Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

alexa27
5. jan 2009

Ahojte dievcata, chcela by som vam vsetkym zazelat vsetko len to najlespie do noveho roka, hlavne vela zdravicka a lasky a nech vam vase stasticka robia len samu radost 😵 .
Alex

jasterka
5. jan 2009

ahojte babulky 🙂 musim nachvilu sadnut,a tu zrelaxovat,este aj kavu som dnes pila za behu,jedlo len tak nahadzala do seba,casu niet nazvys,vybalujem a periem ,kedze sme prisli uz naspet do Viedne.este ze je zajtra sviatok a muzik bude doma,tak si odychnem,nastastie sa malej doma rad venuje a ja mozem trosku vypnut.

Alexa-aj tebe vsetko Naj,okrem tích najdolezitejsich veci ti zelam aj vaic casu,nech sa u nas castejsie objavis 😉

Polyakova-ahoj 🙂vitaj , ja ti tedazatial nebudem napomocna,kedze jaslicky a skolku este neriesime.

bejby-dakujem za opytanie,mala ma brusko jak fitneska 😀 viacmenej pevne,doktorka povedala,ze je to v poriadku,pokial pribera a kaka,nieje co riesit.Malinka proste ked nespi,tak stakle kopka,ked ju prebalujem nikdy nieje v klude,sponuje sa,brusko ma mekkucke len v spanku,nasi tvrdia,ze to je tím ,ze je stegliva,tak dufam,ze je to tak naozaj o.k .
ozaj,v stredu ideme dat prepichnut usi,ma Natalka nausnicky?

bejby29
5. jan 2009

Ahoj Jasterka, to je super, ze je mala v poriadku, je proste fit a to je dolezite 😉 Natalka este nema nausnicky ale tuto sobotu ich chceme ist kupit.. Tiez sme to vcera s chlapom riesili.. Nas doktor tvrdi, ze az od jedneho roka by sa mali davat, ale vela ludi hovori, ze je to blbost.. Vsak za sociku, ked sme my boli mali, davali malym babatkam a sme tu, nie?

miriam25
5. jan 2009

ahojte babulky,
jasterka, super, ze je malinka v poriadku.... to je uz teraz taka mala sportovkyna, chce mat pekne kocky na brusku, ze? 😀 aj ja by som brala namiesto tej natiahnutej koze po tehotenstve 😀
vidim, ze riesite nausnicky. my take problemy nemame, ale dufam, ze ste vybrali dobreho cloveka, ktory to bude prepichovat, ja som mala s dierkami dost velke problemy. jednu mi prepichla doktorka super a druha mi hnisala niekolko rokov a doteraz neznesiem v tom uchu nic ine len zlato a striebro, to som dobre vyberava, co? 😀 no ale to vsetko len kvoli zlemu prepichnutiu. a to mi este prepichla usi tak, ze jednu dierku mam prepichnutu smerom kolko na hlavu, takze ak by som si do nej dala velke kruhy, tak by mi stali von a druhu mam paralelne s hlavou, takze kruhy v nej su pekne tak, ako maju byt.... no uzas. som napr. tieto vianoce dostala nausnicky pod stromcek od draheho a ked sa na mna pozriete zpredu, jednu krasne vidno a druhu len z profilu... nic moc 😒 no ale co uz, to nie je na umieranie 😉 dufam, ze vasim malinkym ich prepichnu super a nebudete mat ziadne problemy.
no nic, idem ja, drahy uz ziva, asii pojdeme kazdu chvilu do postele. dobru nocku 😉

maya01
5. jan 2009

Ahojte,

tak my sme uz vo Viedni...do prace idem az v stredu,takze mam este chvilku oddych... 😉
No nas Samusko znasal odchod veeeelmi zle,to bolo placuuuuu... 😢
Zajtra sa ideme korculovat,lebo dostal na Vianoce korcule,tak musime vyskusat...skoda,z tu nie je sneh...som volala s maminou a ta hovorila,ze v Nitre je dost snehu...a tu nic... 😠
Polyakova,vitaj.... 🙂 Ja som to moc dobre nepochopila...zijes aj ty v Rakusku,alebo len manzel?

Baby,no kedy dame to novorocne stretko...?

wienika
5. jan 2009

caute baby,
asi uz vsetky spinkate, ja idem zachvilu tiez, ledva vidim na klavesy...mala som uplne hrozny tyzden, kazdy den som hrala v divadle, ale uz som to prezila a zajtra si vychutnam volny den s mojou rodinkou...snad prvy po dlhej dobe.....
polyakova, vitaj medzi nami....ja mam 16 mesacnu dcerku a uz 4 mesiace chodi do jasliciek, tu vo viedni..zatial som spokojna a aj ona vyzera byt.....ak ma tvoja dcerka uz 3 roky, tak je urcite nacase, aby prisla do kolektivu deti.....neviem, nejako som nepochopila tiez, kde vlastne chces dat malu do skolky? v rakusku? alebo uz chodi?

maya, uvidis, zajtra uz bude samkovi lepsie....ale musi to byt smutny pohlad, ked tak placka za babkou....
inac, krasne fotecky, nie je nic krajsie ako uprimna detska radost.....
inac stretko by bolo fajn, hlavne by sme radi aj videli vsetky nove babatka.....
dufam, ze sa mi podari prist....

bejby-jasterka, ja som lee nedala prepichnut uska, ked bude chciet nech si da sama....aj ja som si dala az v 14tich.....hlavne mi su babatka trosku smiesne s nejakymi nausnickami...ale to je moj nazor..... 😉

vroni
7. jan 2009

Ahojte babenky, vsetko naj-naj-naj do noveho roku, nech je tento rok lepsi ako ten predosly (aj ked ten tiez nebol zly 😀 ) Vidim, ze ste veselo vianocovali a silvestrovali, ja som si sviatky pekne odkriplila, dorazil ma moj velmi turbulentny december 😠 , ale veci sa zacali hybat, tak sa snad zase aj na kona dostanem. 😎 Mam novu pracu (nie, nepobila som sa so sefom 😀 , nova praca je v starej firme, len na novom mieste a oddeleni) a vyzera, ze aj normalnych kolegov - uvidime, co bude dalej. Doma nic nove (to je asi dobre 😀 😀 😀 ), krpata sa dnes uz strasne vytesovala do skolky, som zvedava, ci bude chciet ist domov.....

bejby29
7. jan 2009

Vroni, akurat dnes som na teba myslela, ze si sa uz dlho neukazala a dufala som, ze sme ta s Tinou nejako na tom poslednom stretku neodstrasili, ha ha 😀 😀

boldy
7. jan 2009

ahojky baby,
zdravim Vas v novom roku vsetko dobre... ja som spat vo wien... dnes sme boli na poradni a sme v poriadku, len mala je trosku asi vacsia ako by mala byt a zacala som opuchat, tak mam vylucit sol a mineralky 😒

lenkaw
7. jan 2009

Ahojte kocky,

tak aj ja sa pridavam a zelam vsetko len to najlepsie do noveho roku, hlavne nech ste s vasimi zlatickami zdravucke !!!
Mne dnes pride mamina do zajtra, tak sa tesim. Prinesie mi halusky, mnaaam. A zajtra ideme trosku pobehat po obchodoch.

boldy: super ze ste v poriadku, tak uz to mas za par. 😉 potom mi povies ako bolo v semmelweissklinik, ja si nemozem stazovat.

miriam25
7. jan 2009

ahojte babule,
maji, mne je samka tak strasne luto 😢 ale deti vsetko velmi citlivo prezivaju a tak rychlo, ako tie pocity pridu, aj odidu, pri korculovani zabudne na to, ze babina je v nitre, uvidis. musi si zvyknut, bola to prenho velka zmena a teda vobec mu nezavidim. ani pre mna to nebolo lahke sa sem prestahovat, nie to este pre take male dieta, ako je tvoj samko. moc nanho myslim, aby bolo lepsie 😉 pozdrav ho odo mna aj od mojho samka.

wieni, tak to najrusnejsie obdobie uz mas za sebou, super. vidis, ako ste to vsetko pekne zvladli 😉

boldy, tebe tie tt nejako rychlo pribudaju 😕 ved uz kazdu chvilu mozes mat drobceka pri sebe. myslime na teba 🙂

no ja mam jednu super spravu, v sobotu sa ideme lyzovat. neviem sice este kde, ale draheho kolea z prace (mily chlapik, uz som sa s nim par krat videla) ide este s jednym kolegom a my sa pridavame. ja s nimi na lyze a drahy so samkom na sane. tak sa tesiiiiiim. ani neviem, kam ideme, viem len, ze je to od nas asi hodinka cesty. musim zajtra este navoskovat lyze, aby sa dobre smykali a hor sa na hory, lyzovat, nadychaat sa toho super vzduchu, brazdit svahy a hlavne vela vela snehu, ktoreho tu vobec nemame... samko este vlastne ani sneh poriadne nevidel, tak sa tesime, ze ako bude reaovat a snad sa mu bude pacit.

polyakova
7. jan 2009

ahojte moja Vanesska uz spí. o osmej už musí byt v posteli.pýtali ste sa či bývame v Rakusku nie.ale sme o tom uvažovali ale ako čitam tak tie podmienky su tam není veru vobec lahké.asi sme spravili veru dobre možno že sme ostali bývat na Slovensku.miriam uži si tu lyžovačku my sme včera boli celý den vonku sa sankovali a večer som padla veru aj ja do postele.teraz mam už konečne svoj relax manžel mpríde cez víkend domov tak pojdeme s malou plávat.už jej to dobre ide.samka veru lutujem lebo viem aké je to hrozne odtrhnut od starých rodičov.ale deti su velmi v tomto šikovné a rychlo sa prisposobia.miriam kolko žijes v zahraničí,dobre baby dobru nocku

maela
8. jan 2009

ahojte babenky ,zelam vam stastny novy rok 🙂
BOLDI - ajoj tak ako stretneme sa v tomto roku spolu v semmelweiss alebo nie? 😉 uz si nerobim starosti ze
malo priberam 😀 tajze vasa malinka je trosku väcsia?ved to neva,nase mimco je zase mensie,doktor ma
siel akoze upokojit aby som si nerobila starosti ze aj Rooswelt a Napoleon boli pri porode mali🙂 ale s tym si nerobim starosti bo do porodu este "par" dni zostava...a stale nevieme co to bude🙂 to baby sa nam stale ukazuje iba zadkom🙂inak si ok? zdrava?pa

viedencanka
8. jan 2009

Ahojte kocky,tak my sme nakoniec isli k tomu moru- do Toskanska,teraz sme uz naspat. Bolo dobre,teplo,cez den sa dalo byt vo svetroch na plazi.vacsinou casu sme stravili na detskom ihrisku na plazi alebo na prechadzkach,taky oddych mi po dlhom case dobre padol. Cesta tam a naspat bola ale priserna,vsade okrem pobrezia snezili,cestou sme museli kupit snehove retaze a vratili sme sa do Milana,kde vcera bol uplny chaos v dosledku snehu.Ale uz sme naspat,tak je dobre.

Linda sa zase niekolko dni nemohla vykakat,tentokrat som volala nasmu pediatrovi do Viedne a povedal,ze ked len kojim,moze byt az 7 dni bez stolice,ze to je Ok.To ma trochu ukludnilo. AKo vidim,ona takto reaguje na zmenu klimy.

Boldy,tebe sa to uz krati,drz sa.

Wienika, my sa vratime 17.1. naspat do BA a hned na dalsi den pojdeme do Viedne. V ten tyzden nas caka zase kopec vysetreni-Linda ockovanie a MUKI kontrola,Martin zase do SMZ ost na hoertest,odber krvi a ak dovtedy nebude prechladnuty,tak 25. ideme do nemocnice a 26. budu operovat,hned ako prideme idem aj ja s mojim kolenom,na magn. rezonanciu a k inemu ortopedovi,lebo zatial mi nic nepomohlo... Ale tesim sa uz velmi naspat do Viedne a hlavne k nasim.

Vroni,som rada,ze si sa ozvala,uz si nam chybala,ale chapem ta,ked pracujes, a este male aktivne dieta,je tazko najst si cas.

Polyakova- vitaj medzi nami. Aj ja si myslim,ze dieta potrebuje kolektiv.Na slovensku vacsina mamiciek sice zostava doma 3 roky,ale ja si myslim ze pre dieta je ovela lepsie byt v kolektive ako len s mamou.Sama z vlastnej skusenosti mozem povedat,ze teraz s odstupom casu vidim,ze som mala mojho syna dat do skolky/jasliciek/ skor ako v 2,5 roku. Lindu planujem dat do jasliciek asi v 1,5 roku. Nie som na to odkazana,lebo moji rodicia by s nou boli,kym ja budem pracovat,mohla by som z BA dochadzat kazdy den,ako moji kolegovia,ale chcem aby sa odmalicka ucila byt v kolektive.

Miriam,zavidim vam tu lyzovacku.Len si davajte pozor,lebo teraz je to take nebezpecne,niektori lyziari jazdia tak bezocivo, v poslednom case hlasili tolko tazkych urazov. A Samkovi dajte na hlavu prilbu,podla mna je to dolezite,nikdz neviem,kto do vas moze narazit nechtiac.

Ked sa vratime,chbela by som tak raz tyzdenne chodit s Lindou do Oberlaa,nie na tie kurzy,len tak neorganizovane.Pridate sa niektosa s babatkami?

viedencanka
8. jan 2009

dnes tu nikto nie je ?

Maya,ako bolo na korculovani?
'

wurmm
8. jan 2009

ahojte, ja sa chystam o par mesiacov nastupit do prace vo Viedni, tak som sem zabludila, aby som sa dozvedela co-to zo zivota v Rakusku. Nejaky cas (nieco vyse 6 rokov) som zila v Nemecku, tak som zvedava ako to bude vo Viedni. Este neviem ci budem byvat vo Viedni alebo dochadzat z BA.
Inak zelam vsetkym len to najlepsie v novom roku 2009, nech je lepsi ako 2008

wienika
8. jan 2009

ahojte dievcata..

viedencanka, tak este mate par dni pred sebou averim, ze sa tesis domov, ja len ked som na vikend niekde prec, uz sa tesim domov a hlavne k mamine....
fuha, to vas teda caka vysetreni, ale uvidis, vsetko dobre dopadne a vsetko zvladnete.....
takze ty chces dat lindusku skor do jasliciek, ja som tiez chcela dat leu v 1,5 ale neslo to..napriek mojim obavam to cele dobre dopadlo a som rada, ze tam lea je, lebo vidim na nej pokroky....a strasne sa na seba tesime, ked ju vyzdvihujem.....

maela, nic si z toho nerob, ze je babo malicke, lea tiez bola mensia a je ok.....nemala ani 3 kg ked sa narodila.....
ty tiez nie si velka, tak pre teba len dobre....

boldy, ty si uzivaj posledne tyzdne a opatruj sa...to obmedzenie soli a mineralok urcite pomoze,minule som pozerala ordinaciu v ruzovej zahrade a tam bola jedna zena, ktorej v 35 tt opuchali nohy, tak si ju tam hned nechali a odrodili.......davaj si na seba pozor....

miri, ano viedencanka ma pravdu, davajte si pozor na lyzovacke......ja by som sa asi bala ist s takm malym dietatkom k svahu.....fakt jazdia jak blazni.....
ale tebe prajem super oddych a relax, dobre si to uzite s muzikom.......

maya, ako samko? uz je dobre? snad uz nie je smutny za babkou......

vroni, fajn, ze si tu a gratulujem k novej robote.....teda starej ale inej.... 😉 vsak vies co myslim...

ronnda, ako sa mate? dlho si sa neozvala, snad je vsetko v poriadku......maminka ako?

twix, kde si? co robia deticky? inac fakt by sme mohli zorganizovat buduci tyzden nejake to stretko...... este sme nevideli babatka, dominika, teresku, emmku.....lieskinu tiez, ale este sme nevideli ani ju 😉
ak som na niektore babatko zabudla, hlboko sa ospravedlnujem.....

lieska, uz ste na sk? a co malinka?

wienika
8. jan 2009

ahoj wurmm, vitaj medzi nami....tu si spravne..... 🙂
ako vidim mas male babo, co s nim, ked nastupis do prace?

wurmm
8. jan 2009

ahoj wienika
uvazujem nad jaslami, zatial neviem ci vo Viedni, ale asi skor na Slovensku, aj ked chcela by som aby sa malinky naucil aj po nemecky. Uvidim ako to pojde s robotou, pretoze ak by som musela zostat dlhsie, co je uplne bezne, tak by som mala problem ako maleho vyzdvihnut, tak bude musiet byt s ocinkom v BA. Ocinko ma pevnu pracovnu dobu, takze on by nemal mat problem ist pre krpca do jasliciek.

maya01
8. jan 2009

Ahojte kokcky,

ja nic nestiham...v robote je to o zivot.... 😖 Som zostala uplne sama...vsetky tri kolegyne,ktore robia to iste co ja su chore...takze neviem co skor a najhorsie je,ze ked nieco neviem ( a je teda toho pozehnane) nemam sa na koho obratit...tak robim,co viem a ostatne odkladam na bok... 🙄

Wieni,diky za opytanie...je to uz o nieco lepsie,ale aj tak sa este casto rozplace a hovori,ze preco sme nechali babi samu a ze co ona tam bude bez neho robit (teda niekedy nechapem,nad cim take 4r. dieta premysla)

Viedencanka, na korculovani bolo ok...zajtra idu aj zo skolky...no ked sa vratite a budete mat vsetky tie nemocnicne vybavovacky za sebou....sa musime uz konecne stretnut... Samkovi to chyba,ze sa nema s kym zahrat.

Wurmm,vitaj... 🙂

Vroni,gratulacia k "novej" robote...a nech mas viacej casu na nas... 😉

Zajtra konecne piatok...inak nemala by som nic proti tomu,kebyze ma kazdy tyzden len 3 prac. dni...myslim,ze by som nebola sama.... 😀

Pekny vecer.

wurmm
9. jan 2009

dobre ranko, prajem uspesny den vsetkym pracujucim aj nepracujucim

vroni
9. jan 2009

Jeej, lyzovacku veru zavidim aj ja ☹ My sme nasu museli odriect, ja si mozem vziat dovolenku az od marca, strasne som chcela krpatu postavit uz tento rok na lyze, ale smola... Nevadi, skocime aspon cez vikend na Semmering alebo tak......
Maya, ten trojdnovy tyzden by som brala aj ja. Spiseme peticiu? 😀 😀 😀

miriam25
9. jan 2009

ahojte, tak som sem na chvilu zavitala. o samka si nerobim starosti, so sankami je zakazane ist na lyziarsky svah, takze oni budu len niekde naboku, kde sa nelyzuje, takze by sa nemalo nic stat. a kedze ideme na dvoch autach (my traja na jednom a draheho dvaja kolegovia na druhom), tak pokial by toho mal samko uz moc, mohol by ist drahy napr. o 2 poobede domov a ja by som zostala s nimi a doviezli by ma domov.
zas na druhu stranu, drahy si to takto naplanoval (ja som chcela, aby sa siel aj on lyzovat a maleho sme nechali u svokry), tak nech sa drahy stara. Sam zisti, ze to nie je jednoduche vziat take male dieta so sebou. Ale ved nabuduce uz bude mudrejsi a da na mna 😉

wurmm, vitaj medzi nami 😉

maji, to ti vazne nezavidim tu robotu, ale tak zasa nebudes tam aj nocovat... maju si to poriesit inak. inokedy sa nudis v robote, co ti nic nedavaju, keby ti uz predtym davali aj ine veci a venovali sa ti trosku,mohla si toho vediet viac a mozno aj viac urobit, takto mozes robit len to, co sama uz vies. a zas... nie je ti takto lepsie? 😉

ronnda
9. jan 2009

Tak vas po nejake dobe zase zdravim, bohuzel nemam moc naladu a mam nejakou novorocni krizi ci co, tak jsem ani nepsala, abych na vas neprenesla tuto moji negativni energi ☹ s maminkou se to vse kolem dost komplikuje, je stale v nemocnici, jen lezi, nehybe se, vetsinou spi, neji, uz nedokaze ani otevrit pusu, je na kapackach a je to hrozne videt jak se den ze dne ztraci… vsak vy co jste si to zazili, kdyz vam umiral nekdo blizky, vite o cem mluvim… momentalne hledame vhodny ustav kam by ji premistili a neni to vubec lehke. Je mi z toho hrozne uzko, kdyz si uvedomim, ze nedavno oslavila sedesatku a ted uz si jen prejeme, at se dlouho netrapi.
Nicole a jeji navaly vzteku se trosku zmirnily a opravdu funguje si toho nevsimat a za chvili je to pryc. Dekuji vam vsem, kteri jste me podporili, ze jste na tom podobne, prip. jste si to s detmi taky zazili.

Jasterka – jak jste dopadli s temi nausnickami, zvladla to emmka bez problemu? My jsme nicole nenechali propichnout ouska, nechame to na ni az bude vetsi.

Viedencanka - vy jste toho tedy zazili, u more muselo byt nadherne, uplne jsem si to predstavila ty prochazky po plazi, detem i tobe to urcite moc prospelo. No a s tim zemetresenim jsi me dost vydesila. Ted vam moc preji, at vsechna ta vysetreni a pobyty v nemocnici, co vas cekaji, zvladnete a je to brzy za vama.
do oberlaa bych se k vam mozna nekdy pridala, az nebude takova zima, muzeme tam dat nejake stretko.

Miriam – tak lyzovacku si zitra uzijte, samkovi se to bude urcite moc libit. stav zubu u nas zatim nezmenen 😉

tina - uz jste byli u te fyzioterapeutky tady jak dela tu vojtovu metodu? jsem rada, ze leni dela takove pokroky. musi to byt ale pekna drina, jste sikulky!

preji vam vsem pekny vikend, my uz budeme ve vidni a nebudeme ted tolik cestovat, potrebuji se trochu zklidnit a trochu se odpoutat od tech starosti a na to je nicole proste nejlepsi 🙂

wienika
9. jan 2009

ahojte babule,
vidim, ze tu sa dnes vikenduje...uz...
my mame dnes po dlhej dobe konecne vecer s manzelom, tak ideme nieco kuknut na dvd a otvorime si flasku vinka.....

ronnda, som rada, ze si sa ozvala a kludne sa nam tu vzdy mozes vyzalovat......ja presne viem co zazivas a na to je tiez dobre sa niekomu vyspovedat.....nas tym urcite nezatazujes....kazdopadne drzim palce v tejto tazkej situacii.....
super, ze nici uz nema tie zachvaty, musim priznat, ze ani lea, uz ani nepamatam kedy mala posledny, akurat ked je unavena, tak zacne plakat a lahne si na zem....vtedy si ju nevsimam a ona sama pride a bez naznaku placu.....stale si hovorim, ze je to herecka 😉
teraz ma lea velmi zlate obdobie, v jaslickach je jej dobre ani nechce ist domov....zacina uz obcas opakovat nejake slova, ale len ked sa jej chce.....najviac sa jej paci, ked si spolu pozerame nejake knizky..... 🙂
a vy ako? este stale je z nej baumajster?

miri, zajtra si to uzite...aj ja vam tisko zavidim......
ten vlacik sa paci aj lee, ona ho dostala od svagrinej, ale bavi ju len chvilku ako nakoniec kazda hracka....
najlepsie je, ked ho spusti, tak ho za koniec drzi, aby nesiel dopredu a on tak cudne hrka...a to sa jej najviac paci.....

wurmm, tak ano, ked ma manzel pracovnu dobu fix, tak je lepsie dieta date do slov.jasli.....tu by si mala stres...ale zasa vzdy to mozte zmenit, ved uvidite ako to pojde.....

tak vam prajem pekny vikend a snad sa nas tu po nom zide viac...... 🙂

twix
9. jan 2009

ahojte babulky!

tak ja sa konecne hlasim z viedne. boli sme cele sviatky v blave u nasich. bola to pre mna prijemna zmena. nemusela som sa o nic starat len o nasho pampusika (tak ho teraz volame 🙂, ktory cely pobyt na SK prespal 🙂 moja mamina mi hovorila, ze niekedy aj zabudne, ze mam druhe dieta 🙂 vraj je to odmena za to, co som si uzila s Laurinkou, ked sa narodila. mamina stale cakala, kedy sa Dominik zobudi, aby sa na nu pousmieval a trosku jej "hukal" (jeho forma komunikacie). dnes ma maly 2 mesiace, ani sa mi nechce verit, ako rychlo to ubieha. boli sme dnes u lekarky a vazi 6,2 kg 🙂 v noci sa budi 1-2 krat. niekedy prespi 8-9 hodin bez prebudenia. ale musim podotknut, ze vecer pred spanim papa 2-3 krat za sebou ☹ este ze mame dost mliecka.

koniec nasej navstevy v blave sa skomplikoval. Laurinka nam ochorela. najprv len kaslala, ale potom dostala vysoke horucky. dnes som uz musela nasadit antibiotika, kedze sa to nezlepsilo. hned prvu davku mi vyvratila, tak som zvedava, ako zvladne druhu. posledny tyzden moc nepapa, tak jej zmyzlo brusko. tak som zvedava, aky bude vikend.

este som si vas cele neprecitala, ale vitam medzi nami nove dievcata!! 🙂

a aby som nezabudla, trochu neaktualne, ale vsetko dobre v novom roku !!! 🙂

twix
9. jan 2009

liluvie - blahozelam k babätku. prajem hlavne vela zdravia !! mali ste krasne vianoce 🙂

ronnda - je mi luto, co teraz prezivas. nemas to lahke. ani neviem, co ti mam napisat, co by ta posilnilo. dufam, ze ti aspon trosku pomoze, ze my, baby z MK, na teba myslime.

jasterka - nasa lekarka prepichuje uska v 6. mesiaci. vraj su vtedy usne lalocky dostatocne velke a babätko sa este nechyta za uska, nezanesie si tam nejaku infekciu. laurinke bez problemov prepichla. mojej neterke jej lekarka tiez chcela prepichnut, ked mala pol roka, ale este ma vraj male lalocky a bala sa, ze by jej to neprepichla presne, tak este cakaju, kym bude mat väcsie uska 😉

tinavieden
10. jan 2009

Ahoj babulky. Tak uz vam pisem 3 krat a vzdy ma to vyhovi. Tak dufam,ze teraz to uz klapne.
Vojtovku pokracujeme dalej, tento tyzden 2 krat, terapeutke je sikovna a skusena a podla nej Leni reaguje super a pojde to u nej rychlo ako rychlo sa vsak neodvazi povedat...ale aj to potesi.Je to narocne cvicenie, makame 3 krat denne, Leni pri tom place ale po cviceni sa uz smeje...no mame znova narocne noci, tuto noc bola hore od 2 do 5 takze som riadne " vycucana"no musim teraz fungovat este viac ako predtam lebo cvicit chcem s malou dosledne aby to pomohlo...tak mi drzte palce aby som mala na to dost sil...dufam,ze sa tie noci zlepsia a budem fungovat lepsie...

ok babulky,koncim prajem vam pekny vikend

polyakova
11. jan 2009

ahojte konečne som sa dostALA K INTERNETU.jak napadol sneh tak trávime celé dni vonku.bola som na alergii na injekciii tak som mala taku slabšiu reakciu. boli smae aj v školke tak už ma ani veru nepotrebuje. ma tam kopu nových kamošov.mali sme ist bavit sa na hotel len sme to nejako nestíhali. no škoda nevadí.tinavieden držim ti mpalce s tou vojtovkou čítala som rozne príbehy ale s uspešním koncom dufam že sa vam to podarí.baby neviete nahodou či potrebujem pracovne povolenie na vypomoc do reštaurácie do kuchyne.nahodou či nemáte prehlad. okey idem niečo navarit na obed manžel príde dnes domov konečne.tak vam závidim ktoré maju mužičkou doma.asppon vypomožu s malými drobcami. ahojte kočky.

polyakova
11. jan 2009

baby čo odychujete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre