Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

liluvie
2. feb 2009

wienika-dakujem, bezala som tie cipky hned v sobotu kupit a zda sa, ze nam zabrali, som sa velmi tesila 🙂 🙂 🙂 ,len dufam, ze to nezakriknem 😕

baby od ktoreho mesiacika mozu babatka chodit na to plavanie??? chcela by som s Kristinkou niekedy z jari zacat chodit, ona sa velmi rada kupka, je to taky nas maly zralocik 😀, a neviete poradit na ktore plavarne sa da chodit takto s babatkami kupat?

vroni, nech vas to rychlo prejde

twix, miriam dufam, ze deticky su uz zdravucke a vysmiate slniecka

liluvie
2. feb 2009

lenkaw- aky je uz Luca krasny velky chlapcek 🙂
ak sa mozem opytat, kam budete chodit plavat?

lenkaw
2. feb 2009

Liluvie: dakujem 😀 na plavanie sa chodi tak od 3. mesiaca, my uz mame 4!!! A budeme chodit do Diana Bad v 2. Bez. www.dianabad.at
Som rada ze vam tie cipky pomohli, nam nepomahali, ale aj tak sme ich moc dlho nepotrebovali, nastastie.

twix
2. feb 2009

Ahojte!

tak ja som konecne uspesne uspala maleho. Laurinka spinka uz od 12tej. rychlo si vas citam, kym sa zobudi.
my sme mali taky "domaci" vikend. v sobotu mala cely den preplakala a cely den sa nosila na rukach bud u tatina alebo u mna ☹ zo soboty na nedelu prespala 14 hodin 🙂 stale som ju kontrolovala, ci nema teploty, ale bola len vycerpana a rano sa s usmevom vyrutila do obyvacky, zapla si vezu a roztancovala sa 🙂 inak, este stale sopli, sem tam zakasle, davam jej sirupcek. stale rozmyslam, ci to nebudu zubky, dost slintala a ukazuje mi, ze ma v puse AUA. moze to byt aj hrdielko.
ja a moj drahy sme tiez akosi zacali kaslat ☹ tak neviem, ci je to este stale ta stara choroba, alebo nieco nove, ale inak sa citim OK.

Liluvie, my sme chodili s Laurinkou od 3 mesiacov do Oberlaa. pozri si: www.waterfamily.at
kym s malou zacnes chodit plavat, tak sa s nou kup doma vo vani. je to dobre, aby si pomaly zvykala.
s malym chcem tiez chodit, ale pockam, kym budeme uplne zdravi a asi aj na teplejsie pocasie. ale rada by som isla do Sonnentherme do toho Baby-hotelu. tam sme boli cely cas vo vnutri a bolo tam teplucko.
to je dobre, ze vam tie cipky pomahaju. my sme ich tiez vyskusali pri Laurinke, ale neuspesne.

Viedencanka, Laurinka mala prve topanocky cislo 18. ked mala rok a asi mesiac. teraz ma cizmicky 23 na pancuchy a hrubu ponozku.

Vroni - tak si to tiez dostala ☹ drzim palce, nech si rychlo fit aj ty aj malicka!!

twix
2. feb 2009

Miri - ako sa volaju tie cipky proti kaslu? su na predpis?
ja sa tiez chystam do Bipy. tiez tam vzdy riadne nakupim do zasoby 🙂

twix
2. feb 2009

niekto sa tu pytal, ci detickam setrime peniazky. ja som dala obom stavebne sporenie. platim za kazdeho 100EUR mesacne (od tochto roku sa to zvysilo). neviem ci neskor este k tomu pridame nejaku inu formu sporenia, kedze planujeme kupit bytik, kym pojdu deticky do skoly a to bude riadna investicia.

chcem sa opytat, tie, co mate väcsie deticky. cistia si uz zubky? moja Laurinka spapa pastu, povie "mnam-mnam, este" a dava mi kefku ☹ to je asi tak vsetko. ja si kvoli nej tiez cistim obycajnou kefkou (inak mam elektricku) aby videla, ale zatial neuspesne. nedovoli ani mne, aby som jej vycistila. mozno ma citlive dasna, ak jej idu zubky 😖

liluvie
2. feb 2009

lenkaw, twix- dakujem za rady, dufam, ze vasim detickam sa bude plavanie pacit, dajte potom vediet dojmy
twix, s tou vanou to je super napad, to urcite vyskusam
😉

a s tym sporenim to som bola ja, tiez som rozmyslala o stavebnom, len neviem, ci aj pre deticky sa to dava na 6 rokov, alebo dlhsie, ale asi bude najlepsie ist sa poradit do banky, vsak

twix, dufam, ze s tym bytom vam to vide, aj my planujeme kupu, uvidime ako to dopadne
a investicia je to veru poriadna, ale ked si to tak porovnam s Bratislavou, niekedz to ani nie je takt rozdiel, myslim kupit byt tu, alebo tam, aj ked pravdou je, ze velmi zalezi na lokalite a veku bytu
s umyvanim zubkov sice neporadim, ale vidim, ze slecna ma kazdy vecer malu hostinu, co? 🙂 no mate doma zabavu 😉

bejby29
2. feb 2009

Caute kocky, my sme u maminky, je tu aj nevlastny ocino tak mam dvoch na babysittovanie.. Najma ocino si to uziva, vzdy spi s malou a su strasne podareni.. On je totizto taky valibuk a Nathalia vyzera pri nom ako taky Zwerg. A my s maminou chodime nakupovat..
Viedencanka, Nathalia bude mat devat mesiacov o tyzden a ma nohu 18 - 19 takze je to velmi individualne.. A kde si videla take super topanocky? Ja nikdy neodolam dobrej zlave 😀 .
Vroni, nech skoro vyzdraviete aj s Natali. Ja chodim s malou vela na cerstvy vzduch teraz a hlavne nie tam, kde je vela ludi.. Blbe chripkove obdobie zuri teraz vsade.
Miri, dik za radu ohladne tych Bobux. Pojdem pozriet do Vogele..
Lenkaw tak uz ste dostali miesto vo Schwimmkurse? Ja sa tam nemozem akosi dovolat, budem tam musiet zbehnut osobne asi.. Lucovi sa urcite bude pacit vo vodicke 😉 Ozvem sa ked budem vo Viedni a mozeme ist kocikovat niekedy

twix
2. feb 2009

tak ja sa opät hlasim. mala som rusne poobedie. maly sa zobudil po 15tich minutach a plakal a plakal a plakal az do teraz. boli ho brusko. manzel si ho zobral v kociku von, ze ho vraj uspi. kiezby. ale skor sa obavam, ze ochvilu pride aj s revajucim kocikom ☹ chudatko male, mne je ho tak luto. hned si spomeniem, co sme s Laurinkou tie prve 3 mesiace vydrzali ☹ dufam, ze budeme mat kludnu noc a zajtra uz bude maly OK 😔

lenka.pav
2. feb 2009

ahojte dievcata. my mame teraz akesi zle obdobie 😒 . maly uz tretiu noc vstava kazde dve hodiny a cez den si stale vyzaduje pozornost ☹ . samozrejme, ze uz nevladzem, hlava ma boli a tak by som spala! ☹ . dufam, ze to nebude takto trvat dlho, lebo budem chodit ako vygrcany rezanec.
lenkaw, je problem dostat sa na rad v tom dianabad na babyschwimmen? pridala by som sa 😉 . a ako je to tam s parkovanim? predpokladam, ze nanic - ako v celej viedni, tak by bolo asi lepsie ist vlakom a u-bahnom, ze?
vsetkym chorym zelam skore uzdravenie, nech ich choroba dlho netrapi 😉 . a deticky nech posluchaju

lenka.pav
2. feb 2009

a co sa tyka setrenia - my sme zalozili malemu stavebne sporenie

miriam25
2. feb 2009

ahojte babenky, tak ja som uz maleho ulozila spinkat, dufam, ze aj bude 😉 ved uvidim o chvilu.
ste sa dnes nejako rozsupli 🙂 parada, aspon som mala pri veceri co citat 😉

lenkaw, blahozelam k miestu na babyschwimmen, je to naozaj super, my sme tiez chodili a ja som bola velmi spokojna 😵

liluvie, baby ti uz dali par typov na plavanie, ja sa len pridavam k tomu, ze tam mozu ist deticky od 3. mesiacov. ako je to presne vo viedni neviem, asi by bolo naozaj najlepsie popozerat sa na nete 😉

twix, tie cipky proti kaslu a na uvolnovanie hlienov sa volaju Rectopred Suppositorien 100mg. su tam 4 cipky a v navode stoji, ze ich treba pouzivat len proti naozaj silnemu kaslu. My sme ich dostali od lekara na predpis, takze neviem, ci sa daju aj volne kupit, ale ved mozes skusit niekde v lekarni. musim povedat, ze u samka super zabrali, v piatok vecer sme mu jeden dali a v sobotu uz vykasliaval len soplik, ale uz nemal ziadny desivy kasel a v noci spinkal tiez pokojne. urcite ich odporucam 😉

k tomu setreniu, my sme zalozili (teda skor ja, draheho by take nieco ani len vo sne nenapadlo) malemu stavebne sporenie. Teda nie na taku sumu ako twix, ja platim len 20 eur mesacne a planujem to o nieco zvysit, pokial budeme mat kupeny dom a bude mi to financne vychadzat. Zatial sme k tomu zalozili este vkladnu knizku malemu, kam mu obcas prispievame. ma doma sporkasu, kam mu hadzeme vzdy drobne z penazenky a tak za jeden a pol mesiaca je to plne a zanesieme do banky na knizku. vzdy je tam okolo 20 eur 😉 a ked maly dostal peniaze na krst alebo na narodeniny, tiez sme ich tam vlozili. Pokial ich nebudeme potrebovat, tak ich vlozim koncom tohto roka na stavebko, ak by nam vysla kupa toho domceku, tak z toho zrejme zariadime samkovi izbu a potom budeme setrit dalej 😉
to stavebko je pre deti rovnako na 6 rokov ako aj pre dospeleho cloveka (takze do 18-tich narodenin mozete splatit dietatu 3 stavebka), deti maju myslim vyssie uroky ako dospeli, resp. je to do 26 rokov. ale tak uz podrobnejsie info by dali priamo v tej banke, kde by ste to zalozili.

miriam25
2. feb 2009

lenka.pav, twix, vydrzte, snad bude uz coskoro lepsie. tazko povedat, z coho to je, my sme nastastie taketo problemy so samkom nemali. aj ked mal obcas zle dni, kedy neplakal len ked bol na rukach, ale to tiez nebolo casto...

lenkaw
2. feb 2009

bejby: super, tak sa ozvi a pojdeme s malymi trosku von, aj ja chodim skoro kazdy den s malym von a zatial klop klop klop este sme neboli chori.

lenka.pav. super keby si sa pridala, zavolaj si tam poslem ti cislo na IP a nechaj jej tam odkaz, lebo tam ma stale zapnuty odkazovac a ona ti zavola naspat.

lenkaw
2. feb 2009

lenka.pav: a drzim palce nech to zle obdobie coskoro prekonate a Lucasko aby ti robil radost. Inak aj mna uz riadne boli chrbat, ked nosim toho mojho 7 kg macka 😝

wienika
2. feb 2009

ahojte babulky,

vsetkym chorym prajem skore uzdravenie...ja som tiez chora, dopujem sa liekmi, dnes sme boli s drtahym v saune,teraz sa citim lepsie,snad a mi do rana nepohorsi...uz nech toto chripkove obdobie prejde, lebo je to na porazenie..... 😒

ja som zalozila lee tiez stavebne sporenie a platima ko twix, 100vku mesacne a budem to platit az do jej 18tin.,....potom uvidime, ale zaklad bude dobry.....

nam tie cipky proti kaslu nezabrali, co najviac fungovalo bolo inhalovanie spolu s prospan sirupom.....
takze je asi individualne, pre kazde dieta zabera nieco ine.

viedencanka, leuska zacala s topanockami geox, tie boli cislo 17 a nosila ich asi do 15 mesiacov....
teraz ma asi 19ky, ale kazde topanocky maju ine cislovanie, takze najlepsie je, ked ich v obchode vyskusate....
ked porovnam ine znacky to iste cislo, nie vzdy su rovnake.
bejby, tie bobuxky kupis v kazdom baby obchode.....vo vögele som nevedela, ze ich maju.....dobre vediet, lebo tie budem lee kupovat stale....v jasliach ich maju skoro vsetky deti.....
a dobre je, ze maju rozne farby, pre chlapcov aj dievcatka,s roznymi motivmi....
kukni na nete, myslim, ze ich maju aj v baby walz....su v katalogu, tiez na nete 😉

vroni, tak aj teba to skolilo? tak sa drzte,.......aspon usetrite na kureni 😉

twix, lea si tiez cisti zubky len sama, ja jej nemozem....aspon si tu kefku tak pozuve akoby si masirovala dasienka....urcite si ich dobre nevycisti, ale aspon si zvyka, u nas je to taky ritual, aj rano, aj vecer....
snad uz malinkeho brusko neboli....

liluvie, som rada, ze cipky zabrali......drzim palce...

lenka.pav,aj my sme mali vcery taku noc, tak dufam,ze to nebude stale, lebo uz som aj ja unavena........
tak sa drzte....

miri, diky za tip na nakup v bipe, zajtra skocim a pozriem co maju 😉

jasterka
3. feb 2009

Ahojte 🙂
-ja ked sa ktomu dostanem vam napisat,aj tak zabudnem co som chcela 😅 ,nuž tehudemencia u mna riadi nadalej,asi dozivotne 😝
Chripka zavitala aj k nam,skolila muzika,my s Emmkou statocne odolavame,dufam ze nas neolapi 😖 je to pliaga...
ale kedze muz sa vyhybal kontaktu s malinkou,aby nahodou ju nenakazil,mala som ju cely cas ja a uz to citim ☹
uz mi chyba fantazia ako ju zabavat.A este tieto pochmurne dni 😝...

Liluvie-ahoj 🙂 ja som sa vam aj zabudla baby pochvalit,nuz ako vravim odisla mi tusim polka mozgu 🙄 ...
ze ja Liluvie a Kristinku uz poznam osobne,lebo sme sa stretli u nasej doktorky a Liluvie ma oslovila,ci som to ja
🙂...vtedy som videla Kristinku asi dvojtyzdnovu...a pri pohlade na fotky som pozerala ako tiez rastie 😲 vtedy bola take drobatko,proste uzlicek.Liluvie,nech ti len rastie a silnie nadalej 🙂 ...a k brusku-nam povedala doktorka aby sme davali Emmku vela na brusko,tak si ho masiruje a vyvija krcne,chrbtove svaly.Davam ju doteraz ak sa da a velmi sa jej to paci,samozrejme zo zaciatku nebola nadsena,neslo jej to a sa pri to jedovala.
Super,ze vam zabrali tei cipky,sand uz bude len lepsie a lepsie 🙂

jasterka
3. feb 2009

K plavaniu-ja som tiez pozerala najme ten Diana bad a Oberlaa,aj na forach su odporucane najme tieto dva,len som dufala ze najdem aj nejake neskorsie hodiny alebo vikend,aby sme chodili s muzom spolu,najme, lebo ja som nesoferka ☹ ...ale nic,co by sme mohli sklbit som nenasla,takto neviem,ja by som si netrufala ist po kupani u.bahnom,predsa len je telicko rozhorucene, po kupani a suseni,mozno az v lete...v diana bad som citala,ze robia aj schnuppertag,takze by sa dalo ist iba skusit Leni ako by vam to vyhovovalo. 😉

lenka .pav -zeby ste mali dalsi rastovy sprut?vydrz ,urcite sa to zase ustali,drzime vam palceky 🙂

twix-dufam,ze malinky uz bolesti bruska nema,my sme mali tak pred tyznom taku malu koliku,zabralo az teplo nahriaty kirschsakel na brusku a malinka zaspala na mne,tak som ju tak drzala trihodiny ,nech sa vyspinka a uz bolo dobre,juj ale moje kriza,no co neurobime pre nase deti,nie 🙂

jasterka
3. feb 2009

no a vsetkym ktorych drtia tie hnusne chripky a teplotky zelam rychle uzdravenie 🙂

krasny den aj napreik zatiahnutej oblohe 🙂

silvia2406
3. feb 2009

ahojte dievcata 🙂

uz som sa tu dllllllho neukazala, tak to chcem napravit 🙂 naozaj nestiham vsetko si precitat, takze mi prepacte, ak som prepasla nejake sviatky, vyrocia alebo vymesacia, ale tereska je tusim na baterky. vyzaduje si moju neustalu pozornost, najradsej by bola, aby som ju nosila 24 hodin denne na rukach, a to sa neda 😒 je velmi umrncana, uplakana, najhorsie ale je, ze niekedy uz nechce byt ani na tych rukach 😠 len zuri a place 😢 ale snad je to len prechodne obdobie a casom sa to zlepsi 😔

a aby som nezabudla, pozerala som albumy, vsetky deticky su nadherne, rastu do krasy, aj fotky zo stretka su super, snad sa nam podari niekedy sa pridat 🙂

liluvie, tebe som este neblahozelala ku kristinke, prajeme vam hlavne vela zdravicka. mala je zlatucka 😵

tak a ja uz musim koncit, mala spala "az" 30 minut 🙄

vsetkym prajem pekny den a chorym rychle uzdravenie 🙂

twix
3. feb 2009

ahojte,
tak malemu je uz asi dobre. neviem z coho to mal. v noci pekne spinkal az do 3tej. potom sa napapal a snazil sa kakat. nakoniec som mu pomohla teplomerrom. tieklo to z neho ako z vodovodu ☹ potom pekne spal do pol osmej. zato Laurinka, ktora chodi spavat o 19tej vcera bola hore do 22. my sme uz s muzom zaspavali a ona nie a nie sa uspat ☹ zato teraz dospava uz od deviatej. to som zvedava, co za rezim sa snazi zaviest si 😕

Silvi - fajn, ze si sa ozvala. nemas to lahke. ja som to mala tiez s Laurinkou. ked som uz nevladala, dala som kocik do obyvacky, malu do neho a tak som nim triasla, ze tam chvilu vydrzala. zavesila som jej nad hlavu nejake hracky, nech ma trosku zabavu. spavat mi zacala poobede az ked mala 5 mesiacov. tak uvidis, ze casom si aj Terezka nejaky ten rezim zavedie 😉 treba vydrzat. ozaj, skusala si dat kocik na balkon a tak ju uspat? u niektorych deti to vraj zabera.

ronnda
3. feb 2009

Ahojte, vidim, ze je tu hodne marodu… vroni neztraci humor ani v horeckach 🙂 Preji vsem brzke uzdraveni.
My jsme zdravi, vcera jsme byli ockovat a mala je naprosto fit. Manzel utrpel malem infarkt z toho, jak mala zase rvala, mne ten rev prisel naopak mene intenzivni jak minule. Pan doktor je docela sympatak, ovsem malou zatim nejak neokouzlil.
Nici ma po ockovani v miste toho vpichu veliky cerveny flek, to se nam jeste nestalo. Mely to nektere vase deti taky? Je to normalni? Jinak mi prijde ok, teplotu nema.

Objevili jsme konecne pohadku, ktera malou zaujala, krome traktoru a aut. Koupila jsem ji Hello Kitty, ona miluje kocky a tu Hello Kitty hrozne, rano si dokonce vybira co si oblece a mnouka a hleda v supliku tricko s kockou.
Kdybyste nekdo meli zajem, rada vam to prepalim, je to v cestine a je to docela mile, povida se tam co zrovna delaji, treba "hello kitty vystrihuje nuzkami z papiru pejska, nebo maluje po stene" apod.… no mala se do toho docela zakoukala.

Wienika – panenky doma samozrejme nejake mame, vsechny jsme dostaly, ted na nich trenujeme jak se chodi na nocnik, takze panence sundame plinku, posadime na nocnik a tlacime 😉 ovsem na nicole to zatim moc nefunguje.

Viedencanka – Nicole mela v roce botky vel. 19, vydrzely chvilku, za dva mesice uz potrebovala o cislo vetsi. Takze je to opravdu individualni.

Miriam – dekuji za tip na tu Bipu, ja na ty babydays vzdycky zapomenu, tak vcera jsem taky byla neco malo nakoupit.

Twix – u nas je cisteni zoubku momentalne nejoblibenejsi cinnost. Rano a vecer, ale mala by si je chtela cistit nekolikrat denne, vzdycky stoji v koupelne a krici AAAAA (to znamena, ze otevre pusinku aby si cistila zoubky). Je to ovsem tim, ze ji chutna ta pasta 🙂 Trochu si necha ode me zoubky vycistit, k tomu mame takovou basnicku a pak chce kartacek a dava si na nej pastu a zuzle to. Kdyz ji rostou zoubky, nechce pusinku ani moc otevrit. Taky urcite necistime stoprocentne spravne.
Jsem rada, ze je Dominickovi dobre… a Laurinka je cislo, chce vam udelat novy rezim 😉

Silvia – jsem rada, ze ses ozvala. Vydrz, urcite se to zlepsi a prijdou jine faze… nerikam ze zadne umrcene a uplakane...

Jasterka – tak se holky drzte a vyhybejte se manzelovi obe, at jste zdravi! Ja jsem taky nesofer, tedy ridicak mam, auto ne, takze se nechavame vozit manzelem. S malou jsem chodila plavat kdyz mela asi ctyri mesice a bravala nas kamaradka autem, taky bych nechtela s mimcem cestovat po plavani v zime u-bahnem. Zajdete si treba nekdy zaplavcit s malou jen tak o vikendu a pravidelneji muzete zacit az se otepli.

ronnda
3. feb 2009

pridala jsem nejake aktualni fotky nasi slecny...
miriam - dlouho jsme nevideli samka, pridej prosim nejake nove fotky, nicole uz se moc tesi 🙂

ronnda
3. feb 2009

bejby - nejsem si jista, ale myslim, ze ty bobux maji i u deichmann...

miriam25
3. feb 2009

ahojte babenky, sice som si vas precitala, ale nejako tu uz zdochynam pri pc. mala som dost blbu noc, vcera vecer o 10 mi volala suseda, ze ci sa u nas kuri, ze u nich nie. samozrejme, u nas sa tiez nekurilo, nechapem, ako som si to nemohla vsimnut. pozrem na teplomer a uz sme mali v byte len 19 stupnov, samko zacal o nieco viac kaslat, stale sa nervozne prevracal v postielke, zrejme mu bolo zima, kedze v spalni mame normalne chladnejsie ako v obyvacke, kde je teplomer, tak som mu dala bundicku a este jeden spaci vak, no bola z neho riadna gulicka. to sa mu zas nepacilo, lebo bol moc naobliekany a nemohol sa pohybovat, takze som bola vacsinu noci hore ☹ do rana klesla teplota v obyvacke na 17 stupnov, hned sa volali kompetentni ludia, aby sa na to pozreli a co najskor opravili a ja som sla so samkom k svokre na cely den. zbalila som tasku aj na noc, keby to bolo nutne, ale nastastie kratko pred 6 vecer sa kurenie spustilo, tak sme hned vyrazili domov. no ale teda este tu nejako extra teplo nie je 😒 do rana by malo byt vsetko ok. no proste nieco strasne, ked je clovek doma sam, ma male dieta a ma spat v zime... brrr....
no a kedze som sa nevyspala, u svokry tiez nie, akurat co som z nej len ohucana a boli ma hlava (ona nevie rozpravat normalne, ona totiz stale len krici, ma proste uzasny hlas), tak sa uz tesim na postel.....

ronnda, slubujem, ze pridam nejake nove fotecky, ale teraz na to naozaj nemam chut, pozriem sa na to zajtra, ok?

silvi, mile od teba, ze si na nas nezabudla 😉 terezka ta proste miluje z celeho srdiecka a chce byt stale len v tvojom naruci 😉 neboj, aj toto obdobie prejde... len neviem, ci sa z toho treba tesit alebo skor smutit... 😒

viedencanka
3. feb 2009

Maya,ten kurz organizuje VHS v Liesingu,presne ta pri stanici metra.Ja som uz telef. objednala,vcera , na ten vecerny kurz o 18.00,my stihame aj ten skorsi,ale myslela som,ze keby ste sa aj vy pridali,aby ste to stihali.

Bejby-tie topanky som videla v Deichmane v BA na Zl. pieskoch,nakoniec som ale kupila este krajsie,jednoducho neodolala som, v Deichmane v SCS zobrala som 21 na zimu,akeby jej do konca zimy neboli,tak tam ich mozem kedykolvek vratit 🙂 Inak nakupila som este nadherne satocky a kostymcek esprit v peek+clop.,zlacn zo 60 EUr na 9,tak na leto sme uz vybavene...

My sme boli vcera na kontrole v nemocnici,martinkovi sa dobre hoji vsetko,lekarka bola opat veeelmi mila,Martinko zase dostal hracku od doktorky /takto si uplacaju malych pacientov/, takze od pondelka pojdeme po 2 mesiacoch do skolky.Terau sme u nasich a relaxujeme,v nedelu sme boli na babkovom divadle,zajtra ideme zase,pojdeme aj do bibiany,je tam vystava na temu vlaky,aj babkove divadlo o vlakoch,tak sa tesime.

Inak baby- davam na pozornost,ze 1.3. v nedelu bude mat podhradska koncert vo Viedni- ak vas to zaujima,info na www.koncertypredeti.sk My sme minuly rok boli asi na 5 koncertoch,detom sa to velmi paci.

viedencanka
3. feb 2009

Liluvie- a skusala si ty pit tie rascove cajiky? Ja som si ich dala priamo cerstve namiesat v lekarni a pijem kazdy den,neskusala som vynechat ani jeden den,snad pomahaju.Linduska nastastie bolesti bruska nikdy doteraz nemala.

viedencanka
3. feb 2009

silvia,som rada,ze si sa ozvala,drz sa,nie je to lahke,ked mas byt cely cas s babatkom na rukach.Aj martinko bol taky,pamatam si to ako dnes,cez den neprespal ani minutu,len vonku v kociku,on uz aj v noci spaval v kociku, v studenej garazi-mame ju prepojenu s chodbou,takze sme ho poculi...on asi mal rad zimu,tam bol spokojny 😉

miriam - aj my sme mali problem s kurenim- v Taliansku- tam ma kazdy byt kotol na balkone /ake mudre/ a ked sme odisli na 5 dni k moru, v Milane boli extremne nizke teploty a kotol zamrzol-vratili sme sa vecer a v byte bolo 10 stupnov 🙂 este k tomu ja som asi najzimomravejsi clovek na svete,ale snazim sa otuzovat. Na noc ale nechavam v spalni len 18 stupnov,vtedy moje deti lepsie spia a nebudia sa.

Jasterka- ani mi nehovor o tehu demencii,ja uz chodim vsade so samymi listockami a potom este aj tie hladam kde som ich mohla odlozit 🙂

Lindusku stale kojim a je to jeden velky pokladik. V noci niekedy prespi aj celu noc,ale vacsinou 1-2 krat krmim,to si ju dam do postele,ona hned zaspi a prelozim ju naspat. Vecer ju len polozim do postielky,nevyzaduje ziadne uspavanie na rukach.No a cez den toho vela nenaspi,ale sedi si na lehatku s hryzatkom a zabavi sa. Jednoducho dobrucke pokojne babatko.

miriam25
4. feb 2009

dobre ranko, maly mi uz vykrikuje z postielky, takze nemam moc casu. chcela som vam len napisat, ze uz tu mame ovela teplejsie, do rana sa to tu pekne vykurilo

wienika, vsetko naj naj naj k meninkam 😉

maya01
4. feb 2009

Dobre ranko,

ja nic nestiham...mam tolko roboty,ze neviem kde skor... 😝 Ale uz len dnes a poobede ideme na Sk...jupiiii sa tak tesim,aspon si trochu oddychnem.

Lieska,este si v Nr.????

Viedencanka...nam je to v podstate jedno...my by sme mohli aj na ten skorsi...poprosim ta,poslala by si mi cislo,aby som mohla aj nas zahlasit. Dakujem. Ten koncert je v Spolku Slovakov na Andreasgasse??? Ak ano,tak my sme uz prihlaseni... 🙂 Sa tam stretneme...

No idem makat...este nakuknem.
Pekny dnik.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre