Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
28. feb 2009

ahojte baby...
juj, ja som taka stastna...uz mame po krstinach a vsetko dopadlo super...leuska bola uzasna, stale sa na fararka usmievala a nieco mu vypravala, ani raz nezaplakala....akurat mi nevydrzala sediet na kolenach, ale utekala k mojej mamine a tam sa vlastne aj odohral cely krst......v prvej lavici 😀
farar bola svetovy.....
ked budem mat fotky(ak manzel nezabudne fotak, lebo on je este v heurigen, ja som isla odviest nasich na südbahnof a potom sme sli s leou domov, uz to bolo na nu vela.....)
tak pridam.....tak som rada, ze uz je to za nami......a dobre, ze som odisla skor, nechcem vidiet ten ucet 😎 ved nas aj bolo vyse 40...hehe....to hlavne manzel ma taku obrovsku rodinu.....z mojej strany nas bolo len 10 😉
lieska, to s tym zaspavanim je velmi individualne..ja som sa chcela vyhnut tomu, aby dieta spalo so mnou, alebo aby som ho musela vzdy specialne uspavat, tak som ju jednoducho dala do postielky, zhasla a odisla....doteraz to tak funguje, uvidime dokedy 😉
malu som dala do vlstnej izby asi v osmich mesiacoch, to sice este v noci musela raz papat, ale len flasku, tak to bolo sup sup, za minutu a pol hotovo a tak som jej ju dala, ona si ju sama drzala a ja som sla spat dalej...mala dopila a spala tiez dalej..ani som ju nevyberala z postielky....
ale aj ked som kojila, nikdy som ju nenechala zaspat na cicke..vzdy ked dopila, odgrgla a sup do vlastnej..... 🙂
no a celu noc mi lea zacala spavat az v roku.....

lieska
1. mar 2009

Wienika, diky!!! Nuz, ja viem, ze to asi nerobim dobre, ale zial inak sa v mojej situacii nedalo. My mame total maly byt a postele tak, ze do nich "vchadzame" len z jednej strany, od noh. A to som po tom cisarskom nechcela riesit tak, ze by som sa musela suchat 2 m, kym vyjdem z postele. tak som to zacala robit tak, ze mala spala som mnou a zostalo to dodnes. I ked citala som uz aj taky nazor, ze si z toho rodicia nemaju robit velku hlavu, ze kazde dieta raz pride do veku, ze bude chciet spat samo... No len teraz uz zacina aj chciet mat prso v puse namiesto dudlika (mam taky pocit) a to ma uz zacina stvat, lebo sa rano budim ako paragraf povytacana. Teraz je este taka nachcipana, tak ked sa uzdravi ideme na vyucbu do vlastnej postele a spat! 😀

Som rada, ze vam krst dopadol dobre, tesim sa aj na fotecky!!!!
Idem spat, manzel je s malou na prechadzke a ja idem dohnat noc! Aj ked je nadherne pocasie, ale od zajtra som uz zas doma sama, takze pred zaciatkom sichty si idem este dopriat spanok! 😉

jasterka
1. mar 2009

Ahojte 🙂
Muzika som vyslala na poriadnu prechadzku,ze pozehlim,uz som zvladla jeden plny kos,tak odychujem pri kavicke,este ma caka druhy...

Wienika-tak ste mali tiez riadne krstinky,super,ze dobre dopadli...muselo byt zlate ako ste krstili pri prvej lavici,velmi netradicne 😀 😉 ...

lieska-juj ale sa mi ulavilo,ze vam to rozlepil doktor tak rychlo a jemne,lebo tiez som tu citala tie horory na koniku,co stym robia a ako to vecsie dievcatka zle znasaju...
mi to mame velmi zrastene,asi aj 1cm,a chcem to co najskor riesit,lebo masticka nezabera a nechem aby si to malinka pametala a mala stoho traumu,snad sa to bude dat takou tycinkou aj u nas....

inak k spavaniu-my sme tiez na zaciatku spali s Emmkou v posteli,lebo mala po kazdom kojeni gracala,tak som ju chcela mat pod dohladom.Tiez so bola stoho zlamana a zle vyspana,stuhnute cele telo
😝 az som si uvedomila ,ze sa mala dogrcka aj tak a ja o tom ani neviem,lebo som k.o...odvtedy som ju dala do postielky,tu sme vyvysili aby sa jej mliecko tolko nevracalo ...citala som ze dieta do 6mes.si na to este tak nezvykne,ze spi s rodicmi..no neviem.Emmca vedela, ze nieje pri mne, poplakavala, nechcela zaspat a akonahle som ju dala k nam zalomila a stastne sa usmievala....ale uz to tak neslo dalej,asi by som ju niekedy od unavy prilahla,tak sme zatali zuby...chce to teda davku zaprenia a trpezlivosti,lebo rychlo zabudla a zvykla si,fakt po par dnoch sa oducila a odvtedy spi len u seba v postielke. 🙂Drzim teda palce a zelam vela sily ,nedaj sa zlomit ked bude na teba robit velke oci 😉...alebo skusat placom.
Tak skus aj ty co najskor,hlavne kvoli tebe aby si bola fit...to Mimi najviac potrebuje-vyspatu maminu 🙂

jasterka
1. mar 2009

😀 Bejby-to nemalo chybu,ze posles Zdenke muza 😀 som sa kavou zakuckala 😀

Zdeni-neboj ,len sa nas tu drz,tu sa rychlo otehotnieva,tehubacilky sa asi fakt siria aj cez kona 😀 este tusim nebolo,ze by sme tu namali ziadnu tehulku,cely rok sa tu tehulkujeme spolocne ,jedna skonci ,druha zacne...dojde aj na teba 🙂 ...

zdenka73
1. mar 2009

Ahojte!
Bejby - ďakujem za ponuku 😀 Si super, keď mi ponúkneš aj svojho manželíka.Ale možno mi budú stačiť tie tehubacilky.
Jašterka to dúfam.
Boldy - a ty ako ešte si kinderko?Alebo už máš asi Jasminku pri sebe, keď sa neozývaš.
A ostazné babulky, mali ste pekný víkend?

boldy
1. mar 2009

ahojte babky,
tak my sme stale kinderko, zatial nic, tak cakame a cakame... ak to nepride do piatka, tak idem do nemocky a uvidime, co povedia... 🙂 tak pekny tyzden vam prajem

charlotka
2. mar 2009

Ahojte babulky,

tak my sa hlasime po kratkom vikende na sk, boli sme malu trosku ukazat starym rodicom, po tom vsetkom a pred tym vsetkym, tak si ju mojkali 🙂 akurat, ze mala je strasny bojko a ked ju niekto rychlo otocil alebo prisiel prilis blizko alebo niekto hlasnejsie prehovoril, tak sputila vzdy to svoje ustrasene meeeeeeeeeeeee, doslova si takto meeeeka ked sa boji 😲

lenka, gratulujem k otacaniu, dobre som citala? z chrbatika na brusko? no super 😉

Livustek sa otocila prvy krat vtedy v nemocnici, ale z bruska na chrbatik, dva krat po sebe a od vtedy nic 🙂 to mi asi chcela len urbit trosku radost a teraz si musime pockat na skutocne otacanie, aj ked si neviem predstavit, kde ju potom budem cez den ukladat a tak, aby nespadla, uf 😅

baby, blahozelaaaam k babatku!! krasna sprava 🙂

boldy, tak vy sa este kinderkujete 🙂 az mi stislo ritku, ked som si predstavila tie emocie ked uz sme tiez mali termin co nevidiet a cakali sme kedy to vypukne 😎 tak pekne cakanie, nech to pride kedykolvek, nic neboj, ten porod nie je az taky hrozny, ze baby? 😉 a potom to teplucke babatko na hrudnicku, co si len tak mrnka, nevie co sa to stalo, to je kraaaaasa, uvidis 🙂

NAJKRAJSI POCIT NA SVETE JE BYT MAMA

lieska, ja som malu uspavala do 3 mesiacov tiez na rukach,(ale spavala od zaciatku vo svojej postielke, len rano okolo 4 - 5 som si ju uz zobrala k sebe, lebo bola nepokojna) ale potom som citala ze od 3 mes. treba polozit do postielky a zaspievat alebo rozpravat rozpravky, len nie nosit, lebo budes nosit az do skoly. tiez sme mali trosku beeeekania, ale mala si nakoniec zvykla, jedine ked dlhsie place, skusim ju este raz zobrat na ruky, ci si nechce odgrgnut. isty cas, hlavne cez den pomahalo, ked si chytila do ruciciek moje prsty, tak sa upokojila, vedela ze som blizko ale len na chvilu a zas som odisla za dvere. Samozrejme vzdy zaspavame s dudlikom, ked ju polozim, vzdy zacne mrnkat, ale ked dam cumlik, tak sa do neho pusti a dudluje az kym nezaspi.
Jedna dobra rada: babatko lepsie zaspinka, ak lenzi na boku. u nasej to plati na 100% ked sa zvrtne na chrbatik, tak sa mixuje ako vrtula, sa cudujem, ze ju z toho hlava neboli, tak snou plieska na strany 😀
inak dudlik som sa snazila pouzivat len na zaspavanie, v noci uz zaspinkala po kojeni aj bez neho, ale teraz ho zas tlacim, lebo si stale cmula dva prsty, tak nech si to nezvykne. to ma po manzelikovi, ten si tiez vraj cmulal tieto dva prsty - ukazovak a prostrednik. nie palec ako ostatne deti 😝 uz som si myslela, ze jej idu predvcasne zuby, lebo slinta ako besna 😀 ale zatial nic 😵

idem sa pustit do prania, objednala som si na sk kopu novych veciciek, tak idem rychlo prat, nech mozeme zacat nosit. to su take milucke jednoduche bavlnene vecicky, neviem ci poznate znacku Antony. ja ju mam velmi rada, slovensky vyrobca, cista bavna...

juj, mala je uz hore, no to si vela nepospala, asi tak 45 minut ☹
tak sa majte krasne

jasterka
2. mar 2009

Ahojte 🙂co vsetky este vikendujete? 🙂..

A velke ahoj Lotke 😵 chcela so ta uz obtazovat telefonatom,ale mala bola aktivna ,ze som sa ktomu ani nedostala...a vy ste boli na Sk,takze aj tak dobre,ze som nevyvolavala...len uz som mala obavy,ze ci je vsetko o.k...ale citam,ze ano...to ako by si o nas pisla...tecie nam s pusisny ako bernardinovy,prsty v pusine non sto,aj v spanku 😖 tiez ponukam vytrvalo dudu,ale mala je betarka,da si ju nabok,a zdruhej strany dva prstiky 😀 ...
otacat sa jej tiez nehce,najnovsie vykruca hlavu,je ako paragraf,uz som zo zahlavia posielky vsetky hracky presunula na bok,ale aj tak tam hlavu vykruca...no zabava je ,nenudim sa veru ani minutku...tiez je emmka nesvoja ak pocuje vela hlasov,alebo ide z ruk do ruk a ja este viac,niekedy sa tomu neda zabranit,ale najviac milujem len nas klud.Ked sme u nasich na SK ,tesim sa a zaroven mam pocit akoby mi ukradli dieta a mam ho fakt len na kojenie...na jedenej strane sa tesim,ked ideme s muzikom sami na kavu a von,na druhej som myslienkami stale snou...schyzofrenia ako vysita 😀 ...

tu znacku dets. veciciek nepoznam,hod nejaky link,lebo sme skonstatovali aj so Silvikou ,ze sme chytili zavislot na nakupoch pre babulky... 😀 treba ju dalej zivit,ja sa stoho tesim viac ako ked si kupim pre seba. 😉

charlotka
2. mar 2009

hadam admini nezbadaju 🙂

www.antonyfashion.com

ceny online su take iste ako v ich normalnych predajnach 😵 akurat maju nove obrazky na vecickach 🙂 ja mam odtial pre drobca skoro vsetko 😀

ronnda
2. mar 2009

Miriam – taky jsem na vas myslela a jsem rada, ze uz ma samko zas na chvili pokoj a ze uz je zoubek venku. U nas neni nic noveho videt, ale v noci moc nespime, pres den je to taky ruzne, proste se nekde ty zoubky klubou.

Wienika – tak to jste si ty krtiny tak hezky uzili, a tys mela trochu obavy, jak to vse zvladnete a leuska byla tak spokojena. Tesim se na fotky, tak snad manzel ten fotak opravdu nezapomnel u pivka

Jasterka, silvia, lieska – mala mela stejny problem kdyz byla malinka, jako maji vase holcicky. U nas nastesti pomohlo jedno namazani - ovestin creme – a bylo po problemu, taky jsem se uz desila, co s ni budou delat. O te tycince jsem neslysela, tak to je dobre lieska, ze to pomohlo. Moje neter zazila toto roztahovani v peti letech a dodnes si to pamatuje. Takze bych to urcite resila co nejdriv. Chudinky nase malinkate…

charlotka – jsem rada, ze citame od vas same dobre zpravy a hlavne ze jste zdravi. To s temi navstevami je to vsude podobne, i my kdyz jsme nekde jinde, tak si to taky uzivame. Jsem vzdycky moc rada, kdyz se vratime do sveho rezimu.

Vcera jsme se vratili z cr a mala se uz zacina vracet do sveho klidku, tak jsem rada. Ovsem ve stredu tam vyrazime znovu a to jdeme jeste zitra ockovat.

Twix – tak jsme uz vyzkouseli plastelinu, male se moc libi a tvarujeme vetsinou auta, ted je u nas novinka auto s majackem a taxi, takze pri malovani kreslime majacek pomalu i kocce a snehulakovi. Plastelinu do pusy nedava, bavi ji rozdelovat ji na kousky.

Boldy – pri otvirani MK jsem jako prvni myslela na tebe… tak se drz!

ad spani - mala spinka od malicka ve sve postylce a usnina sama. nikdy nechtela spat s nama, ma rada svuj klid, zatim to funguje.

twix
2. mar 2009

ahojte,
tak my sme tiez travili vikend na SK. bol tam aj moj brat s neterkou (9 mesiacov), tak som sa tam citila ako v jasliach 🙂 vsetci si maleho ponosili a zvladol to na jednotku. na kazdeho sa pousmieval tym svojim hanblivym usmevom 🙂 minule este plakal, ked sa mu niekto "cudzi" prihovoril. Laurinka samozrejme predviedla cely svoj repertuar (od tancovania od radosti po hadzanie sa o zem od zlosti 🙂
tiez som rada, ze uz sme doma v nasom "klude".

Ronnda - tak z Nici bude asi automechanik 🙂 ja tu plastelinu tiez chcem vyskusat, ale Laurinka si zacala pred tyzdnom strkat veci do nosa ☹ tak musim davat velky pozor a dufam, ze tato faza rychlo preje.

Boldy - tak drzim palceky, nech to pride cim skor a nech neprenasas !!

Lieska - tiez ti radim, aby si naucila malu na postielku, inak budete mat velky problem. moj bratranec spaval s maminou este ako stvorrocny. tatino musel uvolnit pole a prestahovat sa do obyvacky na gauc. teraz bude mat sest, zacne chodit do skoly a nie som si ista, ci uz spava sam. to iste u mojho brata. mala nechce spavat v postielke, ale s maminou v posteli. takze brat spava v obyvacke na gauci, aby sa vobec vyspal ☹
kazde dieta je ine, casom prides na to, co na tvoju slecnu plati, ako ju mas uspavat.
s tym prespanim od 6 mesiacov, tak u mna to je naozaj len sen. Laurinka prespala az ked sa narodil maly a to mala uz rok a pol ☹ som zvedava, ako to bude s Dominikom, ale velmi pochybujem, ze uz tak skoro prespi celu noc. ozaj, odporucas tu knihu? ja som o nej citala dost zle kritiky, tak som si ju nakoniec nekupila.

asi vsetky deticky zacnu slintat, ked maju 3 mesiace. ja som to zazila u Laurinky (prvy zubok prisiel az v 8. mesiaci) a teraz malemu tecie z pusy vodopad 🙂

miriam25
2. mar 2009

ahojte, nemam moc casu, lebo som doteraz telefonovala 😅 a upratovala a asi sa mi maly uz kazdu chvilu zobudi, no rada by som sa este v klude najedla ;)

lieska, u nas to od narodenia fungovalo tak, ze som maleho ulozila do postielky, dala pusinku na dobru noc, povedala som mu dobru nocku a odisla som. Niekedy zaspaval tazsie, niekedy sa otocil na bok a v momente tam bolo ticho. Mali sme aj take obdobie, kedy CEZ DEN spaval na nasej posteli, to som si k nemu vzdy lahla aj ja, on sa na mna pozeral az kym nezaspinkal, ale to fungovalo len kym sa mi nezacal otacat. Odvtedy je aj cez den vo svojej postielke a musim povedat, ze on si tak uz zvykol natolko, ze v nasej posteli nezaspi. Nasu postel ma len na lozenie po posteli, po mame a po tatovi, ale urcite nie na spanie ;)

ronnda, no nam sa tlaci uz zubok c. 14, pekne ho vidno, len este nie je vonku, ale nemyslim si, ze by to este nejak dlho trvalo, mozno uz tento tyzden, no uvidime, budem ta informovat. Inak, nejdu Nici nahodou nejake zadne stolicky von??? samko ich ma uuplne biele, ale von sa im nechce...

lieska
2. mar 2009

Caute baby,

diky za vsetky rady, no .. mala donadchuje a ideme na to!
Twix, zatial je ta knizka OK, mne sa paci, mam ju uz skoro ulupnutu a to mi prisla v piatok. Uvidime, ci pomoze ten plan co tam je, potom ti dam vediet. Ja som si ju inak kupil acez ebay, stalo ma to aj s postovnym 6 EUR, takze v pohode!

Boldy, velmi drzim palce!!!! Juuuj, strasne rychlo sa mi zda, ze to ubehlo! A tiez si aj ja velmi zivo spominam na november! 🙂

Aj Mimi slinta ostosest, tiez si myslim, ze je pojdu zubky, mne prvy vysiel, ked som mala 4 mesiace aj 1 tyzden. No ale ked nie tak nie!
Babule a ako vam spinkavaju cez den male a maly( myslim tym teraz Emmku, Teresku, Livinku a Dominika, kedze su v jednom veku)??? Mne uz druhy den odmieta mala spat cez den, do teraz to bolo tak, ze okolo obeda spinkala v pohode 3 hodky na balkone, teraz ledva 40 min na prechadzek!!!!

Lotka, tu znacku poznam, mam par veci od segry ... fakt super, take jednoduche, tiazne velke parady, ale ucelne a ako pises, bavlna!

Pozerate Eurovision...??? Ja som sa vcera tak tesila, ze vyhrala Nela s Kamilom (do prenosu som nevedela, ze on je on)! Perfektna pesnicka!!!! A dalsi tesis bol, ze postupil aj Samo! Tak tot vsjo, len sa tak pocas materskej vytesujem aj z takychto veci, i ked tieto formaty az tak neoblubujem (Superstar mam sice odpozeranu kazdu seriu, ale tym koncim).

maya01
2. mar 2009

Ahojte kocky,

ja mam tri dni dovolenku...tak trochu relaxujem...aj sa mi to zislo,lebo ma chytil nejaky virus a v sobotu som mala take vysoke horucky,ake som v zivote este nemala.... 😖

Wieni,super,ze krstiny dopadli dobre a este raz vsetko naj,naj,naj k narodeninam... 🙂 🙂 🙂

Lieska,ja to nepozeram,ale vzdy sa pytam maminy kto vyhral...finale si urcite pozriem...

Pekny vecer....

lenka.pav
2. mar 2009

ahojte.
maya, chytila si chripku? tak prajem skore uzdravenie. nech sa cim skor citis lepsie.
jasterka, charlotka - aj ja milujem znacku antony. v martine maju podnikovu predajnu, tak vzdy, ked som doma, tam idem a kupim nieco drobcovi a aj sestrinej emke. ich bodynka su velmi kvalitne, vsetko presne sedi (lebo niekedy kupis body, ktore je dost dlhhe, ale napr. je moc siroke, alebo ma kratke rukavy,....).
lieska - lucas obcas tiez vymysla, co sa spanku tyka, ale nastastie spava dobre. vecer po kupani ho nakojim a hned potom supnem do postielky. vacsinou hned zaspi a spi tak cca do pol dvanastej (toto mi robi posledne tri tyzdne, dovtedy spal az do tretej), potom do cca stvrtej a okolo pol siedmej, siedmej vstavame. uz skusal moje nervy, ked sa budil cca kazdu hodinu aj pol az dve, ale nedala som sa 😀 a nechala som ho len s cumlom, nedala som vzdy papat a uz to nerobi. tu knihu som aj ja studovala, je na tom nieco.
twix, takze mate za sebou pekny vikend. super, ze je dominik taky dobry 😉.
wieni, pridas aj fotky z krstu? som na ne zvedava, kedze aj my coskoro krstime (14.3.)

lenka.pav
2. mar 2009

lieska, co sa tyka denneho spanku, aj lucaskovi sa zacina podstatne skracovat. uz spava 2x doobeda iba po pol az tristvrte hodinke a poobede raz hodinku....asi to tak ma byt 😉

ronnda
2. mar 2009

wienika - tak ty dnes oslavujes narozeniny... (diky mayi za info)
tak i ja ti preji vse nej a pekne to s muzikem oslavte.

mayi - ty mas prehled, jeste ze nas o tech narozeninach informujes 😉
tak to si to volno pekne uzivas, kdyz marodis, at je ti bzry lip!

lieska - jeste k tomu spanku, mne mala v tomto veku spavala trikrat denne 20-30 min., malokdy vic, ale ona byla dost vzorna se spankem v noci. celou noc zacala spavat v deviti mesicich, ale i ted se nekdy stane, ze ma dny, kdy se budi (zuby).

twix - ja taky nejsem zastancem toho, aby dite spavalo dlouho s rodici. moje kamaradka ma treba opacny nazor a v jejich manzelske posteli s nimi spi 3 lety a 1,5 lety chlapecek a budou tam pry s nimi spat, dokud to budou kluci chtit.
ja jsem rada, ze nicole vyzadovala hned svou postylku a ze to mame od malicka uz takhle zavedeno.
jsem se smala, jak se laurinka o vikendu predvadela... u nas to bylo tento vikend podobne, nicole se taky i pekne vztekala a valela se po zemi.
dnes byla vzorna a strasne moc jedla, to dohanela ten vikend, kdy na to nemela cas. takze nabiram sily a ve stredu hura zase do jineho rezimu - tedy do cr 😉
to musis laurinku ted hlidat, aby si do nosu nedala neco nebezpecneho...

lenka.pav
2. mar 2009

wieni, aj ja ti prajem krasne narodeniny 😵 . nech sa ti splnia vsetky tajne priania a nech manzel s leuskou posluchaju 🙂

bejby29
2. mar 2009

Caute kocky, ja sa hlasim z SK.

Wieni, este raz vsetko naj, naj, naj, vela zdravia, stastia, lasky a peniazkov 😉 Blahozelam Leuske ku krstu a ze ste to tak perfektne zvladli.
K tomu spaniu kocky, ja som malu ucila hned odmalicka spavat samu a tak to bude aj pri druhom dietati. Ziadne s nami v posteli, to je ta najvacsia chyba, aku my rodicia mozeme spravit. Teraz sa dokonca jednej americanke stalo, ze dietatko prilahla a zadusila. Davali to pred par dnami v telke.

Twix, ja som si tiez pchala vselico do nosa, raz som dokonca skoncila na pohotovosti s niecim v nose 😉 . To ti nezavidim teda. Nasa Nathalia ma tiez nove hobby, vsetko, co najde na zemi sup do ust.. Uz sme jej aj kamen odtial vytahovali, to som sa poriadne zlakla. A to sa ju snazim mat stale na ociach.

K tej znacke Antony, ja tiez kupujem body od nich, dobra kvalita a su zlate.. A smiesne ceny.

Mayi, skore uzdravenie ti prajem, nech ti je co najskor lepsie.. Chuda, najprv prst, potom chripka 😒 Ako sa ma Samusko?

bejby29
2. mar 2009

Ronndi, musi byt pre teba aj dost tazke a stresujuce chodit tak casto do CR, myslim kvoli mamine, vsak? Kazdopadne je super, ze Nicolke tak chuti a robi ti radost, male slniecko. Som sa schuti zasmiala ako kresli vsade majak 😀 , musi byt podarena..

jasterka
2. mar 2009

Pekny vecer 🙂 aj ja sa chcem pridat ku gratulantom -Wieni zelame ti tiez len to NAJ-hlavne to zdravicko tebe aj celej rodinke a nech mate kazdy den dvovody na stastny usmev 😵

Lieska- vstavame ca.o 9hod,Emmka spi doobeda asi hodinu okolo 11h,niekedy vsak iba pol hodinku a potom je mrzuta...poobede zvycajne prechadzkujeme ,tak spi v kociku2-3hod.,poslednu dobu sa aj na prechadzke zobudila,ale kludne pozerala a znovu po ca 15minutka zalomila...a vecer zalomi este tak na pol hodinu medzi 18-19stou.
Ja hned ako vidim ze si sucha oci,ide do postielky,prituli si plysaka nemika a vecsinou hned zaspi...
ked nejdeme na prechadzku je to horsie,to sa strhava zo sna kazdu polhodinku poobedneho spanku,prisla som na to ze ked ale za nou nejdem,pomrnka a zaspi dalej...su inak dni co spi viac,niekdy menej...ako kazdy clovek,ma svoje lepsie a horsie dni. 🙂 ...

inak ja ficim zase na heidi klum-modelky 😅 a na zufalkach,akuart mi zacinaju.huraaaaaaa 🙂

miriam25
2. mar 2009

ahojte babulky,

wieni, este raz vsetko naj naj naj k narodeninam, pisala som ti uz na facebooku ;)

ronnda, no u nas to vyzera byt nadejne, ze nejaky dalsi zubok pribudne, ale tazko povedat, kedy presne to bude, ale budem ta informovat ;) nici musi byt vazne podarena, som sa tiez nasmiala 🙂

lenkaw
3. mar 2009

Ahojte,

aj ja sa pridavam ku gratulantom, Wieni vsetko naj naj najlepsie hlavne vela zdravicka tebe aj celej rodinke, nech ste stale taki stastni ako vyzerate na vsetkych fotkach. Ozaj a cakame na fotky z krstu, fajn ze Leuska bola taka zlata v kostole 🙂

Lieska, nas Luca do 3. mesiaca spal hodinku a hodinu bol hore a od 20. hod spinkal na pocudovanie do takej druhej aj to som mu dala papat a hned spal dalej. Od 4. mesiaca mi je cez den 2 hodiny hore a pol hodinky spi. Vonku aj dlhsie. V noci sa ale teraz castejsie budi 😠

Ronnda: som sa nasmiala na malej Nicole ako kresli majaky. 😀

lenkaw
3. mar 2009

Cez vikend som tu mala rodicov, tak si uzili maleho a ja som mala aj chvilu pre seba 😉 . No a poznate to hned ked zaplakal utekala babka alebo dedko a hop na ruky a ked odisli viete si to predstavit 😠 Tak mi viac mrncal ked som ho polozila. Bol aj nervoznejsi, ale to som myslela ze je tym ze bol dovtedy stale na rukach. No a vcera pozeram do pusy a co nevidim!!!!!!!!!!!!! 1. zubok 😀 je vonku. Natierala som mu dasienka s takym gelom Mundisal, co mi poradila kamaratka v lekarni a celkom fajn sme to zvladli. 😀 Takze nam vysiel presne na 5. mesiac.

lieska
3. mar 2009

Dievcata, dakujem za vase reporty! No .. vidim, ze kazde babatko je uplne ine a ma iny rytmus a este ze sa to u neho aj s casom meni! Takze nei som mudrejsia, ale zas je pravda, ze by sa asi deticky nemali tak striktne porovnavat! Uz som pri konci teoretickej pripravy, prakticka cast zacne tak cca o tyzden! 😀

Wienika, jeeej, ani som nezaregistrovala .. aj ja Ti prajem vsetko len to naj, nech ste hlavne vsetci zdravi, nech Ti Leuska aj manzelik robia len velikansku radost, nech Ta praca tak bavi ako doteraz (sudim podla fotiek) a nech sa Ti splnia vsetky, ja tie najtajnejsie tuzby a sny!

vroni
3. mar 2009

Wienika, aj my oneskorene vsetko najlepsie k narodeninam!!!

Ja sa pridam do opacneho tabora, co sa spania tyka 😎 Nasa krpana spavala cez den na gauci (asi do roka a pol) a v noci s nami v posteli - najprv mala balkon, asi od 8 mesiacov spava medzi nami (ale my mame velikansku postel, takze nevadi. A na ine veci sa nebudi, takze dvakrat nevadi 😝 ) Ma pochopitelne aj svoju postielku - aj vo svojej izbe aj v nasej spalni, ale v jednej spava vyhradne macka (v jej izbe) a druha sluzi vyhradne na dekoraciu 🙄 Ale zasa prespava cele noci od 7 tyzdnov (nerobili sme preto nic, proste mame stastie 😀 ), okrem tych prvych par tyzdnov nikdy v noci jest nechcela... Do roka - roka a pol zaspavala sama, proste sme ju bacili na postel a spala. Potom zacala vyzadovat nasu pritomnost pri zaspavani, ale to je spravidla 10 minut a je tuha, nam to akosi nevadi 🙂

maminqa
3. mar 2009

Ahojte, dievcata, 😎
nie som z Rakuska, ale byvam pri BA, no chcela by som sa opytat:
vraj niekde pri Neusiedler za Parndorfom by mala byt plavaren vhodna aj pre malicke deti. Poznate ju niektora?

A este by ma zaujimalo, co potrebujem pri prechode cez hranice, ked mam so sebou svoje dieta.. nejaky zaznam v pase?.. 😕 Mozno blba otazka, ale fakt netusiim... 😉

lenka.pav
3. mar 2009

jeeeeeeeeej, leni, gratulujeme k prvemu zubku!!! ktory to je? hore ci dole? som zvedava 😉
my dnes mame 5 mesiacov! a maly mi urobil radost. vstal uz o pol siedmej, co teda bolo zavcasu, ale zato po hodinke zaspal (aj so mnou) a spali sme dve hodinky!!!! namiesto pol hodiny. takze som konecne trosku vyspata 😵
maminqa, tu plavaren nepoznam, a co viem, tak dieta by malo byt zapisane v pase alebo mat vlastny pas. iny doklad nie je povazovany za cestovny doklad (ani rodny list). ale je pravda, ze my sme s nasim malym sli cez hranice bez dokladu aspon 10x a mali sme stastie - ziadna kontrola sa nekonala (vtedy sme este nemali slovensky rodny list a preto sme ho nemohli mat zapisaneho v nasich pasoch). teraz je uz zapisany a poctivo pas nosim so sebou.

miriam25
3. mar 2009

ahojte, tak ja som uz maleho ulozila do postielky, kedze dnes rano vstaval o 7 a uz bol teraz protivny a stale si len pretieral ocka a ukazoval na spalnu. Tak som zvedava, kolko bude spinkat. Vcera som ho po 3 hodinach obedneho spanku sla doslova zobudit, ale dnes predpokladam, ze to bude max. hodinka a potom pojdeme na navstevu k mojej svagrinej, tak sa tesim. Mali by byt doma aj decka, t.j. samkova sestranica a bratranec, tak snad ho vezmu trosku von a ja si budem moct so svagrinou v klude vypit kavicku ;)

maminqa, s tou plavarnou ti ja neporadim, ale co sa prechodu cez hranice tyka, tak neoficialne nepotrebujes nic, kedze na hraniciach uz nie je ziadna kontrola, oficialne vsak (ak by ta nahodou zastavili niekde policajti) by si mala mat zapisane dieta vo svojom pase alebo by malo mat vlastny pas. Odporucam vsak prvu moznost, kedze je to na pockanie (aspon pokial sa nemylim).

lenkaw, blahozelame k prvemu zubku!!! teda, vy ste ale rychli! Nam vysiel prvy az ked mal samko 8 mesiacov...

lieska, mas pravdu, ze kazde dieta je ine a tazko stanovit nejaku jasnu teoriu, kedy ma dieta spinkat a ako dlho a kedy ma papat. U nas sa napriklad to spanie kazdu chvilu menilo, istu dobu spinkal tak, potom sa prestavil sam na iny rezim a v podstate mal vzdy dobry spankovy rezim, kedze v noci vzdy pekne spinkal. Co si ale osobne myslim je, ze dieta nepatri do posteli k rodicom (len moj osobny nazor, kazdy ma iny ;) ), pretoze je neskor velmi tazke ho od toho oducit. Ale zasa pokial si dieta da povedat, niekedy to nie je ziadny problem. Len ja som nechcela maleho ucit na to, ze by spaval s nami, clovek nikdy nevie, co bude. Zas majin samko tiez spaval vo svojej postielke a teraz (ak sa to este nezmenilo) nechce v nej spat a spi s nimi. Take veci sa nedaju predvidat ;)
ty si urcite najdes to najlepsie riesenie pre malinku. Jaj, este ma napadlo, zaciatkom leta minuleho roku mi samko prespal ako 8 mesacny celu noc durch a potom, ked prisli tie horucavy, tak sa mi v noci aj 2-3x budil, lebo bol smadny, to som mu dala cajik a on spinkal dalej. Ale tiez som uz nebola zvyknuta na nocne vstavanie. A potom, ked sa zasa ochladilo sa to zas upravilo do predosleho normalu, teda v noci spal durch. A doteraz to tak mame ;) som zvedava, co bude zasa v lete...

vroni, ze v jednej spi macka :D teeda, to mate nejaku luxusnu :D

lyziarka
3. mar 2009

konecne sme s5 doma, ja som si vas trochu precitala a vidim, ze rozoberate spanie. nas maly bol od narodenia dobry spac, prveho pol roka takmer prespal 🙂 den aj noc ... ja som mala pri nasej posteli taku pristelku, v ktorej spaval, bolo to prakticke na nocne kojenie, on bol vzdy spokojny, malo plakal. Ked zacal byt mobilnejsi a zacal sa aj v spanku krutit, tak v ca 8-9 mesiacoch sme vymenili tu pristelku za normalnu postielku s palickami, odvtedy bol v noci tak zhruba kazde 2-3 hodiny hore... chcel byt pri nas... ked som ho zobrala do postele, spal bez zobudenia... skusali sme to takto dobre 3 mesiace, stale sa tam budil, tak odvtedy spi na nasej posteli. Neviem, ci je to dobre, alebo nie, my nemame s tym problem, dieta je spokojne, tak je to takto dodnes. Aj cez den tak spi. Takze postielka je stale pri posteli, ale tiez na "dekoraciu", resp sa v nej hra cez den... Nerobim si z toho tazku hlavu, zrejme kazde dieta je ine. Tiez som citala o tomto spani kopec literatury, co autor, to iny nazor. Ale vela nazorov od lekarov bolo aj, ze male dieta patri k rodicom, mysli sa tym hlavne k matke. Tak si vyberte...
pa a pekny dnik...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre