Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
27. jan 2009

wienika – to je sranda, jak leuska chce cokoladu, tak cokoladu jsem ja – prisna matka – dala male pouze jednou a kousek, evidentne ji zachutnala. Ja mam ale stesti v tom, ze ona krici ham u lednicky a dozaduje se jogurtu 😉 Jinak jak jste tu psali o soletkach, tak do tech je taky zblaznena. Ale nepohrdne ani krupkami bez chuti. Dnes si dokonce pochutnala na spenatu, driv mi ho moc nechtela. Ale cokolade se asi stejne neubranime. Ja osobne mam cokoladu moc rada a jim ji denne (ted tedy potaji)

tina – je to opravdu smutne, ale je to tak, jak mas nekde zname, jde vsechno temer bez problemu. Hlavne ze uz mate v brzke dobe termin a ty naberes sily na SK. Musi to byt pro tebe hodne vycerpavajici, vsechna ta vysetreni, terapie… ale vidis ty uspechy! A super, ze uz jste prospali dve noci, to je evidentne pokrok. Musim rict, ze i my jsme se zase vratili k normalu a spime durch.

korickana – vitej mezi nami!

My jsme dnes meli kreativni odpoledne, vystrihla jsem ruzne obrazky z casopisu – auta, motorky, vlaky, zvirata a lepily jsme to s malou na papir a delali takovou kolaz, ona to pak odlepovala a ty obrazky lepila ruzne po dverich a po zdech, no super 😉

Napadlo me, ze by si uz mozna mohla trochu vyhrat s plastelinou, co myslite vy zkusene matky?

lyziarka
27. jan 2009

ahojte kocky

skutocne hned poznat, ze bolo skarede pocasie, kolko ste toho popisali 🙂 Veru ani my sme nesli dnes von, hoci tiez chodime kazdy den. V sobotu sme boli dost dlho v ZOO, uplne je poznat, ako cim dalej tym viac vnima tie zvieratka, aj niektore uz spozna, ked mu predtym poviem, co uvidime. Doma stale listujeme v knizkach so zvieratkami, tak hned reaguje, ked sa opakuju tie zo ZOO.

Ohladom cokolady a vobec sladkosti - malemu som este nedala, ale ja som celkovo pri potravinach asi zdrzanlivejsia pri malom. Zo sladkosti mu dam iba obcas tie detske susienky - iba ked sme v kociku na prechadzke, lebo vtedy je spokojny, ked nieco hryzka, tak davam na striedacku, susienky alebo potom slane wafle (kukuricne, ryzove). Ked mu ponuknem susienku alebo tu slanu waflu, tak si vzdycky zoberie radsej to slane. alebo mu dam suchy chlebik do ruky a ten obzuva. Je kopec veci, ktore este vobec nejedol (hoci by uz asi mohol), ale ja som v tom asi pomalsia. Inac spapa vsetko, co mu dam, ma akurat vahu, tak snad je to ok. Akurat som nevedela, ci mu davam dost mliecnych veci, tak som mu zacala davat viac mlieka a syr. Napriklad puding este v zivote nepapal. A z mliecnych iba biely jogurt (ten mu chuti najlepsie) alebo Fruchtzwerg (ale za tym sa nejako nehadze, dam mu ho iba obcas, aby mal zmenu). Celkovo mam pocit, ze nemusi mat vela sladkeho. Asi mu to staci z ovocia, toho papa dost. Miriam napisala rozumne, z casu na cas urcite neuskodi a zalezi aj od toho, co celkovo papa. Ja si myslim, ze v tomto veku sa uz pomaly formuju stravovacie navyky do buducnosti.

Ku krstu - myslim, ze tu uz vsetko bolo povedane, ako to funguje vo Viedni. Farari obvykle nezoberu peniaze, bud sa moze zaniest nejaky obnos na omsu na urcity ucel, alebo tiez ako tu uz niekto pisal, poslu Zahlschein a mozes prispiet, kolko uznas za vhodne. Nie som si 100 % ista, ale sa mi zda, ze ked raz zaplatis nieco cez ten Zahlschein, zacnu ta registrovat aj na cirkevnu dan.

Jaj, a este sa chcem opytat, Ronnda, si pisala o fotkach zo stretka, kde sa daju, prosim, najst? Rada si pozriem, dufam, ze aj nam sa raz podari pridat sa k vam. Dufam, ze najneskor na jar alebo v lete.

Kde sa da kupit nejake prakticke oblecenie do vlhka a dazda? Zatial sme to nepotrebovali, ale rozmyslam, tak na jar, ked budeme chodit na ihriska a do piesku a bude mokro, co mu vlastne obleciem. Mame nejake Gutscheiny do C&A Kids, ale zatial som nepozerala, mavaju tam nieco take?

Ktosi sa pytal na mliecny chrup, mliecnych zubkov je 20, a mali by byt kompletne vo veku 2 az 3 rokov. Teda nam vysiel prvy zubok presne v 10 mesiacoch, ale potom isli ako huby po dazdi a 15 je uz von.

Maly spi od 17.45 hod, ja som pozrela akurat prve kolo nocneho slalomu, a teraz hor sa do prace...

pozdravujem vas, dobru noc

viedencanka
27. jan 2009

Ahojte dievcata,prave som napisala dlhy prispevok a neodoslalo mi ho 😠

tak len v skratke:dakujem,ze ste na nas mysleli.Mame to za nami,vyzera byt zatial v poriadku,zajtra mame kontrolu a povedia,ako je na tom. Ked sa prebral z narkozy,zacal plakat,ze ho vsetko boli,tak mu dali rovno do zily nieco proti bolesti a potom mu uz bolo lepsie.Poobede si pospal ( aj ja s nim 🙂 ),vecer uz mohol zjest taky obycajny vyvar a pyre,to mu viditelne pomohlo,aby nabral sily. Inak sestricky su tam velmi mile,s detmi vedia ako na to. S Martinkom na izbe je jedno 5 mesacne dievcatko, ktore vcera operovali na pruh- to ma dost soklo-ako moze take babatko dostat pruh? Zeby nespravnym zaobchadzanim,alebo len tak samo od seba?

Charlotka- ty si tu spominala,ze ste si vybavili tie preukazy poistenca poisteneho v zahranici.Co ste k tomu potrebovali?Vybavovali ste to v BA alebo niekde inde? Lebo ja som kvoli tomu bola viackrat vo Vseob.Zdrav. v BA a vzdy ma odbili,ze mi to nemozu dat,iba vtedy,ak si v Rakusku odhlasim trv. pobyt a nahlasim prechodny,co kvoli materskej nemozem 😒
AKo pokracujete s vysetreniami Livie- uz viete kedy bude operovana alebo sa tomu vyhnete?
My sme boli v nov. na tom urolog. vysetreni kontr. latkami,ale vtedy nevedeli zaviest kateter,lebo pri tom vyvode ma na kusku zrastenu kozu,ze to je bezny jav a casom sa to same ( pomocou jedneho kremu,ktory Linde natieram), upravi. AZ potom mozme prist znova na to vysetrenie.Pytala som sa znova nasho pediatra,ci je to naozaj potrebne a on mi povedal,ze si mysli,ze ano,lebo keby sa tam nahodou nieco zanedbalo,mohlo by dost k poskodeniu obliciek,takze aby bola istotu,radsej to chcu poriadne presetrit.

Pisali ste tu baby o soletkach- tie su aj Martinkovou srdcovou zalezitostou. Cokoladu ani ine sladkosti som martinkovi az do 2,5 roka nedavala,ked potom v skolke dostal na narodenin. oslave nieco sladke od deti ( v skolke to nikdy nemozu zjest,daju im to do skrinky a mama potom rozhodne co z toho dietatu da), chcel to ochutnat,tak som mu nebranila.Cokoladu odvtedy len parkrat ochutnalale nejako ho nenadchla a ani nikdy si ju nepyta.Jemu ale nechutia ani sladke mucniky,kolace,zmrzlina atd. ani dzusy,sl. napoje,caje som mu nikdy nedavala a ani teraz ich nechce.Bol nauceny pit len mlieko a vodu a pritom zostal aj doteraz.

Jasterka- takze tebe Emmka na tom lehatku aj zaspinka? Linduska tam tiez dlho vydrzi,hlavne ked je martinko na okoli a ma koho pozorovat 🙂 ale zaspat to nie,ona je pohodak,ona chce len postielku alebo postel.Nastastie so spanim nadalej nemame problemy,ona zaspi sama,cez den ju ale martinko vacsinou zobudi 😉

maya01
28. jan 2009

Dobre ranko,

Viedencanka...super,ze Martinko to zvladol tak hrdinsky a hlavna vec ze to uz mate za sebou a bude vsetko ok... 🙂

Wieni,do lekarne som sa vcera nedostala,ale dnes urcite idem a podam potom info...

My sme mali vcera den blbec...resp.moj muz...mal taku mensiu havariu... ☹ Jemu sa nastastie nic nestalo,len auto si to trochu odnieslo...Ale uz je ako tak spojazdnene,no aj tak treba este co to porobit...
Hlavna vec,ze jemu sa nic nestalo...

Tinus,drzim palce a poriadne si v LM oddychni a nacerpaj nove sily...

Ronnda, malu Nici zaujimaju len auta? Hra sa aj s babikami,alebo to jej nic nehovori...? U nas je to naopak,nas Samko,ked ideme na navstevu,kde je dievca,je vo svojej kozi a ani neviem,ze ho mam... 😅

No idem trochu pracova...sa mi nechceeee 😝

Ozaj u nas v 23. tak snezilo rano a ako sme prisli do 2. tak po snehu ani chyru ani slychu... 😒

Zatial pekny dnik.

miriam25
28. jan 2009

dobre ranko

viedencanka, super, ze to mate uz za sebou, zelame martinkovi skore zotavenie a potom uz len pevne zdravicko, aby ho necakala ziadna operacia 😉

maji, u nas vcera doobeda prsalo, poobede snezilo a vecer a v noci prsalo!!! ja to nechapem, preco cez den snezi a v noci prsi, ale tak co uz. v kazdom pripade nie som nadsena, ze nemame sneh, som este vecer samkovi hovorila, ze ak napada kopec snehu, pojdeme dnes postavit snehuliaka, aj ked on este nevie, co to je, ale nevadi, ukazala by som mu. len zo snehuliaka asi urcite nic nebude ☹ boze, toto je zima??? ja chcem sneeeeeeh

no my ideme dnes doobeda do kancelarie tagesmutter na info, som zvedava, co mi povedia a poobede do firmy, dufam, ze mi povedia uz naisto, ze zacnem v tom marci, zatial je to predbezne, ale ja uz potrebuejm nejaku istotu, lebo inak sa mozem na celu tuto firmu zvysoka vy... a hladat si pracu niekede inde. No som zvedava. snad sa konecne dockam nejakeho toho zavazneho vyjadrenia.

pekny dnik vsetkym

bohun22
28. jan 2009

korickana a paola vitajte medyi nami.korickana ako to mala zvladla tie jasle. vy mate taku vyhodu že mate na vyber medyi skolkami a jaslami toto slovešnsko je mrtve na tieto veci e ked je niečo tak pytaju hroyne sumy.miriam ved si nechcela pracovat na slovensku?aj sa prestahuješ na spat alebo budeš cestovat každy den?tu je hroyne počasie a este k tomu aj tie chrípky.miriam držim ty palce aby ti vyšla ta práca.martinkovy prajeme vela zdravia a hrdinsky to zvladol.ahojte

vroni
28. jan 2009

Viedencanka, super, ze mate operaciu za sebou a dobre zvladnutu.
my sme dnes doma, rano mala slecna 38,4, tak si pekne bahnime na gauci a davame si kludovy rezim. Ak jej teploty neklesnu, sluzi zajtra doma tatko (tomu tiez bodne jeden den kludoveho rezimu)
Jasterka, my objednavame cinu z 9. Bezirku, mozem ti poslat cislo, je im jedno, kam to donesu (vramci Viedne) Inak super cina je na Wiedner Hauptstrasse, ale oni neroznasaju....
maya, aj u nas vo 4. rano snezilo, vlastne snezi este stale.
Chceli se ist v sobotu s deckami do aqua parku do Prahy, asi pojdeme do kelu, ak sa slecna neda do poriadku. Ale este stale jej chyba posledna stolicka, tak mozno su to zuby 😀 😀 😀

ronnda
28. jan 2009

Viedencanka – jsem rada, ze zu to ma Martinek zdarne za sebou. Taky jsme na vas moc mysleli! Prejeme vam jen to dobre, at uz vas zadne nemoci netrapi.
Jinak Nicole mela taky jako miminko tu “pipku” zarostlou, dostali jsme krem, jednou jsem ji namazala a bylo po problemu, ted ji prubezne kontroluji.

Lyziarka – fotky si prohlednes tak, ze se podivas pod muj profil (vpravo vedle meho prispevku ikonka fotoaparat) do meho alba, mam tam tri a ten s aktualnimi fotkami se jmenuje STRETKA.

Mayi – tak tady od rana opravdu snezi, ale zatim ze snehu nic nezustava. Samko by si u nas jiste vyhral s kocarkem a pananekama. Nicole si nehraje jen s autama, bavi ji ted knizky (Pravda, ze vetsina o autech, traktorech a stavbe), puzzle nebo kostky. S babikou si ted vyhrajeme tak, ze ji posadime na nocnik a vysvetluji ji co a jak. To ji bavi, smeje se, tlaci, ale ma z toho spis srandu, kdyz posadim na nocnik ji, smeje se mi. Jo, a taky se ted naucila nove slovo – SALA (u ni je to vava), tak panence porad oblikame salu.

miriam - moc bych ti prala, aby ti uz dnes rekli neco konkretniho s tou praci at vis co a jak. A taky jsem zvedava co u tagesmutter.

Vroni – tak takovou “pohodicku” vy dnes mate. At je to “jen” ta stolicka a Natalka je brzy fit.

maya01
28. jan 2009

No uz aj v 2. snezi...ale je to skor dazd so snehom...

Miri,som zvedava,ako sa ti bude pacit Tagesmutter...drzim palce,nech natrafite na zlatu tetusku... 😉

Vroni...teeeeda vam je dobre,hned by som menila. A kde chodide do aqua parku v Prahe.
My chceme ist asi v sobotu do Oberlaa...ale este uvidim ako bude dieta na tom zdravotne...

Ronnda, u nas by si Nici urcite prisla na svoje...vsade same autaaaaaaaaaaa 🙂

maya01
28. jan 2009

No ja uz mam znovu kolegyne v praci a zacinam sa nudit...lebo vsetku roboty si rozdelili a na mna akosi zabudli... 🙄 😠

vroni
28. jan 2009

No, my chodievame do Oberlaa len tak, na normalne plavanie, ked chceme, aby sa mala poriadne vysantila, chodievame do Lutzmannsburgu (sonnentherme.at), tam je to hlavne pre mensie deti super, teraz v decembri otvorili vraj super aqua park v prahe (aquapalace.cz), tak sme tam chceli ist pozriet, ci je to naozaj take super, ceny su skoro identicke s Lutzmannsburgom a chalani v prahe este neboli... No, nic, snad nabuduce....
V robote som povedala, ze zajtra by som dobehla, ze by s malou zostal tatko a sefka, ze nemam blnut, ze staci ak si zoberiem laptop a budem robit z domu, kym krpata nebude v pohode. Tak super, zajtra si ho pojdem zobrat a vyskusam si ¨home office¨....

twix
28. jan 2009

ahojte,
tak nam krasne snezi. keby sa to chcelo udrzat, ale bohuzial ☹

vitam nove prispievatelky!! 🙂

viedencanka - tak to je fajn, ze to Martinko tak dobre zvladol 🙂 drzim palce, nech sa rychlo zotavi!

ronnda - plastelinu sme este neskusali. nebojis sa, ze ju mala bude jest? teraz som videla v katalogu s hrackami plastelinu, ktora sa da do rury upiect a aj sa vraj potom moze jest. Laura zatial len malovala farbami u Tagesmutter. vraj to boli Lebensmittelfarben, takze nevadilo, ze si stetec strkala do pusy 🙂

wieni - tu kosielku len polozi farar na chvilku na malu, ked ju bude krstit. my sme kosielku nemali. manzelova mamina doniesla taku bielu decku, na ktoru nieco povysivala, okrem ineho meno a datum krstu. ani si nepamätam, ci to na nu farar polozil. ta biela vraj znamena nevinnost dietata, alebo nieco take.

cokoladu moc nedavame. najviac jej mala zjedla po mikulasovi. Laurinka nie je moc na sladke. len moja mamina ju krmi lentilkami a gumovymi medvedikmi, ked sme v blave. chce si ju uplatit 🙂 vraj, ze na to su babicky, aby detom kupovali sladkosti. ale moc to neprehana. doma letia skor tie chrumky a soletky (tiez sa snazim dat tu sol dole). vcera som nieco robila v kuchyni, zrazu pocujem Laurinku ako hovori "na" tak som pozrela, ze komu co dava, a ona strka malemu do ruky chrumku ☹ este, ze nie do ust. no, uz sa asi nesmiem ani na sekudnu otocit, aby ho nenakrmila dobrotami 😖

tak my sa musime obliekat. ideme po tu nasu princeznicku 🙂

miriam25
28. jan 2009

ahojte, tak samko mi uz sladko spinka a ja som zapla rychlo pc, pretoze mam dnes este dost roboty. Tak sme boli v kancelarii Tagesmutter, nasli sme jednu, ktora by mala miesto a byva nedaleko firmy (aj ked zrejme budeme musiet chodit autom, min. za zleho poacasia). mam jej zavolat a dohodnut sa s nou na nejakom termine, prist si pozriet jej dom a zahradu a pokecat, tak teraz este pockam co mi povedia vo firme a v jaslickach a buduci tyzden som povedala, ze sa jej ozvem. maju este dalsie 3 tagesmuuter, ktore by mali miesto, len su trosku dalej od nas, ale to by mi tiez nevadilo. hlavne, aby som bola s niektorou spokojna. no uvidime buduci tyzden.

twix, tak u nas rozmaznava samka sladkostami len svokra, niekedy mi to tak pripada, ze si ho tym kupuje. Mojej mamine som povedala raz, aby to s sladkostami neprehanala, ze ked mu uz silou mocou nieco chce dat, tak nech uvari puding a da donho menej curku alebo nech mu da krupicu alebo nieco normalne, ale nie cokoladku. takze mamina je v pohode. cokoladku poctivo schovava pred malym, ocino chodi tajne na sladkosti, aby ho samko nevidel a brat ten detto ;) a doma ked dostane raz za tyzden jednu malu kocku, tak je to vela. odo mna aspon. drahy, ten mu da, lebo ma nepocuva, ze nema... chlapi.. kedy ti pocuvaju, ze?

bohun22
28. jan 2009

ani ja nedavam malej sladkosti a ani si ich nepyta len tic tac cukríky teraz si oblubila žuvačky a som aj rada ja ked som bola mala som bola riadna pucka.tak sonm rada že mala nema postavu po mne a ak sa to nezmení nemusí držat žiadnu dietu.staré mami to niekedy riadne prehanaju s tými čokoladami.poyname to tiež.mame plnu skrinku sladkosti a po zaruke ich hadzem do koša.tak sa im to už nesnažim ani vysvetlovat nema to zmysel. tak držím palce s tou pracou miriam nech to vyjde.

twix
28. jan 2009

tak my sme uspesne v tomto pocasi zvladli presun domov. obe deti hajinkaju 🙂 nech to tak vydrzi apon do druhej 🙂

bohun, u nas je to tiez tak, ze sladkosti casto po zaruke hadzeme do kosa. doma mam plnu skrinku bonbonier, co sme podostavali. vynimocne nejaku otvorim a jeme ju asi mesiac, ostatne dam ako darcek, ked ideme niekam na navstevu ... ja teraz sladke uz tak moc nemusim, ako pocas tehotenstva (jedna milka dennne 🙂 a manzelovi nechyba, radsej nech sa zbavi prebytocnych kil 🙂

miriam25
28. jan 2009

bohun, vdaka 😉

twix, tak u nas nehrozi, aby vydrzala bonboniera mesiac 😀 to by ju museli predo mnou dobre schovat, aby som ju nenasla 😀 ale zasa ja si to mozem dovolit. po porode som schudla skoro vsetko a to, co mi zostalo (2kg) si aj chcem nechat, aby som neposobila dojmom, ze mi nedavaju jest 😎 a teda cokolada mi robi jedine zle na tvar, lebo sa mi po nej vyhadzuju pupaky 😠 ale nie vzdy, tak riskujem 😅

charlotka
28. jan 2009

Ahojte,

od rana sa chystam napisat a zakazdym mi to mala Livia prekazi 😀 ale teraz sa poriadne napraskala, tak hadam si este trosku schrupne 😎

viedencanka, super, ze ma Martinko uz operaciu za sebou, dnes ste mali mat kontrolu, tak daj vediet, pevne verim, ze vsetko bude ok 🙂 my ideme na posledne vysetrenie na buducu stredu, je to len sono a tam na Dr. Frigo povie, ci sa bude operovat, ci sa este pocka, alebo keby sa stal uuuuuuplllllnyyyyy zazrak, ze sa to same uprvilo 😅 Ja si myslim, ze urobis dobre, ak s Linduskou na to vysetrenie pojdete, aj ked je to neprijemne a pre teba tazke, ale povedia ti, ci ma alebo nema reflux, ktory moze sposobit zapal oblicky a ten zapal jej poskodenie, takze radsej vediet ako zit v neistote. Ale aj tak si myslim, ze ho Linduska nema 😉

co sa tyka toho preukazu VZP, Tine som do IP napisala cele litanie 😝, neviem ci sa z toho vobec vyzna, ale pokusim sa to zhrnut v skratke:
treba ist do svojej poistovne v rakusku - ja mam wgkk - musela som ist na centralu a tam si vypytat prislusny euroformular - uz som zabudla aky presne, na stranke wgkk som ho nemohla najst, ale moj muzik mi tvrdi, ze si pamata 😨 takze by to mal byt E 106 (nie E 111 - to je ine, dava sa ako doklad o poiteni na urcite obodobie, cez ktore budete vycestovane) Jednoducho by to malo byt nieco ako Patientenanerkennung. to vym vystavia na pockanie a potom to treba zaniest do zdravotnej poistovne na sk - ja mam VZP a problem nerobili ziadny, nepamatam sa ze by sa pytali na trvaly pobyt ale asi sme im dali obcianske a tam mame trvale pobyty na sk. este chcem upozornit ze pani na centrale wgkk je "veeelmi mila uradnicka" a mna tocila poriadne (to som bola v rakusku asi tak 3 mesiace) tak som si aj poriadne poplakala potom manzelovi na pleci :( hlavne mi tvrdila, ze ak mam hlavny Aufenthalt v rakusku, tak mi to nevyda. cize treba tvrdit, ze chodite teraz ked ste na materskej casto na sk, ze aj na dva mesiace v kuse, takze mate hlavny Auf. aj tam aj tam, inak sa z toho neda vykluckovat, ved treba kvoli pridavkom a materskej mat hl. Auf. tu, no je to o nervy 😒 Ale da sa vybavit 😉
co je este dolezite, ten formular vydaju len rodicom, dietatu nie, lebo ono je len pripoistene, tak si ho vybavte vy a potom si treba pri okienku vypytat take potvrdenie, ze mate dietatko u seba pripoistene a na sk v zdravotke ukazat to potvrdenie, pripadne rodny list ale my sme neukazovali nic, verili nam 🙂 inak nam pracovnicka v vzp na sk nerobila ziadne problemy (muzik si to vybavoval v LM a ja v Prievidzi) a v pohode. ten preukaz je taky isty ako maju ostatni, len je modry a vola sa
Preukaz poistenca verejneho zdravotneho poistenia poisteneho v zahranici
je tam potrebne uviest aj rodne cislo, takze treba mat pre babo vybaveny slov. rodny list

uf, ale som toho teda v skratke popisala 😀

pisala by som aj dalej, ale mala uz beka 😀 tak ju idem skusit prehovorit este na spanok 😎

charlotka
28. jan 2009

Ja som dnes ako chripka, uz som tu zas 😀
zabral cumlik, tak dufam, ze na dlhsie, nie len na 5 minut ako obycajne 😒
chcela som este povedat k tym sladkostiam, ze ja stiahnem denne aj 3 kusy, memnalne dojedam milku s tymi bielymi fliacikmi, mna mnam 😀 ja mam doma sladkosti plne dve skrinky a pokazit sa nemaju sancu 😎 ale malej tiez nebudem dlho davat cokoladu, tak to potom budem musiet davat pozor, aby som ju pred nou nejedla, uf, asi len ked bude spat 😉

jasterka, ja som robila v 3 Bezirku a dost casto sme si objednavali pizzu, ale vobec nebola dobra, mastna, mastna a este raz mastna (kolegom ale naramne chutilo 😨 )takze ja ti odporucit nemozem 😒

charlotka
28. jan 2009

Jasterka, chcela som napisat, nie pizzu ale cinu, to asi ten cukor, co ho mam momentalne poriadne vela v krvi 😝

maya01
28. jan 2009

Miri,super...tak nech natrafite na tu naj... 🙂

Ja uz padam domov...toto pocasie je otras,len by som spala.

Tak zatim...paaa

bejby29
28. jan 2009

Kocky, pridala som fotky zo stretka 😉

twix
28. jan 2009

bejby, pekne fotecky 🙂

miri - tej Tagesmutter sa opytaj, ci tam ma kazdy den deticky, aby maly nebol niektory den sam. a dobre si vsimaj tie deti, co tam budu. nasa TM dnes odmietla chlapca, ktory sa tam prisiel predstavit. vraj sa spraval k ostatnym detom drzo, bral im hracky a bol neprijemny. jeho tatko, ze vraj on ma juzansky temperament a niekedy sa rad aj pobije 😖 a smial sa na tom. TM mu vysvetlila, ze sa s tym svojim temperamentom nehodi do skupinky deti, ktoru prave ma, tak to mu uz do smiechu nebolo 😉 drzim palce, nech dobre pochodite.

bejby29
28. jan 2009

Twix, vy tie fotky robite peknymi 😉
Lieska dnes pridala fotky na Facebook od Mimi, je naozaj krasna, strasne zlatucka a Lieska len tak ziari stastim 🙂

lyziarka
28. jan 2009

Ronnda - pekne fotecky! Normalne som sa pokochala, aki su ti drobcekovia krasni... Dufam, ze k letu bude viac casu a budeme sa moct k vam pridat...

twix
28. jan 2009

Bejby, dakujeme za kompliment 🙂

ja som si uvedomila, ze presne o dva mesiace oslavuje Laurinka uz druhe narodeniny 😲
ako ten cas leti. nedavno sme krajali jej prvu tortu. to aby som uz zhanala darcek.
akoby nemala dost tych hraciek 😖

ronnda
28. jan 2009

teda, dnes se tu probiraly same sladkosti, tak jsem neodolala a dala si takovou vetsi vecerni cokoladu 😉

twix - to je neuveritelne, vzpominam si, kdyz jste loni na velikonoce slavily laurinciny prvni narozeniny! no u nas je to podobne, zitra ma nici 1,5 roku!
nenapadlo me, ze tagesmutter muze nejake dite odmitnout... musi to oduvodnit?
nam nicole nevzali do krippe co jsme chteli, jeste je sance, ze budou otvirat druhou gruppe, tak mozna to vyjde, ale spis s tim nepocitam. nahlasili jsme ji tedy do statni a budeme to resit az na jare.

lyziarka - taky se tesime, ze se k nam brzy s kristiankem pridate

miriam - a co u vas? jak jsi dopadla ve firme, neco noveho?

ronnda
28. jan 2009

twix - dekuji za tip na tu jedlou plastelinu... zkusim koupit nejdriv normalni a uvidim, jak se na to bude tvarit 😉

miriam25
28. jan 2009

ahojte babulky, tak aj ja som tu zas 😉

charlotka, super si to napisala, asi to aj pojdem vybavit, ja som uz o tom pocula v auguste minuleho roku, ked som bola u nasich a pytala sa na tieto veci a dobre si napisala, je to formular E 106 😉

twix, vdaka za typ. Budem to riesit asi az buduci tyzden alebo az ked sa vratime od nasich z sk.

bola som dnes vo firme a mi povedali, ze buduci tyzden v piatok sa maju zasa stretnut s primatorkou a maju podpisat zmluvu a potom by to uz malo ist pomaly. Ja som si myslela, ze zmluvu uz podpisali, mala som ju doma na kontrolu, ci slovenska cast sedi s nemeckou. Ale az dnes som sa dozvedela, ze zmluva vtedy nebola podpisana, pretoze primatorka nemala este vybavene peniaze a keby zmluvu podpisala, tak je povinna do 30-tich pracovnych dni zaplatit urcitu cast celkovej sumy. A kedze peniaze nemala, nemohla to podpisat, aby jej nesli penale z oneskorenia. No tak ak to cele dobre dopadne, tak v piatok zmluvu podpisu a potom sa chce so smnou sef rozpravat, aby som od marca nastupila tu do firmy a ked bude vybavene vsetko na slovensku, tak ideme tam. No ale to moze este dlhsie trvat, aj niekolko mesiacov. Vybavit vsetko na slovensku nie je jednoduche. Takze po buducom piatku budem vediet, ze odkedy mam zahlasit samka k TM. Ale nerobim si uz z toho starosti, pretoze keby sme sa s TM dohodli, tak by mohol samko nastupit aj hned zajtra na zaucanie sa.
To by som ale nikdy nepovedala, ze TM moze povedat, ze niektore dieta sa jej nehodi do kolektivu 😲 chuda dieta, ked to pocuje ☹
Zas na druhu stranu, samko ma strasne rad deticky a je naozaj dobrucky, pokial mu nic nie je a nic ho netrapi, takze by s tym nemal byt problem. Jedine, co by mohla povedat je,ze sa jej nehodi do kolektivu, lebo je mladsi od ostatnych deti. Ma uz 4, svojho vlastneho syna, ktory ma 4 roky, dve 3-rocne dievcatka a jedneho 2,5 rocneho chlapceka. Samko by mal 16 mesiacov, keby nastupil od marca. Tak uvidime. Su tu 4 TM na vyber, len tato je uplne najblizsie k nam. nejakych 15 minut peso, aj ked by sme chodili autom, ale mozno ked bude samko trosku vacsi a bude pekne pocasie by sme mohli chodit aj peso, no uvidime.
Len neviem, naco som dnes isla do firmy (asi vazne len na kavu 😀 ), pretoze som sa aj tak nedozvedela, ci od toho marca nastupim alebo nie 😖 stale sa to len natahuje a uz nejako rezignujem 😒 nemam na to nervy. snad sa to uz coskoro cele doriesi, dufam a pevne v to verim...

miriam25
28. jan 2009

bejby, krasne fotecky si porobila a vdaka za typ, uz som si pozrela lieskine fotecny, naozaj z nich to stastie uplne vyzaruje 😵

vroni, vies, ze som si ta aj tak nejak podobne predstavovala? a tej tvojej "krpatej" to sibalstvo len tak srsi z tych krasnych velkych ociciek 😉 😵

twix
28. jan 2009

miriam - ja som rada, ze TM toho chlapca nevzala. aj ked je to asi vynimocny pripad, asi by som nebola rada, keby mi tam niektore dieta mlatilo Laurinku a ona by tam uz nechcela chodit. ja myslim, ze ked ho odmietla, tak musel byt riadne neprijemny. ta pani je velmi fajn a vie si s detmi poradit. na zaciatku som tam par krat ostala s malou, tak som videla, ako to s detmi vie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre