menej a teraz asi budeme uz musiet 21-22 lebo ked mam na sebe tielko a rolak, tak mi je zima ☹
ja davam malemu na spanie body s dlhym rukavom, pancusky a na to pyzamko (take vcelku) a dam ho do spacieho vaku. Nie je moc teply, aj ked tenucky tiez nie je a preto maleho radsej trosku viac obliekam. A obcas, ked vecer ideme spat a on ma studene rucicky, tak ho este prikryjem dekou... obcas mame v spalni aj menej ako len jeden stupen...

miriam25
24. nov 2008

chcela som napisat, z niekedy mame v spalni aj menej ako len o jeden stupen menej ako v obyvacke ci kuchyni 😀 😀 ale ved ste ma pochopili, nie?

tinavieden
24. nov 2008

ahoj babulky.Ako sa mate?My mame teraz narocne obdobie uz dve noci sme nespali Leni idu zuby takze mame veselo. Dufam len,ze coskoro vyjdu nie ako tie prve co potrebovali 2 tyzdne. To bola mala kazdu hodinu hore a to som uz fakt nezvladla. dufam,ze teraz vyjdu skor a bude trocha klud.
Charlotka ta Tvoje sikovna kamoska by sa mi teraz zisla ale az od oktobra pride, ze?Skoda...asi si zavolam moju mamku znova na pomoc lebo moja svokra neni schopna s malou ostat sama ani hodinu hroze 🙄 vraj moj muz bol dobre dieta a ona neni zvyknuta na take uravena deti ako je Leni teraz ked jej idu zuby.Takze v nej oporu nemam...takze mame veselo...

Idem si trocha lahnut, muz zobral malu trocha von aby som si oddychla tak idem si zdriemnut, zaspat aj tak cez den nezaspim...

lenka.pav
24. nov 2008

ahojte. ako sa mate? my v pohodicke. len maleho obcas trapi brusko, tak cvicime, masirujeme brusko, davame teply levandulovy vankusik na brusko, sab kvapky...ale niekedy ani to nezabera a mame doma strasne hystericke revy. vtedy mi je strasne, niekedy placem s nim. dnes sme boli na MK prehliadke - maly vazi 5900g a meria 62 cm 😅 , mame doma valibuka. som rada, ze je inak vsetko ok.
jasterka, my mame v byte 23°C, v spalni o stupen menej. podla mna by ste nemali znizovat teplotu, ale malu ucit na take prostredie, na ake ste zvyknuti aj vy.
lenkaw, maly je na fotkach rozkosny 😉 . take mikulasske oblecko som velmi pre malehoaj ja zhanala, dlho mi trvalo, kym som zohnala 🙂 . nasla som poslednu 68-cku v H&M 🙂 , tak sa vytesujem. planujeme lucaska do toho obliect na vianoce k babkam 🙂
ostatnym mamickam prajem spokojne deticky a inak pekny dnik 🙂

charlotka
24. nov 2008

Tini, ta moja kamoska je tu uz od oktobra 😉 teda ak ja nie som nejaka dopletena, tak uz je november, nie? normalne som si nie ista 🙂 ale kedze sa livca narodila v oktobri, musi byt november 😀
tak ci onak, Danka je vo Wien a Charlotka ma jej cislo, takze Tina, pokojne ti ho mozem dat, ak potrebujes 🙂

wienika
24. nov 2008

ahojte dievcata....

tak uz mame po premiere, hrali sme luskacika, takze bolo to fajn a mali sme uspech...
najlepsia bola aj tak afterparty, super jedlo a pitie, tak sme sa trosku odreagovali.
dnes sme za to mali v robote uplny easy den, dokonca som ani hnatou nepohla, stihla som ist na masaz a o dvanastej nas pustili.....zato zajtra budem az do pol siestej 🙄

dnes sme si urobili s muzikom prijemne popoludnie, urobila som obed a potom sme sli po leusku. nenormalne sa tesila, ked nas tam videla oboch......potom sme sli na vianocne trhy, na punc a gastany....lea sa nam tam rovno posr....a manzel ju siel prebalit do nejakej krcmy na wc......trosku im to trvalo, ale zvladol to na jednotku....

jasterka, ja som mala tiez dilemu, co obliekat malej na spanie a pocas dna. kedze my mame trosku studensi byt, mame okolo 21-22 stupnov,ale v jej izbe je menej, tak max. 20, tak som jej davala na spanie body, ponozky a teplacky a supla som ju do schlafsacku...ten ma dodnes, ale uz vacsi a je nanho uplne zvyknuta, proste vie, ze sa ide spat a tesi sa, ked ju donho davam, ani neprotestuje so spanim.....viem, ze jej zima nie je, lebo sa nema ani ako odkopat. niekde som citala, ze babatka sa v tom vaku citia bezpecne, akoby boli v brusku a u nas to teda fungovalo. ja na ten vak teda nedopustim a dokedy sa donho lea zmesti, dovtedy ju tam budem davat.....

charlotka, aj mne by si mohla poslat to cislo, keby nahodou som nemala nikoho na varovanie.......dakujem
lenka.pav, a skusala si tie rascove cipky? my sme takto revali asi 3 mesiace, ani sab nam nezaberal, ale tie cipky velmi....skuste, su prirodne a nie su ani drahe.
tina, tak ty mas tiez vydarenu svokru, ako ja? ja s jej pomocou tiez nemozem ratat, minule mi hovorila, ze by ju aj postrazila, ale ze ju nevladze dvihnut.......to je isce pravda, ale ona nema ani k nej vztah, vidi ju raz za cas a to jej ani pusu neda, ani sa s nou nehra, proste ignoracia.....ale co uz..esteze mam moju maminku....ta jej to vynahradza...

miri, aj nam obcas lea v aute place, ked jej je uz dlho.......niekey mi prereve celu cestu, to je horor, vtedy sa vobec nemozem sustredit na soferovanie.....
samko ma hryzaciu eru? to mala aj lea, prave vtedy ked jej sli zubky, stolicky, vsetkych nas kusala, ale nastastie ju to preslo. uz ani neviem kolko ma zubov, ale 18 urcite.....

maya, to ma mrzi, ze samko takto placka, ale uvidis, ze je to len obdobie a presne ako pisu baby, zvykne si a mozno to citi aj od teba, ze si nestastna v tvojej praci........drzim palce nech sa to co najskor napravi....

wienika
24. nov 2008

ozaj a co je s lieskou? snad ste v poriadku a zachvilu nas budes informovat o tvojom pokladiku......

lenka.pav
24. nov 2008

wieni, o tych cipkoch som este nepocula. nevies, ako sa presne volaju? rada ich vyskusam 😉 . dik za tip. som rada, ze vam premiera vysla 😉

lenkaw
24. nov 2008

lenka.pav: aj nas trapilo brusko, ale nastastie len prve tri tyzdne, teraz je to za nami. To mi tiez nebolo vsetko jedno. My sme vyskusali skoro vsetko aj tie KÜMMELZÄPFCHEN, ale nepomohlo ani to. Aj doktor vravel ze pomoze len nosit na rukach a tak nam vzdy zaspal. Kamoska mi tiez poradila LEFAXIN je to taky sirup na prirodnej baze proti bolesti bruska, je to sladucke, da sa to volne kupit v lekarni. To mi ale maly nechcel. Takze sme ho len nosili a nosili, ale ako hovorim som rada ze je to za nami. A drzim palce nech to skoro prejde a pevne nervy 😝

miriam25
25. nov 2008

ahojte babulky, tak mna maly vyhnal z postele (vyzeralo to tak, ze uz nechce spat) a ked som vstala, tak on stichol a spinka sladko dalej 😀
ale nevadi, hlavne ze spinka... ja som uz vyspata, lebo som vcera zaspala hned po nom (on o pol 7, ja o 7), takze 11hodin spanku je pre mna dost 😉

baby, s bolestami bruska vam moc nepomozem, samka len obcas bolelo a zaberal nam na to gel pupik, kupila som ho na SK v lekarni. namasirovali sme ho na brusku a bolo dobre. za chvilku uz prdkal 😉

wieni, no neviem preco samko tak plakal, myslim si, ze to boli zubky, lebo spal, ked sa zobudil, hned spustil, dala som mu keksik, nechcel, dala som mu cajik, nechcel, vybrala som ho z autosedacky, reval stale dalej, zastavili sme a nechali ho behat, reval a chcel ist na ruky, ale len ku mne, pritom normalne, ked je nablizku tato, tak ide len k nemu a aj na rukach reval dalej. potom som vytiahla paralen 25 (detsky) a dala mu polovicu, dala som ho do autosedacky a hladkala po hlavicke a asi pol hodinku len pozeral a mal tazke ocka az kym nezaspinkal. spal ale dost nepokojne, ale spal az kym sme neprisli domov. takze asi to budu tie stolicky, ako pises aj ty. jednak som si vsimla, ze jedna sa asi na 1-2mm prerezala, ale ani zdaleka este nie je cela vonku a ako pises, aj samko teraz stale len hryzie. aj ho hresim, ze to nemoze, ale tak snad to bude len kym tie zubky nevyjdu von... uvidime. ved uz coskoro pojde od jasliciek, tak nemoze deticky hryzt.... 😒

maya01
25. nov 2008

Dobre ranko,

Miri ty si ale ranne vtaca...teeeeda 11hod.spanku by som aj ja potrebovala... 😉
No u nas v skolke je to po starom...reval a reval...vobec neviem,cim to je...ci je to detmi...lebo Tante to nemoze byt..ma uplne mladu a velmi sympaticku babu...

Wieni,kde ste boli na vianocnych...? Aj my sa chystame tento vikend...minule roky sme vzdy chodili pri Rathaus...

Teda vonku je riadna zima brrrr...a pozerala som dlhodobu predpoved a na Vianoce ma byt 12stupnov... 😒
No dufam,ze sa mylia,lebo ja chceeem biele Vianoce.

Pekny dnik kocky...

vroni
25. nov 2008

Zasa som mala co citat 😀 A pozerat! Krasne fotky ste popridavali. Ja sa na to uz neviem od kedy chystam a nic 😠 Asi to bude tym, ze volno mam len v robote a odtialto fotky vkladat nemozem 😀
Maya, podla mna sa maly len brani dalsej zmene, preto place. Ale poradit neviem... Mozno ho to prejde za par dni aj same....
My sme pri bolestiach bruska masirovali (podla knizky) a celkom zaberalo. Ale zase mala nebola nejako velmi bruskova (zato reflux stal za to)
Wienika, ja mam fajn svokru, malu miluje a vie sa s nou pohrat pekne dlho, ale do Viedne nepride, lebo (citujem) "Viedencania su sprosti". To povazuje sa dostatocne zdovodnenie toho, ze odkedy sa mala narodila, bola u nas tusim 2 krat (museli sme ju doviezt a zase odviezt) a inak vidi malu len vtedy, ked prideme k nej (co je tak raz do mesiaca) Takze ja sa tiez na svokrinu pomoc spoliehat nemozem (teda mozem, ked jej dieta prinesiem a potom si ho pridem vyzdvihnut. Ale ze je to 110 km jednym smerom, tak nehrozi....)
Nechcete hodit stretko na Karlsplatzi? Tam nie su vianocne trhy tak strasne preplnene ako pred radnicou a je tam aj zverinec (pre deti), punc a varene vino tiez a tusim aj gastany predavaju (este som nekontrolovala - tento rok 😀 )
My ideme v nedelu na slovenskeho Mikulasa (tu vo Viedni), tak som zvedava, co to bude za zazrak...

maya01
25. nov 2008

Jeeej Vroni a kde je ten ten slov.Mikulas...my by sme isli tiez.

vroni
25. nov 2008

Maya, najdes to na www.slovaci.sk pod progmamom, len tam treba brnknut este dnes a nechat pocet deti, meno (svoje) a telefonne cislo 😝 Je tam len odkazovac, ale termin je dodnes 😎

tinavieden
25. nov 2008

Ahoj bambulky. Tak to stretko na Karlsplatzi by sme mohli dat co kto sa prida?Vo stvrtok alebo piatok hm?Ja by som si teda uz punc dala 😀 konecne po 2 rocnej pauze 🙂
Vroni na toho slovenskeho Mikulasa idete asi zo slovacov. at ,hm?My sme tam chceli ist tiez ale je to v nedelu a to uz mame progam ale ten Karsplatz by bol super.

Maya takze si klikni na www.slovaci.at chod na programy a tam sa vsetko dozvies o sk Mikulasovi 😉
To s tym Samkom mi je luto,ze sa mu v tej skolke nepaci ale asi je to na neho teraz ozaj vela.Drzim palce nech sa to zmeni.
A co v praci?Situacia stale rovnaka?
Ja som vcera dala vazny rozhovor s muzom a cuduj sa svete dnes mi svokra volala,ze mi zoberie malu von na prechadzku,ze teraz to mam ozaj takze s nou ked jej idu zuby. No tak som rada,ze si to uvedomila.Ona je inac super svokra dala by nam aj z posledneho len nevie zaobchadzat s detmi no takze nehrozi,ze jej ju dam niekedy na noc. To sme raz skusili a po hodine volala,ze mala place a nevie co ma robit. No takze tak. Ale aspon ta snaha sa ceni.
Aj moj muz raz povedal,ze moja mama je ta najlepsia OMA na svete,ze to vie s malou ozaj perfektne a neda sa to s jeho mamou vobec porovnat a chape preco tak casto chodim do LM.
Ok baby tak cakam na odpovede kto ma cas na punc?

maya01
25. nov 2008

Ja som za ten punc...a idem tam hned zavolat a zarezervovat vstupenky...dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre