Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
29. jan 2009

Tak my vypiname kurenie, dieta zvlada vykurit celu obyvacku 😠 Zase ma cez 40,7 takze pekne davame zabaly, dieta zuri ako diva selma (neznasa zabaly), maminka s nou (neznasam ocot) a je nam veselo 😒 Takze asi to bude normalna chripka, co uz... Ale vdaka za moralnu podporu 😉

twix
29. jan 2009

Vroni - drzim palce, nech horucka klesne. ja nie som zastancom zabalov. malej dam cipok a o pol hodiny mi tancuje po byte. zabali su podla mna trapenim pre dieta a moc nezaberaju 😖

Viedencanka - tak to je fajn, ze je Martinko uz doma. mne tiez lekarka vravela, ked bola Laura chora, ze mam obmedzit mliecne vyrobky, lebo sa z nich tvori viac hlienu. ale co das dietatu, ktore je chore, cely den nechce jest a berie lieky? no predsa flasu s mliekom alebo kasou 😖
dnes sme boli na kontrole a Dominik vazi skoro 6,5 kg. meral 62 cm, ale bol na tom stoliku skruteny ako paragraf 🙂 takze ma taky centimeter navyse. je to velky chlap 🙂 ludia mu tipuju pol roka 😉
kazdy den sa chystam prihodit nove fotecky, ale vzdy mi do toho nieco pride. tak snad cez vikend....

boldy
29. jan 2009

ahojte baby,
zdravim vas pod dlhsej odmlke, ale ja by som teraz len spala a spala a to pocasie je na nevydrzanie ☹
vsetkym chorym detickam zelam nech sa rychlo vyzdravia a maminkam vela trpezlivosti
ste tu pisali o tom formulari v zdravotnej poistovni... to mi ani nespominajte ako som sa ja tu tiez naplakalo, ked ma nechceli prihlasit v rakusku, kvoli tiez mudrostiam s formularom istej milej pani vo WGKK...dokonca ani ako samoplatcu ma nechceli ,lebo som bola studentka predtym a to im vadilo, takze by mi vraj ani lieky nedali na predpis... no hroza... ale po svadbe zrazu sa dalo vsetko bez problemov...
baby oddychnite si tie co ste na slovensku, aj ja by som sla, ale uz nemam narok 😉 musim cakat az po porode... krasne fotecky mate vsetke

wienika
29. jan 2009

ahojte kocky....

toto pocasie ma uplne ubija....my tiez nechodime von, iba co malu supnem do jasli...a to su asi 3 minuty...vcera sme isli len nakupit a po polhodine sme museli utekat domov, elbo ta revala jak tur v kociku, ruky omrznute, ona totiz rukavice vzdy zahodi a potom mrzne...trubka....ani nepomohlo ked ju manzel niesol na rukach, taka hysteria, ludia na nas kukali......a ked sme prisli domov, mala vysmiata jak leco, jak keby sa nic nestalo.....takze uz sa mi viac krat osvedcilo, ze ked vonku prsi, snezi alebo fuka, tak nechce byt von.....

viedencanka, som rada, ze martinkovi dopadlo vsetko dobre.....a bez toho mliecka urcite vydrzi.....ja som tiez pocula, ze ked je dieta chore nemalo by mliecne vyrobky, ale ked mi aj teraz lea nic nejedla cely tyzden, chcela len to mlieko, co som mala robit?
tak linduska je riadny valibuk.....to lea ma 17 mesiacov a necelych 9 kg......taka spagetka....
dnes bola u nas kamoska, co ma 4 mesacnu dcerku, tak ta jej mala je skoro taka velka a tazka ako lea.....
no co uz.....

bejby, a nechces radsej malej kupit tie bobuxky? ja na ne nedospustim, su kozene a odporucaju ich doktori....ze vraj zo zdravotneho hladisku vyhovuju detskej nozicke absolutne perfektne...
my mame uz tretie, su ocislovane od S az po XL.....
a su to jedine topanocky-papucky, ktore si nevyzuje.....vsetky ostatne neznasa 😉

pozrela som fotky babatiek aj zo stretka, no musim povedat, ze mate vsetky krasne deticky......

boldy, tebe sa to uz velice krati.......uz mozme kazdu chvilu ocakavat radostnu spravicku....

lieska, co je s tebou?

vroni a miri, dufam, ze sa vase dietky coskoro vyzdraveju......

maya01
30. jan 2009

Dobre ranko,

Miri,Vroni...skore uzdravenie.

Bejby,oddychni si na Sk...my ideme v stredu vecer...uz sa neviem dockat.

Miri,vy nemate na plane???

vroni
30. jan 2009

Kripli sa hlasia, my stale doma, horucky este funguju, ale dufam, ze sa uz nebudu skrabat do takych besnych vysok. Inak ani ja nie som zastanca zabalov, ale krpani od tych cca 40 cipky ani sirup nezaberaju, takze nemam na vyber. Staci mi, aby jej horucky klesli na 40, potom uz fungujeme s cipkom alebo sirupom. Som zvedava, ako udrzime milostivu doma cez vikend, ona sa uz hrabe von, cela maminka, zboznuje zimu a sneh...

liluvie
30. jan 2009

Ahojte,

ja nejako nestiham ani vas citat, ani vam napisat ☹
malinka dost placka a velmi sa jej nechce spat, potvorke 😲
dufam, ze casom sa to vylepsi

ale pridala som aspon nejake foto, kuk album 😉

mam taku otazocku, mozno budete vediet poradit, sporite nejako babatkam ?, neviem sa rozhodnut, ci je vyhodnejsie nejake zivotne poistenie alebo stavebne sporenie, ale nieco by sme chceli pre malu vymysliet, len nevieme co je lepsie

drzte sa vsetky

liluvie
30. jan 2009

Vroni, joj to je hrozne s tymi chorobami, drzim palce aby vam tie horucky rychlo presli a boli ste opat zdravucky ako rybicky, vydrzte, coskoro to bude za vami, akurat vam potom asi zasa stupne spotreba plynu, na kurenie co??? dufajme , ze Rusy sa zasa nezblaznia a nechaju plynovody otvorene 🙂

😉

liluvie
30. jan 2009

Jeee Boldy, ty uz mas 36 SSW, drrrrrrz sa, ako rychlo to ubieha co, zachvilku mas Jasminku pri sebe.
Napadlo ma, pijes malinikovy caj? Nejaky mi este estal, nechcela by si?
Vela spinkaj a oddychuj, to pomaha.
🙂

liluvie
30. jan 2009

Rusy??? nejako mi to nesedi...mozno som mala napisat Rusovia, no neviem... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

liluvie
30. jan 2009

Miriam, dufam, ze Samka kasel uz presiel a ma sa lepsie, chudatko

liluvie
30. jan 2009

Twix,
Dominik je teda krasny baculko, este ho vladzes nosit na rukach 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , krasne ti rastie a to ma este len nieco viac ako mesiac, no maminka ho dobre krmi 😉 , len tak dalej

mi sme na poslednej kontrole vazili 3700g, za dva tyzdne sme pribrali 550g, na vas sa nechytame, ale aj tak potesi 🙂 🙂 🙂 🙂 , pani doktorka nas chvalila

a klbiky mame v poriadku, chvalabohu 😵

liluvie
30. jan 2009

jeeeej baby, vy ste mali stretko
super foto,
tie deticky tak rychlo rastu, ako z vody
vsetky su rkasne, a maminam to s nimi velmi pristane
dufam, ze sa k vam niekedy na stretko pripojime 😉

liluvie
30. jan 2009

wienika
s pockom mas uplnu pravdu, je otrasne....uz by mohla byt jar
mi sice chodime von aj teraz, aj ked len na kratko, malinka v chlade dobre spinka, vlastne kocik a autosedacka su jedine miesta, kde viem, ze urcite zaspinka, a ked prideme domov, tak je len vylozim aj s fusakom, otvorim v izbe okno, a ona spi dalej, takuto fintu ja na nu pouzivam 😉 🙂 , a aspon stihnem co to popratat, a navarit, a niekedy si s nou aj pospim 🙂 🙂 🙂
inak niekedy to u nas vyzera, vam poviem, bordel ako v tanku ☹ , ale co, vsak malinka je prednejsia, akurat navstevy by asi boli sokovane 😕 😕 😕

liluvie
30. jan 2009

vidite, trpim dnes samomluvou
akurat, ked sa sem dostanem, nik tu nie je, skodaaaaa

twix
30. jan 2009

liluvie, malinka je zlatucka!! 🙂

twix
30. jan 2009

ja som teraz ulozila obidve deti. taka som vystavena. dnes su akosi mrzuty. laurinka v noci zase kaslala ☹ tak uz som na nervy, ci sa jej to vrati. teploty zatial nema, ale zobudila sa o druhej v noci a bola som hore do piatej, vzdy s jednym dietatom. striedali sa, akoby sa dohodli. teraz cakam, ktore sa ozve prve, ze nechce spinkat.

liluvie
30. jan 2009

Twix, dakujeme 🙂

ta obdivujem, ze to zvladas, dve deticky, ja mam niekedy pocit, ze neviem, kde mi hlava stoji 😝

twix
30. jan 2009

tak Laurinka uz lezi urevana a zasoplena v obyvacke a pozera Teletubbies. dufam, ze trochu pospi, aby sa jej zlepsila nalada ☹ nevyzera byt chora, ale mozno je to este len zaciatok a zajtra .... ☹

twix
30. jan 2009

Liluvie, zvladam, to len dnes je taky blby den. tvoja malicka ma problemy s bruskom, ked tak placka?

twix
30. jan 2009

Vroni, tak drzim palce, nech klesnete pod 40. nam cipok ucinkoval, ked mala Laura nad 40. tiez som ju skusala zabalovat, ale dostala hystericky zachvat, tak som to vzdala 😖 ty si asi uspesnejsia mamina 🙂

liluvie
30. jan 2009

Hej, brusko nas velmi trapi, a nic nam velmi nezabera, a mam pocit, ze uz nejem nic, co by jej mohlo vadit, pani doktorka povedala, ze treba len vydrzat, tie prve tri mesiace vraj take niekedy byvaju
ja len dufam, ze nas to bolenie bruska naozaj casom prejde, je to hrozne, divat sa na malinku ako sa puci a trpi, cez den to mava menej casto ale vecer a noc su desne.... 😖

liluvie
30. jan 2009

Twix, dufam, ze Laurinke sa rychlo polepsi

boldy
30. jan 2009

ahojky,
tak veru uz sa mi to krati, ale dufam vydrzime do marca 🙂
liluvie> ano zacala som pit malinovnik, dakujem za ponuku, uz som jeden zdedila od silvyky takze mam, vdaka... prajem nech vas babatka tolko netrapia... twix no nezavidim teda :(

ronnda
30. jan 2009

twix - doufam, ze laurinka neonemocni... v noci sis tedy moc neodpocinula, ani my jsme nemeli klidny vecer a noc, male jdou zase zoubky.

liluvie - opravdu vydrz, nase mala byla hodne urvana ☹ preslo to uderem tretiho mesice ze dne na den 🙂 ovsem ja jsem byla za ty tri mesice totalne hotova...
kristinka je roztomila panenka!

ronnda
30. jan 2009

boldy - marec je tu za chvilicku, tak hooooodne odpocivej!

ronnda
30. jan 2009

lenka.pav - pekne fotky, jses sikulka, ja jsem se do toho jednou taky chtela pustit, ale nejsem technicky typ a musim mit na to cas, coz ted nemam, tedy mam, ale investuji ho nekam jinam, treba lehnout si k tv a usnout 😉

twix
30. jan 2009

Liluvie, aj Laurinka to mala. vobec nepomohlo, ked som zmenila jedalnicek. je to tym, ze ten traviaci trakt este nie je uplne vyvynuty. musite vydrzat tie tri mesiace a bude dobre. je to tazke, pozerat sa na malicku, ako sa trapi, ale neda sa nic robit ☹

liluvie
30. jan 2009

boldy, vydrzte, oplati sa 😉

liluvie
30. jan 2009

twix, zatneme zuby a vydrzime 😉
dakujem za podporu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre