Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
20. jan 2009

Twix, vsetko najlepsie k narodeninam, vela zdravia, stastia a radosti z deti (a aj muz moze obcas tesit 😀 )
A vsetkym chorym a chytenym skore uzdravenie. Nam dnes robilo dieta v noci program, nemohla spat (nic nehovorila ani neplakala, len sedela na posteli a nudila sa ako stara tapeta), tak dufam, ze na nu nic nelezie....
Miriam, super, ze z tej tvojej roboty vyzera nieco byt, bude nas tu pracujucich viac 😝
Piatok sme si zarezervovali, dufam, ze bestia neochorie a bude sa s kym stretnut 😉

bejby29
20. jan 2009

Twix, aj ja sa pridavam ku gratulantom, vsetko naj naj naj, hlavne toho zdravicka, vela stastia a lasky..
Wieni, to je skoda, ze nedojdes, nech Leuska rychlo vyzdravie..

zdenka73
20. jan 2009

Ahojte! Twix i ja sa pripájam ku gratulantom a všetko najlepšie, hlavne veľa zdravíčka tebe aj celej rodinke, šťastíčka a lásky.
Miri tak ty už ideš pracovať, tak nech ti to vyjde.
Jašterka, Charlotka krásne fotky, baby sú krásnučké.
A všetkým chorým prajem skoré uzdravenie.

ronnda
20. jan 2009

twix - i my se pridavame a prejeme ti krasny narozeninovy den a prejeme hlavne hodne zdravicka tobe i tvym detem. taky sis tedy uzila s temi teplotami, uz je ti snad lepe a s tim kojenim to urcite zvladnete i dal!

wienika - to me mrzi, ze leuska marodi, ted to proste radi. tesi me, ze mate z vaseho noveho doktora takovy dobry pocit a ze leuska neplakala. preji vam at se brzy uzdravi a je ji lip.

my jsme se dnes byli podivat ve skolce, kam chceme malou dat, ale berou az od tri let, takze na rok by sla do krippe, kde jsme taky dnes byli. nicole by tam nejradsi zustala, moc se ji tam libilo, i ja jsem z toho mela dobry pocit. jeste ale musime hledat dalsi alternativy, protoze je dost naval. a taky nevim jak to budu mit s moji praci... mela bych se v augustu vratit do firmy, ale maji za me nahradu a uz me nepotrebuji (coz se dalo cekat, ja jsem tam pracovala mesic a otehotnela jsem), zamestnat me musi a pak mi daji vypoved. takze se nejspis pustim do hledani prace nebo zustanu jeste doma. kdyz jsem ale videla ty deti v tech jeslickach a skolce a nici jak se k nim vrhla, rikala jsem si, ze by ji ten kolektiv jen prospel a uz se i za ni docela tesim, ze by tam sla.

bejby - takze proste ti ted schvaluji dat natalku uz driv do skolky, leuska od wieniky to taky skvele zvlada, ja jsem si to na zacatku nedovedla predstavit.

miriam - tak i u vas je ted tema jeslicky aktualni. dej vedet jak to vypada s tou praci.

bejby29
20. jan 2009

Jasterka, Silvi, Charlotka tie vase babulky su krasnucke..
Ronnda, to je super, ze Nici sa pacilo v skolke. Ja este rozmyslam, ze ci dat malu az v dvoch rokoch alebo uz v septembri, ked bude mat 14 mesiacov, vyskusam v septembri a potom sa uvidi ako to bude zvladat. Ale v lete si ju chcem este uzit, chodit plavat a tak..

lenka.pav
20. jan 2009

ahojte dievcata, hlasim sa po dllllhej dobe. sme v poriadku, len maly si vyzaduje coraz viac pozornosti 😵 . tak si spolu spievame, ucim sa kvoli nemu basnicky, pesnicky a rozne recnovanky, lebo som si na ziadne nevedela spomenut 😀 . lucas uz ma skoro 70 cm....a vazi 6800 g. no mam co nosit. ale robi nam radost, je to zlate mimino. tento vikend sme boli na morave na plese a na kazdeho sa usmieval a bol velmi zlatunky.
kocky, kedy a kde mate to stretko? asi vyskusam cestu vlakom s kociarom 😅 . rada by som sa s vami stretla.
a vsetkym oslavenkyniam z poslednej doby prajem splnenie vsetkeho, co si praju 😉 .
jasterka, charlotka, kraaaasne kocky mate, lucas sa uz nevie dockat, kedy ich uvidi.

wienika
20. jan 2009

caute baby,
ste zlate, ze na nas myslite....ja stale dufam,ze v piatok na to stretko prideme.....ved este mame par dni.....
leuska spala super, od sidmej do pol deviatej, bez zobudenia, v noci som ju bola kontrolovat a myslim, ze nemala teplotku....dnes rano mala dobru naladu, po teplote ani chyru, akurat ten soplik a kaslik, ale tiez nie moc.....
teraz pred spanim som jej merala a mala 36, 9, co tiez nie je zle, tak uvidime, vacsinou zvykne teplota vybehnut na vecer....
ja idem za hodinku do roboty a drahy prevezme starostlivost o dieta.....

maya, mrzi ma, ze samkovi sa v skolke nepaci, sksute sa o tom doma este porozpravat, mozno najdete inu a samuskovi sa vysvetli, ze v tej novej mu bude lepsie.....
dufam, ze je uz ok......bez teplot 😉

vroni, aj tvojej malej drzim place, nech neochorie.....teraz je take blbe virusove obdobie....u nas v robote su tiez vsetci chori.....

bejby,murcite si este uzi leto s malou....aj teb to dobre padne a potom dobre oddychnuta mozes zacat pracovat...

ronnda, to je super, ze sa nici pacilo v skolke, no vidis, nakoniec s nou nebude
s mat ziadne problemy...kolektiv jej urobi len dobre.....

miriam25
20. jan 2009

ahojte babulky, wieni, len s leuskou pomaly, aby sa poriadne uzdravila. my sme mali ist dnes s kamoskou do therme, este vcera sme spolu volali, hovorila, ze predvcerom mal maly teplotu, ale vcera bolo vsetko ok a dnes v noci mu zasa stupla a celu noc boli hore, tak nie ze by som ta chcela strasit, ale radsej este zostante doma.

ronnda, no my budeme asi buduci tyzden riesit jaslicky, len nemozem tam ist sama sa popytat, lebo keby mi nahodou povedali, ze nemaju miesto, tak potom by to vyzeralo dost blbo, keby dva tyzdne na to samko do jasliciek nastupil, lebo nam to vybavi primator mesta 😅 takze to rovno nechavam na primatora, sefinka vo firme sa s nim dobre pozna a pojdu na kavicku a vec bude vybavena. aspon tak to mam slubene, dufam, ze to tak aj bude.
vidim, ze nici je velmi spolocenska, to je nas samko tiez. nemyslim si, ze by sme mali problemy v skolke, on ked vidi nejake dieta, tak sa ide zblaznit, len aby sa mohli spolu hrat. kazde dieta hladka a chyta za ruky, no zlatunky je.

lenka.pav super, ze si sa ozvala a mate sa dobre. malinky rastie ako z vody, malinky valibuk z neho bude. vazne mas uz co nosit, ale neboj, to priberanie sa trosku spomali akonahle zacne lozit alebo chodit. nas samko este stale neprekrocit hranicu 11kg a to uz mal 15 mesiacov. a zo zaciatku teda pekne priberal, isty cas uz mal aj trosku sadielko a uplne okruhlu tvaricku a ako zacal chodit sa to vsetko stratilo, len do vysky sa nam dost vytiahol.

lenkaw
20. jan 2009

Ahojte kocky, tak po dlhsej odmlke sa hlasim aj ja, aj ked si vas priebezne citam. No ako pise lenka.pav, aj nas Luca si vyzaduje coraz viac pozornosti.
Inak sme zdravicki, chripka nas obchadza klop,klop,klop. Akurat sme boli na ockovani a Luca ma uz tiez 68 cm a 6780g, tak mal 1 den trosku teplotku, ale uz je to o.k. Tak sme boli dnes na prechadzke v Praterallee a bolo supeeeer teplucko 😎 uz aby bola jar.

Wieni: skore uzdravenie Leuske
lenka.pav: rada by som vas videla aj nazivo, nech nasich drobcov mozme porovnat 😉
twix: vsetko najlepsie hlavne vela vela zdravicka tebe aj detickam!!!
ronnda: tak to je super ze Nici sa citi v kolektive dobre, to budes mat jednoduchsie az pojdes do prace bez stresov ci mala neplace 😝
maya: mrzi ma ze Samkovi sa nepaci v skolke, porozpravaj sa s nim a tu blizko na Fruchtgasse je este jedna skolka, ked tak si ju chod pozriet.

lenkaw
20. jan 2009

bejby: co povies zajtra na Stadtpark? ak nic nemas a bude pekne sa mozme stretnut.

bejby29
20. jan 2009

Lenka, ok, ja nemam zajtra nic, vsetko som dnes vybavila 😉

maya01
20. jan 2009

Dobry vecer,

Wieni,dufam ze Leuska je uz lepsie a budes sa moct v piatok k nam pridat... 🙂

Lenka.pav,no dufam,ze si trufnes ist vlakom a tiez sa pridas...by som ta rada spoznala osobne... 😉

Lenkaw,diky za tip...aj tak hladam skolku asi niekde tu pri nas...lebo s tym cestovanim je to o drzku... 😝

No dnes mi skoro vypadli oci z jamiek,ked som videla,ze mi prislo pozvanie (resp.Samkovi) na zapis do skoly...teda som z toho dost vedla...som to este necakala...ved mam este 1,5r. cas.
Vroni,ty budes urcite vediet.... 😉 ked ho teraz zapisem do jednej skoly...da sa to potom este zmenit,kebyze sa rozhodne pre iny? Ved ja nemam este ani sajnu,ake skoly tu su,ktore su dobre a ktore nie atd... Ja este stale riesim skolku a nie to skolu... 😕

jasterka
20. jan 2009

Ahojte 🙂 ako vidim lieska spustila vlnu hlasenia stavu cerstvych mamiciek 😀 ...
dakujeme za pochvalu fotiek 🙂 tesim sa ze sa vami mozem podelit ako Emmka rastie,fakt to tak rychlo bezi,ja uz teraz pozeram na jej prve fotecky ze boze aka bola malinka.

ronndi-naozaj sa podla vsetkych mala podoba na mna,co ma tesi ,ebo muzik ma trosku vecsiu hlavu a usi 😀

Lenka.pav-aj ja sa ucim pesnicky, lebo si pametam len tak tak refreny znamych odrhovaciek ako pasla ovecky,ceresnicky ceresne...takze ficim na cd podhradska /canaky a tancujem s malou po byte 🙂 ...
uz mi dochadza fantazia co mam malej hovorit,tak skusam rozpravky(jej ej to jedno,lavne nech hovorim)...ale ani stych si nic nepametam....tak si vymyslam a muzik sa mi rehli,ze co taram za blbosti.Uz ma pri to aj tajne natocil a ked som sa v skutocnosti pocula...hroza 😲 😀

teda lenky-vasi mali su iny buckovia,krasne kilecka tieto babatkovske,len nech papaju,vy mate asi miesto mliecka salko 🙂 emmka pribera skor n tej spodnej hranici,ma 58cm a Ca 5kg,moja maminka zahlasila,ze ona si drzi uz teraz modelkovsku vahu 😀 ....no proste starí rodicia z nej zblbli, tí na nu spievaju chvalospevy,uz to az prehanaju a my z muzikom,len prevraciame oci.Prve vnuca,asi tak 🙂

twix
20. jan 2009

ahojte!

dakujem za vsetky gratulacie 🙂 teraz tu s muzikom popijame vinko, taka mala sukromna oslava 🙂
cez vikend absolvujeme rodinnu v Blave, ak budeme vsetci zrdavi. Laurinka je uz uplne fit. chodi aj von aj k Tagesmutter. ja len trosku kaslem, ale inak v pohode. manzel sa dopuje aspirinom, aby nieco nechytil, kedze polovica firmy ma chripku. ja poctivo odsavam mlieko a sterilizujem flasky. zajtra zacnem zase kojit, tak snad to dobre dopadne a maly ma hned chnapne 🙂 Dominik ma bohuzial miernu nadchu, tak odsavame sopliky. musim vsetkym odporucit tu odsavacku, ktora sa pouziva s vysavacom. je to super vec, neviem si ju momentalne vynachvalit. len mi je luto, ze sme vobec na to umele mlieko prechadzali, kedze problem s bruskom to vobec nevyriesilo. ale za pokus to stalo. asi si len maly nevie na to umele mlieko zvyknut, alebo mu nesedi znacka (Aptamil).

tak si vas idem rychlo precitat, nech som v obraze, co sa deje.

twix
20. jan 2009

baby, moja mala dostala pod stromcek od nasich super knizku "velka kniha riekaniek". su tam vsetky tie odrhovacky, co sme sa ucili v skolke. ja som si doteraz tiez povymyslala hocico, no ale teraz uz ideme podla knizky 🙂

lenka.pav
20. jan 2009

kocky, no aj ja vas rada spoznam, ale este stale neviem, kedy a kde sa chcete stretnut 😅 . tak mi dajte vediet 😉 . dik
jasterka, aj ja mam tie cd-cka od podhradskej, su suprove 🙂 . ale malemu sa jednoznacne najviac paci oli oli janko, len to zacnem spievat a uz sa skeri 🙂 . asi spievam falosne a je mu to smiesne 😀

lenka.pav
20. jan 2009

twix, tu odsavacku na vysavac si aj ja neviem vynachvalit. nas maly mal asi dva dni nadchu, ked mal asi tri tyzdne a to by som bez tej odsavacky mala trapenia....je suprova 😉 . a dik za tip s tou knihou, asi si ju zozeniem. a neboj, maly sa urcite chyti, ved mamcikine mliecko je najlepsie 😵

jasterka
20. jan 2009

Inak k tím ockovania pneumokoka-Ako ockovali vas?A dali ste si deticky proti pneumokokovi zaockovat?
Nasa mieni ockovat tri krat do roka,prvu hned zaroven s tím 6fach Impfung a este davka vo veku 2.roky,kazde ockovanie stoji 100Eu.Na Slovensku sa toto ockuje povinne a preplaca to poistovna ,som sa pytala v lekarni za kolko predavaju tu vakcinu, ak by som si ju chcela bez poistovne a stoji len 12 Eu,ale netusim ci je to ta ista co spominala Charlotka,ten Prevenar,mne povedali ,ze sa vola Pneumo 23. 😲 😕 ...tak neviem,je to ina vakcina,ci si zvysok uctuje pani doktorka?

Mayi-takze uz mate riesit skolu,tu to asi tak chodi,mne volala kolegynka,
ze ci uz som si malu zahlasila do skolky 😕
a to ja teda vobec netusim kde budeme byvat,lez pojde ona do skolky,takze tomu aj verim,ze 1,5 roka pred vstupom do skoly musis vediet kam pojde maly do skoly 😝 🙄

twix-aj ja sa pridavm ku gratulantom,vsetko Naj a hlavne to zdravicko tebe aj celej rodinke. 🙂

wieni- zelam rychlo zdravu Leusku a uz ziadne teplotky.

Zelam vam inak vydarene stretko,dobre pokecajte a sa zabavte.A urobte nejake fotos,nech sa mozem zucastnit aspon cez konika.

miriam25
20. jan 2009

maji, no teda to je dobre, ze zapis do skoly 😲 a nepomylili sa nahodou? nemysleli si, ze je samko uz o rok starsi? ze by mal ist uz tento rok v septembri do skoly? ved pokial si ja dobre pamatam, nas volali na zapis pol roka (priblizne) pred nastupenim do skoly, ale mozno vroni bude lepsie vediet, ako to chodi tu.
Ja som bola povodne nahlasena do skoly dolu na klokocine tam ako je Benkova skola (neviem si spomenut na to meno) a potom nam prisiel papier, ze sa otvara Beethovenova a ze som bola preradena tam (podla adresy). ale ten zapis si este velmi dobre pamatam. do tej skoly sme potom chodili aj k zubarke a uz na prvy pohlad sa mi nepacila. ale ta nova bola fajn 😉 ale nemyslim si, ze by bol problem, keby si ho chcela prehlasit neskor niekde inde. I ked clovek nikdy nevie. nemozes tam skusit zavolat a opytat sa? ved aj ten zapis sa mi zda byt este moc skoro. mozno sa naozaj len pomylili 😒

lenky, teda vy mate naozaj velmi dobre mliecko v porovnani s jasterkou 😀 ale ved to je jedno, chlapci su vacsinou o nieco vacsi a chuti im lepsie papat 😉 hlavne, ze su zdravi a nic dolezite im nechyba 😉

jasterka, tak to teda poznam. nas samko je tiez prve vnuca mojich rodicov a ti ho vtedy z ruk ani pustit nechceli, to som musela dlho bojovat, aby ho polozili a radsej sa s nim rozpravali a nechali ho kopkat si, ze jemu je tak lepsie... ked sme sa vratili domov od nasich, to som mala par dni co robit, aby som maleho zasa naucila na moj rezim, kedy sa nenosi cely den len na rukach... a co to bolo reci... ale potesim ta, tie reci neprestanu ani ked bude tvoja malinka uz o nieco vacsia. vzdy sa najde nieco, preco ju budu chvalit 🙂

lenka.pav
20. jan 2009

jasterka, ockovanie proti pneumokokom je na slovensku povinne, tu nie. je lepsie - pre teba - kupit si tu ockovaciu latku na slovensku, usetris nemale peniaze. ale vyznam ockovat proti pneumokokom ma vtedy, ak uz mala pojde do kolektivu, cize by sa nic nestalo, ak by vas doktorka zaockovala prvou davkou az v prvom roku zivota a este by si aj usetrila jednu davku (ak sa zacne uz teraz, potrebujes 3 davky, ak neskor, potrebne su len dve)

lenka.pav
20. jan 2009

a ja som maleho este nedala zaockovat 😵 , asi s tym pockam, ked bude vacsi

bohun22
20. jan 2009

o baby dakujem že ste mi dali vediet ohladom toho stretka.ste zlate???.my sme slavovali s chorobou mala bola chora tak sme nakoniec skončili na pohotovosti.tortusm e mali nadhernu a ochorela som na koniec aj ja. tak sa spolu liečime.tak dobru

maya01
20. jan 2009

Nie Miri nepomylili sa...na tom papiery stoji,ze zapis do skoly na rok 2010/2011 a Samko bude mat v juli 2010 6 rokov,takze to vychadza,len som to este tak skoro necakala.... 😒

Lenka.pav,to stretko je v Kids Cafe (baby opravte ma ak sa mylim),v piatok o 15.00. a neskor(to bude asi moj pripad 😅 )
http://www.kidscafe.at/front_content.php?idcat=166

bohun22
20. jan 2009

očkovanie proti pneumokokovi nie je na slovensku povinné všetko zaleži od rodičou.do dvoch rokov je poplatok do sedemdesiat korun a nad dva roky platíš 2300 to bol moj prípad.lepšie je ju zaočkovat ked je dieta male a nie ked pojde do kolektívu.pneumokok ty može dieta napadnut s obyčajnej nadchy alebo lahšej vyrozy

bohun22
20. jan 2009

ked ho daš zaočkovat po dvoch rokoch budes potrebovat len jednu vakcinu a nie dve.to sa už potom preočkuje za pat rokov

lenka.pav
20. jan 2009

maya, dakujem 😵

lenka.pav
20. jan 2009

takze som si pozrela spojenie a je celkom fajn, ale uz kratko po poatej budem musiet odist....ale aspon sa spozname, tesiiim sa 🙂

twix
20. jan 2009

ja sa pokusim prist v piatok s juniorom, ak mi svokra postrazi tu nasu certicu. s nou by som tam moc neposedela a ani si s vami nepokecala 🙂

vroni
21. jan 2009

Bohun, od 1.1. je ockovanie proti pneumokokom na Slovensku povinne (menil sa zakon). Nas doktor ockovanie proti pneumokokom do dvoch rokov neodporuca (ak nejde dieta do kolektivu), staci po dvoch rokoch, jednak usetris jednu davku a druhak setris organizmus vlastneho dietata (to nie je moj sukromny nazor, ja sukromne povazujem ockovanie proti pneumokokom za zbytocne 😀 )
Maya, zapis sa robi od minuleho roku dva roky pred zacatim skolskej dochadzky, skolu si vyberas fixne, ked ju chces neskor zmenit, tak sa da, ale musis davat ziadost a odovodnovat (a ta ina skola musi mat miesto, co je pri dobrych skolach dost problem....)
My dorazime v piatok tiez asi o chlp neskor, mala byva az o tej tretej hotova v skolke, takze nez sa dostrikujeme z 19., tak to chvilu potrva....
Jasterka, kolegyna prehana, az taka hroza to so skolkami vo Viedni nie je. V principe ti staci zahlasit malu do skolky v januari-februari (ako do skoly), aby mala od septembra miesto. Mozes ju zahlasit na viac skolok, lebo hlavne tie vychytene su dost casto preplnene a nemozu zobrat vsetky deti (prednost maju predskolaci, zamestnane matky a osamely rodic. Presne v tomto poradi) Sukromne skolky nebyvaju az tak nabite (ved pri tych cenach!!!!) ale treba zvlast opatrne vyberat, tam je zial plevelu viac nez zrna. Ale ak nechces, aby ti isla mala uz v septembri do skolky, tak mas este cas 😉

maya01
21. jan 2009

Vroni,to vaaaazne...no super...ja nemam ani sajnu,ktore skoly su dobre atd... 😖 Vroni...ty mudra hlavicka...ktore su dobre a ktore nie...daj tipy 😉
A ty aj urcite vies,ktore sukromne skoly su dobre...lebo aj nad tym rozmyslame...
Dakujem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre