Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

boldy
28. aug 2007

musino tak ty si ozaj bezproblemova... no ja mam 166 vysku a vahu ozaj skoda hovorit... ale ja cez 15kg nad tebou 😒

musino
28. aug 2007

Boldy, hmm...tak to bude fakt lepsie ked trosku upravis stravu, by ta mohli boliet klby a celkovo by si bola menej fit... ☹ Ja som sice vecne nespokojna s mojou postavou (teraz prave +5kg k idealnej vahe...fnuk), ale na druhej strane, anorekticky maju vacsi problem donosit babatko nez ´poriadna baba´ 🤐

alexa27
28. aug 2007

no ja mam 167 a 55kg. idealne som sa citila s 53, aj ked stale som chuda, ale ciste subjektivny pocit, lepsie sa mi hybalo, dychalo, vsetko. podla mna by sa clovek nemal riadit tym ako ho vidia ini ale ako sa citi sam a mat tolko kilo, aby sa citil fajn.
boldy, zas keby si sa mala stresovat s dietami tak to je este horsie ako nedietovat. mozno trochu ako pise mosino, uprav stravu, ale nejak drasticky by som to neriesila.

galina75
28. aug 2007

Ahojte tak priadavam moje miery 🙂 vyska 167 a 53 kg (normalne mam 55, len teraz som na "baustelle! schudla, ale to sa vrati spät) a mne jedna kamaratka hovorila, ze nech trochu priberiem a ze mozno lepsie otehotniem. A tak sa v tom vyznaj. No Markus je celkom spokojny, ze som teraz trochu schudla a najmä nabrala trochu svaliky. On uz schudol 6 kg, pomaly ho budem doma hladat ked sa vyzlecie 😀 .

No ale s tym jogurtom o 14:00, to je dufam vtip! Tak to naozaj nemoze byt zdrave. Treba upravit stravu a mozno sa trosku viac pohybat a davat si trosku pozor. Ziadne rapidne diety by som boldy urcite nerobila.
Ty musis byt v pohode a citit sa OK. Gala

musino
28. aug 2007

teda, take ste vy vsetky vychudnute ??? hmm....cicusky...chichiciii.... 😀

kvetinka28
28. aug 2007

Ahojte Kocky,
vidim, ze riesite tehulkovanie 🙂 No, ja som skoro anorekticka - pred tehu 173cm/49kg a teraz v piatom mesiaci som uz prekrocila 51 kg! Som neskutocne stastna, ze sa mi to aspon vdaka drobcovi podarilo. Ale kvoli vahe nezufajte, su aj horsie veci pre tehu.

kvetinka28
28. aug 2007

Aj napriek nizkej vahe sa mi podarilo otehotniet a nepotratit. Kazdy ma iny metabolizmus, to je tymi hormonmi.

twix
28. aug 2007

Ahojte dievcata!
nerobte si zbytocne stresy pri tom snazilkovani - to by len vsetko zhorsilo. ja viem, mne sa lahko pise, ked uz mam babo. ale aj lekari odporucaju nestresovat sa a v klude skusat - stres skodi!
ja som pocas tehotenstva priblarala 20 kg 😖 bolela ma panva - to je vraj normalne, telo sa pripravuje na porod - a posledne mesiace aj bedrovy klb - to bolo asi z tej hmotnosti. mala som aj ine problemy, ale nechcem nikomu to tehotenstvo znechutit 🙂 dnes ma moja mala 5 mesiacov a ja som o 19 kg lahsia - bez diety, mam pri nej tolko pohybu ako nikdy predtym 🙂
drzim vsetkym snazilkam palce, nech sa vam splni vas sen!

fotka mojej princezny:
http://family.webshots.com/photo/29130349300480...

musino
29. aug 2007

Twix : boze ta je ale krasna...nadherna... 😉

galina75
29. aug 2007

Twix, ja naozaj krasna, tak sa drzte. Gala

alexa27
30. aug 2007

Twix, nadherne babatko 😵 mas byt na co hrda 😵

kvetinka28
30. aug 2007

Twix, mas rozkosne dievcatko 🙂 Urcite Ti vynahradza vsetky problemy tehotenstva.
Co sa tyka tych prvych pohybov, fakt som si nie ista, ci to bolo ono, alebo nie, len take zatrepotanie, ale odvtedy som to zatial necitila. No, ved uz som v 18tt, tak sa snad uz coskoro dockam. Tie 2 tyzdne este vydrzim 🙂
Tak nech je mala zdravucka a nech Ti robi radost.

alexa27
31. aug 2007

jeej kvetinka, fotecka 🙂 . to je zo svadby, ze? peknucka 🙂 .
tak ako babenky? co planujete na vikend?

galina75
31. aug 2007

Ahoj Alex, tak u nas klasika- baustelle 🙂 , do nedele musim polozit nejake podlozky pre podlahove kurenie, tak sa urcite nudit nebudeme. vcera vecer sme zacali, tak mame co robit do nedele. 😠 prajem krasny vikend Gala

boldy
1. sep 2007

ahojte baby, twix naozaj krasna babulka 🙂 od zajtra som vo viedni spat, takze dufam, ze casom dame stretko aj ked silvia sa vrati... kvetinka uz o chvilku ta bude kopkat stale neboj 🙂.. prajem vsetkym pekny vikend

silvia2406
5. sep 2007

ahojte babulky, tak vidim ze ste dobre pokecali 🙂
musino, kvetinka, tak konecne viem, s kym mam tu cest, mate krasne fotky 😉
nasa dovolenka bola vyborna, obehli sme terezin, karlstejn, cesky krumlov, mali sme wellnessden s virivkou, saunou a sampanskym, kde sme oslavili vsetky sviatky, takze parada 😵 😵 😵
a vy ste sa mali ako, mate nieco nove?🙂

alexa27
5. sep 2007

silvia ahoj, vitaj spat 🙂 , to som rada, ze ste sa mali tak skvele. znie to fakt uzasne. pridaj aj nejake fotky, ked sa da.
my s muzikom sme uz zacali v nedelu snazilkovat 😵 . bolo to super, aj ked sme prepasli moj plodny den (teda aspon podla mikroskopu bol plodny, ale bohvie), ktory bol v piatok, ale bolo to velmi fajn. uplne ine a mala som z toho strasnu radost. uzivam si teraz toto obdobie same o sebe, bez ohladu na to ci sa nam bajbi podari teraz alebo neskor, aj ked jasne ze verim ze to bude cim skor 😵

silvia2406
5. sep 2007

alexa, takze uz niet cesty spat 😀 prajem vam, aby sa to podarilo, co najskôr. som rada, ze po pociatocnom smutku (citala som, co ti povedal lekar), si sa naladila na pozitivnejsiu vlnu 😵 😵 teraz je najdôlezitejsia tvoja celkova pohoda, takze drzim palce 😉 🙂
vyzera to inak tak, ze som medzi vami posledna buduca snazilka, vsetky ste sa uz do toho pustili, no co uz 😢 vy uz budete skusene maminy a budete mi davat cenne rady ohladom babatka 😀

fotky musim stiahnut do pocitaca a potom ich na chvilku vlozim do albumu a potom ich zmazem 😉

alexa27
5. sep 2007

super silvi, tak sa budem tesit na foto, len dufam, ze to neprepasnem a nekuknem sem az ked uz budu vymazane.
no inac, lekar ma riadne vystrasil, som bola z toho uplne nestastna, ale uz som ok a ako som pisala, uzivam si to. som prekvapena sama zo seba aka som kludna, myslela som ,ze budem stresovat, ale vobec, akoby ani o nic neslo. hm, sa nespoznavam... 🙂

silvia2406
5. sep 2007

mozno tvoje podvedomie tusi, ze to dlho trvat nebude 😀 a preto si taka kludna a to je fajn 🙂
na urcenie plodnych dni pouzivas len mikroskop, alebo aj nieco ine? a na akom principe taen mikroskop funguje?

alexa27
5. sep 2007

pouzivam mikroskop a ovulacne testy som zacala tento mesiac, ked ma doktor vyplasil, no tie mi zatial neukazali nic, tak neviem ci ten mikroskop funguje spravne 😒 . chcem asi zacat aj merat bt, nech si to este nejak potvrdim.
ten mikroskop funguje na baze struktury slin. sliny vraj krystalizuju v plodnom obdobi, takze vtedy pod mikroskopom vyzeraju ako papradie, alebo zamrznute okno v zime. ked nemas plodne dni, tak su tam len take bodky.

silvia2406
5. sep 2007

alexa, a na zaklade coho urcil tie neovulacne cykly?

silvia2406
5. sep 2007

inak dakujem za objasnenie,nieco som o tom pocula, ale nevedela som ako to funguje. 😅

alexa27
5. sep 2007

podla mojich predoslych vysetreni a zaznamov cyklu v kalendariku, povedal, ze mi duphaston menzes iba umelo posunul na 28. den, ale stale som mala pred nim take spinenie a vraj to moze byt ze nemam ovulaciu.
ale netvrdil to na 100%, len tym ze vie ze chcem byt tehoska, tak povedal ze mi da radsej lieky, ktore mi k tomu dopomozu, tak mi dal clostylebgyt na podporu ovulky. vraj mi neuskodi, moze len pomoct. ale vysadil mi tym padom ten duphaston co som brala doteraz , tak teraz mam zase uplne od veci mrchu 😒 . no ja neviem, snad vie co robi. doteraz som s nim bola vzdy velmi spokojna, tak mu dost doverujem.

silvia2406
5. sep 2007

urcite vie, co robi 🙂 a keby si mala nejake pochybnosti, vzdy sa to da konzultovat s inym lekarom. dolezite je, ze mu veris ale najdôlezitejsia je psychicka pohoda 😎
dufam, ze som ta mojimi otazkami nezatazila, urcite na to nechces mysliet, takze uz s nimi koncim 😉
kedy sa inak chystas do viedne, uz by sme mohli spravit to stretko, to by bolo fajn.
od zajtra sa opat staram o maleho thea, no uvidime, ci sa nieco cez prazdniny zmenilo, alebo bude nas vztah taky, ako pred prazdninami, (stalo ma to dost sil 🙄 )

kvetinka28
5. sep 2007

Ahojte kocky, dakujem za pochvalu fotky 🙂 Silvi, vitaj po dovolenke, podla Tvojho opisu muselo byt super. Inak, vsetko naj k narodkam, teraz uz v pravy cas (teda o dva dni neskor) 🙂
Alex, drzim palce, dufam, ze to coskoro vyjde 🙂 Citala som, ze mikroskop ukazuje vselico, ovulaciu aj mimo plodnych dni. Ale ak Ti negunguje meranie BT, skus aj sledovanie cervikalneho hlienu a cipku, u mna zabralo prave to. BT len potvrdila, ze ovulacia prebehla, ale az ked bolo po. Skus na tej rodine.cz, tam je to super vysvetlene. A je skvele, ze to prezivas tak dobre, ak sa Vam babo podari, bude velmi spokojne 🙂
Moje sa uz vrti, uz ho citim od minuleho stvrtka 🙂 Zatial je to take steklenie, akoby pierkom. Dufam, ze tie kopance nebudu nejako strasne boliet 😅 Uz sme mali aj vysledky testov na vyvojove vady, jeden este chyba, ale dva zvysne v poriadku. O tri tyzdne idem k lekarovi, mal by uz mat nove 4D sono, tak to bude zazitok. Snad uz bude vidno, co to vlastne cakame. Skoda len, ze moj manzel nemoze ist so mnou, nedali mu v praci volno. Ale budem mat snad video, tak budem pustat celej rodine. Potom poreferujem a zalozim konecne album s drobcovymi fotockami 🙂

kvetinka28
5. sep 2007

Silvi, a drzim palce s malym Theom, viem, ake to je tazke, tiez som bola au-pair a mala som na starosti 4 deti. Najmensieho (3 roky) som mala najradsej, ale bolo to s nim najtazsie. Tak sa drz.

silvia2406
5. sep 2007

ahoj kvetinka, dakujem za blahozelanie 🙂
som naozaj rada, ze babenko sa ma dobre. 😵 😵 verim, ze aj zvysne testy dopadnu dobre, uz sa tesim na fotky.
inak aky je rozdiel medzi 3D a 4D sonom? 😅

alexa27
5. sep 2007

kvetinka dakujem a som velmi rada, ze u teba je vsetko v poriadku. uz sa velmi tesim na fotky malickeho 😵 .
a ano, mohli by sme sa dohodnut na stretku konecne. my smesa uz stretli v sobotu s mosinom na ba, musim povedat, ze je to velmi mila kocka 😉 .
tak dufam, ze sa coskoro stretneme vsetky. mala som vcera stretavku z temy "snazime sa podzim zima" kam este chodievam a bolo to super, vsetky baby su velmi zlate. takze uz sa neviem dockat aj tejto nasej stretavky.
neviem kedy pojdem najblizsie do viedne, mozno ten vikend 22-23.9. by nebol zly. co vy na to?

silvia2406
5. sep 2007

alexa, nove foto, uz si skoro ako ja 😀 ja som ich tiez vystriedala 3, kym som zakotvila pri tejto poslednej, ale je super 😵
inak ja mam zapis do skoly 13.9., tam sa dufam dozviem moj rozvrh na zimny semester, ale myslim, ze ten vikend by bol dobry, pretoze tyzden predtym ideme na slovensko, takze tento zostaneme pravdepodobne vo viedni.

kvetinka, dakujem za drzanie prstekov, pevne verim, ze to nejak zvladnem, ty si sa starala o 4 deti, ja o 1, ale on je za 10 😠 😀 ale to je mozno len moj subjektivny pocit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre