Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

trdlo
13. jan 2009

Vroni dakujem za info a nazor 😉 Si expertka ako vidim ...daj si na to uradne hodiny 😀 Musim si to cele nechat prejst hlavou...ale nastastie mam este cas..No ja som taka tvrdohlava 🤐 ani ja som nechcela nem. obcianstvo (dlho som tam zila) a aj napriek tomu som v D a aj tu ako slovenka ziskala pracovne povolenie. MM manzel sa mi smeje, ze som nationalistka 😅
no Vase argumenty su dobre (vizum, pas) ale keby to bol chlapec, nemusi ist 2x na vojnu????
Inak som si myslela, ze vizum do Ameriky uz nepotrebujeme, ci? Ja si ale myslim, ze vstupom do EU sa nase vizove zakony priblizia EU a postupom casu bude fuk, ci je niekto z D, A, SK....

Co sa roboty tyka, ja sa uz straaasne tesim na matesrsku, ze si konecne od roboty odpociniem....niekedy nestiham ist na obed 🙄 Kto sa nudi v praci, moze prebrat moje miesto 😀 😀 tam sa zarucene nudit nebude.

bejby29
13. jan 2009

trdlo, nechcem ta strasit, ale na materskej si moc neodpocinies 😉 😀

vroni
13. jan 2009

Ale kde, expertka som v celkom inych vodach 😀 😀 😀, len moj byvaly je Nemec, takze aj ja mam dvojite statne obcianstvo (isla som cestou mensieho odporu, hanba mi! 😝 ) a ked som si predstavila, ze by som sa tri-styri mesiace nemohla pohnut z krajiny, lebo ¨na Slovensku je to tak!!!¨, tak to teda ee.... Len tak z cirej zvedavosti: preco si nechcela (nechces) dvojite obcianstvo aj pre seba?
Jaaaaaj, vojna uz nie je. Ani na Slovensku ani v Nemecku.... A vizum potrebujeme - zatial a bohvie kolko este.... (nie ze by mi to az tak trhalo zily)

miriam25
13. jan 2009

trdlo, s tou vojnou si ma dobre pobavila 😀 ze 2x na vojnu 😀 (nehnevaj sa na mna, len sa na tom stale smejem)
no pokial ja viem, tak moj mladsi brat na vojnu vobec nedostal pozvanku, pretoze uz je len profesionalne vojsko a ako je to v nemecku neviem.
co sa tyka viz do ameriky, tak fico zacal volaco robit, neviem, ci je to uz v platnosti alebo nie, ze slovaci by viza nemali potrebovat, ale su to len turisticke viza, takze pokial by si chcela ist pracovat, potrebujes ich tak ci tak. a bohvie, kedy budu aj tie zrusene a ci vobec... i ked teda mne je to jedno, ale clovek nikdy nevie, co budu za niekolko rokov robit nase deti a co si zmyslia...

trdlo
13. jan 2009

no tak s tou vojnou to vobec nie je take utopicke...ked som pred rokmi (fakt straasne davno) zacala v Nemecku u jednej rodiny robit Au pair, otec tej rodiny to riesil-bol polovicny Nemec/American...mal ale amer. obcianstvo, matka tiez nemala nemecke. A kedze obidvaja boli cudzinci, nedostala som vizum. Keby si otec zadal o nemecke papiere (co by aj dostal) dostala by vizum..On si to potom ale nepodal, leby by musel ist na vojnu/civilku.
Zakony sa odvtedy urcite zmenili, ale som to nejako nesledovala...len to bolo to prve, co ma napadlo z tejto konkretnej situacie 😉 Takze take nerealne ist 2x na vojnu nie je 😉

vroni, preco som nikdy nechcela nemecke obcianstvo? No to je dlha historka. Som asi moc hrda...Moj byvaly priatel mi na konci vyhodil na oci ze som s nim bola len preto, aby som dostala papiere. Vtedy som sa zaprisahala same sebe, ze sa nikdy neznizim na to, aby mi niekto v tejto veci pomohol, ci mala cez niekoho nejake vyhody.. 😅 😅 A vidis...vsetko mi vyslo. Robotu som dostala vsade na zaklade mojich znalosti aj vedomosti, bez rozdielu toho, ci mam slovenske ci nemecke papiere aj v Nemecku aj Rakusku. Teraz mi to je ale uz aj jedno,MM by mi to nikdy nevytkol, na to je charakter..len ja to mam zafixovane v hlave...no som skratka tvrdohlava...
No uz som sa moc rozpisala....kto ma tie romany potom citat 😅

vroni
14. jan 2009

Tak to chapem, za takych okolnosti by som obcianstvo tiez nebrala. Ja som ho tiez odmietala, kym sa nedalo mat obidve, lenze pre mna to znamenalo pracovne obrovsku vyhodu (vela cestujem a vzdy som si musela vybavovat viza zvlast - mimo EU je to fakt dost o hubu s SK pasom...), ale nikto mi nic nevycital, ani ma k tomu nenutil (byvaly je inak fajn chlap, to by ho nikdy nenapadlo 🙂, len v manzelstve sme sa nejako nevedeli dohodnut 😀 )
S tou vojnou uz je to asi dva-tri roky zrusene, ale americania su zvlastna kapitola, takze neporovnavat!!! 😀 😀 😀 Inak tvoje dieta bude mat narok na obidve obcianstva, ci chces alebo nie, zavisi len od teba a muza, kedy ten narok uplatnite. Pri pase je to fakt obrovske plus.....

maya01
14. jan 2009

Ahojte kocky,

mne sa hned zdvihla nalada,ked vidim ako nam tu kraaasne snezilku...vazne krasa... 😵
Musim to pofotit...teda z vtacej perspektivy to vyzera super... 🙂
No co baby,kedy to stretko? Nejak sa nikto nehlasi... ☹

vroni
14. jan 2009

Miriam, odpust, ja som sa zasa sulala na tom, ze Fico ide cosi robit s americkymi vizami. Jedine, co Fico robi je mlatenie hubou (a to teda robi 100%, to sa musi nechat 😠 ), ale na americke viza to veru vplyv nema. Ani keby bol najlepsi premier na svete, tak nezavisi od jeho rozhodnutia, ci budeme alebo nebudeme mat bezvizovy styk. Ale stalo sa mi aj v Madride na letisku, ze som musela vynadat osobe za pultom, lebo nevedela zaradit Slovensko a tvrdila, ze taky stat v EU urcite neexistuje.... (moc si z mojho vynadania asi nerobila, vedela len spanielsky a tu rec zase neovladam ja 😉 ) Ja viem, ze to bola blba hus, ale ja som skoro zmeskala lietadlo a nebolo to prvy (ani posledny) krat. Takze som sa vzdala nekonecnych (hlavne) letisktnych diskusii a zobrala si nemecke obcianstvo.... Ked do toho prisla stahovka do Rakuska a kratko na to dieta, bola som cela tesiva, ze ho mam a nemusim si absolvovat handrkovanie so slovenskymi uradmi...

trdlo
14. jan 2009

vroni, pripomenula si mi situaciu v Palme na letisku, ked som tiez skoro zmeskala let. Pozadovali odo mna vizum do Nemecka 😲 Ked som im vysvetlovala, ze vizum nepotrebujem a ze sme v EU, tak chceli volat na velvyslanectvo...tak mi oznamili, ze mesto Bratislava neexistuje...Potom sa ukazalo, ze oni hladali Blavu v Slovinsku 🙄 takze mas asi pravdu 😝

miriam25
14. jan 2009

vroni, tak to mas pravdu, fico ma len silne reci a sam nic nezmoze, ja som to myslela skor tak, ze sa o nieco snazi (aspon na oko), ale velmi pochybujem, ze by nam americania umoznili chodit si tam pracovat, ako sa nam zachce. V kazdom pripade sa ale musi nechat, ze sa zrusia turisticke viza, takze niekto, kto si chce urobit len taky spoznavaci vylet sa moze vybrat kedy s amu zachce 😉

ja moc necestujem, ale staci mi, ked sa ma tu niekto opyta, odkial som a potom si stale myslia, ze som zo slovinska, len preto, ze tu mame hranice na skok 😠 minule som bola so svagrinou na v jednom podniku a priplichtili sa k nam taki dvaja sopliaci a velmi chceli flirtovat, jeden sa ma donemoty pytal, ci som z madarska (aj tie hranice mame na skok), ked som mu uz asi piaty krat povedala, ze nie, ze som len z krajiny, ktora susedi s rakuskom, po tipoch ako polsko, rusko, ukrajina a pod. nakoniec vypotil ceskoslovensko, tak mne naozaj uz stacilo a poslala som ho velmi rychlo kade lahsie, lebo na toto ja vazne nervy nemam. Ako nie ze by som za inych okolnosti potrebovala s niekym flirtovat, ale ked uz sa chce niekto s nami bavit, tak sorry, ale aspon na nejakej urovni 😝

ja som sa dnes rano hned strasne potesila, ked som videla, ze snezi, ale teda uz prestalo. je trosku napadane, je to tu trosku biele, ale padali len take malilinkate ladove gulocky, takze nic moc, to sa pomaly ani snehom neda nazvat ☹ snad ssa to pocasie konecne umudri a bude padat poriadny sneh a aspon tych 10 cm, nebolo by zle 😒

miriam25
14. jan 2009

ronnda, s radostou oznamujem, ze sme pokrocili a pokial vy nie, tak sme vas dobehli 😀 stav zubkov: 12 😉

maya01
14. jan 2009

Miri,no tu uz je toho snehu dost... 😵 Dufam,ze sa aj udrzi...
No k teme "kde sa nachadza Slovensko" sa nebudem vyjadrovat... 🤐 🙄 Tiez som sa stretla so strasne vela debilmi,ktori nemali ani paru... 😠

miriam25
14. jan 2009

maji, tak to vam zavidim. u nas uz o snezeni nie je ani chyru ani slychu ☹ a tak som sa rano tesila, ze napada...
no co uz.
inak ako sa mas? stale vela roboty? uz aj niekto prisiel do roboty?

wurmm
14. jan 2009

ahojte, tu u nas na Slovensku v okoli NR to je zatial so snehom celkom dobre, aj ked dnes uz poprchalo... Cez vikend tu bola riadna kosa, teraz je to vsak uz lepsie. Ja by som sa taaaaaaaaaak isla lyzovat 😵 snad sa mi to este zadari. 😀
Mam taku otazocku, vedeli by ste mi poradit ohladne byvania? Ja by som potrebovala nieco v Bezirk 3, velmi jednoduche, nech to nie je prilis drahe, ale zase nechcem ani nic podradne, jedna izba mi vsak uplne staci. 😎
zatial som nasla nieco na www.willhaben.at, mozno vsak poznate aj lepsie stranky.
Vopred dakujem

maya01
14. jan 2009

No Miri,tu uz tiez prestalo... 😒 Som zvedava ako dlho sa to udrzi...
Zajta ma prist k nam na vikend mamina,tak dufam,ze budu odhrnute cesty... Som si prave pisala s kolegynou z Nr. a ze u nas to vyzera katastrofalne...vsetko je zladovatele,ze sa neda ani na krok pohnut.
Ked sa s..e tak sa s..e...
Jaaaj my ideme v sobotu s MM do kina...uz sa tesiiiiim...si nepamätam,kedy sme na posledy boli... 😅

maya01
14. jan 2009

No Miri a co sa roboty tyka...teraz mam celkom dost...teda vzdy lepsie ako malo... No kolegyne sa znovu vytratili...jedna dovolenka,druha chora a tretia robi z domu ( to by som chcela vidiet ) 😲
Kedy sa chystate znovu do Nr?
Ozaj a ako to vyzera so ZM?

lyziarka
14. jan 2009

ahojte mamicky, tie, co byvate vo Viedni, chcem sa opytat, davate vasim detickam fluor? ak ano, od akeho veku a kolko? Mne jedna doktorka povedala, ze vo Viedni to nie je nutne, ina zasa, ze ano.

A este jedna otazocka, ako to uz u mna tradicne byva 🙂 ohladom ockovania. Dokedy najneskor sa ma zaockovat ta stvrta davka hexavakciny? V tom velmi strucnom rakuskom planiku sa uvadza ta posledna davka v druhom roku zivota. Moze byt teoreticky aj neskor?
A myslite, ze ma zmysel zaockovat iba jednu davku MMR a druhu uz nie? Napr. ak si organizmus vytvoril dostatok protilatok. Ach, jaj, to ockovanie ma privedie do hrobu.

maya01
14. jan 2009

Lyziarka,ja davam fluor doteraz a to uz bude mat Samko pomaly 5r.

miriam25
14. jan 2009

maji, tak my sme sli poobede na prechadzku na postu a do obchodu a ked sme sa vracali domov, tak zacalo brutalne snezit, take krasne velke vlocky padali, samko nechapal, pozeral, tesil sa, chcel ich chytit do ruk, ale hned sa mu roztapali, no super. skoda, ze snezilo len nejaku pol hodinku. ale uz to tu vyzera ovela lepsie. aspon je vsetko biele, aj ked nie je nejaka velka vrstva.
pocula som, ze v nr je naozaj poladovica, dufam, ze to co najskor poriesia (i ked podla skusenosti asi tazko 😒 ), aby mohla mamina prist. vy si potom dobre uzite to kino (my sme este s MM neboli ani raz spolu v kine 😖 dost smutne, ale je to tak) a samko nech si uzije babinu 😉
my sa chystame 17.2. na Noc muzikalu, je to tu vo FF, v stadthalle, tak sa uz nenormalne tesim, len este stale neviem, ci pojdeme s MM spolu alebo ci nahodou nebudem musiet ist s jeho sestrou. Je to totiz v utorok a pokial by sa drahy nedohodol so sefom nejako normalne, tak bude cely tyzden zasa vo viedni a ja budem musiet zaviezt samka k svokre na noc a pojdem so svagrinou... no uvidime, ako to cele dopadne, mozno budeme mat trosku stastie a pojdeme s drahym spolu.
inak so ZM to zatial dost stoji, sef je momentalne na dovolenkde v thajsku, vrati sa tuto nedelu, aj to tak neplanovane skoro (mal sa vratit az 27.1.), ale zomrela bud jeho mama alebo mama jeho manzelky, takze si vybavili skorsi let. no chcem tym len povedat, ze kedze tu nie je, tak sama neviem, ako to so ZM vyzera, co som pocula pred vianocami, tak vraj sa zacne robit az v lete, lebo pani primatorka stale nema dostatok financii, resp. este jej nedali vsetky zdroje a zrejme to este niekolko mesiacov potrva. sef sa vyjadril, ze pojdeme ale skor, lebo sa mu podarilo vybavit niekde inde nejaku malu stavbu, tak na 1-2 mesiace roboty, ale ja neviem. on si to predstavuje ako hurvinek valku, ja nemozem ist so samkom niekde na 1-2 mesiace, ani neviem kde, ani neviem odkedy dokedy, co so samkom??? a ako to bude znasat, ked sa budeme stahovat kazdu chvilu? pokial by nam vysiel ten dom, tak by sme sa tam mali stahovat v priebehu juna, dalsie stahovanie na slovensko, ja neviem 😒 uvidime. teraz mi nezostava nic ine, ako pockat, ako sa situacia vyvinie a potom mozem uvazovat, co dalej.

lyziarka, ja som malemu fluor chcela davat, ale lekar mi povedal, ze to netreba. no ak by som sa mala rozhodnut este raz, urcite by som mu ho dala. my sme zacali vlastne hned cistit zubky, ako samkovi vysiel prvy, takze dufam, ze snad som mu nijako neuskodila, ked osm mu predtym ten fluor nedala. ale pokial si dobre pamatam, tak wienika o tom nieco pisala na strane 100 hned niekde na zaciatku, skus sa tam mrknut 😉 (a nepytaj sa ma ako si to pamatam, ja som to raz dost dlho hladala 😝 )
co sa tyka ockovania, na prvu otazku ti neviem odpovedat, snad ine baby budu vediet, co sa tyka druhej, pocula som rozne nazory, niektori lekari proste pichnu aj druhu vakcinu a hotovo, niektori (podla mna mudrejsi a poctivejsi) najskor overia, kolko protilatok sa vytvorilo v tele dietatka po prvej vakcine a podla toho pichaju druhu.

maya01
14. jan 2009

Miri,takze je to este v nedohladne...je to na porazenie,ked nevies,ako sa mas zariadit...
Ozaj a uz si stihla kupit Samkovi nove topanocky...? No tu uz prestalo snezit a mam pocit,ze sa to zacina uz aj tak ci tak topit...takze bude z toho len dobra brecka.... 😝
Ozajt som prihodila par foto,co som dnes z kancla pofotila...zasnezena Vieden...len su dost zahmlene...skoda,ze mi nevysli krajsie... 😒

miriam25
14. jan 2009

maji, no to je na tom najhorsie, ze neviem, ako sa mam zariadit.. ohladom nicoho ☹ ale tak snad to nejak dopadne...
uvazujem nad tym, ze skusim vybavit samkovi miesto v jaslickach tu u nas, aj keby som nezacala hned robit, aspon by som ho tam na doobeda davala a potom uvidime. ked zacnem robit, bol by uz zauceny. a zas bohvie kedy dostanem aj miesto prenho...
topanocky sme este nekupili, lebo svokra si spomenula, ze ma na povale nejake topanocky od samkovho bratranca, tak ze mame najskor vyskusat tie, vraj su tam jedny uplne nove, ktore mal len par krat na nohach. mala som tam ist dnes, ale kedze snezilo a u nich bola poladovica, nikam sme nesli. uvidime, ake bude zajtra pocasie. topanky uz potrebujeme dost surne 😒
maji a kam si prihodila tie fotky? som nenasla ☹ ale tie ako ste so samkom piekli su super, aj ja sa uz tesim, ked budeme moct so samkom spolu piect a viacero veci spolu podnikat. rozhodne si budem musiet kupit nove korcule, aby sme sa mohli chodit korculovat, v lete plavat, v zime este lyzovat... juuuuj, tolko by som ho chcela naucit 😉

maya01
14. jan 2009

😒 😲 hmmmm to je zvlastne pred chvilkou tam boli...skusim znovu...len dieta este vymysla... 🙄

wienika
14. jan 2009

dobry vecer...

wurmm, celkom dobre byty su na www.immobilien.net...tam su takmer vsetky byty a domy .....a denne aktualizovan.....skoda len, ze predane a prenajate byty su tam este dost dlho.....to uz akosi neaktualizuju....
ale inac dobra stranka....

lyziarka...nam dr dala fluor od 6 mesiacov.....ja jej ho stale davam a aj budm este dlho.....popritom jej aj denne umyvam zubky a miriam.....tu vov viedni vsetky moje zname ho detom davaju, tak neviem, co ti kto povedal....
ozaj, ako si to vyriesila s UM? pre ktore si sa rozhodla?
co sa tyka ockovania, uz ani sama neviem, posledne ockovanie sme mali v 14 mesiacoch, myslim, ze to boli MMR a tento tyzden ideme k novemu dr, nasli sme si privatneho..tym, ze je lea zuzatzversichert, nam poistovna vsetko preplati...a nemusime uz cakat v preplnenej cakarni s chorymi detmi a tureckymi zenami 😉
tento je ze vraj super, pride aj domov kedykolvek, ked potrebujes.....ja si totiz neviem predstavit, ze s choryym deckom a teplotami sa budem v tejto kose trepat niekde do 5. bezirku a cakat dve hodiny kym pridem na rad.....aspon u tohto terajsieho to tak vzdy bolo....
takze myslim, ze ti poradi nasa poradna vroni...ona je ale proti vela ockovaniam......tak uvidis.... 😉

maya, ftoky ako pecite su super...samko je zlaticko...

miri, tak tie ZM, to je na porazenie...a tak si sa tesila, ze uz coskoro budes s vasimi......drzim palce, nech sa to co najskor vyriesi.....

wurmm
15. jan 2009

Dobre ranko 😅
Wienika, vdaka za typ, idem sa na to mrknut. Vsetkym prajem prijemny a uspesny den. 😎

vroni
15. jan 2009

Jej, wieni, privatny pediater v 5. Bezirku? Dala by si mi kontakt, prosim? My mame sice super doktora a moje dieta chore byva malokedy (klop, klop, klop), ale tiez sa strasne dlho caka a trpezlivost veru nie je moja silna stranka 😝 My mame piaty na skok, takze by mi to nevadilo a raz do roka prehliadku zvladneme 🙂

Stvrta davka hexy sa obvykle dava pri dvojrocnej prehliadke, ale nie je problem, ked ju chces o rok odlozit - niektori doktori ockuju dokonca automaticky az v troch rokoch. Takze zavisi len od tvojho rozhodnutia, pripadne od rady doktora. MMR protilatkova skuska sa robi na poziadanie, napriek vysokym protilatkam ti moze doktor preockovanie odporucat, zase je len na tebe, ci na jeho odporucania das. Rozhodne sa neoporuca ockovat viac vakcin naraz, aj ked niektori doktori tymto sposobom "setria cas" (pomlcime o ucinku na detsky organizmus) Ja som proti ockovaniu len ked niekto chce ockovat moje dieta 😀 😀 😀

Nam zubarka odporucala davat fluor len dovtedy, kym si mala poriadne neumyva zubky fluorovou pastou 2 x do dna. Takze ak tabletky, tak aspon raz do dna bezfluorovu zubnu pastu (weleda), inak dostava dieta flouru privela a to moze narobit paseku. Ak si dieta odmieta umyvat zuby, alebo si ich umyva len tak "akoze", tak su tabletky v pohode. Ja uz nedavam, ale my mame doma zubocistiaceho maniaka a novu pastu kupujeme kazdy tyzden 😀

My sa ideme v sobotu kulturne vyzivat, idema do Bratislavy na Mrazika, tak som zvedava, co na to dieta povie (Cincin sa jej pacil, tak snad aj toto....)

maya01
15. jan 2009

Wieini,otazocka...ste spokojni s tou zdrav. poistkou z Uniqi?
Lebo rozmyslam,ze dam Samko pripoistit...sice nebyva casto chory,ale jeden nikdy nevie... A ked uz mam u nich zam.zlavy...tak preco nevyuzit... 😀

miriam25
15. jan 2009

teda baby, to mame teda divneho doktora, tusim pojdem tie fluorove tabletky hned kupit. ja to ale nechapem, este som sa ho to specialne pytala a on, ze nie, to netreba, pokial cistime zubky. my mame zubnu pastu elmex pre deti od prveho zubku do 6 rokov. myslela som si, ze to staci... ufff, no nic. este dobre, ze vas tu mam 😉

wieni, my mame teraz od milupy kindermilch, ale dala som na tvoju radu a uz som kupila aj od nestle tu dozu. ale najskor chcem dominat co mame doma milupu. este mame tak na tyzden a potom otvorim tu dozicku, dufam, ze bude samkovi chutit.

no mne dnes vecer pride drahy domov, tak sa nanho uz tesime so samkom. som s drahym telefonovala a dala som samkovi telefon pri ucho a on hned ze mama a ukazal na nasu svadobnu fotku, ktora visi na stene. samko totiz nepovie papa ale aj papinkovi hovori mama alebo nene. je to take mile, stale mu hovorim, sami, povedz papa a on len mama. ale viem, ze ma na mysli papa, len ho proste inak vola. tak sa drahy potesil, ze ho samko hned poznal. len neviem, ci ho dnes uvidi alebo nie, zalezi na tom, o kolkej pride domov.

wieni, super, ze menite lekara. my u toho nasho cakame priblizne pol hodinku, raz sme cakali hodinu, ale to bolo vazne len raz, normalne sme do pol hodinky vzdy na rade. par krat sme prisli, vyzliekli bundy a uz nas volali. takze v tomto smere sa ja stazovat moc nemozem, aj ked zrejme ak kupime dom, tak budeme menit aj lekara, ale to sa este rozhodnem neskor...

maya01
15. jan 2009

Miri,no vcera som ta uz nezastihla na FB,aj som ti pisala,ale ukazovalo mi to,ze uz nie si online... ☹ Teda moj Samko vymyslal este hodne dlho a potom som sa zapozerala do Tv...

wienika
15. jan 2009

caute baby,
vroni, asi som to vcera zle napisala, prepac, ja mam terajsieho pediatra v piatom a ten privatny je v 18tom.....ja byvam tiez v 18tom, tym padom mi to je naskok ako ten piaty....
ale ak ti byva dieta malokedy chore, tak je jedno, v ktorom bezirku, nie? hlavne je, ze pride k tebe domov....aj o polnoci....
ak by si aj tak chcela kontakt na neho, daj vediet..........

maya, ja som s uniqou velmi spokojna....doteraz sa nam to ozaj vyplatilo, odkedy je manzel pripoisteny, tak uz bol 2 krat operovany(chudak) a vzdy mal sonderklasse.....pri leuske sa nam to vyplatilo vtedy, ked lezala 5 dni v AKH.....na nezaplatenie mat celu izbu len pre nas.....
a teraz to vyuzijeme pri pediatrovi...manzel s nim vcera volal a pytal sa ho na to, kolko nam poistovna vrati.....zial nedostala som odpoved z dovodu manzelovej zaneprazdnenosti 😉 ale dnes sa ho spytam...

miri, tak dufam, ze maleho manzel stihne.....aj lea sa vzdy naramne tesi, ked je manzel doma a strasne place, ked ide prec.....
som zvedava, ako bude samkovi chutit to mliecko.....ale preco este nedavas kravske? ja by som davala, ale dr povedal, ze este nie, lebo je lea drobna a z kravsekho by nemala tolko kalorii a vitaminov ako UM...ze vraj.....ale nevadi, teraz sa toho noveho opytam.....

dnes som bola sokovana ked som prisla pre leu, najprv sa tesila tak, ze kricala od radosti na celu skolku, ked ma videla a potom pri obliekani nechcela ist domov, stale chcela ist za juliou(jej ucitelkou) a ked zavrela dvere spustila taky rev.....normalne nechcela ist z jasli domov.......samozrejme za minutu bolo po placi,ale som rada, ze sa tam leuska citi dobre....uz sa ani nepamatam, kedy naposledy plakala rano, ked som odchadzala......

lyziarka
15. jan 2009

mamicky, dakujem. Je to na neuverenie, ale naozaj co doktor, to iny nazor. .. Takze koniec koncov musi rodic zvazit vsetko sam.
nestiham prispievat, ale priebezne sledujem, ako zijete. U nas nastastie vsetko v poriadku, chodime kazdy den von, maly este stale pekne sedi v koci, tak su to aj pre mna prijemne prechadzky. Ale podobne, ako aj Miriamin Samko, väcsinou cestou nieco hryzka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre