Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
18. jan 2009

Vroni, no ta tvoja Natalka je teda charakter 😉
Ja mam znamu, ktorej do tej skolky chodia obidve deti a nevie si ju vynachvalit.. Pre mna je dolezite, ze chodia von a dobre varia.. Ci bude ovladat nejake basnicky, to mi je jedno, hlavna vec, ze bude hovorit po spanielsky.. To su moje priority.. Basnicky ju mozem naucit aj ja

lieska
18. jan 2009

Caute baby!! Nestiham vas poriadne ani citat, nieto este pisat...som na Slovensku a tu som vzdy odstavena od kompu!
Vitam nove baby! 😉
Vidim ale, ze ani niekolkomesacne mamicky (Jasterka, Silvi, Charlotka, Lenky) sa neozyvaju, tak som v klude! 😀 my si tu uzivame rodinnu pohodicku, Mimi je strasne zlata, aj ked v noci mi tu je castejsie hore. Musela som jej dat 2 krat aj Nutrion, lebo som mala pocit, ze je hladna.Ja som totiz zabudala jest a asi to bolo na tom mlieku citit. teraz sa ale napchavam ostosest a mala papa dalej moje mliecko, takze sa na umele "nenpacmala"! 😀

twix
18. jan 2009

ahojte dievcata!

ja sa opät hlasim po tyzdni. my sme boli chori. ☹ Laurinka je uz uplne OK. vcera bola prvy krat po dvoch tyzdnoch vonku. ja som uz tyzden chora a museli my nasadit antibiotika, kedze som mala stale velmi vysoke horucky. dnes mi je uz uplne dobre, nebyt toho kasla. snad aj ten zmyzne. problem je s liekmi. maleho z nich boli brusko, tak som prestala na par dni kojit. dostava umele mliecko a ja podstivo odsavam, aby sme sa mohli vratit ku kojeniu. som zvedava, ci to zvladneme 😒

no, idem si vas precitat, nech som trosku v obraze 🙂

jasterka
18. jan 2009

Ahojte 🙂 aj ja sa hlasim,ze sme v poriadku a mame sa dobre.
Emmka uz vyzaduje viac pozornosti,tak uz fakt nestiham,aj ma to mrzi ,lebo som si vzdy pri vas odychla a pokavickovala,ale v poslednej dobe vyhralo,ze sa ked zaspi rychlo sanajem ,popracem,sadnem na kona...a uz je mala vyspinkana....ale si ju uzivam,lebo uz sa rehli o 106,snazi sa rozpravat,spuli pusinku ,ma oblubene eeeee,
heeeeeeeeej 😵,objavila si pesticky,tak si ich cmula,teraz je to jej naj zabavka 🙂

lieska -zlate 🙂 ze si vklude ,lebo aj my evidentne baby zanedbavame 😀
-poznam to ked sa spametam,ze som este nic nejedla 😒 ,zato kavu pijem rano pri kojeni 😔 ,lebo by ma fakt nic nenastartovalo...vzdy poviem malej ..no co vypijeme si spolu kavicku?nastastie je to nic nerobi a dobre spinka.
Len si to na Slovensku uzivaj,urcite je z malej Mimi cela rodinka paf 🙂

twix-to si teda schytala nepijemnosti,dufam,ze uz mate choroby zasebou a ze mliecko bude zase Dominikovi tiect plnym prudom.Snad sa vam uz dalsie choroby vyhnu oblukom.

vroni-tvoj prispevok hore nema chybu ako obycajne 😀 schuti som sa zasmiala,Natalka je cela mama,ale nie ste sami kto ma problemy s vetami v rozkazovacom style 😀 ja tiez nic co musim,NEMUSIM!
😉

wienika
18. jan 2009

ahojte babulky,
konecne sa nam ozvali aj nase nove, zaneprazdnene maminky.....
som rada, ze ste v poriadku, aj vase deticky..

twix, dufam, ze uz ti bude coskoro lepsie,tak drzim palce, aby si bola do svojich narodenin fit.....

inac, mohli by ste popridavat aj nejake nove fotky, take babatku rychlo rastu a menia podoby..... 🙂

vroni, aj ja som sa nasmiala na tvojom prispevku, ako vzdy.....
rada ta spoznam osobne, aj tvoju natalku, to musi byt cislo, tak dufam, ze nam stretko vyjde.....

maya, aka bola oslava? skoda, ze ste nemohli ist, ked budem mat nabuduce nejake listky, tak dam vediet.....
samuskovi by sa pacilo.....

maya01
19. jan 2009

Dobre ranko,

Wieni,no oslava bola na ... 🙄 Lutujem,ze sme radsej nesli na to predstavenie...no ale co uz na buduce sa poucim... 😉 Daj vediet,ked budete nabuduce nieco dobre hrat...

Jasterka,Lieska...supre,ze ste sa ozvali a aj ja by som poprosila nove fotecky..nech vidime ako princezne rastu... 🙂

Vroni,ty nemas chybu... 😀 Uz sa na vas dve tesim... (maminku aj dcerku)

Na nas sa lepi nejake prechladnutie...dufam,ze to nebude nic vazne... 😒

Pekny den prajem.

miriam25
19. jan 2009

ahojte babule, tak aj ja sa hlasim po vikende 🙂
mna drahy velmi prekvapil vo stvrtok, som ho necakala tak skoro doma a zrazu sa objavil a ja som len cumela, ale zlaty bol 😉 keby ste videli samka, co spustil, ked zbadal tata, zacal viskat, piskat, jacat a rozhadzovat rucickami od radosti, no uzasny to bol pohlad. samozrejme, ze ja som v tom momente prestala existovat, ale ved to je normalne 😀

vroni, tvoja mala je naozaj cislo na nezaplatenie, som sa dobre zasmiala 😀 to musis mat doma radosti...

twix, dufam, ze tie choroby co najskor zmiznu a budete sa mat uz lepsie. drzim palce, aby si mala dost mliecka a domonik mohol pekne papat 😉 daj vediet, ako pokracujete a ako si to zvladla.

lieska, jasterka, nic si z toho nerobte, to ma zrejme kazda novopecena mamina tak. ked mal samko asi 2-3 mesiace, niekedy u nas nepomahalo nic ine len hodit ho do kociku a prechadzat sa kym nezaspal, potom ho v taske z kociku vytiahnut hore do bytu, otvorit okno dokoran a nechat ho tam spinkat. to spinkal vzdy super, aj dost dlho, takze som stihla aj nieco porobit. zrovna v tom obdobi robil drahy u nas v meste a chodieval domov na obed a to vam poviem, ze som mala doobeda dobre stresy, lebo casto som sa jednoducho musela venovat malemu, bud necakane prebalit alebo ho kojit, no jednoducho varenie som stihala len tak tak, kedze drahy chodil presne ako hodinky 12:10 a to musel byt obed na stole, lebo o 12:30 uz zasa musel ist. ale zvladli sme aj toto obdobie.

maji, ako samko? a aku ste mali tu oslavu (ak sa mylim, tak teda navstevu) u svagrinej?

maya01
19. jan 2009

Ahoj Miri,

boli sme u svagrinej (tej slovenky) jej mala oslavovala 3 r. Ale teda oslava o nicom... 🙄 Jej deti su totalne zavisle od playstation a inych debilin... podotykam,ze mali ma 5r a mala 3r. a ta uz tiez do toho cumakuje a stlaca kombiky o dusu. Ja nie som moc zastancom takychto hier...teda urcite nie v takom mladom veku...Moj Samko sa v tom ale vobec nevyzna...on sa radsej hra s hrackami a zatial po tom ani netuzi...uvidime co bude neskor... 😎

miriam25
19. jan 2009

ahoj Maji,
no moj samko ma najradsej vsetko, kde moze stlacat nejake gombiky alebo volaco. najradsej ovladac od telky 😀 ale myslim si, ze je to len take obdobie, kedy deti musia vsetko stlacat. on ma aj take hracky rad, ako je klavir a pod. kde nieco moze stlacat a ono to hra. no ale teda aj 5 rokov je podla mna strasne malo na to, aby sa dieta mohlo hrat playstation 😒 ja by som to mojmu malemu nekupila v takom veku. mozno, ked bude starsi, ale ja som zasa zastanca toho, ze deti maju mat nejake sportove zaluby a konicky a maju byt vela vonku na cerstvom vzduchu a nie doma pri pc alebo playstation. mne je jedno, k akemu sportu dieta inklinuje, pretoze pri kazdom sa nauci trpezlivosti, ferovosti, discipline atd. a to je podla man dolezite. ked vidim nasho suseda nad nami, neviem, kolko ma rokov, tipujem tak 10, jeho rodicia sa len stazuju, ze je to hyperaktivne dieta, ze nevedia, co s nim, ale ked som sa rozpravala s tym malym, tak on sam mi povedal, ze keby mohol, siel by hrat futbal alebo nieco, ale ze mamina nedovolila 😠 tak to uz vobec nechapem. mna do toho nic nie je, ale ked mam doma hyperakttivne dieta, ktore chce chodit hrat futbal, tak nevaham ani sekundu a uz je tam, nie???

maya01
19. jan 2009

Miri,mas pravdu...my tiez teraz rozmyslame,ze by uz bolo aj na case Samka na nieco prihlasit..myslim na nejaky sport...teda min. zaciname nad tym rozmyslat... On zatial este neinklinuje k ziadnemu...ale myslim,ze pokym pojde do skoly,sa uz bude vediet rozhodnut,co by ho bavilo...
Moja svagrina posadi svoje deti pre nejaku hru aby mala od nich pokoj...Moj Samko je od jej maleho mladsi o pol roka a je tam vidno velky rozdiel...vo vyske tak ci tak... 😀 ale aj vo vyvoji...jej maly nevie nakreslit nic zmysluplne a o pismenkach a cisliciach ani nehovirim... Netvrdim,ze moj Samko je genius..ale co to uz vie... ona sa vobec tym detom nevenuje a maly je totalny strachopud a boji sa smykalky... 😖 ☹

maya01
19. jan 2009

Boze...pisem jak hotentot...ale neda sa mi poriadne,lebo mi tu vzdy niekto za chrbtom pobehuje...tak to pisem na 5x 😅

vroni
19. jan 2009

Citam, ze sa cerstvym maminkam a detickam dari, my sme si vcera pozerali stare fotky, krpata si vystrihovala (no dobre, strihala papier na kusky 😀 ) a my sme nostalgicky vzdychali, aka uz je velka..... 😨 Inak to je u nas prave hit - strihat a lepit. Kreslit tiez moze, ale to nevydrzi az tak dlho. Hoci "kreslime kolo gulate" zvlada nakreslit dost v pohode (tak to teda po mne nema, ja nie som schopna dodnes nakreslit ani snehuliaka!)
Ja tiez nie som fanusik play station a podobnych hier a ked, tak len pre starsie deti a velmi selektovane hry... S Natalkou chodievam cvicit/plavat (podla toho, kde dostaneme miesto), len tento polrok sme boli "lenive", lebo som nevedela, ako budu jej kruzky kompatibilne s mojou robotou. Mna len fascinuje, ako je vacsina kruzkov pre deti doobeda alebo o jednej, druhej, ako keby deti nikdy nechodili do skolky, rodicia do prace.....
Hyperaktivne dieta znamena spravidla, ze moja dieta sa raz za hodinu pohne a mne to lezie na nervy (teraz nemam na mysli deti, ktore maju naozaj tuto diagnozu) alebo kaslem na nejaku vychovu a toto je uzasne pohodlna vyhovorka. Strasne ma irituje, ako je kazde nevychovanca hned hyperaktivne (namiesto zanedbane)!!!!
Aha, este ku kociku som chcela. Natalka v kociku spavat nechcela, vzdy musela vidiet, co sa deje naokolo, ja som najprv frflala, ze take, ze sadnut si s kocikom som nepoznala, ale potom som sa tesila, lebo o to viac spavala doma a ja som mala volno....
Dnes musime vybehnut do Bratislavy (cert aby zobral DPH), tak mame o program postarane, ale mozeme ratat v piatok so stretkom?

maya01
19. jan 2009

Vroni,ja sa na stretko v piatok pridavam na 100% 🙂
Ozaj a miesto...ako vzdy...Kids Caffe???

bejby29
19. jan 2009

ja sa tiez pridavam na stretko 🙂

charlotka
19. jan 2009

Ahojte babule!
tak po dlhsom case sa hlasime aj my 😉 snazim sa pribezne si nejake prispevky precitat, aj ked nie vsetky, aspon nieco 🙂

takze dakujem vsetkym za blahozelania k narodeninym, ste zlate, potesilo a velmi 🙂 nasa livka rastie ako z vody a vlastne vsetko je u nas podobne ako u ostatnych pokladikov rovesnikov, cmulanie ruciciek a usmevy od ucha k uchu a tolko reciiiiiiiii a piskania 🙂 no je to radosti 😀 ale vieme aj poriadne revat, normalne extra klasa, moja mama tvrdi, ze mala reve ako rocne dieta, moj manzel je z toho dost mimo, ako moze tak strasne plakat 😨 no musim uznat, ze su to riadne decibely 😀 a hlavne ked spusti u dokyho, dnes sme boli na ockovani, chuda, ked som ju polozila v ordinacii na pultik, tak dva krat zjajkla, rozhodila rucicky a potom taky rev, ze sme sa vobec nepoculi 😠 takze
nas doky musel zaockovat postojacky- teda som mala malu na rukach 😝 ale aj tak plakala ako diva, uz minule tak plakala a teraz to uz asi spoznala a budeme mat asi u dokyho veselo. aj doktor sa cudoval, ze kde sa tak naucila kricat😲 si viete predstavit tie pohlady rodicov, kym som ju obliekla, stale totiz revala, to sa neda ani povedat ze plakala, to je proste hrdelny rev 😲 aaaaaaaaaaaa a este ju taky vacsi chlapec aj napodobnoval, 😠 hoci ho mama hresila, ze to nie je slusne 😵

ozaj, chcem sa spytat, maminy, co uz mate babatka zaockovane proti pneumokokom, aj v rakusku sa ockuje PREVENAROM? nas doky ale ockuje proti pneum. az v 7 mesiaci, vtedy potom stacia uz len 2 davky, tak dufam, ze to bude do vtedy v pohode, lebo ja som ju chcela dat uz teraz, to by boli 3 davky potrebne, ale povedal, ze on ockuje postupne. tak dnes sme dostali 6 - fach Imfung a druhu davku rotavir, tak uvidime, hadam to dobre bude mala znasat, uf ☹
fu, ale som sa rozpisala 😅 ale uz musim koncit, pocujem nejake grulenie zo spalne 😕 skusim pridat aj nejake foto, ak mala este zaspinka, lebo cez obedne spanie chodime von 🙂

ronnda
19. jan 2009

ahoj holky, i ja bych se v patek na stretko pridala. tesim se, ze se zase sejdeme a taky ze pozname vroni a jeji natalku. taky bejby a natalku jsem moc dlouho nevidela.

charlotka - livia je moc roztomila, krasne se smeje a jak uz pase koniky, jsou to moc krasne okamziky, urcite si to vsichni moc uzivate. proti pneumokokken se tu ockuje taky prevenarom. a z toho kriku si nic nedelej, nicole byla od malicka dost ukricene dite a u doktora to vypadalo naprosto stejne jak jsi popisovala ty. rada bych te uklidnila, ze to prejde, u nas to ovsem zatim vetsinou pretrvava, u doktora je proste hrozny cirkus. jdeme za tri tydny ockovat, tak jsem zvedava, jestli nase dite nespusti jen kdyz uvidi budovu ordinace.

maya01
19. jan 2009

Jasterka,Charlotka...kraaasne fotecky... 😵

maya01
19. jan 2009

Ronnda,super,ze sa pridate na stretko...juuuuuj uz teraz sa na Vas vsetky tesiiim... 🙂

ronnda
19. jan 2009

jasterka - to je zlaticko, ta vase Emmuska, je vazne krasna, ma moc roztomilou pusinku. sice se osobne nezname, ale rekla bych, ze je ti podobna, podle fotek. uplne se nad tema vasima miminkama rozplyvam.

boldy
19. jan 2009

ahojte babenky,
tak ja som doma, mam nadchu riadnu, tak som z toho trosku hotova... trosku clovek vyjde von na prechadzku a niekto mi venuje chripkovy balicek 😒
jasterka, charlot> krasne foto, jasterka ozaj mala emma sa teraz na teba viac podoba 🙂
ronnda>ahojky dufam, ze sa mate dobre aj ked nemate lahku situaciu
baby vonku je tak pekne a ja nemozem ist ☹

ronnda
19. jan 2009

boldy - dekuji ti, zvladame jak to jen jde... to me mrzi, ze jsi nemocna, venku je opravdu nadherne. nic si z toho nedelej, ze nemuzes ven, pockej za chvili, to budes denne na prochazce s kocarkem 🙂
preji skore uzdravenie!

boldy
19. jan 2009

tak to mas pravda, o chvilku to pride 🙂 dakujem... tak idem ja do postielky, dam si caj a snad to vylezim...pekny den vam prajem

miriam25
19. jan 2009

jasterka, charlotka, mate nadherne fotecky, jedna krajsia ako druha 😵 boze, ale ake su uz tie vase princezne velike 😲 ten cas naozaj leti ako voda, ved len nedavno sa vam narodili 🙂

no ja som prave ulozila malinkeho spinkat, tak dufam, ze aj bude, lebo uz bol dost protivny, to je taky vzdy, ked je uz unaveny a zrely na spinkanie, ale zatial teda len vykrikuje z postielky... no uvidime.

miriam25
19. jan 2009

twix, k tvojim zajtrajsim narodeninam ti zelame so samkom vsetko len to naj naj naj, hlavne vela zdravicka, teraz ho potrebujes a nech ti deticky robia vela radosti 😉 cmuk

wienika
19. jan 2009

ahojte kocky,
jasterka a charlotka, mate krasne babatka......juj, takee su krasne obe.......strasne drobucke.....uz som zabudla, ze pred rokom aj leuska taka bola......

baby, ja sa obavam, ze my na stretko neprideme, dnes mi volali z jasli, ze lea ma teplotu a mam ju prist zobrat...chudatko moje, mala vyse 38 a kasel strasny...tak sme boli u toho noveho doktora, je uuuuzasny.....vrelo odporucam, vobec sme necakali, ma krasnu ordinaciu a je straaaaasne mily......
lea vobec neplakala a to je dobre znamenie, lebo doteraz revala ako tur-takze tiez sa pridavam k mamickam, co by od pediatra najradsej odchadzali kanalmi domov.....a dnes nic....a stale mu nieco rozpravala.....
nastastie nam nedal ATB, len cipky proti teplote a sirupcek na kaslik......o dva dni mu mame zavolat, ze ako jej je....povedal, ze plucka su ciste......
tak uvidime, teraz budeme do stvrtka doma, ked sa nam polepsi, tak prideme...ked nie, tak nic, aby sme vas nenakazili......

maya, vy ako? samusko je ok?

twix, zachvilu mas narodeniny, tak ti tiez vopred prajem vsetko najnajnaj.....hlavne to zdravicko...... 🙂

maya01
20. jan 2009

Dobre ranko,

Twix,vsetko najlepsie k narodeninam...vela zdravia,stastia,lasky a hlavne vela,vela radosti z tvojich deticiek... 🙂

Wieni,no u nas je to tiez take vselijake...dnes este isiel do skolky...ale Samko ked je chory,on nikdy nema horucky. Trochu kasle...trosku soplik...ale inak ok. Ved uvidime,ako bude dnes poobede...a Vam prajem skore uzdravenie a teda dufam,ze sa na to stretko pridate... 🙂

miriam25
20. jan 2009

ach wieni, to ma strasne mrzi, ze je leuska chora. my sme mali ist dnes s kamoskou do therme a mi prave pisala, ze jej maly ma tiez teploty a celu noc nespal, tusim je naozaj nejaky virus. musim sa so samkom vyhybat miestam, kde je vela ludi, aby aj on nieco nechytil. leuske v kazdom pripade zelame skore uzdravenie a teda takeho lekara ako mate vy by som aj ja brala. som akurat tento vikend hovorila drahemu, ze nie som moc spokojna s tymto lekarom, ktoreho mame, len bohuzial tu v okoli nie je moc na vyber. najblizsi lekar, o ktorom som pocula len chvaly je v güssingu a to je odtialto vyse pol hodiny autom. a to si teda neviem predstavit, keby mal samko teploty, ze by sme sa trepali pol hodinu tam a potom pol hodinu zasa naspat. to radsej pojdeme k tomuto nasmu, ktoreho mame 10 minut peso od domu, pockame pol hodinku a pojdeme domov.

miriam25
20. jan 2009

maji ako? chystate sa aj niekedy v blizkej dobe (februar) do nr? ja idem dnes do firmy, vcera mi volala sefova dcera (rovnocenna majitelka firmy), ze buduci tyzden budu potrebovat nejake preklady odo mna a ze pomaly aj aby som zacala robit a bola dost prekvapena, ked som povedala, ze predtym ako zacnem robit by som este chcela ist na sk k nasim aspon na tyzden, ale hned podotkla, ze asi mi daju robotu na slovensku nejake veci vybavit, takze moc oddychovat nebudem, ale to nevadi, tak pojdem na dva tyzdne 😉

maya01
20. jan 2009

Ahoj Miri, vo feb. sa chystame na sk. moja mamina ma narodky,tak ideme gratulovat... 😉 No ideme hned na zaciatku...asi okolo 5.2....
Fiiiha,tak ty uz zacinas robit...a mas uz pre Samka miesto v jasliach?
Nas Samko je velmi nespokojny v tejto skolke...neviem co mam robit... ☹

miriam25
20. jan 2009

no idem dnes do firmy, ak by mala sefinka trosku casu, pokecali by sme. vcera mi do telefonu hovorila, ze mi vybavi miesto v jaslickach pre maleho, tak dufam, ze to bude pravda. no som zvedava, kedy mam nastupit, ja by som najradsej co najskor, ale zas nie moc skoro 😀 no nic, musim ist, samko je uz hore... ozvem sa cez obed, ked bude spinkat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre