Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

alexa27
24. sep 2007

a akeho fotografa ste mali? bola s nim zla spolupraca, ci vsetko bolo ok az vysledok nebol podla predstav?
my sme inak mali kamarata, neprofesionala, ale spravil nam krasne fotky. ale mozno to prave bolo tym, ze sa pozname a tak sme nemali tremu a cele to prebiehalo viacmenej momentkami, pozovali sme minimalne 😵 .
inak take fotecky s babatkom a s bruskom su tiez uzasne, tak drzim palce nech tie vyjdu dobre 😵 😵 .

silvia2406
24. sep 2007

zla bola spolupraca, vsetko robil strasne rychlo, behali sme tam ako zajace z jedneho miesta na druhe a aj tak su vsetky fotky na jedno kopyto, su rovnake, chyba tam napad. a tak som sa takym chcela vyhnut. vobec si nevsimol, ze sa mi odopol zavoj (pravdepodobne pri gratulaciach) a tak to na niektorych fotkach vidno a dost mi to vadi. ale co uz, uz to nezmenim 😒 preto si to chcem vynahradit 🙂

inak prave som docvicila mojzisku, davam si na tom zalezat, aby to bolo aspon 3x do tyzdna, nech to ma nejaky ucinok 🙂 , co neurobime pre babo, ze? 😉

musino
24. sep 2007

Ahojte zajky, vidim ze vase sobotne stretko bolo uspesne, to ja som sa do Viedne vobec nedostala, kolegynky sa na mna hnevaju ze som ich ani neprisla pozriet ked sem zavitali z dalekej Moskvy, ale ja som bola doma, na hriboch, oddychovala som, vecer som na vinobrani zblazla krvavnicku s loksami, pozrela ohnostroj a sla domenko....tak mi bolo super ze az 🙂

alexa27
24. sep 2007

jezis, vidis, zase som na to zabudla, musim si tie papiere dnes vecer vylozit a zacvicit si. no jasne, pre babo cokolvek 😵 .
hmm, tak to ma mrzi s tymi tvojimi fotkami, nuz ale co, uz je to tam, hlavne, ze ste vy dvaja stastni a fotecky budes mat potom babatkovske 😵

silvia2406
24. sep 2007

musino, poslala som ti IP.
ako sa inak mas? vidim, ze si si vinobranie riadne uzila 🙂 takze zatial sa u teba asi neprejavuje nechutenstvo 😀

musino
24. sep 2007

Alexa, ako sa ti dari ??? O akych cvikoch to tu rozpravate ???

Silvi, nechutenstvo alebo nevolnosti, ono je to tak, ze nechutenstvo som zatial postrehla asi tak 3x, nevolnosti som doteraz nemala, ale posledne 4 dni po veceroch zvraciam, dnes rano sa mi zaludok tocil ako keby som mala morsku nemoc, ale inac je mi skvele, fazulke chuti takmer vsetko, len rano mam chut na maso, cestoviny alebo polievky - trosku cudne. Aha, a vcera som lyzickou vyjedala kremzsku horcicu. Inac som v poho 😵

silvia2406
24. sep 2007

takze predsalen tam tie zvlastne chute su 😀 som zvedava na seba, ked budem tehulka. teraz nemam rada vonu ryb a ani mi nechutia. mozno pocas tehotenstva to bude moja jedina obziva 😀

silvia2406
24. sep 2007

este k tym cvikom, bavime sa o cvicenie podla ludmily mojzisovej. cvicia ho zeny, ktore maju problemy s otehotnenim. dobre je to pri bolestivej a nepravielnej menstruacii, nepriechodnych vajcovodoch, nevyvinutej alebo obratenej maternici a mnohom inom. to som ale mudra, ked to citam z odborneho zdroja 😀

musino
24. sep 2007

Silvi, tak to mam jeden tip - bez tohto jedla by som sa zblaznila : tuniakovu konzervu Insalatissimo zaliat acidkom a do toho cestoviny, mnamky, uplne skvele... 😀

silvia2406
24. sep 2007

musino, vidis, tak to som zabudla, tuniak je jedina ryba, ktoru zjem, ale ja ju uz nepovazujem za rybu, lebo ani tak nechuti ani nevonia, no a este rybie prsteky, aj to musim veeeelku chut na ne. ja si robievam toto: paradajkove pyre, podusim na cibulke, dam tam tuniaka, bylinky, postruhany tvrdy syr a cestoviny. mnamky-mnamky 🙂

musino
24. sep 2007

Silvi, tuniak je super...takto som ho este neskusala, ale urcite vyskusam ;) No a potom este odporucam partnera ako je ten moj, ktory mi dnes rano spravil palacinky s nutelou na ranajky...chichiiii.... 😀 (som sa musela pochvalit)

silvia2406
24. sep 2007

musino, tak si ta partner pekne rozmaznava. len nech mu to vydrzi 😀 ked sa narodi male, tak asi vela casu na taketo rozmaznavanie nezostane 😀 , ale kto ho vie.

alexa27
24. sep 2007

Ahoj Zuzanka 🙂 , pozeram, ze mas novy albumik. Super, krasne fotecky, este nejake pridaj 🙂 . A teeeda Petko sa snazi, palacinky a tak, c c c...super 😵
a na vinobku si bola kde? v dubravke, ci v pezinku?

alexa27
24. sep 2007

baby, poznate tuto stranku? je super 😵 . musino, hlavne tebe sa teraz hodi.

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=12

inak uz som sa ta chcela davno opytat, ako si prisla k svojmu nicku? 🙂

gabii
24. sep 2007

Ahojte vsetky🙂. Som tu nova a pekne vas zdravim 😉 . Moj milacik je z Wien a ja zatial pendlujem medzi Wien a BA 😉 co nam ale nebrani v snazilkovani 😉

twix
24. sep 2007

Ahojte dievcata! stretavka bola skvela. 🙂 urcite to musime coskoro zase zopakovat! ci uz cez tyzden alebo vikend, ja sa prisposobim. ak by aj niektora z vas chcela ku mne domov (21. bez) chcela skocit na kavicku a kus reci, dajte vediet. 🙂

Alexa, Musino - peknucke fotky!

Gabii vitam ta medzi nami a drzim palce v snazilkovani!

Zaujimava stranka nielen pre snazilky:
http://www.rodina.cz/rubrika/oplodneni

Dobru noc!

alexa27
25. sep 2007

ahoj gabii, vitaj 🙂
takze si snazilka? kedy ste zacali?
ja som tiez taky pripad ako ty, ze drahy je vo viedni a ja v ba, vacsinou chodi na vikendy on sem a niekedy idem ja do viedne. tiez uz snazilkujeme, prvy mesiac mame za sebou 🙂 .
kolko mas rokov, ked sa mozem spytat?
twix, som rada, ze sa ti stretavka pacila. Ty teda chuda moje, pises riadne neskoro 😨 a na kavicku sa ti ja niekedy urcite nanominujem 😀 , len neviem kedy zase pridem do viedne, ale ved dakedy urcite 🙂 . a dik za linku, idem pokukat 🙂 .
a ostatne babenky, dobre ranko. ako sa dnes mate?

gabii
25. sep 2007

Dobre rano prajem vsetkym a dakujem za privitanie 🙂 .

Alexa, 24. Nie je to uplne snazilkovanie, ale uz cca mesiac sme si povedali, ze ked sa "to stane", budeme sa obaja moc tesit 🙂 . A ako to chcete riesit vy do buducnosti? Nevyzvedam, len mne to teraz velmi vrta v hlave 🙂 . Mam fajn job v BA, ale problem je, ze viem skor po anglicky a po nemecky len zaklady ☹ . Uz sme uvazovali aj o kazdodennom dochadzani za pracou do BA, ale to je podla mna prilis narocne..
Boli by sme radi keby babo vyrastalo vo Wien a ak budeme zit spolu tak len tam, takze najnovsie uvazujem, ci nezobrat nejaku pracu takpovediac "pod moju cenu", nejake opatrovanie deti, prihlasit sa tam do jazykovky a naucit sa nemcinu - ten pre mna zatial strasiak 😉 , aby som bola neskor samostatna, mohla navstevovat lekara atd.
Ospravedlnujem sa, ze sa tak rozpisujem 🙂 , ale velmi rada si vypocujem nazor inych 🙂

alexa27
25. sep 2007

no tak to si na tom presne ako ja. nemcina len puhe zaklady, ale dobra anglictina a vyborny job v ba. presne ako pises, nechce sa mi odtialto odist, aj ked uz som sem tam uvazovala nad tym si hladat pracu vo viedni, ja som rozmyslala nad velkymi medzinarodnymi spolocnostami, kde im bude stacit anglictina, s tym ze do nemciny sa dostanem v kratkej dobe.
momentalny stav po vsetkych moznych uvahach je taky, ze sme si dali s manzelikom termin do konca roka na snazilkovanie. ked sa podari, tak ostanem v tejto praci do materskej a potom pojdem za manzelom do viedne. pocas troch rokov sa aklimatizujem, naucim nemcinu a po materskej si najdem nieco tam. ale to je idealny pripad. ak sa nam nezadari, tak si zacnem hladat pracu vo viedni od januara.
takze takto sme sa zatial dohodli. musela som si dat nejaky termin do kedy tu budem maximalne, aby som mala nejaky rozhodovaci bod, lebo uz sa mi to nechcelo tahat takto do nekonecna, to je o nervy.
a dochadzanie do ba kazdy den, to je velmi narocne, to sa mi fakt nechce. manzel to skusal jeden cas abol z toho na mrtvicu, tak sme si povedali, ze to nebudeme silit (Musino ma s tym tiez svoje skusenosti).

gabii
25. sep 2007

Pracu v medzinarodnej spolocnosti kde staci english - to bola moja idea na zaciatku, ale prax, ze vsade vyzadovali aj nemcinu, kolegovia medzi sebou nemecky a vobecm hocico chces vybavit...
My sme tiez uvazovali, ze sa budem aklimatizovat takpovediac na materskej a ucit sa jazyk, no nejak sa mi to nepozdava, manzelik cely den v praci a ja neviem vybavit v nemcine ani telefonat, ani prehodit slovo so susedom a co ked budem potrebovat lekara atd atd. Takze asi som sa rozhodla naucit "strasiaka" 😉 pred baby 🙂 . A teraz zistujem, hladam, ako na to, kde si najst nejaky taky job. Inak to mame tak, ze ja som u neho kazdy vikend a ak sa da parkrat v mesiaci aj tyzden. Je to len 67km, ale pre mna momentalne velka priepast ☹

alexa27
25. sep 2007

no jo, uplne ta chapem, nie je to jednoduche 😖 .
tak potom, ked z nemciny vies fakt len velmi malinko, tak by bolo mozno ozaj lepsie, aby si zacala trebars s opatrovanim deticiek a pri nich sa hodne naucis. lebo teda neviem ako ty ale mne ziadne kurzy nevyhovuju, ja sa nedokazem prinutit ucit nemcinu tym ze by som chodila niekde do jazykovky a myslim si, ze mi to ani nie je treba lebo ja tie zaklady mam, zhruba viem gramatiku len mi chyba prax a tu ziskam fakt len tym ze tam budem zit.

gabii
25. sep 2007

Presne, ani ja niesom typ co bude vysedavat v jazykovke, najlepsie sa clovek nauci v praxi, ked je v styku s tym jazykom. Takze, ja sa asi budem pokusat najst nejake opatrovanie deticiek, to bude dvojnasobna prax🙂. Len je to tazke, kde zacat..a je tazke kvoli niecomu takamu nechat dobry job v BA...

alexa27
25. sep 2007

chapem chapem, presne tymto vsetkym som si presla 😖
nuz, drzim ti palce, akokolvek sa uz rozhodnes, nech ti to vyjde podla predstav 🙂 .
inak ked uz budes byvat vo viedni, tak v ktorom bezirku?

silvia2406
25. sep 2007

ahojte dievca, crta sa nam opat pekny den 😵
gabi, vitaj medzi nami 🙂
co sa tyka tej nemciny, pre mna ten kurz urcite zbytocny nebol. az tam som zistila, kolko som toho pozabudala, oprasila som si trosku slovnu zasobu a hlavne stretavala som sa s ludmi, ktorí nehovorili slovensky, takze chtiac nechtiac ja som tu nemcinu pouzit musela. bola som na troch kurzoch a ani raz sa nestalo, ze by tam bol clovek s rovnakou recou, na to davaju pozor, ked zadeluju ludi do skupin. 😉 a ja som sa neucila ako v skole, pretoze mi sme za tie 3 hodiny prebrali tolko cviceni, ze som to jednoducho nepotrebovala, jedine comu som venovala cas, bolo ucenie slovicok. ale je naozaj pravda, ze kazdemu vyhovuje nieco ine. na stretku sme sa bavili o tom, aky je moj maly, o ktoreho sa staram, ze jednoducho to nie je komunikativny typ 😀, takze pre mna bol kurz jedinou moznostou na komunikaciu. 🙂 som sa ale riadne rozpisala 😅 , uz sa polepsim 🙂

gabii
25. sep 2007

Alexa, 22.

Silvi, fajn, ze si sa rozpisala, kazda rada je dobra 🙂 . No a porad, kde by som mala zacat, ked si chcem najst taky kindermadchen job 🙂 , da sa aj nieco zarobit?? 🙂

silvia2406
25. sep 2007

skus na stranke www.unijobs.at, co sa tyka zarobku, je to rozlicne, ak u rodiny pracujes 30-40 hod, tak to sa este da. ale ja pracujem len niektore dni, chlapca vyzdvihnem zo skoly, zavediem ho domov, alebo na kurz a to je vsetko. cize je to par hodin, ale ja som brzdena mojou skolou, ktoru mam po vikendoch na slovensku. mnohe rodiny totiz vyzaduju pracu aj cez vikendy. ale na zaciatok si myslim, ze to nie je zle. 🙂

alexa27
25. sep 2007

tak to si pri nas, my sme 21 🙂 a vacsina bab tu je v tomto okoli 🙂 .

silvi ahoooj 🙂 ako mas? 🙂

silvia2406
25. sep 2007

no mam sa celkom fajn 🙄 . mrcha este stale nedosla, nafuknuta som ako balon a rano dosli take bolesti brucha, ze som myslela, ze "umieram". trvalo to 20 minut, ale ja som uz chcela volat manzelovi, ze neviem co sa so mnou deje, bolo mi na odpadnutie, chcelo sa mi zvracat, nevladala som stat na nohach, boleli ma slabiny, dala som si paralen a po tych 20 minutach to preslo ako sibnutim prutika 😅
ale teraz je uz fajn, idem do lekarne, takze sa ozvem trosku neskor 🙂

alexa27
25. sep 2007

juuuj chudatko, no tak hlavne ze ti je uz lepsie, ale aj tak to nie je bohvieco, ze ti prislo takto zle ☹ . a nemozes byt tehu? ani nahodou? 😵 😵

musino
25. sep 2007

Ahojte, som tu znova 😎

Alexa, ahoj, tu stranku poznam, bola prva na ktoru som sa dostala...a denne ju kontrolujem 🙂 A ako som prisla k nicku Musino ? Volal ma tak moj ex priatel z Talianska a znamena to nieco ako milacik...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre