Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
21. jan 2009

Hm, ja som sa dopracovala zatial len po stadium, ze skola, ktora ma podiel cudzincov nad 30% nebude to prave orechove (a tym jednym tahom vylucila skoro vsetky statne skoly vo Viedni 😀 😀 😀 ), pred casom robil kurier nejake skolske testy, pohladam a dam vediet 😀

maya01
21. jan 2009

Dakujem Vroni...si poklad... 🙂

ronnda
21. jan 2009

vroni - ty mas vazne prehled! mohla by sis otevrit nejakou poradnu "rady vseho druhu" 😉

moje znama tu nahlasila dite do skolky jeste kdyz byla tehotna. my nahlasujeme ted na tento rok s tim, ze ta nase vybrana skolka bere az od tri let, takze pro nas az od 2010 a doporucili nam urcitou krippe s tim, ze pak ma vetsi sanci, ze ji do te skolky prijmou, deti co chodi do te krippe maji proste prednost. ale nahlasime ji pro jistotu jeste do vice skolek.

maya - tak vy uz budete mit brzy doma skolaka, ted jen vybrat pro nej vhodnou skolu. s tou skolkou me to mrzi, ze se tam samkovi nelibi. treba nema nejakeho vhodneho kamarada...

my na stretko dorazime nejspis hned na tu 15. hodinu, doufam, ze se setkam i s temi, co prijdou pozdeji, protoze vy co me uz znate, tak vite, ze odchazime velice brzy domu, jelikoz nase princezna chodi brzy spat 🙂

bohun22
21. jan 2009

vroni s tebou suhlasim s tym očkovanim je to uplne vyhodene peniaze v mojom prípade.nahodte uz inu temu mna s tých skoliek uz riadne bolí hlava.lebo mam taky isty problem

bejby29
21. jan 2009

Ronndi, ja pridem tiez o 15.00 lebo my ideme na Sk a potom ma manzel o 17.00 vyzdvihne a ideme rovno na SK.. Tak som rada, ze tam budes tak skoro, nechcem tam trcat sama 😉
Ja tiez uz hladam vhodnu krippe pre krpca, neviete o nejakej sukromnej a dobrej?

ronnda
21. jan 2009

bejby - tak to jsem rada, ze i ty prijdes hned o 15:00, uz se na vas tesime 🙂
o krippe zatim prehled nemam, zitra se dozvime jestli malou vezmou do te kam ji chceme dat a co nam byla doporucena a kdyz to nejvyde, tak teprve potom budu asi shanet co a jak...

mayi - organizatorko stretka 😉 je tam rezervovany stul na tu 15. hod.?

maya01
21. jan 2009

Ronnda,no ja som nic nerezervovala... 😅
Je to potrebne?ak ano tak tam zavolam... 😉

ronnda
21. jan 2009

mayi - nevim, vzdycky to vyrizovala tina a stul objednavala pro pripad, kdyby tam bylo hodne lidi...

lenka.pav
21. jan 2009

ahojte, kocky, asi aj ja pridem na tretiu a okolo piatej budem musiet ist. uz sa na vas tesim 😉

tinavieden
21. jan 2009

Ahoj baby citam(konecne som sa dostala k netu),ze v piatok je to stretko.Maya ano treba rezervovat stol a daj si pozor na to aby ho ozaj rezervovali.Uz sa mi par krat stalo,ze na to zabudli...tak im zdorazni nech nezabudnu.
JA by som rada na stretko prisla ale v piatok mi zoberie malu svokra(konecne sa rozhybala,lebo uz vidi,ze mam toho dost, mala nespi stale v noci, do toho musim chodit na terapie, cvicit, starat sa o domacnost..no mam toho dost)takze sa na stretko nepridam aj ked rada by som ale uz si potrebujem ozaj oddychnut...kazdy den mam nieco, bud terapie,ci doktor...takze sa ani nezastavim...ale inak Leni je po terapiach ovela pohyblivejsia, aktivnejsia, nebude dlho trvat a bude uz lozit...no uz sa na to strasne tesim..ano fakt tesim,lebo budem vidiet,ze je LEni v poriadku a ide to...
Ok kocky tolko z mojej strany..koncim mala si vyzaduje pozornost.

wienika
21. jan 2009

ahojte...konecne mam klud, dieta zaspalo..... 🙂
ona asi vobec neni chora, ved sa pri nej nezastavim, stale lieta a hra sa...vymysla.....ale je s nou sranda....zacina uz pekne opakovat slova, niekedy to povie dokonca uplne spravne, bez chyby...tak sa tesim..inac stale rozprava tou jej hatlaninou..... 🙂
zajtra ju dam pravdepodobne do jasli, akurat ma trosku soplik a kasel(len rano alebo ked reve), teplotu uz nema druhy den....tak uvidim aka bude noc....

ronnda, bejby, ja som si vybrala jaslicky z internetu, tam mi vyhodilo vsetky viedenske jasle a skolky a vybrala som si dve, ktore su v mojom okoli....nastastie ta, kttoru sme chceli najviac nam aj vysla....len to treba urobit co najskor, lebo je naval a a potom vas uz nemusia vybrat.....myslim, ze do konca februara sa treba prihlasit. bejby, ty hladas sukromne, o jednych viem, ale tie su v 19 bez., co je pre teba asi daleko...kukni na net....

maya, ak mas cas, tak prosim zarezervuj ten stol, asi nas bude dost a aby sme sa pomestili....
ak sa teda u nas leuske nepohorsi, tak prideme.....
ale tiez budeme nejakych 15 -20 minut meskat a potom pojdeme tiez do blavy.....

bohun, preco by sme mali menit temu? 🙂 ved na to tu tento MK je, aby sme si poradili a pomohli navzajom....momentalne riesime skolky a jasle...... 🙂

wienika
21. jan 2009

http://www.wien.gv.at/bildung/kindergarten/krip...

baby, tu je link na info ohladom krippe

ronnda
21. jan 2009

wienika - jsem rada, ze i vy se v patek pridate a ze je leusce dobre. a dekuji za ten link.
tina - potrebujes si oddychnout, tak toho vyuzij, ze ti svokra leni pohlida. urcite brzy zorganizujeme nejake dalsi stretko, bude uz treba hezci pocasi a pak se k nam pridate.
lenka.pav - moc me tesi, ze taky prijdes a seznamime se s tebou i s vasim malickym.

maya01
21. jan 2009

Tak stol je rezervovany...na 15.00. a rezervovala som to pre 10 ludi... 🙂

maya01
21. jan 2009

Wieni,super ze uz sa Leuska citi lepsie a ze sa k nam pridate... 🙂

wienika
21. jan 2009

maya, dakujeme.....snad sa nas stretne co najviac...... 🙂

ronnda, ty si pisala, ze pojdete na ockovanie teraz niekedy...na ake?

ronnda
21. jan 2009

maya - super, diky, jen na jake jmeno je ta rezervace? kdybych tam byla prvni 🙂
wienika - ockovat jdeme zacatkem februara - 6-fache impfung a pneumokokken.

maya01
21. jan 2009

Ronnda IP 😉

ronnda
21. jan 2009

mayi - diky, mas rovnez IP 🙂

bejby29
21. jan 2009

Ja som vybrala www.kindercompany.at, mam 4 v okoli, tak sa tam ideme nabuduci tyzden kuknut 😉

miriam25
21. jan 2009

jej baby, jak vam ja zavidim to stretko v piatok ☹ skoda, ze nie sme vo viedni, by som hned prisla.
no ale dufam, ze sa budete mat super, ze sa vas stretne co najviac a porobite vela peknych foteciek, aby som si potom mohla aspon tie pozriet 😉

u nas dnes cely den prsalo (asi ako aj u vas vo viedni), takze sme so samkom boli len doobeda trosku vonku a poobede len doma. nebol moc nadseny, ale tak do dazda sa mi naozaj nechcelo.

no zelam vam krasny vecer vsetkym!

lyziarka
21. jan 2009

mamicky ake syry davate vasim ratolestiam papat? Myslim konkretne nazvy, aj ci tvrde alebo mäkke, ja si neviem vybrat, ponuka je tu sice obrovska, ale co jeden syr kupim, pripada mi slansi ako predchadzajuci. Pytala som sa na to uz aj v inych temach, ale tam pisu väcsinou o slovenskom sortimente... Som zistila, ze som asi malemu davala poslednu dobu prilis malo mlieka a mliecnych vyrobkov, ale ked on to UM velmi nechce, tak to by musel tych jogurtov a syrov neviem kolko denne zjest... napiste ako to robite vy. Napiste aj, ake jogurty davate...

dakujem velmi pekne!

Inac, klasika, velmi toho nestiham, Wienika, ak mas dobre referencie na skolky ci detskych lekarov v 18 alebo 19-tom, daj vediet, budeme sa coskoro stahovat, takze budem hladat novych lekarov (by the way- aj pre seba), skolku, skolu... ach...

maya01
21. jan 2009

Lyziarka a ty sa k na stretko nepridas? 🙂

twix
21. jan 2009

ahojte!

tak my sme sa dnes uspesne vratili ku kojeniu. maly nemal ziaden problem . bol to taky zvalastny pocit, az teraz som si to uvedomila, ake je to pekne kojit, uplne ine, nez davat flasku. asi je to aj tym, ze on je taky "feinschmecker" 🙂 zatial co laurinka sa pocas kojenia rychlo nahltala, pritom ma kopala a skrabala ☹ no bol to uplne iny zazitok. pri nej som sa tesila, ked sme prechadzali na UM.
uz sa tesim na piatok, ze sa uvidime.

co sa tyka skolky, pocula som chvalu na KIWI:
http://www.kinderinwien.at/go.htm

lyziarka
21. jan 2009

maya, ja som momentalne dost vytazena, bohuzial. dik za opytanie.

vroni
22. jan 2009

Maya, zatial som nebola velmi uspesna, ten test zial neviem najst (este budem skusat), inak chvalospevy som pocula len na skolu "Dobreho srdca" (Sacrecouer na Rennweg), ale to mate pekne daleko, nehovoriac o tom, ze je to katolicka skola (co tiez nie je kazdeho predstava), hned za nou si pochvaluju skolu v Unocity, ta je zasa anglicka (neviem, ci sa da aj bez znalosti anglictiny), poverila som aj chlapa zistovanim informacii 😀 , snad sa nieco mudre dozvie a ja sa tu zase budem vytahovat, co viem 😀 😀 😀 Ale nieco ku skvelym statnym skolam som nasla; http://www.kurier.at/nachrichten/wien/275978.php
Lyziarka, my sme davali krpatej tvrdy syr - Ementaler, Goudu a podobne. Makke, tavene syry sa vraj minimalne do dvoch rokov davat nemaju kvoli vysokemu obsahu soli... Inak, nasej malej je to dost fuk, ona syr neje ziaden 😀 Z jogurtov kupujeme Fruchtzwerge (vacsi nezje) alebo akekolvek jogurty s kratkou trvanlivostou, celkom rada ma actimel (a este radsej tu hoferovsku variantu) Rano mi (obcas) vypije pohar mlieka a niekedy do nej poobede natlacim jogurt. Tym je jej spotreba mliecnych vyrobkov vycerpana. Aha, obcas mi zblajzne chlieb so smotanou (namiesto masla)....

maya01
22. jan 2009

Vroni,diky...si zlata... a inak super clanok a vsetko co je tam pisane je pravda...
Ja som nasla u nas v blizkosti celkom dobru sukromnu skolu,ktora je aj statom akceptovana...tam budem v najblizsich dnoch volat a dohodnem si termin na prehliadku... Som sama velmi zvedava...
O UnoCity som pocula,ze je dobra...

miriam25
22. jan 2009

no super, ze si takto pomahate ohladom skolok a skol 😉 este dobre, ze sme vsetky tu na MK a mozeme sa podetil o to, co vieme a poradit si.

Samko mi teraz spinka, ja varim, dnes vecer nam pride tatinko, tak sa nanho uz tesime. i ked s nim moc nebudeme, lebo zajtra ide este robit s jeho bratom a vecer idu na oslavu, takze ho budeme mat pre seba az v sobotu niekedy poobede, ale nevadi. lepsie ako vobec nic 😉

ronnda
22. jan 2009

miriam - ja zitra budu fotit o106, pokud mi to dite dovoli a co nejdrive podam zase report, budu se snazit uz zitra vecer, at jses v obraze 🙂 vazne skoda, ze nejsi bliz k vidni... my budeme muset proste nekdy zorganizovat nejaky vylet k vam do therme 😉

twix - super, ze uz zase kojite a je vse bez problemu. taky me tesi, ze se zitra uvidime, i kdyz laurinka nam bude chybet... ale na dominicka se taky moc tesime.
ty skolky kinderinwien taky znam... mame tu dve v okoli, v jedne jsem se byla podivat, kamaradka tam ma deti, jen ta skolka nema zahradu, je na rusne ulici a nevari tam... ale jsou to malickosti. pak tu mame jeste jednu, ta by se mi moc libila, maji aber warteliste a volno nejdrive az 2010.

maya - ty nam zatim omrknes ty skoly, protoze za chvili nas to taky ceka 😉

lyziarka - mne mala tvrdy syr vubec nechce, zato ma rada ty mekke, nejradsi sunkovy. jogurty stejne jak vroni fruchtzwerge (nebo jejich napodobenina z hofer), klasicky bily jogurt sni skoro tech 200 g. ale mala mi pije porad dost mlicka, takze to moc neresim. ale ona uz si sama "rekne," ze chce jogurt, banan nebo jablicko, coz me tesi.

jinak posledni dva dny je mala v noci vzhuru a tak hodinku si povida, hraje, vola me nebo manzela a dozaduje se mlicka. no nevim, jestli je to jen ze zvyku, myslim, ze se budi, protoze ji zase rostou zoubky, tak je takova neklidna. jen nevim, jestli mam byt tvrda a mliko ji nedat, vodu ani caj nechce. vypada opravdu, ze ma hlad, chudak nas otesanek...
jak je to u vas co mate deti v tomto veku? spi porad durch nebo se taky nekdy budi?

tinavieden
22. jan 2009

ahoj babulky.
Ronnda Leni sa mi budi kazdu noc a tiez si hodinku hra a rozprava si no a ja som potom tiez hore s nou a v noci toho moc nenaspim. Uz to takto taham mesiac,v noci nespim uz mam toho teda ozaj dost.Najvyssi cas odist k mamke do LM.
Som teda riadne vytocena z toho zdravotnictva. Dieta,ktore je takto motoricky pozadu ako Leni ide na SK automaticky k neurologovi, vysetria ju ci je z neurologickej stranky v poriadku. Kedze mna tu nikto na neurologiu neposlal tak som sa do toho obula sama a obvolavam nemocnice.Tak cakacia doba je 3-4 mesiace!!!Volala som do AKH a tam doktor odbil,ze nevidi dovod preco by moja dcera mala byt vysetrena neurologicky.Tak som mu zvysenim hlasom povedala,ze ju chcem dat ja pre pokoj duse vystretit neurolgicky a dokonca moj detsky lekar(uz som zmenila a som s nim velmi spokojna)mi dal überweisung.Tak kluckoval a stale sa pytal aky mame dovod a ci detsky lekar tiez vidi nejake oddchylky no proste bolo jasne,ze ju nechce vysetrit. Tak mu teda zajtra poslem befund faxom kde je jasne napisana,ze je neurologicke vysetrenie odporucane.
Baby som teda riadne nasrata,chcem aby moje dieta vysetrili neurologicky(moze mat detsku mozgovu obrnu napr.alebo ine ochorenia..moze ale nemusi)a oni tu kluckuju.Ale ja si to vysetrenie vydupem aj cez mrtvoly. A ked nie tu tak pojdem na SK a tam si ju dam pozriet aj ked za to budem musiet platit. Ale je to smutne,
platime tu zdr.poistenie a oni nie su ochotni mi dieta vysetrit...no takze asi tolko k rakuskemu zdravotnictvu.
Uz som teda riadne hotova....nikde nenachadzam podporu...vsade Ta odbiju...ale ja sa nedam!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre